Biroja darba laika izmaiņas
Piektdien, 02.12. 10:00 - 17:00
Pirmdien, 05.12. 10:00 - 13:00

Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2022. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi! Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Baltijas valstīs, tostarp Latvijā turpinās degvielas cenu kāpums! No 2022.gada marta ekskursiju cenas atkarīgas no degvielas cenu izmaiņām.

 

No 1. aprīļa atcelti visi Covid-19 ierobežojumi kultūrvietu darbībai

Ministru kabineta sēdē 22. martā pieņemts lēmums no 1. aprīļa atcelt visas šobrīd spēkā esošās Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības pasākumu norisei, kultūrvietu darbībai, apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai.

Pasākumi

Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Oktobris  |  Decembris  |  Visi

Decembris

Aktuāli! TARTU - ZIEMASSVĒTKU PASAKA UN ZIEMAS BRĪNUMU PILSĒTA!

€ 40.- + apsk.v. + ieejas biļetes
10/12/2022
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze
TARTU – ZIEMASSVĒTKU PILSĒTA!
Snigs vai nesnigs sniegs, Tartu katru gadu kļūst par Ziemassvētku pilsētu.
Ziemā centrālajā laukumā tiek uzstādīta milzīga egle, tiek izveidota slidotava un rīkots svētku gadatirgus stikla namiņos.
Adventes pirmajā svētdienā no Rātslaukumā degošās sveces tiek iededzinātas visas Ziemassvētku gaismiņas pilsētā.
Mūs gaida priecīga Ziemassvētku norise Tartu pilsētas Rātslaukumā, Tartu ziemas deju diena, Ziemassvētku gadatirgus Tartu Nacionālā muzeja iekšējā un ārējā zonā.
 
Tartu Ziemassvētku gadatirgus 10.12 10:00 - 16:00
Tradicionālais Ziemassvētku gadatirgus notiek Tartu tirgus ēkas apkārtnē. Skaisti izrotātajā Tartu pilsētas centrā būs aptuveni 200 tirgotāju, kuri apmeklētājiem piedāvās iespēju iegādāties Igaunijā ražotus amatniecības izstrādājumus, kūpinātus gaļas un zivju produktus, asins desas, skābētus kāpostus, konditorejas izstrādājumus, medu, saldumus, siltus dzērienus, pīrādziņus un daudz ko citu.
Tartu ziemas deju diena
10.12.2022 13:00
Jau gadiem ilgi Tartu Rātslaukumā, pilsētas svarīgākajā laukumā, ir norisinājusies Ziemas deju diena. Šajā pasākumā, neskatoties uz sniegoto bruģi, satiekas simtiem tautas deju dejotāju.
Tartu dejotāju biedrība ir uzaicinājusi arī dejotājus no Tartu apriņķa. Tartu un Tartu apriņķa kopīgajos svētkos skatītājus iepriecēs aptuveni 800 tautas deju dejotāji.
 
Igaunijas Nacionālā muzeja Ziemassvētku gadatirgus (10.12.10:00 - 16:00) tur godā kvalitatīvus Igaunijas rokdarbus un garšas Uz gadatirgu tirgoņi ieradīsies no visas Igaunijas, tostarp Setomā, Narvas un salām. Igaunijas Nacionālā muzeja iekšējā teritorijā tiks tirgoti skaisti rokdarbi un dizains, skaista keramika un tīra pašmāju kosmētika. Papildus lielajā ēdiena zonā gan muzeja iekšpusē, gan ārpusē būs atrodams plašs klāsts ar autentisku pašmāju ēdienu.
Gadatirgus dienu piepildīs muzikāli priekšnesumi, kā arī dažādi pārsteigumi un atrakcijas āra teritorijā.
Iespēja apmeklēt arī Igaunijas Nacionālā muzeja izstāžu zāles  (Ieejas biļete muzejā EUR 14, pensionāriem EUR 10).
Somugru pastāvīgā ekspozīcija

Pastāvīgā izstāde „Tikšanās”

Galerija ar mainīgo izstādi

Vēl dosimies bērnības rotaļlietu ceļojumā

Maziem un lieliem ceļotājiem patiks Tartu Rotaļlietu muzejs, kur skatāmas gan senas rotaļlietas, gan arī mākslinieku radītas lelles, dažādu pasaules tautu suvenīrlelles, kā arī somugru tautu tradicionālās rotaļlietas. Savukārt muzeja pagalma mājā ir aplūkojama pēdējās piecdesmitgades Igaunijas filmu leļļu ekspozīcija.

