Stipru veselību, veiksmi un daudz atpūtas brīžu Jaunajā 2018. gadā!
 
 
 
Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.
Pēc izrādēm un pasākumiem pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Ceļš € 7.- /1 personai; tikai biļetes sagāde  1.50 / 1 personai
Grupas (sākot no 7 cilv.) un kolektīvi visas izrādes un pasākumus var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Janvāris  |  Februāris  |  Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Visi

Februāris

Grupa nokomplektēta! “ART” franču izklaide Dailes teātrī 19:00

€ 15.-; 18.-; 20.- + ceļš € 7.-
8/2/2018
Dailes teātrī 19:00 franču izklaide “ART” 
Jasmīna Rezā
ART
Franču izklaide 2 cēlienos
Tulkojis Dž.Dž.Džilindžers
Pirmizrāde – 2017.gada 17.novembrī
 Marks, Seržs un Ivans ir bijuši draugi ilgu laiku. Bet tagad Seržs ir nopircis dārgu gleznu – audeklu, kas nokrāsots baltā krāsā ar šaurām baltām šķērslīnijām. Kad Marks šo gleznu nosauc par „mēslu”, tā ir īsta katastrofa un smags izaicinājums viņu draudzībai. Ivans, kuram nav sava viedokļa un – pēc draugu domām – par visu nospļauties, cenšas samierināt abus savus draugus. Kaut kādam veselajam saprātam taču jābūt!
Franču dramaturģes Jasmīnas Rezā luga „Art” saņēmusi Lorensa Olivjē balvu kā gada labākā komēdija (1998) un Tonija balvu kā gada labākā luga (1998).
 Lomās: Artūrs Skrastiņš (Marks), Juris Žagars (Seržs), Ģirts Ķesteris (Ivans), Marija Naumova (Sieviete)
 Režisors – Dž.Dž.Džilindžers
Režisora asistente un horeogrāfe – Linda Kalniņa
Scenogrāfs – Kristians Brekte
Kostīmu māksliniece – Katja Šehurina
Gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs

Brauciens garantēts! “KLŪGU MŪKS” izrāde Nacionālā teātrī 12:00

€ 8.50; 14.50; 17.-; 22.- + ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 21.01.
11/2/2018
Nacionālā teātrī 12:00 izrāde “KLŪGU MŪKS”
Autore: Inga Ābele
Režija un dramatizējums: Indra Roga
Galvenajās lomās: Gundars Grasbergs un Kārlis Reijers
Latvijas Nacionālais teātris sezonu tradicionāli atklāj ar kāda latviešu autora darba iestudējumu - 2017./2018. gada sezonu  14. septembrī atklāsim ar pazīstamās latviešu prozaiķes Ingas Ābeles godalgotā romāna “Klūgu mūks” skatuves variantu Indras Rogas režijā.
Lomās: Agnese Cīrule, Maija Doveika, Sanita Pušpure, Ilze Rudolfa, Liene Sebre, Evija Skulte, Jānis Āmanis, Ainārs Ančevskis, Kaspars Aniņš, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Mārtiņš Egliens,Ģirts Jakovļevs, Ivars Kļavinskis, Normunds Laizāns, Juris Lisners, Ģirts Liuziniks, Ivars Puga, Uldis Siliņš, Jānis Skanis,Jurģis Spulenieks, Igors Šelegovskis, Jānis Vimba, Madara Bore, Alise Danovska, Laura Siliņa, Kristaps Ķeselis
Piedāvāt romāna „Klūgu mūks” skatuves variantu ir režisora drosme un uzdrīkstēšanās, jo, kā teikts romānā – Latgalē visa kā daudz. Arī darbojošos personu. Tāpēc uz skatuves būs gandrīz viss Nacionālā teātra aktieru ansamblis, un tā ir cienīga teātra un valsts simtgades ieskaņa, kas veiksmīgi sakrīt ar Latgales kongresa 100gadi, bez kura nebūtu Latvijas tās pašreizējā veidolā.
2014. gadā, kad iznāca Ingas Ābeles „Klūgu mūks” tas satricināja divu grupu cilvēkus līdz sirds dziļumiem. Vieni no tiem bija Latgales puses ļaudis un viņu novadnieki visās Latvijas malās, otri – labas literatūras cienītāji. Pirmie atzina, ka stāsts par izcilo Latgales vīru – mācītāju un literātu Franci Trasunu un tikpat ievērojamo lidotāju Jāzepu Baško uzceļ pieminekli Latgalei, atklāj tās sirdi un izskaidro novada fenomenu. Nav jābūt latgalietim, lai atzītu, ka tieši no turienes nāk sirsnīgākie, atvērtākie un patriotiskākie cilvēki. Cilvēki, kuri tic Dievam. Otrie sajūsminājās par rakstnieces valodas krāšņumu, uzburto poētisko Latgales ainavu un dziļi sajustajiem cilvēkiem viņu robežsituācijās – piedzimstot, mīlot un nomirstot.
Režisores Indras Rogas redzējumā „Klūgu mūks” runā par mūsu tautas raksturu, par nepieciešamību lūkoties debesīs un spēju sapņot, jo arī visneprātīgākie sapņi piepildās. Pat ja mūžs ir par īsu, lai pats sapņotājs to pieredzētu. Un tā arī ir dzīves jēga. „Ticēt un darīt – tas ir viss! Pieņemt, izturēt un nekrist izmisumā.”
Pirmizrāde 2017. gada 14. septembris
Mākslinieciskā grupa
Režisors Indra Roga
Dramatizējums Indra Roga
Režisores asistents Jānis Vimba
Scenogrāfs Gints Sippo
Sadarbībā ar : Ivaru Veinbergu un Edgaru Kļaviņu
Kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone
Horeogrāfe Inga Raudinga
Komponists Pēteris Vasks
Gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš
Producente Ilona Matvejeva

