Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2022. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi! Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Baltijas valstīs, tostarp Latvijā turpinās degvielas cenu kāpums! No 2022.gada marta ekskursiju cenas atkarīgas no degvielas cenu izmaiņām.

 

No 1. aprīļa atcelti visi Covid-19 ierobežojumi kultūrvietu darbībai

Ministru kabineta sēdē 22. martā pieņemts lēmums no 1. aprīļa atcelt visas šobrīd spēkā esošās Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības pasākumu norisei, kultūrvietu darbībai, apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai.

Līdz ar to no 1. aprīļa tiks atcelta prasība par Covid-19 sertifikātu uzrādīšanu publisku pasākumu apmeklēšanai. Arī pasākumu organizatoriem, amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem, kultūrvietu darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem vairs nebūs jābūt ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Tāpat vairs nebūs obligāta prasība lietot sejas maskas publiskos pasākumos un kultūrvietu telpās, atstājot to kā brīvu izvēli apmeklētājiem un darbiniekiem.

Pasākumi

Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Visi

Jūnijs

Garantēts! ČERVONKAS MUIŽAS PILS, LIELBORNES MUIŽA, KRĀSLAVAS PILS KOMPLEKSS, AMATNIECĪBAS CENTRS – Podniecības, kokapstrādes, aušanas/tekstila, stikla dekoru darbnīcas, JAUNDOMES MUIŽA, EŽEZERS, ANDRUPENES LAUKU SĒTA, LŪZNAVAS MUIŽA 2 dienas 04.-05.06.

€ 95.-+ apsk.v + pusdienas + brokastis + degustācijas
4/6/2022
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Ap 08:30 Kafijas pause Klidziņā        
VECSALIENAS (ČERVONKAS) MUIŽAS PILS
Vecsalienas muižas pils apskate vietējā gida pavadībā. Tā ir visai gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju – īsta pasaku pils. Ēka segta ar stāvu divslīpju jumtu. Tās plastiku vairo rizalīti, mezonīni, tornis. Blakus pilij un muižas apbūvei izpleties 3 ha liels brīvā plānojuma parks ar vismaz 14 veidiem eksotisko koku sugu. Iespēja uztaisīt pašam savu magnētiņu ar maižas skatiem.
1.50 eiro / pers.
LIELBORNES MUIŽA un PARKS 4.- eiro / pers.
Dosimies gleznainā ekskursijā pa Lielbornes muižas atpūtas kompleksu un tā romantisko parka taku. Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. Šobrīd apskatāma, iespējams, 18. gs. celta vecā pils, kā arī 19. gs pirmajā pusē klasicisma stilā celta jaunā pils. Kungu māja, kas ir raksturīgs vasarnīcas stila piemineklis Augšzemē, var lepoties ar savām dekoratīvi izstrādātajām konstrukcijām un apdares detaļām, kas rada savdabīgu māksliniecisko iespaidu. Pastaigu takas ved gan gar straujo Bornes upi, gan pa tās stāvajām nogāzēm, paverot romantisku skatu uz Daugavas lokiem, dzirnavu drupām un ūdenskritumu,
Pēc ekskursijas varēsiet kungu mājā izbaudīt karstu kafiju vai smaržīgu tēju.
Pusdienas Lielbornes muiža ~ 9.- eiro (ēdienkarte tiks precizēta!)
15:00 - 19:30 KRĀSLAVA
KRĀSLAVAS PILSĒTAS APSKATE ar vietējo gidu
GRĀFU PLĀTERU PILS KOMPLEKSS AR PARKU
Iespēja apskatīt ekskluzīvu porcelāna leļļu galeriju “Kad piepildās bērnības sapni”. 3.- eiro / pers.
KRASLAVAS AMATNIECĪBAS CENTRS - Valda un Olgas Pauliņu Podniecības darbnīca, kokmeistara Aivara Andžāna Kokapstrādes darbnīca, rokdarbnieces Ainas Gubas Aušanas / Tekstila darbnīca, Elvīras Škutānes Stikla dekoru darbnīca
Tikšanās ar kokmeistaru Aivaru Andžānu, kurš rādīs kokapstrādes pamatus un iepazīstinās ar interesantiem faktiem par kokiem.
Amatniecības centrā ir ierīkota arī Latgales kulinārā mantojuma darbnīca, kur būs vietējo mājražotāju ēdienu degustācija.
Nakšņošana lauku mājā „Papeles”
Lieliska atpūta lauku mājā ar visām ērtībām paša Ežezera krastā
Istabas pieejamas 4-vietigas, 3-vietigas, 2-vietigas istabas, koplietošanas duša, tualete un virtuve
Viesiem pieejami un lietojami: lapene, 4x4 m. paviljoniņš, 2 peldvietas ar peldošajām laipām.
JAUNDOMES MUIŽA
Brokastīs uz ugunskura cepti kruasāni, ievārījums, tēja, kafija
19.gs. sākumā celtā Jaundomes muiža atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā, Ezernieku pagasta Jaundomē. Restaurētajā akmens sienu klēts ēkā ir izveidots Jaundomes muižas vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle, kur apskatīt vienu no lielākajām saldūdens zivju mulāžu kolekcijām Latvijā un iepazīties ar ūdensputnu daudzveidību Latgalē, kā arī apskatīt citus eksponātus, kas saistīti ar makšķerēšanas un medību lomu cilvēka dzīvē, apmeklēt Jaundomes muižas teritoriju un  dabas taku, kurā var iepazīties ar aizraujošām muižas laiku vēstures liecībām un izbaudīt Latgales dabas daudzveidību. Jaundomes dabas taka ved līdz Ežezeram- salām bagātākajam ezeram Baltijā.
EŽEZERS – tas atrodas Dagdas novada, Ezernieku un Andzeļu pagastos. Ežezeram ir 33 - 36 salas, un tas ir salām bagātākais ezers Latvijā. Ežezers atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā.
ANDRUPENES LAUKU SĒTA
Muzejā "Andrupenes lauku sēta" Jūs nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus.
Ap 13:0 Pusdienas ~ 12.- eiro "Andrupenes lauku sētā" (šdienkarte tiks precizēta!)
Varēsiet nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus” - kļockas, kuģeli, sieru, speķi, sviestu, zāļu tēju, šmakovku ... Iespēja iegādāties lauku sētā ceptu maizīti.
LŪZNAVAS MUIŽA
Muižas ēkas un parka ekskursijas gida–stāstnieka pavadībā. 
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Garantēts! KADIĶU ZEME SAAREMAA UN MUHU! 2 dienas Aicinu pieteikties un veikt avansa iemaksu līdz 10.05.2022.

