Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2023./2024. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!
Lūdzu zvaniet vai sūtiet SMS +371 22314063
Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Pasākumi

Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Visi

Marts

Garantēts! BIRŠTONA ar 2 DIENU ĀRSTĒŠANAS UN LABSAJŪTAS PROGRAMMU! Vēl var pieteikties līdz 01.03.2024.!

€ 275.- (naktmītne, 3x ēdināšana, procedūras, transporta izmaksas) Vēl var pieteikties līdz 01.03.2024.!
22/3/2024
22.03. 16:00 izbraukšana no Jelgavas caur Bausku.

Sanatorijas ,,Tulpės” speciālisti ir izveidojuši divu dienu nedēļas nogales labsajūtas programmu, kuras laikā atgūsiet spēkus. Birštonas kūrorta daba un gadsimtiem pārbaudītās sanatorijā nodrošinātās procedūras uzlabos pašsajūtu un iedvesmos jaunai nedēļai. Sanatorija "Tulpė" atrodas pilsētas vēsturiskajā daļā, kur ir lieliska iespēja būt dabas ielenkumā un baudīt mieru un skatus uz Nemunas piekrasti.

Sanatorija "Tulpe" no naktsmītnes "Baltā villa" atrodas 250 m attālumā, tādēļ uz procedūrām un ēdienreizēm būs jāiet pa āru. Nepieciešami maiņas apavi, halāts vai sporta tērps, peldkostīms un čības baseinam.
Iespējama izmitināšana vienvietīgā numurā par papildus maksu!

Nedēļas nogales 2 dienu labsajūtas programma "Harmoniskā nedēļas nogale"

* Izmitināšana 2-vietīgā numurā „Baltās villas” ēkā. Numuriņā ir fēns, universālais mazgāšanās līdzeklis ķermenim un matiem, dvieļi (1 lielais un 1 mazais), ledusskapis, elektriskā tējkanna, bezmaksas WiFi.

3 ēdienreizes dienā, ierašanās dienā vakariņas numuriņā!

Ārsta konsultācija 20.03. vai 21.03. pa Jūsu norādīto telefona numuru!, kuras laikā tiks veikts veselības stāvokļa novērtējums un sastādīts sanatorijas ārstēšanas plāns, kā arī noteiktas procedūras, ņemot vērā to indikācijas un kontrindikācijas.

 • bezmaksas piekļuve pirts un peldbaseina kompleksam katru dienu 1.5 h, procedūras notiek katru dienu

 • 1 minerālūdens pērļu vanna / Oglekļa dioksīda vanna / Pērļu vanna ar ārstniecisko

• 2 sausās masāžas (20 min.)

• 2 aromterapijas vai inhalācijas

• 1 treniņš baseinā vai 1 treniņš sporta zālē

• 1 zemūdens masāža minerālūdens baseinā un turku pirts kompleksā (30 min.)

• 1 roku parafīna vanna vai 1 ķermeņa skrubis

Pēc labsajūtas procedūrām noteikti apmeklējiet visas Birštonas labsajūtas objektus:
apmeklējiet minerālūdens galeriju "Birutė villa",
izmēģiniet Kneipa dārza terapijas (šajā dārzā siltajā sezonā katru rītu 8:10 fizioterapeiti no "Tulpes" vada vingrošanu svaigā gaisā),
dodieties pastaigā pa 2 km garo Nemunas krastmalu, apbrīnojot iespaidīgās ainavas,
uzkāpiet Vītauta kalnā blakus "Baltajai villai",
sporta cienītājiem izmēģiniet pilsētas basketbola laukumu, tenisa kortus, trenažierus, rodeļu trasi.

Veselības apdrošināšana nav iekļauta cenā! Ja vēlaties, varu noformēt BAN. Ja ir, ņemiet līdz EVAK apdrošināšanas karti!

24.03. ap 20:30 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! SVĒTKI KAUŅĀ „KAZIUKO MUGE” – SV. KAZIMIRA GADATIRGUS 2024

€ 40.-
23/3/2024

Aprīlis

Aktuāli! MADONA un TEKSTILA MĀKSLAS IZSTĀDE „MIRKLIS MIERAM”, DZIESMUSVĒTKU SKOLA - HARALDA MEDŅA MĀJA un VIESOŠANĀS PIE LATVJU SAIMNIECES

€ 39.- + apsk. v. + pusdienas
6/4/2024

LIETUVAS VENĒCIJA! NEMUNAS DELTA, RUSNES SALA, VENTES RAGS, MINGES ZVEJNIEKU CIEMATS, ŠILUTE (2 dienas)

€ 120.- + apskates vietas + pusdienas
13/4/2024
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Rīta kafijas pauze.
Jaunums! BABILONO PARKS  Ieeja 15.- eiro / bērniem no 5 - 12 g.v. 10.- eiro
Atvērts miniatūrais parks "Babilonos Sodai", kuram Lietuvā nav analogu.
BABILONAS DĀRZI – parks, kurā apvienoti skaisti augi un miniatūri pasaules arhitektūras brīnumi. Eifeļa tornis Parīzē, Brandenburgas vārti Berlīnē, Kolizejs Romā – tā ir tikai neliela daļa no pasaulē slavenākajiem objektiem, ko redzēsiet šajā parkā. Parkā kopumā uzbūvētas 22 pasaules slavenāko objektu miniatūras no 16 valstīm.
Iepirkšanās Akropolē KLAIPĒDĀ
Švekšņa -  pilsētas aizsākumi meklējami 16. gs. 19. gs sākumā Švekšņa nonāk bagātāko Lietuvas magnātu – grāfu Plāteru dzimtas īpašumā, kuri parkā uzceļ krāšņu muižu ģimenes svinībām un medību izklaidēm. 20.gs. sākumā uzceļ majestātisko Sv Apustuļa Jēkaba divu torņu baznicu ar gotisku interjeru, kura ir viena no krāšņākajam baznicam reģionā. 2.- eiro / pers.
Nemunas delta 
ar daudzajām salām, upju attekām, vēsturiskiem zvejnieku ciemiem, bagātīgo dabas, kultūras un arhitektūras mantojumu veido Nemunas Deltas Reģionālo parku (EDEN 2009 laureāts – izcils Eiropas ceļojumu galamērķis!)! Īsta putnu paradīze!
Ventes rags
- 1837.g. celtā bāka un ornitoloģiskā stacija (Nemunas delta ar upju atteku, kanālu, polderu un mitraiņu tīklu, Ramsares konvencijas ietvaros tiek aizsargāta kā nozīmīga vieta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta (īpaši zosīm, pīlēm un bridējputniem)).

