Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2023./2024. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!
Lūdzu zvaniet vai sūtiet SMS +371 22314063
Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Pasākumi

Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Visi

Jūnijs

Aicinu pieteikties līdz 20.06.! Garantēts! TALLINA, KADRIORGA, PALDISKI, PAKRI PUSSALA un BĀKA, ARNO PETRA CENTRS, KEILAS MUIŽA un ŪDENSKRITUMS 2 diens

€ 135.- + apsk.v. + pusdienas
28/6/2024
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze Salacgrīvā bistro „Pasēdnīca”
Paldiski Paldiski pilsētas un Pakri pussalas aizraujošā vēsture un interesantā daba piedāvā daudz pārsteigumu - Pētera I cietoksnis, Muula kalni, bāka un glints. 
Cara Pētera I laikā atpazīstamību iemantojusī un padomju periodā slēgtā militārā pilsēta mūsdienās ir kļuvusi par aktīvu zaļās enerģijas pilsētu.
Iespēja pusdienot Paldiskos (ēdienkarte un cena tiks precizēta) cena ~12 EUR
Pakri pussala ir viena no savdabīgākajām Igaunijas teritorijām – 12 km gara un līdz 5 km plata, tā klāta laukakmeņiem un pie jūras stiepjas līdz pat 25 metrus augstas klintis. Daļa pussalas ir dabas rezervāts.
Bāka Pakri pussalā, iespējams, atradusies jau zviedru valdīšanas laikā, taču šobrīd zināmā senākā bāka celta pēc Pētera I pavēles 1724. gadā. Pastāvīgo krasta nogruvumu dēļ šī bāka jau 19. gs. beigās bija tik tuvu krastam, ka pieņemts lēmums to nojaukt un celt jaunu bāku – 80 m no krasta. Tā tapusi Igaunijas augstākā bāka – 52 m. 5.- eiro / pers.; pensionāriem, skolēniem, studentiem 3.- eiro / pers.  
Pakri pussalā atrodami arī vairāki ūdenskritumi. Viens, ar kritumu pat līdz 6 metri atrodas netālu no Pakri bākas. Vēja laikā tas veido ne vien ledus ērģeles, bet ledus mežģīnēs ietērpj apkārtnes krūmus!  
Arvo Perta centrs - slavenā komponista Arvo Perta pasaule. Šis novatoriskais centrs kalpo gan kā komponista personīgais arhīvs, gan kā centrs entuziastiem, kurus interesē viņa darbs. Stikla, koka un betona ēkas pārsteidzošā arhitektūra harmonizējas ar Perta muzikālo skaistumu, radot mierīgu telpu, kas savienojas ar mūziku un dabu. Ekskursija gida pavadībā ir lieliska iespēja aplūkot Arvo Perta manuskriptus un klausīties mūziku. 8.- eiro / pers.; pensionāriem, skolēniem, studentiem 5.- eiro / pers.  
Peonijas un rozes Tallinas Botāniskajā dārzā 6.- eiro / pers.; pensionāriem, skolēniem, studentiem 4.- eiro / pers.  
Iekārtošanās 2- vietīgos numuriņos Tallink Express Hotel un Hotel Aqua SPA apmeklējums 10.- eiro / pers. Aqua Spa piedāvā dažādas tvaika saunas un somu pirtis, eksotisko hamam-saunu jeb turku pirti, džakuzi un lielu iekštelpu baseinu, kā arī bērnu baseinu. Ir arī baseina bārs.
Vakarā iespējams ieiet viduslaiku maģijas un burvības pasaulē Tallinas Vecpilsētā. Tallinas vecpilsēta – Ziemeļeiropā vislabāk saglabājusies viduslaiku pilsēta ar tās lepnajām gotiskajām smailēm, bruģakmeņu klātajām ielām un apburošo arhitektūru.
Tallinas vecpilsēta reiz bija mājas pārtikušiem tirgotājiem, kas ieradušies uz palikšanu no Vācijas, Dānijas un citām zemēm.
Šeit ir lieliski saglabājušās senās ēkas ar viduslaiku aizsardzības mūri autentiskā izskatā, kas vijas apkārt visai vecpilsētai.
Atšķirībā no daudzām citām Eiropas galvaspilsētām Tallinai ir izdevies pilnībā saglabāt viduslaiku Hanzas savienības pilsētai raksturīgo. Šeit ir gan bruģakmens ielas, kuru malās atrodas viduslaiku baznīcas, gan iespaidīgi tirgotāju nami, klētis un spīķeri. Lielākā daļa no tiem ir būvēta tieši Viduslaikos.
Vecpilsētas apskate (ekskursija ar kājām) -  Augšpilsēta un Lejpilsēta, Rātslaukums, Rātsnams un Rātsaptieka, Doma baznīca un Aleksandra Ņevska katedrāle, Tirgotāju mājas un interesantie pagalmiņi, Dominikāņu klosteris,  Viru vārti un senais nocietinājuma mūris, pilsētas panorāma no skatu laukumiem.
Apmeklēsim kādu no baznīcām Ziedojums katrā objektā ~ 2.- EUR / pers.
"Kalev" marcipāna muzeja istaba sniedz lielisku pārskatu par marcipāna vēsturi - par to, kā viduslaiku aptiekās gatavotās zāles kļuva par vēlāk populāru saldumu.
Izstādē var aplūkot aptuveni 200 marcipāna figūriņas, kartes un tortes, kuru pagatavošanā ir izmantotas vairāk kā 100 gadus vecas formas. Muzeja istabā var vērot, kā notiek marcipāna apgleznošana - te pastāvīgi darbojas mākslinieks, kas apgleznos figūriņas arī pēc apmeklētāju vēlmes.
Brīvais laiks pusdienām un iepirkumiem.

Panorāmas rats Skywheel  Biļete 10.- EUR (3 braucieni, apmēram 12 minūtes)
Unikāls panorāmas rats Eiropā, kas pacels Jūs līdz 120 metru augstumā virs jūras līmeņa, paverot skatu uz Tallinas panorāmas siluetu no pilnīgi jauna skatpunkta.

Panarāmas rats uzstādīts uz tirdzniecības centra jumta,  tam ir 27 milzīgi stikla kupoli, kas parāda Tallinu no jauna horizonta. Vienā kupolā paredzēta vieta 6 cilvēkiem, vasarā darbojas kondicionieris.
Panorāmas rata augstākais punkts ir 120 metrus virs jūras līmeņa, tātad Tallinā tā ir otra augstākā skatu vieta pēc TV torņa. Turklāt tā tehniskais risinājums Eiropā ir unikāls – iepriekš panorāmas rati uz jumtiem atradušies tikai Taivānā un Japānā.
Kadriorgas pils un parks
 
Keilas muiža un ūdenskritums. 9.- eiro / pers.; pensionāriem, skolēniem, studentiem 7.- eiro / pers.  
Muiža, kas ir viena no senākajām Igaunijas neogotikas celtnēm, atrodas  Keilas upes krastā. Muižu ieskauj 80 ha plašs ainavu parks ar dīķu sistēmām, netālu atrodams ari Keilas ūdenskritums. Brīnišķīgs skats uz muižu un apkārtni paveras no upes krastā uzceltās skatu platformas. Muižai ir lieliska atrašanās vietā – dziļā ielejā plūstošā straujā upe, no 6 m augstuma krītošais čalojošais ūdenskritums, augsti krasti, no kuriem paveras brīnišķīgs skats uz apkārtējo dabu.  
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Aicinu pieteikties līdz 26.06.! GAIZIŅŠ UN BOLĒNU AVOTS, KAZIŅAS SAIMNIECĪBĀ „LĪVI”, AVOTIŅU SKAISTAIS DĀRZS un SAIMNIECES SILVIJAS KULINĀRIJAS PROGRAMMA "TUPEŅU KLUČKAS"

€ 42.- + apsk.v. + degustācijas + pusdienas
30/6/2024
8:00 izbraukšana no Jelgavas.
Brokastu pauze bistro „Klidziņa”
KAZU SAIMNIECĪBA „LĪVI”
Viens no lielākajiem kazu ganāmpulkiem Latvijā - ap 350 kazas. Saimniecībā darbojas sierotava, tajā top 7 veidu mīkstie sieri. Populārākais no tiem ir siera bumbiņas ar ķiplokiem „Labrīt”, gardēžiem par prieku top sieri ar baraviku un sierāboliņa garšu. Šeit top arī kazas piena saldējums, konfektes, saldais sieriņš šokolādē. 
Piedāvājums viesiem - ekskursija, pļāpāšana un produkcijas degustācija. Ticami un apšaubāmi stāsti un pasakas, ja pa dienu, tad mazo pundurkazu ģimenes izrādīšanās, ja vakarā, tad lielo kazu apskate un slaukšanas parāde.
 