Brauciens garantēts! VEF Kultūras pils 19:00 La Guitarra Flamenca - Valentīndienas vakars flamenko ģitāru skaņās

€ 15.-; 20.-; 25.-; 28.- + Ceļš € 8.- Biļetes jāizpērk līdz 18.01.
14/2/2018
VEF Kultūras pils 19:00 
La Guitarra Flamenca - Valentīndienas vakars flamenko ģitāru skaņās
“La guitarra flamenca”– Valentīndienas vakars flamenko ģitāru skaņās
Latvijas mūzikas cienītājus ar savu flamenko-rumbas koncertprogrammu “La guitarra flamenca” priecēs flamenko ģitārspēles virtuozi no koncertapvienības “Unión flamencana”.
Starptautiskajā projektā “Unión flamencana” apvienojušies tādi ģitārspēles meistari kā Aurelio Martinez (Katalonija) , Velasques da Silva (Andalūzija),  Jean-Pierre Perpignan (Francija), Ukrainas čigānu ansambļa ‘’Romen’’ perkusionists Jakofs Pavļičenko , vokāliste no Bulgārijas Madam Sofi, kā arī pašmāju virtuozais flamenko-rumba stila ģitārists Valentīns Fjodorovs un citi grupas ’Gipsymania’’mūziķi. Apvienības dalībnieki par saviem skolotājiem ar lepnumu var minēt tādus ģitārspēles dižgarus kā Paco Pena un Rico Sanchez, un ir plūkuši laurus dažādos starptautiskos festivālos un konkursos, tostarp 2017.gada vasarā projekts ieguva ‘’Skatītāju simpātiju balvu’’ Grieķijas pilsētā Thessaloniki notiekošajā Vidusjūras tautu kultūru festivālā.
Koncerta “La guitarra flamenca” apmeklētājiem, klātienē būs iespēja noklausīties populārākās Spānijas ģitārmūzikas melodijas un dziesmas, tostarp par ģitāristu himnu saukto ‘’El porompompero’’, savulaik popdīvas Madonnas izmantoto un par pasaules hitu atzīto ‘’La Isla Bonita’’ izbaudīt jaunā interpretācijā slaveno “Cancion del Mariachi” no Tarantīno filmas “Desperado”  un protams, kā gan bez pasaulslavenās čigānu grupas Gypsy Kings skaņdarbiem ‘’Escucha me’’,“Baila Me”, “Bamboleo”, “DJobi DJoba,Un Amor’’ ,‘’A mi manera’’, ‘’Bem, Bem Maria’’ un citiem. Apvienības vokāliste Sofia par programmu izsakās: “šis ir ar solāro un emocionālo enerģiju piesātinātākais priekšnesums manā karjerā, kas uzlādē cilvēku dvēseles ‘’akumulatorus” ilgam laikam’’!
Aicinām jau laikus izbrīvēt un ieplānot savu pēcpusdienas atpūtu!