Apmeklējums ornitoloģijas stacijā ar atraktīva ornitologa stāstījumu 2.- eiro / pers.
Kintai kūrortciemats skaistā priežu mežā – zivsaimniecības un tūrisma centrs! Kintai ir zvejnieku ciems, kurš radās 14-tajā gs. Tolaik iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bija lopkopība un siena vākšanu smilšainajās pļavās. 18-19. gs Kintai bija pazīstama ar saviem lopu un zivju tirgiem. Šeit tiek koptas senās zvejas tradīcijas, tādēl pusdienās nobaudīsim pēc īpašas receptes pagatavotu zivju zupu un/vai vēl kādu citu vietējo gardo ēdienu.
Iekārtošanās Viesu namā "Villa Verdainė" Šilutė, 2-vietīgās istabiņās ar WC un dušu. Saviem viesiem "Villa Verdainė"  piedāvā bezmaksas Wi-Fi; TV; bezmaksas autostāvvietu; vakariņas, brokastis (zviedru galds), pusdienas.V
iesu nama "Villa Verdainė" teritoriju rotā dārzs.
Ap 19:00 Viesu nama "Villa Verdainė" saimnieki piedāvās zivs degustāciju – īpaši pagatavotu breksi, Šilutē ražotu piknika siera nūjiņu degustāciju un Šilutē cepta Šakotis degustāciju. Siera nūjiņas un šakoti būs iespēja iegādāties.
Pēc degustācijas vakariņas – zivs – zandarts vai vistas karbonāde ar piedevām, salātiem, sula.
Degustācija un vakariņas 20.- eiro / pers.
 
Otrā dienā 08:00 brokastis (zviedru galds)
9:00 – 12:00 ekskursija ar vietējo gidi Šilutē un Rustnē
Šilute
16. gs. senajā Austruprūsijā dibināta kā zvejnieku tirgus Šišas upes krastā, vāciskā izcelsme jūtama ēku arhitektūrā, vēsturisko notikumu un personību klātbūtnes liecībās. Pilsētai ir saistība ar Imanuela Kanta vectētiņu un rakstnieku Hermani Zūdermani. Ekskursijā vietējā gida pavadībā iepazīsim šīs pilsētas vēsturiski nozīmīgākās un interesantākās vietas.

Rusne
– vienīgā Lietuvas pilsētiņa, kas atrodas uz salas, robežpilsēta ar Krieviju. Rusne atrodas starp Nemunas lielākajām attekām Atmatu un Skirvīti. Etnogrāfiskajā Zvejniecības parkā saglabātas liecības par senajām zvejniecības tradīcijām, koku pludināšanu, apstrādi u.c.

Minikruīzs no
Uostadvaris pa Nemunas deltu!
16.- eiro / pers.
Dosimies braucienā gar Ventes ragu, kuģojot pa pietekām, attekām, līcīšiem un kanāliem, Kuršu jomu un Atmatas upi nokļūsim senās Ostas muižas vietā - Uostadvaris ciematā - tā industriālais piemineklis - Uosatadvaris bāka - 13m astoņstūru tornis, kas savienots ar bākas uzrauga māju un sūkņa staciju.
Dosimies tālāk uz Lietuvas Venēciju Minijas  (Minges) zvejnieku ciematu, kur centrālās ielas vietā – upe(!), bet ciemata mājas sabūvētas abos krastos un nav neviena tilta, kas krastus savienotu... tikai laivas!

Ap 15;00 pusdienas
Viesu namā "Villa Verdainė" – zupa un otrais no vistas gaļas un piedevām.
10.- eiro / pers.
Atgriešanās Jelgavā ap plkst. 21.00

Aktuāli! SENO ZEMGALES MUIŽU JAUNIE STĀSTI /Eleja, Svitene, Blankenfelde, Vircava/

€ 33.- + apskates vietas = pusdienas
14/4/2024
09:00 Izbraukšana no Jelgavas
Jaunums! Elejas izstāžu zāle atklāta 2022.gada 20.oktobrī.  No 2023. gada 1. augusta tajā ir izvietota vēstures ekspozīcija “Elejas muižas skatpunkti” par Elejas muižas kompleksu un tā attīstībā svarīgajiem cilvēkiem. Cena 6 eiro pieaugušajiem, 4 eiro skolēniem, studentiem un pensionāriem ar apliecību.
Elejas jaunā izstāžu zāle ir populāra kultūras un mākslas vieta Elejas muižas kompleksā, kur notiek dažādi izstāžu un kultūras pasākumi, kur var iepazīt mākslinieku darbus un jaunākās tendences kultūrā. Šeit  arī vēsturiskā ekspozīcija par Elejas muižas kompleksu un tajā svarīgajiem cilvēkiem. Ekspozīcijas centrālais objekts ir restaurēta vainagsija, kas ir saglabājusies no Elejas muižas apbūvē piederošā Tējas namiņa jumta konstrukcijas. Ar tējas smaržu un mūziku tiek atainota arī Elejas Tējas namiņa restaurācijas gaita. Mazajā zālē uzsvars tiek likts uz Elejas muižas parka ainavu arhitekta G. Hūfalta dzīvi un radošo darbību, ļaujot arī apmeklētājiem iejusties ainavu arhitekta profesijā. Elejas muižas parka kompleksa apskate ir papildus iespēja, kuru var izmantot, lai pilnībā izbaudītu šo vēsturisko vietu un tās burvību. Apmeklējot Elejas Tējas namiņu un muižas parku, būs iespējams iegūt, gan vēsturisko un kultūras pieredzi, gan baudīt skaisto dabu un atpūsties no ikdienas steigas. 
Pašreizējais Elejas muižas ansamblis veidots 19.gs. sākumā, klasicisma stilā pēc grāfa Kristofa Johana Frīdriha (Žanno) Mēdema pasūtījuma. Savulaik tas atzīts par Kurzemes klasicisma pērli un izcilu būvniecības paraugu Eiropā.
Svitenes muiža Iepazīšanās ar ēkas vēsturi dažādos laikos, sākot no celtniecības, beidzot ar mūsdienām ar vietējo gidu Cena 4 eiro / pers.
Svitenes ciemā no muižas kompleksa saglabājušas dažas ēkas, tostarp kungu māja, kapliča un parks. Kungu māja sākotnēji celta 16. gs. kā nocietinājuma pils. Pils patreizējais izskats iegūts 19. gs., patiecoties grāfam Filipam Elmptam, kurš pēc tēva nāves uzsāka ēkas pārbūvi. Vecā ēka netika nojaukta, bet gan iemūrēta tagadējās pils sienās. Šī ir viena no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē, kuras iekštelpās daļēji saglabājusies greznā dekoratīvā apdare.
Līdzās pilij, abās pusēs Svitenes upītei, 10,2 hektāru lielumā plešas muižas parks. Parka vecākie koki varētu sasniegt 200 gadu vecumu. Ļoti gleznaina un vēl aizvien iespaidīga izskatās dižskābaržu rinda gar upīti.
Parka malā atrodas neogotiska muižas īpašnieku fon Elmptu dzimtas kapliča
Kopš 2023. gada Svitenes muiža iekļauta Latvijas Piļu un Muižu Asociācijā.
Svitenes mākslas galerija.
Gleznas radītas dažādos mākslinieku simpozijos un plenēros, kas vairāku gadu garumā norisinājušies Svitenes muižā, tās parkā, kā arī Svitenes tuvākajā apkārtnē - Rundālē.
Skaistā vide Svitenes muižas parkā ir pateicīga vieta plenēriem, kas šeit regulāri, nu jau vairāk kā 12 gadu garumā, pulcē arī profesionālus māksliniekus no citiem Latvijas novadiem un pat ārvalstīm. Katra glezna ir unikāls mākslas darbs, un, pateicoties māksliniecei Īrai Rozentālei, kura ir iniciatore šiem plenēriem, aizsākta arī tradīcija šeit tapušās gleznas dāvināt Svitenes pagastam, tādējādi izveidojot gleznu galeriju, ko ikvienam arī ir iespējams aplūkot.
Blankenfeldes muižanenopulēts skaistums un īpaša atmosfēra. Ekskursija muižā un plūškoka gardumu degustācija. Cena 6 eiro / pers.
Blankenfeldes muižas vēsture aizsākās 15.gs., taču baroka muižas komplekss celts 18.gs. vidū.To papildina angļu ainavu parks un augļu dārzi. 1743.gadā celtais Kungu nams ir savā atdzimšanas stadijā, saglabājot viegli aristokrātisku noskaņu.
Ekskursijā apmeklētāji tiks iepazistināti ar Blankenfeldes vēsturi: tās attīstības posmiem, ipašniekiem, Francijas karaļa Luija XVIII viesošanās laiku, kā arī saimniecisko un saviesīgo dzīvi. Vēlāk kopīgā pastaigā dosimies uz galveno ēku - Kungu namu - apskatīt tā interjeru.
Pusdienas – muižkunga zupa pēc senās muižas receptes Cena 6 eiro / pers.
Ekskursija Vircavas muižas Pārvaldnieka nama ''Muižas istabās''. Tikšanās, sarunas, mūzika ,tēja, kafija un kūka. 6.- eiro personai
No hercoga pils līdz mūsdienām saglabājies vienīgi ziemeļaustrumu korpuss un virtuve kā atsevišķa ēka. Vispilnīgāk no muižas kompleksa ēkām saglabājušās Kavalieru māja(šobrīd skola) un Pārvaldnieka māja, kurā tagad vietu radis projekts “Muižas istabas”. Šobrīd “Muižas istabās” saimnieko ģimene, kas vēlas saglabāt autentiskās mājas vērtības, iedzīvināt džezu uz “Muižas istabu” improvizētās skatuves, izstādīt mākslinieku darbus un  svinēt svētkus. Aicinām apmeklēt vēsturiskā un kultūras mantojuma interesentus dzīvās mūzikas pavadījumā atklāt Vircavas bagāto vēsturi, ģimenes piedzīvojumus ar 250 gadīgo namu un sajust īpašo atmosfēru, ko novērtējuši daudzi ''Muižas istabu'' apmeklētāji.
Ap 19:00 atgriešanās Jelgavā

