Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2023./2024. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!
Lūdzu zvaniet vai sūtiet SMS +371 22314063
Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Pasākumi

Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Visi

Septembris

SĪPOLU CEĻŠ un VECTICĪBNIEKI GAR PEIPUSA EZERU, RAKVERE, AVINURME, TARTU 2 dienas

€ 105.- + apsk. v. + pusd. + ieejas biļete AQUA parkā
7/9/2024
1.diena 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause kafejnīcā pie Valmieras
Sīpolu ceļš un Vecticībnieku ciemi pie Peipusa Ezera no Varnjas līdz Rajai.
Par unikāliem Peipusa ezera piekrastes ciemus padara to savdabīgās ceļu un būvniecības tradīcijas: ciemi ir izvietoti gar ezera malu viena centrālā ceļa malā, tādējādi veidojot kilometriem garu apdzīvotu vietu
Pusdienas Sīpolu – zivju restorānā pie Peipusa ezera, kur nobaudami vienkārši mājas ēdieni šejieniešu gaumē. EUR ~ 13.-/ pers
Unikālais vecticībnieku muzejs, kur redzēsiet tradicionālo apģērbu, amatniecības un darbarīkus, sadzīves priekšmetus un vecticībnieku reliģiskos piederumus.
EUR 3.-/ pers
Sīpoli vēl pie katras mājas! (iespēja iegādāties)
Apmeklēsim kādu no vecticībnieku lūgšanu namiem. Ziedojums EUR ~2.-/ pers
Vecticībnieki ir ticības bēgļi, kas sacēlās pret Krievu ortodoksālās baznīcas ieviestajām izmaiņām un 17. gadsimtā atrada sev patvērumu Igaunijas teritorijā..
Krievijas vecticībnieki (staroveri) nemainīgi seko savām reliģiskajām tradīcijām jau vairāk nekā 1000 gadu. Igaunijā ir 11 vecticībnieku draudzes ar aptuveni 15 000 locekļiem. Tradicionālā vecticībnieku dzīvesvieta ir Peipusa ezera piekraste – Mustvē, Kallaste, Kolkja, Kasepē, Varnja, Pīrisāre, Berezje.
Kallastes Sarkanās klintis – rudais devona smilšakmens atsegums stiepjas nepilna kilometra garumā, sasniedzot vairāku metrus augstumu. Klintīs izveidojušās nišas, padziļinājumi, savdabīgas arkas un nelielas grotas.
Rakvere apmeklētājus piesaista ar iespaidīgajām XIII gadsimta pilsdrupām, modernu pilsētas laukumu un attīstītu SPA kultūru.
Rakvere ir pievilcīga un strauji augoša pilsēta ar alternatīvu noskaņu.
Rakveres Centrālais laukums 2004. gadā, balstoties uz arhitektu O. Kadarika, M. Tīra un V. Tomistes projektu, ieguva jaunu, modernu izskatu.
Reprezentācijas laukumā esošie dzeltenie kupoli, strūklaka, sēdvietas un no laukakmeņiem veidotie nelielie uzkalniņi ir nesuši Rakverei atpazīstamību. Vasaras un rudens periodā acis priecē centrālajā laukumā esošās ziedu kompozīcijas.
Nakšņošana Art Hotell Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm
Ap 18:30 Vakariņas Art Café Rakverē ~ 10.- EUR / pers.
Iesaku apmeklēt ūdens un pirts centru Aqva Water Park and Sauna Center
Darba laiks 08:00 – 22:00
Ieejas biļetes ūdens centrā 21.- EUR / 2.5h vai ieejas biļete ūdens un pirts centrā 26.- EUR / 2.5h
2.diena No 8:00 brokastis
Avinurmes koku klēts ir mājvieta Avinurmes koka izstrādājumiem. Koku klētī ir Igaunijā bagātākā pinumu izvēle, kā arī daudz izstrādājumu pirtij un saimniecībai. Koku klēts visiem interesentiem piedāvā iespēju iemēģināt savu roku un organizē dažādas meistardarbnīcas: grozu pīšana, filcēšana, maizes cepšana, sveču liešana, galošu apgleznošana u.c. Skalu grozu pīšana ir viena no kokapstrādes klēts galvenajām nodarbēm. Un, ja ir kāda vieta, kur ir patiesi šīs mākslas lietpratēji, tad tā ir Avinurmes kokapstrādes klēts.
Koku klēts mājīgajā "Puiduaida” kafejnīcas stūrīti ir iespējams nogaršot mājās ceptas kūkas un pīrādziņus, pašceptu maizi un citas labas lietas. Grupām īpaša ēdienkarte (zupa, otrais ēdiens un pica)! Cena tiks precizēta!
Kafejnīcas gardo kafiju un skaisto interjeru slavē gandrīz ikviens apmeklētājs!
Avinurmes muzeja vilciens
Caur Avinurme no 1926.-1972. gadam gāja šaursliežu Sondas-Mustvee dzelzceļš. Tas pie trases esošajiem ciemiem gandrīz 50 gadus bija īstais ziedu laiks. Uz šodienu no kādreizējā dzelzceļa ir atjaunots 178,5 m garš posms, dzelzceļa tilts un vilciens.
Laidi Aed - Laidi Dārzs EUR 3.-/ pers
Saimniecei pūrā vienmēr ir skaista dārza veidošanas knifi, ar kuriem padalīties.
Laidi un Igora Zalekešinu dārzu Mustvē ciemā apmeklēt brauc arī ārpus Igaunijas mītošie dārzkopības interesenti. Apmeklētājus piesaista laukakmeņi un skujkoki, kuru dārzā ir vairāk nekā simts. Dārzā izveidoti interesanti dizaina elementi – akmens grozi, celiņi, dārza stabiņi. Gar dobēm lielākoties rindojas akmeņi. Dārza mājā izstādītas senlietas; pastaigās sirdi priecē tiltiņi, mazie dīķīši, šūpoles un vējdzirnavas, no kuriem lielāko daļu izveidojuši vai uzmeistarojuši saimnieki paši. Mājas sienas daiļo gleznojumi, kuros attēloti ģimenes iemīļotie laukakmeņi, skujkoki un kaķi. Dārzā ir vairāk kā 20 kaķu skulptūru.
Daiļdārzs aicina gan vasarā, gan rudenī!
Tartu Apgrieztā māja (Biļetes cena pieaugušiem 8.50 €, skolēniem, studentiem, pensionāriem 7.- €)  - galvu reibinošs piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. Vārda tiešā nozīmē – māja ir apgriezta kājām gaisā. Augšējais stāvs ir apakšējais, bet apakšējais stāvs ir augšējais. Dīvāni, virtuves skapīši un viss pārējais, kas parastās dzīvojamās mājās atrodas uz grīdas, Apgrieztajā mājā viss atrodas pie griestiem. Pat kaķis! Tiesa gan, tie novietoti uz grīdas, tikai grīda ir griesti, un griesti ir grīda, bet otrādi atrodies Tu!
Brīvais laiks Tartu vai iepēja apskatī populārākos Tartu Vecpilsētas apskates objektus - Vanemuines teātri, Pizas torni – slīpo māju, Emajegi upi ar Loka tiltu, Tartu Universitāti, Universitātes Doma baznīcu, dažādas skulptūras un pieminekļus, arhitektūras brīnumus un doties bērnības rotaļlietu ceļojumā.
Maziem un lieliem ceļotājiem patiks Tartu Rotaļlietu muzejs, kur skatāmas gan senas rotaļlietas, gan arī mākslinieku radītas lelles, dažādu pasaules tautu suvenīrlelles, kā arī somugru tautu tradicionālās rotaļlietas. Savukārt muzeja pagalma mājā ir aplūkojama pēdējās piecdesmitgades Igaunijas filmu leļļu ekspozīcija.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

LĪVĀNI, DAUGAVPILS CIETOKSNIS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, MARTINSONA MĀJA, ŠMAKOVKAS MUZEJS, SLUTIŠĶU SĀDŽA, TRANSILVĀNIJAS GARŠAS KALKŪNĒ , KRĀSLAVA, LAIMES MUZEJS 2 dienas

€ 110.- + apsk.v.
21/9/2024