Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Jūnijs  |  Septembris  |  Oktobris  |  Novembris  |  Decembris  |  Visi

Septembris

Vēl 2 brīvas vietas! Brauciens garantēts! SĒŅU FESTIVĀLS LIETUVĀ UN MAZŪRIJAS EZERU ZEME POLIJĀ

85 euro + apsk.v.
22/9/2018

SĒŅU FESTIVĀLS LIETUVĀ UN MAZŪRIJAS EZERU ZEME POLIJĀ

1.diena. Izbraukšana no Kuldīgas 5.00, Saldus 6.00, Jelgavas 7.00,
 
Dziļi Džūkijas mežos pašā Polijas pierobežā atrodas noslēpumainā Merkine piramīda. Kādu dienu apmeklējot Svēto Misi ciematiņa iedzīvotājam debesīs parādījās enģelis, visa debess ietinās spožā gaismā un atskanēka skaļš troksnis.Parādību redzēja arī citi ciematiņa iedzīvotāji un tajā vietā, kur bija parādījies enģelis cilvēki sajuta lielu enerģijas pieplūdumu. Vietējais iedzīvotājs kopā ar saviem draugiem arhitektiem te uzcēla stikla piramīdu, kuras iekšpusē atrodošies cilvēki tiek brīnumaini dziedināti un uzņem sevī lielu enerģijas plūsmu, jo stikla kupols veicina enerģijas uzkrāšanos. Uz Merkines piramīdu dodas cilvēki no visas pasaules, jo šeit notiek patiesi brīnumi Cilvēki mēdz pakavēties pie trīs lielajiem krustiem, jo tie attīra cilvēku no negatīvām emocijām un ļaunām domām. Merkines piramīdā cilvēks un tā dvēsele atgūst spēkus.....
 
Džūkijā labi saglabājusies tradicionālā ciematu apbūve ar koka mājām no XX gs. sākuma, vecajiem koka krustiem uz galvenajām ielām. Nesteidzīgs dzīves ritms, harmonija ar mežu un dabu.Katru gadu septembra pēdējās nedēļas nogalē te norisinās Sēņu festivāls. Goda vietā tiek celta rudens meža karaliene – sēne. To var nopirkt svaigā, sālītā, kaltētā, marinētā veidā, arī dažādos salātos un ēdienos. Ar savām trofejām te ierodas vairāki simti sēņu kolekcionāru. Festivāla laikā var nobaudīt arī dažādus Dzūkijas nacionālos ēdienus, kā arī vietējās meža ogas.
 
Brauciens ar kalnu vagoniņu ir aptuveni kilometru garš. Tā laikā no 45 metru augstuma paveras skaists skats uz Druskininku apkaimi un Nemunu.
 
Druskininku nosaukums ir cēlies no vārda „sāls” lietuviski „druska”. Ar Druskininku sāļo avotu dziednieciskajām īpašībām pirmie pārliecinājušies vietējie zemnieki, kuru noberztās kājas ātrāk sadzijušas, bradājot pa strautiem Nemunas krastos. Dosimies arī mēs uz paviljoniņu, lai izbaudītu izsmalcināto minerālūdeni, kas atnesis slavu kūrortam. Iegādāsimies lietuviešu rupjmaizi ciemakukulim, kas Lietuvas laukos līdz pat divdesmitajam gadsimtam bija pamatēdiens. Neatstās vienaldzīgus arī „lietuviešu zelts” - dzintars, no kura tiek izgatavotas unikālas rotaslietas un neparasti mākslas izstrādājumi. Lietuvieši kopš seniem laikiem ne tikai rotājās ar dzintaru, bet ārstēja dažādas slimības, aizsargājās pret nelabiem gariem. Tiek izgatavota pat spēcinoša dzintara tēja. Neaizmirsīsim arī „Ziemeļu zīdu” - linu, kuru izstrādājumi pārsteidz ar savu daudzveidību.
 
Vakarpusē izbaudīsim kūrortpilsētiņas neatkārtojamo auru un dosimies uz muzikālajām strūklakām, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu.Pilsētiņu ieskauj priežu mežs un te valda īpaša atmosfēra, dodot iespēju jautri pavadīt savu laiku .
 
Nakts viesu namā Polijā ar brokastīm
 
2.diena.
 
Vigri Nacionālajā dabas parkā atrodas Vigri klosteris, kur laiks rit lēni un nesteidzīgi. Klusums ieskauj klostera baznīcu un mazās mūku mājiņas, ko agrāk apdzīvoja kamaldiešu mūki, kas te uzcēla gan ūdensdzirnavas, gan alus darītavu, gan dzelzs un stikla lietuves. Klosterī ciemojās Romas pāvests Jānis Pāvils otrais un mēdz teikt, ka šajā dievnamā skaitītās lūgšanas sasniedz debesis un cerības piepildās...
 
Dosimies apmeklēt Jāņa Pāvila II muzeju Vigrī klosterī, kur 1999. gadā viesojās pāvests. Telpas, kur atpūtās un pielūdza Dievu Jānis Pāvils II joprojām ir palikušas nemainīgas.
 
Pāri Hončas līcim kuģītis mūs vedīs skaistā brauciena pa zilajiem ezeriem. Brauciena laikā Jūs varēsiet priecāties par skaisto dabu un jūras kraukļiem, kuri te ir atraduši savu mājvietu. Mājiniekiem varēsiet palepoties, ka kruīzā devāties ar to pašu kuģīti ar kuru izbrauciena devās pats svētais tēvs, par ko liecina zelta plāksnītē ar Jānis Pāvila II vārdu uz kuģīša klāja.
 
Mamerki, jeb 2 pasaules kara laikā vāciešu Komandēšanas un komunikāciju centrs. Šeit ir izveidots otrā pasaules kara muzejs, apmeklētājiem tiek dota iespēja pastaigāt pa pazemes ejām, apskatīties militārās būves..
 
Apskatīsim zemūdeni un dzīvi zemūdenī, kā arī iepazīsimies ar vāciešu militārajiem izgudrojumiem šajā laika periodā.
 
Ir iespēja uzkāpt skatu tornī, palūkoties uz brīnišķīgo ezeru pilnu ar jahtām, un secināt, ka no augšas militārās būves, kā jau tas pieklājas, nav redzamas
 
Ceļazīmes cena: 85 euro
 
Cenā ietilpst:
transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, naktis viesu namā ar brokastīm, pavadošā gida pakalpojumi

Papildus izdevumi:
Merkines piramīdas apmeklējums 2 euro

Brauciens ar kalnu vagoniņu 5 euro
Vigri klosteris 25 zloti
Brauciens ar kuģīti pa Vigri ezeru 40 zloti
Jāņa Pāvila II muzejs 15 zloti
Mamerki kompleksa apmeklējums 25 zloti

LIETUVAS ŽEMAITIJAS BRĪNUMI (LIELĀKĀ ALPAKU AUDZĒTAVA BALTIJĀ, BRĪNUMDARĪTĀJA ŽAGARĒ, LIELĀKĀ LAPSA , LIETUVAS LIELĀKAIS SAULES PULKSTENIS UN CITI BRĪNUMI Pieteikties un veikt maksājumu līdz 14.09.!

€ 25.- + apskates vietas
23/9/2018
Plkst. 8:00 izbraukšana no Jelgavas
Žagare- viena no Lietuvas senākajām pilsētām.
Narišķina muiža- ekskursija vietējā gida vadībā pa pils ekpozīcijām. 1858. gadā muižu nopirka grāfs Dmitrijs Nariškins, kurš drīz vien uzbūvēja jaunu kungu māju klasicisma stilā un vēlāk arī citas ēkas. Ieejas biļete 1.- eiro personai + 40  eiro gids grupai
Slavenais ‘’Katliņu nams’’ 1.50 personai
Vecās Žagares baznīca un brīnumdares Barbaras Žagarietes kripta ziedojums
Žagare- Žvelgaiču pilskalns , kur zemgaļi dzīvoja līdzās žemaišiem
Ciemos pie uzņēmēja Raimonda Neverdauska, kurš Lietuvā audzē no Čīles ievestās ALPAKAS. 3.- eiro personai
Pusdienas kafejnīcā Šauļos. Piedāvājumā: cepelīni  , deserts  6.- eiro personai
Šauļi- Lietuvas Saules pilsēta. Sv. Pētera ,Sv. Pāvila katedrāle un Lietuvas lielākais Saules pulkstenis , Taikšos ezera promenāde, enerģētiskais labirints un lielākā lapsa Lietuvā
Šauļu gājēju iela un Šauļu Kaķu muzejs – viens no trijiem šāda veida muzejiem pasaulē. Unikālajā kolekcijā savākti simtiem suvenīru, gleznu, rotājumu un citu priekšmetu ar tēmu ‘’kaķis’’. Līdzās- mini Zoo, kur dzīvo pērtiķi, čūskas, kaimani, putni un citi dzīvnieki no dažādām pasaules nalām. 4.- eiro
Krusta kalns pie Šauļiem- Lietuvas galvenā sakrālā vieta stāvlaukums  7.- eiro grupai
Būs iespēja iepirkties Šauļu konfekšu fabrikas ‘’Rūta’’ firmas veikaliņā un vācu ķēdes veikalā ‘’Lidl’’
Ap plkst. 22:00 atgriešanās
Cena apskates objektos tiks precizēta!
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

