Biroja darba laika izmaiņas
23.-29. maijā Birojs slēgts
Atvainojiet par neērtībām!
Ludzu zvaniet vai sūtiet ziņas +37122314063

Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.
Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).

Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2022. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!
Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Pasākumi

Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Visi

Jūnijs

Aktuāli! DAUGAVPILS CIETOKSNIS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, MARTINSONA MĀJA, ŠMAKOVKAS MUZEJS Pieteikšanās un iemaksa līdz 31.05.!!!

€ 39.- + apsk.v. + pusdienas + degustācija. Pieteikšanās un iemaksa līdz 31.05.!!!
3/6/2023
7:30 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze Klidziņā
Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Martinsona māja
Ieejas biļešu cena tiks precizēta!
DAUGAVPILS MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS ir viens no 21. gadsimta ambiciozākajiem kultūras projektiem Austrumeiropā, ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas, kultūras un izglītības centrs Daugavpils cietoksnī, vēsturiskajā artilērijas arsenāla ēkā. Tas piedāvā aplūkot pastāvīgās un mainīgās ekspozīcijas vairāk nekā 2500 m2 platībā. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur iespējams iepazīties ar Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā amerikāņu mākslinieka, abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicēja Marka Rotko /1903-1970/ darbiem paplašinātā ekspozīcijā.

ROTKO CENTRAM 10! Pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbu jaunās ekspozīcijas atklāšana!
Aizvadīto 10 gadu laikā apmeklētāji ir varējuši skatīt kopskaitā 17 Rotko oriģināldarbus.
Daugavpilī būs skatāmas mākslas centra glezniecības kolekcijas izstādes.
Izstādē “Rotko pavasaris” būs skatāmi Latvijas un ārvalstu mākslinieku glezniecības darbi, kas tapuši starptautisko glezniecības plenēru “Marks Rotko (2005-2012)” laikā.
izstāde “Cilvēks. Ģēnijs. Daugavpils” no Rotko centra krājuma.
Līdzās Rotko centram 2022. gadā tika atklāta sengaidīta kultūras un mākslas telpa – “MARTINSONA MĀJA” ar keramiķa Pētera Martinsona darbu pastāvīgo ekspozīciju “Sapņu pilsēta”, mainīgām keramikas mākslas izstādēm un atvērtiem keramikas fondiem.    
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietoksnis. Vēsturiski dažādos laikos izcilajā fortifikācijas būvē ir atradušās dažādu varu armijas. Cietokšņa kopējā platība pārsniedz 150 hektārus.
Būs iespēja paēst kompleksās pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”. Cena tiks precizēta!
Neliela DAUGAVPILS pilsētas apskate
ŠMAKOVKAS MUZEJS Ieejas biļešu cena tiks precizēta!
Iespējama degustācija un šmakovkas iegāde!
Daugavpilī atrodas Latvijā lielākais Šmakovkas muzejs, kas piedāvā mūsdienīgu un atraktīvu stāstu par Latgalē senāko, daudzu gadsimtu ritējumā izkopto alkoholisko dzērienu – šmakovku, kas ir kulinārā mantojuma sastāvdaļa.
Muzejā ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību piedāvā interaktīvi izzināt šmakovkas tapšanas procesu un aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas.
Te var pāršķirstīt arī Daugavpils un Latgales kultūrvēstures lappuses.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Apsk.v. € 25.-/ pens., stud. € 15.- + šmakovkas degust. ~ € 2.50 + pusdienas ~ € 8.-
Apskates vietu cenas un pusdienu izmaksas tiks precizētas!

Aktuāli! PEONIJU DĀRZA SVĒTKI "ZIEDOŅOS", DAIĻDĀRZS, SKATU TORNIS UN KUĢĪTIS BROCĒNOS, VERMUTS UN GARŠVIELAS Pieteikšanās un iemaksa līdz 31.05.!!!

€ 37.- + apskates vietas, pusdienas un degustācijas Pieteikšanās un iemaksa līdz 31.05.!!!
10/6/2023
Izbraucam no Jelgavas 7.30
Kafijas pause Bikstu kafejnīcā Dzirnaviņas
Brocēnos, pašā Cieceres ezera krastā atrodas daiļdārznieces Solveigas Dzenes iekoptais daiļdārzs. Saimniece ne tikai parādīs dārzu un pastāstīs par tur redzamajiem augiem, bet var arī sniegt informāciju par dārza iekārtošanas principiem un dot padomus apstādījumu un ainavas veidošanā 3.- eiro / pers.
Ja esat nolēmuši viesoties Brocēnos un gūt priekšstatu par vienu no skaistākajiem ezeriem Latvijā, kuģītis "Zezer" sniegs Jums šo iespēju. Brauciena laikā izstāstīsim par to, kas atrodas Cieceres ezera krastos, vēsturiskiem notikumiem ezera krastos, kā arī par Brocēnu pilsētu,tās attīstību un mūsdienām.
Brauciens ilgst 1h 15 min, kura laikā Kapteinis, papildus audio gida stāstījumam, dalīsies arī ar saviem stāstiem par ezeru un tā apkārtni. 11.- eiro/ pers.
Cieceres ezera skatu tornis un peldvieta
 Koka konstrukcijas skatu tornis tika atklāts 2018. gada 31. jūlijā. 18 metrus augstais tornis atrodas uz mākslīgi veidota uzbēruma, kopējais augstums sasniedz 30 metrus. No torņa paveras brīnišķīgs skats uz Cieceres ezeru, Brocēnu Pilsētas daļu un daļu Saldus pilsētas turpat blakus esošā Cieceres ezera krasti šajā vietā ir vietējo vidū iecienīta peldvieta. Skatu tornī vienlaicīgi var atrasties līdz 15 cilvēkiem.
Iespēja nopeldēties Cieceres ezerā!!!
Ap13.30 pusdienas kafe “Staburadze” Kuldīgā 7.- eiro/ pers.
(karbonāde ar piedevām, deserts un sula)
Peoniju dārzs „Ziedoņi” piedāvā vienu no Latvijas lielākajām peoniju kolekcijām, kurā ir vairāk kā 400 šķirnes – gan lakstainās, gan krūmpeonijas.  Peoniju kolekcija „Ziedoņos” izveidota četrpadsmit gadu laikā un ik gadu tiek papildināta ar izcilākajām šķirnēm  „Ziedoņos” ir aplūkojams arī iekopts daiļdārzs, retu koku un krūmu stādījumi. Svētku apmeklētājus gaidīs ziedošs peoniju dārzs  ,floristu veidotas peoniju kompozīcijas, peoniju stādīšanas paraugdemonstrējumi un izsmeļošas konsultācijas par audzēšanu.
Svētkos būs iespēja iegādāties puķu stādus un uzzināt par peoniju izmantošanu skaistumkopšanā! Darbosies vasaras kafejnīca un bērnu laukumiņš. 3.- eiro/ pers.
Upatu dižozols ar sava apkārtmēra 2017. gadā izdarīto mērījumu, ierindojas 7-jā vietā Latvijā - 8,63 cm. Taču koka stāvoklis ir ļoti bēdīgs. Iekšā viss satrupējis, kaut arī koks joprojām ir dzīvs. Neizskatās, ka tas varētu dabīgi pieaugt, ja nu vienīgi pats no sava svara nosēžoties un deformējoties izmainīt sava stumbra formu lejasdaļā.
Ventas rumba Ventas rumba Kuldīgā ir unikāls dabas piemineklis Latvijā, kā arī platākais ūdenskritums Eiropā-Ūdenskritumu visā tā garumā iespējams apskatīt no abiem upes krastiem, kā arī no senā ķieģeļu tilta pār Ventu, kas atrodas ap 200 metriem lejpus ūdenskrituma.
Dobeles pilsdrupas slejas Bērzes labajā krastā,. Pilskalns ar nocietināto priekšpili bija apdzīvots jau 10. - 13. gs., bet tā piekājē  atradusies senpilsēta. Kā jau „parasti” tas noticis, arī uz šī senču pilskalna Livonijas ordenis laikā no 1335. - 1347. g. uzceļ mūra pili. Pili sagrāva 18. gs. un no tās saglabājušās visnotaļ iespaidīgas un ainaviskas drupas, kas mūsdienās ir iekonservētas. Tajās izbūvēts skatu laukums.
Ja vīns - tad vislabākais, ja garšvielas - tad visstiprākās.
Rotaļājoties darināt vīnu. Rotaļājoties izdzīvot dzīvi… Tāds ir vīndara Raimonda Miķelsona un dzīvesbiedres Loritas dzīves moto, arī izveidojot vīna darītavu Ludere, jo “ludere”, tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “rotaļāties”. Viss notiek rotaļājoties, tomēr daudzas labas lietas un receptes rodas pēc rūpīgiem eksperimentiem.
Garšvielu un vermuta degustācija 5.- eiro/ pers.
Iespēja iegādāties!
Ap 21.00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! RĪGAS EKSKURSIJA Pieteikšanās un iemaksa līdz 31.05.

