Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.
Pēc izrādēm un pasākumiem pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Ceļš no € 10.- /1 personai; tikai biļetes sagāde vai nodošana kasē nenotikušas izrādes dēļ  1.50 / 1 personai
Grupas (sākot no 8 cilv.) un kolektīvi izrādes un pasākumus var izvēlēties sev vēlamā laikā.
Biļešu sagāde grupai un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

 Pieteikties pasākumami

 

Vedam uz izrādēm un koncertiem! Acinu pieteikties!
 
No 16. novembra atsākas izrādes un koncerti ar skatītājiem klātienē, ievērojot noteiktos drošības noteikumus, kas nosaka ne vairāk kā 60% personalizētu sēdvietu aizpildījumu.
 
Pasākumus var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu - ID karti vai pasi. Pasākuma telpās jālieto sejas maska.
 
No 1. jūnija ikvienam ir iespēja elektroniski vietnē www.Covid19sertifikats.lv iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un Covid-19 sertifikātu.

Pasākumi

Janvāris  |  Februāris  |  Marts  |  Aprīlis  |  Novembris  |  Decembris  |  Visi

Novembris

Garantēts! „FERDINANDS UN LUĪZE” jaunības traģēdija 12:00 Nacionālā teātrī LZ

€ 9.-; 12.-; 16.-; 20.-; 26.-; 30.- + ceļš € 10.-
27/11/2021
Ferdinands un Luīze
Fridrihs Šillers
Jaunības traģēdija
Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
- personu apliecinošs dokuments;
- digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Divi mīlētāji no “Vētru un dziņu” laikmeta satiksies šodienā uz Nacionālā teātra lielās skatuves, lai kā jebkuros laikos stātos pretī cilvēku likumiem, sabiedrības priekštatiem un aizspriedumiem, divkosībai un bailēm. Lai ar savu mīlestības sacelto vētru, atmaskotu visu iesaistīto slēptās dziņas un patiesos dzinuļus. Kad mīlestība deg ar tādu spēku, kāds atrodams pasaules dramaturģijas klasikā, izglābties nav paredzēts nevienam.
Dita Lūriņa kopā ar domubiedriem turpina meklēt brīdi, kad vārds, dziesma, skaņa, kustība, deja, telpa, gaisma, lidojums šņorbēniņos - visi iespējamie teātra izteiksmes līdzekļi atrod savu esenci, lai kopā kļūtu par kvintesenci un izstāstītu stāstu par cilvēka dabu. Un tā ir biedējoši nemainīga. Cilvēks sava laikmeta drēbēs dzied laikmeta dziesmu, bet to, kas viņš ir, nosaka tas, ko viņš dara. Jo mēs joprojām esam tikai ceļā pretī brīdim, kad eņģeļu maize kļūs par cilvēka bērnu maizi… Panis angelicus…
REŽISORE Dita Lūriņa 
LOMĀS
Kanclers fon Valters kādā vācu firsta galmā Gundars Grasbergs
Ferdinands, viņa dēls, majors Raimonds Celms
Hofmaršals fon Kalbs Mārtiņš Brūveris
Lēdija Milforda, firsta favorīte Agnese Cīrule
Vurms, kanclera privātsekretārs Uldis Anže
Millers, pilsētas mūziķis Mārtiņš Egliens
Viņa sieva Maija Doveika
Luīze, viņu meita Ieva Aniņa vai Diāna Krista Stafecka
Sofija, lēdijas istabene Ance Kukule
Firsta kambarsulainis Uldis Siliņš
Dažādas blakuspersonas: Ģirts Bisenieks, Uģis Čakars, Sabīne Birzniece
Mūziķis Kaspars Kurdeko

Decembris

Garantēts! “ILGU TRAMVAJS” Valmieras teātra viesizrāde Dailes teātra Lielajā zālē 18:00

€ 14.-; 17.-; 21.-; 25.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 29.11.
11/12/2021
Tenesijs Viljamss
ILGU TRAMVAJS
Drāma 2 daļās
Režisors – Edmunds Freibergs
Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš
Pirmizrāde: 2020. gada 11. decembris /Lielā zāle/

Lomās: Ieva Puķe, Inese Pudža, Tom J. Benedict, Rihards Jakovels, Kārlis Freimanis, Ģirts Rāviņš, Aigars Vilims, Uldis Sniķers, Māra Vīgante
 
Trauslā un aizlauztā sapņotāja, netveramā Blānša, dzīvē zaudējusi visu, vēl cer atrast  patvērumu pie savas māsas Stellas kā pie pēdējā glābiņa. Tenesijs Viljamss lugas rakstīšanas laikā, attiecinot to uz sevi un arī uz Blānšu, ir teicis: “Šķiet, ka nejauši paziņas vai svešinieki parasti bijuši pret mani laipnāki nekā draugi. Mani pazīt nenozīmē mani mīlēt.”
 
Blānša, iespējams, ir aktrises lielākā dāvana. Valmieras teātra iestudējumā Blānšas loma ir režisora Edmunda Freiberga veltījums vienai no savas paaudzes labākajām aktrisēm – Ievai Puķei, kura par sev uzticēto galveno lomu saka: “Viņa ir noausta no sāpēm un nelaimīgas mīlestības. Viņas balsī skan ilgas un spīts. Viņu plosa meli un kaislība. Sekss un vardarbība. Neizskaidrojamais citādais. Dubļi un asinis. No tā visa viņa ir noausta. Un tomēr – tīra. Viena no visskaistākajām lomām, kas jelkad uzrakstīta.”
 
Par amerikāņu dramaturga un rakstnieka Tenesija Viljamsa 1947. gadā sarakstīto lugu “Ilgu tramvajs” fakti runā paši par sevi – pēc pirmizrādes ASV, Ņūheivenā, tajā pašā gadā tā kļuva par hitu, iekarojot skatītāju atzinību visos Amerikas teātros, kur vien tā tika iestudēta, 1948. gadā saņemot prestižo Pulicera prēmiju, bet pasaules slavu tai atnes Elijas Kazana 1951. gada filma ar Vivienu Lī un Marlonu Brando tās centrā.

Aktuāli! „LNSO UN RAHMAŅINOVA AĻEKO. Egila Siliņa jubilejas koncerts” Latgales vēstniecība GORS 17:00 + ekskursija Rēzekne – Lūznava ...

€ 15.-; 17.-; 20.-; 25.- + ceļš un ekskursija € 35.- Biļetes jāizpērk līdz 02.12.
11/12/2021
Viens no pasaulē pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem – starptautiski novērtēto Latvijas dziedātāju zvaigznāja lepnums Egils Siliņš šogad decembrī svinēs savu 60. jubileju. Par godu tai, 11. decembrī, Latgales vēstniecībā GORS skanēs koncerts "LNSO un Rahmaņinova "Aļeko"". 
 
Egils SILIŅŠ, baritons
Liene KINČA, soprāns
Mihails ČUĻPAJEVS, tenors
Edgars OŠLEJA, bass
Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Diriģents Andris POGA
Programmā:
Franča ŠŪBERTA un Riharda ŠTRAUSA dziesmas
Sergeja RAHMAŅINOVA opera “Aļeko”
 
Starptautisku karjeru un slavu guvušais operdziedātājs Egils Siliņš ar LNSO tiekas romantisma un smalkas lirikas apdvestajās Franča Šūberta un Riharda Štrausa dziesmās, kā arī uz skatuves liek pirmo no Sergeja Rahmaņinova trim operām. “Aļeko” kā komponista diplomdarbs Maskavas konservatorijai uzreiz guva plašu atzinību no profesoriem un klausītājiem, tādējādi nodrošinot labu tālāko ceļu jaunajam skaņradim, kas meklēja un atrada savu individuālo rokrakstu un muzikālo izteiksmi.
 
Uz šo pasākumu tiekamies ar apmeklētājiem, kuri ir izslimojuši vai vakcinējušies!
Ienākšana koncertā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kas parāda, ka persona (ieskaitot bērnus) ir:
Vakcinējusies pret Covid-19
Pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi Covid-19.
Lūgums pirms pasākuma apmeklējuma pārliecināties, ka Jūsu Covid-19 sertifikāts ir derīgs, jo pretējā gadījumā pasākuma apmeklēšana būs liegta. Digitālo Covid-19 sertifikātu var iegūt https://covid19sertifikats.lv/. QR kodam ir jābūt digitālam vai papīra formātā. 

Garantēts! “GRĀFS MONTE-KRISTO. ESMU EDMONS DANTESS / ГРАФ МОНТЕ-КРИСТО. Я - ЭДМОН ДАНТЕС” izrāde M.Čehova Rīgas Krievu teātrī 19:00

Svētku akcija oktobrī! -30%! € 10.50; 11.90; 14.-; 17.50 + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 25.11.
12/12/2021
GRĀFS MONTE-KRISTO. ESMU EDMONS DANTESS / ГРАФ МОНТЕ-КРИСТО. Я - ЭДМОН ДАНТЕС
Komponiste – Lora Kvinta. Dramaturgs un dzejnieks – Nikolajs Deņisovs
Grāfs Monte-Kristo. Esmu Edmons Dantess
Pēc Aleksandra Dimā romāna motīviem.
Stāsts par mīlestību, nodevību un atriebību.
Pirmizrāde – 10.05.2019.
Ilgums – 3 stundas 15 minūtes
12+
Titri latviešu valodā.
Režisors Sergejs Golomazovs
Scenogrāfs Nikolajs Simonovs
Kostīmu mākslinieks Jaroslava Rafikova
Horeogrāfs Olga Žitluhina, Ksenija Simanova
Gaismu mākslinieks Maksims Birjukovs
Muzikālais vadītājs Ludmila Mogiļevska
Muzikālais konsultants Andrejs Bils
NB! Izrādē smēķē.
 