€ 105.-+ apskates vietas + pusdienas + prāmja biļete
11/6/2022
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pusdienas
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
1. dienas vakarā iespēja apmeklēt SPA - pieejams baseins, sauna, sporta zāle (iekļauts naktsmītnes cenā) vai doties pastaigā pa Kuresāres vēsturisko centru.
Nakšņošana SPA viesnīcā Meri Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Brokastis 2. dienā ap 8:00.

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! PEONIJU DĀRZA SVĒTKI "ZIEDOŅOS", DAIĻDĀRZS, SKATU TORNIS UN KUĢĪTIS BROCĒNOS, VERMUTS UN GARŠVIELAS

€ 35.- + apskates vietas, pusdienas un degustācijas
11/6/2022

Aktuāli! „SUDRABA LIMBAŽI”, VECZEMJU KLINTIS, PEONJU DĀRZS, KAZAS SIERS UN CELMU BUNGAS

€ 35.- + apsk.v. + pusdienas
17/6/2022
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Raganas ķēķī
Ierašanās  Limbažos
Limbaži ir pilsēta, kur vēsturiskais mijas ar mūsdienīgo!
Limbaži ir sudrabs, himna, ezers, maize, vilna, filcs, teātris un "Spēlesprieks", dejotprieks, dziesmas, reņģu galvaspilsēta, kanoe airēšana un smaiļošana, radiālais ielu plānojums, 18.gs. sienu gleznojumi, etnogrāfisko audumu krātuve, aušanas prasmes un tradīcijas, viduslaiku pils - tā varētu turpināt ... Ekskursija ar vietējo gidu 4,- EUR/ pers.
Vecais Rātsnams un sienu gleznojumi, Mīlestības un draudzības vārti, Ģildes iela, Viduslaiku pilsdrupas un pils vārtu tornis 0,50 EUR/ pers., piemineklis Baumaņu Kārlim, strūklakas „Pieneņpūkas” un „Kamols”, Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca, Sv. Jāņa luterāņu baznīca (ziedojums),Vecais ugunsdzēsēju depo 1,- EUR/ pers.
Maiznīcas “Lielezers” maizīte.
Kopš 1991. gada augusta ģimenes uzņēmums SIA N. Bomja maiznīca „Lielezers” Limbažos cep rupjmaizi, saldskābmaizi pēc senas maizniekmeistara Alberta Blumberga ierādītas tehnoloģijas. „Maize, kuru var pazīt pēc garšas”.
Ekspozīcija "Sudraba Limbaži" - sudraba muzejs Limbažos 5,- EUR/ pers.
Limbažu Vecajā rātsnamā kopš 2019. gada maija sākuma apskatāma  jauna ekspozīcija “Sudraba Limbaži”. Tādēļ sudraba muzejs kļuvis par vienu no apmeklētākajām apskates vietām Limbažos. Ikvienam muzeja apmeklētājam ir iespēja ne tikai apskatīt sudraba darbu ekspozīciju, bet arī uzklausīt gida stāstījumu par katru no darbiem un Limbažu saistību ar sudrabu un ideju ko autors ar tiem vēlējies nodot skatītājiem.
Peoniju un hostu dārzs saimniecībā "Dīriķi" Cena tiks precizēta!
Plaša peoniju (~300 šķirnes) un hostu (~100 šķirnes) kolekcija. Daiļdārzs, kurā atrodami daudzveidīgi skujeņi, hortenzijas, lillijas, bugenvillijas un citi dārza augi.
Piedāvā arī zvēru un putnu dārza apskati (šinšilu ferma, dambrieži, truši, fazāni, pāvi un dažādu veidu baloži)
Kazas siers, kazas piena saldējums un kazas gaļas desas zemnieku saimniecībā "Virbotnes"  Cena tiks precizēta!
Kas „Virbotņu” kazu pienu sieru ēd, tas top stiprs un laimīgs! Aplūkosim kazu ganāmpulku, degustēsim kazas sieru, kazas piena saldējumu un kazas gaļas desu.
 
 
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! PEONIJU SVĒTKI KALSNAVĀ, „TRUŠU KARALISTE”, BIŠKOPĪBA UN VĪNS, LINDES MUIŽAS PARKS

€ 35.- + apskates vietas, pusdienas, ieejas biļetes svētkos
18/6/2022
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze Ikšķilē „Ozoliņa konditoreja”
Lēdmanes atpūtas dabas parks „Trušu karaliste” atrodas gleznainā Ogres upes senlejā, dabas parka teritorijā. Tā ir vieta, kur mīt visdažādāko nokrāsu un lieluma truši. Viņi pieņēmuši karalisti par savām mājām – ierīko alas, veido ģimenes. Trušu sadzīve notiek skaisti veidotās pilīs un muižās, kas labi iekļaujas apkārtējā vidē, radot asociācijas ar pasaku mežu. Apmeklētājiem tiek piešķirts kāds kārums, ar ko pacienāt dzīvniekus. Bez trušiem karalistē mitinās arī  komunikabli āži, zosis un krāšņas punduraitiņas un poniji. 
Pieaugušajiem 5.- Eur/pers., bērniem 3.- Eur/pers.
Vīna darītava „LAUSKIS” atrodas Lēdmanes pagasta Krapes muižā, un nosaukums tai dots, godinot vīndara vecvectēvu Vili Lauski, kura stādītie ābeļu dārzi ir pamats vīna darītavas dzimšanai. Ekskursijas laikā tiek piedāvāta vīna ražotnes apskate un vīna degustācija, kā arī viesiem ir iespēja apskatīt vecos ābeļdārzus un blakus esošo Krapes muižas parku ar tās drupām.
Ekskursija pa dārzu, ražotni, vīna, sidra, stiprā dzēriena degustācija un uzkodiņas
7
,- EUR/ pers.
Latvijas biškopības muzeja ekspozīcija, kas izvietota četrās zālēs, sniedz informāciju par bišu saimes dzīvi, bišu barības bāzi, biškopības produktiem un to nozīmi. Iepazīstina ar Vecbebru biškopības skolas dibinātājiem un skolotājiem. Starp eksponātiem skatāmi seni biškopības darbarīki, stropi un  inventārs. Pie viena var pasūtīt medus degustāciju ar rupjmaizi un pienu. Blakus dravā iespējams iegādāties svaigu medu līdzņemšanai.
Cena tiks precizēta!
Pusdienas
Krodziņā Rūdolfs Cena tiks precizēta!
Peoniju svētki Kalsnavas arborētumā! Tas nav nedz parks, nedz arī dārzs – drīzāk krāšņi ziedošs Latvijas valsts mežu zaļais pagalms, kurā sapulcēti dabas retumi no visas pasaules. “Šis ir burvīgs dārzs, kurā kaut kas vienmēr zied…Kalsnavas arborētumā atrodas lielākā peoniju kolekcija Latvijā, vairāk nekā 300 šķirņu peonijas, kas savā dažādībā priecē ar ziedēšanu no maija vidus līdz pat jūlijam! Kolekcija katru gadu tiek papildināta!
Jūsu rīcībā būs arī novērošanas tornis, pastaigu takas un daudzi citi botāniskie objekti. Brīvais laiks Peoniju festivālā. Varēsiet palūkoties uz peoniju dārzu un visu plašo LVM Kalsnavas arborētuma teritoriju no 25 m augstā skatu torņa.
Iespēja iegādāties stādus un literatūru par peonijām un to audzēšanu.
Pieaugušajiem 6.- Eur/pers.,
skolēniem 3.- Eur/pers.; studentiem un pensionāriem 4.- Eur.
Mājup braucot izlocīsim kājas Lindes muižas parkā, kas atrodas Ķeguma novada Birzgales pagastā. Tā ir ļoti neparasta un maģiska vieta, jo koki veido interesantu, turklāt drūmās dienās, iespējams, pat nedaudz baismu atmosfēru.
1542. gadā Johanns fon Plettenbergs izveidoja muižu, bet 18. gadsimta vidū un 19. gadsimta sākumā ap to jau iekopta plaša saimniecība un izveidots skaists parks. Lai arī līdz mūsdienām no muižas palikuši vien 1767. gadā būvētie vārti, par piemiņu kādreizējai rosībai šeit gozējas žuburainie koki, kas pēc izskata, šķiet, aug ar saknēm uz augšu. ka tās ir Holandes liepas, turklāt parks sniedzas 7,4 hektāru plašumā.
Ap 20:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! CESVAINE - pils, pilsmuiža, krustdūrienu gleznas, siers, alus darītava un stipro dzērienu ražotne, MADONA, BIKSĒRE