€ 30.- + apskates vietas Pieteikšanās un iemaksa līdz 31.05.
11/6/2023
08:00 izbraukšana no Jelgavas
Ekskursija Mežaparka estrādes teritorijā ,estrādes telpās un Kokaru zālē.
Mežaparka estrāde. Vecā estrāde tika uzbūvēta 1955. g. pēc arhitektu V. Šņitņikova, G. Irbītes un K. Dannenhiršas projekta. Tās ietilpība bija 6000 - 9000 kora dziedātāju un ap 22 000 klausītāju sēdvietu. Jaunās estrādes būvniecība aizsākās 2016. g. un šobrīd, pēc 4 gadu būvniecības, tā ir ieguvusi jaunu vizuālu veidolu - arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša iecerēto “Sidraba birzs dziesmu kalnā” veidolu. Unikālā konstrukcija ir veidota no kolonām un kopnēm un iestiepjas debesīs 35,8 metru augstumā. Metāla kopnēs ir iekārti 510 akustiskie vairogi. Tādējādi šis objekts Eiropas mērogā atzīstams kā unikāls un sarežģīts. Jaunizbūvētajā estrādē ir iespēja uzstāties 12 874 koristiem un ir pieejamas vairāk kā 30 000 skatītāju sēdvietas.
Mencendorfa nams, turīga rīdzinieka māja – muzejs iepazīstina apmeklētājus ar turīga rīdzinieka sadzīves kultūras tradīcijām. Ekspozīcijas lielāko daļu veido unikāli 17.-18.gs. griestu un sienu gleznojumi. Tiem ir pieskaņoti vēsturiski interjeru priekšmeti no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma, radot katrai telpai citādu raksturu un noskaņu. Apmeklētājiem iespējams paciemoties senajā veikala telpā, virtuvē ar manteļskursteni, viesu salonā, deju zālē, “dzejnieka istabā”, ģimenes kapelā, saimnieka istabā, “Meitenes istabā”, kā arī ielūkoties vēsturiskajās pagraba velvēs un romantiskajos bēniņos, kur mājvietu radušas izstāžu zāles. Aizraujoša ekskursija muzeja gida vadībā
Iespēja pusdienot Galerija Centrs ‘’Burzma’’. Garšu un notikumu telpa mūsdienu gardēžiem.Vieta, kurā baudīt ēdienu un dzērienu kombinācijas, pieredzēt autentisku un rosīgu atmosfēru, aizraujošu interjeru, kur paveras unikāls skats uz Vecrīgas jumtiem.
Neliela ekskursija Vecpilsētā un Rīgas vēsturiskajā centrā, pārvietojoties no vietas uz vietu...
Etnomuzejs ‘’Cepures pasaule’’.  Muzejā ir apskatāmas galvassegas kā nacionālā kostīma sastāvdaļa, 400 eksemplāri.
Мuzejs iecerēts kā ceļojums apkārt pasaulei pa piecām zālēm, kuru var veikt stundas laikā. Bet patiesībā, lai Rīgas dzīvokļa istabās savāktu visu tradicionālo galvassegu daudzveidību, nācās ceļot divpadsmit gadus. Daudzi eksponāti ir roku darbs, daudzi – burtiski noņemti no vietējo iedzīvotāju galvām, daudziem piemīt juvelierizstrādājuma vai antikvāra priekšmeta vērtība. Katrai cepurei, katram lakatam un galvasrotai te ir savs stāsts — spilgts un savdabīgs, reizēm pat detektīva cienīgs. To uzzināt — tas nozīmē apmeklēt visu pasauli. Cepuru pasauli.
Garlība Merķeļa atdusas vieta Katlakalna kapos.
Unikālā Katlakalna baznīca un dendroloģskie stādījumi pie baznīcas. Katlakalna baznīca no priedēm apaugušas kāpas raugās pāri Daugavai uz Rīgas krastu, ko katlakalnieši savā skatījumā dēvē par Pārdaugavu. Tikai, pienākot tuvāk, nācējam atklājas skaista rotonda ar kupola jumtu, atgādinādama slaveno Romas Panteonu miniatūrā. Katlakalna luterāņu baznīca celta 1791.-1794.gadā pēc Rīgas pilsētas būvmeistara-arhitekta Kristolera Hāberlanda projekta. Dendroloģiskos stādījumus pie baznīcas veidojiss draudzes ilggadīgais mācītājs Roberts Emīls Feldmanis
Ap 20:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! HIJUMĀ SALA – KLUSUMS UN MIERS DABĀ 2 dienas