Grupa nokomplektēta! “PĒDĒJĀ ĻEŅINA EGLĪTE” izrāde Jaunajā Rīgas teātrī MZ 19:00

€ 15.-; 20.- Pens.; sk.; st. 30% atl! + ceļš € 7.-
15/2/2018

Jaunajā Rīgas teātrī MZ 19:00 izrāde “PĒDĒJĀ ĻEŅINA EGLĪTE”

PĒDĒJĀ ĻEŅINA EGLĪTE
(Pēc Ļeņina sanitāru 1923.gada piezīmēm un dienasgrāmatām)
Iestudējums "Pēdējā Ļeņina eglīte" veidots, balstoties uz vēsturiskiem dokumentiem par Ļeņina slimību un viņa dzīves pēdējiem mirkļiem latviešu strēlnieku apsardzībā. Īsi pirms Ļeņina nāves tika rīkota mītiska eglīte vietējiem bērniem un pieaugušajiem: neviens nezina, kas notika īstenībā, taču izrādē šis saviesīgais pasākums izvēršas revolūcijas vadoņa nāves ainu fantasmagorijā. Šīs ainas ievada rituālu, kuru izveidoja apsardzes priekšnieks Pēteris Pakalns Ļeņina mūmijas pielūgšanai Mauzolejā. (U.Tīrons)
Režisors - Uldis Tīrons
Scenogrāfi - Rūdolfs Baltiņš, Dace Sloka
Gaismu mākslinieks - Jānis Sniķers
Lomās: Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Inga Tropa, Kaspars Znotiņš, Ģirts Krūmiņš, Varis Piņķis, Toms Veličko, Ivars Krasts, Emīls Krūmiņš
Izrādes ilgums: 1 h 40 min (bez starpbrīža)
Pirmizrāde 2017.gada 20.oktobrī

“REIZ JAUNGADA NAKTĪ ...” padomju komēdija par iemīlēšanos Teātra klubā „Austrumu robeža” 19:00

€ 22.- + ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 16.01.
16/2/2018
vēl viena padomju komēdija par iemīlēšanos
 Turpinot padomju komēdiju klasikas iestudējumu sēriju teātra klubā “Austrumu robeža”, Voldemārs Šoriņš izraudzījies Emīla Braginska un Eldara Rjazanova 1969.gadā rakstīto lugu “Vieglu garu! vai Reiz jaungada naktī...” (“С лёгким паром! Или Однажды в новогоднюю ночь…”).
 Pasēdēšana sākas ar vienu... Pēc tam ar vēl vienu... Un varbūt vēl vienu... Tālākam skaitam nav nozīmes... Cilvēkam nav jābūt alkoholiķim, lai sirsnīgu draugu pulkā jaunā gada gaidās, pacilātā aizgrābtībā sasniegtu dvēseles stāvokli, kad katrs cilvēks kļūst biedrs un brālis, līdz nemanāmi pienāk brīdis, kad šie laikabiedri izplūst maigā miglas plīvurā kā mātes klēpī. Bet pats sajūtu nesējs, šķērsojot laika un telpas robežas, var attapties diezgan attālā vietā no sākotnējā punkta. Šajā gadījumā – Ļeņingradā, kas nemaz neatrodas blakus Maskavai, bet kur viss tāpat ir tipveida, blokveida un sērijveida... Un tas ir izskaidrojums, ka var atgadīties visneticamākie notikumi, kas beigu beigās noved pie skaistākā, ko cilvēks var piedzīvot – pie mīlestības...
Iestudējuma režisors Voldemārs Šoriņš uz slaveno darbu, kura ekranizācija ir neatņemama Vecgada vakara TV programmas komponente, veras ar vieglu smaidu: “Mēs nerādīsim kino. Mēs parunāsim par padomju laika vienoto domāšanu un dažiem labiem pārpratumiem, ko šīs sistēma spēja nodrošināt. Mēs ilustrēsim tos laikus, bet neaizmirsīsim, ka dzīvojam pavisam citā tūkstošgadē, pavisam citā iekārtā, bet, kā jau nojaušam, mīlestībai nav ne valstisku, ne sistēmisku, ne laika robežu”.
Šī ir jau otrā Emīla Bragniska un Eldara Rjazanova luga, kas nonākusi “Austrumu robežā”. 2017.gada pavasarī pirmizrādi piedzīvoja Kārļa Anitena iestudējums “Dienesta romāns”, kas joprojām ir teātra kluba repertuārā un ir viena no pieprasītākajām izrādēm klubā.
Iestudējuma teksta autors un režisors Voldemārs Šoriņš
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Kārlis Anitens
Lomās:
Lukašins – Imants Pakalnietis
Nadja – Zane Burnicka
Ipolits – Kārlis Anitens
Gaļina – Zane Vaļicka
Taņa – Anna Šteina
Vaļa – Līga Robežniece
 