Izrādē piedalās:
Aleksejs Korgins, Veronika Plotņikova, Igors Čerņavskis, Rodions Kuzmins-Reizvihs, Vitālijs Jakovļevs, Pāvels Griškovs, Oļegs Teterins, Jūlija Berngardte, Olga Ņikuļina, Igors Nazarenko, Ņikita Osipovs, Natālija Živeca, Dmitrijs Palēss, Tatjana Lukašenkova, Jeļena Sigova, Tamāra Sudņika, Jevgeņijs Čerkess, Jevgeņijs Šurs, Sergejs Gorohovs, Adriana Tatjana Začeste, Nataļja Smirnova, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Jana Herbsta, Artūrs Trukšs, Ņikita Voroņins, Darja Naprijenko, Arje Lermans, Iļja Lermans
Droši vien katrs no mums kaut reizi dzīvē ir saskāries ar nodevību. Neizpildīts solījums, tenkas aiz muguras, lūgums pēc palīdzības, kas palicis bez atbildes, neuzticība – nodevībai ir daudz un dažādas formas, lielas un mazas. Un katra no tām ir iznīcinoša – ne tikai tāpēc, ka tā nodara sāpes, bet arī tāpēc, ka tā ievaino cilvēka ticību pasaulei. Dažreiz tā ievaino nāvējoši. Kā arī – tā maina gan to, kurš nodevis, gan to, kurš ticis nodots, reizēm radot briesmoņus, no kuriem viens no lielākajiem ir alkas pēc atriebības.
 ...Jaunais jūrnieks Edmons Dantess atgriežas Marseļā ar priekpilnām cerībām un ticību nākotnei: viņš būs “Faraona” kapteinis, viņu gaida līgava – visskaistākā meitene pasaulē, viņš varēs nodrošināt cīnīgas vecumdienas savam mīļajam tēvam. Bet Edmona ceļā nostājas citu skaudība, nekrietnība un bailes – un pēc divdesmit četriem gadiem Parīzē parādās noslēpumainais grāfs Monte-Kristo...
 
Titri latviešu valodā.
Lai titru lasīšana nesagādātu grūtības, lūgums ņemt vērā, ka nebūtu ieteicams izvēlēties vietas tuvāk par 6. rindu! 

Garantēts! “RAIMONDS PAULS & DAUMANTS KALNIŅŠ - ZIEMASSVĒTKOS” DAILE mūzikas namā 19:00

€ 25.-; 30.-; 35.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 07.12.
16/12/2021
Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš. Ziemassvētkos
Gada nogalē Mūzikas namā Daile svētku laiks izskanēs koncertā "Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš. Ziemassvētkos". Koncetprogrammā skanēs Raimonda Paula melodiskās dziesmas Daumanta Kalniņa izpildījumā, kas klausītājus rosinās gaišai, mīlestību un ticību piepildītai svētku noskaņai.
Koncerta veidotāji aicina izbaudīt ziemas svētku laiku līksmās un apcerīgās noskaņās kopā ar izciliem mūziķiem un ļauties svētkos sarunai mūzikas valodā. Dziesmas programmai izvēlētas, lai katram koncerta klausītājiem rosinātu baudīt gaišo Ziemassvētku gaidīšanas laiku un svinēt gada nogales svētkus kopā - svētku koncertā "Ziemassvētkos".
Koncertos piedalīsies mūziķi:
Raimonds Pauls
Daumants Kalniņš
Raimonds Macats
Oskars Sproģis
Artis Orubs.
 
Koncerts II daļās, 2 stundu ilgs.

Atgādinām, ka Ministru Kabineta noteikumi paredz, apmeklējot iekštelpu pasākumus, iepriekš veikt biļešu personalizāciju, ko ātri un viegli var izdarīt Biļešu Paradīzes vietnē: https://www.bilesuparadize.lv/lv/person
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Atrodoties pasākuma norises vietā, Jūs apliecināt, ka esat informēts/a un Jums nav iebildumu, ka tiekat iekļauts/a audio vizuāla materiāla izveidē par pasākumu.
Pasākumu pulcēšanās un norises laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi.
Aicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.
Apmeklējot šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka
- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.

“VECGADA KONCERTS” 19:00 Nacionālā teātra LZ

€ 9.-; 12.-; 16.-; 20.-; 26.-; 30.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 30.11.
17/12/2021
Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
 - personu apliecinošs dokuments;
 - digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Mēs katrs nākam no savas ģimenes un savas zemes – daži gadu mijai nepievērš lielu uzmanību, bet liela daļa šo nakti uzskata par noslēpumainu, brīnumainu, īpašu, tādu, kurā jāievēro tradīcijas. 
Latvijas Nacionālā teātra aktieri dalīsies savos atradumos, aptaujājot draugus un draugu draugus visā pasaulē, bet visi kopā piedāvās labākās un svētkiem piemērotākās dziesmas no mūsu teātra izrādēm. Pat ja esi savās mājās, nevis teātra zālē – esi kopā ar mums!
Režisors - Reinis Suhanovs
Piedalās - Raimonds Celms, Arturs Krūzkops, Indra Burkovska, Evija Krūze, Kaspars Aniņš, Madara Botmane, Egils Melbārdis, Mārtiņš Brūveris, Dita Lūriņa, Mārcis Maņjakovs, Maija Doveika, Mārtiņš Egliens, Ainārs Ančevskis

Aktuāli! ZEMDEGAS izrāde Dailes teātris Lielā zāle 15:00

€ 12.-; 15.-; 20.-; 25.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 30.11.
19/12/2021
Regīna Ezera
ZEMDEGAS
Pirmā izrāde
 
Pirmizrāde – 2021. gada 5. augustā
2020. gada 20. decembrī latviešu rakstniece Regīna Ezera svinētu savu deviņdesmit gadu jubileju. Par godu šim notikumam Dailes teātris nolēmis dramatizēt vienu no viņas labākajiem, taču romāna "Aka" mūžīgajā ēnā palikušajiem darbiem "Zemdegas". "Fantasmagorija" jeb "spoka runa" divās daļās vēsta par kādu Latvijas mazpilsētu Mūrgali, kuras iedzīvotājus, tāpat kā Tvinpīkas varoņus no leģendārā 90. gadu mistikas seriāla Deivida Linča režijā, vieno apslāpētas ilgas, bailes un pagātnes rēgi. Divu vietējo pusaudžu nevainīgs mēģinājums satuvināties aizsāk notikumu virkni, kas izceļ gaismā gadiem slēptus Mūrgales noslēpumus.
Lomās: Anete Krasovska (Lelde), Toms Veličko (Aigars), Ērika Eglija-Grāvele (Aurora), Kristīne Nevarauska (Ritma), Juris Bartkevičs (Hugo), Artis Robežnieks (Voicehovskis), Milēna Miškēviča (Džemma), Indra Briķe (Melānija), Mārtiņš Upenieks (Pēteris), Lilita Ozoliņa (Marianna), Dainis Gaidelis (Vilis), Imants Strads (Askolds), Katrīna Griga (Veldze)
Režisors – Dmitrijs Petrenko, dramaturģe – Justīne Kļava, scenogrāfe - Marija Ulmane, mūzikas autors - Jānis Šipkēvics, kostīmu māksliniece - Baiba Litiņa, video māksliniece - Paulīne Kalniņa, gaismu mākslinieks -  Edijs Feldmanis, dziesmu vārdu autors - Marts Pujāts

Biļete uz izrādi derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju.

Garantēts! “VECGADA KONCERTS” 12:00 Nacionālā teātra LZ

€ 12.-;16.-; 20.-; 26.-; 30.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 30.11.!
19/12/2021
Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
 - personu apliecinošs dokuments;
 - digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Mēs katrs nākam no savas ģimenes un savas zemes – daži gadu mijai nepievērš lielu uzmanību, bet liela daļa šo nakti uzskata par noslēpumainu, brīnumainu, īpašu, tādu, kurā jāievēro tradīcijas. 
Latvijas Nacionālā teātra aktieri dalīsies savos atradumos, aptaujājot draugus un draugu draugus visā pasaulē, bet visi kopā piedāvās labākās un svētkiem piemērotākās dziesmas no mūsu teātra izrādēm. Pat ja esi savās mājās, nevis teātra zālē – esi kopā ar mums!
Režisors - Reinis Suhanovs
Piedalās - Raimonds Celms, Arturs Krūzkops, Indra Burkovska, Evija Krūze, Kaspars Aniņš, Madara Botmane, Egils Melbārdis, Mārtiņš Brūveris, Dita Lūriņa, Mārcis Maņjakovs, Maija Doveika, Mārtiņš Egliens, Ainārs Ančevskis

Tiekamies Ziemassvētkos. Ielūdz Andrejs Osokins un Orķestris RĪGA 19:00 VEF Kultūras pils

€ 15.; 20.-; 25.-; 32.-; 40.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 30.11.
22/12/2021
Piedalās:
pianists Andrejs Osokins
diriģents Valdis Butāns 
Orķestris RĪGA
Programmā:
Džordžs Gēršvins / ar. M. Horhe – Koncerts klavierēm un orķestrim Famažorā
Leonards Bernsteins / ar. M. Svīnijs – Svīta no "Mesas"
Arturo Markess / ar. O. Nikels – Danzon nr. 2 
Tradicionālā Ziemassvētku mūzika Orķestra RĪGA izpildījumā 
Satikušies Ziemassvētku laikā, pianists Andrejs Osokins un Orķestris RĪGA vedīs klausītājus muzikālā ceļojumā uz Ziemeļameriku.
Tas sāksies ar ieklausīšanos izsmalcinātā dialogā starp klasikās un populārās mūzikas elementiem amerikāņu skaņraža Džordža Gēršvina rakstītajā “Koncertā klavierēm un orķestrim Famažorā” (1925). Tā pirmatskaņojumā kopā ar Ņujorkas Simfonisko orķestri pie klavierēm sēdās pats Gēršvins. Savukārt Ziemassvētu koncertā, Rīgā, saspēlē ar pūtēju orķestri skaņdarba veldzējošo melodiskumu un enerģiskos ritmus iedzīvinās klaviertaustiņu pavēlnieks Andrejs Osokins.
Klausītāji baudīs nelielu, taču žilbinošu izlasi no cita ievērojama ASV komponista - Leonarda Bernsteina muzikāli teatrālā vairākdaļu darba “Mesa” (1971). Par godu Džona Kenedija mākslas centra atvēršanai radītais reliģiska satura opuss vēsta par cilvēka šaubu ceļiem un atgriešanos ticības pasaulē. Maikla Svīnija aranžētā “Svīta no “Mesas”” pūtēju orķestrim ietver daļas: Alleluia, Sanctus, Vienkāršā dziesma, Agnus dei, Ofertorijs un Visvarenais Tēvs
Jo tuvāk dienvidiem, jo karstāk! Meksikāņa Arturo Markesa skaņdarbs orķestrim "Danzon nr.2" (1994) ir pazīstams un dejotāju iemīļots visā pasaulē. Danzon ir dejas stils, kura saknes meklējamas Kubā, taču ļoti izplatīts arī Verakrusā, Meksikā. Olivers Nikels radījis izcilu aranžējumu pūtēju orķestrim, ko dzirdēsim koncertā.
ASV radītās Ziemassvētku melodijas ienes prieku sirdīs ikvienā pasaules malā. Ketrīnas Deivisas un Harija Simones “Mazais bundznieks” / A Little Drummer Boy , spiričuelu eksperta, komponista Džestera Hērstona “Marijas mazais zēns” / Mary's Boy Child kalipso ritmos, kā arī aranžētāja Roberta Šeldona veidotais popūrijs “Visbrīnišķīgākie Ziemassvētki” / A Most Wonderful Christmas Orķestra RĪGA skaņās lai ir skaistākie svētku vēstneši koncertā 22. decembrī VEF Kultūras pilī!
 