€ 120.- + apsk. v. + pusdienas
17/6/2023

Vēl 2 brīvas vietas! NORVĒĢIJAS FJORDU KRUĪZS AR MSC EURIBIA 8.dienas 25. jūnijs – 2.jūlijs

Cena: 1 900 eur
25/6/2023
7 nakšu kruīzs pa Norvēģijas fjordiem ar jaunāko itāļu kompānijas kruīzu kuģi MSC Euribia. Pasakaini dabas skati, varenie Norvēģijas kalni, fjordi un ūdenskritumi. Katram kaut reizi mūžā būtu vērts izbaudīt fantastiskos fjordus no kruīzu kuģu klāja..
 
1.diena 25.jūnijs, svētdiena  “Esi sveicināta Kopenhāgena”!                                 
6.00 tikšanās Rīgas lidostā.                                                                                                                       7.10 – 7.40  AVIO Rīga – Kopenhāgena   airBaltic  ceļā 1 h 30 min                                                   Kopenhāgena. Apmeklēsim pilsētas simbolu Nāriņu, Karaļpili, Dānijas parlamentu, Rātslaukumu un Rātsnamu, gājēju tirdzniecības ielu.                                                                      
Transfērs uz ostu.  Reģistrējamies kruīzam.                                                                                 
Pievakarē dosimies  7 nakšu kruīzā pa Norvēģijas fjordiem.                                                                                                                                               
Pēc iekārtošanās kajītē, var doties pusdienās un apskatīt kuģi kuru 8 dienas sauksim par mājām!                                                                                                    Kuģis atiet no Kopenhāgenas ostas plkst. 17.00
2.diena  26.jūnijs, pirmdiena                                                                                                               Diena kuģa baudīšanai jūrā. Šovi, atrakcijas, dažādas spēles, sauļošanās krēsli pie baseiniem. Par papildus naudu var apmeklēt arī SPA centru.
3.diena  27.jūnijs, otrdiena                                                                             
Hellesylt/Geiranger, Norvēģija  08.00 – 19.00 
No rīta uz mirkli apstāsimies Hellesiltes ostā. Šajā visiespaidīgākajā fjordu apgabalā būs iespēja baudīt aizkustinošās ainavas, kur starp līkumotām kalnu kraujām pamanāmi  kristāldzidri ūdenskritumi.
Tālāk dosimies uz Geirangeru. Šī paša ciema vārdā nodēvēts arī viens no gleznainākajiem Norvēģijas fjordiem – Geirangera fjords. No kuģa klāja varēsiet vērot neskaitāmus ūdenskritumus, kas no klintīm krīt fjordā, atgādinot krāšņus līgavas plīvurus.
Slavenākie no tiem -  "Suitor", "Līgavu plīvurs" un "Septiņas māsas".
Par papildus maksu iespējams doties ekskursijā (85 eur):                                                             Mūsu ekskursija sākas gar fjordu, tad pacelsimies kalnā pa 11 līkumu serpentīnu. Augšējā, "Ērgļa" līkumā, apstāsimies, lai baudītu fantastisko skatu lejā: tālumā redzamas tradicionālās senās fermas, kas spītīgi turas virs fjorda. Paaudžu paaudzēs ģimenes varēja dzīvot šajās nogāzēs, un šodien tiek pieliktas lielas pūles, lai atjaunotu un saglabātu šo vēsturisko dzīvesveidu. Mēs dosimies pa ceļu, kas tika pabeigts 1952. gadā.  Te dažas saimniecības ēkas ir vecākas par 200 gadiem. 
4.diena  28.jūnijs, trešdiena                                                                                                        Alesunda  07.00 - 17.00                                                                                                                     Gleznainā jugendstila pilsēta - Alesunda. Pilsēta atrodas uz 5 Norvēģijas jūras salām, tādēļ tā tiek dēvēta par Ziemeļu Venēciju. Slavena ar savdabīgo jūgenstila arhitektūru, kā arī šeit  ir lielākā Norvēģijas osta.  Iesaku ar Hop on Hop of autobusu doties kopīgā braucienā iepazīt pilsētu:  Pavisam būs 8 apstāšanās vietas, no tām viena ir – Aksla kalns, no kura paveras brīnišķīgs skats uz lejā esošo pilsētu un Norvēģu jūras salām. No kalna iespējams doties pa 418 pakāpieniem lejā uz pilsētu, kas atrodas kalna nogāzē. Parken Kulturhus – iepirkšanās kvartāls,  akvārijs un citas interesantas vietas Alesundā   (35 eur Hop on Hop of autobuss) 
5.diena  29.jūnijs, ceturtdiena                                                                                                            Maloy  08.00 – 16.00                                                                                                                          (Precīzs maršaruts būs zināms vēlāk)
6.diena 30.jūnijs, piektdiena                                                                                                               Atpūtas diena jūrā. Brīva diena pēc izvēles: iespējams sauļoties, peldēties, piedalīties spēlēs…
7.diena 1.jūlijs, sestdiena                                                                                                                                                                         Ķīle  09.00 – 18.00                                                                                                                          Iespējams doties ekskursijā ar vietējo tūŗistu autobusu Hop on Hop of, iegādāties kādu ekskursiju ko piedāvā kruīza kuģis, jeb vienkārši pastaigāties pa šo Ziemeļvācijas ostas pilsētu.                  Vecpilsēta nav liela  tāpēc  iespējams to arī apskatīt ejot kājām.                                                                                                                        
8.diena  2.jūlijs,  svētdiena  “Karaliskā Dānija”                                                                                                                               Kopenhāgena.  07.00 brokastis. Par papildus samaksu iespējams apmeklēt Karalisko Dāniju.                            Ceļš uz Kronborgu vedīs gar gleznaino jūras līča krastu, kur 50 km garumā izvietojušās prestižas villas. Ermitāžas un Kronborgas pils,  kurā risinājušies Šekspīra darbā “Hamlets” aprakstītie notikumi. Karaliskais briežu dārzs. Helsingoras vecpilsēta,                                         Fredensborgas pils -  karaliskās ģimenes vasaras residence un Hilleroda.                                       Frederiksborgas pils un baroka parks.  Šī ir viena no apmeklētākajām pilīm Dānijā. Gan grezna, gan lakoniska pils, bet īpaši pasakaini ir tās iekoptie dārzi. Arī pils vēsture ir bagāta, no izpriecu pils tā pārtapa par karaļu rezidenci. Tās kapelā tika kronēti Dānijas monarhi.                              
Pusdienas (par papildus samaksu) restorānā ar skatu uz ezeru Rib House.
Transfērs uz lidostu.                                                                                                                                                        20.00 – 22.25 AVIO Kopenhāgena – Rīga

Jūlijs

Aktuāli! PAIDE, RAKVERE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, PELNU KALNI, POLĀRĀ MUIŽA, PEIPUSA EZERA PIEKRASTE (2 dienas) Pieteikšanās un avansa iemaksa līdz 31.05.