Degustācija (kazas siera bumbiņas, tomātu zupa, maize).
6.- Eur/pers.
Iespēja iegādāties 7 veidu sierus.

AVOTIŅU ĢIMENES DĀRZS - SKAISTS DĀRZS Vestienā pie Salāja ezera Ekskursija 4.- Eur/pers.
Sarmītes un Pētera Avotiņu mājas apkārtnē dārzs veidots gandrīz trīsdesmit gadu garumā.
Kompaktajā dārzā vietu radušas puķu dobes, dekoratīvie krūmi, augļu koki, nelielas strūklakas un atpūtas stūrīši, kā arī terase ar skatu uz ezeru. Saimniecei savā dārzā daudz prieka sagādā hortenzijas, parka rozes, klinšrozītes, spēku dod liepas pavēnis.
Vērtīga ir saimnieku pieredze par dārza augu izvēli, kas piemēroti aukstajām un garajām Vidzemes augstienes un Gaiziņkalna pakājes ziemām.
GAIZIŅŠ UN BOLĒNU AVOTS
Gaiziņkalns - Latvijas augstākais kalns un Strūves ģeodēziskā loka punkts "Gaissa-kalns" Ekskursija pa Gaiziņkalna taku ar vietējo gidu. 4.- Eur/pers.
Gaiziņkalns ir Latvijas augstākais kalns. Kalna absolūtais augstums ir 311,94 m virs Ziemeļjūras, relatīvais augstums - 61,6 m, tas stiepjas apmēram 1 km garumā un 650 m platumā.
Dabas taka "Gaiziņkalna taka", garums 2 km. Tā ir apļveida un ved pār kalna virsotni un kalna pakājes ceļu. No kalna virsotnes paveras gleznainas skatu panorāmas.
Kalna virsotnē atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts "Gaissa-kalns". Šis ir 1 no 16 Latvijas teritorijā esošajiem “Strūves ģeodēziskā loka” punktiem. Punktu sauca par Gaisakalna punktu un to uzmērīja 1824. gadā slavenā Frīdriha Georga Vilhelma Strūves vadībā. Ģeodēziskā loka kopējais garums ir 2822 km. Loks šķērso 10 valstis no Norvēģijas līdz Ukrainai. Strūves ģeodēziskais loks ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
2024. gadā Strūvers loka mērījumiem Vidzemē aprit 200 gadu!
Bolēnu avots - sena kulta vieta
Bolēnu Acu avots ir sena kulta vieta un arheoloģijas piemineklis.
Populāra ūdens ņemšanas vieta.
Ainaviska pastaigu vieta. Uz avotu ir jāiet kājām ap 600m vienā virzienā.
Avots tautā tiek saukts arī par Acu, Laimas vai Veselības avotu, jo tam piedēvē spēju dziedēt acu kaites.
Avota, ūdenim visu gadu ir nemainīga temperatūra + 7°C.
Brīvdienu māja „Lielie Kupri” un latvju saimnieces Silvijas Čurkstes kulinārijas programma 12.- Eur/pers.
Saimnieces Silvijas Čurkstes kulinārijas programma "Tupeņu klučkas". Piedāvājumu veido - mielasts (siltas pusdienas vai vakariņas) + saimnieces stāsts par galdā celtajiem senajiem apkārtnes ēdieniem. Programma notiek garšu, izziņas un humora gaisotnē.
Mājupceļš caur Vecpiebalgai, piestājot pie skaistā ūdensrožu dīķa.
Pie ūdensrožu dīķa vasarā piestāj daudz tūristu! Katra dīķī augošā šķirne ir atšķirīga – katrai savs tonis, cita cimperlīgāka, cita vieglāk ieaugas. Daudzas ūdensrozes Latvijā nav iespējams izaudzēt – tās ziemā vai no nosalst, vai iet bojā saules trūkuma dēļ. Vecpiebalgas ūdensrozes aug tikai Vecpiebalgā! Vasarā ar skaisto ziedēšanu ūdensrozes piesaista daudzus. Dīķī var pabarot zivtiņas, kuras ēd no rokas, papriecāties par pīli un pīlēniem, kuri ne tikai draiskojas, bet arī cienīgi iet pāri šosejai.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Jūlijs

Aicinu pieteikties līdz 27.06.! Garantēts! ILZENBERGAS UN ĒRBERĢES MUIŽAS, SALTUPJU SVĒTAVOTS, AKNĪSTE UN CIGORIŅU KAFEJA

€ 43.- + apskates vietas, degustācijas un pusdienas
5/7/2024

7:30 izbraukšana no Jelgavas

Ērberģes muiža - Latvijas pērle 8.- eiro / pensionāriem, invalīdiem, skolēniem, studentiem 4.50 eiro / pers. + brokastu kafija, tēja un kūciņa 3.50 eiro / pers.
Ērberģes muižas vēsture sākas no 15.gs vidus. Laika gaitā tur saimniekojušas vairākas vācbaltu baronu dzimtas.
Lai arī skola koši baltajā Ērberģes muižas ēkā ir jau vairākus gadu desmitus, tomēr apkārtne ar sakopto parku, bijušo klēti, veļas māju un pagrabiem vēl atsauc atmiņā tos laikus, kad tur saimniekoja baroni fon Hāni. Muižu arvien daiļo 350 gadus vecs "labās energijas" dižozols, un arī tai ir savs spoks – Zilā dāma.
Parkā izveidotas pastaigu takas - Barona, Zilās dāmas, Ganiņa, Jaunības u.c., kuru apmeklētājus gaida uzdevumi un pārsteigumi. Klīst nostāsts, ka pats barons Hāns naktīs sagaidot ciemiņus parkā - jājot uz balta zirga un uzšaujot ar pātagu katram, kas vēlas ieskatīties viņam sejā.
Idilliskā un romantiskā Ilzenbergas muiža un parks
19.- eiro / pensionāriem, invalīdiem, skolēniem, studentiem 15.- eiro / pers.
Ilzenbergas muiža slavena ar savu skaistumu, mieru un neskarto dabu vairāk nekā 500 gadus. Tiesa, tā nav restaurēta ēka, bet no jauna uzbūvēta, taču tāpēc ne mazāk skaista. Pie Ilgio un Apvalsa ezeriem kalna virsotnē 1515.gadā barons Berndts Kersenbroks ierīkoja Ilzenbergas muižu. Muižai, kura tika uzcelta kalna virsotnē, tika dots vācu nosaukums Ilsenberg, kas nozīmē Ilzes kalns.
Cēla, gaumīga un grezni ierīkota – tāda ir Ilzenbergas muiža.
Šodien Ilzenbergas muiža ir vienīgā muiža Baltijā ar milzīgu naturālo saimniecību.
Muižā ir vairāk nekā 500 hektāri zemes, 4000 vistu, 100 slaucamas govis, kā arī buļļi, aitas, tītari, zosis. Vēsturiskajā dārzā aug jaunas ābeles, plūmes, ķirši, bumbieres. Visu uz vietas arī pārstrādā ekoloģiskā produkcijā. Ir 8 cehi, kuros ražo visu ko – sākot no ūdens līdz kefīram.
Pusdienas Kafejnīcā ” Kalniņā Aknīstē
Pusdienās  mums saimnieki cels galdā dienas zupu, karbonādi, kartupeļus, salātus, maizi, morsu 7.- eiro / pers.
Aknīste - viena no skaistākajām Sēlijas pilsētām 
Novads ar skanīgo nosaukumu Aknīste kulturvēsturiski pieder Daugavas reģionam. Kopā ar vietējo gidi izstaigāsim pilsētiņu, būsim luterāņu baznīcā un apskatīsim
Saltupju Svētavotu. 2.- eiro / pers.
Saltupju Svētavots ir ūdeņiem tik bagāts, ka izveido nelielu upīti – Saltupi, kas pēc aptuveni 100 m ietek Dienvidsusējas upē, avots uzskatāms par vienu no garākajiem pazemes avotiem Latvijā. Avota ūdens sastāvā ir dzelzs un sēra savienojumi, kas padara avota gultni spilgti oranžā krāsā.
Cigoriņu kafejas "Alīda" ražotne 5.- eiro / pers.
Saimniece Jolanta aicina ciemiņus ielūkoties mazajā darbnīciņā, lai pastāstītu to, kā no grauzdētām Latvijas dabas veltēm - cigoriņiem, miežiem vai rudziem, ozolzīlēm un burkāniem pēc vecmāmiņas receptes top gards un latvisks dzēriens - „kafeja”.
Pirmais "kafejas" maisījums par godu vecmāmiņai tika nosaukts par “Alīdu”.
Pēc darbnīcas apskates telpu piepilda "kafejas" smarža un nesteidzīgām brīvdienām piemītoša omulība. Saimniece cienā ciemiņus ar patīkami rūgto, veselīgo dzērienu un gardu kafejas uzpūteni stāstot, kā pašiem mājās pagatavot tik pat garšīgu "kafeju" kā "Dzelmītēs". Jaunums! Kafejas alus. 2.- eiro pudele.
Vēl piedāvā iegādāties „kafeju” līdzņemšanai uz mājām. 3.- eiro paciņa.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Aicinu pieteikties līdz 25.06.! HIJUMĀ SALA – KLUSUMS UN MIERS DABĀ 2 dienas