Pirmizrāde teātra klubā “Austrumu robeža” 2017.gada 14.decembrī

Izpārdots! “PIE ZILĀS DONAVAS” balets LNO 12:00

€ 7.-; 10.-; 15.-; 18.-; 20.-; 25.-... + ceļš € 7.-
18/2/2018
LNO 12:00 balets “PIE ZILĀS DONAVAS”
Johana Štrausa mūzika balets trīs cēlienos
Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Horeogrāfs Aivars Leimanis
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja
Valšu karaļa Johana Štrausa brīnišķīgā mūzika iedvesmojusi romantisku baletu par izvēli starp mīlestību un skatuvi, sapņiem un realitāti. Pirmo reizi Rīgā Pie zilās Donavas tika uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairakkārt atjaunots un kļuvis par daļu no Latvijas baleta zelta fonda. Iestudējums tapis par godu šī baleta iestudētājas, leģendārās baletdejotājas, baletmeistares un pedagoģes Helēnas Tangijevas-Birznieces jubilejai.

“ART” izrāde Nacionālā teātrī JZ 18:30

€ 15.- + Ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 19.01.
19/2/2018
Nacionālā teātrī JZ 18:30 izrāde “ART”
Draudzība. Mīlestība. Humors. Māksla. Smalka, cilvēku pētoša luga par trīs draugu attiecībām ar mākslu, sievietēm un citam ar citu, kurā pēc ilgāka pārtraukuma kā draugi satiksies trīs kursabiedri – Ainārs Ančevskis, Mārtiņš Egliens un Egils Melbārdis.
Autore: Jasmīna Rezā
Režisors: Jānis Vimba
Lomās: Ainārs Ančevskis, Mārtiņš Egliens, Egils Melbārdis

“SVINĪBAS” izrāde Dailes teātrī 19:00

€ 10.-; 15.-; 16.-; 18.-; 20.- + ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 19.01.
20/2/2018
Dailes teātrī 19:00 izrāde “SVINĪBAS”
Tomass Vinterbergs, Mogenss Rukovs

Svinības
Traģikomēdija 2 cēlienos
Filmas scenārija adaptācijas autors - Bo Hr. Hansens
No angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja
Pirmizrāde: 2017. gada 20. Septembris

Lielas un bagātas ģimenes patriarhs Helge svin savu apaļo dzimšanas dienu, un visi radi, draugi un kolēģi ir ieradušies, lai godinātu šo īpašo cilvēku. Tiek teiktas daudzas un slavinošas runas. Un arī kāds no Helges dēliem izlemj, ka vairs nevar un negrib klusēt.
Ir jānolaiž asinis, lai varētu brīvi elpot. Ģimenes trillerī farss mijas ar traģēdiju, emocijām virpuļojot no klusa nolieguma līdz šokējošam apstulbumam un atpakaļ līdz nevērīgai bezrūpībai. Svinību apreibumā tiek izcīnīta vētraina cīņa ar un par patiesību.
Režisora Aleksandra Morfova pārsteidzoši radošā pasaule un oriģinālā teātra valoda iezīmē spilgtu krāsu Dailes teātra repertuārā - viņa iestudētās izrādes „Finita la comedia!" un „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu" pulcējušas plašu skatītāju loku, smīdinot caur asarām un aizraujot ar emocijām.
Luga „Svinības" tapusi pēc scenārija filmai „Festen" („Svinības", 1998, režisors Tomass Vinterbergs), kura ir pirmā filma, kas radīta pēc dāņu kino režisoru izstrādātā „Dogma 95" manifesta.

Darba iestudēšanas atļauja: „Nordiska ApS" Kopenhāgena, Dānija

Piedalās mūziķi Gints Žilinskis (taustiņinstrumenti), Bruno Priekulis (bass), Tālis Gžibovskis (sitaminstrumenti)

Līdz 14 gadiem skatīties nav ieteicams!