€ 35.- + apskates vietas, degustācijas un pusdienas
19/6/2022
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Ap 09:00 Kafijas pause Klidziņā
Cesvaine
Pilsmuižas komplekss un Cesvaines pils
Ekskursija ar vietējo gidu 9.- EUR/pers./ skolēniem, studentiem, pensionāriem 6.50 EUR/pers.
Pilsmuižas kompleksā (18.-19. gs.) šobrīd redzamas vairākas ēkas: zirgu staļļi,  mežkunga māja, klētis pie pils (vienā no tām - stipro dzērienu ražotne "Nordwolf"), alus brūzis un siltumnīcas (salons "Divi Torņi"), pārvaldnieka māja u.c. Muižas tradīcijās alu turpina brūvēt Cesvaines Alus darītavā.
Cesvaines pils ir Eiropas mēroga historisma paraugs, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla un glezniecība. Pils īpašnieks  Ādolfs Gerhards Boriss Emīls fon Vulfs (1857 - 1904)  ēku ceļ no 1893. līdz 1896. gadam kā Cesvaines muižas jauno kungu māju. Lai rastos senas arhitektūras iespaids, no kaltiem laukakmeņiem būvētajā Cesvaines pilī izmantoti romānikas, gotikas, renesanses un jūgendstila elementi. Jaunā pils daļēji uzcelta vietā, kur bijusi gan vecā kungu māja, gan viduslaiku pils.
CESVAINES ALUS DARĪTAVA UN DĀMU IECIENĪTAIS TUMŠAIS ALUS
Ekskursija ar degustāciju 5.-  EUR pers.
Cesvaines Alus ir atdzīvinājis 150 gadus ilgās Cesvaines alus darīšanas tradīcijas, kuras 1865. gadā uzsāka pirmais muižas alus brūzis. Cesvaines alus darītava ir viena no mazākajām amatnieku alus darītavām Baltijā. Alu vāra virs alkšņa koka uguns, pēc tam to iejavo ozolkoka kubulā. Savu dzidro krāsu un tīro garšu, alus iegūst pateicoties augstākā labuma izejvielām un lēnam nogatavināšanas procesam - jaunais alus tiek noturēts mucā vismaz 30 dienas.
Blakus alus darītavai atrodas AS “Cesvaines piens”, kur top izcili sieri, kas vēl labāk garšo kopā ar vietējo alu.
KRUSTDŪRIENU GLEZNU GALERIJA PIE VINETAS MEISTERES 2.- EUR/pers.
Gleznu galerijā apskatāmas ap 70 Vinetas Meisteres izšūtās gleznas, to starpā arī pasaulē zināmu autoru gleznu reprodukcijas.
Vineta piedāvā apskatīt, nopirkt un pasūtīt gleznas, foto albumus, recepšu grāmatiņas, izšūtus krustdūrienu tehnikā. Cik smalka ir rokdarbnieces Vinetas Meisteres nodarbošanās - izšūšana kaligrāfijas līmenī (tūkstošiem krustdūrienu, milimetru precizitāte, desmitiem krāsu toņu vienā darbā) - to var izprast un novērtēt tikai dzirdot saimnieces aizrautīgo stāstu.
NORD WOLF - STIPRIE DZĒRIENI AR LIELU DAUDZUMU VIETĒJO OGU!
Ekskursija ar degustāciju 5 EUR pers.
Nord Wolf dzērienu ražotne atrodas pašā Cesvaines pilsmuižas sirdī – klētī blakus muižkunga fon Vulfa pilij. Kopš 2015. gada šajā senajā ēkā ražo augstas kvalitātes stipros dzērienus. Ogu uzlējumu un GIN ražošanas procesā izmanto lielu daudzumu dažādu vietējo ogu, kas dod dzērieniem piesātinātu garšu, krāsu un baudīšanas pieredzi. Piedāvā degustāciju programmu  viesiem, kurā iekļauta gan ražotnes apskate, gan viesu iepazīstināšana ar interesanto alkohola tapšanas procesu, gan dzērienu nobaudīšanu.
2020. gadā zīmols Cesvaines Brūzis pārtapis zīmolā Nord Wolf. Nemainīga kvalitāte jaunā ietvarā!
BIKSĒRES MUIŽA - SENLIETU MUZEJS, PARKS AR SKULPTŪRĀM 2.- EUR/pers.
Pirmo reizi rakstos Biksēre minēta 1583.gadā, kad Polijas karalis Stefans Batorijs muižu izlēņojis Heinriham Ramelam. Pēdējais muižas īpašnieks Johans Eduards Magnuss. Baronu ļaudis raksturojuši kā ļoti nežēlīgu cilvēku, varbūt tāpēc muižas parkā ir “Vaimanu vārti”, “Nāves ieleja” un  akmens, uz kura vēl tagad saskatāmi muižā pērtu zemnieku asins lāsojumi.  
Biksēres muižas apbūves kompleksā šobrīd var redzēt: kungu māju, magazīnu (tagad senlietu muzejs “Biksēres klēts”), saimniecības ēku, dzirnavu māju, kalpu māju un kroga ēku. Muižas parkā pēdējās desmitgadēs izvietotas koktēlniecības simpoziju dalībnieku veidotās lielformāta ap 20 skulptūras: Spīguļo saulīt, Degošie koki, Ilūzija, Lidonis, Rīts, Peldēt saulē u.c.
Senlietu muzejā "Biksēres klēts" izvietota ekspozīcija par Sarkaņu pagasta un bijušā Patkules pagasta vēstures liecībām. Muiža pagalmā atrodas lielas šūpoles...
Muiža atrodas kalnā un no pagalma paveras tāla skatu panorāma. Šeit var redzēt, kā Vidzemes augstiene pakāpeniski pāriet Austrumlatvijas zemienē.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Jūlijs