Brauciens garantēts! MANDARĪNU LAIKS HORVĀTIJĀ AR MAZU IELŪKOŠANOS BOSNIJĀ - HERCEGOVINĀ (8 dienas, bez nakts braucieniem) Vēl dažas brīvas vietas!

AKCIJAS CENA € 199.- !
29/9/2018
MANDARĪNU LAIKS HORVĀTIJĀ AR MAZU IELŪKOŠANOS BOSNIJĀ - HERCEGOVINĀ
Datums: 29.septembris - 06.oktobris 
(8 dienas, bez nakts braucieniem autobusā!

Gleznainā Adrijas jūras piekraste ar senām pilsētām un palmu ieskautām promenādēm, brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru,  Plitvices ezeru dabas parks rudens krāsās un noslēpumainās austrumu pasaules pieskāriens senajā Mostarā Bosnijā-Hercegovinā 
Gleznainā Adrijas jūras piekraste ar senām pilsētām un palmu ieskautām promenādēm, brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru,  Krkas dabas parks un  noslēpumainās austrumu pasaules pieskāriens senajā Mostarā Bosnijā-Hercegovinā 
 
1.diena
No rīta izbraukšana no Rīgas.  Brauciens caur Lietuvu, Poliju. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Nakts 3* viesnīcā Polijas/Čehijas pierobežā.

2.diena. Brokastis.
Diena ceļā caur Čehiju, Austriju un Slovēniju uz saulaināko Horvātijas reģionu – Dalmāciju, kas lepojas ar senām pilsētām, palmu ieskautām piekrastes promenādēm un brīnišķīgo Adrijas jūras piekrasti.
Vakarā iekārtošanās apartamentos (3*)  Trogiras Rivjerā,  Okrug Gornji kūrortpilsētā pie Adrijas jūras.
  
3.diena.
Atpūta pie jūras.
Piedāvājam ekskursiju uz Splitu un Krkas dabas parku.(ekskursija par papildus samaksu)
Krkas dabas parks  īpaši skaists ir pavasaros un rudeņos, kad straujie Krkas upes ūdeņi mutuļojošā straumē plūst caur kanjonu un ar varenu šalkoņu krīt iespaidīgā Skradinski Buk ūdenskrituma kaskādēs. 
Dalmācijas centrs - Splita, kur atrodas Romas imperatora Diokletiāna pils komplekss, kurā līdz mūsdienām saglabājies Jupitera templis, kolonādes, pulksteņtornis un citas senatnes liecības, bet plašo piekrastes promenādi ieskauj simtgadīgas palmas.
Pēcpusdienā atgriešanas Okrug Gornji kūrortpilsetā.  Atpūta pie jūras.
Nakts apartamentos.