CIENĪJAMIE KONCERTA APMEKLĒTĀJI!
Ierodoties pasākumā, lūgsim uzrādīt Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.
Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), personalizēta biļete un derīgs sertifikāts.
Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi - vismaz pusstundu pirms koncerta!
Pasākuma laikā jālieto sejas un deguna aizsegs.

Aktuāli! Marijas Naumovas koncerts „LĪDZ GAIŠĀM ASARĀM / ДО СВЕТЛЫХ СЛЁЗ...” M.Čehova Rīgas Krievu teātrī 19:00

€ 15.; 20.-; 25.-; 30.- 30% un 20% atl! + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
23/12/2021
Marijas Naumovas muzikāla izrāde, kas veltīta pasaules romancēm - to ceļam mūzikā, cauri laikam, valstīm un kultūrām. Aizkustinošas melodijas un stāsti par šī muzikālā žanra rašanos, mainību, dažādību un dzīvotspēju mūsdienās. Uzvedumā izskanēs daudziem zināmas, iemīļotas un pavisam nedzirdētas romances.
Muzikālās izrādes dalībnieki:
Rolands Beļēvičs (taustiņi), Norberts Skraucis (bass), Ingus Feldmanis (ģitāra), Jegors Kovaikovs (ģitāra), Andris Buiķis (bungas).
ĪPAŠIE VIESI – vijoles virtuozs, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole – Raimonds Ozols, kā arī apburošā Rīgas “čigāniete” – Viktorija Nikolajeva.

Garantēts! “SMIĻĢIS” izrāde Dailes teātra LZ 19:00

€ 15.-; 20.-; 25.-; 35.- + ceļš € 10.-
29/12/2021
Māra Zālīte 
SMIĻĢIS
Pirmizrāde – 2020. gada 20. novembrī
Māras Zālītes jaunākā luga sākas ar Dailes teātra ieceres dzimšanu viena ģēnija prātā, kam seko teātra dibināšana.
Eduards Smiļģis ir ne vien Dailes teātra dibinātājs, novatorisks režisors un spēka un ekstāzes aktieris, bet arī pretrunu plosīts ģēnijs, kurš līdzīgi hameleonam maina savu iedabu atkarībā no sievietes, kuru tobrīd mīl, vai varas, kas tobrīd valda. Drāma divās daļās cenšas izdibināt, kas patiesībā slēpjas aiz Smiļģa tūkstoš maskām, un kādu cenu ģēnijam nākas maksāt par spēju spēlēt teātri, sāpēt un mīlēt pāri vidusmēra cilvēka varēšanas robežām.
Izrāde iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā un top ar tās atbalstu.
Lomās: Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Dainis Grūbe, Kaspars Dumburs, Kārlis Arnolds AvotsVita VārpiņaIlze Ķuzule-Skrastiņa, Rēzija KalniņaDārta Daneviča, Ieva Segliņa, Olga Dreģe
Režisors – Viesturs Kairišs, scenogrāfe – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, horeogrāfe – Jana Jacuka

“Ziemassvētku festivāls. JAUNGADA KONCERTS UN VĪNES VALŠI” Dzintaru koncertzāles Mazā zāle 15:00

€ 20.-; 30.-; 40.-; 50.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 02.12.
31/12/2021
Ziemassvētku festivāls. Jaungada koncerts un Vīnes valši
PIEDALĀS:
Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”
Diriģents Andris Veismanis
Latvijas Nacionālās operas solisti Rinalds Kandalincevs (baritons) un Jūlija Vasiļjeva (soprāns)
Belvederes jauno operas solistu konkursa finālisti Josh Lovell (tenors, Kanāda) un Dorothee Bienert (mecosoprāns, Vācija)
Vakara vadītājs Ints Teterovskis
PROGRAMMĀ:
Johana Štrausa valši un skaistākās operu ārijas
Koncerts divās daļās.
Saskaņā ar valstī spēkā esošajiem noteikumiem, koncertu varēs apmeklēt:
-    pieaugušie ar derīgu Covid-19 vakcinācijas un pārslimošanas apliecinošu sertifikātu,
-    bērni līdz 12 gadu vecumam bez Covid-19 testa,
-    bērni, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu - uzrādot Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu, vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegs, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam.

Janvāris

Aktuāli! „SVEŠINIEKI VILCEINĀ”(režisors Vladislavs Nastavševs) psiholoģisks trilleris Nacionālā teātrī JZ 18:30

€ 28.-; 25.- + ceļš € 10.- Aicinu pieteikties!
0/1/2022
IZRĀDĒ ĻOTI DAUDZ SMĒĶĒ!
Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
- personu apliecinošs dokuments;
- digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.

Vilcieni un gari pārbraucieni vedina uz atklātām sarunām pat svešiniekus. Abi šī stāsta varoņi atzīst, ka katram no viņiem ir cilvēks, kuru viņš labāk redz ejam, nekā nākam. Viens no viņiem ierosina novākt “traucējošos” ģimenes locekļus. 
Režisors Vladislavs Nastavševs
Pēc P. Haismitas romāna motīviem
Lomās: 
Arturs Krūzkops, Kārlis Reijers, Daiga Kažociņa, Inese Pudža, Ivars Kļavinskis

Aktuāli! „DZIMUSI VAKARDIEN” melodramatiska komēdija 19:00 Nacionālā teātrī LZ

€ 9.-; 12.-; 16.-; 20.-; 26.-; 30.- + ceļš € 10.- Aicinu pieteikties!
0/1/2022
Dzimusi vakardien
Garsons Kanins
Melodramatiska komēdija
Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
- personu apliecinošs dokuments;
- digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Tam, kam ir nauda, ne vienmēr ir intelekts. Tam, kam ir intelekts,  ne vienmēr ir nauda. Par to arī šis mūžvecais stāsts, tikai autors uz šo pretrunu piedāvā palūkoties no komiskā skatapunkta. Amerikā šī luga savulaik trāpīja kā kulaks uz acs un piedzīvoja rekordilgu skatītāju atzinību. Pēdējo mēnešu notikumi ASV rāda, ka lugu varētu spēlēt atkal un atkal, jo vienmēr būs kāda biznesa haizivs ar skaistu, bet dumju mīļāko. Un vienmēr būs mīlestība, kuras vārdā ir vērts sākt domāt.
Izrāde “Dzimusi vakardien” iestudēta pēc vienošanās ar Concord Theatricals Samuel French, Inc. vārdā  www.concordtheatricals.com
Režisore Ināra Slucka
Lomās: 
Harijs Broks, bagāts uzņēmējs Juris Hiršs vai Mārtiņš Egliens
Billija Douna, viņa mīļākā Līga Zeļģe vai Inga Misāne-Grasberga
Pauls Verals, žurnālists Ainārs Ančevskis vai Kaspars Zvīgulis
Eds Deverijs, advokāts Egils Melbārdis
Edijs Broks, Harija brālēns Jānis Āmanis
Norvels Hedžs, senators Juris Lisners
Hedža kundze Anna Klēvere vai Daiga Gaismiņa

“GADUMIJAS KONCERTS OPERĀ” LNO 19:00

€ 12.-; 20.-; 30.-; 35.-; 40.-; 50.-; 65.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!!!
2/1/2022
Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Latvijas Nacionālās operas solisti, koris un orķestris 
Gadumijas koncerti dzirkstī kā šampanietis. Plūst skaistākās operu melodijas, mirdz spožākās mūzikas zvaigznes... Svinības var sākties! Svētku atmosfēru uzburs Latvijas Nacionālās operas solisti, orķestris un koris, piedāvājot krāšņākās operešu melodijas.

Aktuāli! “ESIET SVEICINĀTAS, SKUMJAS” izrāde Dailes teātra LZ 19:00

€ 12.-; 20.-;25.-; 30.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 07.12.
14/1/2022
Biļete derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (Pase vai ID karte).
LŪDZAM UZ IZRĀDI IERASTIES VISMAZ 30 MINŪTES PIRMS SĀKUMA!
Fransuāza Sagāna/Klāvs Mellis
ESIET SVEICINĀTAS, SKUMJAS
Īsta melodrāma
Pirmizrāde – 2021. gada 16. novembrī
"Esiet sveicinātas, skumjas" ir franču kulta rakstnieces Fransuāzas Sagānas pirmā un iespējams labākā grāmata, kas tapusi vien septiņu nedēļu laikā. Stāsta centrā atrodas septiņpadsmit gadus vecā Sesila, kura savas dienas aizvada laiskojoties jūras krastā un baudot kokteiļus ar savu dekadentisko tēvu un viņa mīļoto sievieti. Viss mainās dienā, kad viesos ierodas Sesilas krustmāte Anna, kura apņēmusies vest ģimeni pie prāta, lai padarītu krustmeitu par krietnu un tikumīgu cilvēku. Diemžēl jaunajai sievietei ir citi plāni.
Lomās: Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Anna), Andris Bulis (Reimons), Niklāvs Kurpnieks (Kirils), Katrīna Griga (Elza), Milēna Miškēviča (Sesila)
Režisors – Klāvs Mellis
Scenogrāfija un kostīmi - Ance Strazda, Andris Kaļiņins
Kustību režisors - Rūdolfs Gediņš
Gaismu mākslinieks - Jānis Sniķers
Mūzikas režisors - Kārlis Tone

Aktuāli! "TRĪS DRAUGI" izrāde Dailes teātra LZ 19:00

€ 15.-; 20.-; 25.-; 35.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 02.12.!
19/1/2022
Ērihs Marija Remarks / Regnārs Vaivars
TRĪS DRAUGI
Vīru spēles mīlas vārdā 2 cēlienos
Pirmizrāde – 2021. gada 21. jūnijā

Reiz dzīvoja trīs draugi, kuri nicināja dzīvi, līdz vienā skaistā dienā viņi satika meiteni, kuru visi trīs iemīlēja. Un pēc tam iemīlēja arī dzīvi. Lūk, cik vienkārši. Tas ir brīnišķīgs sākums pavasara pasakai. Bet kas ar viņiem notiks, kad sāksies rudens?
Regnārs Vaivars
Dailes teātra “Trīs draugi” ir Regnāra Vaivara luga, kas tapusi, iedvesmojoties no Ēriha Marijas Remarka un pēc viņa romāna motīviem.
Roberts ar saviem draugiem Gotfrīdu un Otto pelna naudu dzīvošanai, pārdodot mašīnas. Un tad Roberts satiek Patrīciju – noslēpumaini skaistu sievieti no labām aprindām. Viņu kopā pavadītie brīži ir ļoti dārgi, jo viņu laime ir ierobežota laikā. Šie brīži mainīs Roberta attieksmi pret dzīvi un mīlestību uz visiem laikiem.

Lomās: Lauris Dzelzītis (Roberts Lokamps), Gints Grāvelis (Otto Kesters), Andris Bulis (Gotfrīds Lencs), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Patrīcija Holmane), Ģirts Ķesteris (Alfonss, kroga īpašnieks), Katrīna Griga (Līza, prostitūta, Roberta mīļākā), Anete Krasovska (Roze, prostitūta), Milēna Miškēviča (Lillija, prostitūta ar kājas protēzi), Mārtiņš Upenieks (Ēriks Brauers, Patrīcijas mīļākais), Kristīne Nevarauska (Ida Markoviča, Patrīcijas draudzene / Nezināma sieviete, līķis / Virsmāsa), Mirdza Martinsone (Elfrīda Milleres kundze), Artis Robežnieks (Fēlikss Jafe, medicīnas profesors), Imants Strads (Orlovs, grāfs), Kārlis Arnolds Avots (Helmuts, kara veterans / Dr. Fogels / Antonio, pansionāta pacients / Klauss Eizenbergs, oficiants – nacists / Jēkabs Bābels, līķis)
 
Režisors – Regnārs Vaivars
Scenogrāfs – Regnārs Vaivars
Scenogrāfa palīgs - Aigars Tavkins
Kostīmu māksliniece – Madara Botmane
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
Mūzikas režisori - Regnārs Vaivars, Juris Vaivods, Mārtiņš Ķirsis

Biļete uz izrādi derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju.

Aktuāli! “SMIĻĢIS” izrāde Dailes teātra LZ 18:00

€ 20.-; 25.-; 35.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 02.12.
22/1/2022

Māra Zālīte SMIĻĢIS
Pirmizrāde – 2021. gada 27. augustā
Māras Zālītes jaunākā luga sākas ar Dailes teātra ieceres dzimšanu viena ģēnija prātā, kam seko teātra dibināšana.
Eduards Smiļģis ir ne vien Dailes teātra dibinātājs, novatorisks režisors un spēka un ekstāzes aktieris, bet arī pretrunu plosīts ģēnijs, kurš līdzīgi hameleonam maina savu iedabu atkarībā no sievietes, kuru tobrīd mīl, vai varas, kas tobrīd valda. Drāma divās daļās cenšas izdibināt, kas patiesībā slēpjas aiz Smiļģa tūkstoš maskām, un kādu cenu ģēnijam nākas maksāt par spēju spēlēt teātri, sāpēt un mīlēt pāri vidusmēra cilvēka varēšanas robežām.
Izrāde iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā un top ar tās atbalstu.
Lomās: Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Toms Veličko, Kaspars Dumburs, Kārlis Arnolds Avots (Eduards Smiļģis), Vita Vārpiņa vai Kristīne Nevarauska (Berta), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Felicita Ertnere), Rēzija Kalniņa (Lilija Štengele), Dārta Daneviča (Eleonora), Ieva Segliņa (Anna, Rainis, Lelde), Olga Dreģe vai Lidija Pupure (Smiļģa māte)
Režisors – Viesturs Kairišs, scenogrāfe – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, horeogrāfe – Jana Jacuka
Biļete derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (Pase vai ID karte).

Aktuāli! “PELNRUŠĶĪTE” jautra drāma pieaugušajiem Džoakīno Rosīni opera LNO 19:00

€ 9.-; 12.-; 16.-; 22.-; 27.-; 35.-; 40.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
26/1/2022
Bez maskām (vakcinētajiem, pārslimojušajiem)
Džoakīno Rosīni
PELNRUŠĶĪTE
Muzikālais vadītājs un diriģents PĒTERS HALĀSS (Péter Halász)
Diriģents ANDRIS VEISMANIS
Režija, scenogrāfija, kostīmi – BARBE & DOUCET
Gaismu mākslinieks OSKARS PAULIŅŠ
 
Labi zināmā pasaka Pelnrušķīte Džoakīno Rosīni operā pārvērtusies par jautru drāmu pieaugušajiem. Iestudējuma radošā komanda Doucet & Barbe Pelnrušķītes darbību pārnesusi uz 1930. gadu Ņujorku kabarē noskaņās. 
Lai Ramiro no nesen mirušā tēva mantotu teātri, viņam ir jāapprecas. Mantojamā King’s Follies reiz ir bijusi viena no prestižākajām rēvijām Ņujorkā, bet ziedu laiki tai sen jau garām. Lai bizness attīstītos, Ramiro padomnieks Alidoro iesaka precēt veiksmīgā burleskas šova Button Club īpašnieka dona Maņifiko meitu. Maņifiko pameita – Pelnrušķīte Andželīna rūpējas par savām māsām un citām Button Club māksliniecēm, bet pati sapņo kļūt par teātra kostīmu mākslinieci. Viņas radošā vīzija palīdz kļūt par partneri Ramiro biznesā, bet pievilcīgā daba iekaro puiša sirdi. 
Opera Pelnrušķīte Latvijas Nacionālajā operā tiek iestudēta pirmo reizi.
Izrādē tiek izmantots stroboskops. Ieteicamais skatītāju vecums - 12+.
Lomās:
Pelnrušķīte (Andželina): Reičela Kellija
Princis dons Ramiro: Mihails ČuļpajevsPablo Martiness
Dons Maņifiko: Peters KalmansKrišjānis NorvelisRihards Mačanovskis
Dandīni: Rinalds KandalincevsKalvis KalniņšRihards Millers
Klorinda: Jūlija VasiļjevaInga Šļubovska-Kancēviča
Tizbe: Laura GreckaAltea Troisi
Alidoro: Rihards MačanovskisJuris Ādamsons

Aktuāli! “ĀRSTS” izrāde Dailes teātra LZ 19:00

€ 12.-; 15.-; 20.-; 25.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 02.12.
28/1/2022
Roberts Aiks
ĀRSTS
No angļu valodas tulkojis Gatis Šmits
Pirmizrāde – 2020. gada 20. augustā
 Kādā Lielbritānijas slimnīcā ārsti izmisīgi cīnās par jaunas meitenes dzīvību. Kad pie pacientes ierodas katoļu priesteris, lai sniegtu pēdējo sakramentu, slimnīcas vadītāja profesore Rute Vulfa neielaiž viņu palātā.
 Šis incidents kļūst par iesākumu karam starp reliģiju un zinātni, prātu un jūtām, starp māņiem un īstenību, liekot slavenajai profesorei nonākt morāles krustcelēs un vienatnē stāties pretī sabiedrības tiesai.
 Lomās: Vita Vārpiņa, Dainis Gaidelis, Ērika Eglija, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Dārta Daneviča, Lelde Dreimane, Ģirts Ķesteris, Imants Strads, Artūrs Skrastiņš, Aldis Siliņš, Gints Grāvelis
 Režisors – Gatis Šmits
Scenogrāfs – Rūdolfs Bekičs
Kostīmu māksliniece – Keita

Garantēts! “DEGUNRADŽI” komiska absurda drāma Dailes teātra LZ 18:00

€ 15.-; 20.-; 25.-; 30.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 02.12.!
29/1/2022

Ežēns Jonesko

DEGUNRADŽI
Komiska absurda drāma
No franču valodas tulkojusi Agnese Kasparova
Pirmizrāde - 2021. gada 9. septembrī
 
Ežēna Jonesko 1959. gadā sarakstītā komiskā absurda drāma vēsta par kādu iemigušu Francijas provinci, kurā klīst baumas par degunradžu uzlidojumu. Tomēr, kā jau tas dzīvē visbiežāk gadās, kamēr kāds tuvs draugs par degunradzi nav pārvērties, neviens mazpilsētas iedzīvotājs par degunradžu problēmu neliekas ne zinis, kur nu vēl ievēro kādus piesardzības pasākumus, lai sevi no degunradzības pasargātu. Kamēr vieni apgalvo, ka iespēja pārvērsties par degunradzi ir viltus ziņa, citi ceļ trauksmi un nelien ārā no mājas. Brīdī, kad pilsētas centrālajā laukumā par degunradzi pārvērties vietējais iedzīvotājs sabradā nevainīgu mājas kaķi, provinces iedzīvotājus pārņem masu psihoze, kurai apņēmies pretoties vienīgi šarmantais un elegantais dīkdienis Beranžē. Viņš gatavs darīt visu, sākot ar pašizolāciju un beidzot ar stāšanos uz kara takas pret degunradžu armiju.
Lomās: Toms Veličko (Beranžē), Lauris Dzelzītis (Žans), Anete Krasovska (Deizija), Juris Bartkevičs (Botārs), Ģirts Ķesteris (Loģiķis), Vita Vārpiņa (Mājsaimniece / Befa kundze), Artūrs Skrastiņš (Pārdevēja sieva / Papijons), Indra Briķe (Pārdevējs / Vecā vīra sievas balss), Ieva Segliņa (Kafejnīcas saimniece / Didāre), Juris Strenga (Vecais kungs), Dainis Gaidelis (Kungs ratiņkrēslā), Aldis Siliņš (Oficiants / Ugunsdzēsējs)
Režisore - Ildikó Gáspár
Scenogrāfija un kostīmi - Dzudzilo Krista un Reinis
Horeogrāfe - Veronika Szabó
Mūzikas autore - Bernadett Tarr
Video mākslinieks - András Juhász
Gaismu mākslinieks - Bányai Tamás
Radošās grupas producente - Ildikó Ságodi

Biļete derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju.
Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi - vismaz 30 minūtes pirms izrādes sākuma.