Apskatīsim arī populārākos Tartu Vecpilsētas apskates objektus - Vanemuines teātri, Pizas torni – slīpo māju, Emajegi upi ar Loka tiltu, Tartu Universitāti, Universitātes Doma baznīcu, dažādas skulptūras un pieminekļus, arhitektūras brīnumus

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! OGRES GAISMAS OBJEKTI, VIRTENES UN BUMBAS, GAISMAS DĀRZS ROPAŽU BAZNĪCĀ, SUNTAŽU MUIŽAS PILS

€ 35.- + apsk. v.
10/12/2022
10:00 izbraukšana no Jelgavas
Ropažu baznīcā atkal mirdz gaismas dārzs!
Ropažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā atkal iedegts gaismas dārzs. Labvēļu sarūpētas dekorācijas, egles un lampiņu virtenes. Katru gadu gaismas dārzu brauc apskatīt cilvēki no visas Latvijas. Par apmeklētāju ziedojumiem šogad draudze īstenojusi senu sapni – atjaunojusi baznīcas torņa kāpnes. Un tagad gaismas dārza apmeklētāji Ropažus var apskatīt arī no baznīcas torņa. 
Ogres pilsēta. Ogres Vēstures un mākslas muzejs.  Ieejas biļete un gida stāsts 5.- / skolēniem, studentiem, pensionāriem 4.- EUR/pers
Muzeja krājumu veido vairāk nekā 40 tūkstoši dažādu priekšmetu, kas iegūti Ogres pilsētas un bijušā Ogres rajona teritorijā un daudzpusīgi atspoguļo Ogres novada kultūrvēsturisko mantojumu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.
Iedegti Ziemassvētku rotājumi Ogres novadā
Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad Ogres iedzīvotāji un pilsētas viesi svētku noskaņu var baudīt gan novada pilsētās, gan pagastos. Svētku rota šogad papildināta ar jauniem gaismas objektiem un instalācijām, kas pārsteidz ikvienu interesentu.
Jau tradicionāli Ogres centrā koki izdekorēti ar gaismas virtenēm, aptinot tās ap koku stumbriem un zariem. Liepu galotnēs Brīvības ielas gājēju posmā izvietotas gaismas bumbas. Pirms diviemgadiem Mālkalnes prospektā tika izvietota kādreizējās Krievijas valdnieces Katrīnas I kariete. Arī šogad ikviens interesents var apskatīt šo gaismas objektu, kas veidots no 60 tūkstošiem lampiņu. 
Liela interese pagājušajā gadā tika izrādīta par iespaidīgo objektu "Bētlemes zvaigzne" uz kāpšanas torņa Zvaigžņu ielā 11.  Grandiozās Ziemassvētku dekorācijas svars ir 2,4 tonnas, un tā veidota no vairāk nekā 66 tūkstošiem LED diožu, kas savijas vairāk nekā 6 kilometros gaismas Suntažu muižas pils 3,- EUR/pers
Muižas apbūve pamatā veidojusies 18.gs.b.-19.gs.1.p., apbūves ansamblis veidots simetrisks ap parādes pagalmu, kuru noslēdz kungu māja. Ēkas plānojums mainīts un sākotnējā apdare nav saglabājusies. Zālē apskatāma 19.gs.v. grezna podiņu krāsns,  balkons ar kaltām margām, daudzās kāpnes vēl nedaudz ļauj iztēloties 19. gs. rimto noskaņu.
Pusdienas Kafe - saļanka, kotlete, kartupeli, salāti, sula. 7,- EUR/pers
Ap 21:30 – 22:00 atgriešanās Jelgavā.

Garantēts! Svētku koncerts “ZIEMAS VARIĀCIJAS” Liepājas teātrī LZ 13:00 + ekskursija Liepājā

€ 12.-; 15.-; 20.-; 25.- + ceļš € 35.-
17/12/2022
08:00 izbraukšana no Jelgavas

Aktuāli! NOĶER SAVU LAIMES PŪĶI PAKROJAS MUIŽAS FESTIVĀLĀ „LIELĀS ĀZIJAS LATERNAS”, "RŪĶĪŠU TĒJAS”, TĒRVETES VĪNI UN ŽAGARES MUIŽA