4.diena.Brokastis.
Piedāvājam ekskursiju uz vienu no skaistākajām Adrijas piekrastes pilsētām – Dubrovniku (par papildus samaksu).
Bernards Šovs reiz ir teicis: ‘’Tiem, kas meklē paradīzi zemes virsū, jādodas uz Dubrovniku’’. Pilsētas apskate: Sv.Jāņa cietoksnis, Dominikāņu klosteris,Sv.Vlaha baznīca, Franciskāņu klosteris, Onofrio lielā strūklaka u.c. Brīvajā laikā iesakām nesteidzīgi izstaigāt saulē mirdzošās baltā marmora ieliņas un uzkāpt uz pilsētas nocietinājuma mūriem, no kuriem paveras patiesi brīnišķīgs skats... 
Romantiskās, šaurās ieliņas ar mazām suvenīru bodītēm, ziedošās bugenvilijas, kas grezno simtgadīgo māju sienas, sarkanie dakstiņu jumti un neskaitāmas kafejnīciņas piešķir pilsētai īpašu, neatvairāmu ''seju''. Dubrovniku ir grūti aprakstīt vārdiem, tā vienkārši ir jāredz!
Pa ceļam Neretvas ielejā nobaudīsim jauno mandarīnu ražu.  Aizvedīsim dienvidu saulē gatavojušos, aromātiskus mandarīnus  arī mājiniekiem!
Vakarā atgriešanās apartamentos.

5.diena. Atpūta pie jūras.
Piedāvājam  doties ekskursijā uz Bosniju-Hercegovinu (par papildus samaksu, līdzi obligāti nepieciešamas pases, ID kartes neder!)
Apmeklēsim vienu no skaistākajām senajām pilsētā Bosnijā-Hercegovinā, kas tiek devēta arī par Hercegovinas ‘’sirdi’’ – Mostaru.
Mostaras kā pilsētas vārds pirmoreiz minēts Ottomana turku impērijas laikā 15. gadsimtā. No tā laika pilsētā saglabājies vecais akmens tilts Stari Most pār Neretvas upi, kas pēc Balkānu kara kļuvis par kristiešu un musulmaņu miera simbolu.   
Staigājot pa šaurajām ieliņām, varam izjust īstu austrumu pilsētas atmosfēru. Iesakām nobaudīt turku kafiju un nogaršot austrumu saldumus - halvu, lukumu.
Pa ceļam apskatīsim krāšņo Kravices ūdenskritumu.
Vakarā atgriešanās  apartamentos.
 
6.diena. Atpūta pie jūras.
Piedāvājam doties braucienā ar kuģīti pa Adrijas jūru (par papildus samaksu). Baudīsim sauli, jūras šalkas un spirgto dienvidu vēju... 
Adrijas jūra ir bagāta ar neskaitāmām salām, daudzas no tām ir neapdzīvotas un akmeņainas, bet citās redzama dienvidiem raksturīgā augu valsts – kaktusi, ziedošas agaves un pīniju audzes. Pelde un pikniks, kurā nogaršosim grilētas zivis un vietējo horvātu vīnu.
Burvīgā Trogira, kas atrodas uz nelielas salas, ir viena no Dalmācijas piekrastes pērlēm. To dibinājuši senie grieķi, kas šeit ieradās vēl pirms mūsu ēras un izveidoja pirmo cietokšņpilsētu. Trogiras vecpilsētu (UNESCO) ieskauj varens aizsardzības mūris, bet izejot cauri pilsētas vārtiem jūtama īsta viduslaiku pilsētiņas noskaņa.   Piekrastes ūdeņos šūpojas elegantas jahtas, dienvidu vējš spēlējas palmu zaros un  vietējais tirdziņš vilina ar dienvidu augļu saldo smaržu...
Vakarā iesakām pakavēties kādā no Trogiras vecpilsētas  krodziņiem, lai sajustu šīs pilsētas īpašo atmosfēru ...
Nakts apartamentos.
7.diena. Dosimies mājupceļā. Brauciens caur Horvātiju, Slovēniju un Austriju. Pusdienu pauze.
Nakts 3* viesnīcā Polijā, Češinā.