DRUSKININKI UN BIRŠTONA 3 dienas Aicinu pieteikties!

€ 170.- + apskates vietas + pusdienas+ degustācijas
19/4/2024
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze pie Paņevežiem
Mierpilnā Birštona – 70 avotu kūrorts Lietuvā
Maza, mīlīga, klusa un skaista ir Birštona Nemunas upes ielokā!
Apskatīsim skulptūru dižajam valdniekam Vītautam uz zirga, dosimies augšup Vītauta kalnā, kur no vairāku metru augstuma novērtēsim Nemunas līkumaino tecējumu un Birštonu, dosimies uz ūdens iztvaikošanas torni "Druskupis" , kurš sniedz bezmaksas iespēju ieelpot gandrīz vai jūras klimata gaisu, kaut arī līdz jūrai jāmēro simtiem kilometru garš ceļš, nogaršosim minerālo ūdeni un sagādāsim sev tūlītēju minerālo terapiju par baltu velti minerālūdens paviljonā "Birutes Vila", redzēsim sanatoriju "Tulpė", kura ir pirmā sanatorija, kas izveidota Birštonā, pastaiga Kneipa dārzā un Birštonas centrā. “Kādā veidā atklāt dabas ainavu nelidojot, kā justies starp 2 Nemunām?” Būs jākāpj Birštonas skatu tornī – visaugstākajā tornī Lietuvā. Torņa skatu laukums atrodas 45 m augstumā, kopējais torņa augstums – 55 m. Tornis atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Nemunas deltas reģionālajā parkā, tādēļ to ērtāk ir sasniegt, ejot kājām no autostāvvietas līdz tornim ir vien 10 minūtes!
Pusdienas Birštonā 10.- EUR / pers. (ēdienkarte tiks precizēta!)
"Lietuviškas midus" aicina uz degustāciju! Aicinām apmeklēt nesen atjaunoto torni, kas 19 gs. iesala žāvēšanai izmantoja bijusī Gintara alus darītava. Tagad tornis ir aprīkots ar jaunu dzeramā medus muzeju. Muzeja viesiem būs iespēja dzirdēt dzeramā medus rašanās un ražošanas vēsturi, aplūkot senos medus dzeršanas traukus, izstaigāt visus torņa stāvus, apskatīt saglabājušās ražošanas platības un iekārtas, degustēt 6 veidu (6%, 12%, 25%, 30%, 50%, 75%) dzērienu ar uzkodām (siers, riekstiņi)! 15.- EUR / pers.
Netālu esošajā uzņēmuma veikalā varat iegādāties visu veidu dzērienus oriģinālajā iepakojumā - tā ir lieliska dāvana un oriģināls kārums!
Tālāk dosimies uz  Druskininkai ...
Iekārtošanās naktsmītnē. Brīvais laiks.
Iespēja doties uz Akvaparku AQUA, darba laiks līdz 22:00
Cenas: Ūdens aktivitātes (C zona) 2h 16.- €; 3h 19.- €; 4h 22.- €; Pirtis un ūdens izklaides zona (B+C) 2h 22.- €; 3h 26.- €; 4h 29.- €;
Tropiskais +30 grādu karstums, 9 m lielas palmas, zils baseinu ūdens, burbuļojoši džakuzi, šūpoties pa jūras viļņiem baseinā, peldēties ar vai pretstraumes upē, pilnīga atpūta tikai pieaugušajiem paredzētajā pirts zonā ar 19 dažādu pasaules tautu tradīcijās aprīkotās sausās un tvaika pirtīs, ar īpašām pirts programmām un eksotiskām masāžām... Gandrīz debesīs augstais tornis ar līkumotiem atvērtiem un slēgtiem slidkalniņiem apburs ekstrēmu piedzīvojumu cienītājus. Viens, divi, trīs un ... ejam! Ātrums, adrenalīns, nelielas bailes, kas kutina nervus un daudz smieklu, kas skan ūdens strūklu jūrā!
Iespēja doties 7-8 minūšu braucienā ar trošu vagoniņu pāri Nemanai līdz slēpošanas kompleksam Snow Arena un atpakaļ (darba laiks 10:00 - 19;00). Šis ir vienīgais šāda veida vagoniņš Lietuvā. Brauciens abos virzienos pieaugušais 6 €; Skolēni (5-17 g.) 5,5 €; Pensionāri (65+ g.) 5,5 €
Iespēja apskatīt Apgriezto māju (darba laiks 10:00 - 20:00). 3.- EUR / pers.; pens., st., sk. 2.- EUR / pers.
Iespēja doties uz kādu no restorāniem vai kafejnīcu!
Iespēja doties pastaigā pa Vilniaus gājēju aleju un pilsētas vēsturisko centru
Nakšņošana Druskininkai centrā mājīgā viesnīcā „Reginalabiekārtotos divvietīgos ar atsevišķām vai divguļamām gultām, trīsvietīgos vai četrvietīgos numuros. Ap viesnīcu atrodas visas galvenās kūrorta iespējas: pilsētas akvaparks, Vilniaus gājēju aleja, kas iet cauri visam pilsētas vēsturiskajam centram un ved uz brīnišķīgiem ezeriem ar skaistu skatu.
No 08:00 brokastis viesnīcā
Dosimies apskatīt Liškiavas baznīcu un klostera teritoriju ar vietējo gidu 2.- EUR / pers.; pens., st., sk. 1.50 EUR / pers.
Atpakaļ uz Druskininkai
Mūziķa un gleznotāja Mikolajus Konstantina Čurļoņa muzejs ar vietējo gidu 6.50 EUR / pers.; pens., st., sk. 4.- EUR / pers.
Meža muzejs "GIRIOS AIDAS" („Meža atbalss”) - populāra meža māja, kur skatāma ekspozīcija par meža zvēriem, putniem un augiem. Mājas iekšpusē 2 stāvu augstumā izaudzis sens ozols. Tā zaros paslēpušās raganiņas, meža rūķīši un citi pasaku varoņi.
Antana Česnuļa koka skūlptūru parks ar vietējo gidu 7.- EUR / pers.; pens., st., sk. 5.- EUR / pers.– vieta, kuru noteikti  vērts redzēt. Šeit apdāvinātais mākslinieks izveidojis iespaidīgas ainavas, kas prasmīgi sapludina meistarība ar dabu.
Parkā atrodas viena no labākajiem kokgriezējiem Dzūkijas reģionā Antana Česnuļa koka skulptūras.
KĀ CEP ŠAKOTI!? Iespēja redzēt, pašiem izmēģināt un nogaršot, savu roku darbu aizvest mājās! 15.- EUR / pers. Ekskursijas laikā izceptais šakotis 2 kg tiek sadalīts uz visu grupu. Iespēja arī iegādāties.
Pusdienas – zupa, kartupeļu pankūkas 10.- EUR / pers.
Ap 21:00 atgiešanās Jelgavā

