08.08. darba laiks 12:30 - 18:00
Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2022. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi! Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Baltijas valstīs, tostarp Latvijā turpinās degvielas cenu kāpums! No 2022.gada marta ekskursiju cenas atkarīgas no degvielas cenu izmaiņām.

 

No 1. aprīļa atcelti visi Covid-19 ierobežojumi kultūrvietu darbībai

Ministru kabineta sēdē 22. martā pieņemts lēmums no 1. aprīļa atcelt visas šobrīd spēkā esošās Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības pasākumu norisei, kultūrvietu darbībai, apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai.

Pasākumi

Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Visi

Augusts

Aktuāli! VASARAS ZIEDU FESTIVĀLS PAKROJAS MUIŽĀ "SAPNIS VASARAS NAKTĪ. HAOSS", KLEBONIŠKES CIEMS, BASKETBOLA MUZEJS, ŠEDUVAS DZIRNAVAS UN BAISOGĀLAS MUIŽA!

€ 35.- + apsk. v, pusdienas, ieejas biļetes
7/8/2022
8:00 izbraukšana no Jelgavas
Pakrojas muižā ar vērienu uzplaukst IV ziedu festivāls „Sapnis vasaras naktī. Haoss”
Pakrojas muižā, kas atrodas Lietuvā, jūlijā norisināsies jau ceturtais vasaras ziedu festivāls Sapnis vasaras naktī. Haoss. Šie ir lielākie ziedēšanas un vasaras svinēšanas svētki Baltijā, kas tiek atzīmēti līdz pat vasaras izskaņai – augusta beigās.
Festivāla organizatori informē, ka šogad vasaras ziedu festivāla Sapnis vasaras naktī tēma ir haoss, un tāpēc muižas dārznieki īpaši drosmīgi un azartiski ir veidojuši vasaras ziedu festivālu, kombinējot ziedu krāsas un augu sugas. Apmeklējot Pakrojas muižas iespaidīgos puķu dārzus, varēs ieraudzīt un atklāt, ka ne tikai ziediem, bet arī dārzeņiem – tomātiem, kāpostiem, artišokiem, ķirbjiem, bietēm un citiem – piemīt maģisks ziedēšanas spēks un daile.
Biļetes: Pieaugušajiem - 16 Eur/pers. Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 12 Eur/pers. Bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) – bez maksas.
Pakruojis muiža un parks – uzbūvēta XIX gadsimta sākumā. Tā savā ziņā ir unikāla, jo šeit ir daudz dažādu būvju un ēku. Muižas centrālās ēkas tuvumā atrodas 33 būves, ka pieder muižas kompleksam.
Pakrojas muiža ir lielākais vēlā klasicisma ēku komplekss Lietuvā, ko cēla un pārvaldīja
vācu Ropu dzimta. No 2010. gada muiža ar vairāk nekā 30 kompleksa ēkām ir augšāmcēlusies jaunai un krāšņai dzīvei. Jau vairākus gadus Pakrojas muiža ir viena no 18 pievilcīgākajiem kultūras tūrisma objektiem
Eiropā, saņēmusi arī „Lietuvas Gada tūrisma objekts" balvas 2018., 2019., un 2021. gadā. Muižas saimnieki arī lepojas ar unikāliem gaismas un ziedu festivāliem, kur tiek mūsdienīgās aranžijās atjaunotas XIX — XX gs. muižas dzīves pieredzes un krāšņo dzīru ainavas.
Jonišķu basketbola muzejs 2,- EUR/ pers.
Muzeja dibinātājs un vadītājs Leons Karaļūns 4 telpās savācis unikālas liecības par Lietuvas un starptautiskā basketbola svarīgākajiem notikumiem sākot ar 1937.gada pavasara, kad tieši Jonišķu stacijā pirmos suminājumus dzimtenē saņēma Lietuvas basketbolisti, ar uzvarētāju balvu atgriežoties no Eiropas otrajām meistarsacīkstēm Rīgā.Muzejā var aplūkot olimpisko čempionu Modesta Paulauska un Valdemāra Homiča medaļas, Arvīda Saboņa un Sergeja Jovaišas apavus un kreklus, krievu zvaigznes Aleksandra Belova personiskās lietas. Par katru apskatāmo priekšmetu un fotogrāfiju dzirdēsiet aizraujošu stāstu, uzzinot daudz interesanta par basketbola vēsturi.
KLEBONISKIU LAUKU MĀJSAIMNIECĪBAS MUZEJS
Biļetes: Pieaugušajiem – 5.- Eur/pers., skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 2.50 Eur/pers. , pirmsskolas vecuma bērniem - bezmaksas.
Kleboniškes ciems tiek raksturots kā viens no vislabāk saglabājušajiem ielu ciematiem Lietuvas vidienē. Šobrīd Klebonišķos ir 28 ēkas: 3 lauku viensētas ar 10 ēkām ir lauku iedzīvotāju īpašums, bet visas pārējās pieder lauku saimniecības muzejam. Muzeja ēkās iekārtotas ekspozīcijas, kas raksturo 19. gs beigas. Sadzīvē tiek nodrošināta liela antīkās tehnikas kolekcija.
ŠEDUVOS DZIRNAVAS Vēlas pusdienas - cepelīni
Šeduvas dzirnavas ir gadsimtiem sena ēka, kas piesaista apmeklētājus ar savu krāšņumu, mistiskajiem stāstiem, leģendām un skaisti ainavisko apkārtni. Atjaunotajās telpās var jauki pavadīt laiku: ielūkoties vecajās dzirnavās, papusdienot, apskatīt apkārt izveidoto dārzu.
Baisogala muiža 2,- EUR/ pers.
Baisogala muiža ir viena no vecākajām muižām apkārtnē, kas piederējusi Lietuvas lielkņazam. Tā kā tā atradās karaliskajos īpašumos, to sauca par karalisko. 3 stāvu pils celta 18.-20.gs. un ir viens no slavenākajiem arhitektūras pieminekļiem Lietuvā. Pils ansamblim raksturīgs vēlais klasicisms un 3 romantisma stili (neogotika, neorenesanse un tautas arhitektūra). Līdz mūsdienām saglabājusies centrālā muižas ēka, staļļi, stūres māja, virtuve, noliktava un muižas dzirnavas. 1952. gads Muižā tika izveidots Lietuvas Lopkopības institūts, kas joprojām darbojas.
Muižas kompleksu ieskauj 12 ha liels parks, kas datēts ar 19. gs. Parkā ir vairākas eksotiskas koku šķirnes, dīķi, veco liepu un kastaņu koki.
Ap 20:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! ANIKŠČI - PASTAIGA STARP KOKU GALOTNĒM, ZIRGU MUZEJS UN ŠAURSLIEŽU DZELZCEĻA MUZEJS