Aktuāli! TALLINA AR ROŽU UN MARCIPĀNA SMARŽU! 2 dienas

€ 105.-+ apsk.v
2/7/2022

Aktuāli! VECMĀMIŅĀM UN MAZBĒRNIŅIEM! SALMU DARBNĪCA, VILKAČU TAKA, PASTARIŅA MUZEJS, RIDEĻU DZIRNAVAS, ĶEMERU DABAS TAKA.

Vecmāmiņām € 36.-/ mazbērniņiem € 32.- + apsk. v. + pusdienas
10/7/2022
08:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze Pūrē
Pirmā salmu darbnīca Latvijā. Šeit ir lietas, kuras patiesi radītas no sirds, un tas ir sajūtams visos Rītiņu ģimenes veidotajos salmu darbiņos. Salmu muzejā apskatāmi vairāk kā 500 eksponātu, kuru skaitā ietilpst vairākas tematiskas kolekcijas: rūķu, pūķu, putnu, raganiņu, sēņu, eksotisku dzīvnieku kolekcijas.
Cena ar vietējo gidu 4.50 eiro pieaugušajiem, 4.- eiro studentiem, pensionāriem, 3.-  eiro bērniem no 3 gadu vecuma un skolēniem.
Salmu darbnīcā ir vieta, kur ikviens interesents var radoši izpausties. Salmu darbnīcā meistara vadībā varēsiet apgūt praktiskas iemaņas un izveidot paši kādu salmu figūriņu.
Radošā darbnīca 4.- euro bērniem; 8.- euro pieaugušajiem.
Vilkaču taka Raudas mežos.  Par Raudas mežu sastopami mistiski stāsti un leģendas – īsts spokaiņu mežs!  Zintnieki teic, ka enerģētiskā spēka ziņā tas ne nieka neatpaliek no leģendārajiem Pokaiņiem. Raudas mežs īpašs ar to, ka šeit – kā nekur citur Latvijas dabā – novērojams izteikts enerģiju kontrasts. Te aci pret aci satiekas pozitīvā un negatīvā enerģija. Vilkaču taka ģimenēm – "Vilcēna riksis" - būs marķēta ar 2 baltu vilka ķepu nospiedumiem uz kokiem. Taka pa spēkam bērniem un cilvēkiem gados. Pa ceļam vairāki mistiski objekti: Nejaucēnu telts, Sausenis, Vilkača priede, Egle – Akmens meita, Vadātājkalns un Draņķozols.
Pastariņa muzejs - veltīts rakstniekam Ernestam Birzniekam-Upītim (1871–1960), kas bērnībā saukts par Pastariņu. „Bisnieku” viensēta, kurā rakstnieks dzimis, ir vairāk nekā 400 gadus sena un laika gaitā mainījusies līdz nepazīšanai. Atjaunotajā dzīvojamā ēkā iespēja iepazīt Birznieku dzimtu un viņu sadzīvi, rakstnieka dzīvi un daiļradi.
Dārzā izveidots vecās „Bisnieku” saimniecības samazināts sētas makets, kas atspoguļo situāciju rakstnieka bērnībā. Mājiņas ir tik lielas, lai tajās varētu dzīvot knēvelīši. Ekskursijas programmā tiks izmantotas spēles un rotaļas, lai iepazītu stāstus, tradicionālos amatus un kulināro mantojumu, tostarp maizes cepšanu īstā maizes krāsnī. 4.- eiro no personas
Dzirnavu muzejs izvietots trijos Rideļu dzirnavu stāvos. Te muzeja apmeklētāji var iepazīties ar Rideļu vēsturi, graudsaimniecību, kā un ar kādām ierīcēm no graudiem ir ražoti milti, tostarp viesiem ir pieejama interesanta, izglītojoša īsfilma „No grauda līdz maizei”.
Cena ar vietējo gidu 4.- eiro pieaugušajiem, 3.-  eiro bērniem
Turpat blakus esošajā kafejnīcā “Cope” nobaudāmas īpašās Rideļu dzirnavu pankūkas (cena tiks precizēta!)
Lielā Ķemeru tīreļa taka - populārākais apskates objekts Ķemeru Nacionālajā parkā, kur var iepazīt augsto purvu un tā iemītniekus.Takas laipa aizvedīs sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržas valstībā. Uzmanīgi ieskatoties, var ieraudzīt gan kukaiņēdāju augu – raseni, gan dažādus putnus – purva tilbīti, balto cielavu, koku čipsti un tālumā saklausīt dzērves. Īsāku pastaigu cienītāji var doties pa laipas mazo loku (~1,4 kilometri), savukārt tiem, kas izvēlēsies doties pa lielo loku (~3,4 kilometri), lielākā balva būs skatu platforma, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz purva ainavu mazliet no augšas.
Auto novietošana stāvlaukumā vasaras sezonā – 2.- par automašīnu.
Ap 19:00 atgriešanās Jelgavā

GAUJIENA, CIEMOŠANĀ SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”, APE, DRUSKU PILSKALS UN SKATU TORNIS

€ 37,- + apskates vietas, degustācijas un pusdienas € 24,-/ senioriem € 22,-
29/7/2022
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus konditorejas izstrādājumus.
JĀZEPA VĪTOLA memoriālais muzejs “ANNIŅAS”
Jāzepa Vītola memoriālā muzeja „Anniņas” misija ir saglabāt Jāzepa Vītola kultūrvēsturisko mantojumu. Muzeja krājumā ir priekšmeti, dokumenti, fotogrāfijas, notis – viss, kas saistīts ar J. Vītola dzīvi un darbību.
Gaujiena – mana paradīze… tā teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists profesors Jāzeps Vītols (1863.gada 26. jūlijs – 1948. gada 24. aprīlis).
Un tā gan muižas aldara divstāvu koka mājiņa, gan 60 pūrvietu “dabas jaukumu” kļuva par vietu, kur Jāzeps Vītols pavadīja katru brīvo brīdi.
GAUJIENA (Adzele)
Gaujienā - sava Gauja, ievas, lakstīgalas, naktsvijoļu pļavas... 
Jāzepa Vītola māja "Anniņas" un dīķis, Lauvas mute, kur tek visgaršīgākais avota ūdens.
Cēlā Gaujienas pils ar muižas ēkām, pilsdrupas, kur jūtama senatnes elpa. Ar noslēpumaino auru apvītais Baznīckalns un neatkārtojamās dabas ainavas.
Gaujiena, katram sava un tomēr visiem savējā
 CIEMOŠANĀ SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”
Kalna purvā mīt “Purva princeses”, bet netālu - maza ražotne, kurā top 100% īsta, dabīga sula. To, kā tas notiek, kādi vēl gardumi top “Very Berry” ražotnē un kā garšo Latvijā audzēts, dabīgs meža spirdzinājums, jābrauc lūkoties uz Gaujienas pusi.
Very Berry ir ne tikai dabīgās sulas, morsi, sīrupi un svaigās ogas, bet ir arī funkcionālie dzērieni - katrs ar savu superspēju un īpašu pievienoto vērtību. Tomēr visi no tiem joprojām paliek arī pilnībā dabīgi un Latvijas vitamīnu spēcināti.
Nepalaid garām Iepazīt krūmu melleņu un lielogu dzērveņu purvu kā vērojot, tā garšojot!
Lauku māja "Kalnarušķi" - pusdienas
Apē apskatīsim
Smilšakmens atsegumus “Jaunās un Vecās Raganu klintis”
Dzenīšu dižvītolu 8,67 m (dižākais baltais vītols Eiropā)
Dvīņu priedes ar zaru tiltu
Piemiņas akmeni matemātiķim Aivaram Liepam (1936.-1979.)
Atjaunoto rakstnieces Elīnas Zālītes skulptūru
Vaidavas Grūbi un HES uz Vaidavas upes
Drusku pilskalnu (246.6 mvjl.), no kura paveras skaists skats uz Igaunijas Hānjas augstieni un Karulas augstieni. Drusku pilskalna virsotnē iekārtota atpūtas vieta ar neapjumtu galdu un soliem. No kalna virsotnes D, DA un Z virzienos veidotas ainaviskas skatu stigas.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Augusts

PIEBALGA UN PIEBALDZĒNI, "SAULRIETI" UN "KALNA KAIBĒNI", PORCELĀNS

€ 35.- + apsk.v. + pusdienas
12/8/2022
7:00 izbraukšana no Jelgavas
KAFIJAS PAUZE “Ieriķu dzirnavās”, iespēja apskatīt ūdenskritumus un floristikas ekspozīciju. Vidzemes šosejas 72. km no Rīgas, starp Siguldu un Cēsīm, daba ir izveidojusi un cilvēki pilnveidojuši brīnumjauku relaksēšanās vietu, kur ikdienas steigā nogurušajiem atgūt spēkus, vērojot brīnišķīgos Melderupes ūdenskritumus, vienmēr mainīgo, savdabīgo floristikas ekspozīciju, gūt enerģiju no iespaidīgā ūdensrata cēlās gaitas.Ieriķu dzirnavas ir izteikti draudzīga vieta ģimenēm ar bērniem, jo pastaigu taka ir veidota no ērta seguma taciņām. Pateicoties šīm taciņām, upes krastus Jūs varēsiet izstaigāt sausām kājām.
BREŽĢA KALNS atrodas Taurenes pagastā. Brežģa Kalna augstums 255 m v.jl., relatīvais augstums - 40 m. Kalnam pāri iet vecais ceļš. No Brežģa paveras skaists skats pār Vidzemes pakalniem.
VECPIEBALGA – dīķi, ūdensrozes, Alauksta ezers, baznīca, pusdienas Vecpiebalgā
Vecpiebalgas centrā, Cēsu - Madonas autoceļa malā zied dažādu krāsu ūdensrozes. Vecpiebalgas centrā, Cēsu - Madonas autoceļa malā no jūnija līdz septembrim zied kolekcionāra Jāņa Sniedzes stādītās un audzētās dažādu šķirņu ūdensrozes.
ALAUKSTA EZERS Atrodas Cēsu rajonā, Vecpiebalgas pagasts administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 3.3 metri, bet maksimālais dziļums - 7.0 metri. Ezeram ir vairākas (2 gab.) salas. Šeit mīt sīga, līdaka, plaudis, rauda, rudulis, līnis, karūsa, ālants, vīķe, asaris, ķīsis, zutis, plicis, sudrabkarūsa, ausleja, grundulis, zandarts, akmeņgrauzis, vēdzele, karpa.
K.SKALBES MUZEJS “Saulrieti” aicina ikvienu brīdi pakavēties pasaku un dzejas pasaulē un baudīt krāšņo Piebalgas ainavu. Memoriālajās telpās saglabāts Skalbju dzīves laika iekārtojums, par tā laika dzīvi Saulrietos stāsta ģimenes piemiņas lietas un fotoattēli.
BRĀĻU KAUDZĪŠU MUZEJS “Kalna Kaibēni” vienlaikus ir vecākais memoriālais muzejs Latvijā un 19. gs. 60.-70. gadu skolu vēstures piemineklis.
VECPIEBALGAS MUIŽA atrodas Inešos, Latvijas īsākās upes Orisāres krastā. Pēc Ziemeļu kara Pēteris I uzdāvina muižu Borisam Šeremetjevam, kurš dzīvojamo ēku tagadējā izskatā cēlis ap 1784.-1786. gadu. 19.gs.sāk. ap parādes pagalmu veidots vienots apbūves ansamblis klasicisma stilā. Tā kalpojusi par prototipu Slātavas muižai Brāļu Kaudzīšu romānā „Mērnieku laiki”. Muižu iekļauj parks 4,2 ha platībā. Tajā aug 43 koku un krūmu sugas, 22 no tām - eksotiskas. Parku apjož laukakmeņu žogs.
PIEBALGAS PORCELĀNA FABRIKA ir vienīgā porcelāna fabrika Latvijā. Ekskursijas laikā iespējams piedalīties porcelāna suvenīra tapšanas procesā, klausoties stāstu par porcelāna vēsturi un Piebalgas Porcelāna Fabrikas gaitām. Apgleznošanas darbnīca pieejama arī kā ceļojošā darbnīca.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! POLIJA ĻUBĻINA, ZAMOŠČA, ZAMOISKU PILS – UNESCO MANTOJUMS! 3 dienas

€ 169.-
19/8/2022

KAUŅA UN VIĻŅA, SPA ATPŪTA VILNIUS GRAND RESORT 5* 2 dienas

€ 108.- + apsk.v.
26/8/2022
7:00 Izbraukšana no Jelgavas
WC un brokastu pause pie Panevežys
Ierašanās Kauņā
Kaunas Kristaus Prisikėlimo bažnyčia (jeb Kristus augšāmcelšanās baznīca) - Lietuvas neatkarības gados, 1922. g., radās ideja Kauņā uzcelt baznīcu kā pateicības simbolu Dievam par atgūto brīvību. Uz iespaidīga augstuma tika izveidota terase, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kauņu. Uz skatu tereses iespēja uzbraukt ar liftu vai kāpt pa kāpnēm. 
Žaliakalnis (jeb Zaļā kalna) funikulieris - vecākais Lietuvā, celts 1931. gadā. Funikulieris dodas 142 metrus augšup kalnā vai lejā no kalna.
Kauņas gājēju iela Laisves aleja, Kariljons, Varoņu laukums, Vitauta Dižā piemineklis, Prezidenta pils un Rātslaukums.
Brīvais laiks gājēju ielā 
Pažaisles Kamaldiešu klostera ansamblis Kauņā (patlaban šeit dzīvo Sv. Kazimira ordeņa mūķenes)
Apskate ar vietējo gidu.
Iepirkšanās centrs Mega, kur pašā Tirdzniecības centra vidū var aplūkot 10 m augstu akvāriju, kura kopējā ietilpība ir 170 tūkstoši litru.
Vakarpusē ierašanās Vilnius Grand Resort 5*
Nakšņošana SPA VILNIUS GRAND RESORT 5*
Viļņas vecpilsētas senatnīgās ieliņas, nami un baznīcas.
Plaša ekskursija vecpilsētā,
Viļņas vecpilsēta- Ģedimina kalns un pils, Katedrāle, Prezidenta pils, Universitāte, Sv.Annas baznīca, gājēju iela-ekskursija pilsētā un brauciens Ģedimina kalnā ar funikulieri
Neliels brīvais laiks vecpilsētā
Pusdienas lieliskajā atpūtas kompleksā ‘’Belmontas’’
Atpūtas komplekss „Belmontas”, kas iekārtots senās ūdensdzirnavās, mākslīgais ūdenskritums uz Viļnjales upītes, senais dzirnavu rats, skaisti sakopta teritorija .Iespēja vakariņot (tradicionālā lietuviešu virtuve)
Brīvais laiks iepirkumiem kādā no Viļņas lielveikaliem
Mājupceļš
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija

Septembris

PIRMĀ DZINTARA PIRTS PASAULĒ! 2022. (2 dienas) Brauc no Rīgas caur Jelgavu!

Cena € 119.-
0/9/2022
Piedāvājam apmeklēt unikālo atpūtas un veselības centru, kas ir lielākais šāda veida komplekss Lietuvas rietumos, jūsu labsajūtai 15 baseini. Kompleksa piedāvājums ļauj relaksēties un izbaudīt dažādas ūdens aktivitātes, unikālu pirts programmu, atveseļošanās kūres, SPA procecdūras. Dzīvošana ir no koka celtās villās meža ielokā.

1.diena Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas. 9:30 no Jelgavas Pirmā pieturvieta Šauļos, kas godam ir nopelnījusi, lai to sauktu par Saules pilsētu. Piestāsim pie tirdznicības centra. Šeit Jūs varēsiet iemalkot kafiju un iegādāteis kādu kaimiņzemes gardumu. Pauzīte apmēram 1.5 stundu. Turpinam ceļu...
Atpūtas kompleksā plānojam ierasties ap plkst. 15:00. Iekārtošanās villās.
Jūsu veselības un možā gara uzturēšanai, aicinām Jūs apmeklēt saunas un baseinus. Te Jūs sagaida arī unikāla dzintara sauna „Saule”. Patīkama saunas temperatūra, komforts un dzintara dabīgais spēks, kas iedarbojas uz Jūsu ķermeni un garu.
Tāpat Jūs priecēs sertificēts ģeotermiskā ūdens baseins, kas satur augstu minerāļu koncentrāciju. Te varat arī malkot zāļu tēju. Gan āra gan iekštelpu baseinu dadzveidība Jums sagādās īstu svētku sajūtu miesai un garam! Pēc patīkamajām ūdensprocedūrām, aicinām Jūs vakariņās. Pavārs būs kārtīgi pacenties...
Tie, kas mīl dejot un klausīties labu mūziku, būs gaidīti vakara pasākumā ar dzīvo mūziku. Uzrausim kādu danci! Dzīvā mūzika no plkst. 22:00


2.diena Gardas „ zviedru galda” tipa brokastis. Brīvais laiks nesteidzīgai atpūtai. No plkst. 10:00 ūdens procedūras. Jūsu rīcībā pirtis un baseini. No kompleksa izbrauksim ap plkst. 12:15. Pauzīte Šauļos (~2 h) pie tirdznicības centra Akropolis. Te iespēja gan paēst, gan apmeklēt Lidl veikalu, lai sapirktu gardus suvenīrus. Ar dāvanām dodamies mājup.

SPA komlekss atrodas atsevišķā ēkā. Ja ir vēlme, par papildus maksu iespējams pieteikt SPA procedūras.
Neaizmirstat paņemt līdzi ID karti vai pasi, peldkostīmu, naudiņu ( EUR).
Esat gatavi personiskajiem tēriņiem.

Brauciena cenā ietilpst:
1 vieta tūrisma klases autobusā;

Ceļa un transporta izdevumi;
Nakšņošana villās: 1 vieta 4 vietīgā villā ar 2 guļamistabām;
1 brokastis
1.diena: Atpūtas un atveseļošanās centra apmeklējums 3 stundas; Dzintara sauna – 1 reize (30min.)
2.diena: Atpūtas un atveseļošanās centra apmeklējums 2 stundas.

Papildu izdevumi:
Medicīniskā apdrošināšana – no 1.90 EUR.
Apdrošināšanai ir jābūt obligāti!
2.dienā: Dzintara sauna – 4 EUR 30 min; Ģeotermiskā baseina apmeklējums 20min.8 EUR
Izklaides pasākumi un SPA procedūras, kas pasūtītas atseviški.
Vakariņas 15 EUR

Aktuāli! DAUGAVPILS, CIETOKSNIS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, ŠMAKOVKAS MUZEJS

€ 37.- + apsk.v. € 16.-/ pens., stud. € 12.- + šmakovkas degust. € 2.- + pusdienas € 6.-
17/9/2022
7:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
MARKA ROTKA MĀKSLAS CENTRS - Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.
DAUGAVPILS CIETOKSNIS
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kura kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Fortifikāciju lauzto līniju veido aizsargvalnis ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām: lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi. Daugavas kreisajā krastā izvietots tilta nocietinājums. Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli. Visas ēku fasādes ieturētas ampīra stilā, izņemot Nikolaja vārtus un Ūdenstorni, kuri uzbūvēti gotiskās formās.
Būs iespēja paēst kompleksa pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”.
ŠMAKOVKAS MUZEJS
DAUGAVPILS - ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā. Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis). Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas. 
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! KADIĶU ZEME SAAREMAA UN MUHU! 2 dienas Aicinu pieteikties un veikt avansa iemaksu līdz 15.08.2022.

€ 105.-+ apskates vietas + pusdienas + prāmja biļete
24/9/2022