Aktuāli! ''GULBJU EZERS'' balets LNO 19:00

€ 12.-; 15.-; 20.-; 25.-; 35.-; 45.-; 55.- + Ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
30/1/2022
LNO 19:00 balets ''Gulbju ezers''
PĒTERIS ČAIKOVSKIS
balets GULBJU EZERS
"Gulbju ezers" ir baletu balets, kas vienmēr baudījis skatītāju sajūsmu. Tajā Čaikovska skaistā mūzika apvienojas ar Petipā un Ivanova ģeniālo horeogrāfiju. Gulbju ezera valdzinājums kā magnēts pievelk sapņotāju princi Zigfrīdu. Odīlija, kas kā ūdens piliens līdzīga daiļajai gulbju princesei Odetai, iekāro jaunekli. Cīņa, mīļotās Odetas ievainojums, uzvara pār ļaunumu, kas ir tikai šķitums... Ludviga Otrā galms, Noišvānšteinas pils, izsmalcināti tērpi un krāšņas dekorācijas kopā ar Latvijas Nacionālā baleta trupas rūpīgo attieksmi pret klasiku ik detaļā rada izcilību.
RADOŠĀ KOMANDA
Aivars Leimanis
Horeogrāfs-inscenētājs
Mārtiņš Ozoliņš
Diriģents
Farhads Stade
Diriģents
Huans Giljermo Nova
Scenogrāfs
Roberts Perdziola
Kostīmu mākslinieks
 Ainārs Pastars
Gaismu mākslinieks
LOMĀS
Odeta-Odīlija: Jūlija BrauereJolanta LubējaAnnija KopštāleAlise Prudāne
Princis Zigfrīds: Vadims MuntagirovsViktors SeikoAidens Viljams KonefrijsZigmārs Kirilko
Rotbarts: Avetiks KarapetjansAidens Viljams Konefrijs
Nerrs: Germans ŠevčenkoFabio Sonconji
Pas de trois: Laine PaiķeMarta OzoliņaKristaps JaunžeikarsPaula Lieldidža-KolbinaIļana PuhovaAidens Viljams KonefrijsRoberts NajeJustīna Teličena

 

 

Februāris

Aktuālio! „SARKANAIS UN MELNAIS” romantiska drāma 18:30 Nacionālā teātrī AZ

€ 28.- + ceļš € 10.-
0/2/2022
Sarkanais un melnais
Stendāls
Romantiska drāma
Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
- personu apliecinošs dokuments;
- digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.
Iespēja teātrī satikties ar lielo klasiku režisora-klasiķa interpretācijā. Francija, dienvidi, kaislība, kas uzvirmo paralēli tikumīgai laulības dzīvei, strupceļš, sekas, sods, šķiršanās, un – dīvainā kārtā – vēlreiz tas pats. Tā, it kā cilvēks nemācītos no savām kļūdām. Bet varbūt kļūdīšanās sagādā baudu un gribas “kļūdīties” vēl un vēl…
Režisors Edmunds Freibergs
Lomās:
Luīze de Renāla Evija Krūze
Matilde de la Mola Madara Bore
Žiljēns Sorels Raimonds Celms
Stendāls un citās lomās Voldemārs Šoriņš

Garantēts! “SIMONS BOKANEGRA” opera LNO 19:00

€ 9.-; 12.-; 16.-; 22.-; 27.-; 35.-; 40.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
8/2/2022
Džuzepe Verdi opera
SIMONS BOKANEGRA
Muzikālais vadītājs un diriģents Normunds Vaicis
Režisors Stīvens Loless (Stephen Lawless)
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Leslijs Traverss (Leslie Travers)
Horeogrāfe Linne Hoknija (Lynne Hockney)
Gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš
Pirmo reizi Latvijas Nacionālajā operā tiek iestudēts Džuzepes Verdi meistardarbs “Simons Bokanegra”. Šīs operas titulvaronis kļūst par Dženovas dodžu, balsojumā pārspējot aristokrātu Fiesko, taču viņus saista ne tikai cīņa par varu, bet arī kāda liktenīga sieviete.Operu “Simons Bokanegra” Džuzepe Verdi sacerēja jau 1857. gadā, tomēr daudz lielāku atzinību guva darba otrā redakcija, kas pirmizrādi piedzīvoja 1881. gadā. 21. gadsimtā “Simons Bokanegra” arvien biežāk parādās uz operteātru skatuvēm. Latvijas Nacionālajā operā uzvedumu veido izcila radošā komanda no Lielbritānijas – režisors Stīvens Loless (Stephen Lawless), kā arī scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Leslijs Traverss (Leslie Travers) un horeogrāfe Linne Hoknija (Lynne Hockney). Viņu radītie iestudējumi guvuši panākumus nozīmīgākajos pasaules opernamos un festivālos.
LOMĀS
Amēlija Grimaldi: Evija MartinsoneTatjana Trenogina
Gabriels Adorno: Raimonds BramanisMihails Čuļpajevs
Fjesko: Krišjānis Norvelis
Simons Bokanegra: Jānis ApeinisRinalds Kandalincevs
Paolo: Rihards MačanovskisJuris Ādamsons
Pjetro: Krišjānis NorvelisArmands Siliņš
Arbaletistu kapteinis: Rihards Millers
Amēlijas kalpone: Ilona BageleAndžella Goba

Aktuāli! Komponista Imanta Kalniņa Mīlas dziesmu koncerts / Es mīlu Tevi 19:00 Rīgas Latviešu Biedrības nams

€ 7.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz 15.12.
12/2/2022
Veltīts izcilā latviešu komponista Imanta Kalniņa 80 gadu jubilejai. 
Koncertuzvedumā izskanēs skaistākās Imanta Kalniņa mīlas dziesmas Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora "INTIS" un Rīgas Latviešu biedrības jauktā kora "AUSTRUMS", kā arī Latvijas Nacionālā teātra aktieru Agneses Budovskas un Raimonda Celma izpildījumā, kas mīsies ar režisores Rēzijas Kalniņas izvēlētiem jubilāram nozīmīgiem tekstiem.
Diriģenti: Ilze Valce, Ārijs Šķepasts
Koncertmeistari: Mareta Beitika, Aldis Liepiņš
Režisore: Rēzija Kalniņa

Aktuāli! “DRAKULA” balets LNO 19:00

€ 9.-; 12.-; 16.-; 22.-; 27.-; 35.-; 40.- + Ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
16/2/2022
Ar maskām (ar negatīvu testu, vakcinētajiem, pārslimojušajiem)
Vojcehs Kilars, Pāvels Hinovskis
DRAKULA
Balets divos cēlienos ar prologu
Komponists VOJCEHS KILARS (Wojciech Kilar) 
Libretists PĀVELS HINOVSKIS (Paweł Chynowski) 
Horeogrāfs KŠIŠTOFS PASTORS (Krzysztof Pastor)
Diriģents MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ
Kostīmi un scenogrāfija – ČĀRLZS KJŪSIKS SMITS (Charles Cusick Smith) un FILS R. DANIELS (Phil R. Daniels) 
Oriģināliestudējuma gaismu mākslinieks DŽONS BASVELS (Jon Buswell)
Adaptācijas gaismu mākslinieks DŽONS POLS PERKOKSS (John Paul Percox)
Kad, atgriezies no kara, grāfs Drakula uzzina, ka mīļota sieva ir atņēmusi sev dzīvību, bet garīdznieki atsakās pašnāvnieci guldīt baznīcas zemē, viņš nolād Dievu un cilvēci un pārvēršas par nemirstīgu vampīru. Turpmākie notikumi vairākus gadsimtus vēlāk atklāj kādu citu traģisku mīlasstāstu: Drakula iemīl savas bojāgājušās sievas līdzinieci Minu, taču viņu necilvēcīgā romance neizbēgami vēsta par nāvi un ciešanām. 
Īru rakstnieka Brema Stokera 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns Drakula ir iedvesmojis māksliniekus jaundarbiem visās mākslas jomās – kino, televīzijā, teātrī, mūzikā un citur. Poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors nu šo aizraujošo stāstu ir izteicis krāšņajā baleta valodā, par pamatu ņemot Vojceha Kilara mūziku gotiskajai kinofilmai Brema Stokera Drakula (1992). 400 gadus ilgušais mīlasstāsts ir kā ceļvedis noslēpumiem apvītajā vampīru pasaulē.

Neoklasiskais balets Drakula pirmo reizi skatītāju vērtējumam tika nodots 2018. gada 6. septembrī Rietumaustrālijas baleta pirmizrādē Pērtā. Iestudējums saņēmis vairākas balvas un nominācijas.