€ 120.- + apsk. v. + pusdienas
6/7/2024
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze Salacgrīvā
Pirmajā dienā dodamies ar prāmi no kontinenta uz Hījumā salu, ceļā jāpavada 75 minūtes
Hījumā - otra lielākā sala Igaunijā
Šīs salas galvaspilsēta ir Kārdla.
Ekskursija ar vietējo gidu pa Kārdlu un salu.
Nakšņošana Suuremōisas hotelī 2-vietīgās istabās
Hijumā simbols ir Kōpu bāka, kura atrodas uz 68 m augstā Tornimjagi kalna, kurš ir Rietumigaunijas augstākais punkts. Šī ir trešā vecākā nepārtraukti strādājošā bāka pasaulē!
Kadiķiem bagātā Kassari sala ar Orjaku skatu torni un Sāāre tirp zemes - oļu strēli, neliels pārgājiens ~ 2.5 km vienā virzienā uz jūras uzskaloto oļu strēli pa ceļam baudot kadiķu džungļus – t.s. alvārus.
Piemineklis prāmja Estonia pasažieriem un neparasts akmeņu labirints Tahkunas zemesragā
Puhalepas baznīca – pirmā akmens mūra baznīca Hijumā, celta 1259.gadā.
Derības akmeņi
Suuremōisas pils ar greznu parku un dīķiem.
Otrajā dienā pārcelšanās ar prāmi uz kontinentu
Ap 21:00 - 23:00 atgriešanās Jelgavā

Aicinu pieteiokties līdz 01.07.! KADIĶU ZEME MUHU, SAAREMAA, KADIĶU SĪRUPS UN ALUS 2 dienas 12.-13.07.

€ 120.-+ € 60.-/ pensionāriem, € 58.-/ bērniem € 45.- (apskates vietas + pusdienas + prāmja biļete)
12/7/2024
06:30 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pusdienas
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
1. dienas vakarā iespēja doties pastaigā pa Kuresāres vēsturisko centru.
Nakšņošana viesnīcā Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Brokastis 2. dienā ap 7:30.

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! LIETUVAS GARDAIS ALUS CEĻŠ un ŠAURSLIEŽU DZELZCEĻŠ

€ 40.- + apsk. v.
13/7/2024

Aktuāli! ĶIRŠU FESTIVĀLS ŽAGARĒ

€ 38.- + apsk. v.
20/7/2024

Aicinu pieteikties līdz 27.06.!TOBĀGO! traģikomiska dziesmuspēle divās daļās 16:00 Liepāja, Pūt Vējiņi koncertdārzs + traģikomiska dziesmuspēle 2 daļās + ekskursija DAIĻDĀRZS UN BRAUCIENS AR KUĢĪTI „ZEZER” BROCĒNOS

€ 15.-; 20.-; 25.-; 30.- + ceļš € 40.- Biļetes jāizpērk līdz 27.06.
21/7/2024
TOBĀGO! traģikomiska dziesmuspēle divās daļās 16:00 Liepāja, Pūt Vējiņi koncertdārzs + traģikomiska dziesmuspēle 2 daļās + ekskursija DAIĻDĀRZS UN BRAUCIENS AR KUĢĪTI „ZEZER” BROCĒNOS Šovasar un rudenī jaunā aktieru sastāvā uz skatuves atgriezīsies Ulda Marhileviča un Māras Zālītes traģikomiskā dziesmuspēle «Tobāgo!»
Savijušies latviešu tautas likteņstāsti, mīlestība, lielas cerības, skumjas, un galu galā –mūsu ilgi meklētā Laimes zeme – varbūt tā tomēr ir tepat līdzās? Latvijas vēstures lappuse, Kurzemes hercogistes ziedu laiki un sapņi, bez kuriem nevar dzīvot. 
Lomās: Andrejs Vītols, kuģu būvētājs no Ventspils – Mārcis Maņjakovs; Ieva Pakalniņa, Andreja Līgava – Aija Dzērve; Sīmanis Zaķītis, buru audējs no Piltenes – Varis Vētra; Līna Zaķītis, viņa sieva – Katrīne Pasternaka; Lulla Zaķītis, viņu meita – Dita Lūriņa; Ģierts Kore, zvanu kalējs no Puzes – Artis Robežnieks; Amālija Kore, viņa sieva – Indra Briķe vai Akvelīna Līvmane; Vilis Olektiņš, zemnieks no Popes – Juris Kalniņš; Grieta Olektiņa, viņa sieva – Olga Dreģe; Kornēlijs Hansens, holandiešu jūrnieks – Edgars Pujāts; Lilija, krogusmeita, Hansena mīļotā – Madara Botmane; Akeravana, avaraki indiāņu karalis – Rūdolfs Cīrulis; Robinsons Krūzo – Juris Strenga.
Pie klavierēm komponists Uldis Marhilevičs.
”Tobāgo!” ir viens no mīļākajiem darbiem manā daiļradē, un arī viens no dārgākajiem, jo tas ir saistīts ar manu dzimto pusi – Kurzemi,” atzīst izrādes mūzikas autors Uldis Marhilevičs, piebilstot – tas neapšaubāmi ir viens no skaistākajiem un arī skumjākajiem latviešu tautas likteņstāstiem. Pagājuši vairāk nekā divdesmit gadi kopš  «Tobāgo!» pirmizrādes Dailes teātrī, nu  izrāde atkal dosies pie skatītājiem.
 
… Kurzemes un Zemgales hercogiste ir sasniegusi augstu ekonomisko un kultūras līmeni un nosaka gaisotni visā Eiropā. Lielākā daļa Eiropas valstu ir parādā mazajai Kurzemei. Hercoga Jēkaba sapņi sniedzas daudz tālāk par Eiropu. «Man jāiegūst pasaule!», un 80 ģimenes tiek nosūtītas pāri Atlantijas okeānam uz Tobāgo! Tas ir stāsts par lieliem, skaistiem sapņiem, kuri diemžēl mēdz arī nepiepildīties, bet bez kuriem nevar dzīvot. Par cerībām un vilšanos, par mīlestību un nāvi, visbeidzot par kādu ārkārtīgi nozīmīgu lappusi Latvijas vēsturē.

Aktuāli! PREIĻI, ANNAS DIENAS LATGALES LAUKU SĒTĀ ANDRUPENE UN VIESU NAMĀ „RUNČUKI” AR MELNĀS KERAMIKAS IZŅEMŠANU NO CEPĻA

€ 47.- + apsk.v + pusd.
26/7/2024

VISI ALŪKSNES BRĪNUMI JUMS

€ 42.-+ apsk.v.
27/7/2024
7:30 izbraukšana no Jelgavas
KAFIJAS PAUZE “Ieriķu dzirnavās”
Kāda ir Alūksne?  Pārsteidz sevi Alūksnē! Visa diena Alūksnē! Atpūties Alūksnē!
Apskates vietas Alūksnē
Brauciens ar plostu pa Alūksnes ezeru ar interesantu stāstu un mīziku! (cena tiks precizēta!)
Tempļakalna ielas gājēju tilts.
37,8 m augstais Alūksnes skatu tornis, kurš atrodas Tempļa kalna parkā blakus Alūksnes ezeram ir viens no augstākajiem torņiem Latvijā  un līdz tā augšējai skatu platformai ved 153 pakāpieni.
Alūksnes vēsturiskā Livonijas ordeņa pils. Tornis MARIENBURGAS astotais brālis - gaismas un skaņas piedzīvojums no viduslaiku Alūksnes.
Bībeles muzejs
Glika ozoli!
Pusdienas Alūksnē ~ 9.- €/ pers.(ēdienkarte tiks precizēta!)
Pašā Alūksnes sirdī slejas Fītinghofu dzimtas 19. gadsimta otrajā pusē Tjūdoru neogotikas stilā būvētā Alūksnes Jaunā pils, kuras telpās mūsdienās atrodas Alūksnes novada muzejs.  Aizraujošas ekspozīcijas un tematiskās izstādes
DABAS MUZEJS ''VIDES LABIRINTS''  
Mājupceļš. Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Augusts