€ 35.- + apsk.v + lietuviešu nacionālās pusdienas
13/8/2022
7:30 izbraukšana no Jelgavas
ANIKŠĶI – skaista pilsēta Sventājas upes krastā no 1440.gada, kūrortpilsēta no 2007.gada, kultūras galvaspilsēta 2012.gadā.
PASTAIGU CEĻŠ STARP KOKU GALOTNĒM unikāls pastaigu parks ar dažādām gājēju takām "Lajų tako komplekso". Viena no tām ir izbūvēta kā tilts priežu mežā starp koku galotnēm. Dodoties šādā pastaigā, cilvēki ne tikai bauda brīnišķīgu skatu, bet arī izjust meža un dabas sniegto mieru. Pastaigu ceļš sākās pie Puntukas akmens, vedot augšup uz skatu laukumu un tālāk aizvijoties starp koku galotnēm.
ANIKŠĶU DZELZCEĻA STACIJAS KOMPLEKSS UN ŠIARUKO MUZEJS, brauciens ar mantojumā palikušo tehniku.
ZIRGU MUZEJS – vienīgais tāda veida muzejs Lietuvā, izveidots 1978.gadā. Šeit ar zirgu darbu saisītie piederumi, zirgu vilkšanas tranportlīdzekļi, kalēja rīki, unikāla kokgriezumu kolekcija. Iepazīšanās ar lauku amatiem.
PUNTUKAS AKMENS ir otrs lielākais Lietuvas dižakmens.
Staņislavo Petraškos akmens putekļu glezniecības izstāde
Anīkšču Sv. Mateja baznīca. Dievnams ir augstākā dvīņu torņu baznīca Lietuvā, būvēta 1909.gadā, arh. N.Andrejevas. Viņas torņu augstums ir 79 metri, un iespaidīgākais Anīkšču panorāmas sats, baznīcu grezno oriģinālas vitrāžas. Labajā tornī 33 metru augstumā ir ierikots skatu tornis, no kura var izbaudīt brīnišķīgo Anīkšču apkārtnes panorāmu.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Garantēts! PIEBALGA UN PIEBALDZĒNI, "SAULRIETI" UN "KALNA KAIBĒNI", PORCELĀNS