Režisors - Aleksandrs Morfovs
Scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Horeogrāfe - Inga Krasovska

Mūzikas konsultants - Juris Vaivods

Video mākslinieks - Artis Dzērve
Gaismu mākslinieks - Jevgeņijs Vinogradovs
Skatuves versijas autors - Aleksandrs Morfovs

Lomās

Ģirts Ķesteris (Helge)
Indra Briķe (Else, viņa sieva)
Artūrs Skrastiņš (Kristians, Helges dēls)
Rēzija Kalniņa (Helēne, Helges meita)
Lauris Dzelzītis (Mikaēls, Helges dēls)
Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Mette, Mikaēla sieva)
Kristīne Nevarauska (Pija, oficiante)
Aminata Grieta Diarra (Umaima Gbatokai)
Dainis Gaidelis (Helmuts, vakara vadītājs)
Artis Robežnieks (Kims, šefpavārs)
Lauris Subatnieks (Larss)
Āris Rozentāls (Vectēvs)
Lidija Pupure (Vecāmāte)
Juris Bartkevičs (Leifs, Helges biznesa partneris)
Ieva Florence (Leifa sieva)
Mārtiņš Upenieks (Pouls, Leifa dēls)
Lelde Dreimane (Mišela, oficiante)
Edijs Zalaks (Bents, Helges biznesa partneris)
Rūta Hasnere, Annika Auziņa, Raivis Mediss (Oficianti)

“ZĒNI” izrāde Dailes teātra MZ 19:00

€ 18.- + ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 26.01.
20/2/2018
Dailes teātra MZ 19:00 izrāde “ZĒNI”
Ella Hiksona
ZĒNI
No angļu valodas tulkojis Andris Kuprišs
Pirmizrāde – 2017.gada 22.septembrī
 Benijs, Maks, Timps un Kems ir labi pavadījuši laiku. Eksāmeni ir garām, draugiem ir jāpamet studentu laiku dzīvoklis, un priekšā ir pieaugušo dzīve. Benijs cenšas sakārtot savu draugu dzīves, kamēr nav par vēlu. Bet varbūt katram pašam ir jāuzņemas atbildība par savu dzīvi?
Ielās valda neciešams karstums un nav gaisa. Turklāt visur ir atkritumi, kas jāsavāc. Tikai bardaks, diemžēl, ir ne tikai fizisks, bet arī emocionāls. Izrādās, ka jaunība var būt arī sāpīga, kāds jau ir piedzīvojis vilšanos, un smiekli bieži ir nežēlīgi.
Kāda ēra ir beigusies. Viņus gaida beigu sākums. Bet priekšā vēl ir ellīga ballīte.
Līdz 14 gadiem skatīties nav ieteicams!
Izrādē smēķē un tiek izmantota necenzēta leksika!
Lomās: Niklāvs Kurpnieks (Benijs), Gints Andžāns (Maks), Artūrs Dīcis (Timps), Mārtiņš Počs (Kems), Anete Krasovska (Laura), Dārta Daneviča (Sofija)
 Režisors – Dmitrijs Petrenko
Scenogrāfe – Sintija Jēkabsone
Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa
Mūzikas autore – Anna Ķirse
Gaismu māksliniece - Jūlija Bondarenko


“KAM NO VILKA KUNDZES BAIL?” attiecību drāma Dailes teātra KZ 19:00

€ 20.- + Ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 20.01.
20/2/2018
Dailes teātra KZ 19:00 attiecību drāma“KAM NO VILKA KUNDZES BAIL?”
Edvards Olbijs
KAM NO VILKA KUNDZES BAIL?

Attiecību drāma 2 daļās
Radošo meklējumu cikla „Brīva skatuve” ietvaros
No angļu valodas tulkojis Jānis Elsbergs
Pirmizrāde – 2017.gada 10.oktobrī
Marta un Džordžs ir laulāts pāris, kurš spēlē bīstamas emocionālas spēles. Kad pēc viesībām viņiem uz dzērienu pievienojas otrs precēts pāris, izrādās, ka Martas un Džordža laulība ir uz sabrukuma robežas. Pazemojošos pārmetumos un agresīvā izsmieklā atklājas viss attiecību rūgtums un pieviltās cerības.
Taču nav jau tā, ka Nika un viņa Dārguma laulībā viss būtu ideāli. Pamazām sagraujot pašu izlolotās ilūzijas un atgriežoties pie sāpīgi neērtās realitātes, viņiem visiem kopā jāpārdzīvo šī „Valpurģu nakts” un eksorcisma rituālā jāizdzen no sevis dziļi slēptie dēmoni.
Luga „Kas baidās no Virdžīnijas Vulfas?” (1962) saņēmusi Tonija balvu kā gada labākā luga.
 
Līdz 14 gadiem skatīties nav ieteicams!
Lomās: Agnese Zeltiņa (Marta), Ivars Auziņš(Džordžs), Elīna Avotiņa (Dārgums), Andris Bulis (Niks)
Režisors – Toms Treinis

''FAUSTS'' LNO 19:00

€ 8.-; 15.-; 20.-; 27.-; 30.-; 35.-; 45.- + ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk rezervēšanas dienā!
21/2/2018
LNO 19:00 opera ''Fausts''
Tadeušs Voicehovskis - Muzikālais vadītājs un diriģents
Mārtiņš Ozoliņš - Diriģents
LOMĀS

''CERĪBU EZERS'' Jaunā Rīgas teātrī 18:30

€ 20.-; 15.- Pens.; sk..; st. 30% atl.! Ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 18.01.
22/2/2018
Jaunā Rīgas teātrī 18:30 izrāde ''Cerību ezers''
Mēģinājums risināt sabiedrības sašķeltības jautājumu caur režisora dziļi personisko pieredzi – attiecībām ar māti un apkārtējiem. Izrādē krievu-latviešu tēma ir kā līdzeklis, lai runātu par cilvēciskumu.
Lomās: Guna Zariņa, Intars Rešetins, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Inga Alsiņa-Lasmane vai Iveta Pole, Edgars Samītis
Režija, telpa – Vladislavs Nastavševs
Mūzika/skaņas noformējums – Toms Auniņš
2014./2015. gada teātra sezonas Spēlmaņu nakts balva Gada lielās formas izrāde
Izrādes ilgums: 3 h 20 min (2 cēlieni)
Pirmizrāde 2015. gada 5. jūnijā
Izrāde krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā
Uzmanību! Izrādes laikā aktieri uz skatuves smēķē.

“SALOME” izrāde Nacionālā teātrī 19:00

€ ... 13.-; 15.-; 18.-... + ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 23.01.
23/2/2018
Nacionālā teātrī 19:00 “SALOME”
Oskars Vailds/ Rihards Štrauss
Režisors Viesturs Kairišs
Mīlestība ir galvenā tēma, kas izskan Marka un Mateja evaņģeliju stāstā par Salomi. Mīlestība, kas sakāpināta līdz neprātam. Mīlestība, kas noved līdz nāvei. Mīlestība, kas liek upurēt sevi. Bet vienlaikus Salome nav mīts, Salome ir reāla vēsturiska persona, ķēniņa Hēroda sievas Hērodejas meita no pirmās laulības, kas dzimusi mūsu ēras 14. gadā. Kad Hērods apsola daiļajai Salomei izpildīt jebkuru viņas vēlēšanos, ja vien viņa piekritīs dejot viņa dzimšanas dienas svinībās, Salome pieprasa Jāņa Kristītāja galvu.
Izrāde ir Viestura Kairiša iecerētās pasaules līmeņa literāra teksta un mūzikas simbiozes triloģijas noslēdzošā daļa.
Titullomā Agnese Cīrule
Lomās: Lolita Cauka, Jānis Āmanis, Romāns Bargais, Gundars Grasbergs, Arturs Krūzkops, Uldis Siliņš

“DZIĻĀ SKUMJU JŪRA” izrāde Nacionālā teātrī Jaunā zāle 18:30

€ 15.- + Ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 24.01.
24/2/2018
Nacionālā teātrī Jaunā zāle 18:30 izrāde “DZIĻĀ SKUMJU JŪRA”
Autors Terenss Retigans
Režisors Georigijs Surkovs 
Lomās: Eltones kundze 
Ilze Rudolfa, Estere Koljere Dita Lūriņa, Millera kungs Voldemārs Šoriņš, Viljams Koljers Ivars Puga, Fredijs Peidžs Ģirts Liuziniks, Džekijs Džeksons Jānis Vimba

Pazīstamā amerikāņu 20. gs. dramaturga luga sākas kā tipiska melodrāma, jo jauna sieviete mēģina izdarīt pašnāvību tāpēc vien, ka viņas mīļākais piemirsis par dzimšanas dienu. Tieši tā reaģē varoņi lielajos romānos, un Estere mēģina īstenot asu sižeta pagriezienu arī savā dzīvē, tomēr ne visi mēs piedzimstam par varoņiem. Tālākā lugas darbība iedziļinās ne tikai sievietes, bet arī vīrieša psiholoģijā un mūsu tik sarežģītajos domu un emociju ceļos krīzes situācijās.

"KARLSONS LIDO..."

€ 7,-; 10,-; 12,-; 15,-; 18.-; 21.-; 30.- + Ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
25/2/2018
LNO 15:00 balets - fantāzija bērniem un pieaugušiem “KARLS0NS LIDO...”
Juris Karlsons
Balets visai ģimenei pēc Astridas Lindgrēnes darbu motīviem
Diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Horeogrāfs Aivars Leimanis
Scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa
Kurš gan nezina Karlsonu, kas dzīvo uz jumta – vislabāko rotaļu biedru pasaulē? Omulīgais vīriņš ar propelleru uz muguras ir viens no Astridas Lindgrēnes grāmatu pazīstamākajiem varoņiem, kuru iemīļojuši gan bērni, gan pieaugušie. Tagad, pirmo reizi Latvijā, viņa piedzīvojumi būs skatāmi arī baleta izrādē! Jaunais LNO baleta iestudējums ļaus mazajiem skatītājiem izdzīvot visas slavenās Brālīša un Karlsona dēkas – pastaigu pa jumtiem, zagļu ķeršanu, pūcīgās auklītes Bokas jaunkundzes izjokošanu un smalkmaizīšu čiepšanu! Un kā īpašs saldēdiens būs grandiozas dzimšanas dienas svinības ar veselām astoņām tortēm un tikai vienu svecīti... Dzīvespriecīgais, krāsainais uzvedums aizvedīs skatītājus uz pasauli, kur fantāzija saplūst ar īstenību – skursteņslauķi uz pilsētas jumtiem metas jautrā dejā, TV dīvas izkāpj no ekrāna un sarīko krāšņu rēviju, un pat konfektes sāk griezties apburošā valsī... Taču būtībā balets ir par ilgām pēc īsta drauga – tātad stāsts par katru no mums.
Karlsona piedzīvojumus mūzikā ietērpis viņa vārdabrālis – komponists Juris Karlsons. Viņa dinamiskajā, kontrastiem bagātajā mūzikā kā jautrā karuselī savijas spilgti muzikāli raksturojumi ar it kā kaut kur dzirdētu intonāciju alūzijām. Horeogrāfiju izrādei veido Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš jau radījis vairākus publikas iemīļotus iestudējumus visai ģimenei. Mārtiņa Vilkārša krāsainā scenogrāfija aizvedīs skatītājus uz 70. gadu Stokholmu, bet Ilzes Vītoliņas veidotie tērpi būs kā grezna modes parāde.

Brauciens garantēts! “KARMENA” izrāde Dailes teātrī 15:00 € 5.-; 7.- Akcijas cena!