€ 105.- + apsk. v. + vakariņas + pusdienas € 50.- + ieejas biļetes Aqua Parkā Pieteikšanās un iemaksa līdz 31.05.
1/7/2023
PAIDE, RAKVERE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, PELNU KALNI, POLĀRĀ MUIŽA, PEIPUSA EZERA PIEKRASTE (2 dienas)
07:30  izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pause Salacgrīvā.
Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī
Nocietinājuma tornī, kas atroda Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 11.- EUR
Rakveres Cietoksnis
Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gs sadzīves apstākļiem, kur apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. 
Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, viduslaiku bordelis, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 15 EUR
Vakariņa kafe Rakverē 8.- EUR vistas fileja ar spinātiem un sieru, saldais ar kama, ūdens
Iespēja apmeklēt ūdens un pirts centru Aqua Park Ieejas biļetes ūdens centrā 21.- EUR / 2.5h vai ieejas biļete ūdens un pirts centrā 26.- EUR / 2.5h
Nakšņošana viesu mājā Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm
Pelnu kalni - kalni, kas radušies izstrādājot degakmeni – pelni savesti veidojot vairākus kalnus. Izdedžu kalni pamazām apaug ar zāli, un šur tur jau ierīkotas slēpošanas trases. No kalnu virsotnes skaidrā laikā var saskatīt Somu jūras līci.Šis reģions izsenis bijis bagāts ar naftas krājumiem, kas savulaik veicinājuši rūpniecības uzplaukumu visa apkārtnē.
Degslānekļa iegulas Igaunijas ziemeļos jau gadu desmitiem bijis viens no tās galvenajiem enerģijas avotiem. Tur dažādas kvalitātes degslāneklis atrodams 7-170 m dziļumā. Aplēses liecina, ka derīgā izrakteņa šeit pietiks vēl vismaz simt gadiem.
Sakas Muižas parks, skatu tornis un stāvkrasts
Sakas muižas parks atrodas skaistu ainavu augstā kaļķakmens krastā. Parka vecākie koki norāda uz parka lielo vecumu un iespējamo izcelsmi 19. gs sākumā. Parks ir brīvas formas, kā arī no granīta akmeņiem ir rekonstruēts un izveidots sākotnējam pēc iespējas līdzīgs ceļu tīkls ar ceļmalā esošiem soliņiem. Papildus ir izbūvētas stāvvietas, parka apgaismojums, paviljons un lapene.
Uz torņa "Meretorn" virsotni un tā platformām ved vītņu kāpnes, kur visi interesenti var doties un baudīt lielisku skatu gan uz muižas teritoriju, gan uz līcī esošajām salām.
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts
Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 m augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus. Kāpnes platforma  pie Valastes ūdenskrituma ir labākā vieta no kuras apskatīt stāvkrastu. Vai arī dodieties pārgājienā pa piekrastes taku un apskatiet unikālo mežu, kas aug uz kaļķakmens stāvkrasta.
Interesanti fakti:
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts ir 1100 km garā Baltijas kaļķakmens vaļņa, kas sākas Zviedrijas Olandes salā un beidzas Krievijā, netālu no Lādogas ezera, augstākais punkts.
Kaļķakmens stāvkrasta garums ir 23 km, un tas iet no Sakas ciema līdz pat Toilai, tādejādi tas ir garākais nepārtrauktais stāvkrasts.
Valastes ūdenskritums - augstākais Igaunijā
Ontikas stāvkrastā atrodas Valastes ūdenskritums, kas ar savu 30 m augsto ūdens sienu ir augstākais Igaunijā. Lai gan mākslīgi veidots, tas ieguvis titulu kā ne tikai Igaunijas augstākais ūdenskritums, bet varenākais visā Baltijā. Iepriekšējā pastaigu taka ar skatu platformu drošības apsvērumu dēļ 2010. gadā tika slēgta. Tagad ikviens var doties iepazīt šo ūdenskritumu pa atjaunotām koka laipām, kāpnēm un uzkavēties platformās.
Pusdienas kafe "Valaste" 10.- EUR saļanka, cūkas šnicele ar frī kartupeļiem un salātiem
Kukruses Polārā muiža
Kukruses Polārā muiža ar vienas ģimenes starpniecību pastāsta divus stāstus, ar kuriem saistīti dažādi aizraujoši notikumi un izmēģinājumi. Saistībā ar baltvācu stāstu šeit var izmēģināt rakstīšanu ar spalvu un tušu, kā arī pielaikot 17.-18. gadsimta apģērbus.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 6 EUR
Peipusa ezera apkārtne
Eiropas 4. lielākā ezera rietumu krastā, ko apskauj ainaviski lauku ceļi, ir daudz vietu tradicionālās kultūras baudīšanai. Dabiskā un tautiskā Peipsimā apkārtne ir tikpat daudzveidīga un niansēta kā Igaunijas vēsture. Šeit redzēsiet aristokrātisku muižu un krāsainus namus, kas iezīmē Sīpolu ceļu.
Peipusa ezera ziemeļu krasts ir unikāla un skaista atpūtas vieta. Viena no pazīstamākajām un skaistākajām Peipusa ezera pludmalēm atrodas Kauksi. Uz kilometriem garo smilšu pludmali ar dziedošajām smiltīm pāri kāpām ved kāpnes.
Kallastes stāvkrasts
Kallastes pilsētā atrodas Igaunijā garākais devona smilšakmens atsegums – aptuveni 930 m garš. Atseguma maksimālais augstums ir 8 m, ir redzami 11 atsegumi. Kad paisuma laikā paceļas ūdens līmenis, tad viļņi atsitas pret atsegumu, tādēļ smilšakmens atsegumos ir izveidojušās daudzas alas. Lielākās no tām ir 1,5 m augstas un līdz pat 6 m dziļas.
Atgriešanās mājās caur Tartu.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Augusts

Aktuāli! ŽAGARES MUIŽA, VASARAS ZIEDU FESTIVĀLS PAKROJAS MUIŽĀ UN BURBIŠĶI

€ 38.- + apsk.v. + pusdienas
5/8/2023

Aktuāli! LIETUVAS VENĒCIJA! NEMUNAS DELTA, RUSNES SALA, VENTES RAGS, MINGES ZVEJNIEKU CIEMATS, ŠILUTE (2 dienas)

€ 120.- + apskates vietas + pusdienas
11/8/2023

Aktuāli! BABILONO PARKS, DELFINĀRIJS UN JŪRAS MUZEJS KLAIPĒDĀ, PALANGA UN PANARĀMAS RATS

€ 39.- + apsk. v. + prāmja biļete
25/8/2023

07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klaipēda - senā tirgotāju pilsēta, izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēsturi.

Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas Jūras muzejs
Ieeja 8.- eiro, 4.- eiro bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
un Delfinārijs
Ieeja 8.- eiro/ 4.- eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
Gan lieli, gan mazi ir aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Tagad muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju. Turklāt šajā muzejā atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot delfīnu šovu.

Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu

Pusdienas brīvajā laikā Palangā

Jaunums!
BABILONO PARKS jeb gaisa dārzs Ieeja 15.- eiro / bērniem no 5 - 12 g.v. 10.- eiro

Atvērts miniatūrais parks "Babilonos Sodai", kuram Lietuvā nav analogu.
BABILONAS DĀRZI – parks, kurā apvienoti skaisti augi un miniatūri pasaules arhitektūras brīnumi. Eifeļa tornis Parīzē, Brandenburgas vārti Berlīnē, Kolizejs Romā – tā ir tikai neliela daļa no pasaulē slavenākajiem objektiem, ko redzēsiet šajā parkā. Parkā kopumā uzbūvētas 22 pasaules slavenāko objektu miniatūras no 16 valstīm.

Jau ieejot parkā, sapratīsiet, ka reizēm pasaule tiešām ietilps plaukstā. Sakoptā 4 ha platībā izvietotas slavenu arhitektūras ēku miniatūras, un pie katras no tām norādīts, kurā valstī tās oriģināls celts un ar ko tā ir īpaša. Šeit Jūs atradīsiet kultūras objektus no 4 pasaules kontinentiem: Āfrikas, Āzijas, Eiropas un Austrālijas.
Bērni varēs izklaidēties plašajā bērnu rotaļu laukumā, lēkāt pa batutiem un baudīt saldējumu, savukārt vecāki pastaigājoties vai sēžot uz soliņa, var ne tikai apbrīnot parka miniatūras, ūdenskritumus un strūklakas, klausīties katram pasaules reģionam raksturīgo mūziku, bet arī apbrīnot brīnišķīgo dārza apstādījumu. Šeit ir daudz precīzi veidotu topiāru un ziedu kompozīciju, un dārzā ir iestādīti vairāk nekā 40 tūkstoši viengadīgo augu no Lietuvas un Polijas.

Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

Septembris

Aktuāli! Ogres novada Aktuāli! Kultūras centrā 18:00 Ogres teātra izrāde “OLIVERS” + ekskursija Ogrē un apkārtnē

€ 10.-; 12.-; 15.- + ceļš € 35.- Aicinu pieteikties!
0/9/2023

Aktuāli! BRĪVDIENA PĒRNAVĀ

€ 39.- + apsk.v. Aicinu pieteikties!
3/9/2023

RANKAS MUIŽA, SMILTSĒRKŠĶI, „TĀLAVAS SIDRS” GULBENĒ, „PAKALNIEŠU SIERS”, PUSDĀRGAKMEŅI LITENĒ, BALVI, VIĻAKA, Z/S „KOTIŅI” UN REKOVAS DZIRNAVAS 2 dienas

€ 105.- + apskates vietas, degustācijas + pusdienas
9/9/2023
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze kafe “Ieriķu dzirnavas” Gardas tiko ceptas bulciņas un pīrādziņi!
Rankas muižas komplekss Ieejas maksa telpu un parka apmeklējumam ar vietējo gidu pieaugušajiem 7.50 eiro / pers.
Muižas pilnā apmeklējumā iekļauts 12 ha plašs skulptūru parks ar 3 dīķiem, kilometru gara veselības taka, visu telpu apskate - bibliotēka ar 5500 grāmatām un 2 klavierēm, mākslas galerija, antīki Mercedes Benz automobīļi un priekšmetu izstāde, Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas katoļu kapela bagāta ar gleznojumiem.
"Amberfarm" – Smiltsērkšķi veselībai un imunitātei! 6.- eiro / pers.
Ekskursija, iekļaujot izzinošas tēmas par smiltsērkšķu audzēšanu, pārstrādi un produkciju. Produkcijas degustācija. Iespēja iegādāties produkciju!
Smiltsērkšķi ir uzskatāmi ne tikai par dekoratīvu krūmu, bet smiltsērkšķu ogas un lapas ir bagātas ar īpašībām, kuras pielieto daudzās nozarēs. Smiltsērkšķis ir īpaša pārtikas piedeva un lielisks dziedniecības augs.Smiltsērkšķis ir krūmaugs, kura augļi ar skābenu garšu. Tas ir viens no nedaudzajiem augiem, kura sastāvdaļas – lapas un ogas, satur praktiski visus dabā esošos vitamīnus.
"Tālavas sidrs" Stāsts, 7 veidu dzērienu degustācija, uzkodas 8.- EUR / pers.
Ražotnē iespējams uzzināt kas ir sidrs un kā tas top, kāds ir ražošanas process un iekārtas, kā arī kopīgi degustēsim sidrus, ābolu brendiju un sulas!
Noslēgumā būs iespēja iegādāties sidra darītavas produkciju par ražotāja cenām.
"Pakalnieši" Ekskursija, degustācija un pusdienas – siera zupa 10.- EUR / pers  
Mājas siera ražotnē top mīkstais mājas siers ar vairāk nekā 25 veidu piedevām, siera bumbiņas u.c. piena produkti. Iespēja iegādāties produkciju!
"Latvijas pusdārgakmeņi”, darbnīca, kas iekārtota bijušajā Litenes muižas zirgu staļļa ēkā. 4.- EUR / pers.; pensionāriem 3.50 EUR / pers.; bērniem no 7 – 16 g.v. 3.- EUR / pers.
Latvijas pusdārgakmeņi?
Jā! Tādi patiešām ir rodami mūsu zemītē. Meistars piedāvā izzinošas ekskursijas par Latvijā atrodamajiem pusdārgakmeņiem, kā arī to apstrādes procesu. Meistara akmens apstrādes tehnika noteikti ir ievērības cienīga un patiesībā slēpj sevi mazu noslēpumu. Pieredzes stāsti un humors aizraus ikvienu! Uzzināsiet par blēdīgiem akmeņu tirgotājiem un trikiem, kā vienkārši atšķirt īstu akmeni no viltota. Darbnīcā uz vietas tiek izgatavotas rotaslietas un suvenīri. Iespēja iegādāties!
Ierašanās Balvos
Nakšņošana hotel Balvi labiekārtots divvietīgos ar atsevišķām vai divguļamām gultām, trīsvietīgos vai četrvietīgos numuros. Ir iespēja izmantot bezvadu internetu bez maksas. Viesnīcas kafejnīca "Lāča ķepās" aicina pavadīt vakaru ar īstu baudu! Labākās ēdienu pagatavošanas tradīcijas!
Iespējama vakara vai rīta pastaiga viesnīcai blakus esošajā Lāča dārzā!
No 08:00 brokastis viesnīcā
No 09:00 Balvu ievērojamāko vietu apskate vietējā gida pavadībā 2.- EUR / pers.
Balvu muižas apbūve, parks un Lāča dārzs, vides objekts "Gaiss", Balvu Romas katoļu baznīca, Balvu luterāņu baznīca, Balvu pareizticīgo baznīca, Strūklaka "Plaukstošā ūdensroze” pilsētas parkā, Piemineklis Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem – tautā saukts „Staņislavs” ir kļuvis par brīvības simbolu
Ierašanās Viļakā
Viļakas ievērojamāko vietu apskate vietējā gida pavadībā 2.50 EUR / pers.
Viļakas ezera salas pastaigu taka
- pa šobrīd garāko pontona tiltu Latvijā (144 m), nokļūsti uz Viļakas ezera salas, kur vēl joprojām saglabājušās Marienhauzenas pilsdrupas. Pie ezera 2017. gadā atklāja mūsdienīgu vides objektu "Ūdens" – instalācija veidota kā simbolisks aplis no 2625 metāla lāsītēm. Viļakas Jēzus sirds Romas katoļu baznīca - Ziemeļlatgales pērle ar 46 metru augstiem torņiem. Iespēja uzkāpt baznīcas tornī, no kura paveras burvīgs skats uz pilsētu, kā arī iespēja izbaudīt ērģeļu spēli. Izstaigāsim Viļakas muižas teritoriju un parku ar liepu alejām un akmens mūra žogu.
Rekovas dzirnavas, kur agrāk tika malti milti un pārstrādāta vilna, bet tagad iespējams nobaudīt vietējo produkciju un senās receptes mūsdienu garšas izpausmēs. Šobrīd dzirnavas ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis un tās ieguvušas pavisam citu nozīmi – tajās izveidoti piena, gaļas, augļu un dārzeņu pārstrādes cehi, kā arī iekārtota virtuve un telpas ēdināšanas pakalpojumu un kulinārā tūrisma nodrošināšanai. Dzirnavās galvenais mērķis ir celt gaismā vietējos produktus caur senām un pavisam jaunām receptēm un ēdieniem. Īpašais piedāvājums pērļu grūbas un pupu kotletes. Viena no galvenajām ēdienu sastāvdaļām ir zemnieku saimniecības "Kotiņi" saražotā produkcija, kas atrodas netālu no dzirnavām.
Baudīsim senās receptes mūsdienu garšas izpausmēs! 12.- EUR / pers  
Miežu grūbu gaļas zupa ar tomātu sulu, pērļu grūbas ar ceptiem sīpoliem, zirņu kotlete un pupu kotlete, zirņu humuss smērējams uz maizītes, sezonas salāti ar kaņepju eļļu – gurķi, tomāti, marinēti sīpoli, pērļu grūbu deserts, pupu miltu plātsmaize, kaņepju tēja, ūdens.Ir arī kafija melna 1.50 EUR / balta 2.- EUR
No 2021. gada maija Rekovas dzirnavās atvērts z/s Kotiņi produkcijas veikals, kā arī ir iespēja iegādāties  maizīti - ŗudzu,  klona, saldskābo, ciabatta, baltmaizi, baltmaizi ar linsēklām un "ķieģelīti", 3 veidu grūbas, zirņus, pupas, zirņu humusu un pupu kotlešu masu, rapšu, kaņepju un linsēklu ellu, kā arī citus z/s Kotiņi labumus.
Ciemošanās Zemnieku saimniecībā "Kotiņi"
-
vienā no lielākajām sēklaudzētavām Latvijā, kur ir iespējams redzēt, kā, izmantojot jauna un inovatīvas graudaugu pārstrādes tehnoloģijas, var saimniekot moderni. Tur var redzēt modernāko lauksaimniecības tehniku savienojumā ar sakoptu ainavu, kā arī var iegādāties saimniecībā saražoto produkciju. Saimniecības pamatnodarbošanās ir graudkopība. Sākot ar lauka sagatavošanu sēšanai un beidzot ar graudaugu novākšanu, kaltēšanu un ražas pārstrādi. Aplūkojot visu saimniecību, redzēsiet  dzīvē realizētu viena cilvēka sapni, kas vēl turpinās. 4.- EUR / pers  
Šobrīd saimniecībā var iegādāties to, ko lieto paši - sertificētu graudaugu un pākšaugu sēklu, lopbarības miltus, pārtikas pupu, zirņu, kviešu, miežu miltus, miežu un kviešu grūbas, putraimus un pērļu grūbas, lobītus un šķeltus zirņus un pupas, kā arī pašu ražoto rapšu eļļu.
Ap 21:00 atgiešanās Jelgavā

DRUSKININKI UN BIRŠTONA 2 dienas Aicinu pieteikties!