€ 35.- + apsk.v. + pusdienas
14/8/2022
7:00 izbraukšana no Jelgavas
KAFIJAS PAUZE “Ieriķu dzirnavās”, iespēja apskatīt ūdenskritumus un floristikas ekspozīciju. Vidzemes šosejas 72. km no Rīgas, starp Siguldu un Cēsīm, daba ir izveidojusi un cilvēki pilnveidojuši brīnumjauku relaksēšanās vietu, kur ikdienas steigā nogurušajiem atgūt spēkus, vērojot brīnišķīgos Melderupes ūdenskritumus, vienmēr mainīgo, savdabīgo floristikas ekspozīciju, gūt enerģiju no iespaidīgā ūdensrata cēlās gaitas.Ieriķu dzirnavas ir izteikti draudzīga vieta ģimenēm ar bērniem, jo pastaigu taka ir veidota no ērta seguma taciņām. Pateicoties šīm taciņām, upes krastus Jūs varēsiet izstaigāt sausām kājām.
BREŽĢA KALNS atrodas Taurenes pagastā. Brežģa Kalna augstums 255 m v.jl., relatīvais augstums - 40 m. Kalnam pāri iet vecais ceļš. No Brežģa paveras skaists skats pār Vidzemes pakalniem.
VECPIEBALGA – dīķi, ūdensrozes, Alauksta ezers, baznīca, pusdienas Vecpiebalgā
Vecpiebalgas centrā, Cēsu - Madonas autoceļa malā zied dažādu krāsu ūdensrozes. Vecpiebalgas centrā, Cēsu - Madonas autoceļa malā no jūnija līdz septembrim zied kolekcionāra Jāņa Sniedzes stādītās un audzētās dažādu šķirņu ūdensrozes.
ALAUKSTA EZERS Atrodas Cēsu rajonā, Vecpiebalgas pagasts administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 3.3 metri, bet maksimālais dziļums - 7.0 metri. Ezeram ir vairākas (2 gab.) salas. Šeit mīt sīga, līdaka, plaudis, rauda, rudulis, līnis, karūsa, ālants, vīķe, asaris, ķīsis, zutis, plicis, sudrabkarūsa, ausleja, grundulis, zandarts, akmeņgrauzis, vēdzele, karpa.
K.SKALBES MUZEJS “Saulrieti” aicina ikvienu brīdi pakavēties pasaku un dzejas pasaulē un baudīt krāšņo Piebalgas ainavu. Memoriālajās telpās saglabāts Skalbju dzīves laika iekārtojums, par tā laika dzīvi Saulrietos stāsta ģimenes piemiņas lietas un fotoattēli.
BRĀĻU KAUDZĪŠU MUZEJS “Kalna Kaibēni” vienlaikus ir vecākais memoriālais muzejs Latvijā un 19. gs. 60.-70. gadu skolu vēstures piemineklis.
VECPIEBALGAS MUIŽA atrodas Inešos, Latvijas īsākās upes Orisāres krastā. Pēc Ziemeļu kara Pēteris I uzdāvina muižu Borisam Šeremetjevam, kurš dzīvojamo ēku tagadējā izskatā cēlis ap 1784.-1786. gadu. 19.gs.sāk. ap parādes pagalmu veidots vienots apbūves ansamblis klasicisma stilā. Tā kalpojusi par prototipu Slātavas muižai Brāļu Kaudzīšu romānā „Mērnieku laiki”. Muižu iekļauj parks 4,2 ha platībā. Tajā aug 43 koku un krūmu sugas, 22 no tām - eksotiskas. Parku apjož laukakmeņu žogs.
PIEBALGAS PORCELĀNA FABRIKA ir vienīgā porcelāna fabrika Latvijā. Ekskursijas laikā iespējams piedalīties porcelāna suvenīra tapšanas procesā, klausoties stāstu par porcelāna vēsturi un Piebalgas Porcelāna Fabrikas gaitām. Apgleznošanas darbnīca pieejama arī kā ceļojošā darbnīca.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Akltuāli! DELFINĀRIJS UN JŪRAS MUZEJS, KLAIPĒDA, DINO PARKS UN APGRIEZTĀ MĀJA