PAVASARA PALU ŠOVS „LIDO ZIVIS KULDĪGĀ”, PADURES MUIŽA, ĶIMALES MUIŽA

38.-
27/4/2024

Maijs

LĀHEMĀ PARKA SKAISTĀKĀS MUIŽAS – PALMSE UN SAGADI, KESMU KAPTEIŅU CIEMS, RAKVERE, PAIDE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, ŪDENSKRITUMI, PELNU KALNI

€ 115.- + apsk. v. + pusd. + ieejas biļete AQUA parkā
4/5/2024
Lāhemā nacionālais parks
Palmses muiža - brīvdabas muzejs
Pieaugušais, seniors: 7 €; skolēns 5 € / no personas.
Iespējama vietējā vīna degustācija – 3 vīnu degustācija 5 € / no personas.
Lahemā nacionālajā parkā izvietotā Palmses muiža - brīvdabas muzejs ir pirmais pilnībā atjaunotais muižas komplekss ar parkiem, dārziem un vēsturiskām ēkām. Apmeklētājiem ir atvērtas izstādes, darbnīcas, apmācību centrs, palmu ēka, vīna pagrabs.
Sagadi muiža, meža muzejs un suvenīru veikaliņš
Pieaugušais, seniors, skolēns 4 €  + 4 € / no personas
Muižas komplekss atrodas Lahemā nacionālajā parkā. Muižas vēsture sniedzas vairāk nekā 500 gadu senā pagātnē. Patlaban Sagadi izveidojusies par pazīstamu dabas izglītības, kultūras un tūrisma centru. Kompleksu padara īpašu tā kopums: liels palīgēku skaits ar sakārtotiem ceļiem, alejām, parku un dīķiem. Kompleksu atjaunoja meža apsaimniekošanas sistēma, un arī patlaban muižā saimnieko mežinieki, precīzāk - RMK. Sagadi muižas centrā darbojas mežu muzejs un muižas muzejs, dabas skola, viesnīca un restorāns.
Muzeja veikals, kurā ir viens no plašākajiem preču sortimentiem Igaunijā, atrodas muzeja pirmajā  stāvā. Muzeja veikals saviem apmeklētājiem piedāvā vairāk nekā tūkstoš dažādus produktus, kas ir saistīti ar dabu un mežsaimniecību. Liela daļa no produktiem ir oriģinālas un tās var atrast tikai Sagadi muzeja veikalā. Dažādas publikācijas, koka rotaļlietas, savdabīgas mājsaimniecības un patēriņa preces, un unikāli dabas un dizaina produkti muzeja veikalu ir padarījuši par iecienītu vietu gandrīz visiem Sagadi muižas viesiem.
Kesmu kapteiņu ciems

Pirmās rakstiskās ziņas par Lahemā nacionālā parka teritorijā esošo Kesmu ciemu atrodamas 1453. gadā. Kesmu darbojās jūrskola, un gandrīz katrā ģimenē bija savs kapteinis vai stūrmanis, tāpēc Kesmu bija pazīstams kā “kapteiņu ciems”.

Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī

 

Nocietinājuma tornī, kas atroda Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 11.- EUR

 

Rakveres Cietoksnis

 

Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gs sadzīves apstākļiem, kur apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. 
Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, viduslaiku bordelis, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.

Ieejas biļetes ar vietējo gidu 15 EUR

Vakariņa kafe Rakverē 8.- EUR vistas fileja ar spinātiem un sieru, saldais ar kama, ūdens

 

Iespēja apmeklēt ūdens un pirts centru Aqua Park Ieejas biļetes ūdens centrā 21.- EUR / 2.5h vai ieejas biļete ūdens un pirts centrā 26.- EUR / 2.5h
Nakšņošana viesu mājā Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm

 

Pelnu kalni - kalni, kas radušies izstrādājot degakmeni – pelni savesti veidojot vairākus kalnus. Izdedžu kalni pamazām apaug ar zāli, un šur tur jau ierīkotas slēpošanas trases. No kalnu virsotnes skaidrā laikā var saskatīt Somu jūras līci.Šis reģions izsenis bijis bagāts ar naftas krājumiem, kas savulaik veicinājuši rūpniecības uzplaukumu visa apkārtnē.

 

Degslānekļa iegulas Igaunijas ziemeļos jau gadu desmitiem bijis viens no tās galvenajiem enerģijas avotiem. Tur dažādas kvalitātes degslāneklis atrodams 7-170 m dziļumā. Aplēses liecina, ka derīgā izrakteņa šeit pietiks vēl vismaz simt gadiem.

 

Sakas Muižas parks, skatu tornis un stāvkrasts

 

Sakas muižas parks atrodas skaistu ainavu augstā kaļķakmens krastā. Parka vecākie koki norāda uz parka lielo vecumu un iespējamo izcelsmi 19. gs sākumā. Parks ir brīvas formas, kā arī no granīta akmeņiem ir rekonstruēts un izveidots sākotnējam pēc iespējas līdzīgs ceļu tīkls ar ceļmalā esošiem soliņiem. Papildus ir izbūvētas stāvvietas, parka apgaismojums, paviljons un lapene.
Uz torņa "Meretorn" virsotni un tā platformām ved vītņu kāpnes, kur visi interesenti var doties un baudīt lielisku skatu gan uz muižas teritoriju, gan uz līcī esošajām salām.