Lomās:
Grāfs Drakula vecumā: Antons FreimansRaimonds Martinovs
Grāfs Drakula jaunībā: Viktors SeikoFilips FedulovsKārlis Cīrulis
Džonatans Hārkers: Kārlis CīrulisAleksandrs OsadčijsKristaps Jaunžeikars
Mīna / Elizabete: Jūlija BrauereJolanta LubējaSabīne Strokša
Lūsija: Ieva RāceneAnnija Kopštāle
Vestenras kundze: Elza LeimaneBaiba Kokina
Artūrs: Kristaps JaunžeikarsAidens Viljams KonefrijsDariuss Florians Katana
Profesors van Helsings: Ringolds ŽigisRaimonds Martinovs
Doktors Sjūards: Sergejs NeikšinsZigmārs Kirilko
Renfīlds: Antons FreimansAidens Viljams Konefrijs
Drakulas rēgi / sulaiņi: Avetiks KarapetjansGermans ŠevčenkoRoberts NajeAleksandrs OsadčijsFabio Sonconji
Trīs vampīres: Alise PrudāneSabīne StrokšaAnnija KopštāleJustīna TeličenaAleksandra AstreinaMarta OzoliņaKrista Štrausa
Trīs vampīri: Dariuss Florians KatanaKirils BaiduksAidens Viljams KonefrijsRoberts NajeArtjoms PšeņičņikovsGermans ŠevčenkoFabio Sonconji

Šarmantās un neatkārtojamās LAURAS PERGOLICCI JEB VIENKĀRŠI LP jauna koncertprogramma Arēna Rīga 20:00

€ 40.20; 50.20; 60.20; 70.20 + € 0.90 apkalpošanas maksa + ceļš € 12.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
19/2/2022
2022. gada 19. februārī ar jaunu koncertprogrammu Arēnā Rīga viesosies šarmantā un neatkārtojamā Laura Pergolicci jeb vienkārši LP.
 
Viņa apbūrusi klausītājus visā pasaulē un arī pie mums viņas daiļrade ir ļoti iecienīta, par ko liecina labi apmeklētie iepriekšējie koncerti gan Arēnā Rīga, gan Siguldas pilsdrupu estrādē.
 
LP savu slavas gājienu Eiropā uzsāka ar platīna statusu ieguvušo hitu Lost On You, kas 2016.gadā burtiski uzspridzināja mūzikas topus visā Eiropā, jo īpaši mūsu reģionā un Grieķijā. Taču LP nav stāsts par vienu hitu, gandrīz katras viņas dziesmas klausījumi Spotify straumēšanas servisā ir mērāmi miljonos.
Kā populārākās no tām varam minēt Muddy Waters, Strange, When We're High, Other People, Tightrope, Tokyo Sunrise, Night Like This u.c.
 
Šoruden LP laidīs klajā savu sesto studijas albumu ar nosaukumu “Churches”, no kura jau šobrīd pieejami tādi singli kā Goodbye, The One That You Love, How Low Can You Go un One Last Time.
 
Pati māksliniece par gaidāmā albuma tapšanu saka: “Tā ir skaista pieredze. Kā iemīlēšanās. Šis albums pēc sajūtām ir kā draugs. Draugs, kas palīdzēja iziet cauri vienam no visgrūtākajiem laikiem cilvēces vēsturē un arī diezgan grūtam posmam manā personīgajā vēsturē.”

Aktuāli! “PIE ZILĀS DONAVAS” balets LNO 12:00

€ 9.-; 12.-; 16.-; 22.-; 25.-; 27.-; 35.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
27/2/2022
LNO 19:00 balets “PIE ZILĀS DONAVAS”
Johana Štrausa mūzika balets trīs cēlienos
Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Horeogrāfs Aivars Leimanis
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja

Valšu karaļa Johana Štrausa brīnišķīgā mūzika iedvesmojusi romantisku baletu par izvēli starp mīlestību un skatuvi, sapņiem un realitāti. Pirmo reizi Rīgā Pie zilās Donavas tika uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairakkārt atjaunots un kļuvis par daļu no Latvijas baleta zelta fonda. Iestudējums tapis par godu šī baleta iestudētājas, leģendārās baletdejotājas, baletmeistares un pedagoģes Helēnas Tangijevas-Birznieces jubilejai.
 
LOMĀS
Franciska: Elza LeimaneBaiba KokinaSabīne StrokšaAlise Prudāne
Annele: Jolanta LubējaJūlija BrauereLaine Paiķe
Francis: Raimonds MartinovsViktors Seiko

Marts

„PUIKA, KURŠ REDZĒJA TUMSĀ” izrāde Nacionālā teātrī Jaunā zāle 18:30

€ 28.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
0/3/2022
„PUIKA, KURŠ REDZĒJA TUMSĀ” izrāde Nacionālā teātrī Jaunā zāle 19:00  
Autore -  Rasa Bugavičute -Pēce
Režisors - Valters Sīlis
Kad tev aizsien acis ar necaurredzamu drānu, tu kļūsti cits. Izmainās tava domāšana, izmainās tavs fiziskais ķermenis un pasaules uztvere. Tu vairs neesi tas, kas tu biji pirms tam. Tu esi nezināmajā, un tu esi tajā viens pats. Un pēkšņi lietas, kuras iepriekš neprasīja nekādu piepūli, nu ir jādara lēni un uzmanīgi.
Jēkabs ir piedzimis neredzīgiem vecākiem, tāpēc viņam nav diži lielas izvēles - jābūt atbildīgam un saprotošam, jāattaisno uz viņu liktās vecāku cerības. Nē, tas nebūt nav grūti, jo viņš taču zina, ka ir īpašs - neredzīgo pasaulē Jēkabs ir vienīgais, kurš redz.  Viņš vienīgais redz tumsā! Grūti paliek brīdī, kad jāsāk iet skolā un nākas aptvert, ka patiesībā viņš vienkārši ir piedzimis neredzīgiem vecākiem un visa dzīve ir viens bezgalīgs pienākums.
Lomās - Agnese CīruleAinārs AnčevskisDaiga GaismiņaKārlis ReijersRomāns Bargais

“SIEVIETES UN VĪRIEŠI” izrāde Jaunajā Rīgas teātrī MZ 19:00

€ 22.-; 25.-; 30.-; 40.- + ceļš € 10.- Aicinu pieteikties!
0/3/2022
SIEVIETES UN VĪRIEŠI
Izrāde balstīta Majas Cades lugā “Status quo” (tulkotāja Margarita Zieda, lugas adaptācija – Alvis Hermanis).

Par izrādi režisors saka: “Izrāde piedāvā tādu realitātes modeli, kurā sieviešu un vīriešu sociālās lomas ir samainītas vietām. Mūsdienu pasaulē, kur sievietes kļūst arvien vīrišķīgākas un vīrieši arvien sievišķīgāki, šāda spēle vairs nešķiet utopiska fantāzija. Sievietes un vīrieši postmodernajā pasaulē sākuši mainīties lomām jau pirms kāda laika un JRT izrāde piedāvā versiju, kā šī situācija varētu tālāk attīstīties. Vai arī - dažviet ir jau iestājusies. Japānā jau pārdošanā nonācis jauns produkts - plastikāta sieviešu krūtis, kuras uzliekot, vīrietis var simulēt zīdaiņa barošanu tā, lai mazulis nejūt atšķirību. Vācijas medijos aizpagājušā vasarā varēja lasīt virsrakstus "Vai vācu sabiedrība ir gatava kancleram vīrietim?". Rietumu sabiedrība (atšķirībā no pārējām) pēdējo simts gadu laikā veikusi milzu progresu sieviešu līdztiesības jomā un turpina to darīt, “MeToo" kustība radikāli izmainījusi sadzīves uzvedības kodus, taču politkorektuma maigais terors un cīņa par upura lomu dialogu starp dzimumiem tikai sarežģī. Un demogrāfijas līknes turpina gāzties uz leju. Visi šie procesi attīstās mūsu acu priekšā un neviens nezin ar ko tas beigsies. Vācu autore Maja Cade ir mēģinājusi fantazēt šajā virzienā un ar viņas atļauju mēs lugu esam lokalizējuši. Darbības vieta ir Latvija." 
Režisors un scenogrāfs - Alvis Hermanis
Kostīmu māksliniece - Jana Čivžele
Lomās - Gundars Āboliņš, Baiba Broka, Elita Kļaviņa, Sandra Kļaviņa, Jana Čivžele, Marija Linarte, Regīna Razuma, Ivars Krasts, Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas 4. kursa studenti 
Izrāde notiek: Miera ielā 58a, Mazā zālē
Izrādes garums: 3 h 10 min (2 cēlieni)
Pirmizrāde 2021. gada 20. septembrī.
Izrādes var apmeklēt tikai vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu - ID karti vai pasi.

Aktuāli! “SAPNIS VASARAS NAKTĪ” komēdija Nacionālā teātrī 19:00

€ 9.-; 12.-; 16.-; 20.-; 26.-; 30.- + ceļš € 10.- Aicinu pieteikties!
0/3/2022

Viljams Šekspīrs

Mītiska komēdija krāšņā tumsā

Režisors Elmārs Seņkovs

Kad daba ir savā auglīgākajā briedumā un vasaras nakts gaiss vibrē, mēs nokļūstam realitātē, kur viss kļūst šķietams, kur instinkti ņem virsroku pār prātu. Šī Šekspīra luga vadā mūs pa dažādām realitātēm. Tā apspēlē ne tikai teātra realitāti, bet liek izvērtēt arī mūsu ikdienas realitāti. Katrs ir piedzīvojis šo sajūtu, kad sapnis kļūst tik dzīvs, ka spēj atstāt pat iespaidu vairāku dienu garumā.

Kas mūs vada - vai instinkti? Vai pastāv vēl kāda pasaule? Vai dzīve ir sapnis? Un, ja dzīve ir sapnis, kas ir nāve? Izrādes centrā ir dēmoniskais Paks, kurš provocē, lai redzamais kļūtu smieklīgs, reizēm nežēlīgs un ļoti kaislīgs.

Lomās: 

Veronikas Plotņikovas muzikāli-poētiskais dumpis „PAR SPĪTI / ВОПРЕКИ” 18:00 M.Čehova Rīgas Krievu teātrī

€ 15.; 20.-; 25.-; 30.- 30% un 20% atl! + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
0/3/2022
Veronikas Plotņikovas muzikāli-poētiskais dumpis
Par spīti
Pirmizrāde - 09.07.2021. (Lielā zāle)
16+
Radošā komanda:
Režisors Sergejs Golomazovs
Izrādē piedalās:
vokāls Veronika Plotņikova
Muzikanti:
Vladimirs Tuzovs - klavieres
Dmitrijs Karpovs - klavieres
Jūlija Saveļjeva - ģitāra
Aleksejs Šmeļovs - sitamie instrumenti
Iestudējums ir izaicinoša, ironiska un liriska izrāde-koncerts. Programmā skanēs dažādu žanru muzikālie hiti un mūsdienu autoru dzejoļi, kas vienoti kopējā noskaņojumā – gatavībā dzīvot, mīlēt, priecāties un radīt par spīti apstākļiem, vai tā būtu pandēmija, banāla nepaveikšanās, slikts garastāvoklis vai personiska neveiksme. Slavenu darbu negaidīts traktējums un līdz šim ne tik zināmi, taču spilgti sacerējumi ļaus ielūkoties ne tikai autoru iekšējā pasaulē, bet arī katram savējā.

“KRIZANTĒMAS” izrāde Jaunais Rīgas teātris LZ 19:00

€ 20.-; 22.-; 30.- Pens.; sk.; st. 30% atl! + ceļš € 10.- Aicinu pieteikties!
0/3/2022
KRIZANTĒMAS
Izrāde pēc Barbaras Pimas romāna.
Divas neprecētas māsas dzīvo nelielā provinces ciematā un katra savā veidā ir apsēstas ar vietējo garīdzniecību.
Izrāde “Krizantēmas” ir balstīta Barbaras Pimas romānā “Some Tame Gazelle”. Romāns publicēts 1950. gadā un ir atzīts par vienu no britu 20 gadsimta rakstniecības augstākajiem sasniegumiem. It kā nenozīmīgi ikdienas dzīves notikumi kādā Anglijas ciematā, autores redzējumā, iegūst episkus apmērus un stāsta par dzīves aizkustinošo un neparedzamo dabu.
Režisors: Gatis Šmits
Scenogrāfs: Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece: Keita
Muzikālais noformējums: Jēkabs Nīmanis
Lomās: Sandra Kļaviņa, Baiba Broka, Elita Kļaviņa, Andris Keišs, Jānis Skutelis, Dāvids Pētersons, Jana Čivžele, Regīna Razuma, Gundars Āboliņš
Izrāde notiek JRT Lielajā zālē Miera ielā 58a
Izrādes ilgums: ap 3 h (2 cēlieni)
Pirmizrāde 2021. gada 9. jūlijā.
! Izrādi var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu ID karti vai pasi.
! Lai nodrošinātu biļešu un Covid-19 sertifikātu pārbaudi, lūdzam ierasties vismaz 30 min pirms izrādes sākuma.

„Čaks. Rīga. Sieviete” / "Чак. Рига. Женщина" radošā atzīšanās M.Čehova Rīgas Krievu teātrī Retro zālē 19:00

€ 20.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk rezervācijas dienā!
0/3/2022
Čaks. Rīga. Sieviete
Radošā atzīšanās
M.Čehova Rīgas Krievu teātrī Retro zālē 19:00
Pirmizrāde – 03.08.2021.
Ilgums – 1 stunda 30 minūtes
12+
Uzmanību!
Ieeja vienu stundu pirms izrādes sākuma.
Viesi varēs baudīt dzīvo mūziku un īpašo piedāvājumu no Čaka ēdienkartes.
Radošā komanda:
Režisors Sergejs Golomazovs
Kostīmu mākslinieks Valentīna Začiņajeva
Gaismu mākslinieks Maksims Ustimovs
Literārās kompozīcijas autore Jeļena Sigova
Izrādē piedalās: Viņš Vitālijs Jakovļevs Viņa Veronika Plotņikova Viņa Jeļena Sigova
Mūziķi:
Vladimirs Tuzovs — taustiņinstrumenti
Dmitrijs Karpovs — taustiņinstrumenti
Raivis Žukovskis — saksofons
Pirms izrādes spēlē Anna Marija Ivana (akordeons).
Šis projekts tapis, atzīmējot Aleksandra Čaka, kas ir viens no slavenākajiem latviešu dzejniekiem ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām, 120 gadu jubileju. Viņa dzeja tulkota 28 valodās, un tieši viņu zināmais čehu literatūrzinātnieks Radegasts Paroleks ir nosaucis par vislielāko latviešu literatūras dāvanu visai pasaulei. Krievu lasītājiem Aleksandra Čaka daiļrade zināma, galvenokārt pateicoties lieliskajiem Vladimira Ņevska tulkojumiem, lai gan arī jauni tulkojumi turpina parādīties, uzturot interesi par šo autoru un neļaujot viņa rindu burvībai izbalēt. Rīgai nav bijis un nebūs uzticamāks apdziedātājs, kam būtu tik bezgala dārgs ne tikai galvaspilsētas skaistums un elegance, bet arī plaisas māju sienās, konfekšu papīriņi uz trotuāra, asfalta piķa smarža, pusnakts lamas aiz loga un citi, varētu šķist, ne tik pievilcīgi vaibsti un mirkļi pilsētas dzīvē.
Muzikāli-poētisks iestudējums "Čaks. Rīga. Sieviete" iecerēts kā radošā atklāsme. Apspēlējot Čaka mīlestību pret Rīgu, par iestudējuma skatuvi vasarā kļūva restorāna "Kaļķu vārti" pagalms, ļaujot iepazīt Čaku ne tikai ar dzejas palīdzību, bet arī dzejniekam raksturīgo pilsētas bohēmisko gaisotni.
Kāds dzejnieks bija ārpus saviem dzejoļiem? Ko mīlēja un vai maz mīlēja? Vai tā ir taisnība, ka viņam paticis gatavot? Balstoties uz dzejnieka vēstulēm, viņa daiļradi, faktiem un minējumiem, teātris piedāvās savu atbilžu versiju uz šiem un citiem jautājumiem par vienu no visklusākajiem un paradoksālākajiem 30. gadu Rīgas bohēmas pārstāvjiem.

„AUKLE” (Režisors – Intars Rešetins) izrāde Nacionālā teātrī JZ 18:30

€ 25.-; 28.- + ceļš € 10.- Biļetes jāizpērk līdz
0/3/2022

Ierodoties uz pasākumu, personai būs jāuzrāda:
- personalizēta ieejas biļete;
- personu apliecinošs dokuments;
- digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.

Mirjamai un Polam ir divi bērni – visdārgākais, kas viņiem ir, visvērtīgākā nākotnes investīcija un vistuvākie cilvēki pasaulē. Taču Mirjamai un Polam ir arī karjera, vēlme atpūsties un vajadzība kaut uz mirkli izbaudīt vienatni.
 
Brīdī, kad dzīve ir kļuvusi par nomācošu pienākumu virkni, tik tikko atrodas laiks miegam un mīlestībai, viņi atrod glābēju. Aukli. Neaizvietojamu palīgu. Jaunu ģimenes locekli. Izdarīgu feju, kas ienes viņu mājās sauli.
 
Svešinieci, kas ienāk ģimenē un kam tiek uzticēts dārgākais un trauslākais – bērni.
 
Pēc Leīlas Slimani romāna “Chanson Douce” (“Klusa dziesma”) motīviem
 
Režisors Intars Rešetins
 
Lomās: Dita Lūriņa vai Lāsma Kugrēna, Inga Misāne – Grasberga, Arturs Krūzkops, Indra Burkovska, Daiga Kažociņa,  Normunds Laizāns


Aktuāli! “KLĀVAS TANTES SKŪPSTS” izrāde Jaunais Rīgas teātris MZ 19:00

€ 14.85; 16.33; 20.79; 21.21; 23.33; 29.69 + ceļš € 10.-
0/3/2022
KLĀVAS TANTES SKŪPSTS
Pēc V. Jerofejeva poēmas "Maskava – Gailīši" motīviem.
No Bētlēmes zvaigznes attāluma viss tiešām šķiet blēņas, Veņičkam taisnība. Celtnieku vagoniņā, trijos 1969. gada ziemas mēnešos, viņam izdevās šo attālumu veikt vārdos, stāstot par iedvesmotu dzērāju, kas paģiru rītā cenšas no Maskavas nokļūt debesu Gailīšos. Tā kā viņa moku ceļš ir neizsakāms, Venedikts Jerofejevs par to runā netieši, aplinkus, metoties garās literārās atkāpēs un mainot stāstījuma stilu, izsmejot nopietno un raudot par smieklīgo – tikai lai atrastu kādu stūrīti, kur nebūtu vietas izaicinājumiem, vietiņu, kur cilvēku pažēlotu. Lieki teikt, ka pasaulē tādu neatrast, un no Veņičkas ciešanu attāluma rupji šķiet pat eņģeļi.
Režisors – Uldis Tīrons
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne
Kustību režisore – Elīna Gediņa
Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš
Izrādē piedalās: Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Ivars Krasts, Inga Tropa-Fišere, Marija Linarte, Jevgēnijs Isajevs, Ilona Bagele
Izrādes plānotais ilgums: 3h (2 cēlienos).
Pirmizrāde 2021. gada 28. augustā.
Līdz 16 gadu vecumam skatīties neiesakām!
Izrādes var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu ID karti vai pasi.
! Lai nodrošinātu biļešu un Covid-19 sertifikātu pārbaudi, lūdzam ierasties vismaz 30 min pirms izrādes sākuma.

Aktuāli! “DUBLINIEŠI MIERA IELĀ” izrāde Jaunajā Rīgas teātrī LZ 18:00

€ 14.85; 16.33; 22.27; 21.21; 23.33; 31.82 + ceļš € 11.-
0/3/2022
DUBLINIEŠI MIERA IELĀ
Dramatizējumā izmantoti īru rakstnieka Džeimsa Džoisa daži stāsti no krājuma “Dublinieši”, prozas darbi "Mākslinieka portrets jaunībā”  un “Uliss”.
JRT aktieri šajā izrādē balansē uz plānās robežpārejas no lomas lomā un brīžiem “iebraucot" šķietamajā paštēlā. Izrādes vide skatītāju neaizved tālāk par populāro kafijas centru Miera ielā, bet “ar iedomu un fantāziju vien”* tas top par katoļu koledžu, Martello torni, Dublinas bāru vai viesistabu. 
Scenārija autori Matīss Gricmanis un Pēteris Krilovs saka: “Īpatnu un neatkārtojamo simbolu meklēšana ir gan Latvijas, gan Īrijas nacionālās vēstures mērķis. Reti Latvijā tiek vilktas paralēles ar Īriju, (bet) abas nācijas ir mēģinājušas apliecināties pasaulei un vienlaikus glabāt savu neatkārtojamo mentalitāti. Tās ir iekļāvušās Eiropas kopējā kultūrā, bet tai pat laikā pārspīlēti atrādījušas un lielījušās ar saviem simboliem, kas nošķir tās no citām nācijām.
Stefans Dedals ir tēls, kurš vijas cauri vairākiem īru rakstnieka Džeimsa Džoisa darbiem. Viņš ir mākslinieks, kurš cerējis kādreiz stāvēt pāri etniskajiem, politiskajiem un reliģiskajiem sprostiem, kuri cilvēku kopienu skalda. “Mākslinieka portreta jaunībā” finālā Stefans saka koledžas biedram: “Es nekalpošu tam, kam vairs neticu, lai vai tās būtu manas mājas, dzimtene vai baznīca, un es centīšos izpausties kādā dzīves vai mākslas veidā, cik vien brīvi un pilnīgi spēšu…”. Latvijas literatūra vēl nav piedzīvojusi tādu rakstnieku, kādu Dievs dāvinājis Īrijai. Džoiss ir kā milzu klints pasaules literatūras ainavā. Mūsu izrādē redzams kā Džoiss būvē prozas raksturus - pretrunīgus, bez patosa un meliem."
Režisors: Pēteris Krilovs
Scenārija autors: Matīss Gricmanis, Pēteris Krilovs
Scenogrāfs: Gints Sippo
Kostīmu māksliniece: Kristīne Abika
Kustību konsultants Dmitrijs Gaitjukēvičs
Literārā kosultante: Laura Loreta Riveran
Gaismu mākslinieks: Mareks Lužinskis

Lomās: Guna Zariņa, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Ģirts Krūmiņš, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Ivars Krasts, Regīna Razuma, Sandra Kļaviņa, Marija Linarte, Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas studenti: Matīss Ozols, Ritvars Logins, Dāvids Pētersons, Jānis Grūtups, Sabīne Tīkmane.
Izrāde notiks: Miera ielā 58a, Lielajā zālē.
Izrādes ilgums: 3 h 45 min (2 cēlieni)
Izrādes laikā smēķē.
Līdz 16 gadu vecumam skatīties neiesakām!
Pirmizrāde 2021. gada 10. septembrī.
Izrādes var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu ID karti vai pasi.
! Lai nodrošinātu biļešu un Covid-19 sertifikātu pārbaudi, lūdzam ierasties vismaz 30 min pirms izrādes sākuma.

Aprīlis

“LINDA VISTA” izrāde Jaunajā Rīgas teātrī MZ 18:00

€ 22.-; 25.-; 30.-; 40.- + ceļš € 10.- Aicinu pieteikties!
0/4/2022
Jaunajā Rīgas teātrī MZ 18:00 izrāde LINDA VISTA"
LINDA VISTA
T. Letss
Izrādes tēma ir pusmūža cilvēku drāma mūsdienu sabiedrībā. Agrākos laikos 40-50 gadus veci cilvēki jau skaitījās norakstīti un savu dzīvi jau nodzīvojuši. Mūsdienās šī paaudze jūtas apmulsusi, jo jaunība kā nebeidzas tā nebeidzas, dzīves plāns ir it kā izpildīts (vai nu veiksmīgi vai neveiksmīgi), bet dzīve joprojām turpinās un vajadzīgs jauns plāns.
Režisors - Alvis Hermanis
Scenogrāfs - Artūrs Virtmanis
Kostīmu māksliniece - Jana Čivžele
Lomās - Andris Keišs, Gundars Āboliņš, Jānis Skutelis, Baiba Broka, Grieta Aminata Diarra, Elita Kļaviņa, Sandra Kļaviņa.
Izrāde notiek: JRT Mazajā zālē Miera ielā 58a.
Izrādes ilgums: 3h 30 min (2 cēlienos).
Biļešu cenas: 35,00 EUR.
Pirmizrāde 2018. gada 1. septembrī.

“TUKŠAIS ZIEDS (JERMA)” izrāde Nacionālā teātrī LZ 19:00

€ 6.-; 9.-; 12.-; 15.-; 18.-; 22.- + ceļš € 10.-
0/4/2022
Pirmoreiz Latvijas teātrī - izcilā spāņu mākslinieka Federiko Garsijas Lorkas luga “Jerma” jeb “Tukšais zieds” Nacionālā teātra versijā, jo Jerma ir tukšziede. Sieviete, kam nav bērnu. Sieviete, kas palikusi ar tukšu klēpi. Nav bijis iespēju. Nokavēts. Kā ar to sadzīvot, lai tukša un auksta nepaliktu arī sirds? Vai šo sāpi var nepārvērst traģēdijā? Kā skatīties uz pasauli, kurā skraida, aug, palaidņojas citu bērni.  Un ja nu tomēr ir cerība, bet tai ir sveša vīrieša vaibsti?
 Autors  - Frederiko Garsija Lorka
Režisore - Ināra Slucka
Lomās

Garantēts! OPERETE IEDVESMO. Rīgas Operetes teātra dibināšanas 75-gadei veltītais koncerts VEF Kultūras pils 18:30

€ 10.-; 15.- + ceļš € 10.- Biļetes vēl iespējams iegādāties!
11/4/2022
OPERETE IEDVESMO. Rīgas Operetes teātra dibināšanas 75-gadei veltītais koncerts
VEF Kultūras pils 18:30
2020. gada decembrī aprit 75 gadi kopš Rīgas Operetes teātra dibināšanas. Teātrim bijusi ražīga vēsture 50 gadu garumā, bet nu jau 25 gadus tas kā patstāvīga mākslinieciska vienība vairs nepastāv. Tomēr Latvijas kultūras telpā operete nav aizmirsta un šī žanra cienītāju atmiņā joprojām ir lieliskas izrādes, spoža aktieru spēle, azarts un aizrautība. Operete cauri gadiem iedvesmojusi skatītājus, vilināja un palīdzēja pārvarēt ikdienas nebūšanas. Tāpēc 2020. gada 26. decembrī plkst. 17.00 aicinām visus interesentus VEF kultūras pilī uz Rīgas Operetes teātra pastāvēšanai veltīto koncertu “Operete iedvesmo”.
Koncertā piedalīsies Vokālās akadēmijas mūzikas vidusskolas un mūzikas skolas audzēkņi, kā arī viņu pedagogi: Aija Smiltēna, Ginta Vikmane, Daiga Blumberga, Kristaps Niedra un kamerorķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Koncerta idejas autors ir muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš.

Garantēts!! Trīs Raimondi / Koncertprogramma ar slavenajiem Latvijas mūziķiem Raimondu Paulu, Raimondu Ozolu, Raimondu Macatu Kultūras centrs „Ulbrokas Pērle” 18:00

€ 20.-; 25.-; 30.-; 35.- + ceļš € 10.-
23/4/2022
“Trīs Raimondi” ar slavenajiem Latvijas mūziķiem
Raimondu Paulu, Raimondu Ozolu, Raimondu Macatu.
Gandrīz katru gadu pazīstamais Latvijas vijolnieks Raimonds Ozols piedāvā Latvijas klausītājiem jaunu, oriģinālu, augsti profesionāla līmeņa koncertprogrammu.
2019.gadā, atzīmējot savu 55-o jubileju, viņš kopā ar saviem draugiem Mārci Auziņu (ģitāra), un Raimondu Macatu (čells, taustiņinstrumenti un mutes harmonikas) sagatavoja instrumentālo programmu ar  komponistu  N. Paganini un A. Piazollu skaņdarbiem, kura saņēma ļoti augstu klausītāju novērtējumu.
2020.gadā Raimonds Ozols kļuva par jauna muzikālā projekta “Trīs Raimondi” iniciatoru. Kā rezultātā tapa jauns albums ar Maestro Raimonda Paula mūziku Raimonda Macata oriģinālajos aranžējumos tieši šim muzikālajam sastāvam.
Koncertā piedalīsies arī citi pazīstami Latvijas mūziķi:
Mārcis Auziņš (ģitāra)
Oskars Sproģis (bass)
Artis Orubs (sitamie instrumenti)
Koncerta pirmajā daļā skanēs fragmenti no Raimonda Ozola jubilejas programmas ar N. Paganini un A. Piazollu mūziku.
 
Koncerta otrajā daļā Raimonda Paula brīnišķīgā mūzika iegūs jaunu, unikālu skanējumu un pārsteigs Latvijas publiku ar Maestro vienreizējo talantu šī oriģinālā muzikālā kolektīva izpildījumā.
 
Koncerti bija ieplānoti 2020.gada aprīlī, bet pandēmijas dēļ tie jau vairākas reizes tika pārcelti.
 
Kā jau mēs visi zinām, sakarā ar Covid 19 iepriekšējais un šis gads visiem ir bijis neparasts. Pandēmija sevišķi ir skārusi mākslas sfēru, un koncerti ir kļuvuši par patīkamiem un īpaši gaidītiem izņēmumiem cilvēku noslēgtajā dzīvē.
 
Līdz ar to koncerta organizatori ir nolēmuši vēlreiz pārcelt koncertus “Trīs Raimondi” uz 2022.gada aprīli. 
 
Gaidāmie koncerti vienlaikus būs arī jaunā albuma prezentācija ar visu trīs Raimondu piedalīšanos.