€ 37.- + apsk. v.
19/8/2022

06:30 izbraukšana no Jelgavas
Klaipēda - senā tirgotāju pilsēta, izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēsturi.

Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas Jūras muzejs
Ieeja 10.- eiro/5.- eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
un Delfinārijs
Ieeja 10.- eiro/5.- eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
Gan lieli, gan mazi ir aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Tagad muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju. Turklāt šajā muzejā atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot delfīnu šovu.

Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu

Dinozauru parks un Otrādi apgrieztā māja Ieeja

Dinozauru parks atrodas Radailiu īpašumā tikai 7 km attālumā no Klaipēdas. Vienīgais Dinozauru parks Baltijas valstīs, kur var izjust patieso savvaļas dabu. Šeit Jūs sagaida visīstākie dinozauri, kuri mauro, kustas, elpo un sprauslā ūdeni... Līdzās rotaļu laukumi, karuseļi, batuti,ekstremāls 5D kinoteātris,spoguļu labirints, ...un Radaiļu muižas restorāns...

Otrādi apgrieztā māja
Unikāls izklaides objekts, kurā varēsiet no jauna ieraudzīt apkārtējo pasauli un iegūt neizdzēšamus iespaidus! Radaiļos, vien 7 km aiz Klaipēdas, durvis ir vēris jauns, unikāls objekts – pirmais un vienīgais šāda veida izklaides objekts Lietuvā – AČGĀRNĀ MĀJA RADAIĻI!
AČGĀRNĀ MĀJA RADAIĻI ir māja, kas uzbūvēta ar jumtu uz leju, tajā viss ir apgriezts kājām gaisā, rotaļīgi izjaucot mūsu ikdienas rutīnu un izjūtas. Šī relaksējošā izklaide ir paredzēta tiem, kurus ir nomocījusi ierastā kārtība un paradumi, lai kā no jauna paskatītos uz nepieciešamību pēc komforta un stabilitātes.
Ačgārnās mājas un pilis ir ļoti iecienīti izklaides objekti visā pasaulē. Lai izbaudītu šādu izklaidi, vairs nebūs jādodas uz tālām zemēm. Izmēģiniet šo izklaides iespēju!
 
Ap 22:30 atgriešanās Jelgavā

Garantēts! TRAĶU PILS, UŽUTAĶU MUIŽA UN KARAĪMI

€ 35.- + apsk.v. € 11.- / pensionāriem, studentiem, skolēniem € 7.- + € 6.50 (karaīmu nacionālais ēdiens kibini 2gb)
20/8/2022
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Užutraķu muiža  iecienīta dažādu kultūras un mākslas pasākumu norises vieta.
Traķu pilsētas leģendu līkločis Sv. Jaunavas Marijas baznīca.
Traķu pussalas pils pirmsākumi ir meklējami 14. gs. Tajā laikā minētā pils bija viena no lielākajām šāda tipa aizsardzības pilīm. Līdz mūsdienām no iespaidīgās celtnes aglabājušās tikai no laukakmeņiem celtā aizsargmūra un torņu paliekas.
Karaīmu kopiena un karaīmu nacionālais ēdiens kibini.
Pilsētiņā saglabājusies ap 160 cilvēku liela karaīmu kopiena; viņi saglabājuši savu seno valodu, rakstību un paražas. Ap 1398. gadu lielkņazs Vītauts Krimā savervēja un uz Lietuvu atveda karaīmus – varenus karotājus, kuri kalpojuši militārajā dienestā līdz pat 1582. gadam. Karaīmi palikuši uz patstāvīgu dzīvi Traķos un tagad cītīgi nodarbojas ar dārzkopību.

Traķu salas pils atrodas netālu no Viļņas, Galves ezera krastā. Traķu pils ir Austrumeiropā vienīgā pils, kas atrodas uz salas. Pilī, kas celta 14.–15. gadsimtā, karos izpostīta  un atkal atjaunota, 1962. gadā ierīkots vēstures muzejs.  Tas ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Lietuvā. Starp citu, izpētes darbi un rekonstrukcija pilī norit joprojām, tāpēc ne visas zāles ir atvērtas apmeklētājiem. Lietuvieši nemaz neslēpj, ka Traķu novadu, kurš atrodas tikai 28 kilometrus no galvaspilsētas Viļņas un kurā izveidots valstī vienīgais Nacionālais vēstures parks, uzskata par savas valsts reprezentācijas reģionu.
Brīvais laiks un iepirkšanās.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Garantēts! KAUŅA UN VIĻŅA, SPA ATPŪTA VILNIUS GRAND RESORT 5* 2 dienas

€ 108.- + apsk.v.
26/8/2022
7:00 Izbraukšana no Jelgavas
WC un brokastu pause pie Panevežys
Ierašanās Kauņā
Kaunas Kristaus Prisikėlimo bažnyčia (jeb Kristus augšāmcelšanās baznīca) - Lietuvas neatkarības gados, 1922. g., radās ideja Kauņā uzcelt baznīcu kā pateicības simbolu Dievam par atgūto brīvību. Uz iespaidīga augstuma tika izveidota terase, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kauņu. Uz skatu tereses iespēja uzbraukt ar liftu vai kāpt pa kāpnēm. 
Žaliakalnis (jeb Zaļā kalna) funikulieris - vecākais Lietuvā, celts 1931. gadā. Funikulieris dodas 142 metrus augšup kalnā vai lejā no kalna.
Kauņas gājēju iela Laisves aleja, Kariljons, Varoņu laukums, Vitauta Dižā piemineklis, Prezidenta pils un Rātslaukums.
Brīvais laiks gājēju ielā 
Pažaisles Kamaldiešu klostera ansamblis Kauņā (patlaban šeit dzīvo Sv. Kazimira ordeņa mūķenes)
Apskate ar vietējo gidu.
Iepirkšanās centrs Mega, kur pašā Tirdzniecības centra vidū var aplūkot 10 m augstu akvāriju, kura kopējā ietilpība ir 170 tūkstoši litru.
Vakarpusē ierašanās Vilnius Grand Resort 5*
Nakšņošana SPA VILNIUS GRAND RESORT 5*
Viļņas vecpilsētas senatnīgās ieliņas, nami un baznīcas.
Plaša ekskursija vecpilsētā,
Viļņas vecpilsēta- Ģedimina kalns un pils, Katedrāle, Prezidenta pils, Universitāte, Sv.Annas baznīca, gājēju iela-ekskursija pilsētā un brauciens Ģedimina kalnā ar funikulieri
Neliels brīvais laiks vecpilsētā
Pusdienas lieliskajā atpūtas kompleksā ‘’Belmontas’’
Atpūtas komplekss „Belmontas”, kas iekārtots senās ūdensdzirnavās, mākslīgais ūdenskritums uz Viļnjales upītes, senais dzirnavu rats, skaisti sakopta teritorija .Iespēja vakariņot (tradicionālā lietuviešu virtuve)
Brīvais laiks iepirkumiem kādā no Viļņas lielveikaliem
Mājupceļš
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija

Septembris

Aktuāli! ALŪKSNE, GULBENE, STĀMERIENA, BĀNĪTIS, KUĢĪTIS 2 dienas

€ 95.- + apsk. v. + pusdienas
3/9/2022
Nakšņošana Stāmerienā

Aktuāli! RANKA, VIĻAKA. GULBENE, LITENE 2 dienas

€ 95.- + apskates vietas + pusdienas
10/9/2022
Nakšņošana Balvos

Aktuāli! DRUSKININKI UN BIRŠTONA 2 dienas

€ 100.- + apskates vietas + pusdienas
17/9/2022
Nakšņošana Druskininkos

Aktuāli! GAUJIENA, CIEMOŠANĀ SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”, APE, DRUSKU PILSKALS UN SKATU TORNIS

€ 37,- + apskates vietas, degustācijas un pusdienas € 24,-/ senioriem € 22,-
24/9/2022
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus konditorejas izstrādājumus.
JĀZEPA VĪTOLA memoriālais muzejs “ANNIŅAS”
Jāzepa Vītola memoriālā muzeja „Anniņas” misija ir saglabāt Jāzepa Vītola kultūrvēsturisko mantojumu. Muzeja krājumā ir priekšmeti, dokumenti, fotogrāfijas, notis – viss, kas saistīts ar J. Vītola dzīvi un darbību.
Gaujiena – mana paradīze… tā teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists profesors Jāzeps Vītols (1863.gada 26. jūlijs – 1948. gada 24. aprīlis).
Un tā gan muižas aldara divstāvu koka mājiņa, gan 60 pūrvietu “dabas jaukumu” kļuva par vietu, kur Jāzeps Vītols pavadīja katru brīvo brīdi.
GAUJIENA (Adzele)
Gaujienā - sava Gauja, ievas, lakstīgalas, naktsvijoļu pļavas... 
Jāzepa Vītola māja "Anniņas" un dīķis, Lauvas mute, kur tek visgaršīgākais avota ūdens.
Cēlā Gaujienas pils ar muižas ēkām, pilsdrupas, kur jūtama senatnes elpa. Ar noslēpumaino auru apvītais Baznīckalns un neatkārtojamās dabas ainavas.
Gaujiena, katram sava un tomēr visiem savējā
 CIEMOŠANĀ SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”
Kalna purvā mīt “Purva princeses”, bet netālu - maza ražotne, kurā top 100% īsta, dabīga sula. To, kā tas notiek, kādi vēl gardumi top “Very Berry” ražotnē un kā garšo Latvijā audzēts, dabīgs meža spirdzinājums, jābrauc lūkoties uz Gaujienas pusi.
Very Berry ir ne tikai dabīgās sulas, morsi, sīrupi un svaigās ogas, bet ir arī funkcionālie dzērieni - katrs ar savu superspēju un īpašu pievienoto vērtību. Tomēr visi no tiem joprojām paliek arī pilnībā dabīgi un Latvijas vitamīnu spēcināti.
Nepalaid garām Iepazīt lielogu dzērveņu purvu kā vērojot, tā garšojot!
Lauku māja "Kalnarušķi" - pusdienas
Apē apskatīsim
Smilšakmens atsegumus “Jaunās un Vecās Raganu klintis”
Dzenīšu dižvītolu 8,67 m (dižākais baltais vītols Eiropā)
Dvīņu priedes ar zaru tiltu
Piemiņas akmeni matemātiķim Aivaram Liepam (1936.-1979.)
Atjaunoto rakstnieces Elīnas Zālītes skulptūru
Vaidavas Grūbi un HES uz Vaidavas upes
Drusku pilskalnu (246.6 mvjl.), no kura paveras skaists skats uz Igaunijas Hānjas augstieni un Karulas augstieni. Drusku pilskalna virsotnē iekārtota atpūtas vieta ar neapjumtu galdu un soliem. No kalna virsotnes D, DA un Z virzienos veidotas ainaviskas skatu stigas.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! KADIĶU ZEME SAAREMAA UN MUHU! 2 dienas Aicinu pieteikties un veikt avansa iemaksu līdz 15.08.2022.

€ 105.-+ € 50.-/ pensionāriem, € 48.-/ bērniem € 35.- (apskates vietas + pusdienas + prāmja biļete)
24/9/2022
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pusdienas
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
1. dienas vakarā iespēja apmeklēt SPA - pieejams baseins, sauna, sporta zāle (iekļauts naktsmītnes cenā) vai doties pastaigā pa Kuresāres vēsturisko centru.
Nakšņošana SPA viesnīcā Meri Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Brokastis 2. dienā ap 8:00.

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! DAUGAVPILS, CIETOKSNIS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, ŠMAKOVKAS MUZEJS

€ 37.- + apsk.v. € 16.-/ pens., stud. € 12.- + šmakovkas degust. € 2.- + pusdienas € 6.-
25/9/2022
7:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
MARKA ROTKA MĀKSLAS CENTRS - Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.
DAUGAVPILS CIETOKSNIS
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kura kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Fortifikāciju lauzto līniju veido aizsargvalnis ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām: lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi. Daugavas kreisajā krastā izvietots tilta nocietinājums. Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli. Visas ēku fasādes ieturētas ampīra stilā, izņemot Nikolaja vārtus un Ūdenstorni, kuri uzbūvēti gotiskās formās.
Būs iespēja paēst kompleksa pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”.
ŠMAKOVKAS MUZEJS
DAUGAVPILS - ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā. Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis). Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas. 
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Oktobris

Aktuāli! PAIDE, RAKVERE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, PELNU KALNI, POLĀRĀ MUIŽA, PEIPUSA EZERA PIEKRASTE (2 dienas)

€ 105.- + apsk.v.
1/10/2022
PAIDE, RAKVERE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, PELNU KALNI, POLĀRĀ MUIŽA, PEIPUSA EZERA PIEKRASTE (2 dienas)
07:30  izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pause Salacgrīvā.
Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī
Nocietinājuma tornī, kas atroda Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.
Ieejas biļetes pieaugušajiem 8 EUR; pensionāriem, skolēniem 7 EUR
Rakveres Cietoksnis
Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gs sadzīves apstākļiem, kur apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. 
Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, viduslaiku bordelis, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu pieaugušajiem 12 EUR; pensionāriem, skolēniem 10 EUR
Iespēja apmeklēt ūdens un pirts centru Aqua Park Ieejas biļetes ūdens centrā 19.- EUR / 2.5h vai ieejas biļete ūdens un pirts centrā 24.- EUR / 2.5h
Nakšņošana viesu mājā Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm
Pelnu kalni - kalni, kas radušies izstrādājot degakmeni – pelni savesti veidojot vairākus kalnus. Izdedžu kalni pamazām apaug ar zāli, un šur tur jau ierīkotas slēpošanas trases. No kalnu virsotnes skaidrā laikā var saskatīt Somu jūras līci.Šis reģions izsenis bijis bagāts ar naftas krājumiem, kas savulaik veicinājuši rūpniecības uzplaukumu visa apkārtnē.
Degslānekļa iegulas Igaunijas ziemeļos jau gadu desmitiem bijis viens no tās galvenajiem enerģijas avotiem. Tur dažādas kvalitātes degslāneklis atrodams 7-170 metru dziļumā. Aplēses liecina, ka derīgā izrakteņa šeit pietiks vēl vismaz simt gadiem.
Sakas Muižas parks, skatu tornisun stāvkrasts
Sakas muižas parks atrodas skaistu ainavu augstā kaļķakmens krastā. Parka vecākie koki norāda uz parka lielo vecumu un iespējamo izcelsmi 19. gadsimta sākumā. 
Parks ir brīvas formas, kā arī no granīta akmeņiem ir rekonstruēts un izveidots sākotnējam pēc iespējas līdzīgs ceļu tīkls ar ceļmalā esošiem soliņiem. Papildus ir izbūvētas stāvvietas, parka apgaismojums, paviljons un lapene.
Uz torņa "Meretorn" virsotni un tā platformām ved vītņu kāpnes, kur visi interesenti var doties un baudīt lielisku skatu gan uz muižas teritoriju, gan uz līcī esošajām salām.
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts
Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 metrus augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus. Kāpnes platforma  pie Valastes ūdenskrituma ir labākā vieta no kuras apskatīt stāvkrastu. Vai arī dodieties pārgājienā pa piekrastes taku un apskatiet unikālo mežu, kas aug uz kaļķakmens stāvkrasta.
Interesanti fakti:
  • Ontikas kaļķakmens stāvkrasts ir 1100 kilometrus garā Baltijas kaļķakmens vaļņa, kas sākas Zviedrijas Olandes salā un beidzas Krievijā, netālu no Lādogas ezera, augstākais punkts.
  • Kaļķakmens stāvkrasta garums ir 23 kilometri, un tas iet no Sakas ciema līdz pat Toilai, tādejādi tas ir garākais nepārtrauktais stāvkrasts.
Valastes ūdenskritums - augstākais Igaunijā
Ontikas stāvkrastā atrodas Valastes ūdenskritums, kas ar savu 30 metru augsto ūdens sienu ir augstākais Igaunijā. Lai gan mākslīgi veidots, tas ieguvis titulu kā ne tikai Igaunijas augstākais ūdenskritums, bet varenākais visā Baltijā. Iepriekšējā pastaigu taka ar skatu platformu drošības apsvērumu dēļ 2010. gadā tika slēgta. Tagad ikviens var doties iepazīt šo ūdenskritumu pa atjaunotām koka laipām, kāpnēm un uzkavēties platformās.
Kukruses Polārā muiža
Kukruses Polārā muiža ar vienas ģimenes starpniecību pastāsta divus stāstus, ar kuriem saistīti dažādi aizraujoši notikumi un izmēģinājumi. Saistībā ar baltvācu stāstu šeit var izmēģināt rakstīšanu ar spalvu un tušu, kā arī pielaikot 17.-18. gadsimta apģērbus.
Ieejas biļetes pieaugušajiem 5 EUR; pensionāriem, skolēniem 4 EUR
Peipusa ezera apkārtne
Eiropas 4. lielākā ezera rietumu krastā, ko apskauj ainaviski lauku ceļi, ir daudz vietu tradicionālās kultūras baudīšanai. Dabiskā un tautiskā Peipsimā apkārtne ir tikpat daudzveidīga un niansēta kā Igaunijas vēsture. Šeit redzēsiet aristokrātisku muižu un krāsainus namus, kas iezīmē Sīpolu ceļu, kā arī piedzīvosiet tradicionālo tirgošanos.
Peipusa ezera ziemeļu krasts ir unikāla un skaista atpūtas vieta.
Viena no pazīstamākajām un skaistākajām Peipusa ezera pludmalēm atrodas Kauksi.
Uz kilometriem garo smilšu pludmali ar dziedošajām smiltīm pāri kāpām ved kāpnes.
Kallastes stāvkrasts
Kallastes pilsētā atrodas Igaunijā garākais devona smilšakmens atsegums – aptuveni 930 metru garš. Atseguma maksimālais augstums ir 8 metri, ir redzami 11 atsegumi. Kad paisuma laikā paceļas ūdens līmenis, tad viļņi atsitas pret atsegumu, tādēļ smilšakmens atsegumos ir izveidojušās daudzas alas. Lielākās no tām ir 1,5 metrus augstas un līdz pat 6 metriem dziļas.
Atgriešanās mājās caur Tartu.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! NĒĢU SVĒTKI SALACGRĪVĀ

€ 35.-+ apsk. v. un pusdienas
8/10/2022