€ 110.- + apskates vietas + pusdienas+ degustācijas
16/9/2023
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze pie Paņevežiem
Mierpilnā Birštona – 70 avotu kūrorts Lietuvā
Maza, mīlīga, klusa un skaista ir Birštona Nemunas upes ielokā!
Apskatīsim skulptūru dižajam valdniekam Vītautam uz zirga, dosimies augšup Vītauta kalnā, kur no vairāku metru augstuma novērtēsim Nemunas līkumaino tecējumu un Birštonu, dosimies uz ūdens iztvaikošanas torni "Druskupis" , kurš sniedz bezmaksas iespēju ieelpot gandrīz vai jūras klimata gaisu, kaut arī līdz jūrai jāmēro simtiem kilometru garš ceļš, nogaršosim minerālo ūdeni un sagādāsim sev tūlītēju minerālo terapiju par baltu velti minerālūdens paviljonā "Birutes Vila", redzēsim sanatoriju "Tulpė", kura ir pirmā sanatorija, kas izveidota Birštonā, pastaiga Kneipa dārzā un Birštonas centrā. “Kādā veidā atklāt dabas ainavu nelidojot, kā justies starp 2 Nemunām?” Būs jākāpj Birštonas skatu tornī – visaugstākajā tornī Lietuvā. Torņa skatu laukums atrodas 45 m augstumā, kopējais torņa augstums – 55 m. Tornis atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Nemunas deltas reģionālajā parkā, tādēļ to ērtāk ir sasniegt, ejot kājām no autostāvvietas līdz tornim ir vien 10 minūtes!
Pusdienas Birštonā 10.- EUR / pers. (ēdienkarte tiks precizēta!)
"Lietuviškas midus" aicina uz degustāciju! Aicinām apmeklēt nesen atjaunoto torni, kas 19 gs. iesala žāvēšanai izmantoja bijusī Gintara alus darītava. Tagad tornis ir aprīkots ar jaunu dzeramā medus muzeju. Muzeja viesiem būs iespēja dzirdēt dzeramā medus rašanās un ražošanas vēsturi, aplūkot senos medus dzeršanas traukus, izstaigāt visus torņa stāvus, apskatīt saglabājušās ražošanas platības un iekārtas, degustēt 6 veidu (6%, 12%, 25%, 30%, 50%, 75%) dzērienu ar uzkodām (siers, riekstiņi)! 15.- EUR / pers.
Netālu esošajā uzņēmuma veikalā varat iegādāties visu veidu dzērienus oriģinālajā iepakojumā - tā ir lieliska dāvana un oriģināls kārums!
Tālāk dosimies uz  Druskininkai ...
Iekārtošanās naktsmītnē. Brīvais laiks.
Iespēja doties uz Akvaparku AQUA, darba laiks līdz 22:00
Cenas: Ūdens aktivitātes (C zona) 2h 16.- €; 3h 19.- €; 4h 22.- €; Pirtis un ūdens izklaides zona (B+C) 2h 22.- €; 3h 26.- €; 4h 29.- €;
Tropiskais +30 grādu karstums, 9 m lielas palmas, zils baseinu ūdens, burbuļojoši džakuzi, šūpoties pa jūras viļņiem baseinā, peldēties ar vai pretstraumes upē, pilnīga atpūta tikai pieaugušajiem paredzētajā pirts zonā ar 19 dažādu pasaules tautu tradīcijās aprīkotās sausās un tvaika pirtīs, ar īpašām pirts programmām un eksotiskām masāžām... Gandrīz debesīs augstais tornis ar līkumotiem atvērtiem un slēgtiem slidkalniņiem apburs ekstrēmu piedzīvojumu cienītājus. Viens, divi, trīs un ... ejam! Ātrums, adrenalīns, nelielas bailes, kas kutina nervus un daudz smieklu, kas skan ūdens strūklu jūrā!
Iespēja doties 7-8 minūšu braucienā ar trošu vagoniņu pāri Nemanai līdz slēpošanas kompleksam Snow Arena un atpakaļ (darba laiks 10:00 - 19;00). Šis ir vienīgais šāda veida vagoniņš Lietuvā. Brauciens abos virzienos pieaugušais 6 €; Skolēni (5-17 g.) 5,5 €; Pensionāri (65+ g.) 5,5 €
Iespēja apskatīt Apgriezto māju (darba laiks 10:00 - 20:00). 3.- EUR / pers.; pens., st., sk. 2.- EUR / pers.
Iespēja doties uz kādu no restorāniem vai kafejnīcu!
Iespēja doties pastaigā pa Vilniaus gājēju aleju un pilsētas vēsturisko centru
Nakšņošana Druskininkai centrā mājīgā viesnīcā „Reginalabiekārtotos divvietīgos ar atsevišķām vai divguļamām gultām, trīsvietīgos vai četrvietīgos numuros. Ap viesnīcu atrodas visas galvenās kūrorta iespējas: pilsētas akvaparks, Vilniaus gājēju aleja, kas iet cauri visam pilsētas vēsturiskajam centram un ved uz brīnišķīgiem ezeriem ar skaistu skatu.
No 08:00 brokastis viesnīcā
Dosimies apskatīt Liškiavas baznīcu un klostera teritoriju ar vietējo gidu 2.- EUR / pers.; pens., st., sk. 1.50 EUR / pers.
Atpakaļ uz Druskininkai
Mūziķa un gleznotāja Mikolajus Konstantina Čurļoņa muzejs ar vietējo gidu 6.50 EUR / pers.; pens., st., sk. 4.- EUR / pers.
Meža muzejs "GIRIOS AIDAS" („Meža atbalss”) - populāra meža māja, kur skatāma ekspozīcija par meža zvēriem, putniem un augiem. Mājas iekšpusē 2 stāvu augstumā izaudzis sens ozols. Tā zaros paslēpušās raganiņas, meža rūķīši un citi pasaku varoņi.
Antana Česnuļa koka skūlptūru parks ar vietējo gidu 7.- EUR / pers.; pens., st., sk. 5.- EUR / pers.– vieta, kuru noteikti  vērts redzēt. Šeit apdāvinātais mākslinieks izveidojis iespaidīgas ainavas, kas prasmīgi sapludina meistarība ar dabu.
Parkā atrodas viena no labākajiem kokgriezējiem Dzūkijas reģionā Antana Česnuļa koka skulptūras.
KĀ CEP ŠAKOTI!? Iespēja redzēt, pašiem izmēģināt un nogaršot, savu roku darbu aizvest mājās! 15.- EUR / pers. Ekskursijas laikā izceptais šakotis 2 kg tiek sadalīts uz visu grupu. Iespēja arī iegādāties.
Pusdienas – zupa, kartupeļu pankūkas 10.- EUR / pers.
Ap 21:00 atgiešanās Jelgavā

Aktuāli! KADIĶU ZEME SAAREMAA UN MUHU! 2 dienas Aicinu pieteikties!

€ 115.-+ € 50.-/ pensionāriem, € 48.-/ bērniem € 35.- (apskates vietas + pusdienas + prāmja biļete)
30/9/2023
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pusdienas
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
1. dienas vakarā iespēja apmeklēt SPA - pieejams baseins, sauna, sporta zāle (iekļauts naktsmītnes cenā) vai doties pastaigā pa Kuresāres vēsturisko centru.
Nakšņošana SPA viesnīcā Meri Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Brokastis 2. dienā ap 8:00.

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Oktobris

GAUJIENA, APE, DZĒRVENES SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”, DRUSKU PILSKALS UN SKATU TORNIS

€ 37.- + apsk. v. + pusdienas
7/10/2023
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus un gardus konditorejas izstrādājumus
JĀZEPA VĪTOLA memoriālais muzejs “ANNIŅAS”
Jāzepa Vītola memoriālā muzeja „Anniņas” misija ir saglabāt Jāzepa Vītola kultūrvēsturisko mantojumu. Muzeja krājumā ir priekšmeti, dokumenti, fotogrāfijas, notis – viss, kas saistīts ar J. Vītola dzīvi un darbību.
Gaujiena – mana paradīze… tā teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists profesors Jāzeps Vītols (1863.gada 26. jūlijs – 1948. gada 24. aprīlis).
Un tā gan muižas aldara divstāvu koka mājiņa, gan 60 pūrvietu “dabas jaukumu” kļuva par vietu, kur Jāzeps Vītols pavadīja katru brīvo brīdi.
GAUJIENA (Adzele)
Gaujienā - sava Gauja un kļavu lapu zelts
Jāzepa Vītola māja "Anniņas" un dīķis, Lauvas mute, kur tek visgaršīgākais avota ūdens.

Cēlā Gaujienas pils ar muižas ēkām, pilsdrupas, kur jūtama senatnes elpa. Ar noslēpumaino auru apvītais Baznīckalns un neatkārtojamās dabas ainavas.
Gaujiena, katram sava un tomēr visiem savējā
CIEMOŠANĀS SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”.  Dzervenes un viss no dzērvenēm!
Very Berry ir ne tikai dabīgās sulas, morsi, sīrupi un svaigās ogas, bet ir arī funkcionālie dzērieni - katrs ar savu superspēju un īpašu pievienoto vērtību. Tomēr visi no tiem joprojām paliek arī pilnībā dabīgi un Latvijas vitamīnu spēcināti.
Lauku māja "Kalnarušķi" – pusdienas (ēdienkarte tiks precizēta!)
Apē apskatīsim
Smilšakmens atsegumus “Jaunās un Vecās Raganu klintis”
Dzenīšu dižvītolu 8,67 m (dižākais baltais vītols Eiropā)
Dvīņu priedes ar zaru tiltu
Piemiņas akmeni matemātiķim Aivaram Liepam (1936.-1979.)
Atjaunoto rakstnieces Elīnas Zālītes skulptūru
Vaidavas Grūbe un HES uz Vaidavas upes
Drusku pilskalns (arī Kornetu pilskalns) (246.6 mvjl.), no kura paveras skaists skats uz Igaunijas Hānjas augstieni, Karulas augstieni un Lielo Munameģi.  Drusku pilskalns ir viens no augstākajiem pilskalniem ar visstāvāko nogāzi Latvijā. Teika vēsta, ka pašā kalna rietumu stūrī, kalna augstākajā vietā senos laikos reiz pacēlusies pils, no kuras tad arī cēlies nosaukums – Pilskalns. Brīnišķīga panorāma, ļoti plašs un ainavisks skats uz apkārtni paveras no Kornetu skatu torņa.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgav

Aktuāli! BIRŠTONA ar 2 DIENU ĀRSTĒŠANAS UN LABSAJŪTAS PROGRAMMU!

€ 265.- Aicinu pieteikties un veikt avansa iemaksu !!!
13/10/2023
13.10. 16:00 izbraukšana no Jelgavas caur Bausku.

Sanatorijas ,,Tulpės” speciālisti ir izveidojuši divu dienu nedēļas nogales labsajūtas programmu, kuras laikā atgūsiet spēkus. Birštonas kūrorta daba un gadsimtiem pārbaudītās sanatorijā nodrošinātās procedūras uzlabos pašsajūtu un iedvesmos jaunai nedēļai. Sanatorija "Tulpė" atrodas pilsētas vēsturiskajā daļā, kur ir lieliska iespēja būt dabas ielenkumā un baudīt mieru un skatus uz Nemunas piekrasti.

Sanatorija "Tulpe" no naktsmītnes "Baltā villa" atrodas 250 m attālumā, tādēļ uz procedūrām un ēdienreizēm būs jāiet pa āru. Nepieciešami maiņas apavi, halāts vai sporta tērps, peldkostīms un čības baseinam.

Nedēļas nogales 2 dienu labsajūtas programma "Harmoniskā nedēļas nogale"

* Izmitināšana 2-vietīgā numurā „Baltās villas” ēkā. Numuriņā ir fēns, universālais mazgāšanās līdzeklis ķermenim un matiem, dvieļi (1 lielais un 1 mazais), ledusskapis, elektriskā tējkanna, bezmaksas WiFi.

3 ēdienreizes dienā, ierašanās dienā vakariņas numuriņā!

Ārsta konsultācija 10.10. vai 12.10. pa Jūsu norādīto telefona numuru!, kuras laikā tiks veikts veselības stāvokļa novērtējums un sastādīts sanatorijas ārstēšanas plāns, kā arī noteiktas procedūras, ņemot vērā to indikācijas un kontrindikācijas.

 • bezmaksas piekļuve pirts un peldbaseina kompleksam katru dienu 1.5 h, procedūras notiek katru dienu

 • 1 minerālūdens pērļu vanna / Oglekļa dioksīda vanna / Pērļu vanna ar ārstniecisko

• 2 sausās masāžas (20 min.)

• 2 aromterapijas vai inhalācijas

• 1 treniņš baseinā vai 1 treniņš sporta zālē

• 1 zemūdens masāža minerālūdens baseinā un turku pirts kompleksā (30 min.)

• 1 roku parafīna vanna vai 1 ķermeņa skrubis

Pēc labsajūtas procedūrām noteikti apmeklējiet visas Birštonas labsajūtas objektus:
apmeklējiet minerālūdens galeriju "Birutė villa",
izmēģiniet Kneipa dārza terapijas (šajā dārzā siltajā sezonā katru rītu 8:10 fizioterapeiti no "Tulpes" vada vingrošanu svaigā gaisā),
dodieties pastaigā pa 2 km garo Nemunas krastmalu, apbrīnojot iespaidīgās ainavas,
uzkāpiet Vītauta kalnā blakus "Baltajai villai",
sporta cienītājiem izmēģiniet pilsētas basketbola laukumu, tenisa kortus, trenažierus, rodeļu trasi.

Veselības apdrošināšana nav iekļauta cenā! Ja vēlaties, varu noformēt BAN. Ja ir, ņemiet līdz EVAK apdrošināšanas karti!


15.10. ap 20:30 atgriešanās Jelgavā