€ 35.-+ degustācijas un ieejas biļetes
18/12/2022
08:00 izbraukšana no Jelgavas
Viesošanās z/s „Rūķīšu tēja”. Stāstījums un degustācija 2,- EUR/pers.
Z/s "Rūķīšu tēja" piedāvā baudīt dabīgās, gardās un smaržīgās Latvijas dabas bagātības visa gada garumā. Saimniecībā tiek audzēti vairāk kā  40 dažādi ārstniecības augi. Rūpīgi ievāktās drogas pārtop vairāk kā 80 dažādās "Rūķīšu tējās", tādējādi uzņēmums jau vairākus gadus ir viens no lielākajiem un atpazīstamākajiem ārstniecības augu ražotājiem Latvijā. Plašais tēju klāsts ir papildināts arī ar ogu produkciju - zaptēm, sīrupiem un sulām, kas gatavotas pēc mājas tradicionālās receptes. Produkcijas piesātinātā garša, smarža, krāsa nāk tikai no augu dabiskajām īpašībām bez pievienotiem aromatizatoriem, krāsvielām un biezinātājiem. Saimniecībā būs piedāvājumā arī ēteriskās eļļas, ziedūdeņi un medus.
Iespējama produkcijas iegāde gan sen, gan dāvanām!
Viesošanās ģimenes vīna darītavā Tērvetē. Stāstījums un degustācija 8,- EUR/pers.
Vīna darītavā vīnu ražo no saulainajos Zemgales dārzos audzētām ogām un augļiem – avenēm, āboliem, ķiršiem, ērkšķogām, upenēm, cidonijām un no “īpašā dārzeņa” – rabarbera! Vīni ir īpaši ar savu katrai ogai vai auglim raksturīgo aromātu un garšu. Tērvetes vīnu saimnieki ir kaislīgi “vīna mīļi” un šo mīlestību vēlās nodot arī mums! Piedāvājumā vīna darītavas apskate un sešu vīnu degustācija ar omulīgām sarunām par vīna tapšanu. Atkarībā no sezonas, saimnieki piedāvās dažādu augļu un ogu vīnu degustāciju. Saimniece palutinās Jūs ar nelielām uzkodām - mājās ceptu maizi un pašas sietu sieru.
Iespējama produkcijas iegāde gan sen, gan dāvanām!
ŽAGARES MUIŽA UN REĢIONĀLĀ PARKA APMEKLĒTĀJU CENTRS
Ieejas biļete muižā un vietējā gida stāstījums latviešu valodā par muižu, ekspozīcijām un Žagares  pilsētu 10,- EUR/pers.
Žagares muižas ēkās nodibināts Žagares apmeklētāju centrs. Te varēsiet uzzināt par Žagari un tās apkārtnēm, par vēsturisko un dabas mantojumu. Centrā nodibināta dabas skola, unikāla ekspozīcija „Dolomīta noslēpumi“, Jonišķu goda pilsoņa, novadpētnieka J. Kazlauska ekspozīcija „Žagares novada vēsture“, tiek rīkotas dažādas izstādes. Apmeklētāju centra ekspozīcijas jums pastāstīs par ceļojumu pa Žagares laika upi, medībām, Jaunās Žagares muižu, te vairāk kā 200 gadu saticībā dzīvoja dažādu tautību pārstāvji, par vietējiem amatiem, Žagares zirgiem, reģionālā parka dabas bagātību, rezervātu, Ķiršu festivāla tradicījām, unikālo Žagares iedzīvotāju izloksni, arī par izcilām personām – Tēvu Staņislovu, arkibīskapu Julijonu Steponaviču un par Žagares Barbāru.
Pusdienas kafejnīcā Žagarē. Lietuviešu nacionālā virtuve 9,- EUR/pers.
NOĶER SAVU LAIMES PŪĶI PAKROJAS  MUIŽAS FESTIVĀLĀ „LIELĀS ĀZIJAS LATERNAS”
Ieejas biļetes: Pieaugušajiem — 18 EUR/pers.; bērniem no 5 g.v., skolēniem, senjoriem, personām ar invaliditāti — 14 EUR/pers.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Marts

Aktuāli! BIRŠTONA ar 2 DIENU ĀRSTĒŠANAS UN LABSAJŪTAS PROGRAMMU!

€ 205.-
17/3/2023
17.03. 17:00 izbraukšana no Jelgavas
Divu dienu nedēļas nogales labsajūtas programma. Birštonas kūrorta daba un gadsimtiem pārbaudītās sanatorijas "Tulpė" piedāvātās procedūras uzlabos pašsajūtu un iedvesmos jaunai darba nedēļai.
19.03. ap 21;00 atgriešanās Jelgavā

Aprīlis

Aktuāli! BABILONO PARKS un DELFINĀRIJS UN JŪRAS MUZEJS KLAIPĒDĀ

€ 37.- + apsk.v. + pusdienas
8/4/2023
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klaipēda - senā tirgotāju pilsēta, izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēsturi.

Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas Jūras muzejs
Ieeja 8.- eiro, 4.- eiro bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
un Delfinārijs
Ieeja 8.- eiro/ 4.- eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem
uzrādot derīgu apliecību
Gan lieli, gan mazi ir aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Tagad muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju. Turklāt šajā muzejā atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot delfīnu šovu.
Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu
Pusdienas (cena tiks precizēta!)
Jaunums!
BABILONO PARKS jeb gaisa dārzs Ieeja 15.- eiro / bērniem no 5 - 12 g.v. 10.- eiro
Atvērts miniatūrais parks "Babilonos Sodai", kuram Lietuvā nav analogu.

BABILONAS DĀRZI – parks, kurā apvienoti skaisti augi un miniatūri pasaules arhitektūras brīnumi. Eifeļa tornis Parīzē, Brandenburgas vārti Berlīnē, Kolizejs Romā – tā ir tikai neliela daļa no pasaulē slavenākajiem objektiem, ko redzēsiet šajā parkā. Parkā kopumā uzbūvētas 22 pasaules slavenāko objektu miniatūras no 16 valstīm.
Jau ieejot parkā, sapratīsiet, ka reizēm pasaule tiešām ietilps plaukstā. Sakoptā 4 ha platībā izvietotas slavenu arhitektūras ēku miniatūras, un pie katras no tām norādīts, kurā valstī tās oriģināls celts un ar ko tā ir īpaša. Šeit Jūs atradīsiet kultūras objektus no 4 pasaules kontinentiem: Āfrikas, Āzijas, Eiropas un Austrālijas. Bērni varēs izklaidēties plašajā bērnu rotaļu laukumā, lēkāt pa batutiem un baudīt saldējumu, savukārt vecāki pastaigājoties vai sēžot uz soliņa, var ne tikai apbrīnot parka miniatūras, ūdenskritumus un strūklakas, klausīties katram pasaules reģionam raksturīgo mūziku, bet arī apbrīnot brīnišķīgo dārza apstādījumu. Šeit ir daudz precīzi veidotu topiāru un ziedu kompozīciju, un dārzā ir iestādīti vairāk nekā 40 tūkstoši viengadīgo augu no Lietuvas un Polijas.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! DAUGAVPILS, CIETOKSNIS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, MARTINSONA MĀJA, ŠMAKOVKAS MUZEJS

€ 37.- + apsk.v. € 23.50/ pens., stud. € 14.50 + šmakovkas degust. € 1.50 vai 2.50 + pusdienas ~ € 7.-
15/4/2023
7:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze Klidziņā
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
MARKA ROTKA MĀKSLAS CENTRS - Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.
MARTINSONA MĀJA
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kura kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Fortifikāciju lauzto līniju veido aizsargvalnis ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām: lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi. Daugavas kreisajā krastā izvietots tilta nocietinājums. Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli. Visas ēku fasādes ieturētas ampīra stilā, izņemot Nikolaja vārtus un Ūdenstorni, kuri uzbūvēti gotiskās formās.
Būs iespēja paēst kompleksās pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”. Cena tiks precizēta!
ŠMAKOVKAS MUZEJS
DAUGAVPILS - ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā. Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis). Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas. 
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.

PAIDE, RAKVERE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, PELNU KALNI, POLĀRĀ MUIŽA, PEIPUSA EZERA PIEKRASTE (2 dienas)

€ 105.- + apsk. v. + vakariņas + pusdienas € 50.- + ieejas biļetes Aqua Parkā
22/4/2023
PAIDE, RAKVERE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, PELNU KALNI, POLĀRĀ MUIŽA, PEIPUSA EZERA PIEKRASTE (2 dienas)
07:30  izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pause Salacgrīvā.
Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī
Nocietinājuma tornī, kas atroda Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 11.- EUR
Rakveres Cietoksnis
Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gs sadzīves apstākļiem, kur apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. 
Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, viduslaiku bordelis, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 15 EUR
Vakariņa kafe Rakverē 8.- EUR vistas fileja ar spinātiem un sieru, saldais ar kama, ūdens
Iespēja apmeklēt ūdens un pirts centru Aqua Park Ieejas biļetes ūdens centrā 21.- EUR / 2.5h vai ieejas biļete ūdens un pirts centrā 26.- EUR / 2.5h
Nakšņošana viesu mājā Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm
Pelnu kalni - kalni, kas radušies izstrādājot degakmeni – pelni savesti veidojot vairākus kalnus. Izdedžu kalni pamazām apaug ar zāli, un šur tur jau ierīkotas slēpošanas trases. No kalnu virsotnes skaidrā laikā var saskatīt Somu jūras līci.Šis reģions izsenis bijis bagāts ar naftas krājumiem, kas savulaik veicinājuši rūpniecības uzplaukumu visa apkārtnē.
Degslānekļa iegulas Igaunijas ziemeļos jau gadu desmitiem bijis viens no tās galvenajiem enerģijas avotiem. Tur dažādas kvalitātes degslāneklis atrodams 7-170 m dziļumā. Aplēses liecina, ka derīgā izrakteņa šeit pietiks vēl vismaz simt gadiem.
Sakas Muižas parks, skatu tornis un stāvkrasts
Sakas muižas parks atrodas skaistu ainavu augstā kaļķakmens krastā. Parka vecākie koki norāda uz parka lielo vecumu un iespējamo izcelsmi 19. gs sākumā. Parks ir brīvas formas, kā arī no granīta akmeņiem ir rekonstruēts un izveidots sākotnējam pēc iespējas līdzīgs ceļu tīkls ar ceļmalā esošiem soliņiem. Papildus ir izbūvētas stāvvietas, parka apgaismojums, paviljons un lapene.
Uz torņa "Meretorn" virsotni un tā platformām ved vītņu kāpnes, kur visi interesenti var doties un baudīt lielisku skatu gan uz muižas teritoriju, gan uz līcī esošajām salām.
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts
Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 m augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus. Kāpnes platforma  pie Valastes ūdenskrituma ir labākā vieta no kuras apskatīt stāvkrastu. Vai arī dodieties pārgājienā pa piekrastes taku un apskatiet unikālo mežu, kas aug uz kaļķakmens stāvkrasta.
Interesanti fakti:
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts ir 1100 km garā Baltijas kaļķakmens vaļņa, kas sākas Zviedrijas Olandes salā un beidzas Krievijā, netālu no Lādogas ezera, augstākais punkts.
Kaļķakmens stāvkrasta garums ir 23 km, un tas iet no Sakas ciema līdz pat Toilai, tādejādi tas ir garākais nepārtrauktais stāvkrasts.
Valastes ūdenskritums - augstākais Igaunijā
Ontikas stāvkrastā atrodas Valastes ūdenskritums, kas ar savu 30 m augsto ūdens sienu ir augstākais Igaunijā. Lai gan mākslīgi veidots, tas ieguvis titulu kā ne tikai Igaunijas augstākais ūdenskritums, bet varenākais visā Baltijā. Iepriekšējā pastaigu taka ar skatu platformu drošības apsvērumu dēļ 2010. gadā tika slēgta. Tagad ikviens var doties iepazīt šo ūdenskritumu pa atjaunotām koka laipām, kāpnēm un uzkavēties platformās.
Pusdienas kafe "Valaste" 10.- EUR saļanka, cūkas šnicele ar frī kartupeļiem un salātiem
Kukruses Polārā muiža
Kukruses Polārā muiža ar vienas ģimenes starpniecību pastāsta divus stāstus, ar kuriem saistīti dažādi aizraujoši notikumi un izmēģinājumi. Saistībā ar baltvācu stāstu šeit var izmēģināt rakstīšanu ar spalvu un tušu, kā arī pielaikot 17.-18. gadsimta apģērbus.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu 6 EUR
Peipusa ezera apkārtne
Eiropas 4. lielākā ezera rietumu krastā, ko apskauj ainaviski lauku ceļi, ir daudz vietu tradicionālās kultūras baudīšanai. Dabiskā un tautiskā Peipsimā apkārtne ir tikpat daudzveidīga un niansēta kā Igaunijas vēsture. Šeit redzēsiet aristokrātisku muižu un krāsainus namus, kas iezīmē Sīpolu ceļu.
Peipusa ezera ziemeļu krasts ir unikāla un skaista atpūtas vieta. Viena no pazīstamākajām un skaistākajām Peipusa ezera pludmalēm atrodas Kauksi. Uz kilometriem garo smilšu pludmali ar dziedošajām smiltīm pāri kāpām ved kāpnes.
Kallastes stāvkrasts
Kallastes pilsētā atrodas Igaunijā garākais devona smilšakmens atsegums – aptuveni 930 m garš. Atseguma maksimālais augstums ir 8 m, ir redzami 11 atsegumi. Kad paisuma laikā paceļas ūdens līmenis, tad viļņi atsitas pret atsegumu, tādēļ smilšakmens atsegumos ir izveidojušās daudzas alas. Lielākās no tām ir 1,5 m augstas un līdz pat 6 m dziļas.
Atgriešanās mājās caur Tartu.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Maijs