Aktuāli! TRAĶU PILS, UŽUTAĶU MUIŽA un KARAĪMI

€ 42.- + apsk.v. €
9/8/2024
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Užutraķu muiža  iecienīta dažādu kultūras un mākslas pasākumu norises vieta.
Traķu pilsētas leģendu līkločis Sv. Jaunavas Marijas baznīca.
Traķu pussalas pils pirmsākumi ir meklējami 14. gs. Tajā laikā minētā pils bija viena no lielākajām šāda tipa aizsardzības pilīm. Līdz mūsdienām no iespaidīgās celtnes aglabājušās tikai no laukakmeņiem celtā aizsargmūra un torņu paliekas.
Karaīmu kopiena un karaīmu nacionālais ēdiens kibini.
Pilsētiņā saglabājusies ap 160 cilvēku liela karaīmu kopiena; viņi saglabājuši savu seno valodu, rakstību un paražas. Ap 1398. gadu lielkņazs Vītauts Krimā savervēja un uz Lietuvu atveda karaīmus – varenus karotājus, kuri kalpojuši militārajā dienestā līdz pat 1582. gadam. Karaīmi palikuši uz patstāvīgu dzīvi Traķos un tagad cītīgi nodarbojas ar dārzkopību.

Traķu salas pils atrodas netālu no Viļņas, Galves ezera krastā. Traķu pils ir Austrumeiropā vienīgā pils, kas atrodas uz salas. Pilī, kas celta 14.–15. gadsimtā, karos izpostīta  un atkal atjaunota, 1962. gadā ierīkots vēstures muzejs.  Tas ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Lietuvā. Starp citu, izpētes darbi un rekonstrukcija pilī norit joprojām, tāpēc ne visas zāles ir atvērtas apmeklētājiem. Lietuvieši nemaz neslēpj, ka Traķu novadu, kurš atrodas tikai 28 kilometrus no galvaspilsētas Viļņas un kurā izveidots valstī vienīgais Nacionālais vēstures parks, uzskata par savas valsts reprezentācijas reģionu.

Brīvais laiks un iepirkšanās.
Ap 20:30 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! LEIGO EZERA MŪZIKAS FESTIVĀLS

€ 35.- + festivāla biļete € 55.- / Pens.; inv.; sk.; st. 50.-
10/8/2024

Plašāka informācija festivāla mājas lapā www.leigo.ee

Aktuāli! JĀZEPS UN VIŅA BRĀĻI izrāde 17:00 KURTUVE, laikmetīgās mākslas telpa Valmierā + ekskursija

€ 27.- + ceļš € 40.- Biļetes jāizpērk līdz 31.05.
10/8/2024

Aicinu pieteiokties līdz 03.07.! LĀHEMĀ PARKA SKAISTĀKĀS MUIŽAS – PALMSE UN SAGADI, KESMU KAPTEIŅU CIEMS, RAKVERE, PAIDE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, ŪDENSKRITUMI, PELNU KALNI 2 dienas 17.-18.08.

€ 120.- + apsk. v. + pusd. + ieejas biļete AQUA parkā
17/8/2024
Lāhemā nacionālais parks
Palmses muiža - brīvdabas muzejs
Pieaugušais, seniors: 7 €; skolēns 5 € / no personas.
Iespējama vietējā vīna degustācija – 3 vīnu degustācija 5 € / no personas.
Lahemā nacionālajā parkā izvietotā Palmses muiža - brīvdabas muzejs ir pirmais pilnībā atjaunotais muižas komplekss ar parkiem, dārziem un vēsturiskām ēkām. Apmeklētājiem ir atvērtas izstādes, darbnīcas, apmācību centrs, palmu ēka, vīna pagrabs.
Sagadi muiža, meža muzejs un suvenīru veikaliņš
Pieaugušais, seniors, skolēns 4 €  + 4 € / no personas
Muižas komplekss atrodas Lahemā nacionālajā parkā. Muižas vēsture sniedzas vairāk nekā 500 gadu senā pagātnē. Patlaban Sagadi izveidojusies par pazīstamu dabas izglītības, kultūras un tūrisma centru. Kompleksu padara īpašu tā kopums: liels palīgēku skaits ar sakārtotiem ceļiem, alejām, parku un dīķiem. Kompleksu atjaunoja meža apsaimniekošanas sistēma, un arī patlaban muižā saimnieko mežinieki, precīzāk - RMK. Sagadi muižas centrā darbojas mežu muzejs un muižas muzejs, dabas skola, viesnīca un restorāns.
Muzeja veikals, kurā ir viens no plašākajiem preču sortimentiem Igaunijā, atrodas muzeja pirmajā  stāvā. Muzeja veikals saviem apmeklētājiem piedāvā vairāk nekā tūkstoš dažādus produktus, kas ir saistīti ar dabu un mežsaimniecību. Liela daļa no produktiem ir oriģinālas un tās var atrast tikai Sagadi muzeja veikalā. Dažādas publikācijas, koka rotaļlietas, savdabīgas mājsaimniecības un patēriņa preces, un unikāli dabas un dizaina produkti muzeja veikalu ir padarījuši par iecienītu vietu gandrīz visiem Sagadi muižas viesiem.
Kesmu kapteiņu ciems
Pirmās rakstiskās ziņas par Lahemā nacionālā parka teritorijā esošo Kesmu ciemu atrodamas 1453. gadā. Kesmu darbojās jūrskola, un gandrīz katrā ģimenē bija savs kapteinis vai stūrmanis, tāpēc Kesmu bija pazīstams kā “kapteiņu ciems”.
Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī
Nocietinājuma tornī, kas atroda Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 11.- EUR
Rakveres Cietoksnis
Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gs sadzīves apstākļiem, kur apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. 
Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, viduslaiku bordelis, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 15 EUR
Vakariņa kafe Rakverē 8.- EUR vistas fileja ar spinātiem un sieru, saldais ar kama, ūdens
Iespēja apmeklēt ūdens un pirts centru Aqua Park Ieejas biļetes ūdens centrā 21.- EUR / 2.5h vai ieejas biļete ūdens un pirts centrā 26.- EUR / 2.5h
Nakšņošana viesu mājā Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm
Pelnu kalni - kalni, kas radušies izstrādājot degakmeni – pelni savesti veidojot vairākus kalnus. Izdedžu kalni pamazām apaug ar zāli, un šur tur jau ierīkotas slēpošanas trases. No kalnu virsotnes skaidrā laikā var saskatīt Somu jūras līci.Šis reģions izsenis bijis bagāts ar naftas krājumiem, kas savulaik veicinājuši rūpniecības uzplaukumu visa apkārtnē.
Degslānekļa iegulas Igaunijas ziemeļos jau gadu desmitiem bijis viens no tās galvenajiem enerģijas avotiem. Tur dažādas kvalitātes degslāneklis atrodams 7-170 m dziļumā. Aplēses liecina, ka derīgā izrakteņa šeit pietiks vēl vismaz simt gadiem.
Sakas Muižas parks, skatu tornis un stāvkrasts
Sakas muižas parks atrodas skaistu ainavu augstā kaļķakmens krastā. Parka vecākie koki norāda uz parka lielo vecumu un iespējamo izcelsmi 19. gs sākumā. Parks ir brīvas formas, kā arī no granīta akmeņiem ir rekonstruēts un izveidots sākotnējam pēc iespējas līdzīgs ceļu tīkls ar ceļmalā esošiem soliņiem. Papildus ir izbūvētas stāvvietas, parka apgaismojums, paviljons un lapene.
Uz torņa "Meretorn" virsotni un tā platformām ved vītņu kāpnes, kur visi interesenti var doties un baudīt lielisku skatu gan uz muižas teritoriju, gan uz līcī esošajām salām.
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts
Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 m augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus. Kāpnes platforma  pie Valastes ūdenskrituma ir labākā vieta no kuras apskatīt stāvkrastu. Vai arī dodieties pārgājienā pa piekrastes taku un apskatiet unikālo mežu, kas aug uz kaļķakmens stāvkrasta.
Interesanti fakti:
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts ir 1100 km garā Baltijas kaļķakmens vaļņa, kas sākas Zviedrijas Olandes salā un beidzas Krievijā, netālu no Lādogas ezera, augstākais punkts.
Kaļķakmens stāvkrasta garums ir 23 km, un tas iet no Sakas ciema līdz pat Toilai, tādejādi tas ir garākais nepārtrauktais stāvkrasts.
Valastes ūdenskritums - augstākais Igaunijā
Ontikas stāvkrastā atrodas Valastes ūdenskritums, kas ar savu 30 m augsto ūdens sienu ir augstākais Igaunijā. Lai gan mākslīgi veidots, tas ieguvis titulu kā ne tikai Igaunijas augstākais ūdenskritums, bet varenākais visā Baltijā. Iepriekšējā pastaigu taka ar skatu platformu drošības apsvērumu dēļ 2010. gadā tika slēgta. Tagad ikviens var doties iepazīt šo ūdenskritumu pa atjaunotām koka laipām, kāpnēm un uzkavēties platformās.
Pusdienas kafe "Valaste" 10.- EUR saļanka, cūkas šnicele ar frī kartupeļiem un salātiem
Kukruses Polārā muiža
Kukruses Polārā muiža ar vienas ģimenes starpniecību pastāsta divus stāstus, ar kuriem saistīti dažādi aizraujoši notikumi un izmēģinājumi. Saistībā ar baltvācu stāstu šeit var izmēģināt rakstīšanu ar spalvu un tušu, kā arī pielaikot 17.-18. gadsimta apģērbus.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 6 EUR

Aktuāli! "TU SAKI?" komēdija 13:00 KURTUVE, laikmetīgās mākslas telpa Valmierā + ekskursija

€ 23.- + ceļš € 40.- Biļetes jāizpērk līdz 31.05.
25/8/2024

Aktuāli! SENĀS UGUNS NAKTS PĒRNAVĀ UN LIELĀKĀ ALPAKU FERMA IGAUNIJĀ un SIDRA RŪPNĪCA

€ 43.- + apsk. v.
31/8/2024
10:30 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze Salacgrīvā
Sidra rūpnīcas "Jaanihanso" apmeklējums
Sidra rūpnīca "Jaanihanso" ražo sidru no autentiskiem Igaunijas āboliem. Sula tiek spiesta uz vietas vēlā rudenī no tieši tajā laikā nogatavojušajiem vietējiem sulas āboliem. Rūpnīcā "Jaanihanso" sidrs netiek ne vārīts, ne filtrēts, ne arī gāzēts. Sidrs nogatavojas un noskaidrojas pudelēs ar tādu pašu metodi kā labākais šampanietis. 
Viesiem ekskursija un nogaršošanai piedāvājumā 5 dažādu garšu sidrs!
Pieaugušajiem no 12.- EUR/pers.
Alpaku ferma - Igaunijas lielākā alpaku audzētava!
Alpakas ir ziņkārīgi, bet nedaudz kautrīgi dzīvnieki, kas ar savām lielajām acīm un smaidīgo seju sniedz labu garastāvokli un labu enerģiju. Kennu (Kännu) saimniecības Alpaku fermā var redzēt Peru izcelsmes alpakas ar brīnišķīgi mīkstu vilnu, un kuras pavada savas dienas ganībās, ēdot zāli. Kad ierodas apmeklētāji, tās stāv aiz žoga, kaklu izstiepušas, un gaida kārumus. Saimniecībā ir iespēja alpakas paglaudīt, pabarot ar kārumiem. Papildus ir iespēja redzēt arī pundurkazas, punduraitas, Angoras trušus un vistas.
Ekskursijas cena Pieaugušais 6.00 €/ Bērns 3.00 €
Veikaliņā var iegādāties suvenīrus un alpakas vilnas produktus.
Pērnava
Pērnava – pilsēta pasaules pirmajā simtniekā!
Pērnava - viduslaiku pilsēta ar vieglprātīgu un romantisku dzirksti.
Pērnava - Igaunijas lielākā kūrortpilsēta!
Pērnava - Igaunijas populārākā vasaras atpūtas vieta!
Pērnavā plašas baltu smilšu pludmales, sekls ūdens jūrā un “vissiltākā saule Igaunijā”!
Ekskursija Pērnavā ar vietējo gidi 10.- EUR/pers.
Pērnava - Neatkarības laukums, gājēju iela Rüütli iela, Sarkanais tornis, Marijas -Magdalēnas Ģilde, Rātsnams, Sv. Elizabetes baznīca, Jekaterīnas baznīca, Teātris un Koncertzāle, Vaļņa loks un Tallinas vārti, Jaunums! Simbols „PÄRNU“, Villa Ammende, Piemineklis Raimondam Valgrem un Kūrzāle, 1838. gadā uzceltā dūņu dziedniecība, Pludmale un promenāde, Viesnīca „Rannahotell“ un “Rannahoone”
No 20:30 SENĀS UGUNS NAKTS PĒRNAVĀ
Pēc pusnakts atgriešanās Jelgavā

RANKAS MUIŽA, SMILTSĒRKŠĶI, Z/S „KOTIŅI” UN „STABĻOVAS ĶIPLOKS”, BALVI, VIĻAKA, „TĀLAVAS SIDRS” GULBENĒ UN „PAKALNIEŠU SIERS” 2 dienas

