Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2020./2021. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!

Pasākumi

Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Decembris  |  Visi

Septembris

BĀNĪŠA SVĒTKI GULBENĒ UN ALŪKSNĒ

€ 27.- + apsk.v. € 10.-/ pens., sk., st. € 9.20
5/9/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pause ceļmalas kafejnīcā
BĀNĪŠA SVĒTKI GULBENĒ
BRAUCIENS AR BĀNĪTIS -
Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļš ir neliels posms, nepilni 33 km no 19. - 20.gs. mijā būvētās šaursliežu dzelzceļa līnijas Stukmaņi - Vecgulbene - Valka. Tas ir šobrīd vienīgais darbojošais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš Latvijā. Pa to tiek nodrošināta pasažieru satiksme starp Gulbenes un Alūksnes rajonu centriem, kuri atrodas Latvijas ziemeļaustrumu daļā.
BĀNĪŠA SVĒTKI STĀMERIENĀ
ALŪKSNE
LIVONIJAS ORDEŅA PILSDRUPAS
Livonijas ordeņa pils celta 1342. gadā uz Alūksnes ezera lielākās salas – Pilssalas, kur tagad skatienu piesaista no lieliem laukakmeņiem būvēta fortifikācijas tipa cietokšņa drupas. Pils apbūvē, atrastās senlietas un keramika liecina, ka tās dienvidu pagalmā atradušās no koka celtas kalpotāju, amatnieku un kareivju mītnes. Pretī torņa ieejai bijusi šaura, neapbūvēta ceļa josla, kurai abās pusēs atradušās dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas – maltuve, klētis, darbnīcas, staļļi. Ziemeļu kara laikā, 1702. gada augustā, pili ielenca krievu karaspēks. Desmit dienas pēc ielenkšanas cietoksnis tika uzspridzināta, bet Alūksne (Marienburga) tika nodedzināta. Pēc tam cietoksnis vairs netika atjaunots.
JAUNĀ PILS ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pils, tajā izvietotais Alūksnes muzejs un dabas muzejs „Vides labirinti”, kā arī muižas parks ir nozīmīgi tūrisma objekti.
GLIKA OZOLI
Vācu mācītājs Ernests Gliks, dzīvodams Alūksnē, paveica vienu no saviem mūža nozīmīgākajiem darbiem – iztulkoja Bībeli latviešu valodā. Par godu šim notikumam Gliks mācītājmuižas parkā iestādīja divus ozolus, kas zaļo joprojām. Mūsdienās Glika ozoli ir viens no Alūksnes simboliem. 1985. gadā blakus ozoliem uzstādīts piemiņas akmens ar uzrakstu „Glika ozoli. 1685 – 1689”, kas simbolizē Vecās Derības un Jaunās Derības pārtulkošanas laiku.
DABAS MUZEJS ''VIDES LABIRINTS'' ir interaktīvs dabas muzejs, dabas izpētes un vides informācijas centrs. Vides informācijas klāsts, kas katrā daļā ir atšķirīgi pieejamā formā, pēc integrācijas veido iespējami labāko un pilnīgāko katras tēmas izpratnei nepieciešamo kopumu.
ALŪKSNES EZERS ir vienpadsmitais lielākais Latvijā (15,7km2). Tas atrodas 183,7metrus virs jūra līmeņa. Lielākais dziļums 15,2m , platība 15,44 km2, bet kopā ar salām 15,57 km2. Tajā neietek neviena upe, bet iztek – Alūksnīte. Ezerā ir četras salas – Cepurīte, Garā, Tīklu un pati lielākā Pilssala. Tā un Tempļa kalna pussala ir ļoti nozīmīgas pilsētas vēsturē un kultūrā.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

ĪSTENAIS LATGALES GARS UN SMEĶIS /GAIGALAVA, LUBĀNS/

€ 28,- + apskates vietas
6/9/2020
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze
GAIGALAVA- MŪZIĶA GUNĀRA IGAUŅA RADOŠĀ SENLAIKU MŪZIKAS INSTRUMENTU DARBNĪCA. Sarunas caur dziesmām un mūziku, jo meistars prot spēlēt uz visiem savas kolekcijas instrumentiem, par katru no tiem viņam ir kāds lielisks stāsts! .No Gunāra plūst patiess dzīvesprieks, ko viņš dāsni dala klausītājiem. 4.- eiro personai 
GUNĀRA IGAUŅA ŠMAKOVKAS MUZEJS un dzēriena degustācija. Stāsts par tradīcijām, piedzīvojumiem 4.- eiro personai
LUBĀNA EZERA ZIVJU ZUPA UN ŽĀVĒJUMI, DĀRZEŅI, MAIZE, DZĒRIENS € 9.- personai
Īpaši viesus piesaista saimnieka stāsti par dažādiem notikumiem.
Iespēja iegādāties kūpinātas karpas € 8.- / kg. (jāpiesaka iepriekšs!)
Pārgājiens pa 800 m garo TEIRUMNIEKU PURVA TAKU € 3.- personai
Teirumnieku purvs un tā apkārtne ietilpst Lubāna mitrāja kompleksā, kas ir starptautiskas nozīmes aizsargājama teritorija. Taka mērojama pa koka laipām, kuru kopgarums ir 800 m. Raugoties apkārt, redzama dzidro, tīro ezeru ieskauta ainava.
ŪDENS TŪRISMA ATTĪSTĪBAS CENTRS "BĀKA" skatu terases apmeklējums
Ūdens tūrisma centrs "Bāka" ir izveidots dabas lieguma „Lubāna mitrājs” teritorijā, blakus Latvijas lielākajam ezeram - LUBĀNS
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

NĒĢU TACIS SALACĀ, KERAMIKA, VECZEMJU KLINTIS, AINAŽU JŪRSKOLA un VELOSIPĒDU MUZEJS

€ 25.- + apsk.v. un degustācijas + pusdienas
12/9/2020
7:30 izbraukšana no Jelgavas 
Rīta kafijas un WC pauze.
Salacas nēģu tacis
Nēģu murdu tacis - tradicionāls un unikāls zvejas veids. Nēģi daudziem ir īpaša delikatese, taču nēģu zveja pasaulē ir maz izplatīta. Tikai Salacgrīvā mūsdienās īstai nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci - unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi.
Ar taci nēģus zvejo 6 mēnešus - no augusta līdz februārim. Vasarā uz upes ir gan patīkami, gan romantiski. Taču rudenī un ziemā nēģu zveja ir skarba cīņa par zvejas vietas saglabāšanu, jo stihijas nopostītu taci atjaunot varēs tikai nākamajā vasarā.
Taču būdā ir iespēja noskatīties videofilmu par nēģu zveju un ekstrēmām situācijām dažādos gadalaikos. Stāstījums un nēģu degustācija.4 EUR/ personai
Melnā, svēpētā keramika un trauki no akmens masas
Vidzemes jūrmalas piekrastē ir atvērta melnās keramikas  darbnīca «Cepļi». Šeit, savās mājās – darbnīcā Jūs gaida ciemos keramiķe-dizainere Ingrīda Žagata.
«Cepļos» jūs varat iepazīties ar keramikas vēsturi Latvijā, par keramikas materiālu - māla, un glazūru veidiem, to izcelsmi un daudzveidīgo pielietojumu, piedalīties izglītojošā paraugdemonstrējumā, paši iejusties podniekmeistara lomā un piedalīties cepļa izņemšanā.
Tradicionālā melnā/svēpētā cepļa un Japāņu Anagamas ( alas cepļa) apskate, paraugdemonstrējums uz podnieka ripas un galerijas “Ligzda” apskate. Iespēja iegādāties “Cepļos” radītos keramikas traukus un suvenīrus.
Ekskursijas cenas:  pieaugušie – 5 EUR, skolēni/pensionāri – 2.50 EUR
Latvijas jūrmala parasti asociējas ar sauļotājiem pilnu pludmali un burvīgiem saulrietiem. Taču Latvijā ir  arī viena pludmale, kuru uzskatām par īpašu un, tā atrodas Veczemju klintīs
Veczemju klintis ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņi te ir izveidojuši līdz 6 m augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem.
Šīs vietas burvību pierāda fakts, ka šeit filmēti skati tādām filmām kā "Ilgais ceļš kāpās" un "Vecā jūrnieka ligzda".
Klintis ir ar daudzveidīgu krāsu gammu - no pavisam gaišām krāsām līdz tumši sarkanai.
Stāvvietas cena autobusam  5 EUR 
Pusdienu pause kafe “PASĒDNĪCA” Salacgrīvā (personīgie izdevumi!)
Ainažu jūrskolas muzejs
Muzejs atrodas Igaunijas pierobežā, kādreizējā ostas pilsētā Ainažos. Ekspozīcija izvietota atjaunotā kapteiņa Veides kalpu mājā. Klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls, kas perfekti atveidots vaska figūrā.
Muzejā var uzzināt, kā piekrastes zvejnieku ciemos būvēja un laida ūdenī senos buriniekus un kā mūsu jūrnieki ar tiem devās tālajās pasaules jūrās un okeānos. Ainažu jūrskolas muzejs ar savu darbību atgādina plašai sabiedrībai par pirmo latviešu un igauņu jūrskolu, tās darbību, panākumiem un nozīmi, tā ceļot latvisko pašapziņu.
Pēc muzeja apmeklējuma dārzā simtgadīgo ozolu sniegtajā ēnā iespējams atpūsties, aplūkot seno enkuru kolekciju.
Ieejas maksa: pieaugušiem - € 2.00, studentiem un pensionāriem - € 1.50, izglītojamajiem - € 1.00
gida pakalpojums - € 6.00
Saulkrastu velosipēdu muzejs
Tēva un dēla Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija, kas ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā un lielākā Baltijā, jau vairākus gadus apskatāma pašu radītā muzejā.
Velosipēdu muzeja kolekcija komplektēta no tehniski interesantākajiem Latvijā atrastajiem velosipēdu attīstības vēstures paraugiem.
Kolekcijā ir vairāki slaveni eksponāti!
Kopumā muzejā atrodas aptuveni 70 Latvijā izgatavotu un lietotu velosipēdu.
Līdz ar velosipēdiem muzejā plaši pārstāvētas dažādas lietas, kas saistītas ar velosipēdu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, riteņbraukšanas biedrībām un velosipēdu ražošanu.
Ekspozīcijā aplūkojama arī velosipēdu firmas zīmju lielākā kolekcija Austrumeiropā ar vairāk nekā 1000 emblēmu no visas pasaules.
Ieejas biļetes muzejā: pieaugušajiem, pensionāriem, invalīdiem EUR 2.50; skolēniem EUR 1.50
Ap 20:30 atgriešanās Jelgavā.
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

ATPAZĪSTI AUGUS LĒDURGAS DENDROPARKĀ, MNHAUZENS, VELOSIPĒDI UN AKMENS SKULPTŪRAS

€ 25.- + apsk.v.
13/9/2020
8:00 izbraukšana no Jelgavas
Aizmirstais paradīzes dārzs jeb Lēdurgas dendroparka apslēptie brīnumi 
Dendroparks ir viens no lielākajiem un bagātākajiem dendroloģiskajiem stādījumiem Latvijā. Parks, kuru dibinājis un mūža garumā veidojis Arvīds Janitens, ir kļuvis par īpaši aizsargājamu dabas un kultūrvēsturisku objektu. Visos gadalaikos parks ir burvības pilns! Vasarā acis priecē parūkkoks, dūmkoks, riekstkoki, dažādas kļavu sugas. Lēdurgas Dendroparka teritorijā atrodas teikām apvītais. Mudurgas dižakmens – 2.05 m austs un 4.3 m garš. Tā diametrs ir 13 m, bet tilpums 14 kubikmetru..Pieejamas labiekārtotas atpūtas vietas un pastaigu takas. Izveidots Latvijā pirmais augu horoskopu aplis.
Gida pavadībā iespējams izzināt koku un augu brīnumaino dažādību, izbaudīt piknika burvību blakus Mudurgas dižakmenim un ļaujoties nesteidzīgām pastaigām pa parka takām satikt dažādus maģiskus tēluskoka skulptūrās. Ekskursija ~ 1 – 1,5 stundas.
1.50 EUR; Senioriem, skolēniem 1,00 EUR; vietējais gids 30.00 EUR
Atpūta Minhauzena muzejā
Muzejs
Minhauzena muzejs palīdz atdzimt atmiņā stāstiem par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Savukārt otrajā stāvā savu mājvietu atradušas gan esošo, gan bijušo slavenību vaska figūras. Un iespēja aplūkot Baltijā lielāko alus kausu kolekciju.
Meža taka
Tā ir garākā apses koka taka Eiropā. Taka ved cauri Vidzemes mitrāju mežam, tai ir izveidoti 3 garumi, dažādām apmeklētāju sagatavotības pakāpēm: garā 4,3 km, vidējā 3,4 km, īsā 1,0 km. Garākā taka aizvedīs Jūs līdz pašai jūrai, kur ir Vidzemes pludmales baltās smiltis un iespēja peldēties jūrā.
Alus kausa taka
2013. gadā tika atklāts jauns objekts Minhauzena Pasaulē – barona Minhauzena vislielākais alus kauss! Iespējams baudīt piedzīvojumu garšu pa jauno taku līdz alus kausam, pa ceļam sastopot pašu Barona un 25 citas koka figūras no populārākajiem Minhauzena stāstiem. Takas garums vienā virzienā – 1035 m.
8,00 EUR; Senioriem, skolēniem 5,00 EUR; vietējais gids – 20,00 EUR
Velomuzejs Saulkrastos
Velosipēdu muzejs Saulkrastos pievilina apmeklētājus ar senatnes gaisotni un visnotaļ interesanto kolekciju. Par unikāliem vēstures lieciniekiem kļuvusi tēva un dēla Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija. Muzejā aplūkojams viens no pirmajiem augstrata divriteņiem, velosipēds ar pirmajām piepūšamajām riepām un pat koka divritenis. Bez velosipēdiem kolekcijā plaši pārstāvētas dažādas lietas, kuras saistītas ar divriteņu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, biedrībām un velosipēdu ražošanu.
Šī ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā. Kopumā muzejā atrodas aptuveni 60 velosipēdu.
Ieejas biļetes muzejā Pieaugušajiem, pensionāriem, invalīdiem EUR 2.50; skolēniem EUR 1.50
Skulptūru parks “Raganu parks kā kolekcija”
Parks ir tēlnieka Jura Švalbes izveidota ainavu skulptūras kolekcija. Raganu parks ir īpašs ar savu ainavisko un dabīgo vidi, kurās ir izkārtotas paša saimnieka un vēl citu latviešu tēlnieku skulptūras. Katrai skulptūrai ir savs stāsts un vēstījums, kā no liela akmens pārvērties par skulptūru.
Parks ir privāta kolekcija! Apskates cena tiks precizēta!
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

GARANTĒTS! SAULES UN JŪRAS DEBESĪS NOAUSTAIS SAPNIS –TOSKĀNA 18-26. septembris. (9 dienas) 2 brīvas vietas!

550 euro
18/9/2020
SAULES UN JŪRAS DEBESĪS NOAUSTAIS SAPNIS –TOSKĀNA.
2020.gada 18-26. septembris (9 dienas)
1.diena.
Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00, saldus 4.50, Dobeles 5.40, Jelgavas 6.10, Rīgas 6.00
Diena ceļā, pusdienu pauze Polijas krodziņā. Nakts 3* viesnīcā Bytom-Polijā ar brokastīm.
2.diena.
Brauciens caur Čehiju, Austriju. Nakts kempingā pie Venēcijas( mājiņās divvietīgās istabiņās)
3.diena
Castello Brollio pils jau vairākus gadsimtus slejas uz stāva kalna un jau no 1141.gada ir Risacollo ģimenes īpašums. No pils skatu laukumiem var skaidrā laikā redzēt Sienu, kas atrodas 20 km attālumā. Dosimies ar pils gidi ekskursijā pa pils zālēm, apmeklēsim pils muzeju, skaisto parku un vīnogu dārzus. Varbūt mums izdosies sastapt ar Brollio pils spolu-Benittino Ricasoli, kas joprojām krēslas stundās staigā pa pili. Daži viņu pilnmēnes naktīs ir redzējuši jājam ar baltu zirgu pa saviem īpašumiem, bet pavada viņu medību suņi. Pēc Risolli nāves vairākkārt barona guļumistabā palagos ir bijuši cilvēka ķermeņa nospiedumi, it kā kāds viņš būtu pats gulējis savā gultā.
Pienza. Maza kalnu viduslaiku pilsētiņa ar tai tipisko noslēpumainību un romantikas piegaršu. Šaurās ieliņas, augstie torņi, mazie lodziņi ar ziedu rotātiem puķpodiņiem, bet uz lieveņa dusošs kaķis, vīna veikaliņi, kas piedāvā zonā darinātu vīnu (Brunello di Montalcino, Chianti Classico, Vernaccia, Vino nobile di Montepulciano u.t.t.), sierotavas. Daba veldzēs dvēseles un ļaus aizmirst ikdienu, bet pilsēta dāvās savu dzīvīgumu un enerģiju.
Nakts Pienza 4* viesnīcā ar brokastīm.
4.diena.
Chianciano Terme.
Jau 5.gadsimtā pirms mūsu ēras senie entruski te uzcēla savu templi Sillene, kas bija pateicība dievam par ārstnieciskajiem ūdeņiem, kas te izlauzās no zemes dzīlēm.Senie romieši novērtēja ūdens dziedinošo spēku un cēla šait vietā pilis, bet Chiasnciano Termes slava izplatījās tālu aiz Romas impērijas robežām. Relaksēsimies termālajos baseinos un ja kādam būs vēlēšanās, tad ir iespēja izbaudīt arī SPA jaukumus.
Sjēna - viduslaiku pilsētiņa, kas lepojas ar slaveniem mākslas darbiem, muzejiem, greznām augstmaņu villām un tikai sev raksturīgo kulināriju. Pilsētiņas ielās muzicē džeza muzikanti, bet galvenajā laukumā katru gadu notiek zirgu skriešanas sacensības, kuru pirmsākumi meklējami viduslaikos. Tā ir viena no apburošākajām Toskānas pilsētām, kura spējusi saglabāt viduslaikiem raksturīgākās iezīmes, bet par senās Romas impērijas laikiem atgādina vilcene ar dvīņiem, kas ir pilsētiņas simbols un sastopams daudzos Sjēnas laukumos un skvēros.
Sjēnas katderāle ir viena no skaistākajām un greznākajām ēkām Toskānā un pasaulē. Ne velti par to mēdz teikt, ka ieejot katedrālē Jūs variet sasniegt debesis. Katedrālē ir marmora grīdas rotātas ar gleznojumiem un tās ir lielākās, skaistākās, krāšņākās grīdas kādas jebkad, jebkur pasaulē ir tapušas.
Nakts Pienza 4* viesnīcā ar brokastīm
5.diena.
Montepulciano
ir renesences laika viduslaiku pilsētiņa, kas atrodas svētā kalna galā. Pēc senas leģendas pilsētiņu ir cēlis entrusku karalis Lars Parsena ne Chiusi. No pilsētiņas paveras burvīgs skats uz Umbrijas reģionu un Trasimeno ezeru. Senās pilsētiņas ielas glabā vēstures šarmu. Pilsētiņā ir filmētas epizotes no filmas”Krēsla”.
Uz stāvas klints lepni slejas Monte Oliveto Maggiore klosteris, kas ir krāšņākais un greznākais klosteris Itālijā. Klosterī atrodas dieva Apollona templis, bet klostera kapenes ir izgrebtas kalnā. Kapeņu sienas rotā mozaīkas ar kuru skaistumu var sacensties tikai Romas Vatikāns. Klostera vīna pagrabā degustēsim mūku gatavoto vīnu, klostera aptiekā varēsim iegādāties mūku gatavotos kosmētikas produktus un smaržas, bet klostera tornī būs iespēja ieturēt pusdienas.
Nakts Hotel Plazza Porcari 3* viesnīcā ar brokastīm.
6.diena.
Carrara un marmora raktuves.
Tās ir visvecākās un visslavenākās marmora raktuves pasaulē, kas darbojas jau no romiešu laikiem. Uz šejieni brauca pats Mikelandželo izvēlēties marmoru saviem darbiem. Raktuvju autobusiņi mūs ievedīs kalnu sirdī, kur iepazīstinās ar marmora iegūšanas paņēmieniem, apskatīsim arī marmora muzeju zem klajām debesīm.
Colonnata. Nogaršosim itāļu speķi, kurš jau no romiešu laikiem šeit tiek gatavots speciālās marmora vannās, iepazīsimies ar tā gatavošanas procesu un produktiem, kas vajadzīgi tā pagatavošanai
Ciemosimies pie olīvu audzētājiem zemnieku saimniecībā, kur olīvu birzī baudīsim senās Toskānas ēdienus. Te ir viss- skaistas emocijas, piepildīti sapņi un romantika, kāda virmo gaisā tikai Toskānā.
Nakts Hotel Plazza Porcari 3* viesnīcā ar brokastīm.
7.diena.
Pelde un atpūta Ligūrijas jūrā.
Citrusu augļu dārzs ļaus mums ielūkoties neparastā un savdabīgā pasaulē. Degustēsim pēc senajām Toskānas receptēm gatavotu citronu marmelādi, slaveno itāļu Limončello. Atvadu pusdienās no Toskānas ēdīsim vītinātu gaļu, Toskānas “Bruschettas”, īstu itāļu picu, saldo ēdienu no citroniem, La Gazzosu - no mandarīniem gatavotu limonādi un protams Toskānas vīnus
Nakts kempingā.
8.diena. Brauciens cauri Itālijai, kur ceļa malā lepni slejas majestātiskie Itālijas Dolomītalpi, kur kā paši itāļi saka enģeļi pūš stabules, Austrijai, Čehijai. Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Bytom -Polijā brokastīm.
9.diena. Brauciens cauri Polijai un vēlu vakarā atgriešanās mājās.
 
Ceļazimes cena 550 euro

Ceļojuma cenā ietilpst:
transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (regulējami sēdekļi, kondicionētājs, WC, audio, video); degviela, ceļa nodokļi, stāvlaukumu un maksas ceļu izmaksas;

naktsmītnes: - 3*, 4* viesnīcas numuri ar tualeti un dušu, kontinentālas brokastis 6 naktis.
kempings 2 naktis.
veselības apdrošināšana; grupas vadītāja un Toskānas gides pakalpojumi
Papildus izdevumi:
Castello Brollio pils, pils parka apskate, ekskursija pilī ar pils gidi 15 euro.

Relaksācija Chianciano Terme Spa 20 euro
San Gimigniano vīna muzejs-degustēsim baltvīnu 3 euro
Monte Oliveto Maggiore klostera apmeklējums ar mūku radīto vīnu degustāciju klostera vīna pagrabos, 15 euro
Vakariņas un ekskursija pie olīvu audzētājiem 30 euro
Austiņas Sjēnā 3 euro
Sjēnas katedrāle 8 euro
Carrara un marmora raktuves 15 euro
Ekskursija un pusdienas Colonnata 25 euro
Ekskursija citrusu augļu dārzā ar degustāciju 10 euro, pusdienas citrusu augļu saimniecības restorānā 20 euro

SĀREMĀ, MUHU SALA, KURESĀRE, PANGAS KLINTS, ANGLAS DZIRNAVAS, SIRVES PUSSALA (2 dienas, nakts SPA viesnīcā!)

€ 84.- + apsk.v. € 18.- / pens., skol., stud. uzrādot derīgu apliecību!) € 14.- + pusdienas € 12.- (pirmajā dienā)
19/9/2020
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pašu cepta maizīte € 10.-
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
Nakšņošana SPA viesnīcā Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Pieejams baseins, sauna, sporta zāle un mini akvaparks (iekļauts naktsmītnes cenā).
Iespēja izvēlēties kādu no SPA procedūrām (piesakoties līdz 20.08.!)

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

AKTUĀLI! «Brīnumskaistā Melnkalne – noslēpumaina zeme ar bagātu dabu un spilgtu sauli!» (11 d.) 19.-29.09.

365.00 EUR
19/9/2020

„ZAĶĪŠU PIRTIŅA”, „MIĶELIS” BAUSKA PUSĒ

€ 25.- + apsk. v.
19/9/2020

STĀMERIENA, AR KUĢĪTI PA STĀMERIENAS EZERU, PILS UN BAZNĪCA, SILMAČU MUZEJS

€ 28,- + apskates vietas
20/9/2020
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus konditorejas izstrādājumus.
Silmaču muzejs
Druvienā speciāli R.Blaumaņa izrādei “Skroderdienas Silmačos” ir uzbūvēta brīvdabas estrāde un unikāls muzejs, kur apskatāma izrādes atribūtika. Estrāde uzcelta vietā, kur vairākas mājas sauc par Silmačiem. Apkārtne bijusi apdzīvota jau pirms vairākiem gadsimtiem, par ko liecina estrādes tuvumā esošā Silmaču viduslaiku kapsēta.
Apskates telpās – visa informācija par R.Blaumaņa izrādi “Skroderdienas Silmačos”, arī 1902.gadā rakstītais lugas manuskripts. Muzejā katram apmeklētājam ir iespēja iejusties lugas tēlos, uzvelkot attiecīgā tēla kostīmus. To visu no krāsns augšas noskatās Ābrams.
Stāmeriena
Lieliska iespēja savas brīvdienas un atvaļinājuma laiku pavadīt Gulbenes novada Stāmerienā!
Ekskursiju kuģītis
Dodoties aizraujošā izbraucienā ar ekskursiju kuģīti pa Stāmerienas ezeru, var baudīt sauli, svaigu gaisu, burvīgus skatus un brīvības sajūtu. Brauciena laikā būs iespēja uzzināt interesantus un vēsturiskus faktus par Stāmerienas pagastu.
Brauciena ilgums: ~ 1 h
Biļetes cena: Pieaugušajiem, pensionāriem 3.50; Skolēniem 3.00
Stāmerienas Sv.Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca
Baznīcas pamatu likšana notika 1902.gada 29.jūnijā, bet tās celtniecību pabeidza un iesvētīšanas svinības rīkoja 1904.gada 6.jūnijā. Šajā pašā gadā nojaukta vecās baznīcas ēka. Baznīca celta, jo tajā laikā, daļa no pagasta iedzīvotājiem bija pareizticīgie, kā arī Stāmerienas muižas īpašnieks Johans Gotlībs Eduards fon Volfs bija precējies ar krievieti Sofiju Potjomkinu. Kalnu kristāli, kas, saules apspīdēti, mirdz baznīcas torņu krustos, ir baronu Borisa un Paula Volfu dāvana. Pašreiz baznīca ir atjaunota tās agrākajā spožumā.
Saimniecība “Birzupes 2”
Līdzdarbošanās maizes cepšanā pēc senām tradīcijām. Papildus tiek piedāvāta siera siešana, kā arī mājās gatavota vīna un degvīna degustācija.
Stāmerienas pils
Pils celta 1820-tajos gados un pārbūvēta 1835.gadā. To ieskauj ainavu stila parks. 1905.gada revolūcijas laikā Stāmeriena bija nozīmīgs nemiernieku centrs, un šo cīņu laikā revolucionāri pili nodedzināja. Tā atjaunota 1908.gadā. Pils netika atjaunota iepriekšējā izskatā, bet gan – stipri pārbūvējot, tādējādi tā ieguva neoklasicisma un jūgendstila iezīmes. 1930-tajos gados Stāmerienas pilī dzīvojis pasaulslavenais itāļu rakstnieks, romāna “Gepards” autors Džuzepe Tomazi di Lampeduza, kas bija precējies ar baronesi Aleksandru fon Volfu. Savukārt no pils gar ezera austrumu pusi ved taka, kas sniedz informāciju par muižas teritoriju un pils vēsturi.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

DRUSKININKAI, KOKA SKULPTŪRAS, ŠAKOTIS, SĒŅU SVĒTKI „VARĒNA DABAS RITMĀ” UN BIRŠTONA (2 dienas)

€ 87.- + apsk.v. € + pusdienas €
26/9/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pause ceļmalas kafejnīcā

Jau 400 gadu Nemunas upes gleznainos lokus BIRŠTONĀ Lietuvas dienvidos sauc par karalisko atpūtas novadu. Pastaiga pa pilsētu!

Sēņu svētki Eiropas sēņu galvaspilsētā Varēnā

DRUSKANINKAI - priedēs ieniris un Nemunas upes lokam piekļāvies,

viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. Pastaiga pa pilsētu!
Nakšņošana Hotel "Pušynas" 3* 2-vietīgā numurā ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds) Ja vēlas 1-vietīgo numuru, tad jāpiemaksā 15 EUR
Akvaparka AQUA  apmeklējums (pēc vēlēšanās) - Akvaparkā atrodas  9 dažādas sausās pirtis, nūdistu pludmale, 2 tvaika pirtis, bērnu zona, 4 baseini, 6 nobraucieni pa ūdens caurulēm, relaksācijas zona, ūdenskritumi, ūdens aerobika un vēl daudzas, dažādas ūdens izpriecas.
http://akvapark.lt/ru/vodnyj-park/akvapark/ceny/
ANTANAS ČESNUĻA KOKA SKŪLPTŪRU PARKS – vieta, kuru noteikti  vērts redzēt. Šeit apdāvinātais mākslinieks izveidojis iespaidīgas ainavas, kas prasmīgi sapludina meistarība ar dabu.
MEŽA MUZEJS "GIRIOS AIDAS" („Meža atbalss”) - populāra meža māja, kur skatāma ekspozīcija par meža zvēriem, putniem un augiem. Mājas iekšpusē 2 stāvu augstumā izaudzis sens ozols. Tā zaros paslēpušās raganiņas, meža rūķīši un citi pasaku varoņi.
MIKOLAJA KONSTANTĪNA ČURĻOŅA  MĀJA - MUZEJS
KĀ CEP ŠAKOTI!? Iespēja redzet, pašiem izmēģināt un nogaršot!
MERKINES PILSKALNS - viena no senākajām Lietuvas apdzīvotajām vietām.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

LIEPĀJAS SKAISTĀKĀS VIETAS UN DURBE,LATVIJAS MAZĀKĀ PILSĒTA AR LIELU SIRDI UN SENU VĒSTURI

€ 25.- + apsk.v.
27/9/2020
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Pauze DUSCircle K pie Saldus
Durbe- Latvijas mazākā pilsēta ar lielu sirdi, dižiem ļaudīm un senu vēsturi.Durbes bijušā doktorāta ēka atrodas Durbes muzejs, te dzimis Latvijas pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics. Durbē notika slavenā Durbes kauja, kas bija viena no lielākajām krustnešu neveiksmēm Baltijā. Kopā ar muzeja vadītāju Reini Bahu izstaigāsim Durbes ievērojamākās vietas, būsim Durbes baznīcā un pilsdrupās.  35.- eiro grupai + 1.- eiro  personai
Liepāja- pilsēta, kurā piedzimst vējš, šalko jūra un mūzika skan īpaši
Pusdienas viesnīcas ‘’Līva’’ restorānā ‘’Upe’’  7.- eiro personai
Ekskursija pilsētā. Būsim Tirdzniecības kanāla promenādē, pie Dzintara pulksteņa, Rožu laukumā, Tirgoņu ielā, Katoļu katedrālē un pie Sv. Annas baznīcas
Izstaigāsim Mūziķu slavas aleju un būsim pie ‘’Līvu spoku koka’’
Piejūras parks, brīvs laiks pie jūras
Karostas Oskara Kalpaka izgriežamais tilts ir viens no vecākajiem metālkonstrukciju tiltiem Latvijā, kas atklāts 1906. gadā.
Tilts veidots no divām identiskām izgriežamām pusēm, kas pār Karostas kanālu tiek vērtas katra uz savu pusi. Karostas kanāls ir aktīvs kuģniecības ceļš, tāpēc vairākas reizes diennaktī tiek atvērts kuģu satiksmei.
Lai gan tilts būvēts no metāla, tā segums ir veidots no koka dēļiem, kas piešķir tiltam savu raksturu un šarmu.
Tā pastāvēšanas laikā tilts vairākas reizes ticis nopietni bojāts. Pēc rekonstrukcijas 2006. gadā Oskara Kalpaka tilts atkal darbojas un savieno Karostu ar pārējo pilsētas daļu.
Karostas  Ziemeļu mols būvēts 19. gadsimta beigās. Šī hidrotehniskā būve ir ļoti svarīga Liepājas Jūras cietokšņa un Karostas kompleksa sastāvdaļa. Mola kopgarums ir 1800 metri, platums - 7,35 metri. Šobrīd- liepājnieku un pilsētas viesu iecienīta pastaigu vieta.
Mājupceļš
Ap plkst 21:00 atgriešanās Jelgavā
 Gide - grupas vadītāja Edīte Pole