Aktuāli! BABILONO PARKS un DELFINĀRIJS UN JŪRAS MUZEJS KLAIPĒDĀ

€ 37.- + apsk. v.
7/5/2023

07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klaipēda - senā tirgotāju pilsēta, izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēsturi.

Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas Jūras muzejs
Ieeja 8.- eiro, 4.- eiro bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
un Delfinārijs
Ieeja 8.- eiro/ 4.- eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
Gan lieli, gan mazi ir aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Tagad muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju. Turklāt šajā muzejā atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot delfīnu šovu.

Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu

Pusdienas
 (cena tiks precizēta!)

Jaunums!
BABILONO PARKS jeb gaisa dārzs Ieeja 15.- eiro / bērniem no 5 - 12 g.v. 10.- eiro

Atvērts miniatūrais parks "Babilonos Sodai", kuram Lietuvā nav analogu.
BABILONAS DĀRZI – parks, kurā apvienoti skaisti augi un miniatūri pasaules arhitektūras brīnumi. Eifeļa tornis Parīzē, Brandenburgas vārti Berlīnē, Kolizejs Romā – tā ir tikai neliela daļa no pasaulē slavenākajiem objektiem, ko redzēsiet šajā parkā. Parkā kopumā uzbūvētas 22 pasaules slavenāko objektu miniatūras no 16 valstīm.

Jau ieejot parkā, sapratīsiet, ka reizēm pasaule tiešām ietilps plaukstā. Sakoptā 4 ha platībā izvietotas slavenu arhitektūras ēku miniatūras, un pie katras no tām norādīts, kurā valstī tās oriģināls celts un ar ko tā ir īpaša. Šeit Jūs atradīsiet kultūras objektus no 4 pasaules kontinentiem: Āfrikas, Āzijas, Eiropas un Austrālijas.
Bērni varēs izklaidēties plašajā bērnu rotaļu laukumā, lēkāt pa batutiem un baudīt saldējumu, savukārt vecāki pastaigājoties vai sēžot uz soliņa, var ne tikai apbrīnot parka miniatūras, ūdenskritumus un strūklakas, klausīties katram pasaules reģionam raksturīgo mūziku, bet arī apbrīnot brīnišķīgo dārza apstādījumu. Šeit ir daudz precīzi veidotu topiāru un ziedu kompozīciju, un dārzā ir iestādīti vairāk nekā 40 tūkstoši viengadīgo augu no Lietuvas un Polijas.

Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! KAUŅA UN VIĻŅA, SPA ATPŪTA VILNIUS GRAND RESORT 5* 2 dienas Aicinu pieteikties!

€ 118.- + apsk.v. + pusdienas
13/5/2023
7:00 Izbraukšana no Jelgavas
WC un brokastu pause pie Panevežys
Ierašanās Kauņā
Kaunas Kristaus Prisikėlimo bažnyčia (jeb Kristus augšāmcelšanās baznīca) - Lietuvas neatkarības gados, 1922. g., radās ideja Kauņā uzcelt baznīcu kā pateicības simbolu Dievam par atgūto brīvību. Uz iespaidīga augstuma tika izveidota terase, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kauņu. Uz skatu tereses iespēja uzbraukt ar liftu vai kāpt pa kāpnēm. 
Žaliakalnis (jeb Zaļā kalna) funikulieris - vecākais Lietuvā, celts 1931. gadā. Funikulieris dodas 142 metrus augšup kalnā vai lejā no kalna.
Kauņas gājēju iela Laisves aleja, Kariljons, Varoņu laukums, Vitauta Dižā piemineklis, Prezidenta pils un Rātslaukums.
Ekskursija pa Kauņu ar vietējo gidu (par papildu maksu) 10.- EUR/pers.
Brīvais laiks gājēju ielā 
Pažaisles Kamaldiešu klostera ansamblis Kauņā (patlaban šeit dzīvo Sv. Kazimira ordeņa mūķenes) Apskate ar vietējo gidu. (par papildu maksu) 5.- EUR/pers.
Iepirkšanās centrs Mega, kur pašā Tirdzniecības centra vidū var aplūkot 10 m augstu akvāriju, kura kopējā ietilpība ir 170 tūkstoši litru.
Vakarpusē ierašanās Vilnius Grand Resort 5*

Iekārtošanās modernā viesnīcā Vilnius Grand Resort
5* elegantajos un mājīgajos 2-vietīgos numuros. Ir arī 3-vietīgi un 1-vienvietīgi (ar piemaksu!)  numuri.

Tikai 20 minūšu brauciena attālumā no Viļnas, plašā, ainaviskā lauku teritorijā, ezera krastā atrodas viesnīca Vilnius Grand Resort 5* ar modernu SPA centru, kurā baudīt gan dažādas skaistumkopšanas procedūras, gan relaksēties baseinos, saunās un burbuļvannās.

Viesnīcā numurs pieejams no plkst. 15.00 ierašanās dienā un līdz 12.00 izbraukšanas dienā

SPA centra The V SPA & Welness darba laiks no 08:00 – 22:00

Baseinu un pirts zonas "The V Spa & Wellness" centrā Jūs atradīsiet divas atsevišķas atpūtas zonas.

- "Aqua pool" - ģērbtuves, peldbaseins, džakuzi, atsevišķs bērnu baseins, sauna, tvaika pirts un trenažieru zāle. Ir dvielis.

- "Vitality pool" - baseins ar kaskādēm un citām ūdens procedūrām, divas džakuzi, dažādas saunas un pirtis, Grotto baseins, sāls istaba, aromterapijas istaba un divas trenažieru zāles. Ir peldmētelis un dvielis.

Jauno atpūtas zonu "Vitality pool" ir iespējams apmeklēt par papildu maksu, cena 1 pers. 35 EUR (ieeja personām no 12 g.v.). Jārezervē iepriekšs!

Viesnīca atrodas 20 km no Viļņas centra un nodrošina ar bezmaksas shuttle busiņiem.
Pēc vēlēšanās, par papildu maksu, iespējams pavakariņot kādā no viesnīcas restorāniem - Trattoria Verde, Le Paysage, Sunset Lounge@Bar.
Viļņas vecpilsētas senatnīgās ieliņas, nami un baznīcas.
Plaša ekskursija
pa Viļņu ar vietējo gidu (par papildu maksu) 10.- EUR/pers.

…ienirsim šarmantajā Viļņas vecpilsētā, kur valda sensenais, vēstures elpa līkumainajās ieliņās, senās pilsētas sienas fragmenti, Aušras vārtu kapella ar Jaunavas Marijas svētbildi, Sv. Terēzas baznīca un Uniātu vārti, baroka baznīca Lietuvas patronam Sv.Kazimiram, rātslaukums.
Viļņa
– leģendārais Ģedimina kalns un Viļņas katedrāle ar svētā Kazimira kapellu, Prezidenta pils un vairāk kā 400 gadus vecais Viļņas universitātes ansamblis, gotikas pērle Sv. Annas baznīca un Bernardīņu klosteris.

Užupis – neatkarīgā Viļņas mākslinieku „Republika” ar savu himnu, satversmi, prezidentu, bīskapu un savu aizgādni „Pārupes Eņģeļi”. Tā salīdzināma ar Parīzes Monmartru vai Kopenhāgenas Kristianiju. Neparastas ceļa zīmes, mākslas galerijas, grafitti, mājīgas kafejnīcas, veikaliņi veido šī īpašā kvartāla auru.
Ap 16:00 Pusdienas lietuviešu gaumē izklaides un atpūtas centrā Belmontas dzirnavās – 2 cepelīni ar gaļu + krējums + dzēriens 10.- EUR/ pers.. Jāpiesaka iepriekš!
2 ha lielajā, atjaunotajā franču dzirnavu kompleksa platībā, 12 izvietotajās ēkās, vienlaicīgi var paēst līdz pat 1000 apmeklētājiem!
Atgriešanās Jelgavā ap 21:30

DRUSKININKI UN BIRŠTONA 2 dienas Aicinu pieteikties!