€ 105.- + apskates vietas, degustācijas + pusdienas. Produkcijas iegāde tikai skaidrā naudā!
31/8/2024
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze kafe “Ieriķu dzirnavas” Gardas tiko ceptas bulciņas un pīrādziņi!
Rankas muižas komplekss Ieejas maksa telpu un parka apmeklējumam ar vietējo gidu pieaugušajiem 12.- eiro / pers.
Muižas pilnā apmeklējumā iekļauts 12 ha plašs skulptūru parks ar 3 dīķiem, kilometru gara veselības taka, visu telpu apskate - bibliotēka ar 5500 grāmatām un 2 klavierēm, mākslas galerija, antīki Mercedes Benz automobīļi un priekšmetu izstāde, Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas katoļu kapela bagāta ar gleznojumiem.
"Amberfarm" – Smiltsērkšķi veselībai un imunitātei! 6.- eiro / pers.
Ekskursija, iekļaujot izzinošas tēmas par smiltsērkšķu audzēšanu, pārstrādi un produkciju. Produkcijas degustācija. Iespēja iegādāties produkciju!
Smiltsērkšķi ir uzskatāmi ne tikai par dekoratīvu krūmu, bet smiltsērkšķu ogas un lapas ir bagātas ar īpašībām, kuras pielieto daudzās nozarēs. Smiltsērkšķis ir īpaša pārtikas piedeva un lielisks dziedniecības augs.Smiltsērkšķis ir krūmaugs, kura augļi ar skābenu garšu. Tas ir viens no nedaudzajiem augiem, kura sastāvdaļas – lapas un ogas, satur praktiski visus dabā esošos vitamīnus.
„STABĻOVAS ĶIPLOKS” 9.- eiro / pers.
Ciemošanās māju „Apses” pagalmā Šķilbēnu pagastā. Šīs mājas ir palikušas mantojumā no vecvecākiem un tagad tās pamazām tiek atjaunotas. Jūs uzņems dvīņubrāļu - Jura un Jāņa Supu ģimenes. Viens brālis nodarbojas ar ķiploku audzēšanu, kas ir dzimtas tradīcija, otra brāļa sirdsdarbs ir bites.
Jau kopš 2019.gada Juris Supe kā vienu no  saimniecības darbības virzieniem izvēlējās ķiploku audzēšanu un saprata, ka vēlētos saimniekošanu paplašināt. Tieši ķiplokus audzēt izvēlējās tāpēc, ka šajā vietā  Šķilbēnu pagasta Stabļovā  jau agrāk vectēvs un  tēva brālis tos bija audzējis.Sākumā   pārdeva tikai ķiplokus, bet tagad jau izmēģinājuši pagatavot blakusproduktus –  pesto no ķiploku ziedkātiem, marinēti ziedkāti, marinēti ķiploki un kaltēti ķiploki jeb ķiploku granulas.
Bišu namiņa apskate,  kur ielūkoties “bišu televizorā” un smelties spēku guļot "bišu gultās".
Senlietu kolekcijas apskate,  kurā iespēja aplūkot Upītes ciema apkārtnes savāktos darba rīkus, senos priekšmetus
Dažādu krāsu, veidu un formu ķirbju apskate
Ķiploku produktu degustācija – pesto, pārslas, pulveris
Uz ugunskura gatavota dārzeņu biezzupa ar žāvētu gaļu un grauzdiņiem, kafija, tēja, citronūdens
Būs iespējama ķiploku produkcijas, ķirbju, medus produkcijas iekāde tikai skaidrā naudā!
Ciemošanās Zemnieku saimniecībā "Kotiņi" - vienā no lielākajām sēklaudzētavām Latvijā, kur ir iespējams redzēt, kā, izmantojot jauna un inovatīvas graudaugu pārstrādes tehnoloģijas, var saimniekot moderni. Tur var redzēt modernāko lauksaimniecības tehniku savienojumā ar sakoptu ainavu, kā arī var iegādāties saimniecībā saražoto produkciju. Saimniecības pamatnodarbošanās ir graudkopība. Sākot ar lauka sagatavošanu sēšanai un beidzot ar graudaugu novākšanu, kaltēšanu un ražas pārstrādi. Aplūkojot visu saimniecību, redzēsiet  dzīvē realizētu viena cilvēka sapni, kas vēl turpinās. 5.- EUR / pers 
Šobrīd saimniecībā var iegādāties to, ko lieto paši - sertificētu graudaugu un pākšaugu sēklu, lopbarības miltus, pārtikas pupu un zirņu miltus, pupas un šķeltos zirņus, zirņu mannu, kviešu miltus un klijas, miežu putraimus, 3 veidu pērļu grūbas, grūbas, speltas kviešu miltus, 3 veidu manna, rudzu milti 3 veidu, lobītas auzu grūbas, zaļos griķus, 6 veidu pankūku maisījumus, pelēkos zirņus, sinepju sēkliņas, kā arī pašu ražoto rapšu un kaņepju eļļu. Produkcijas iegāde tikai skaidrā naudā!!
Ierašanās Balvos
Nakšņošana hotel Balvi labiekārtots divvietīgos ar atsevišķām vai divguļamām gultām, trīsvietīgos vai četrvietīgos numuros. Ir iespēja izmantot bezvadu internetu bez maksas. Viesnīcas kafejnīca "Lāča ķepās" aicina pavadīt vakaru ar īstu baudu! Labākās ēdienu pagatavošanas tradīcijas!
Iespējama vakara vai rīta pastaiga viesnīcai blakus esošajā Lāča dārzā!
No 08:00 brokastis viesnīcā
No 09:00 Balvu ievērojamāko vietu apskate vietējā gida pavadībā 2.- EUR / pers. + ziedojums baznīcā
Balvu muižas apbūve, parks un Lāča dārzs, vides objekts "Gaiss", Balvu Romas katoļu baznīca, Balvu luterāņu baznīca, Balvu pareizticīgo baznīca, Strūklaka "Plaukstošā ūdensroze” pilsētas parkā, Piemineklis Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem – tautā saukts „Staņislavs” ir kļuvis par brīvības simbolu
Ierašanās Viļakā
Viļakas ievērojamāko vietu apskate vietējā gida pavadībā 3.- EUR / pers.+ ziedojums baznīcā
Viļakas ezera salas pastaigu taka - pa šobrīd garāko pontona tiltu Latvijā (144 m), nokļūsti uz Viļakas ezera salas, kur vēl joprojām saglabājušās Marienhauzenas pilsdrupas. Pie ezera 2017. gadā atklāja mūsdienīgu vides objektu "Ūdens" – instalācija veidota kā simbolisks aplis no 2625 metāla lāsītēm. Viļakas Jēzus sirds Romas katoļu baznīca - Ziemeļlatgales pērle ar 46 metru augstiem torņiem. Iespēja uzkāpt baznīcas tornī, no kura paveras burvīgs skats uz pilsētu, kā arī iespēja izbaudīt ērģeļu spēli. Izstaigāsim Viļakas muižas teritoriju un parku ar liepu alejām un akmens mūra žogu.
"Tālavas sidrs" Stāsts, 7 veidu dzērienu degustācija, uzkodas 12.- EUR / pers.
Ražotnē iespējams uzzināt kas ir sidrs un kā tas top, kāds ir ražošanas process un iekārtas, kā arī kopīgi degustēsim sidrus, ābolu brendiju un sulas!
Noslēgumā būs iespēja iegādāties sidra darītavas produkciju par ražotāja cenām.
"Pakalnieši" Ekskursija, degustācija un pusdienas – siera zupa 10.- EUR / pers 
Mājas siera ražotnē top mīkstais mājas siers ar vairāk nekā 25 veidu piedevām, siera bumbiņas u.c. piena produkti. Iespēja iegādāties produkciju!
Ap 21:30 atgiešanās Jelgavā

Septembris

SĪPOLU CEĻŠ un VECTICĪBNIEKI GAR PEIPUSA EZERU, RAKVERE, AVINURME, TARTU 2 dienas

€ 105.- + apsk. v. + pusd. + ieejas biļete AQUA parkā
7/9/2024
1.diena 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause kafejnīcā pie Valmieras
Sīpolu ceļš un Vecticībnieku ciemi pie Peipusa Ezera no Varnjas līdz Rajai.
Par unikāliem Peipusa ezera piekrastes ciemus padara to savdabīgās ceļu un būvniecības tradīcijas: ciemi ir izvietoti gar ezera malu viena centrālā ceļa malā, tādējādi veidojot kilometriem garu apdzīvotu vietu
Pusdienas Sīpolu – zivju restorānā pie Peipusa ezera, kur nobaudami vienkārši mājas ēdieni šejieniešu gaumē. EUR ~ 13.-/ pers
Unikālais vecticībnieku muzejs, kur redzēsiet tradicionālo apģērbu, amatniecības un darbarīkus, sadzīves priekšmetus un vecticībnieku reliģiskos piederumus.
EUR 3.-/ pers
Sīpoli vēl pie katras mājas! (iespēja iegādāties)
Apmeklēsim kādu no vecticībnieku lūgšanu namiem. Ziedojums EUR ~2.-/ pers
Vecticībnieki ir ticības bēgļi, kas sacēlās pret Krievu ortodoksālās baznīcas ieviestajām izmaiņām un 17. gadsimtā atrada sev patvērumu Igaunijas teritorijā..
Krievijas vecticībnieki (staroveri) nemainīgi seko savām reliģiskajām tradīcijām jau vairāk nekā 1000 gadu. Igaunijā ir 11 vecticībnieku draudzes ar aptuveni 15 000 locekļiem. Tradicionālā vecticībnieku dzīvesvieta ir Peipusa ezera piekraste – Mustvē, Kallaste, Kolkja, Kasepē, Varnja, Pīrisāre, Berezje.
Kallastes Sarkanās klintis – rudais devona smilšakmens atsegums stiepjas nepilna kilometra garumā, sasniedzot vairāku metrus augstumu. Klintīs izveidojušās nišas, padziļinājumi, savdabīgas arkas un nelielas grotas.
Rakvere apmeklētājus piesaista ar iespaidīgajām XIII gadsimta pilsdrupām, modernu pilsētas laukumu un attīstītu SPA kultūru.
Rakvere ir pievilcīga un strauji augoša pilsēta ar alternatīvu noskaņu.
Rakveres Centrālais laukums 2004. gadā, balstoties uz arhitektu O. Kadarika, M. Tīra un V. Tomistes projektu, ieguva jaunu, modernu izskatu.
Reprezentācijas laukumā esošie dzeltenie kupoli, strūklaka, sēdvietas un no laukakmeņiem veidotie nelielie uzkalniņi ir nesuši Rakverei atpazīstamību. Vasaras un rudens periodā acis priecē centrālajā laukumā esošās ziedu kompozīcijas.
Nakšņošana Art Hotell Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm
Ap 18:30 Vakariņas Art Café Rakverē ~ 10.- EUR / pers.
Iesaku apmeklēt ūdens un pirts centru Aqva Water Park and Sauna Center
Darba laiks 08:00 – 22:00
Ieejas biļetes ūdens centrā 21.- EUR / 2.5h vai ieejas biļete ūdens un pirts centrā 26.- EUR / 2.5h
2.diena No 8:00 brokastis
Avinurmes koku klēts ir mājvieta Avinurmes koka izstrādājumiem. Koku klētī ir Igaunijā bagātākā pinumu izvēle, kā arī daudz izstrādājumu pirtij un saimniecībai. Koku klēts visiem interesentiem piedāvā iespēju iemēģināt savu roku un organizē dažādas meistardarbnīcas: grozu pīšana, filcēšana, maizes cepšana, sveču liešana, galošu apgleznošana u.c. Skalu grozu pīšana ir viena no kokapstrādes klēts galvenajām nodarbēm. Un, ja ir kāda vieta, kur ir patiesi šīs mākslas lietpratēji, tad tā ir Avinurmes kokapstrādes klēts.
Koku klēts mājīgajā "Puiduaida” kafejnīcas stūrīti ir iespējams nogaršot mājās ceptas kūkas un pīrādziņus, pašceptu maizi un citas labas lietas. Grupām īpaša ēdienkarte (zupa, otrais ēdiens un pica)! Cena tiks precizēta!
Kafejnīcas gardo kafiju un skaisto interjeru slavē gandrīz ikviens apmeklētājs!
Avinurmes muzeja vilciens
Caur Avinurme no 1926.-1972. gadam gāja šaursliežu Sondas-Mustvee dzelzceļš. Tas pie trases esošajiem ciemiem gandrīz 50 gadus bija īstais ziedu laiks. Uz šodienu no kādreizējā dzelzceļa ir atjaunots 178,5 m garš posms, dzelzceļa tilts un vilciens.
Laidi Aed - Laidi Dārzs EUR 3.-/ pers
Saimniecei pūrā vienmēr ir skaista dārza veidošanas knifi, ar kuriem padalīties.
Laidi un Igora Zalekešinu dārzu Mustvē ciemā apmeklēt brauc arī ārpus Igaunijas mītošie dārzkopības interesenti. Apmeklētājus piesaista laukakmeņi un skujkoki, kuru dārzā ir vairāk nekā simts. Dārzā izveidoti interesanti dizaina elementi – akmens grozi, celiņi, dārza stabiņi. Gar dobēm lielākoties rindojas akmeņi. Dārza mājā izstādītas senlietas; pastaigās sirdi priecē tiltiņi, mazie dīķīši, šūpoles un vējdzirnavas, no kuriem lielāko daļu izveidojuši vai uzmeistarojuši saimnieki paši. Mājas sienas daiļo gleznojumi, kuros attēloti ģimenes iemīļotie laukakmeņi, skujkoki un kaķi. Dārzā ir vairāk kā 20 kaķu skulptūru.
Daiļdārzs aicina gan vasarā, gan rudenī!
Tartu Apgrieztā māja (Biļetes cena pieaugušiem 8.50 €, skolēniem, studentiem, pensionāriem 7.- €)  - galvu reibinošs piedzīvojums gan lieliem, gan maziem. Vārda tiešā nozīmē – māja ir apgriezta kājām gaisā. Augšējais stāvs ir apakšējais, bet apakšējais stāvs ir augšējais. Dīvāni, virtuves skapīši un viss pārējais, kas parastās dzīvojamās mājās atrodas uz grīdas, Apgrieztajā mājā viss atrodas pie griestiem. Pat kaķis! Tiesa gan, tie novietoti uz grīdas, tikai grīda ir griesti, un griesti ir grīda, bet otrādi atrodies Tu!
Brīvais laiks Tartu vai iepēja apskatī populārākos Tartu Vecpilsētas apskates objektus - Vanemuines teātri, Pizas torni – slīpo māju, Emajegi upi ar Loka tiltu, Tartu Universitāti, Universitātes Doma baznīcu, dažādas skulptūras un pieminekļus, arhitektūras brīnumus un doties bērnības rotaļlietu ceļojumā.
Maziem un lieliem ceļotājiem patiks Tartu Rotaļlietu muzejs, kur skatāmas gan senas rotaļlietas, gan arī mākslinieku radītas lelles, dažādu pasaules tautu suvenīrlelles, kā arī somugru tautu tradicionālās rotaļlietas. Savukārt muzeja pagalma mājā ir aplūkojama pēdējās piecdesmitgades Igaunijas filmu leļļu ekspozīcija.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! BIRŠTONA ar 2 DIENU ĀRSTĒŠANAS UN LABSAJŪTAS PROGRAMMU!

€ 285.- (naktmītne, 3x ēdināšana, procedūras, transporta izmaksas)
13/9/2024
13.09. 16:00 izbraukšana no Jelgavas caur Bausku.

Sanatorijas ,,Tulpės” speciālisti ir izveidojuši divu dienu nedēļas nogales labsajūtas programmu, kuras laikā atgūsiet spēkus. Birštonas kūrorta daba un gadsimtiem pārbaudītās sanatorijā nodrošinātās procedūras uzlabos pašsajūtu un iedvesmos jaunai nedēļai. Sanatorija "Tulpė" atrodas pilsētas vēsturiskajā daļā, kur ir lieliska iespēja būt dabas ielenkumā un baudīt mieru un skatus uz Nemunas piekrasti.

Sanatorija "Tulpe" no naktsmītnes "Baltā villa" atrodas 250 m attālumā, tādēļ uz procedūrām un ēdienreizēm būs jāiet pa āru. Nepieciešami maiņas apavi, halāts vai sporta tērps, peldkostīms un čības baseinam.
Iespējama izmitināšana vienvietīgā numurā par papildus maksu!

Nedēļas nogales 2 dienu labsajūtas programma "Harmoniskā nedēļas nogale"

* Izmitināšana 2-vietīgā numurā „Baltās villas” ēkā. Numuriņā ir fēns, universālais mazgāšanās līdzeklis ķermenim un matiem, dvieļi (1 lielais un 1 mazais), ledusskapis, elektriskā tējkanna, bezmaksas WiFi.

3 ēdienreizes dienā, ierašanās dienā vakariņas numuriņā!

Ārsta konsultācija 20.03. vai 21.03. pa Jūsu norādīto telefona numuru!, kuras laikā tiks veikts veselības stāvokļa novērtējums un sastādīts sanatorijas ārstēšanas plāns, kā arī noteiktas procedūras, ņemot vērā to indikācijas un kontrindikācijas.

 • bezmaksas piekļuve pirts un peldbaseina kompleksam katru dienu 1.5 h, procedūras notiek katru dienu

 • 1 minerālūdens pērļu vanna / Oglekļa dioksīda vanna / Pērļu vanna ar ārstniecisko

• 2 sausās masāžas (20 min.)

• 2 aromterapijas vai inhalācijas

• 1 treniņš baseinā vai 1 treniņš sporta zālē

• 1 zemūdens masāža minerālūdens baseinā un turku pirts kompleksā (30 min.)

• 1 roku parafīna vanna vai 1 ķermeņa skrubis

Pēc labsajūtas procedūrām noteikti apmeklējiet visas Birštonas labsajūtas objektus:
apmeklējiet minerālūdens galeriju "Birutė villa",
izmēģiniet Kneipa dārza terapijas (šajā dārzā siltajā sezonā katru rītu 8:10 fizioterapeiti no "Tulpes" vada vingrošanu svaigā gaisā),
dodieties pastaigā pa 2 km garo Nemunas krastmalu, apbrīnojot iespaidīgās ainavas,
uzkāpiet Vītauta kalnā blakus "Baltajai villai",
sporta cienītājiem izmēģiniet pilsētas basketbola laukumu, tenisa kortus, trenažierus, rodeļu trasi.

Veselības apdrošināšana nav iekļauta cenā! Ja vēlaties, varu noformēt BAN. Ja ir, ņemiet līdz EVAK apdrošināšanas karti!
15.09. 15:30 numuriņu atbrīvošana un izbraukšana no Birštonas
15.09. ap 20:30 atgriešanās Jelgavā

LĪVĀNI, DAUGAVPILS CIETOKSNIS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, MARTINSONA MĀJA, ŠMAKOVKAS MUZEJS, SLUTIŠĶU SĀDŽA, TRANSILVĀNIJAS GARŠAS KALKŪNĒ , KRĀSLAVA, LAIMES MUZEJS 2 dienas