 

Ontikas kaļķakmens stāvkrasts

 

Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 m augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus. Kāpnes platforma  pie Valastes ūdenskrituma ir labākā vieta no kuras apskatīt stāvkrastu. Vai arī dodieties pārgājienā pa piekrastes taku un apskatiet unikālo mežu, kas aug uz kaļķakmens stāvkrasta.
Interesanti fakti:
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts ir 1100 km garā Baltijas kaļķakmens vaļņa, kas sākas Zviedrijas Olandes salā un beidzas Krievijā, netālu no Lādogas ezera, augstākais punkts.
Kaļķakmens stāvkrasta garums ir 23 km, un tas iet no Sakas ciema līdz pat Toilai, tādejādi tas ir garākais nepārtrauktais stāvkrasts.

 

Valastes ūdenskritums - augstākais Igaunijā

 

Ontikas stāvkrastā atrodas Valastes ūdenskritums, kas ar savu 30 m augsto ūdens sienu ir augstākais Igaunijā. Lai gan mākslīgi veidots, tas ieguvis titulu kā ne tikai Igaunijas augstākais ūdenskritums, bet varenākais visā Baltijā. Iepriekšējā pastaigu taka ar skatu platformu drošības apsvērumu dēļ 2010. gadā tika slēgta. Tagad ikviens var doties iepazīt šo ūdenskritumu pa atjaunotām koka laipām, kāpnēm un uzkavēties platformās.

 

Pusdienas kafe "Valaste" 10.- EUR saļanka, cūkas šnicele ar frī kartupeļiem un salātiem
Kukruses Polārā muiža

 

Kukruses Polārā muiža ar vienas ģimenes starpniecību pastāsta divus stāstus, ar kuriem saistīti dažādi aizraujoši notikumi un izmēģinājumi. Saistībā ar baltvācu stāstu šeit var izmēģināt rakstīšanu ar spalvu un tušu, kā arī pielaikot 17.-18. gadsimta apģērbus.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 6 EUR


BABILONO PARKS, DELFINĀRIJS UN JŪRAS MUZEJS KLAIPĒDĀ, PALANGA UN PANARĀMAS RATS

€ 40.- + apsk. v. + prāmja biļete
12/5/2024

07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klaipēda - senā tirgotāju pilsēta, izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēsturi.

Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas Jūras muzejs
Ieeja 12.- eiro, 6.- eiro bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
un Delfinārijs
Ieeja 14.- eiro/ 9.50 eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
Gan lieli, gan mazi ir aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Tagad muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju. Turklāt šajā muzejā atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot delfīnu šovu.

Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu

Palanga, pastaiga pa Basenavičus gatvi un brauciens ar Panarāmas ratu. Biļete 15.- eiro
Pusdienas brīvajā laikā Palangā

Jaunums!
BABILONO PARKS jeb gaisa dārzs Ieeja 15.- eiro / bērniem no 5 - 12 g.v. 10.- eiro

Atvērts miniatūrais parks "Babilonos Sodai", kuram Lietuvā nav analogu.
BABILONAS DĀRZI – parks, kurā apvienoti skaisti augi un miniatūri pasaules arhitektūras brīnumi. Eifeļa tornis Parīzē, Brandenburgas vārti Berlīnē, Kolizejs Romā – tā ir tikai neliela daļa no pasaulē slavenākajiem objektiem, ko redzēsiet šajā parkā. Parkā kopumā uzbūvētas 22 pasaules slavenāko objektu miniatūras no 16 valstīm.

Jau ieejot parkā, sapratīsiet, ka reizēm pasaule tiešām ietilps plaukstā. Sakoptā 4 ha platībā izvietotas slavenu arhitektūras ēku miniatūras, un pie katras no tām norādīts, kurā valstī tās oriģināls celts un ar ko tā ir īpaša. Šeit Jūs atradīsiet kultūras objektus no 4 pasaules kontinentiem: Āfrikas, Āzijas, Eiropas un Austrālijas.
Bērni varēs izklaidēties plašajā bērnu rotaļu laukumā, lēkāt pa batutiem un baudīt saldējumu, savukārt vecāki pastaigājoties vai sēžot uz soliņa, var ne tikai apbrīnot parka miniatūras, ūdenskritumus un strūklakas, klausīties katram pasaules reģionam raksturīgo mūziku, bet arī apbrīnot brīnišķīgo dārza apstādījumu. Šeit ir daudz precīzi veidotu topiāru un ziedu kompozīciju, un dārzā ir iestādīti vairāk nekā 40 tūkstoši viengadīgo augu no Lietuvas un Polijas.

Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

Jūnijs

HIJUMĀ SALA – KLUSUMS UN MIERS DABĀ 2 dienas

€ 120.- + apsk. v. + pusdienas
1/6/2024
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze Salacgrīvā
Pirmajā dienā dodamies ar prāmi no kontinenta uz Hījumā salu, ceļā jāpavada 75 minūtes
Hījumā - otra lielākā sala Igaunijā
Šīs salas galvaspilsēta ir Kārdla.
Ekskursija ar vietējo gidu pa Kārdlu un salu.
Nakšņošana Suuremōisas hotelī 2-vietīgās istabās
Hijumā simbols ir Kōpu bāka, kura atrodas uz 68 m augstā Tornimjagi kalna, kurš ir Rietumigaunijas augstākais punkts. Šī ir trešā vecākā nepārtraukti strādājošā bāka pasaulē!
Kadiķiem bagātā Kassari sala ar Orjaku skatu torni un Sāāre tirp zemes - oļu strēli, neliels pārgājiens ~ 2.5 km vienā virzienā uz jūras uzskaloto oļu strēli pa ceļam baudot kadiķu džungļus – t.s. alvārus.
Piemineklis prāmja Estonia pasažieriem un neparasts akmeņu labirints Tahkunas zemesragā
Puhalepas baznīca – pirmā akmens mūra baznīca Hijumā, celta 1259.gadā.
Derības akmeņi
Suuremōisas pils ar greznu parku un dīķiem.
Otrajā dienā pārcelšanās ar prāmi uz kontinentu
Ap 21:00 - 23:00 atgriešanās Jelgavā