€ 110.- + apskates vietas + pusdienas
20/5/2023
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze pie Paņevežiem
Mierpilnā Birštona – 70 avotu kūrorts Lietuvā
Maza, mīlīga, klusa un skaista ir Birštona Nemunas upes ielokā!
Apskatīsim skulptūru dižajam valdniekam Vītautam uz zirga, dosimies augšup Vītauta kalnā, kur no vairāku metru augstuma novērtēsim Nemunas līkumaino tecējumu un Birštonu, dosimies uz ūdens iztvaikošanas torni "Druskupis" , kurš sniedz bezmaksas iespēju ieelpot gandrīz vai jūras klimata gaisu, kaut arī līdz jūrai jāmēro simtiem kilometru garš ceļš, nogaršosim minerālo ūdeni un sagādāsim sev tūlītēju minerālo terapiju par baltu velti minerālūdens paviljonā "Birutes Vila", redzēsim sanatoriju "Tulpė", kura ir pirmā sanatorija, kas izveidota Birštonā, pastaiga Kneipa dārzā un Birštonas centrā. “Kādā veidā atklāt dabas ainavu nelidojot, kā justies starp 2 Nemunām?” Būs jākāpj Birštonas skatu tornī – visaugstākajā tornī Lietuvā. Torņa skatu laukums atrodas 45 m augstumā, kopējais torņa augstums – 55 m. Tornis atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Nemunas deltas reģionālajā parkā, tādēļ to ērtāk ir sasniegt, ejot kājām no autostāvvietas līdz tornim ir vien 10 minūtes!
Pusdienas Birštonā 10.- EUR / pers. (ēdienkarte tiks precizēta!)
"Lietuviškas midus" aicina uz degustāciju! Aicinām apmeklēt nesen atjaunoto torni, kas 19 gs. iesala žāvēšanai izmantoja bijusī Gintara alus darītava. Tagad tornis ir aprīkots ar jaunu dzeramā medus muzeju. Muzeja viesiem būs iespēja dzirdēt dzeramā medus rašanās un ražošanas vēsturi, aplūkot senos medus dzeršanas traukus, izstaigāt visus torņa stāvus, apskatīt saglabājušās ražošanas platības un iekārtas, degustēt 6 veidu (6%, 12%, 25%, 30%, 50%, 75%) dzērienu ar uzkodām (siers, riekstiņi)! 15.- EUR / pers.
Netālu esošajā uzņēmuma veikalā varat iegādāties visu veidu dzērienus oriģinālajā iepakojumā - tā ir lieliska dāvana un oriģināls kārums!
Tālāk dosimies uz  Druskininkai ...
Iekārtošanās naktsmītnē. Brīvais laiks.
Iespēja doties uz Akvaparku AQUA, darba laiks līdz 22:00
Cenas: Ūdens aktivitātes (C zona) 2h 16.- €; 3h 19.- €; 4h 22.- €; Pirtis un ūdens izklaides zona (B+C) 2h 22.- €; 3h 26.- €; 4h 29.- €;
Tropiskais +30 grādu karstums, 9 m lielas palmas, zils baseinu ūdens, burbuļojoši džakuzi, šūpoties pa jūras viļņiem baseinā, peldēties ar vai pretstraumes upē, pilnīga atpūta tikai pieaugušajiem paredzētajā pirts zonā ar 19 dažādu pasaules tautu tradīcijās aprīkotās sausās un tvaika pirtīs, ar īpašām pirts programmām un eksotiskām masāžām... Gandrīz debesīs augstais tornis ar līkumotiem atvērtiem un slēgtiem slidkalniņiem apburs ekstrēmu piedzīvojumu cienītājus. Viens, divi, trīs un ... ejam! Ātrums, adrenalīns, nelielas bailes, kas kutina nervus un daudz smieklu, kas skan ūdens strūklu jūrā!
Iespēja doties 7-8 minūšu braucienā ar trošu vagoniņu pāri Nemanai līdz slēpošanas kompleksam Snow Arena un atpakaļ (darba laiks 10:00 - 19;00). Šis ir vienīgais šāda veida vagoniņš Lietuvā. Brauciens abos virzienos pieaugušais 6 €; Skolēni (5-17 g.) 5,5 €; Pensionāri (65+ g.) 5,5 €
Iespēja apskatīt Apgriezto māju (darba laiks 10:00 - 20:00). 3.- EUR / pers.; pens., st., sk. 2.- EUR / pers.
Iespēja doties uz kādu no restorāniem vai kafejnīcu!
Iespēja doties pastaigā pa Vilniaus gājēju aleju un pilsētas vēsturisko centru
Nakšņošana Druskininkai centrā mājīgā viesnīcā „Reginalabiekārtotos divvietīgos ar atsevišķām vai divguļamām gultām, trīsvietīgos vai četrvietīgos numuros. Ap viesnīcu atrodas visas galvenās kūrorta iespējas: pilsētas akvaparks, Vilniaus gājēju aleja, kas iet cauri visam pilsētas vēsturiskajam centram un ved uz brīnišķīgiem ezeriem ar skaistu skatu.
No 08:00 brokastis viesnīcā
Dosimies apskatīt Liškiavas baznīcu un klostera teritoriju ar vietējo gidu 2.- EUR / pers.; pens., st., sk. 1.50 EUR / pers.
Atpakaļ uz Druskininkai
Mūziķa un gleznotāja Mikolajus Konstantina Čurļoņa muzejs ar vietējo gidu 6.50 EUR / pers.; pens., st., sk. 4.- EUR / pers.
Meža muzejs "GIRIOS AIDAS" („Meža atbalss”) - populāra meža māja, kur skatāma ekspozīcija par meža zvēriem, putniem un augiem. Mājas iekšpusē 2 stāvu augstumā izaudzis sens ozols. Tā zaros paslēpušās raganiņas, meža rūķīši un citi pasaku varoņi.
Antana Česnuļa koka skūlptūru parks ar vietējo gidu 7.- EUR / pers.; pens., st., sk. 5.- EUR / pers.– vieta, kuru noteikti  vērts redzēt. Šeit apdāvinātais mākslinieks izveidojis iespaidīgas ainavas, kas prasmīgi sapludina meistarība ar dabu.
Parkā atrodas viena no labākajiem kokgriezējiem Dzūkijas reģionā Antana Česnuļa koka skulptūras.
KĀ CEP ŠAKOTI!? Iespēja redzēt, pašiem izmēģināt un nogaršot, savu roku darbu aizvest mājās! 15.- EUR / pers. Ekskursijas laikā izceptais šakotis 2 kg tiek sadalīts uz visu grupu. Iespēja arī iegādāties.
Pusdienas – zupa, kartupeļu pankūkas 10.- EUR / pers.
Ap 21:00 atgiešanās Jelgavā

Jūnijs

Aktuāli! KADIĶU ZEME SAAREMAA UN MUHU! 2 dienas Aicinu pieteikties un veikt iemaksu līdz 30.04.2023.

€ 115.-+ € 50.-/ pensionāriem, € 48.-/ bērniem € 35.- (apskates vietas + pusdienas + prāmja biļete)
3/6/2023
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pusdienas
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
1. dienas vakarā iespēja apmeklēt SPA - pieejams baseins, sauna, sporta zāle (iekļauts naktsmītnes cenā) vai doties pastaigā pa Kuresāres vēsturisko centru.
Nakšņošana SPA viesnīcā Meri Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Brokastis 2. dienā ap 8:00.

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Oktobris

GAUJIENA, APE, DZĒRVENES SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”, DRUSKU PILSKALS UN SKATU TORNIS

€ 37.- + apsk. v. + pusdienas
7/10/2023
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus un gardus konditorejas izstrādājumus
JĀZEPA VĪTOLA memoriālais muzejs “ANNIŅAS”
Jāzepa Vītola memoriālā muzeja „Anniņas” misija ir saglabāt Jāzepa Vītola kultūrvēsturisko mantojumu. Muzeja krājumā ir priekšmeti, dokumenti, fotogrāfijas, notis – viss, kas saistīts ar J. Vītola dzīvi un darbību.
Gaujiena – mana paradīze… tā teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists profesors Jāzeps Vītols (1863.gada 26. jūlijs – 1948. gada 24. aprīlis).
Un tā gan muižas aldara divstāvu koka mājiņa, gan 60 pūrvietu “dabas jaukumu” kļuva par vietu, kur Jāzeps Vītols pavadīja katru brīvo brīdi.
GAUJIENA (Adzele)
Gaujienā - sava Gauja un kļavu lapu zelts
Jāzepa Vītola māja "Anniņas" un dīķis, Lauvas mute, kur tek visgaršīgākais avota ūdens.

Cēlā Gaujienas pils ar muižas ēkām, pilsdrupas, kur jūtama senatnes elpa. Ar noslēpumaino auru apvītais Baznīckalns un neatkārtojamās dabas ainavas.
Gaujiena, katram sava un tomēr visiem savējā
CIEMOŠANĀS SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”.  Dzervenes un viss no dzērvenēm!
Very Berry ir ne tikai dabīgās sulas, morsi, sīrupi un svaigās ogas, bet ir arī funkcionālie dzērieni - katrs ar savu superspēju un īpašu pievienoto vērtību. Tomēr visi no tiem joprojām paliek arī pilnībā dabīgi un Latvijas vitamīnu spēcināti.
Lauku māja "Kalnarušķi" – pusdienas (ēdienkarte tiks precizēta!)
Apē apskatīsim
Smilšakmens atsegumus “Jaunās un Vecās Raganu klintis”
Dzenīšu dižvītolu 8,67 m (dižākais baltais vītols Eiropā)
Dvīņu priedes ar zaru tiltu
Piemiņas akmeni matemātiķim Aivaram Liepam (1936.-1979.)
Atjaunoto rakstnieces Elīnas Zālītes skulptūru
Vaidavas Grūbe un HES uz Vaidavas upes
Drusku pilskalns (arī Kornetu pilskalns) (246.6 mvjl.), no kura paveras skaists skats uz Igaunijas Hānjas augstieni, Karulas augstieni un Lielo Munameģi.  Drusku pilskalns ir viens no augstākajiem pilskalniem ar visstāvāko nogāzi Latvijā. Teika vēsta, ka pašā kalna rietumu stūrī, kalna augstākajā vietā senos laikos reiz pacēlusies pils, no kuras tad arī cēlies nosaukums – Pilskalns. Brīnišķīga panorāma, ļoti plašs un ainavisks skats uz apkārtni paveras no Kornetu skatu torņa.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgav