08.08. darba laiks 12:30 - 18:00

Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.
Pēc izrādēm un pasākumiem pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Ceļš no € 12.- /1 personai; tikai biļetes sagāde vai nodošana kasē nenotikušas izrādes dēļ  1.50 / 1 personai
Grupas (sākot no 8 cilv.) un kolektīvi izrādes un pasākumus var izvēlēties sev vēlamā laikā.
Biļešu sagāde grupai un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

Latvijā turpinās degvielas cenu kāpums! No 2022.gada marta maksa par ceļu uz izrādēm vai koncertiem Rīgā € 12.- vai € 13.- / 1 personai! Ceļa maksas izmaiņas atkarīgas no degvielas cenas izmaiņām!

 Pieteikties pasākumami

Vedam uz izrādēm un koncertiem! Acinu pieteikties

Pasākumi

Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Visi

Augusts

Aktuāli! IV Starptautiskais Operetes festivāls Ikšķilē / GALĀ KONCERTS un VALŠU VAKARS 19:00 Ikšķiles brīvdabas estrādē

€ 15.-; 20.-; 25.-; 35.- + ceļš € 30.- Biļetes jāizpērk līdz 03.08.
12/8/2022
Piektdien, 12. augustā GALĀ koncerts I 19:00 Ikšķiles estrādē
Kijivas Akadēmiskā Valsts Operetes teātra solisti (Ukraina)
Oļena Arbuzova (soprāns), Valērija Tulis (soprāns), 
Anatolijs Pogrebnijs (tenors), Oleksandrs Čuvpilo (tenors)
Operetes teātra solisti (Latvija) 
Sonora Vaice (soprāns), Anta Jankovska (soprāns/Itālija), 
Jolanta Strikaite (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), Nauris Indzeris (baritons) u.c.
Operetes teātra dejotāji un simfoniskais orķestris
diriģents Atvars Lakstīgala 
režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Ieva Kemlere, scenogrāfe-video multimāksliniece Ineta Sipunova
Programmā, gluži kā visā festivālā, akcentēsim – muzikālā teātra žanrisko daudzveidību – tikai visskaistākā un populārākā opermūzika (Džuzepe Verdi Hercoga dziesmiņa, Džakomo Pučīni Kalafa ārija, Leo Delība Ziedu duets, Žoržs Bizē, u.c.), līdz šim mūsu koncertprogrammās nebijušas Roberta Štolca, Franča Lehāra, Imres Kālmāna un citu operešu mūzika, sarsuelas, mūzikli un…
Lai sirds līksmo un valda prieks!

VALŠU VAKARS I 22:00-23:00 Ikšķiles estrādē
Operetes teātra simfoniskais orķestris
diriģents Atvars Lakstīgala 
Elegantos un jautros Štrausu dinastijas visaizraujošākos valšus un polkas jums spēlēs Operetes teātra orķestris, radot romantiski pacilātu un īpašu svētku gaisotni un neaizmirstamas izjūtas, izbaudot īstu Vīnes deju tūri zem klajas debess, uz skatuves, blakus orķestrim, kur nupat uzstājušies mākslinieki! Priecājieties par mūziku, deju, skaisto vasaras nakti! Priecājieties par šo dzīvi!
Deju tūres ilgums 1 stunda
Skatītājiem, kas iegādājušies biļeti uz Galā koncertu, ieeja Valšu vakara norisēs ir bez papildus maksas.

16:30 izbraukšana no Jelgavas
Ap 01:00 atgriešanās Jelgavā

Garantēts! “IZRĀDE, KAS SAIET SVIESTĀ” (Režisore – Eimija Mārčanta) komēdija Dailes teātra LZ 19:00

€ 15.-; 20.-; 25.-... + ceļš € 12.-
16/8/2022
Henrijs Luiss, Džonatans Seiers, Henrijs Šīlds
IZRĀDE, KAS SAIET SVIESTĀ
Komēdija
No angļu valodas tulkojusi Agnese Kasparova
Lielajā zālē no 2022. gada 26. janvāra
Oriģinālā britu teātra trupas “Mischief Theatre”  izrāde  “The Play That Goes Wrong” tiek spēlēta 19 gadus Londonas Vestendā. Tās panākumi neizraisa smieklus, kaut smieklīgi ir pilnīgi viss, ko “Mischief Theatre” dara. Viņi smejas par sevi, jeb, precīzāk, par Kornlijas Politehniskā drāmas pulciņa neveiksmēm, par sevi kā par aktieriem, režisoriem un visiem teātra veidošanas lielumiem. Viņi savā izrādē ir ielikuši visu, ko vien labu var teikt par britu melno humoru.
Dailē “Izrāde, kas saiet sviestā” ir viena no 20 dažādās valodās šobrīd spēlētām versijām. Un tā ir precīzs oriģinālās versijas pārlikums latviešu valodā, kuras izveidi vadījusi “Mischief Theatre” režisore Eimija Mārčanta (Amy Marchant). Tā esam radījuši iespēju Rīgā, pieredzēt Londonā tik pazīstamo izrādi.
Luga stāsta par jau pieminēto Kornlijas Politehniskā drāmas pulciņu un viņu iestudējuma “Slepkavība Haveršamas muižā” pirmizrādi, kuras laikā greizi noiet pilnībā viss – rekvizīti neturas pie sienām, aktieri aizmirst tekstu un iebrūk skatuves grīda. Par spīti force majeure apstākļiem, drāmas pulciņa entuziasti apņēmušies izrādi nospēlēt līdz galam, arī tad, ja mērķa vārdā nāksies iet pāri līķiem.
Henrija Luisa, Džonatana Sēra un Henrija Šīlda luga 2015. gadā ieguva prestižo Lorensa Olivjē  balvu kā gada labākā komēdija. 
Lomās: Lauris Subatnieks vai Mārtiņš Upenieks (Kriss / Inspektors Kārters), Andris Bulis vai Kārlis Arnolds Avots (Džonatans / Čarlzs Haveršams), Kristīne Nevarauska vai Ieva Segliņa (Sandra / Florānsa Koleimūra), Imants Strads vai Artis Robežnieks (Roberts / Tomass Koleimūrs), Toms Veličko vai Kaspars Dumburs (Deniss / Pērkins), Ērika Eglija-Grāvele vai Anete Krasovska (Annija), Gints Andžāns vai Niklāvs Kurpnieks (Maksis / Sesils Haveršams / dārznieks), Gints Andžāns vai Gints Grāvelis (Trevors)

Režisore – Eimija Mārčanta (Amy Merchant)

Garantēts! “SIEVIETES UN VĪRIEŠI” izrāde Jaunajā Rīgas teātrī MZ 18:30

€ ... 30.-; 40.- Pens.; inv.; sk.; st. 30 % atl! + ceļš € 13.-
18/8/2022
SIEVIETES UN VĪRIEŠI
Izrāde balstīta Majas Cades lugā “Status quo” (tulkotāja Margarita Zieda, lugas adaptācija – Alvis Hermanis).

Par izrādi režisors saka: “Izrāde piedāvā tādu realitātes modeli, kurā sieviešu un vīriešu sociālās lomas ir samainītas vietām. Mūsdienu pasaulē, kur sievietes kļūst arvien vīrišķīgākas un vīrieši arvien sievišķīgāki, šāda spēle vairs nešķiet utopiska fantāzija. Sievietes un vīrieši postmodernajā pasaulē sākuši mainīties lomām jau pirms kāda laika un JRT izrāde piedāvā versiju, kā šī situācija varētu tālāk attīstīties. Vai arī - dažviet ir jau iestājusies. Japānā jau pārdošanā nonācis jauns produkts - plastikāta sieviešu krūtis, kuras uzliekot, vīrietis var simulēt zīdaiņa barošanu tā, lai mazulis nejūt atšķirību. Vācijas medijos aizpagājušā vasarā varēja lasīt virsrakstus "Vai vācu sabiedrība ir gatava kancleram vīrietim?". Rietumu sabiedrība (atšķirībā no pārējām) pēdējo simts gadu laikā veikusi milzu progresu sieviešu līdztiesības jomā un turpina to darīt, “MeToo" kustība radikāli izmainījusi sadzīves uzvedības kodus, taču politkorektuma maigais terors un cīņa par upura lomu dialogu starp dzimumiem tikai sarežģī. Un demogrāfijas līknes turpina gāzties uz leju. Visi šie procesi attīstās mūsu acu priekšā un neviens nezin ar ko tas beigsies. Vācu autore Maja Cade ir mēģinājusi fantazēt šajā virzienā un ar viņas atļauju mēs lugu esam lokalizējuši. Darbības vieta ir Latvija." 
Režisors un scenogrāfs - Alvis Hermanis
Kostīmu māksliniece - Jana Čivžele
Lomās - Gundars Āboliņš, Baiba Broka, Elita Kļaviņa, Sandra Kļaviņa, Jana Čivžele, Marija Linarte, Regīna Razuma, Ivars Krasts, Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas 4. kursa studenti 
Izrāde notiek: Miera ielā 58a, Mazā zālē
Izrādes garums: 3 h 10 min (2 cēlieni)
Pirmizrāde 2021. gada 20. septembrī.
Izrādes var apmeklēt tikai vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu - ID karti vai pasi.

Garantēts! Festivāls “Summertime - aicina Inese Galante” / Noslēguma koncerts / Piaf! The Show (Francija) Dzintaru koncertzāles Lielā zāle 20:00

€ 30.-; 35.-; 40.-; 50.-; 60.-; 70.-; 80.-; 90.-; 120.- + ceļš € 14.- Biļetes jāizpērk līdz 04.08.
21/8/2022
Festivāls “Summertime - aicina Inese Galante”. 
Noslēguma koncerts. Piaf! The Show (Francija).
Leģendārais Edītes Piafas franču mūzikas šovs. Pirmo reizi Latvijā ‒ unikāls mūzikas šovs par leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi un mūziku. Šovs “Piaf! The Show” var lepoties ar vairāk nekā miljonu pārdotu biļešu vairāk nekā 50 pasaules valstīs un tikai sajūsminātām publikas atsauksmēm.
 
“Piaf! The Show” sākotnēji tika sarīkots, lai atzīmētu leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas 100. jubileju. Tomēr projekta grandiozie panākumi turpinās līdz šodienai. Dziedātāja un aktrise Natālija Lermita, kura ir pasludināta par Edītes Piafas “likumīgo mūzikālo mantinieci”, izpildīs visus franču ģeniālās mākslinieces hitus. Divos 45 minūšu ilgos cēlienos izrāde stāsta par Parīzes dziedātājas karjeru no nabadzības līdz bagātībai, izmantojot viņas neaizmirstamās dziesmas, papildinātas ar iepriekš nepublicētu fotogrāfiju un Edītes Piafas laikmeta slaveno Parīzes vietu attēlu vizuālo gobelēnu.
 
Festivāla THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante” īpaši tradicionālajā noslēguma dienā skatītāji tiks pārcelti romantiskajā Francijas gaisotnē. Visiem klātesošajiem šis koncerts būs īpaši simbolisks, jo vakara galvenie vadmotīvi būs ticība un mīlestība. Tas ir tieši tas, kas ikvienam pašlaik ir tik ļoti nepieciešams. 

Garantēts! „KAM BAIL NO VIRDŽĪNIJAS VULFAS?” drāma Valmieras teātra Viesizrāde Dailes teātra MZ 19:00

€ 20.-; 22.- + ceļš € 13.- Biļetes jāizpērk līdz 08.08.
24/8/2022
Edvards Olbijs
KAM BAIL NO VIRDŽĪNIJAS VULFAS?
Drāma 3 daļās
 
Režisore – Inese Mičule
Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone
Tulkotājs – Jānis Elsbergs
 
Lomās: Elīna Vāne, Mārtiņš Liepa, Ieva Estere Barkāne, Krišjānis Strods
 
Kādā vēlā vakarā Džordžs un Marta, laulāts pāris pusmūžā,  uzaicina ciemos universitātes kolēģi un viņa jauno sievu.
Sākas dzīres, mīlestības un naida spēles, kuru noteikumus Džordžs un Marta ievēro kā svētu rituālu. Nežēlīgas asprātības, ar kurām apmainās nama saimnieki, negaidīti nomaina šķietami patiesi mīlestības atplaiksnījumi.
Personības gaismas un ēnas puses, sapņi un nepiepildītas ilūzijas traucē lugas varoņiem uztvert realitāti tādu kāda tā ir, liek ļauties dusmām un noliegumam. 
Taču ikvienā dzīvā būtnē ir labestības potenciāls, kuru tas var atmodināt, lai palīdzētu sev un citiem.
 
Pirmizrāde: 2022. gada 19. februāris

Septembris

Garantēts! “PAŠI SKAISTĀKIE VĀRDI | Māras Zālītes jubilejas koncerts” VEF Kultūras pils 14:00

€ 20.-; 30.-; 40.-; 50.- + ceļš € 13.- Biļetes jāizpērk līdz 11.08.
17/9/2022
Tautā iemīļotā, izcilā dzejniece, dramaturģe un prozaiķe Māra Zālīte šogad svin jubileju. Kā dzimšanas dienas dāvana top vērienīgs jubilejas koncerts PAŠI SKAISTĀKIE VĀRDI, kurā izskanēs dažādu žanru dziesmas ar Māras Zālītes dzeju. Koncerts notiks 17.septembrī VEF Kultūras pilī un tajā piedalīsies Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, Anmary, Andris Ērglis, Antra Stafecka, Jānis Strazdiņš, koris MASKA diriģenta Jāņa Ozola vadībā, Kristapa Krievkalna instrumentālā grupa  un citi. Iespaidīgais solistu, kora un instrumentālistu sastāvs ļaus skatītājiem piedzīvot šo notikumu kā emocionālu un pilnasinīgu atskatu uz šo nozīmīgo Māras Zālītes daiļrades daļu. 
“Esmu bezgala pateicīga komponistiem, kas devuši manām dzejas rindām vēl vienu garu un laimīgu dzīvi - Jānim Lūsēnam, Imantam Kalniņam, Zigmaram Liepiņam, Mārtiņam Braunam, Raimondam Paulam, Kārlim Lācim, Uldim Stabulniekam, Uldim Marhilēvičam. Visiem nosauktajiem un  visiem nenosauktajiem. Pateicos dziesmu izpildītājiem – dziedātājiem, aktieriem, koriem un koristiem. Muzikantiem – solistiem un orķestrantiem. Lauku kapelām un Dziesmusvētku lielajam korim. Visiem, kas dzied līdz, un pat zina vārdus! Paldies! Paldies! Mēs dziedāsim šodien un rīt!”, prieku pauž jubilāre.
Māras Zālītes dzeja devusi dvēseli un ilgmūžību daudzām populārām dziesmām (“Tik un tā”, “Virs galvas mūžīgs Piena ceļš”, “Komunālais blūzs”, ”Paši skaistākie vārdi”, “Trīs lietas”, “Veltījums”, “Mežā”, “Nākamā pietura depo”, “Gāju ceļu dziedādama”, “Manā sirdī”, “Karsta, karsta rīta rasa” u.c.), kā arī dziesmām no teātra izrādēm “Meža gulbji”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Lāčplēsis”, “Sfinksa”, “Tobago”, “Mistērija par sapni un mīlestību”, “Kā ābeļdārzs ir brīvība”, “Priekules Ikars”, “Putnu opera, “Indriķa hronika”, “Neglītais pīlēns” u.c.

Šarmantās un neatkārtojamās LAURAS PERGOLICCI JEB VIENKĀRŠI LP jauna koncertprogramma Arēna Rīga 20:00

€ 40.20; 46.20; 50.20; 60.20; 70.20 + € 1.- apkalpošanas maksa + ceļš € 14.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
20/9/2022
2022. gada 19. februārī ar jaunu koncertprogrammu Arēnā Rīga viesosies šarmantā un neatkārtojamā Laura Pergolicci jeb vienkārši LP.
 
Viņa apbūrusi klausītājus visā pasaulē un arī pie mums viņas daiļrade ir ļoti iecienīta, par ko liecina labi apmeklētie iepriekšējie koncerti gan Arēnā Rīga, gan Siguldas pilsdrupu estrādē.
 
LP savu slavas gājienu Eiropā uzsāka ar platīna statusu ieguvušo hitu Lost On You, kas 2016.gadā burtiski uzspridzināja mūzikas topus visā Eiropā, jo īpaši mūsu reģionā un Grieķijā. Taču LP nav stāsts par vienu hitu, gandrīz katras viņas dziesmas klausījumi Spotify straumēšanas servisā ir mērāmi miljonos.
Kā populārākās no tām varam minēt Muddy Waters, Strange, When We're High, Other People, Tightrope, Tokyo Sunrise, Night Like This u.c.
 
Šoruden LP laidīs klajā savu sesto studijas albumu ar nosaukumu “Churches”, no kura jau šobrīd pieejami tādi singli kā Goodbye, The One That You Love, How Low Can You Go un One Last Time.
 
Pati māksliniece par gaidāmā albuma tapšanu saka: “Tā ir skaista pieredze. Kā iemīlēšanās. Šis albums pēc sajūtām ir kā draugs. Draugs, kas palīdzēja iziet cauri vienam no visgrūtākajiem laikiem cilvēces vēsturē un arī diezgan grūtam posmam manā personīgajā vēsturē.”

Aktuāli! “VISS ZEM DEBESĪM” izrāde JRT MZ 18:30

€ 22.-; 25.-; 30.-; 40.- Pens.; inv.; sk.; st. 30 % atl! + 6.05% + ceļš € 13.- Biļetes jāizpērk līdz 10.08.
21/9/2022
Lugas autore: Margarita Zieda
Kā saslēgties ar jauno laiku, kas nāk mums pretī un izvirza citus noteikumus? Kā nenodot savas vērtības un tomēr spēt piedalīties uz pilnu skaņu?
Ķīnā cilvēki lasa no labās puses uz kreiso. Kur eiropietim beigas, tur ķīnietim sākums. Ķīnas kompasā adata rāda virzienu uz Dienvidiem, un viņi pasmejas, redzot Rietumu cilvēkus, ar tieši tādu pašu kompasu rokās ejam Ziemeļu virzienā. Jau pirms tūkstošiem gadu Ķīna spēja cilvēcei sniegt jaunus priekšlikumus, izgudrojot papīru, grāmatu iespiešanu, porcelānu, zīdu, kompasu un papīra naudu. Eiropa šīs idejas ieviesa savā dzīvē gadsimtus vēlāk, reizēm radot “divriteni no jauna". 
Mūsdienu pasaulē Ķīna jau atkal ir smagsvars jaunu jēgu un jaunu attīstības virzienu radīšanā. NC63 („No Computers 63 Hours!“) ir tikai viens no šiem priekšlikumiem, un tas aicina laikabiedrus izslēgt savus datorus piektdienās sešos vakarā un ieslēgt tos atpakaļ ne agrāk kā deviņos no rīta pirmdien. 
Izrādē „ Viss zem Debesīm“ kādas latviešu dzejnieces gara spēku pārbauda modernā Ķīna. 
Pirmizrāde 2022. gada 16. februarī.
Autore: Margarita Zieda
Režisors un scenogrāfs: Alvis Hermanis.
Kostīmu māksliniece: Jana Čivžele
Video mākslinieks: Mārtiņš Ratniks
Kustību konsultante: Olga Žitluhina
Lomās: Guna Zariņa un Vilis Daudziņš

Aktuāli! “SMIĻĢIS” izrāde Dailes teātra LZ 19:00

€ € 12.-; 15.-; 20.-; 30.- + ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk līdz 11.08.
22/9/2022
Māra Zālīte SMIĻĢIS
Pirmizrāde – 2021. gada 27. augustā
Māras Zālītes jaunākā luga sākas ar Dailes teātra ieceres dzimšanu viena ģēnija prātā, kam seko teātra dibināšana.
Eduards Smiļģis ir ne vien Dailes teātra dibinātājs, novatorisks režisors un spēka un ekstāzes aktieris, bet arī pretrunu plosīts ģēnijs, kurš līdzīgi hameleonam maina savu iedabu atkarībā no sievietes, kuru tobrīd mīl, vai varas, kas tobrīd valda. Drāma divās daļās cenšas izdibināt, kas patiesībā slēpjas aiz Smiļģa tūkstoš maskām, un kādu cenu ģēnijam nākas maksāt par spēju spēlēt teātri, sāpēt un mīlēt pāri vidusmēra cilvēka varēšanas robežām.
Izrāde iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā un top ar tās atbalstu.
Lomās: Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Toms Veličko, Kaspars Dumburs, Kārlis Arnolds Avots (Eduards Smiļģis), Vita Vārpiņa vai Kristīne Nevarauska (Berta), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Felicita Ertnere), Rēzija Kalniņa (Lilija Štengele), Dārta Daneviča (Eleonora), Ieva Segliņa (Anna, Rainis, Lelde), Olga Dreģe vai Lidija Pupure (Smiļģa māte)
Režisors – Viesturs Kairišs, scenogrāfe – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, horeogrāfe – Jana Jacuka
Biļete derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (Pase vai ID karte).

Aktuāli! “MOMO!!!” (Režisors Intars Rešetins) izrāde M.Čehova Rīgas Krievu teātrī 19:00

€ 15.-; 20.-; 25.-; 30.- Pens.sk.;st.30% atl! + ceļš € 12.- Aicinu pieteikties!
23/9/2022
Sebastjans Tjerī
Momo!!!
Absurdi komiska traģēdija. Kliedziens divos cēlienos
Pirmizrāde – 18.02.2022. (Lielā zāle)
Radošā komanda:
Režisors Intars Rešetins
Scenogrāfs Kristaps Skulte
Kostīmu mākslinieks Jana Čivžele
Horeogrāfs Inga Raudinga
Gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš
Video projekcijas Artis Dzērve
Tulkotājs Sergejs Samojļenko
Izrādes vadītāja Tatjana Vaulina
Vokālā pedagoģe Ilze Dzenīte
Literārā konsultante Zane Zusta
Izrādē piedalās:
Igors Čerņavskis
Gaļina Rosijska

Jeļena Sigova

Aleksandrs Maļikovs

Natālija Živeca

Tatjana Lukašenkova

Anatolijs Fečins

Dmitrijs Palēss

Olga Ņikuļina

Rodions Kuzmins-Reizvihs

Artūrs Skuteļskis

Ņikita Osipovs

Ivans Streļcovs
Jauns autors Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra repertuārā – mūsdienu franču dramaturgs Sebastjans Tjerī! Kritiķi viņa radošos risinājumus salīdzina ar tiem, kuri sastopami F. Kafkas un S. Beketa darbos, kā arī atzīmē viņa dialogu asprātību.
Luga "Momo" tika sacerēta un iestudēta 2015. gadā, un Sebastjans Tjerī kā profesionāls aktieris atveidojis šajā izrādē arī vienu no lomām.
Kā tas nereti ir ar gudriem stāstiem par cilvēku attiecībām, lugā organiski apvienots smieklīgais un nopietnais. Viss sākas ar atpazīstamāko no situācijām: precēts pāris, Andrē un Loransa, iepērkas lielveikalā. Viss notiek kā parasti, līdz Andrē iepirkumu ratiņos parādās kaut kas negaidīts, un ne pēc viņa gribas...
Režisors Intars Rešetins: "Absurds ir žanrs, kas tik ļoti raksturo šo laiku, tādēļ Sebastjana Tjerī absurda pilnā traģikomēdija ar tajā ietverto kodu, manuprāt, ir izcili piemērota sarunai ar šodienas skatītāju. Mēs dzīvojam ļoti dīvainā laikā un, domāju, nebūs pārspīlēti teikts – pat vēsturiskā –, kad uz zinātnes un medicīnas attīstības fona mums visapkārt valda samulsums, haoss, neziņa, dezinformācija, bailes, nāve, nemaz nerunājot par piesārņojumu un globālo sasilšanu. Viss ir ciklisks, viss, šķiet, reiz jau ir bijis. Iespējams, citās izpausmēs, bet bijis. Kā dzīvot tālāk? Kurp mēs kā civilizācija virzāmies? Tie ir jautājumi, kas nodarbina, kas skar ikvienu! Kurp aizvedīs civilizācijas progress? Vai mēs neesam pazaudējuši cilvēcību, sekojot straujajam dzīves tempam? Mēs katrs esam tik ļoti vērsti uz sevi, savu karjeru, panākumiem, dzīves komforta līmeni, savu vajadzību, īsti neprotot ne dzirdēt, ne redzēt, ne just, ne sarunāties. Šī izrāde ir kā kliedziens sajūtai par to neprātu, kurā atrodamies un kur kopā virzāmies. Absurdi traģikomisks kliedziens 2 cēlienos!"

Aktuāli! “SIEVIETES DAĻAS” izrāde Nacionālā teātra LZ 19:00

€ 7.-; 10.-; 13.-; 16.-; 20.-; 25.- + ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk 16.08.
23/9/2022
Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
 - personu apliecinošs dokuments;
 - digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Teātrī ienākot, jālieto sejas maska, tostarp izrādes laikā. 
Sievietes “daļas” citu nozīmju starpā ir arī viņas sociālās lomas – šai izrādē sieviete ir mīļākā, sieva, meita, māsa, māte, māsīca, svaine, vecmāte, labākais draugs un arī konkurente. Visas šīs lomas tiek izspēlētas pie ģimenes pusdienu galda, kur atklājas ne tikai ģimenes problēmas, bet arī aktuālas lietas sabiedrībā, kas nodarbina cilvēkus ikdienas dzīvē. Lugai ir negaidīts ievads, un galvenās varones pārdzīvotais kļūst par impulsu tam, lai tuvinieki beidzot sāktu runāt par būtisko, meklētu ceļu cits pie cita, jo viņu dzīves tumšākajā naktī viņi ir atklājuši, ka viņos mīt “neuzvarama vasara” (Albērs Kamī).
Autore - Kata Vēbere
Režisore - Ināra Slucka
Lomās - Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Esmeralda Ermale, Sanita Paula, Gundars Grasbergs, Ieva Aniņa, Jana Ļisova

Aktuāli! „FERDINANDS UN LUĪZE” jaunības traģēdija 19:00 Nacionālā teātrī LZ

€ 8.-; 12.-; 15.-; 18.-; 22.-; 27.- + ceļš € 13.- Biļetes jāizpērk līdz 10.08.
27/9/2022
Ferdinands un Luīze
Fridrihs Šillers
Jaunības traģēdija
Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
- personu apliecinošs dokuments;
- digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Divi mīlētāji no “Vētru un dziņu” laikmeta satiksies šodienā uz Nacionālā teātra lielās skatuves, lai kā jebkuros laikos stātos pretī cilvēku likumiem, sabiedrības priekštatiem un aizspriedumiem, divkosībai un bailēm. Lai ar savu mīlestības sacelto vētru, atmaskotu visu iesaistīto slēptās dziņas un patiesos dzinuļus. Kad mīlestība deg ar tādu spēku, kāds atrodams pasaules dramaturģijas klasikā, izglābties nav paredzēts nevienam.
Dita Lūriņa kopā ar domubiedriem turpina meklēt brīdi, kad vārds, dziesma, skaņa, kustība, deja, telpa, gaisma, lidojums šņorbēniņos - visi iespējamie teātra izteiksmes līdzekļi atrod savu esenci, lai kopā kļūtu par kvintesenci un izstāstītu stāstu par cilvēka dabu. Un tā ir biedējoši nemainīga. Cilvēks sava laikmeta drēbēs dzied laikmeta dziesmu, bet to, kas viņš ir, nosaka tas, ko viņš dara. Jo mēs joprojām esam tikai ceļā pretī brīdim, kad eņģeļu maize kļūs par cilvēka bērnu maizi… Panis angelicus…
REŽISORE Dita Lūriņa 
LOMĀS
Kanclers fon Valters kādā vācu firsta galmā Gundars Grasbergs
Ferdinands, viņa dēls, majors Raimonds Celms
Hofmaršals fon Kalbs Mārtiņš Brūveris
Lēdija Milforda, firsta favorīte Agnese Cīrule
Vurms, kanclera privātsekretārs Uldis Anže
Millers, pilsētas mūziķis Mārtiņš Egliens
Viņa sieva Maija Doveika
Luīze, viņu meita Ieva Aniņa vai Diāna Krista Stafecka
Sofija, lēdijas istabene Ance Kukule
Firsta kambarsulainis Uldis Siliņš
Dažādas blakuspersonas: Ģirts Bisenieks, Uģis Čakars, Sabīne Birzniece
Mūziķis Kaspars Kurdeko

Aktuāli! ''GULBJU EZERS'' balets LNO 19:00

€ 9.-; 12.-; 16.-; 22.-; 25.-; 27.-; 35.- + Ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
28/9/2022
LNO 19:00 balets ''Gulbju ezers''
PĒTERIS ČAIKOVSKIS
balets GULBJU EZERS
"Gulbju ezers" ir baletu balets, kas vienmēr baudījis skatītāju sajūsmu. Tajā Čaikovska skaistā mūzika apvienojas ar Petipā un Ivanova ģeniālo horeogrāfiju. Gulbju ezera valdzinājums kā magnēts pievelk sapņotāju princi Zigfrīdu. Odīlija, kas kā ūdens piliens līdzīga daiļajai gulbju princesei Odetai, iekāro jaunekli. Cīņa, mīļotās Odetas ievainojums, uzvara pār ļaunumu, kas ir tikai šķitums... Ludviga Otrā galms, Noišvānšteinas pils, izsmalcināti tērpi un krāšņas dekorācijas kopā ar Latvijas Nacionālā baleta trupas rūpīgo attieksmi pret klasiku ik detaļā rada izcilību.
RADOŠĀ KOMANDA
Aivars Leimanis
Horeogrāfs-inscenētājs
Mārtiņš Ozoliņš
Diriģents
Farhads Stade
Diriģents
Huans Giljermo Nova
Scenogrāfs
Roberts Perdziola
Kostīmu mākslinieks
 Ainārs Pastars
Gaismu mākslinieks
LOMĀS
Odeta-Odīlija: Jūlija BrauereJolanta LubējaAnnija KopštāleAlise Prudāne
Princis Zigfrīds: Vadims MuntagirovsViktors SeikoAidens Viljams KonefrijsZigmārs Kirilko
Rotbarts: Avetiks KarapetjansAidens Viljams Konefrijs
Nerrs: Germans ŠevčenkoFabio Sonconji
Pas de trois: Laine PaiķeMarta OzoliņaKristaps JaunžeikarsPaula Lieldidža-KolbinaIļana PuhovaAidens Viljams KonefrijsRoberts NajeJustīna Teličena

 

 

Oktobris

Aktuāli! “PĪĶA DĀMA” opera LNO 19:00

€ 9.-; 12.-;16.-; 22.-; 27.-; 35.-; 40.- + ceļš € 12.- Aicinu pieteikties!
0/10/2022
PĪĶA DĀMA opera
Muzikālais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš
Režisors Andrejs Žagars
Atjaunojuma režisors Juris Žagars
Scenogrāfs Aleksandrs Orlovs
Kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka
Kas izšķir cilvēka likteni - mīlestība, kas atbrīvo no apsēstības, vai spēles magnētiskais azarts, kas salauž gribasspēku? Ievērojamā krievu dzejnieka Aleksandra Puškina stāsts "Pīķa dāma" uzreiz pēc publicēšanas guva milzīgus panākumus: publiku intriģēja gan saturs, gan precīzi tvertais laika gars. Hermaņa, Lizas un Grāfienes attiecību trijstūris, pateicoties Pētera Čaikovska izcilajam talantam, aizrauj ar psiholoģiskā portretējuma dziļumu šīs operas mūzikā.
LOMĀS
Hermanis: Artjoms SafronovsSergejs PoļakovsGeorgs OnjaniAndris Ludvigs
Liza: Tatjana TrenoginaVida MiknevičūteInna Kločko
Grāfiene: Ilona BageleAndžella Goba
Tomskis: Vladislavs SuļimskisRihards Mačanovskis
Jeļeckis: Jānis ApeinisRinalds Kandalincevs
Poļina: Zanda ŠvēdeLaura Grecka
Priļepa: Marlēna KeineInga Šļubovska-Kancēviča
Surins: Krišjānis NorvelisRihards Mačanovskis
Čekaļinskis: Mihails ČuļpajevsGuntars Ruņģis
Guvernante: Laura GreckaAira Rūrāne
Čapļickis: Guntars RuņģisViesturs Jansons
Narumovs: Juris ĀdamsonsArmands Siliņš
Maša: Irma PavāreSabīne Krilova
Rīkotājs: Andris KipļuksAndris Lapiņš

Aktuāli! “ES NEESMU KLAVIERNIEKS” kādas drāmas mirkļi Valmieras teātrī Apaļā zāle 13:00 + neliela ekskursija

€ 18.- + ceļš € 33.- + apskates vietas. Aicinu pieteikties!
0/10/2022
Alvis Lapiņš
ES NEESMU KLAVIERNIEKS
Kādas drāmas mirkļi 2 daļās
Režisors – Varis Brasla
Scenogrāfs – Valters Kristbergs
Kostīmu māksliniece – Liene Rolšteina
Komponists – Emīls Zilberts
Gaisma - Gatis Priednieks-Melnacis
Kustības - Linda Mīļā
 
Lomās: Mārtiņš Meiers, Emīls Zilberts, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Vizma Kalme, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Klinta Reinholde, Krišjānis Salmiņš, Diāna Krista Stafecka vai Elīna Hanzena, Baiba Valante
 
1908. gads. Leģendārā simfoniskā skaņdarba “Melanholiskais valsis” radītājam Emīlam Dārziņam ir 33 gadi. Viņš nodzīvos vēl tikai nepilnus divus gadus, pareģos un brīdinās kāda zīlniece. Viņš un diriģents, dziedāšanas skolotājs Pāvuls Jurjāns ir labi kolēģi. Abi sapņo par latviešu operas dibināšanu. Emīls strādā pie operas “Rožainās dienas”. Negaidīti abi domubiedri kļūst nesamierināmi pretinieki. Ar Pāvula gādību Emīls tiek publiski apvainots muzikālā zādzībā. Emīls pārstāj komponēt, pats iznīcina vairākas savas klausītāju iemīļotas kompozīcijas. Kas notika? Kas bija šī konflikta pamatā? Muļķība? Skaudība? Greizsirdība?

Aktuāli! “DESMIT IEMESLU APCIEMOT KAUCI” izrāde JRT LZ 18:30

€ 15.-; 20.-; 25.-; 30.- Pens.sk.;st.30% atl! + ceļš € 13.- Aicinu pieteikties!
0/10/2022
Aktīva atpūta upītē un nomierinoša ekskursija mežā. Elpu aizraujošs muzeja apmeklējums un nebijusi pieredze Bebru sētā. Mūsdienīga autobusu pietura, labākās asinsdesas, spoku stāsti un nakšņošana vācu barona apartamentos. Šis un vēl daudz kas cits jūs gaida brīvdienu galamērķī - Kauce. Ja vien mācēsiet sevi pasargāt no purva izgarojumiem, kas noved cilvēkus ārprātā un izceļ gaismā vistumšākos noslēpumus.
Gotiskā komēdija vēsta par jaunu tūrisma reportieri, kurš dodas izpētes braucienā, bet
negaidītu pavērsienu rezultātā kļūst par dalībnieku cīņā starp Dievu un nelabo.
Izrāde notiek: Miera ielā 58a, Lielajā zālē.
Izrādes ilgums: 3 h 20 min (2 cēlieni)
Pirmizrāde: 2022. gada 3. martā.
Dramaturģe: Justīne Kļava
Režisors: Gatis Šmits
Scenogrāfs: Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece: Keita
Lomās: Andris Keišs, Baiba Broka, Elita Kļaviņa, Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas studenti - Lolita Stūrmane, Marta Lovisa, Sabīne Tīkmane, Dāvids Pētersons, Gerds Lapoška, Jānis Grūtups, Matīss Ozols.

Aktuāli! “PIE ZILĀS DONAVAS” balets LNO 12:00

€ 9.-; 12.-; 16.-; 22.-; 25.-; 27.-; 35.- + Ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
9/10/2022
LNO 18:00 balets “PIE ZILĀS DONAVAS”
Johana Štrausa mūzika balets trīs cēlienos
Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Horeogrāfs Aivars Leimanis
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja

Valšu karaļa Johana Štrausa brīnišķīgā mūzika iedvesmojusi romantisku baletu par izvēli starp mīlestību un skatuvi, sapņiem un realitāti. Pirmo reizi Rīgā Pie zilās Donavas tika uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairakkārt atjaunots un kļuvis par daļu no Latvijas baleta zelta fonda. Iestudējums tapis par godu šī baleta iestudētājas, leģendārās baletdejotājas, baletmeistares un pedagoģes Helēnas Tangijevas-Birznieces jubilejai.
 
LOMĀS
Franciska: Elza LeimaneBaiba KokinaSabīne StrokšaAlise Prudāne
Annele: Jolanta LubējaJūlija BrauereLaine Paiķe
Francis: Raimonds MartinovsViktors Seiko

Aktuāli! „FARINELLI UN KARALIS” (režisors Viesturs Kairišs) kostīmizrāde Dailes teātrī LZ 19:00

€ 15.-; 20.-; 27.-; 37.- + ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk līdz 11.08.!
11/10/2022
Klēra van Kampena
FARINELLI UN KARALIS
Lielā zāle
Pirmizrāde – 2022. gada 16. septembrī
No angļu valodas tulkojis Vilis Kasims
Kostīmizrāde par mūzikas pārdabisko spēju atklāt citādu pasauli.
Kas varētu būt kopīgs ietekmīgākajam cilvēkam pasaulē ar tusnīgu dziedoni, kurš dzied tik spalgi kā sieviete? Baroka laikmetā mīlēja galējības. Mīlēja krāšņumu un ārišķību, kas pastāvēja līdzās nabadzībai un postam. Visskaistākās pilis un greznākās mēbeles, bet kalpotājiem – izkrituši vai sabeigti zobi. “Farinelli un karalis” stāsta par baroka laikmeta sapni – kultūru kā aizbēgšanu no ikdienišķās un raupjās dzīves un operu kā šī laikmeta izgudrojumu. Visskaistākā mūzika, visneiedomājamākie tērpi un balsis, kuras dzied it kā no pašām debesīm.
Spānijas karalis Filips V savā valdīšanas laikā kļuva slavens ar vēlmi neredzēt un nedzirdēt to, kas patiesībā notika ar valsti. Klēras van Kampenas luga “Farinelli” stāsta par brīdi, kad Eiropas ietekmīgākais monarhs ir nonācis uz prāta aptumšošanās robežas – viņā valda greizsirdība, paranoja un depresija. Tikai viņa izmanīgās sievas lēmums, atvest uz galmu slaveno dziedātāju-kastrātu Farinelli, izglābj Filipu no gāšanas. Farinelli īpašā balss, kuru viņš ieguvis tikpat sāpīgi un negribēti kā Filips Spānijas kroni, spēj aizkustināt un iedvest Filipa dvēselē dzīvību, uz laiku paglābjot Spāniju no jauniem mantinieku kariem.
Klēra van Kampena ir komponiste, viņas lugas “Farinelli un karalis” muzikālā partitūra izstrādāta ar Brodvejā un Vestendā apbrīnotu emocionālo daudzveidību. Stāsts par diviem tik pretrunīgiem cilvēkiem – karali, kurš reizē valda un cieš, un dziedātāju, kura balss stāv pāri visiem, bet pats ir sakropļots vīrietis –, izraisa līdzjūtību un smeldzi, bet citreiz skaļus smieklus caur asprātību un humoru pilnu dialogu.
Lomās: Ģirts Ķesteris (Filips V), Artūrs Skrastiņš (Farinelli), Rēzija Kalniņa (Izabella Farnēze), Kaspars Dumburs (De la Kuadra), Juris Bartkevičs (Džons Ričs), Kārlis Arnolds Avots (Džetro), Rūdis Cebulis (dziedātājs Farinelli), Matīss Millers (zirga marionetes vadītājs), Mārtiņš Gailis (zirga marionetes vadītājs), Māris Kupčs (mūziķis)
Režisors – Viesturs Kairišs, scenogrāfs – Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, mūzikas konsultants – Juris Vaivods, horeogrāfe – Jana Jacuka, horeogrāfes asistente – Marija Saveiko

Aktuāli! “DRAKULA” balets LNO 19:00

€ 9.-; 12.-; 16.-; 22.-; 27.-; 35.-; 40.- + Ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
12/10/2022
Ar maskām (ar negatīvu testu, vakcinētajiem, pārslimojušajiem)
Vojcehs Kilars, Pāvels Hinovskis
DRAKULA
Balets divos cēlienos ar prologu
Komponists VOJCEHS KILARS (Wojciech Kilar) 
Libretists PĀVELS HINOVSKIS (Paweł Chynowski) 
Horeogrāfs KŠIŠTOFS PASTORS (Krzysztof Pastor)
Diriģents MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ
Kostīmi un scenogrāfija – ČĀRLZS KJŪSIKS SMITS (Charles Cusick Smith) un FILS R. DANIELS (Phil R. Daniels) 
Oriģināliestudējuma gaismu mākslinieks DŽONS BASVELS (Jon Buswell)
Adaptācijas gaismu mākslinieks DŽONS POLS PERKOKSS (John Paul Percox)
Kad, atgriezies no kara, grāfs Drakula uzzina, ka mīļota sieva ir atņēmusi sev dzīvību, bet garīdznieki atsakās pašnāvnieci guldīt baznīcas zemē, viņš nolād Dievu un cilvēci un pārvēršas par nemirstīgu vampīru. Turpmākie notikumi vairākus gadsimtus vēlāk atklāj kādu citu traģisku mīlasstāstu: Drakula iemīl savas bojāgājušās sievas līdzinieci Minu, taču viņu necilvēcīgā romance neizbēgami vēsta par nāvi un ciešanām. 
Īru rakstnieka Brema Stokera 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns Drakula ir iedvesmojis māksliniekus jaundarbiem visās mākslas jomās – kino, televīzijā, teātrī, mūzikā un citur. Poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors nu šo aizraujošo stāstu ir izteicis krāšņajā baleta valodā, par pamatu ņemot Vojceha Kilara mūziku gotiskajai kinofilmai Brema Stokera Drakula (1992). 400 gadus ilgušais mīlasstāsts ir kā ceļvedis noslēpumiem apvītajā vampīru pasaulē.

Neoklasiskais balets Drakula pirmo reizi skatītāju vērtējumam tika nodots 2018. gada 6. septembrī Rietumaustrālijas baleta pirmizrādē Pērtā. Iestudējums saņēmis vairākas balvas un nominācijas.

Lomās:
Grāfs Drakula vecumā: Antons FreimansRaimonds Martinovs
Grāfs Drakula jaunībā: Viktors SeikoFilips FedulovsKārlis Cīrulis
Džonatans Hārkers: Kārlis CīrulisAleksandrs OsadčijsKristaps Jaunžeikars
Mīna / Elizabete: Jūlija BrauereJolanta LubējaSabīne Strokša
Lūsija: Ieva RāceneAnnija Kopštāle
Vestenras kundze: Elza LeimaneBaiba Kokina
Artūrs: Kristaps JaunžeikarsAidens Viljams KonefrijsDariuss Florians Katana
Profesors van Helsings: Ringolds ŽigisRaimonds Martinovs
Doktors Sjūards: Sergejs NeikšinsZigmārs Kirilko
Renfīlds: Antons FreimansAidens Viljams Konefrijs
Drakulas rēgi / sulaiņi: Avetiks KarapetjansGermans ŠevčenkoRoberts NajeAleksandrs OsadčijsFabio Sonconji
Trīs vampīres: Alise PrudāneSabīne StrokšaAnnija KopštāleJustīna TeličenaAleksandra AstreinaMarta OzoliņaKrista Štrausa
Trīs vampīri: Dariuss Florians KatanaKirils BaiduksAidens Viljams KonefrijsRoberts NajeArtjoms PšeņičņikovsGermans ŠevčenkoFabio Sonconji

Aktuāli! “KOMŪNA” izrāde Nacionālā teātrī LZ 19:00

€ 8.-; 12.-; 15.-; 18.-; 22.-; 27.- + ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk līdz 15.08.
14/10/2022
 Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
- personu apliecinošs dokuments;
- digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Teātrī ienākot, jālieto sejas maska, tostarp izrādes laikā. 
Ir 20. gadsimta 70. gadi, Dānija, Ēriks un Anna saņem mantojumā privātmāju un izlemj veidot komūnu, kurā dzīvot atbilstoši saviem ideāliem, sapulcējot domubiedrus - "apburošus, tolerantus, seksu alkstošus, gudrus, politiski aktīvus, siltus un pretīmnākošus cilvēkus". Viņi pieņem lēmumus balsojot un praktizē pavisam jaunu sabiedrības dzīvesveidu, līdz Ērika dzīvē parādās cita sieviete....
Autors - Tomass Vinterbergs, Mogenss Rukovs
Režisors - Valters Sīlis
Lomās - Arturs Krūzkops, Daiga Kažociņa, Kristians Kareļins, Inga Misāne-Grasberga, Ivars Kļavinskis, Dita Lūriņa, Uldis Anže, Elizabete Skrastiņa vai Elīza Dombrovska, Madara Botmane

Aktuāli! “ROTKHO” (režisors Lukasz Twarkowski) izrāde Dailes teātra LZ 15:00

€ 20.-; 30.-; 40.-; 50.- + ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk līdz 11.08.!
16/10/2022
Izrāde notiks latviešu, angļu un ķīniešu valodā ar tulkojumu latviešu un angļu valodā titros/ Izrādē tiek izmantots paaugstināts skaņas līmenis
Anka Herbuta
ROTKHO
No poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode
Pirmizrāde – 12.03.2022. 
Viens no pasaulē dārgakajiem mākslas darbiem – pārdots par 140 miljoniem eiro – Marka Rotko glezna “No. 6 (Violets, zaļš un sarkans)”. Vienmēr, kad pasauli pāršalc ziņa par jauniem cenu rekordiem, tas rada milzumdaudz jautājumu – kas tad ir tas, kas nosaka šī darba astronomisko vērtību mākslas tirgū? Mūsdienās šis jautājums ir kļuvis tikpat kā neatbildams, jo robežas starp mākslas darba kopiju, mākslinieka reputāciju un mākslas tirgus tehnoloģisko attīstību ir izplūdušas.
Iedvesmojoties no Marka Rotko darbiem, uzlecošā Eiropas teātra zvaigzne, režisors Lukašs Tvarkovskis, veido izrādi, kura cenšas izpētīt – ko īsti nozīmē jaunā tendence - mākslas darbus veidot digitālā vidē un nodrošināt ar blokķēžu tehnoloģiju. Kāda nozīme ir mākslinieka darba autentiskumam un, visvarīgākais jautājums, – vai teātra mākslas nepastarpinātā pieredze ir kaut kas, kas ir pasargāts no šādiem tirgus principiem.
Viltojums un oriģināls ir stāsta centrālā tēma, kā arī to paradoksālās metastāzes virtuālajā vidē. No vienas puses, “ROTKHO” ir slavenā mākslinieka uzvārda kropļojums, līdzīgi tam, kā slaveni zīmoli tiek aizstāti ar viltojumiem, piemēram, Adibas vai Dolce & Banana. No otras puses, izrādes nosaukums ilustrē Grēma Rovlinsona izvirzīto hipotēzi, ka neatkarīgi no burtu kārtības, kamēr vien vārda pirmais un pēdējais burts paliek savā vietā, mēs spējam saprast rakstīto tekstu.
Izrādei nav žanra – dramaturģija, režija, scenogrāfija un aktierspēle sintēzē ar tehnoloģiskajiem risinājumiem, kādus izmanto TV un kino, veidos Latvijā unikālu mākslas notikumu.
Lukašs Tvarkovskis  (Łukasz Twarkowski, 1983.) ir režisors, kurš veido multimediālas izrādes apvienojot teātra, video un vizuālo mākslu. Viņš kopā ar savu komandu veidojis provokatīvas izrādes Polijā, bet īpašu publikas un kritikas sajūsmu izpelnījies Lietuvā ar 2017. gada izrādi “Lokis”, kura tika nominēta 9 Lietuvas skatuves balvām un saņēma 4, tajā skaitā augstāko, Kultūras ministrijas pasniegto, Skatuves zelta krustu pašam Tvarkovskim. Nesenākais iestudējus “Respublika” piesaistīja uzmanību ne tikai ar vērienīgu inscenējumu, kurš nojauc robežas starp īstenību, teātri un ilūziju, bet arī ar tajā skartajām tēmām, kuras aptver plašu mūsdienu problēmu loku par identitāti, virtuālo realitāti un cilvēcisko kaislību dabu.

Izrāde top sadarbībā ar Polijas Jana Kohanovska teātri (Jan Konchanowski theatre)
Izrāde top ar Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas līdzfinansējumu.
Izrādes inovāciju partneris – Latvijas Mobilais Telefons
 
Lomās:
Juris Bartkevičs – Rotkho
Kaspars Dumburs – Wolt piegādātājs 1, Orions Anastapolu
Ērika Eglija-Grāvele – Aktrise
Jaņa Huana (Yan Huang) - Hai
Andrejs Jakubčiks (Andrej Jakubczyk) – Aktieris
Rēzija Kalniņa – Anna Frīdmena
Katažina Osipuka (Katarzyna Osipuk) – Performere un viesmīle Destiny Hope
Artūrs Skrastiņš – Wolt piegādātājs 2, Domeniko de Sole
Mārtiņš Upenieks – Jack Smith - MuesumTM direktorsTM
Vita Vārpiņa – Mela Rotkho
Toms Veličko – Žurnālists Džeimss Valčers
Sjaočeņs Vans (Xiaochen Wang) - Tao

Režisors – Lukašs Tvarkovskis (Lukasz Twarkowski)
Dramaturģe – Anka Herbuta (Anka Herbut)
Scenogrāfs – Fabijēns Ledē (Fabien Lédé)
Kostīmu māksliniece – Svenja Gasena (Svenja Gassen)
Horeogrāfs – Pavels Sakovičs (Pawel Sakowicz)
Komponists – Lubomirs Gželaks (Lubomir Grzelak)
Video mākslinieks – Jakubs Lehs (Jakub Lech)
Gaismu mākslinieks - Euģenijus Sabaļausks (Eugenijus Sabaliauskas)
 
Režisora asietenti – Mārtiņš Gūtmanis, Diāna Kaijaka, Ādams Zdunčiks (Adam Zduńczyk)
Kostīmu mākslinieces asistents – Bastians Steins (Bastian Stein)
Dramaturģes asistente – Linda Šterna
Video mākslinieka asistents - Ādams Zdunčiks (Adam Zduńczyk)

Video kameru operatori – Arturs Gruzdiņš, Jonatans Goba

Tulki mēģinājumu procesā – Diāna Kaijaka, Elza Marta Ruža
Izrādes vadītāja – Indra Laure
Producente – Ginta Tropa

Aktuāli! “JAUTRĀ ATRAITNE” operete LNO 19:00

€ 9.-;12.-;16.-; 22.-; 27.-;35.-; 40.- + ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
16/10/2022
Divdesmit miljonus vērtais mantojums, ko Hanna saņēmusi pēc vīra – pontevedriešu baņķiera nāves, padara viņu par iekārojamu līgavu franču kavalieru aprindās Parīzē. Ja vien Pontevedro vēstniekam, baronam Zetam izdotos bagātniecei atrast līgavaini no tautiešu vidus (un paturēt Hannas bagātības valstī), viņš glābtu valsti no maksātnespējas. Cerības tiek liktas uz šarmanto siržgrauzi grāfu Danilo. Lai arī viņu un Hannu saista kopīga romantiskā pagātne, grāfs baidās iegūt miljonu mednieka slavu, tāpēc nav gatavs atzīties savās jūtās. Franca Lehāra krāšņo melodiju virpulī uzjundī intrigas, dzirkstī kaislības, bet komisku pārpratumu jūklī beigas tomēr ir laimīgas.
Viena no populārākajām operetēm pasaulē pasaules pirmizrādi piedzīvoja Vīnē 1905. gadā. Latvijas Nacionālajā operā tā pirmuzvesta 1933. gadā. Operetes jauniestudējums mūsu opernamā top muzikālā vadītāja un diriģenta Tomasa Rēznera (Thomas Rösner) un režisora Ūves Ērika Laufenberga (Uwe Eric Laufenberg) veidotā vadībā.
LOMĀS
 
RADOŠĀ KOMANDA
Muzikālais vadītājs un diriģents Tomass Rēzners
Diriģents Kaspars Ādamsons
Režisors Ūve Ēriks Laufenbergs
Scenogrāfs Jūliuss Teodors Zemmelmans
Kostīmu māksliniece Džesika Kārge
Horeogrāfe Mirjama Kēfere
Gaismu mākslinieks Andreass Franks

Aktuāli! “NAŽI VISTĀS” drāma Nacionālā teātrī AZ 18:30

€ 30.- + ceļš € 13.- Biļetes jāizpērk līdz 11.08.
25/10/2022
Šķietami klasiska situācija – trīs cilvēki, viņu instinkti un jūtas. Zemnieks Viljams aizsūta savu jauno sievu pie dzirnavnieka Gilberta samalt graudus. Vārdi, ko runā Gilberts, pamodina sievietē pavisam citus vārdus. Viņa pirmoreiz cenšas izteikt to, ko jūt, un vārdi kļūst par ieroci, ne mazāk asu kā nazis, ko mājas pavarda turētāja ietriec vistā, gatavojot maltīti vīram.
Lai dzīvotu, kaut kam ir jāmirst, atkal un atkal atkārtojot dabas mūžīgo mainības ciklu. Mīlestības stāsts par meklējumiem, par kaisli, par nodevību, par vientulību, par spēju palaist tuvāko uz tālāko lauku, par spēju atvērties otram un iepazīt jaunu pasauli, galu galā par drosmi satikties pašam ar sevi uzartajā tīrumā.
Autors - Deivids Harovers
Režisors - Inga Tropa
Lomās - Agnese Budovska, Ivars Kļavinskis, Gundars Grasbergs

Aktuāli! “CILVĒKS NO RESTORĀNA / ЧЕЛОВЕК ИЗ РЕСТОРАНА” traģikomēdija M.Čehova Rīgas Krievu teātrī Mazā zāle 19:00

€ 25.- Pens. 30%; sk.; st. 20% atl! Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
26/10/2022
Ivans Šmeļovs
Mazā cilvēka traģikomēdija
Cilvēks no restorāna
Pirmizrāde – 29.04.2022. (Mazā zāle)
Ilgums – 1 stunda 30 minūtes
14+
Izrāde krievu valodā.
Monoizrāde, kurā ir gan mīlestība, gan intriga, humors un filozofija, uzvesta pēc krievu klasikas motīviem – Ivana Šmeļova agrīnā stāsta "Cilvēks no restorāna". Sižeta centrā ir "mazais cilvēks" – tas, kuru apstākļi nolikuši starp biklajiem un neievērojamajiem. Lai gan viņam ir plaša sirds un atjautīgs prāts, pateicoties savam oficianta stāvoklim pirmklasīgā restorānā, viņš ļoti labi prot uzķert detaļas un redzēt cauri tiem, kurus varētu saukt par "dzīves valdniekiem". Tā ir ļoti vērtīga īpašība mūsdienu reāliju apzināšanā, kurā nereti no dzīves "kuģa klāja" nostumj nost tos, kas neatbilst laikmeta prasībām. Šodien mūsu valodā reti skan tādi vārdi kā kauns, sirdsapziņa un žēlsirdība. "Šodien pieprasītāki ir cita fasona ļaudis, kas vairāk sliecas, lai kabatā būtu lieki pieci rubļi," teic šī stāsta galvenais varonis Jakovs Skorohodovs un ietiepīgi turas pie personīgajiem uzskatiem par to, kas patiesībā ir svarīgi un vērtīgi.
Laikam ne velti pie šī darba tik bieži vērsušies teātra dižgari. Arī mūsu repertuārā "Cilvēks no restorāna" parādījies nebūt ne nejauši, jo tieši Mihails Čehovs 1927. gadā nospēlēja Jakovu Skorohodovu tad vēl mēmajā kinematogrāfā. Par godu diženajam skatuves meistaram viņa mīļotais varonis šodien atkal kāpj uz skatuves traģikomēdijā par mazo cilvēku ar plašo dvēseli.

Izrādē piedalās: Jakovs Sofronovičs Skorohodovs, kalpotājs, pirmklasīga restorāna viesmīlis Vadims Grosmans
Balsis:
Luša, Skorohodova sieva - Jekaterina Frolova
Koļeņka, Skorohodova dēls – Ņikita Osipovs
Nataša, Skorohodova meita – Natālija Ščeglova
Kantora “Buts un Brots” vadītājs, Natašas līgavainis – Anatolijs Fečins
Štross, restorāna direktors – Dmitrijs Palēss
Ignatijs Jeļisejevičs, galvenais viesmīlis – Oļegs Teterins
Ikorkins, viesmīļu arodbiedrības priekšsēdētājs – Aleksandrs Maļikovs
Kapuladi kungs, diriģents no Vīnes – Jevgeņijs Čerkess
Apmeklētāji, viņš un viņa – Vitālijs Jakovļevs un Natālija Živeca
Guščins, vispasaules miljonārs – Aleksandrs Fedjajevs
Glotanovs Antons Stepanovičs, advokāts – Aleksejs Korgins
Ivans Nikolajevičs Karasjovs, miljonārs, komerciju padomnieks – Ivans Streļcovs
Vecis tirgotājs – Igors Čerņavskis
Jaunāks tirgotājs – Rodions Kuzmins
“Francūzietes desertā” – Jeļena Sigova, Olga Ņikuļina, Natālija Smirnova, Natālija Živeca
Galvenais ierēdnis – Ņikita Voroņins
Prokurors – Vitālijs Jakovļevs

Radošā komanda:
Režisors Vadims Grosmans
Scenogrāfs Ņikita Voroņins
Horeogrāfs Artūrs Skuteļskis
Dramatizējuma autors Vadims Grosmans
Aranžējumi Rodions Kuzmins
Kostīmu konsultante  Valentīna Začiņajeva
Gaismu meistars  Maksims Ustimovs
Režisora asistente – Natālija Ščeglova
Natālija Ščeglova
Izrādes vadītāja Ludmila Vītiņa
Skaņu meistars  Marina Iļjina/Edgars Gultnieks

Aktuāli! “IZRĀDE, KAS SAIET SVIESTĀ” (Režisore – Eimija Mārčanta) komēdija Dailes teātra LZ 18:00

€ 15.; 20.-; 25.-; 35.- + ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk līdz 03.08.
29/10/2022
Henrijs Luiss, Džonatans Seiers, Henrijs Šīlds
IZRĀDE, KAS SAIET SVIESTĀ
Komēdija
No angļu valodas tulkojusi Agnese Kasparova
Lielajā zālē no 2022. gada 26. janvāra
Oriģinālā britu teātra trupas “Mischief Theatre”  izrāde  “The Play That Goes Wrong” tiek spēlēta 19 gadus Londonas Vestendā. Tās panākumi neizraisa smieklus, kaut smieklīgi ir pilnīgi viss, ko “Mischief Theatre” dara. Viņi smejas par sevi, jeb, precīzāk, par Kornlijas Politehniskā drāmas pulciņa neveiksmēm, par sevi kā par aktieriem, režisoriem un visiem teātra veidošanas lielumiem. Viņi savā izrādē ir ielikuši visu, ko vien labu var teikt par britu melno humoru.
Dailē “Izrāde, kas saiet sviestā” ir viena no 20 dažādās valodās šobrīd spēlētām versijām. Un tā ir precīzs oriģinālās versijas pārlikums latviešu valodā, kuras izveidi vadījusi “Mischief Theatre” režisore Eimija Mārčanta (Amy Marchant). Tā esam radījuši iespēju Rīgā, pieredzēt Londonā tik pazīstamo izrādi.
Luga stāsta par jau pieminēto Kornlijas Politehniskā drāmas pulciņu un viņu iestudējuma “Slepkavība Haveršamas muižā” pirmizrādi, kuras laikā greizi noiet pilnībā viss – rekvizīti neturas pie sienām, aktieri aizmirst tekstu un iebrūk skatuves grīda. Par spīti force majeure apstākļiem, drāmas pulciņa entuziasti apņēmušies izrādi nospēlēt līdz galam, arī tad, ja mērķa vārdā nāksies iet pāri līķiem.
Henrija Luisa, Džonatana Sēra un Henrija Šīlda luga 2015. gadā ieguva prestižo Lorensa Olivjē  balvu kā gada labākā komēdija. 
Lomās: Lauris Subatnieks vai Mārtiņš Upenieks (Kriss / Inspektors Kārters), Andris Bulis vai Kārlis Arnolds Avots (Džonatans / Čarlzs Haveršams), Kristīne Nevarauska vai Ieva Segliņa (Sandra / Florānsa Koleimūra), Imants Strads vai Artis Robežnieks (Roberts / Tomass Koleimūrs), Toms Veličko vai Kaspars Dumburs (Deniss / Pērkins), Ērika Eglija-Grāvele vai Anete Krasovska (Annija), Gints Andžāns vai Niklāvs Kurpnieks (Maksis / Sesils Haveršams / dārznieks), Gints Andžāns vai Gints Grāvelis (Trevors)

Režisore – Eimija Mārčanta (Amy Merchant)