POKAIŅI, ZIEPJU DARBNĪCA, JAUNPILS UN BASKĀJU TAKA

€ 37.- + apsk.v. €
9/6/2024
8:00 izbraukšana no Jelgavas.
Pokaiņu mežs – sena svētvieta ar akmeņu krāvumiem, mistiska un enerģētiski spēcīga vieta.Apkārtnes miers un iespēja izbaudīt interesantu pastaigu svaigā gaisā iepriecinās jebkuru prātu.
Ieejas biļešu cena tiks precizēta!
"Ezervanna" ziepju darbnīca
No dabiskām izejvielām gatavotas ziepes, skrubji, ķermeņa un sejas krēmi un cita kosmētika – iegūst arvien lielāku atpazīstamību.
Biksteniece Anna Jurgaite savas ziepes, kuras dēvē par ziepēm ar raksturu, gatavo no dabiskām izejvielām, kurām pievieno daudzveidīgas piedevas. To vidū – arī ārstniecības augi, kas aug pašas dārzā vai savākti tuvākajā apkaimē. Katrai ziepītei savs raksturiņš, sastāvs, forma un aromāts.
Anna savā darbnīcā grupiņām demonstrē, kā tiek vārītas ziepes, un sniedz padomus ķermeņa kopšanā.
Varat arī paši apgūt prasmi ziepju veidošanā vai vannas bumbu taisīšanā. Skaisti iesaiņotu savu īpašo veidojumu varēsiet paņemt līdzi kā suvenīru vai dāvaniņu.
Programmu garums ~ 1,5 h. Cena tiks precizēta!
Jaunpils
Jaunpils pils
ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas lieliski saglabājusi savu sākotnējo izskatu.
Pilij ir daudz interesantas detaļas, kas piesaista uzmanību un fantāziju – velna figūra notekcaurules galā, mazās vītņu kāpnītes, viduslaiku pils tualetes balkons, kā arī zālē ir apskatāms marmora cilnis “Madonna ar bērnu”. Vienā no pils senākajām daļām - bruņinieku ēdamzālē, zem velvju griestiem ir iekārtots Jaunpils pils viduslaiku krogs.
Senā bruņinieku pils vēl joprojām savus apmeklētājus pārsteidz ar savu pamatīgumu un tajā esošo viduslaiku auru, kas jūtama ir ne tikai gaiteņos un telpās, bet arī ekskursijās ar viduslaiku personāžiem – mūku brāli Teodoru, pils atslēgu glabātāju un citiem.
Trijos stāvos pils senākajā spārnā izvietots Jaunpils muzejs, kurā var apskatīt ekspozīcijas par pils un apkaimes vēsturiskajiem notikumiem.
Mākslas baudītāji aicināti uz muzeja izstāžu zāli, kurā mainīgās izstādēs apskatāmi gan profesionālo, gan vietējo mākslinieku un amatnieku darbi.
Ieejas biļešu cena tiks precizēta!
Garda maltīte Jaunpilī. Edienkarte un cena tiks precizētas!
Vēl apskatāma Jaunpils baznīca, Tilts pār Bikstupi.
Iespējama iepirkšanās Jaunpils pienotavas firmas veikaliņā
„Valguma pasaule” – vieta veselīgai atpūtai, labsajūtai, omulībai, priekam.
Aizraujoša pastaiga Baltijā pirmajā baskāju takā un Mākslas telpā Valguma mežā.
Ieejas biļešu cena tiks precizēta!
Baskāju taka
Baskāju takā iesim TIKAI basām kājām! 
Staigājot kailām kājām pa dažādām dabiskām virsmām, pēc ~2900m garās pastaigas pēdas patīkami kņud un ir siltas pat drēgnā dienā, ķermenī gluži fiziski jūtams enerģijas pieplūdums, mundrums. Galva izvējojusi, raizes, īgnums un stresi pagaisuši, prāts un sirds atbrīvoti svaigām, nepieradinātām idejām.
Oļi un olīši, laukakmeņi un dzirnakmeņi, sūna, čiekuri, jūrmalas smilts, Ķemeru dziednieciskās dūņas, niedres, šķelda, raupjš priedes stumbrs, māls, veldzējošs upes ūdens… Lietū mērcēta mīksta zālīte, mikla kūdra egļu pavēnī, saulē sasilusi grants… Jo izjūtās bagātīgāks piedzīvojums pēdām, jo efekts manāmāks. 
Mākslas telpa mežā.

Baudāmas dabas ainavas izcilu mākslinieku lielformāta fotogrāfijās.
Viss vienā – iespēja veselīgi izkustēties, ieelpot svaigu gaisu un baudīt pārsteidzošas ainavas gan dabā, gan bildēs!
Ap 20:30 atgriešanās Jelgavā

KADIĶU ZEME SAAREMAA UN MUHU! 2 dienas

€ 120.-+ € 50.-/ pensionāriem, € 48.-/ bērniem € 35.- (apskates vietas + pusdienas + prāmja biļete)
15/6/2024
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pusdienas
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
1. dienas vakarā iespēja apmeklēt SPA - pieejams baseins, sauna, sporta zāle (iekļauts naktsmītnes cenā) vai doties pastaigā pa Kuresāres vēsturisko centru.
Nakšņošana viesnīcā Meri Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Brokastis 2. dienā ap 8:00.

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

PEONIJAS un ROZES TALLINĀ, KADRIORGA, PALDISKI, PAKRI PUSSALA un BĀKA, ARNO PETRA CENTRS, KEILAS MUIŽA un ŪDENSKRITUMS

€ 135.- + apsk.v = pusdienas
28/6/2024

VISI ALŪKSNES BRĪNUMI JUMS

€ 40.-+ apsk.v.
30/6/2024
7:30 izbraukšana no Jelgavas
KAFIJAS PAUZE “Ieriķu dzirnavās”
Kāda ir Alūksne?  Pārsteidz sevi Alūksnē! Visa diena Alūksnē! Atpūties Alūksnē!
Apskates vietas Alūksnē
Brauciens ar plostu pa Alūksnes ezeru ar interesantu stāstu un mīziku! (cena tiks precizēta!)
Tempļakalna ielas gājēju tilts.
37,8 m augstais Alūksnes skatu tornis, kurš atrodas Tempļa kalna parkā blakus Alūksnes ezeram ir viens no augstākajiem torņiem Latvijā  un līdz tā augšējai skatu platformai ved 153 pakāpieni.
Alūksnes vēsturiskā Livonijas ordeņa pils. Tornis MARIENBURGAS astotais brālis - gaismas un skaņas piedzīvojums no viduslaiku Alūksnes.
Bībeles muzejs
Glika ozoli!
Pusdienas Alūksnē ~ 9.- €/ pers.(ēdienkarte tiks precizēta!)
Pašā Alūksnes sirdī slejas Fītinghofu dzimtas 19. gadsimta otrajā pusē Tjūdoru neogotikas stilā būvētā Alūksnes Jaunā pils, kuras telpās mūsdienās atrodas Alūksnes novada muzejs.  Aizraujošas ekspozīcijas un tematiskās izstādes
DABAS MUZEJS ''VIDES LABIRINTS''  
Mājupceļš. Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Augusts

RANKAS MUIŽA, SMILTSĒRKŠĶI, Z/S „KOTIŅI” UN „STABĻOVAS ĶIPLOKS”, BALVI, VIĻAKA, „TĀLAVAS SIDRS” GULBENĒ UN „PAKALNIEŠU SIERS” 2 dienas

€ 105.- + apskates vietas, degustācijas + pusdienas. Produkcijas iegāde tikai skaidrā naudā!
31/8/2024
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze kafe “Ieriķu dzirnavas” Gardas tiko ceptas bulciņas un pīrādziņi!
Rankas muižas komplekss Ieejas maksa telpu un parka apmeklējumam ar vietējo gidu pieaugušajiem 12.- eiro / pers.
Muižas pilnā apmeklējumā iekļauts 12 ha plašs skulptūru parks ar 3 dīķiem, kilometru gara veselības taka, visu telpu apskate - bibliotēka ar 5500 grāmatām un 2 klavierēm, mākslas galerija, antīki Mercedes Benz automobīļi un priekšmetu izstāde, Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas katoļu kapela bagāta ar gleznojumiem.
"Amberfarm" – Smiltsērkšķi veselībai un imunitātei! 6.- eiro / pers.
Ekskursija, iekļaujot izzinošas tēmas par smiltsērkšķu audzēšanu, pārstrādi un produkciju. Produkcijas degustācija. Iespēja iegādāties produkciju!
Smiltsērkšķi ir uzskatāmi ne tikai par dekoratīvu krūmu, bet smiltsērkšķu ogas un lapas ir bagātas ar īpašībām, kuras pielieto daudzās nozarēs. Smiltsērkšķis ir īpaša pārtikas piedeva un lielisks dziedniecības augs.Smiltsērkšķis ir krūmaugs, kura augļi ar skābenu garšu. Tas ir viens no nedaudzajiem augiem, kura sastāvdaļas – lapas un ogas, satur praktiski visus dabā esošos vitamīnus.
„STABĻOVAS ĶIPLOKS” 9.- eiro / pers.
Ciemošanās māju „Apses” pagalmā Šķilbēnu pagastā. Šīs mājas ir palikušas mantojumā no vecvecākiem un tagad tās pamazām tiek atjaunotas. Jūs uzņems dvīņubrāļu - Jura un Jāņa Supu ģimenes. Viens brālis nodarbojas ar ķiploku audzēšanu, kas ir dzimtas tradīcija, otra brāļa sirdsdarbs ir bites.
Jau kopš 2019.gada Juris Supe kā vienu no  saimniecības darbības virzieniem izvēlējās ķiploku audzēšanu un saprata, ka vēlētos saimniekošanu paplašināt. Tieši ķiplokus audzēt izvēlējās tāpēc, ka šajā vietā  Šķilbēnu pagasta Stabļovā  jau agrāk vectēvs un  tēva brālis tos bija audzējis.Sākumā   pārdeva tikai ķiplokus, bet tagad jau izmēģinājuši pagatavot blakusproduktus –  pesto no ķiploku ziedkātiem, marinēti ziedkāti, marinēti ķiploki un kaltēti ķiploki jeb ķiploku granulas.
Bišu namiņa apskate,  kur ielūkoties “bišu televizorā” un smelties spēku guļot "bišu gultās".
Senlietu kolekcijas apskate,  kurā iespēja aplūkot Upītes ciema apkārtnes savāktos darba rīkus, senos priekšmetus
Dažādu krāsu, veidu un formu ķirbju apskate
Ķiploku produktu degustācija – pesto, pārslas, pulveris
Uz ugunskura gatavota dārzeņu biezzupa ar žāvētu gaļu un grauzdiņiem, kafija, tēja, citronūdens
Būs iespējama ķiploku produkcijas, ķirbju, medus produkcijas iekāde tikai skaidrā naudā!
Ciemošanās Zemnieku saimniecībā "Kotiņi" - vienā no lielākajām sēklaudzētavām Latvijā, kur ir iespējams redzēt, kā, izmantojot jauna un inovatīvas graudaugu pārstrādes tehnoloģijas, var saimniekot moderni. Tur var redzēt modernāko lauksaimniecības tehniku savienojumā ar sakoptu ainavu, kā arī var iegādāties saimniecībā saražoto produkciju. Saimniecības pamatnodarbošanās ir graudkopība. Sākot ar lauka sagatavošanu sēšanai un beidzot ar graudaugu novākšanu, kaltēšanu un ražas pārstrādi. Aplūkojot visu saimniecību, redzēsiet  dzīvē realizētu viena cilvēka sapni, kas vēl turpinās. 5.- EUR / pers 
Šobrīd saimniecībā var iegādāties to, ko lieto paši - sertificētu graudaugu un pākšaugu sēklu, lopbarības miltus, pārtikas pupu un zirņu miltus, pupas un šķeltos zirņus, zirņu mannu, kviešu miltus un klijas, miežu putraimus, 3 veidu pērļu grūbas, grūbas, speltas kviešu miltus, 3 veidu manna, rudzu milti 3 veidu, lobītas auzu grūbas, zaļos griķus, 6 veidu pankūku maisījumus, pelēkos zirņus, sinepju sēkliņas, kā arī pašu ražoto rapšu un kaņepju eļļu. Produkcijas iegāde tikai skaidrā naudā!!
Ierašanās Balvos
Nakšņošana hotel Balvi labiekārtots divvietīgos ar atsevišķām vai divguļamām gultām, trīsvietīgos vai četrvietīgos numuros. Ir iespēja izmantot bezvadu internetu bez maksas. Viesnīcas kafejnīca "Lāča ķepās" aicina pavadīt vakaru ar īstu baudu! Labākās ēdienu pagatavošanas tradīcijas!
Iespējama vakara vai rīta pastaiga viesnīcai blakus esošajā Lāča dārzā!
No 08:00 brokastis viesnīcā
No 09:00 Balvu ievērojamāko vietu apskate vietējā gida pavadībā 2.- EUR / pers. + ziedojums baznīcā
Balvu muižas apbūve, parks un Lāča dārzs, vides objekts "Gaiss", Balvu Romas katoļu baznīca, Balvu luterāņu baznīca, Balvu pareizticīgo baznīca, Strūklaka "Plaukstošā ūdensroze” pilsētas parkā, Piemineklis Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem – tautā saukts „Staņislavs” ir kļuvis par brīvības simbolu
Ierašanās Viļakā
Viļakas ievērojamāko vietu apskate vietējā gida pavadībā 3.- EUR / pers.+ ziedojums baznīcā
Viļakas ezera salas pastaigu taka - pa šobrīd garāko pontona tiltu Latvijā (144 m), nokļūsti uz Viļakas ezera salas, kur vēl joprojām saglabājušās Marienhauzenas pilsdrupas. Pie ezera 2017. gadā atklāja mūsdienīgu vides objektu "Ūdens" – instalācija veidota kā simbolisks aplis no 2625 metāla lāsītēm. Viļakas Jēzus sirds Romas katoļu baznīca - Ziemeļlatgales pērle ar 46 metru augstiem torņiem. Iespēja uzkāpt baznīcas tornī, no kura paveras burvīgs skats uz pilsētu, kā arī iespēja izbaudīt ērģeļu spēli. Izstaigāsim Viļakas muižas teritoriju un parku ar liepu alejām un akmens mūra žogu.
"Tālavas sidrs" Stāsts, 7 veidu dzērienu degustācija, uzkodas 12.- EUR / pers.
Ražotnē iespējams uzzināt kas ir sidrs un kā tas top, kāds ir ražošanas process un iekārtas, kā arī kopīgi degustēsim sidrus, ābolu brendiju un sulas!
Noslēgumā būs iespēja iegādāties sidra darītavas produkciju par ražotāja cenām.
"Pakalnieši" Ekskursija, degustācija un pusdienas – siera zupa 10.- EUR / pers 
Mājas siera ražotnē top mīkstais mājas siers ar vairāk nekā 25 veidu piedevām, siera bumbiņas u.c. piena produkti. Iespēja iegādāties produkciju!
Ap 21:30 atgiešanās Jelgavā

Septembris

SĪPOLU CEĻŠ un VECTICĪBNIEKI GAR PEIPUSA EZERU, RAKVERE, AVINURME, TARTU 2 dienas

€ 105.- + apsk. v. + pusd. + ieejas biļete AQUA parkā
7/9/2024
1.diena 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause kafejnīcā pie Valmieras
Sīpolu ceļš un Vecticībnieku ciemi pie Peipusa Ezera no Varnjas līdz Rajai.
Par unikāliem Peipusa ezera piekrastes ciemus padara to savdabīgās ceļu un būvniecības tradīcijas: ciemi ir izvietoti gar ezera malu viena centrālā ceļa malā, tādējādi veidojot kilometriem garu apdzīvotu vietu
Pusdienas Sīpolu – zivju restorānā pie Peipusa ezera, kur nobaudami vienkārši mājas ēdieni šejieniešu gaumē. EUR ~ 13.-/ pers
Unikālais vecticībnieku muzejs, kur redzēsiet tradicionālo apģērbu, amatniecības un darbarīkus, sadzīves priekšmetus un vecticībnieku reliģiskos piederumus.
EUR 3.-/ pers
Sīpoli vēl pie katras mājas! (iespēja iegādāties)
Apmeklēsim kādu no vecticībnieku lūgšanu namiem. Ziedojums EUR ~2.-/ pers
Vecticībnieki ir ticības bēgļi, kas sacēlās pret Krievu ortodoksālās baznīcas ieviestajām izmaiņām un 17. gadsimtā atrada sev patvērumu Igaunijas teritorijā..
Krievijas vecticībnieki (staroveri) nemainīgi seko savām reliģiskajām tradīcijām jau vairāk nekā 1000 gadu. Igaunijā ir 11 vecticībnieku draudzes ar aptuveni 15 000 locekļiem. Tradicionālā vecticībnieku dzīvesvieta ir Peipusa ezera piekraste – Mustvē, Kallaste, Kolkja, Kasepē, Varnja, Pīrisāre, Berezje.
Kallastes Sarkanās klintis – rudais devona smilšakmens atsegums stiepjas nepilna kilometra garumā, sasniedzot vairāku metrus augstumu. Klintīs izveidojušās nišas, padziļinājumi, savdabīgas arkas un nelielas grotas.
Rakvere apmeklētājus piesaista ar iespaidīgajām XIII gadsimta pilsdrupām, modernu pilsētas laukumu un attīstītu SPA kultūru.
Rakvere ir pievilcīga un strauji augoša pilsēta ar alternatīvu noskaņu.
Rakveres Centrālais laukums 2004. gadā, balstoties uz arhitektu O. Kadarika, M. Tīra un V. Tomistes projektu, ieguva jaunu, modernu izskatu.
Reprezentācijas laukumā esošie dzeltenie kupoli, strūklaka, sēdvietas un no laukakmeņiem veidotie nelielie uzkalniņi ir nesuši Rakverei atpazīstamību. Vasaras un rudens periodā acis priecē centrālajā laukumā esošās ziedu kompozīcijas.
Nakšņošana Art Hotell Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm
Ap 18:30 Vakariņas Art Café Rakverē ~ 10.- EUR / pers.
Iesaku apmeklēt ūdens un pirts centru Aqva Water Park and Sauna Center
Darba laiks 08:00 – 22:00
Ieejas biļetes ūdens centrā 21.- EUR / 2.5h vai ieejas biļete ūdens un pirts centrā 26.- EUR / 2.5h
2.diena No 8:00 brokastis
Avinurmes koku klēts ir mājvieta Avinurmes koka izstrādājumiem. Koku klētī ir Igaunijā bagātākā pinumu izvēle, kā arī daudz izstrādājumu pirtij un saimniecībai. Koku klēts visiem interesentiem piedāvā iespēju iemēģināt savu roku un organizē dažādas meistardarbnīcas: grozu pīšana, filcēšana, maizes cepšana, sveču liešana, galošu apgleznošana u.c. Skalu grozu pīšana ir viena no kokapstrādes klēts galvenajām nodarbēm. Un, ja ir kāda vieta, kur ir patiesi šīs mākslas lietpratēji, tad tā ir Avinurmes kokapstrādes klēts.
Koku klēts mājīgajā "Puiduaida” kafejnīcas stūrīti ir iespējams nogaršot mājās ceptas kūkas un pīrādziņus, pašceptu maizi un citas labas lietas. Grupām īpaša ēdienkarte (zupa, otrais ēdiens un pica)! Cena tiks precizēta!
Kafejnīcas gardo kafiju un skaisto interjeru slavē gandrīz ikviens apmeklētājs!
Avinurmes muzeja vilciens
Caur Avinurme no 1926.-1972. gadam gāja šaursliežu Sondas-Mustvee dzelzceļš. Tas pie trases esošajiem ciemiem gandrīz 50 gadus bija īstais ziedu laiks. Uz šodienu no kādreizējā dzelzceļa ir atjaunots 178,5 m garš posms, dzelzceļa tilts un vilciens.
Laidi Aed - Laidi Dārzs EUR 3.-/ pers
Saimniecei pūrā vienmēr ir skaista dārza veidošanas knifi, ar kuriem padalīties.
Laidi un Igora Zalekešinu dārzu Mustvē ciemā apmeklēt brauc arī ārpus Igaunijas mītošie dārzkopības interesenti. Apmeklētājus piesaista laukakmeņi un skujkoki, kuru dārzā ir vairāk nekā simts. Dārzā izveidoti interesanti dizaina elementi – akmens grozi, celiņi, dārza stabiņi. Gar dobēm lielākoties rindojas akmeņi. Dārza mājā izstādītas senlietas; pastaigās sirdi priecē tiltiņi, mazie dīķīši, šūpoles un vējdzirnavas, no kuriem lielāko daļu izveidojuši vai uzmeistarojuši saimnieki paši. Mājas sienas daiļo gleznojumi, kuros attēloti ģimenes iemīļotie laukakmeņi, skujkoki un kaķi. Dārzā ir vairāk kā 20 kaķu skulptūru.
Daiļdārzs aicina gan vasarā, gan rudenī!
Tartu Apgrieztā māja (Biļetes cena pieaugušiem 8.50 €, skolēniem, studentiem, pensionāriem 7.- €)  - galvu reibinošs piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. Vārda tiešā nozīmē – māja ir apgriezta kājām gaisā. Augšējais stāvs ir apakšējais, bet apakšējais stāvs ir augšējais. Dīvāni, virtuves skapīši un viss pārējais, kas parastās dzīvojamās mājās atrodas uz grīdas, Apgrieztajā mājā viss atrodas pie griestiem. Pat kaķis! Tiesa gan, tie novietoti uz grīdas, tikai grīda ir griesti, un griesti ir grīda, bet otrādi atrodies Tu!
Brīvais laiks Tartu vai iepēja apskatī populārākos Tartu Vecpilsētas apskates objektus - Vanemuines teātri, Pizas torni – slīpo māju, Emajegi upi ar Loka tiltu, Tartu Universitāti, Universitātes Doma baznīcu, dažādas skulptūras un pieminekļus, arhitektūras brīnumus un doties bērnības rotaļlietu ceļojumā.
Maziem un lieliem ceļotājiem patiks Tartu Rotaļlietu muzejs, kur skatāmas gan senas rotaļlietas, gan arī mākslinieku radītas lelles, dažādu pasaules tautu suvenīrlelles, kā arī somugru tautu tradicionālās rotaļlietas. Savukārt muzeja pagalma mājā ir aplūkojama pēdējās piecdesmitgades Igaunijas filmu leļļu ekspozīcija.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

LĪVĀNI, DAUGAVPILS CIETOKSNIS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, MARTINSONA MĀJA, ŠMAKOVKAS MUZEJS, SLUTIŠĶU SĀDŽA, TRANSILVĀNIJAS GARŠAS KALKŪNĒ , KRĀSLAVA, LAIMES MUZEJS 2 dienas

€ 110.- + apsk.v.
21/9/2024