€ 5.-; 7.- Akcijas cena! + ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 19.01.
25/2/2018
Dailes teātrī 15:00 izrāde “KARMENA”
Rolands Atkočūns
Karmena
Andalūzijas sapņi 2 cēlienos pēc Prospēra Merimē darba motīviem
Tulkojusi Evita Mamaja
Pirmizrāde: 2017. gada 26. maijs
Karstajā Spānijā brīvību mīlošā čigāniete Karmena savaldzina seržantu Hosē, ievilinot viņu savā bīstamajā dzīvē. Karmenas un Hosē kaislīgais mīlas stāsts ir īss un liktenīgs. Viņiem nav nākotnes, viss notiek vienīgi šeit un tagad. Mīlestība un nāve ir cieši līdzās. Kaislība un korida, seržants un toreadors. Kā tauriņš Karmena lido uz uguns liesmām, zinot, ka apdedzināsies un ne mirkli to nenožēlojot.
Tur, kur valda korida, mīlestība un nāve ir cieši līdzās. Dzīve ir tik sakāpināta, ka brīžiem atgādina sapni - no kura nav iespējams un negribas pamosties. Totalizatora azarts, trubadūru poēzijas atbalsis cīņas arēnā, toreadora un vērša, vīrieša un sievietes divkauja. Duelis ar nāvi, kas nekad nebeigsies.
Savu slaveno noveli „Karmena" Prospērs Merimē sarakstījis 1845.gadā.
Izrādē smēķē!
Režisors - Rolands Atkočūns (Lietuva)
Scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis
Kustību konsultante - Inga Raudinga
Mūzikas konsultants - Juris Vaivods
Kostīmu māksliniece - Jolanta Rimkute
Komponists - Giedrius Puskunigis
Gaismu mākslinieks - Jevgeņijs Vinogradovs
Lomās
Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Karmena)
Artūrs Skrastiņš (Hosē)
Kristīne Nevarauska (Mikaēla, Hosē līgava)
Artis Robežnieks (Cuniga)
Ērika Eglija (Fraskita, Karmenas draudzene)
Dainis Grūbe (Eskamiljo, matadors)
Lelde Dreimane (Mersedesa)
Ieva Florence (Huanita)
Anete Krasovska (Marija)
Pēteris Liepiņš (Hosiains)
Aija Dzērve (Končita, tabakas fabrikas strādniece)
Gints Grāvelis (Djego, toreadors)
Gints Andžāns (Alehandro, toreadors)
Mārtiņš Počs (Hoakins, toreadors)
Artūrs Dīcis (Gabriels, toreadors)
Edijs Zalaks (Enrike, matadors)
Niklāvs Kurpnieks (Huans, matadors)
Mārtiņš Upenieks (Manuels, banderiljero)
Kaspars Zāle (Rodrigess, banderiljero)
Pēteris Gaudiņš (Rafaels Gonzaless, Mikaēlas tēvs)
Akvelīna Līvmane (Lola Rosario, Mikaēlas māte)
Aldis Siliņš (Pedro Romero, ķirurgs)

“KAĶIS UZ NOKAITĒTA SKĀRDA JUMTA” dramatiska drāma Dailes teātra MZ 19:00

€ 20.- + ceļš € 7.- Biļetes jāizpērk līdz 26.01.
28/2/2018
Dailes teātra MZ 19:00 dramatiska drāma“KAĶIS UZ NOKAITĒTA SKĀRDA JUMTA”
Tenesijs Viljamss
Kaķis uz nokaitēta skārda jumta
Dramatiska drāma 2 daļās
No angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja
Pirmizrāde: 2017. gada 25. maijs
Bagātā uzņēmēja Lielā Tēta ģimene ir sapulcējusies kopā, lai nosvinētu ģimenes galvas dzimšanas dienu. Viesībām tiešām ir iemesls - Lielais Tētis ir uzzinājis labus jaunumus par savu veselību, kas lika raizēties visai ģimenei. Tādai ģimenei, kurā viss ir meli un visi ir meļi...
Satumstot maigajai Amerikas Dienvidu naktij, viņiem visiem kopā un katram atsevišķi nākas saskarties ar tām duļķēm, kas nosēdušās neizrunāto problēmu bezdibeņos. Lielā Tēta dēls Briks ar savu vienaldzību un alkoholismu jau reiz ir izraisījis kādu traģēdiju. Viņa sieva - skaistā „Kaķene" Megija - ir apņēmības pilna melus padarīt par patiesību. Vai nebūtu smieklīgi, ja tā izrādītos patiesība?
„Kaķis uz nokaitēta skārda jumta" ir viens no pazīstamākajiem Tenesija Viljamsa darbiem un viņa paša mīļākā luga, kas ieguvusi Pulicera prēmiju dramaturģijā (1955).
Luga „Kaķis uz nokaitēta skārda jumta" tiek izrādīta saskaņā ar vienošanos ar „The University of the South", Sewanee, Tennessee.
 
Izrādē smēķē!
 
Režisore - Laura Groza-Ķibere
Scenogrāfs un video mākslinieks - -8
Kostīmu māksliniece - Kristīne Pasternaka
Gaismu mākslinieks - Jānis Sniķers
Lomās
Rēzija Kalniņa (Margarēta)
Lauris Dzelzītis (Briks)
Lilita Ozoliņa (Lielā Mamma)
Juris Žagars (Lielais Tētis)
Ieva Segliņa (Meja)
Intars Rešetins (Gūpers)
Dainis Gaidelis (Dakteris Bo)
Kārlis Pārups un Paula Pārupa (Bērni)