€ 110.- + apsk.v.
21/9/2024

Aktuāli! „LATVIEŠU RAĶETES” izrāde 18:00 Liepājas teātris + ekskursija Aizputē

€ 15.-; 20.-; 25.-; 30.-; 35.- + ceļš € 38.- + ekskursija Biļetes jāizpērk līdz 27.06.
22/9/2024
Ekskursija
18:00 - 21;05 Liepājas teātris  izrāde „LATVIEŠU RAĶETES”
Regnārs Vaivars • Režisors – Regnārs Vaivars
Dokumentāls varoņeposs
"Latviešu raķetes" ir izrāde, kurā skatītāji varēs ielūkoties Latvijas bobsleja vēsturē – režisors to veidojis, intervējot 21 bobslejam tuvu stavošu personu, veidojot savu skatījumu uz notikumiem.
Latvijas bobsleja pirmsākums meklējams 20. gadsimta 80. gados, kad inženieris un kamaniņu sporta treneris Rolands Upatnieks pilnīgi tukšā vietā (PSRS un Latvijā šāda sportaveida vēl nebija) radīja PSRS izlasi, kurā 95 procenti bija latvieši. Rolanda Upatnieka inženiera un menedžera talants radīja īstu revolūciju šajā 100 gadus vecajā sporta veidā – viņa projektētās kamanas, ko visā pasaulē sauca par "Latviešu raķetēm".
Izrādē tiks izmantotas arī mūsdienu tehnoloģijas, kas finiša sekundes spēj sadalīt tūkstoš daļiņās, bet vēl joprojām nespēj ielūkoties varoņu dvēseles noslēpumainajās virāžās. Tas būs dokumentāls varoņu eposs latviešu tautai un piemiņai mūžībā aizgājušajam Rolandam Upatniekam.
Kā uzsver režisors: "Šī izrāde nav par sportu, bet latviešu vīriešiem – LĀČPLĒŠIEM – tautas varoņiem. Latvieši var, varēja un varēs."
Dod, dieviņi, kalnā kāpti,
kalnā kāpti,
ne no kalna lejiņā…
Lomās: Mārtiņš Kalita, Valts Skuja, Kārlis Artejevs, Artūrs Irbe, Kārlis Ērglis, Hugo Puriņš, Armands Kaušelis, Kaspars Kārkliņš, Sandis Pēcis
Režisora asistents – Mārtiņš Kalita
Scenogrāfs – Valters Kristbergs
Kostīmu māksliniece – Madara Botmane
Horeogrāfs – Regnārs Vaivars
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
Video mākslinieks – Dainars Albužis
Pirmizrāde 2024. gada 17. februārī

Aktuāli! DRUSKININKI UN BIRŠTONA (2 dienas)

€ 130.- + apskates vietas + pusdienas+ degustācijas
28/9/2024
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze pie Paņevežiem
Mierpilnā Birštona – 70 avotu kūrorts Lietuvā
Maza, mīlīga, klusa un skaista ir Birštona Nemunas upes ielokā!
Apskatīsim skulptūru dižajam valdniekam Vītautam uz zirga, dosimies augšup Vītauta kalnā, kur no vairāku metru augstuma novērtēsim Nemunas līkumaino tecējumu un Birštonu, dosimies uz ūdens iztvaikošanas torni "Druskupis" , kurš sniedz bezmaksas iespēju ieelpot gandrīz vai jūras klimata gaisu, kaut arī līdz jūrai jāmēro simtiem kilometru garš ceļš, nogaršosim minerālo ūdeni un sagādāsim sev tūlītēju minerālo terapiju par baltu velti minerālūdens paviljonā "Birutes Vila", redzēsim sanatoriju "Tulpė", kura ir pirmā sanatorija, kas izveidota Birštonā, pastaiga Kneipa dārzā un Birštonas centrā. “Kādā veidā atklāt dabas ainavu nelidojot, kā justies starp 2 Nemunām?” Būs jākāpj Birštonas skatu tornī – visaugstākajā tornī Lietuvā. Torņa skatu laukums atrodas 45 m augstumā, kopējais torņa augstums – 55 m. Tornis atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Nemunas deltas reģionālajā parkā, tādēļ to ērtāk ir sasniegt, ejot kājām no autostāvvietas līdz tornim ir vien 10 minūtes!
Pusdienas Birštonā 10.- EUR / pers. (ēdienkarte tiks precizēta!)
"Lietuviškas midus" aicina uz degustāciju! Aicinām apmeklēt nesen atjaunoto torni, kas 19 gs. iesala žāvēšanai izmantoja bijusī Gintara alus darītava. Tagad tornis ir aprīkots ar jaunu dzeramā medus muzeju. Muzeja viesiem būs iespēja dzirdēt dzeramā medus rašanās un ražošanas vēsturi, aplūkot senos medus dzeršanas traukus, izstaigāt visus torņa stāvus, apskatīt saglabājušās ražošanas platības un iekārtas, degustēt 6 veidu (6%, 12%, 25%, 30%, 50%, 75%) dzērienu ar uzkodām (siers, riekstiņi)! 15.- EUR / pers.
Netālu esošajā uzņēmuma veikalā varat iegādāties visu veidu dzērienus oriģinālajā iepakojumā - tā ir lieliska dāvana un oriģināls kārums!
Tālāk dosimies uz  Druskininkai ...
Iekārtošanās naktsmītnē. Brīvais laiks.
Iespēja doties uz Akvaparku AQUA, darba laiks līdz 22:00
Cenas: Ūdens aktivitātes (C zona) 2h 16.- €; 3h 19.- €; 4h 22.- €; Pirtis un ūdens izklaides zona (B+C) 2h 22.- €; 3h 26.- €; 4h 29.- €;
Tropiskais +30 grādu karstums, 9 m lielas palmas, zils baseinu ūdens, burbuļojoši džakuzi, šūpoties pa jūras viļņiem baseinā, peldēties ar vai pretstraumes upē, pilnīga atpūta tikai pieaugušajiem paredzētajā pirts zonā ar 19 dažādu pasaules tautu tradīcijās aprīkotās sausās un tvaika pirtīs, ar īpašām pirts programmām un eksotiskām masāžām... Gandrīz debesīs augstais tornis ar līkumotiem atvērtiem un slēgtiem slidkalniņiem apburs ekstrēmu piedzīvojumu cienītājus. Viens, divi, trīs un ... ejam! Ātrums, adrenalīns, nelielas bailes, kas kutina nervus un daudz smieklu, kas skan ūdens strūklu jūrā!
Iespēja doties 7-8 minūšu braucienā ar trošu vagoniņu pāri Nemanai līdz slēpošanas kompleksam Snow Arena un atpakaļ (darba laiks 10:00 - 19;00). Šis ir vienīgais šāda veida vagoniņš Lietuvā. Brauciens abos virzienos pieaugušais 6 €; Skolēni (5-17 g.) 5,5 €; Pensionāri (65+ g.) 5,5 €
Iespēja apskatīt Apgriezto māju (darba laiks 10:00 - 20:00). 3.- EUR / pers.; pens., st., sk. 2.- EUR / pers.
Iespēja doties uz kādu no restorāniem vai kafejnīcu!
Iespēja doties pastaigā pa Vilniaus gājēju aleju un pilsētas vēsturisko centru
Nakšņošana Druskininkai centrā mājīgā viesnīcā „Reginalabiekārtotos divvietīgos ar atsevišķām vai divguļamām gultām, trīsvietīgos vai četrvietīgos numuros. Ap viesnīcu atrodas visas galvenās kūrorta iespējas: pilsētas akvaparks, Vilniaus gājēju aleja, kas iet cauri visam pilsētas vēsturiskajam centram un ved uz brīnišķīgiem ezeriem ar skaistu skatu.
No 08:00 brokastis viesnīcā
Dosimies apskatīt Liškiavas baznīcu un klostera teritoriju ar vietējo gidu 2.- EUR / pers.; pens., st., sk. 1.50 EUR / pers.
Atpakaļ uz Druskininkai
Mūziķa un gleznotāja Mikolajus Konstantina Čurļoņa muzejs ar vietējo gidu 6.50 EUR / pers.; pens., st., sk. 4.- EUR / pers.
Meža muzejs "GIRIOS AIDAS" („Meža atbalss”) - populāra meža māja, kur skatāma ekspozīcija par meža zvēriem, putniem un augiem. Mājas iekšpusē 2 stāvu augstumā izaudzis sens ozols. Tā zaros paslēpušās raganiņas, meža rūķīši un citi pasaku varoņi.
Antana Česnuļa koka skūlptūru parks ar vietējo gidu 7.- EUR / pers.; pens., st., sk. 5.- EUR / pers.– vieta, kuru noteikti  vērts redzēt. Šeit apdāvinātais mākslinieks izveidojis iespaidīgas ainavas, kas prasmīgi sapludina meistarība ar dabu.
Parkā atrodas viena no labākajiem kokgriezējiem Dzūkijas reģionā Antana Česnuļa koka skulptūras.
KĀ CEP ŠAKOTI!? Iespēja redzēt, pašiem izmēģināt un nogaršot, savu roku darbu aizvest mājās! 15.- EUR / pers. Ekskursijas laikā izceptais šakotis 2 kg tiek sadalīts uz visu grupu. Iespēja arī iegādāties.
Pusdienas – zupa, kartupeļu pankūkas 10.- EUR / pers.
Ap 21:00 atgiešanās Jelgavā