8.diena. Brokastis. Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Grupas vadītāja Silvija Zača

 Ceļojuma cenā iekļauts:
- brauciens ar komfortablu  tūrisma autobusu ( WC, TV, DVD, kondicionieris);
- nakšņošana   3* viesnīcās Polijā,  2- vietīgos numuros ar ērtībām, ar brokastīm; (3-vietīgie numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra vai ģimenēm);
- 5 naktis labiekārtotos apartamentos privātmājās Okrug Gornji kūrortpilsētā Trogiras Rivjērā
(katrā apartamentā ir divas 2-vietīgas guļamistabas,  pilnībā aprīkots virtuves stūrītis (plīts, trauki, ledusskapis utt.), duša,WC, gaisa kondicionieris), visi apartamenti atrodas ~ 100-200 m no jūras;
- degvielas izmaksas, maksas ceļi, stāvvietas;
- grupas vadītāja-gida pakalpojumi;
- vietējais Horvātijas tūristu nodoklis


 Iespējamie papildus izdevumi: (pēc izvēles)
- ekskursija uz Dubrovniku – 35 EUR (bērniem līdz 12.g.-20 EUR)
- ekskursija uz Bosniju - Hercegovinu - 40 EUR (bērniem - 30 EUR)
- ekskursija uz Splitu un Krkas dabas parku – 25 EUR (bērniem- 20 EUR)
( * izdevīgāk iegādāties visu ekskursijas paketi pirms brauciena- par   90   EUR , bērniem- 70 EUR)
- Dubrovnikas forti – 90 HRK
- pacēlājs Dubrovnikā - 140 HRK (bērniem 4 līdz 12.g. - 60 HRK)
- senākā aptieka un klosteris Dubrovnikā – 30 HRK
- ieejas biļete Krkas dabas parkā – 90 HRK (bērniem – 55 HRK)
- Kravicas ūdenskritums - 2 EUR
- brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru un pikniks - 30 EUR

- apdrošināšana ~ no 0.57 EUR/dienā (atkarībā no apdrošināšanas programmas, ceļotājiem virs 65.g.v. – tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)
* papildizdevumu cenas un valūtas kursi ir aptuveni un var mainīties
* tūroperatoram ir tiesības mainīt apskates objektu secību
*papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties

* Horvātijas apartamentos iespējams pasūtīt brokastis par papildus maksu - 7 EUR
*papildvieta autobusā maksā 95 EUR
* piemaksa par vienvietīgo numuru viesnīcās (vienvietīgu apartamenta istabu ) - 85 EUR
* piemaksa par dzīvošanu 2-vietīgā apartamentā Horvātijā - 60 EUR/personai par 5 naktīm

Maksājumu termiņi:
- avansa maksājums 70,- EUR jāiemaksā noslēdzot ceļojuma līgumu;
- 2.maksājums  80,-EUR jāiemaksā līdz 01.05.2018.;
- galīgais norēķins jāveic līdz 10.09.2018.

AKCIJAS cenas:
199 EUR (ja klients papildus iegādājas ekskursiju paketi vai 2 izbraukuma ekskursijas)
259 EUR (bez ekskursijām)


Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa vai nepilsoņa pase,  kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.
- Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase, un, ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, tad arī dzimšanas apliecība. Ja bērns ceļojumā dodas bez vecākiem, nepieciešama arī notariāli apstiprināta pilnvara.
- No 2010.gada 1.novembra ceļošanai ārpus Šengenas zonas nav derīgas pases, kas tika izdotas ar derīguma termiņu uz 50 gadiem! 

JĀŅA JAUNSUDRABIŅA ‘’RIEKSTIŅI’’, MAZBĀNĪTIS UN CIGORIŅU KAFIJA /Nereta-Viesīte-Erberģe/ Pieteikties un veikt maksājumu līdz 14.09.!

€ 26.- + apsk. v.
29/9/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
 
Erberģes muiža - Zilā dāma, Labās enerģijas dižozols, interesanti stāsti par baroniem un baronesēm Hānu dzimtā, tikšanās ar Baronu un Baronesi. 2.- eiro personai
 
Pārbrauciens uz Viesīti, kuras simbols- varen ņiprs āzītis sagaida senajā tirgus laukumā.
Neliela pilsētas ekskursija  25.- eiro muzeja gids
Viesītes muzeja ‘’Sēlija’’ ekspozīcija „Ar Mazo Bānīti pa Sēliju” (kādreizējā dzelzceļa vagonu remontdarbnīca), kas stāsta par šaursliežu dzelzceļa vēsturi Sēlijā. 1.50 ieejas biļete + 10.- eiro gids
Sēlijas māja - ekspozīcija par Sēliju un Sēlijas ievērojamiem ļaudīm
Pusdienas Viesītē, kafejnīcā. Ēdienkartē - zupa, pamatēdiens  ar piedevām, dzēriens 4.50 eiro personai
 
Nereta - Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs ‘’Riekstiņi’’.
Muzejs iekārtots 1967. gadā viensētā „Riekstiņi“, kur bērnību (1880–1886) pavadījis rakstnieks un gleznotājs Jānis Jaunsudrabiņš (1877–1962). „Riekstiņi“ pamatā saglabājuši 19. gs. veidolu – „Baltajā grāmatā“ tēloto Mūsmāju pasauli. J. Jaunsudrabiņa piemiņas izstādē redzamas viņa personīgās lietas, fotogrāfijas, grāmatas un gleznas. Aplūkojami arī 19.– 20. gs. sadzīves priekšmeti. Ziedojums 1.- eiro personai
 
Elkšņi -  cigoriņu kafejas ražotne ‘’Alidas kafeja’’   2.- eiro personai
Aplūkosim tapšanas procesu, izstaigāsim cigoriņu lauku, klausīsimies par ražošanas īpatnībām, cienāsimies ar kafiju un kūkām.  2.- eiro personai
Mājupceļš
Ap plkst. 22:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

DRABEŠU MUIŽAS AMATU MĀJA, LATVIJAS ĶIPLOKS UN ZAĻAIS SIERS, RAUNA un STABURAGS, "SVĒTAVOTS" Pieteikties un veikt maksājumu līdz 14.09.! Vēl 7 brīvas vietas!

€ 25.- + apsk.v. + degustācijas € 11.- + ķiploku saldējums € 1.50
30/9/2018
08:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze kafejnīcā "Ieriķu dzirnavas"
Dzīvais avota ūdens "Svētavots"- ilga mūža ķīla!
Svētavota izcelsmes un pastāvēšanas vēsture ir ļoti sena, tie ir daudzi gadsimti. Pirmie raksti latviešu valodā ir parādījušies ap 1800.g. Toreiz avota nosaukums bija „Dzelzs vārti”, bet pirmās brīvvalsts laikā dēvēts par Māras avotu vai arī par „Svētavotu”, un to pamatoja ar ūdens dziednieciskajām īpašībām.
Iespējams noklausīties noslēpumiem apvīto "Svētavota" leģendu un uzņemt spēkus no "Svētavota".
Šeit iespējams ari ieliet pudelēs līdzi "Svētavota" ūdeni.
Drabešu muižas Amatu māja - muzicēšana, tikšanās ar amatu meistariem, izstādes ...
SIA „Latvijas Ķiploks” vēsture sākta rakstīt kopš 2011 gada. Kopš 2015 gada septembra Rauna ir guvusi Ķiploku galvaspilsētas titulu. Šeit saimnieko SIA „Latvijas Ķiploks” atraktīvās ķiploku meitenes, kas piedāvā daudz un dažādus produktus, kas gatavoti no pašu audzētajiem ķiplokiem. Viss ir unikāls roku darbs. Piedāvājumā stāstījums par un ap ķiplokiem, to vēsturi un tagadni, ražošanas procesu apskate, interesantu un gardu ķiploku produktu un ēdienu baudīšana,kā arī dižošanās ar Raunas novadā ražoto preču klāstu mazajā, gaumīgajā veikaliņā.

Piedāvājums ”Veselības ķiploks”

Ķiploku tējas baudīšana kopā ar ķiploku medu 
Ķiploku maizītes 
Ķiploku saldumi
Jaunums! Ķiploku saldējums 1, 50 Eur personai
Raunas viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis,  Ev. Lut. Baznīca
Siera un makaronu ražotne, degustācijas
Iespēja iegādāties Raunas siera ražotnes produkciju - rīvēto Zaļo sieru, beramo sieru, pikanto knapsieriņu, dažādu veidu Mājas makaronus un Mājas nūdeles u.c. produkciju
Raunas Staburags - vienīgā raudošā klints Latvijā
Vakariņas kafejnīcā "Ieriķu dzirnavas"
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka