Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Novembris  |  Visi

Aprīlis

Brauciens garantēts! TARTU – AHHA CENTRS UN AURA PARKS.

€ 26,- + ieejas biļetes bez planetāriju € 18,- vai € 23.- vai ieejas biļetes ar planetāriju € 22,- vai € 27.-
21/4/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze ceļmalas krodziņā
Ierašanās Tartu – Igaunijas studentu galvaspilsētā.
Tartu – senā zinātnes un mākslas pilsēta.
Modernais zinātnes centrs AHHAA – piedzīvojumu centrs it visiem vecumiem, dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs Jūs 2,5 h.
Izmēģināsiet paši uzvilkt ar virvi savu krēslu 9 m augstumā, varēsiet izbaudīt braucienu ar riteni pa virvi, kas pārvilkta augstu pāri zālei, izturēt šķībajā Šanhajas mājā, papriecāties par neskaitāmiem citiem pārsteigumiem vai piedalīties kosmosa ceļojumā Megazvaigznes planetārijā. Ar dzīvo radījumu krāšņo dzīvi iepazīstinās ūdens pasaules daļa, no olām šķilsies cāļi, savu pilsētu cels skudras.

Unikālajā, sfēriskajā planetārijā (tiem, kuri savlaicīgi pieteikušies!) (4 EUR) var redzēt miljoniem zvaigžņu un skatīties filmas par kosmosu - apaļajā zvaigžņu teātrī Visumu palīdz iepazīt Japānas izgudrotāja Takayuki Ohiras radītais projektors „Megastar", kas ļauj saskatīt pat vismazākās Piena ceļa zvaigznes.
Grupas dalībnieka biļete, biļete personai ar invaliditāti, pensionāru biļete 10 € / bērnu grupas dalībnieka biļete 5 € / biļete planetārija apmeklējumam 4 € (ar centra apmeklējuma biļeti)
Brīvs laiks pusdienām AHHAA vai pilsētas centrā.
Zinātnes centra otrajā stāvā atrodas kafejnīca Newton, kas piedāvā pusdienu ēdienkarti par demokrātiskām cenām

Ūdens atrakciju parks AURA
Ūdens izklaides parks guvis milzum daudz pozitīvu atsauksmju un vairumam klientu akvaparka apmeklēšana kļuvusi par pastāvīgu ieradumu.
Aura akvaparks piedāvā labāko sportisko izklaidi visu vecumu apmeklētājiem. Peldbaseinā, ūdens atrakciju parkā, veselības klubā un pirtīs visa ģimene var jauki pavadīt laiku, relaksēties un nodoties sportiskām aktivitātēm.
Ūdens atrakciju parka galvenie piesaistes punkti ir 55 un 38 metrus garās caurules. Šeit var vingrināties ūdens basketbolā, kā arī mēroties spēkiem ar ūdens lielgabalu. Lieliskas izjūtas sniegs ūdens kaskādes, aiz kurām var noslēpties alās ar sēdvietām un ūdens masāžu, tāpat jautrus brīžus sagādās strūklaka, ūdenskritums, upe ar pretstraumi un burbuļvannas. Mazāko apmeklētāju sapņi piepildīsies, laižoties no bērnu slīdkalniņiem, plunčājoties siltā mazuļu baseinā un spēlējoties ar ūdens rotaļlietām. Ūdens atrakciju parka piedāvājumā iekļauts arī saunas apmeklējums, iespēja atpūsties kafejnīcā, ģērbtuves izmantošana.
Ūdens atrakciju parka apmeklētāji var izmantot arī peldbaseinu.
Modernā baseinu kompleksā ir starptautiskām prasībām atbilstošs peldbaseins ar izmēru 25x50 m un dziļumu seklākajā malā 1,2 m un dziļākajā malā 1,8 m.
Mācību baseina izmērs ir 8x25 m un tas paredzēts skolēnu peldēšanas nodarbībām. Ūdens temperatūra šajā baseinā ir 30 C, dziļums seklākajā malā ir 60 cm un dziļākajā malā 90 cm. No mācībām brīvajās stundās baseinu var izmantot arī citi apmeklētāji.
Veselības klubs pieaugušajiem piedāvā relaksējošu atpūtu patīkamā atmosfērā. Burbuļvannas, tvaiku un aromātiskās pirtis, saunas un kneipa terapija - tas viss sniegs neaizmirstamu baudījumu. Ja ir vēlēšanās, apmeklētāji var vērot lielisko Emajegi upes ainavu vai sasildīties Sanarium pirtī apvienībā ar krāsu terapiju. Veselības kluba apmeklētājiem pieejami arī peldbaseini un ūdens atrakciju parks.

ŪDENS ATRAKCIJU PARKS (iekļauj ieeju peldbaseinos)
Pilnā biļete 8.00 € / Biļete ar atlaidi 7.00 €
Atlaide tiek piemērota bērniem, skolēniem, studentiem, ISIC un ITIC karšu īpašniekiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem, bezmaksas apmeklējums.
Bērniem, kas jaunāki par 10 gadiem, ieeja ar pavadoni vecumā no 16 gadiem.
VESELĪBAS KLUBS (iekļauj ieeju ūdens atrakciju parkā un peldbaseinos)    
Pilnā biļete 13.00 € / Biļete ar atlaidi 8.00 €
Atlaide tiek piemērota bērniem vecumā no 5 līdz 9 gadiem
Bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem, bezmaksas apmeklējums.
Bērniem, kas jaunāki par 10 gadiem, ieeja ar pavadoni vecumā no 16 gadiem.
Biļetes cenā ietilpst pirts dvieļu izmantošana, bet ērtajās ģērbtuvēs ir aizslēdzami drēbju skapīši.

Šopings lielveikalā Tartu Lõunakeskus.
Ceļš uz mājām, vēlu vakarā ierašanās Jelgavā.  

Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

PAVASARA PALU ŠOVS „LIDO ZIVIS KULDĪGĀ”, AIZPUTES LELLES UN VĪNS Pieteikties un veikt avansa maksājumu līdz 24.04.!

€ 23.- + apsk.v. € 3.- + vīna degustācija € 6.-
28/4/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze ceļmalas kafejnīcā
Kuldīga - Kurzemes Hercogistes ziedu laiku valdnieka Hercoga Jēkaba dzimtā pilsēta!
Eiropas platākajā ūdenskritumā - Ventas rumbā, ik gadu pavasaros notiek vimbu augstlēkšana virs tā!!!

Aprīļa pēdējā nedēļas nogale jau tradicionāli kļuvusi par laiku, kad Kuldīgā tiek svinēti svētki – vērienīgais pavasara palu šovs „Lido zivis Kuldīgā”, kas tapis par godu lidojošajām vimbām un atklāj tūrisma sezonu novadā.
Kuldīdzniekiem ik gadu ir zināms, kad sākas pavasaris – tad, kad virs rumbas, mugurām zaigojot, sāk lidot zivis. Gadu simtiem vimbas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (249 m) ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu sāka dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā. Zivis ceļojumā pavada arī tūrisma sezonu atklājošs jampadracis – „Lido zivis Kuldīgā”, kas tiek rīkots kopš 2005. gada un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā.

Agrā rītā Ventas krastus ieņem „copmaņi”, lai cīnītos par dižo lomu – „Planējošo vimbu”. Kam dziļāks miegs, tie zvejot var zivju zupas bļodās, ko dižos grāpjos vāra muzeja ļaudis un dižie stāstnieki. Stāstnieku festivālu „Ziv’ zup” ik gadu svētku laikā rīko Kurzemes kultūras mantojuma centrs „Kūrava”.

Apkārt Pilsētas dārzam novada ļaudis no pagrabiem, lādēm un stūriem velk ārā to, kas pašu rokām darināts un būvēts – kūpinājumi, šmorējumi, pinumi un adījumi, kalumi un grebumi – to visu un vēl daudz ko ir iespējams atrast tirdziņā, kas ik gadu notiek visas dienas garumā. Savukārt Pilsētas dārzā norisinās ne tikai radošas un izzinošas nodarbes, bet arī koncerti un dejas lieliem un maziem, tuviem un tāliem viesiem.

Ikvienam noteikti šeit ir jābūt, jo ko tādu var redzēt tikai reizi gadā! Nostāsti vēsta, ka katrs, kas palu šovā Kuldīgā nav bijis, tas pavasari nav pamanījis!
Pavasara palu festivāls „Lido zivis Kuldīgā”
Pilsētas dārzā ar bagātīgu programmu

Kuldīgas pilsetas apskate
-       Senais ķieģeļu velvju tilts pār Ventu,
-       Ventas rumba –platākais ūdenskritums Eiropā (249 m),
-       Alekšupītes ūdenskritums,
-       Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs (vecpilsēta) ap Alekšupīti,
-       Pils sarga namiņš,
-       Pilsētas dārzs,
-       Sv. Katrīnas baznīca,
-       Sinagogas ēku komplekss
-       Pareizticīgo baznīca,
-       Liepājas ielas promenāde un vides objekts „Teleport”,
-       Sv. Trīsvienības katoļu baznīca,
-       Vecās koka mājas Kuldīgā,
-       Vecais rātsnams ar Rātslaukumu

Leļļu māja - muzejs Aizputē
Valdas Jēriņas leļļu kolekcija

Ekspozīcijā skatāmas 500 tematiski dažādi tērptas  lelles. Tās vāktas vairāk nekā 30 gadus. Ietērps pirmajai lellītei tapis pēc dziesmu svētkiem 1973. gadā. Kolekcijā skatāmas   lellītes, tērptas tautas tērpos, aizvadītā gadsimta skolas tērpos, kā arī gadalaikus un ziedus raksturojošos fantāziju tērpos. Vecākajai kolekcijas lellei ir vairāk kā 100 gadi.
Aizputes mājas vīnu
degustācija , iespēja iegādāties.

Aizputes vīna darītava

Aizputes pilsmuižas senajā velvju pagrabā Aizputes vīna darītava sniedz iespēju jebkuram interesentam uzzināt ko vairāk par vīna darīšanu, kā arī nobaudīt Aizputes vīna darītavā tapušo vīnu.

Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Maijs

Brauciens garantēts! VĀCIJA. CEĻOJUMS UZ ZIEDU UN PUTNU VALSTĪBU. 5 brīvas vietas!

€ 298.-
1/5/2018
Ceļojums uz ziedu un putnu valstību.
2018.gada 1.-6.maijs.

1.diena. Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00, Saldus plkst.5.00, Dobeles plkst.5.30, Jelgavas plkst.6.00, Rīgas 7.00
Brauciens cauri Lietuvai , Polijai. Nakts 3*  viesnīcā Polijā ar brokastīm.

2.diena. Lejassaksijā ir mājvieta vienam no Eiropas skaistākajiem dārziem - Royal Gardens, kas ir dārzs skaistumam un mīlestībai. Sniegbaltas skulptūras papildina baroka stilā veidoto dārza ainavu, bet krāsainā ziedu paklāja viducī debesīs  šaujas 82 metrus augstas strūklakas ūdens šaltis.
Herenhauzen grotas
pārsteidz ar savu krāsu bagātību, kas ir slavenās mākslinieces Niki de Saint Phalle darbs. Alu interjeru grezno krāsainas mozaīkas no stikla, spoguļiem, oļiem. Neatkārtojamais mākslas darbs izstaro maģiju un fascinē.
Berggarten
viens no skaistākajiem un bagātākajiem botāniskajiem dārziem, kur savākti augi no visas pasaules. Neticamas krāsas un formas eksotiskie augi ir apmetušies uz dzīvi šajā dārzā. Bet viskrāšņākā ir orhideju  māja, kur mitrumā un siltumā aug vairāk kā 800 sugu orhidejas, kuru  krāšņums liek pat aizrauties elpai....
Nakts 3* viesnīcā  pie Hanoveres ar brokastīm.                   

3.dienā. Rododendru parkā apmeklētāji ienirst žilbinoši baltu, mirdzoši dzeltenu, kvēlojoši sarkanu un piesātināti violetu ziedu jūrā. Tieši aprīļa beigās un maija sākumā ziedu mīļotājus Rododendru parkā gaida 2 500 rododendru šķirnes, kas reibina ar spilgtajām krāsām, jo šajā laikā uzzied visi 10 000 rododendri un acālijas. Augs, kam veltīts šis parks, jūtas labi ne vien Himalajos vai tropu džungļos, bet arī vietējā klimatā.
Rododendru parka vidū Brēmenes zaļais zinātnes centrs „botanika” savus viesus ieved Tālajos Austrumos un Borneo kultūrās, Himalajos un japāņu dārzā. “Botanika” siltumnīcas ir  mājvieta puķu kolekcijām kam nav analogu visā Eiropā. Acāliju kolekcija ir otrā lielākā pasaulē.

Brēmenes muzikantu figūras blakus Rātsnamam stāsta par saviem pasakainajiem ceļojumiem. Kopš Brāļi Grimmi radīja šo pasaku, tās tēli ir pazīstami visā pasaulē. Pieskaroties ēzeļa kājām,var piepildīt kādu vēlēšanos. Turklāt ēzeļa kājas viegli jāpaberzē ar abām rokām, citādi vēlēšanās nepiepildīsies.
Saules stari iespīd bagātīgi rotātā renesanses stila Rātsnama logos, varenais Rolands, kā brīvības statuja, ar ciešu skatienu noraugās cilvēkos pie savām kājām. Akmenī kalts tas jau 600 gadus stāv Brēmenes vēsturiskajā Tirgus laukumā un iemieso brēmeniešu brīvības alkas. Brīvības pieminēšana nav tukša skaņa. Jau tālajā 1186.gadā, kad imperators Fridrihs Barbarossa piešķīra Brēmenei pilsētas tiesības, tika noteikts, ka nodzīvojot šajā pilsētā vienu gadu un vienu dienu, cilvēks kļūst brīvs un nepakļaujas nevienam monarham ārpus Brēmenes.

Rātsnama austrumu pusē 99 metrus augstos torņus debesīs slej Svētā Pētera Doms. Nerakstīts likums nosaka, ka Brēmenē neviena ēka nedrīkst būt augstāka par Domu, kas ir 1 200 gadu vecs.

Brēmenes vecākajā pilsētas kvartālā nokļūstam pavisam citā laikā. Kā pērles virtenē, mājas Schnoor kvartālā, kas savu nosaukumu esot ieguvis no tā, ka visas mājas ir kā vienā šņorē savērtas. Tā ir vecākā un tūristu iecienītākā Brēmenes daļa. Ielas ir ļoti skaistas, tās tiek salīdzinātas ar pasaku. Mājas ļoti šauras, pārsvarā ar diviem fasādes logiem, katrā mājā ir kaut kas cits: dažādi suvenīru veikali, kafejnīcas vai Ziemassvētku rotājumu veikals, kas darbojas visu gadu. XV un XVI gadsimta mājelēs strādā mākslinieki un zeltkaļi. Te ir arī pasaulē mazākā viesnīca tikai ar diviem numuriņiem. Te Brēmenes īsākā un ievērojamākā iela, kuras garums ir tikai 110 metru, ir Mucenieku iela jeb Böttcherstraße – kurā katra no ēkām ir sajūsmas vērta.
Nakts 3* viesnīcā pie Hanoveres ar brokastīm.

4.diena.Parkā Bad Nenndorf savu mājvietu ir atraduši  dižskābarži, ko 1911.gadā te iestādījis dendrologs  Carl Thon. Vairāk kā simts metru garā dižskābaržu aleja rada mistisku noskaņu, jo koki ir ieguvuši savdabīgas formas. Dodoties pa šo aleju rodas iespaids, ka  esat nokļuvuši citā dimensijā.

Vairāk nekā 4 000 putnu Walsrodes putnu parkā ir atraduši savu mājvietu. Te ir grūti atrast sev īkamāko, jo katrs putns ir unikāls un fascinējošs savā īpašā veidā! Dažas sugas – kolibri, nav lielāki kā “īkšķis”. Tos dabiskajā vidē var atrast Centrālajā un Dienvidamerikā. Andu kondoru  spārnu izplētums ir 3,2 metri, tie ir milzu ērgļi, kuru nagi izaug 10 cm. garumā.  Andu kondori  ir visbīstamākie putni pasaulē. Parkā ir sastopami daudz un dažādi neredzēti, spilgti un krāsaini brīnumi.
Nakts 3* viesnīcā pie Hanoveres  ar brokastīm.
5.diena. Romantiskā viduslaiku pils - Marienburga
, kas izkāpusi no pasakas lepni slejas kalna galā. No pils paveras tāls un plašs skats līdz Siebenbergenai, kur pēc brāļu Grimmu domām dzīvoja septiņi rūķīši. Sakarā ar kariem Marienburgas pils nekad nav bijusi pabeigta. Pils bijusi neapdzīvota gandrīz 80 gadus, un tur dzīvoja tikai sargs. Šī iemesla dēļ, oriģināls dizains ir pilnībā saglabājies. Pilij ir veikti rekonstrukcijas darbi un tā ir pamodusies pēc gara miega, kas ildzis vairākus gadu desmitus.
Nakts 3* viesnīcā Polijā ar brokastīm.
6.diena
. Mājupceļš un vēlu vakarā ierašanās mājās.

Ceļazīmes cena: 298 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:

Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida pakalpojumi, piecas naktis trīszvaigžņu  viesnīcās ar brokastīm, maksas ceļi, stāvlaukumi, papildus izmaksas par pārbraucieniem, veselības apdrošināšana

Papildus izdevumi:

Grota, botāniskais dārzs , pils parki  Lejassaksijā 9 euro
Rododendru parks un  “botanica” siltumnīcas 10,50 euro
Walsrodes  putnu parks 17,50 euro
Marienburgas pils 8 euro

LIELISKAS LIETUVIEŠU MUIŽAS - BISTRAMPOLE UN BURBIŠĶI, KUR TULPES ZIED, STIKLA MĀKSLAS STUDIJA UN PANEVĒŽYS

€ 25.- + apskates vietas €
5/5/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
"Glasremis" – unikāla
stikla dizaina studija un stikla pūšanas darbnīca, kurā iespējams redzēt, kā top stikla izstrādājumi, mākslas darbu izstāde un iespēja iegādāties stikla izstrādājumus.
Panevēžā pēc Līvānu stikla fabrikas likvidēšanas nu ir vienīgā stikla izstrādājumu ražotne Baltijā, kurā turklāt veiksmīgi tiek apvienota māksla un bizness. Te darinātie monolītie stikla dizaina priekšmeti ir pieprasīti visā pasaulē kā dažādu korporāciju suvenīri.
Eiropā vienīgais Leļļu vagona teātris. Īpaša pasakaina sajūta rodas apmeklētājiem jau pārkāpjot slieksni! Iepazīšanās ar lellēm un interesanti stāsti par Leļļu teātra vēsturi. Uzzināsiet, kā top teātra lelles un kā tās tiek atdzīvinātas ar vadības mehānismiem un dzīvo tālāk savā pasakainajā leļļu valstī.
Katru gadu vasaras vidū šī teātra aktieri ar divu zirgu pajūgu atstāj trokšņaino pilsētu un dodas braucienā pa Lietuvas pilsētām un ciemiem.
Neliela Paņevežys pilsētas apskate - Laisves laukums, Joza Miltiņa Drāmas teātris, Senleja, piemineklis Lietuvas lielkņazam un polijas karalim Aleksandram, greznā viesnīca "Romantic"
Pusdienas

Atjaunotā Bistrampoles muiža
ir viens no mūsu kaimiņzemes pēdējā laika lepnumiem. Te kā vienots komplekss darbojas muižā un palīgēkā iekārtotā triju zvaigžņu viesnīca, restorāns, SPA un pirts pakalpojumi.

Ap 16. gadsimtu te ienāca dižciltīgā Bistramu dzimta. Viens Bistramu atzars apmeties Kurzemē, otrs – Lietuvā. Lietuviešu Bistrami izrādījušies nemierīgi ļaudis, kas piedalījušies 1863. gada poļu – lietuviešu dumpī un tikai caram lojālo Kurzemes Bistramu aizliktais vārds viņiem pēc nežēlastības perioda ļāvis atgriezties muižā, kurā dzimta saimniekoja līdz pat 1940. gadam.

Galvenā ēka renesanses laikmetā būvētā ķieģeļu kvadrātveida pils. Pils apkaimi grezno parka dīķis un strauts ar tiltiņu, bet parka malā uz neliela pakalna slejas rotunda, zem kuras slēpjas ledus pagrabs, kam esot ap 400 gadu. 20. gadsimta sākumā barons Bistrams bijis liels tehnisku novitāšu cienītājs, tādēļ par šausmām dzīvesbiedrei viens no pirmajiem apkaimē iekārtojis muižā elektrisko apgaismojumu un izbūvējis spēkstaciju, kuras ēkā tagad kapela un piemiņas vieta 19. gadsimta latīņu drukas aizlieguma perioda ”grāmatu nesēju” kustībai un lietuviešu nacionālās kustības varoņiem. Bijušais jājamzirgu stallis pārtaisīts par sarīkojumu zāli. Vasarās te notiekot klasiskās un bardu mūzikas festivāli. Pēc bildēm spriežot, spēlējis arī ”Melo M”.
Zied tulpes Burbišķos un Burbišķu muižas komplekss – pils un parks ir viens no skaistākajiem muižu kompleksiem Lietuvā, kurš pavasaros priecē ar bagātīgiem tulpju stādījumiem, bet kā apskates objekts ir interesants arī citos gadalaikos ar sakopto ainavu parku un atjaunoto pili. Plašajā parkā ir skulptūras, daudzas ūdenskrātuves un 15 saliņas, kuras savieno 12 koši balti nokrāsoti dažādu formu koka tiltiņi. Tā ir lieliska vieta romantiskām pastaigām.
Un tad daudzveidīgo ziedošo tulpju plantācija. Ļoti krāšņi zied sarkanās, dzeltenās un daudzu citu krāsu un formu tulpes! Tiešām mini Holande! Izstaigājam pa taciņām starp tulpēm, izbaudot krāšņo puķu burvību.
Mirklis atpūtai un varbūt arī vakariņām pirms mājupceļa. Šeduves senajās vējdzirnavās iekārtots krodziņš, bet apkārtni rotā skaisti iekopti stādījumi.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

DRABEŠU MUIŽA, LATVIJAS ĶIPLOKS UN ZAĻAIS SIERS, RAUNA un STABURAGS, "SVĒTAVOTS", UNGURMUIŽA

€ 25.- + apsk.v. € 11.- / pensionāriem € 10.50 / skolēniem līdz 18 g.v. € 10.- + Veselības ķiploks € 2.50
6/5/2018
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze "Ieriķu dzirnavās"
Drabešu muižas Amatu māja
Raunas Staburags - vienīgā raudošā klints Latvijā
SIA „Latvijas Ķiploks” vēsture sākta rakstīt kopš 2011 gada. Kopš 2015 gada septembra Rauna ir guvusi Ķiploku galvaspilsētas titulu. Šeit saimnieko SIA „Latvijas Ķiploks” atraktīvās ķiploku meitenes, kas piedāvā daudz un dažādus produktus, kas gatavoti no pašu audzētajiem ķiplokiem. Viss ir unikāls roku darbs. Piedāvājumā stāstījums par un ap ķiplokiem, to vēsturi un tagadni, ražošanas procesu apskate, interesantu un gardu ķiploku produktu un ēdienu baudīšana,kā arī dižošanās ar Raunas novadā ražoto preču klāstu mazajā, gaumīgajā veikaliņā.

Piedāvājums ”Veselības ķiploks”

Ķiploku tējas baudīšana kopā ar ķiploku medu 
Ķiploku maizītes 
Ķiploku saldumi
Izmaksas 1personai  2, 50 Eur
Iespēja iegādāties Raunas siera ražotnes produkciju - zaļo sieru, mājas makaronus u.c. produkciju
Raunas viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis,  Ev. Lut. Baznīca,
Cēsis - pusdienas kafejnīcā "Solo",
Ungurmuiža
Dzīvais avota ūdens "Svētavots"- ilga mūža ķīla!
Svētavota izcelsmes un pastāvēšanas vēsture ir ļoti sena, tie ir daudzi gadsimti. Pirmie raksti latviešu valodā ir parādījušies ap 1800.g. Toreiz avota nosaukums bija „Dzelzs vārti”, bet pirmās brīvvalsts laikā dēvēts par Māras avotu vai arī par „Svētavotu”, un to pamatoja ar ūdens dziednieciskajām īpašībām.
Iespējams noklausīties noslēpumiem apvīto "Svētavota" leģendu un uzņemt spēkus no "Svētavota".
Šeit iespējams ari ieliet pudelēs līdzi "Svētavota" ūdeni. 
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

PAIDE, RAKVERE, LĀHEMĀ PARKS, PALMSES UN SAGADI MUIŽAS IGAUNIJĀ (2 dienas)

€ 78.- + apsk. v.
12/5/2018
07:00  izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
kafe pauze Salacgrīvā (gardas pankūkas!), WC pauze
Paide
Neliela pilsētas centra apskate
Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī
Pieaugušais, seniors: 6 €; skolēns 4 € / no personas ar vietējo gidu krievu valodā
Nocietinājuma tornī, kas atroda Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.
Rakvere
Neliela pilsētas centra apskate
Rakveres Cietoksnis
Pieaugušais, seniors, skolēns 8 € / no personas ar vietējo gidu krievu valodā
Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gs sadzīves apstākļiem, kur apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. 
Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, viduslaiku bordelis, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.
Nakšņošana viesu mājā (2-vietīgās istabās ar visām ērtībām un brokastīm
Lāhemā nacionālais parks
Palmses muiža - brīvdabas muzejs
Pieaugušais, seniors: 7 €; skolēns 5 € / no personas.
Iespējama vietējā vīna degustācija – 3 vīnu degustācija 5 € / no personas.
Lahemā nacionālajā parkā izvietotā Palmses muiža - brīvdabas muzejs ir pirmais pilnībā atjaunotais muižas komplekss ar parkiem, dārziem un vēsturiskām ēkām. Apmeklētājiem ir atvērtas izstādes, darbnīcas, apmācību centrs, palmu ēka, vīna pagrabs.
Sagadi muiža, meža muzejs un suvenīru veikaliņš
Pieaugušais, seniors, skolēns 4 €  + 4 € / no personas
Muižas komplekss atrodas Lahemā nacionālajā parkā. Muižas vēsture sniedzas vairāk nekā 500 gadu senā pagātnē. Patlaban Sagadi izveidojusies par pazīstamu dabas izglītības, kultūras un tūrisma centru. Kompleksu padara īpašu tā kopums: liels palīgēku skaits ar sakārtotiem ceļiem, alejām, parku un dīķiem. Kompleksu atjaunoja meža apsaimniekošanas sistēma, un arī patlaban muižā saimnieko mežinieki, precīzāk - RMK. Sagadi muižas centrā darbojas mežu muzejs un muižas muzejs, dabas skola, viesnīca un restorāns.
Muzeja veikals, kurā ir viens no plašākajiem preču sortimentiem Igaunijā, atrodas muzeja pirmajā  stāvā. Muzeja veikals saviem apmeklētājiem piedāvā vairāk nekā tūkstoš dažādus produktus, kas ir saistīti ar dabu un mežsaimniecību. Liela daļa no produktiem ir oriģinālas un tās var atrast tikai Sagadi muzeja veikalā. Dažādas publikācijas, koka rotaļlietas, savdabīgas mājsaimniecības un patēriņa preces, un unikāli dabas un dizaina produkti muzeja veikalu ir padarījuši par iecienītu vietu gandrīz visiem Sagadi muižas viesiem.
Kesmu kapteiņu ciems
Pirmās rakstiskās ziņas par Lahemā nacionālā parka teritorijā esošo Kesmu ciemu atrodamas 1453. gadā. Kesmu darbojās jūrskola, un gandrīz katrā ģimenē bija savs kapteinis vai stūrmanis, tāpēc Kesmu bija pazīstams kā “kapteiņu ciems”.
 Jagalas ūdenskritums
Jegalas ūdenskritums ir viens no visizcilākajiem Igaunijas dabas brīnumiem. Tas ir augstākais dabiskais ūdenskritums valstī – tā augstums ir 8 metri.
Ap 21:00  atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

TALLINA PAVASARA NOSKAŅĀS, ŪDENSKRITUMI UN RELAKSĀCIJA SPA (2 dienas) Pieteikties un veikt avansa maksājumu līdz 20.04.!

€ 75.- + apskates vietas 30.50 €; bērniem 7 - 18 g.v. / studentiem 17.50 €; pensionāriem 24.50 € + 3 stundas Akvaparks 13 € vai Akvaparks + sauna centrs 20 EUR
19/5/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Salacgrīvā
Keilas ūdenskritums – viens no lielākajiem ūdenskritumiem Igaunijā. Ap to plešas ainavisks parks, blakus atrodas neogotiskā Keilas muiža. Netālu, jūras krastā, apskatāmas gleznainās Tūrisalas klintis.
Ierašanās Tallinā
Tallinas Vecpilsētas apskate - Augšpilsēta un Lejpilsēta, Rātslaukums, Rātsnams un Rātsaptieka, Doma baznīca un Aleksandra Ņevska katedrāle, Tirgotāju mājas, Viru vārti, pilsētas panorāma no skatu laukumiem.
„Kalev“ marcipāna istaba-muzejs sniedz lielisku pārskatu par marcipāna vēsturi - par to, kā viduslaiku aptiekās gatavotās zāles kļuva par vēlāk populāru saldumu. Izstādē var aplūkot aptuveni 200 marcipāna figūriņas, kartes un tortes, kuru pagatavošanā ir izmantotas vairāk kā 100 gadus vecas formas. Muzejistabā var vērot, kā notiek marcipāna apgleznošana - te pastāvīgi darbojas mākslinieks, kas apgleznos figūriņas arī pēc apmeklētāju vēlmes.
Unikālais JŪRAS MUZEJS - jauna filiāle Lennusadam (Hidroplānu osta). Eiropas aizraujošākais muzejs, kura ekspozīcija ir izvietota vēsturiskajos hidroplānu celtniecības angāros, kas atrodas zem ūdens, ūdenī un virs ūdens. Piestātnē stāv stalts ledlauzis "Suur Tõll", kas 2014. gadā svinēja savu simto dzimšanas dienu. Kuģis ir ieguvis savu sākotnējo interjeru un ārējo izskatu. No muzeja brīvdabas teritorijas paveras lielisks skats uz Tallinas ostu. Patīkamu dienas noskaņu piedāvā kafejnīca MARU vai plašais muzeja veikals.
Hidroplānu ostas biļete (angārs, sezonas izstāde, muzeja kuģi) - Pilna biļete 14 €; Biļete bērniem no 9 līdz 18 g. v. / studentiem 7 €

Relaksācija Atlantis H2O Aquapark Viimsi

Atlantis H2O Aquapark ir Igaunijas visunikālākais ūdens un dabas atklāšanas centrs, kurā zinātne tiek atklāta peldbiksēs!
To visu aizraujošu padara dažādi baseini, slīdkalniņi un dažādas citas trakas izdarības. Ūdens centrā ir vairākas jautras ūdens atrakcijas: viļņu baseins, upe ar apļveida plūsmu, astoņi dažādi slīdkalniņi, no kuriem garākais pārsniedz 120 m. Vismazākajiem apmeklētājiem ir izveidota atsevišķa rotaļu un izklaižu zona ar diviem mazākiem slīdkalniņiem, kāpšanas zonu un 20 cm dziļu baseinu. Ūdens centrs cauri galerijai ir savienots ar Tallinas Viimsi SPA spa un pirts kompleksu, kur par papildu samaksu varēsiet baudīt SPA un pirts priekus.
cena 3 stundas Akvaparks 13 €; 3 stundas Akvaparks + sauna centrs 20 EUR
cena bērnam 0-3 gadu vecumā 3 €
cena bērnam 4-5 gadu vecumā 5 €
NB! Bērns vecumā no 0-5 var ieiet Sauna centrā bez maksas ar vecākiem, kurš ir iegādājies Akvaparks + sauna biļeti.
Brīvais Laiks
Nakšņošana viesnīcā
Lillekula (www.lillekulahotel.ee) Tallinā 3 vai 2-vietīgos nr. ar ērtībām un brokastīm ("zviedru galds")
Pilsētas centrs
atrodas 15 min gājiena attālumā no viesnīcas. Līdz centram var braukt ar tramvaju (pietura 5 min gājiena attālumā no viesnīcas).

Tuvākās kafejnīcas “
Kohalik“  un “
Grenka“. Viesnīcā ir bārs
Kadriorgas pils - Kadriorgas pils uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies, 18. gadsimta sākuma (1718-1725) ķeizariskā vasaras rezidence.Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934. gadā pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs. Vērtīgi zināt: Šobrīd ēkā apskatāma Igaunijas Mākslas muzeja ārzemju mākslas kolekcijas izstāde.
Pilna biļete 6.50 €; Biļete bērniem / studentiem / pensionāriem 4.50 €
Vēsturiskais TV TORNIS - Atjaunotais Tallinas Televīzijas tornis pacels jūs debesīs! Tieši pie mākoņu robežas, kur jūs sagaidīs saviļņojošs skats, interaktīva izstāde, telesveiciens draugam, dažādi notikumi un kafejnīca „Teletorn“ ar interesantu ēdienkarti! Šeit iespējams iegūt visātrāko pārskatu par Igaunijas lielākajiem sasniegumiem un Tallinu.
Futūristiski iekārtotā pastāvīgā izstāde sniegs jums aizraujošu pārskatu par to, ar ko Igaunijā dzīvojušie cilvēki ir nokļuvuši pasaules uzmanības lokā. Varēsiet  apbrīnot Ziemeļigaunijas aizraujošākos skatus no 170 metru augstuma 360 grādos.  Grīdās ir iebūvēti logi, zem kuriem paveras 170 metri tukšuma. 3D filma ievadīs Televīzijas torņa apciemojumu. Vēstures ekspozīcija iepazīstinās ar Televīzijas torni no brīža, kad tas tika uzcelts kā 1980. gada olimpiskās regates simbols, līdz atkalatvēršanai 2012. gadā, būs iespēja telestudijā nosūtīt  draugam ātri izveidojamu video sveicienu ,  kā arī ātrgaitas lifts jūs pacels Ziemeļigaunijas augstākajā virsotnē tikai 49 sekundēs!
Pilna biļete 10 €; Biļete bērniem 7 - 18 g.v. / studentiem / pensionāriem 6 €
Jegalas ūdenskritums ir viens no visizcilākajiem Igaunijas dabas brīnumiem, tas tiek sauksts par “Igaunijas Niagaru”.  Tas ir augstākais dabiskais ūdenskritums valstī – tā augstums ir 8 metri. Jūs noteikti iespaidos ūdenskrituma varenums palu laikā pavasarī un rudenī, vai arī ziemā, kad tas ir sasalis.
Atgriešanās Jelgavā ~ 21:30
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

LIETUVAS ŽEMAITIJAS BRĪNUMI (LIELĀKĀ ALPAKU AUDZĒTAVA BALTIJĀ, BRĪNUMDARĪTĀJA ŽAGARĒ, LIELĀKĀ LAPSA , LIETUVAS LIELĀKAIS SAULES PULKSTENIS UN CITI BRĪNUMI)

€ 25.- + apskates vietas
19/5/2018
Plkst. 8:00 izbraukšana no Jelgavas
Žagare- viena no Lietuvas senākajām pilsētām.
Narišķina muiža- ekskursija vietējā gida vadībā pa pils ekpozīcijām. 1858. gadā muižu nopirka grāfs Dmitrijs Nariškins, kurš drīz vien uzbūvēja jaunu kungu māju klasicisma stilā un vēlāk arī citas ēkas. Ieejas biļete 1.- eiro personai + 40  eiro gids grupai
Slavenais ‘’Katliņu nams’’ 1.50 personai
Vecās Žagares baznīca un brīnumdares Barbaras Žagarietes kripta ziedojums
Žagare- Žvelgaiču pilskalns , kur zemgaļi dzīvoja līdzās žemaišiem
Ciemos pie uzņēmēja Raimonda Neverdauska, kurš Lietuvā audzē no Čīles ievestās ALPAKAS. 3.- eiro personai
Pusdienas kafejnīcā Šauļos. Piedāvājumā: cepelīni  , deserts  6.- eiro personai
Šauļi- Lietuvas Saules pilsēta. Sv. Pētera ,Sv. Pāvila katedrāle un Lietuvas lielākais Saules pulkstenis , Taikšos ezera promenāde, enerģētiskais labirints un lielākā lapsa Lietuvā
Šauļu gājēju iela un Šauļu Kaķu muzejs – viens no trijiem šāda veida muzejiem pasaulē. Unikālajā kolekcijā savākti simtiem suvenīru, gleznu, rotājumu un citu priekšmetu ar tēmu ‘’kaķis’’. Līdzās- mini Zoo, kur dzīvo pērtiķi, čūskas, kaimani, putni un citi dzīvnieki no dažādām pasaules nalām. 4.- eiro
Krusta kalns pie Šauļiem- Lietuvas galvenā sakrālā vieta stāvlaukums  7.- eiro grupai
Būs iespēja iepirkties Šauļu konfekšu fabrikas ‘’Rūta’’ firmas veikaliņā un vācu ķēdes veikalā ‘’Lidl’’
Ap plkst. 22:00 atgriešanās
Cena apskates objektos tiks precizēta!
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

Brauciens garantēts! DRAKULAS ZEME TRANSILVĀNIJA Vēl 4 brīvas vietas!

€ 478.-
19/5/2018
Drakulas zemeTransvilvānija.
2018.gada 19.-26. maijs.
1.diena.
Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00, Saldus 5.00,  Dobeles 5.30, Jelgavas 6.00, Rīgas 7.00.
Brauciens  cauri Lietuvai, Polijai. Nakts  3* viesnīcā Polijā ar brokastīm.
2.diena
Piona Miculai - apmeklēsim vietējos  zemniekus, kas audzē aitas. Ieskatīsimies Rumānijas aitu ganu sadzīvē un tradīcijās. Kopā ar vietējās komūnas iedzīvotājiem baudīsim aitu gaļas ēdienus, klausīsimies aitu ganu neparastajos stāstos.
Nakts  3*  viesnīcā Rumānijā ar brokastīm.
3.diena.
Apmeklēsim tradicionālo rumāņu podnieku ciemu, lai iepazītos tuvāk ar pēdējo podnieku šajā Maramurešas reģionā, kas kopj senās podnieku tradīcijas un kura darbi ir atzīti par skaistākajiem un labākajiem visā Rumānijā.
Karpatu kalnu pakājē lepni slejas Desesti koka baznīca, kura celta  no  ozolkoka, bet tās pamati stiprināti ar tuvējās kalnu upītes Iza  akmeņiem. Koka baznīcas sienas rotā Bizantijas sienu gleznojumi. Tās šarmu un noslēpumainību vēl vairāk pastiprina  ķeltu krusti, kuri sēž puslokā  jau vairāk kā 400 gadus  baznīcas kapsētā.
Koka klostera komplekts Barsan atrodas uz augsta kalna un  to no visām pusēm ieskauj augļu dārzi.Tā nosaukums ir cēlies no vārda barsan - gans, kas tur aitas ar garu vilnu, bet tā pirmsākumi meklējami jau 1405.gadā.
Mūs priecēs rumāņu folkloras programma- tradicionālās Maramurešas dziesmas, dejas, mūzika.
Vakariņas  3* viesnīcā Rumānija
4.diena.
Brokastis viesnīcā. Dosimies ar šaursliežu bānīti braucienā pa Maramurešas kalniem uz Vāzera ieleju, kur mūs gaida skaista pastaiga kalnos un  vietējo zemnieku sarūpēts pikniks.
Baudīsim dabas jaukumus Prislop ielejā, kas  līdz mūsdienām ir saglabājusi neskartās dabas  šarmu un burvību.
Ciemats Vatra Moldovita lepojas ar savu Moldovitas klosteri, kas pārsteidz mūs ar saviem zelta rotājumiem un  ļoti spilgtiem ārsienu  gleznojumiem. Klostera baznīcā ir  vairāk kā simts nišas, kas ir bagātīgi rotātas ar koka ziedu vinjetēm
Vakariņas 3* viesnīcā Rumānijā.
5.diena.
Brokastis  viesnīcā. Voronet apgleznota klosterbaznīca, ko  dēvē par „Austrumu Siksta kapellu”. Tā ir vieta, kur pabūt vienatnē ar sevi un ļauties brīdi pārdomām.......
Dosimies uz Bukovinu, lai iepazītos ar seno koka olu apgleznošanas metodi pie vietējiem amatniekiem. Kas zin, varbūt kādu olu apgleznosim arī paši?
Gleznainais Bicaz  ezers ir kā maza  zila saliņa vareno kalnu masīvā, kas ir cilvēku roku radīts brīnums izveidojot grandiozo Bicaz dambi.  Senākajos laikos kalnu ciematiņa Austrumu Karpati iedzīvotāji nodarbojās ar koku pludināšanu pa straujo kalnu upi, bet pēc dambja uzcelšanas  viņiem nācās savu rūpalu pārtraukt.
Bicaz aiza ir slavena ar savām milzīgajām kaļķakmens klintīm un Bicaz kalnu ceļš ir atzīts par vienu no skaistākajiem visā pasaulē. Bicaz ieskauj vareni mežu masīvi, kur savu mājvietu ir atradis ne tikai zelta ērglis, bet arī brūnais lācis.
Baudīsim vakariņās rumāņu nacionālo ēdienu - ceptu foreli  ar kukurūzas putru, bet nakti pavadīsim 3* viesnīcā Rumānijā.                    
6.diena.
Brokastis  viesnīcā. Lacu Rosu ir mākslīgi veidojies  kalnu ezers 100 metru augstumā un tā pazemes slāņi satur daudz sarkanā dzelzs oksīdu. Ungāru valodā šo ezeru sauc par Gyilkos- slepkavu, jo sakaņā ar leģendu te notikusi zemes iebrukšana un ezers savās dzīlēs aprijis aitu ganu ar visu ganāmpulku, gana sunīti un pat ēzeli. Ūdens no nelaimīgo upuru asinīm nokrāsojies sarkanā krāsā tā dodot ezeram- slepkavas  vārdu.
Sāls raktuves Praid  ir lielākās  Eiropā un pazemes sāls valstība ir gandrīz 500 gadu veca. Dosimies 120 metru dziļumā uz pazemes pilsētu, kur  gaiss ir tik spēcīgi jonizēts, ka to izmanto rehabilitācijai pazemē.  Pazemes pilsētā ir gan savs krodziņš, gan sāls peldbaseini, gan sāls pirtis, gan biljarda zāle, gan biblioteka, gan  kapella, kur regulāri notiek reliģiskas ceremonijas.      
Bear Lake –  ir ezers, kura ūdens sāļuma ziņā var sacensties ar Nāves  jūru. Ezera ūdenim piemīt ārstnieciskas īpašības, to izmanto pie reimatiskām  sāpēm, nervu sistēmas traucējumiem, pārslodzes un sirds slimībām.  Uz šejieni ārstēties dodās cilvēki no visas  Eiropas. Dosimies peldēties  Bear Lake arī mēs.
Calimanesti lepojas ar savu dabīgo minerālūdeni, ko starptautiskajā izstādē jau 1893.gadā apbalvoja ar zelta medaļu. Vietējie mūki saka, ka  minerālūdens ir debesu dāvana, jo tas dziedina gan cilvēkus, gan zvērus. Baudīsim ne tikai vietējo minerālūdeni, bet  arī Calimanesti  baltvīnu, ko ražo vietējie vīndarī.
Sighisoara joprojām ir viena no skaistākajām viduslaiku pilsētiņām Eiropā, ko cēlušie sakši 12. gadsimtā. Tā ir Vlada Drakula dzimtā pilsēta un virs viņa mājas dzelzs  ieejas durvīm joprojām  karājas pūķis. Vārds Dracul tulkojumā nozīmē pūķis un viduslaikos tas bija neatkarības, gudrības un spēka simbols.
Bagātīgs vakariņu galds un dzīvā mūzika restorānā.
Nakts  etnogrāfiskajā viesu namā ar brokastīm.
7.diena.
Iegādāsimies rumāņu netkārtojamos izšuvumus, aitādas, vietējo amatnieku ražojumus etnogrāfiskajā ciematiņā.
Rumāņu vietējā amata pratējas mums  ierādīs, kā top īsts rumāņu aitu un govs piena siers. Degustēsim šo  rumāņu delikatesi un iegādāsimies kādu ritulīti arī  mājās palicējiem.
8.diena.
Mājupceļš. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.
 
Ceļazīmes cena:   478 euro
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports - komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio,video, veselības apdrošināšana, pavadošā gida un Rumānijas gida pakalpojumi visas dienas Rumānijas teritorijā, 7 naktis 3*  viesnīcās ar brokastīm, pusdienas, pikniki,  etnogrāfiskās vakariņas, vietējo amatnieku degustācijas, brauciens ar tvaika bānīti, maksas ceļi, stāvlaukumi, papildus izmaksas par pārbraucieniem.
Papildus izdevumi:
Ieejas maksas klosteros,  baznīcās, Praid sālsraktuvēs, pelde „Lāču”sāls ezerā, Calimanesti vīna degustācija ar uzkodām - 53 euro

DAUGAVPILS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, ŠMAKOVKAS MUZEJS, ĒRBERĢES MUIŽĀ

€ 27.- + apsk.v. € 11.- / pensionāriem, skolēniem, studentiem € 9.50 + pusdienas € 4.00
27/5/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
MARKA ROTKA MĀKSLAS CENTRS - Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kura kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Fortifikāciju lauzto līniju veido aizsargvalnis ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām: lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi. Daugavas kreisajā krastā izvietots tilta nocietinājums. Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli. Visas ēku fasādes ieturētas ampīra stilā, izņemot Nikolaja vārtus un Ūdenstorni, kuri uzbūvēti gotiskās formās.
Būs iespēja paēst kompleksa pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”.
ŠMAKOVKAS MUZEJS
DAUGAVPILS - ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā. Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis). Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas. 
Ērberģes muižas apskate
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Brauciens garantēts! NARCIŠU SVĒTKI AUSTRIJAS ALPOS, ZALCBURGA UN GLEZNAINĀ GAŠTEINAS IELEJA

CENA: 239 EUR
31/5/2018
Narcišu svētki Austrijas Alpos, Zalcburga un gleznainā Gašteinas ieleja
Brauciena datumi: 31.maijs-5.jūnijs 2018 (6 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm)

Aicinām maija ziedonī doties uz  Austriju, kur Bad Aussee pilsētiņā  notiks 59.narcišu festivāls, kur no tūkstošiem smaržīgo Alpu narcišu  tiek veidotas brīnišķīgas figūras. 
Ceļojuma laikā apskatīsim arī skaisto Mocarta pilsētu Zalcburgu, izstaigāsim iespaidīgo Lihtenšteinas aizu, ar pacēlāju uzbrauksim līdz Alpu virsotnēm un relaksēsimies Gašteinas ielejas termālajos baseinos...

1.diena- 31.maijs
. Agri no rīta  izbraukšana no Rīgas.   Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Pusdienu pauze.  Nakts 2/3* viesnīcā Polijas/Čehijas pierobežā.


2.diena - 1.jūnijs.
Brokastis. Brauciens caur Čehiju un Austriju. Pēcpusdienā ieradīsimies vienā no skaistākajiem Austrijas reģioniem - Zalcburgas zemē.
Mocarta dzimtās pilsētas Zalcburgas apskate ar vietējo gidu -  Mirabellas pils dārzi pavasara ziedos, Mocarta māja un slavenā Getreidegasse ar neskaitāmiem suvenīru veikaliņiem.  Šeit iesakām nobaudīt īstu austriešu strūdeli un kafiju.
 Iekārtošanās 3* viesnīcā  Austrijā, Bādgašteinā.

3.diena - 2.jūnijs.
 Brokastis.
Brīva diena vai ekskursija uz Dorfgašteinu un Lihtenšteinas aizu (par papildus samaksu).
Lihtenšteinas aiza* - viena no dziļākajām aizām Alpos, īpaši iespaidīga ir rīta stundās, kas pirmie saules stari iespīd starp varenajām klints sienām.    Pastaiga pa speciāli izveidotiem koka tiltiņiem līdz ūdenskritumam aizas dziļumā. (* vai Tūna aiza)
Ar pacēlāju uzbrauksim  Alpos, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz kalnu virsotnēm un Gašteinas ieleju.  Atkarībā no katra vēlmēm un laika apstākļiem  iespējams doties pastaigā līdz dzidram kalnu ezeriņam.   Ja paveiksies, varbūt satiksim kādu tipisku Alpu iemītnieku murkšķi, kurš parasti neatsakās no tūristu piedāvātā cienasta.
Atpūta  Gašteinas termālo baseinu kompleksā. Baseinu komplekss piedāvā gan āra, gan slēgtos baseinus ar ūdens temperatūru 30-34*C, kā arī pirtis, ūdens masāžas strūklas utt. 
Gašteinas ielejas termālo ūdeņu dziedinošo spēku novērtēja jau senie romieši, šodien šī iespēja ir mums.
Vakarā atgriešanās viesnīcā.

4.diena - 3.jūnijs.
 Brīva diena vai ekskursija uz Zalckammergūtas reģionu par papildus samaksu. 
Dosimies uz ''Narcišu festivālu'' Bad Aussee, kas notiks jau 59.reizi.    Katru gadu no tūkstošiem  Alpu narcisēm tiek veidotas brīnišķīgas ziedu figūras.  
Vērosim izrotāto automašīnu un   peldošo ziedu figūru izrādi, baudīsim austriešu gardumus un jauko atmosfēru...
Vakarā atgriešana viesnīcā.
 
5.diena - 4.jūnijs.
Brokastis.  Dosimies mājupceļā, pa ceļam apskatot baroka pilsētu Sankpoltenu. Pusdienu pauze, iespējama neliela iepirkšanas pilsētā.
Brauciens caur Austriju, Čehiju. Nakts viesnīcā Polijā, Čenstohovā.
 
6.diena -5.jūnijs.Brokastis. Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze Polijā. Vakarā ierašanas Rīgā.

Grupas vadītāja: Silvija Zača

  Ceļojuma cenā ietilpst:
• brauciens ar komfortablu  un ļoti ērtu tūrisma autobusu ( TV, WC, karsts ūdens, tēja, kafija - apstāšanās pauzēs Polijā)
• nakšņošana 2-3* viesnīcās Polijā, 2-3 vietīgi numuri ar ērtībām, ar brokastīm;(3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
• 3 naktis viesnīcā (vai viesu mājā) Austrijā  (2-3vietīgi numuri ar ērtībām, dušu/wc) ar brokastīm; 
• autoceļu nodokļi, degviela, stāvvietas;
• grupas vadītāja pakalpojumi;
•  ekskursija Zalcburgā  ar vietējo gidu

Papildus izdevumi: (pēc izvēles)
- ekskursija uz Zalckammergūtu - 35 EUR

- ekskursija uz Dorfgašteinu  un  aizu - 20 EUR
- pacēlājs  kalnos- 24  EUR (bērniem - 12 EUR)
- narcišu festivāla ieejas biļete - 15 EUR
-  termālie baseini Alpentherme -  25,50 ( 4 stundas) bērniem - 15,50 EUR
- Lihtenšteinas aiza - 5 EUR (grupas cena); bērniem - 4 EUR

Maksājumu termiņi:
- avansa maksājums 70, EUR apmērā jāveic noslēdzot ceļojuma līgumu;

- 2.maksājums 90,- EUR jāveic līdz 01.03.2017.
- galīgais norēķins jāveic līdz 10.05.2017.
* apdrošināšana par papildus samaksu (6 dienām ~ 3,42 EUR, ceļotājiem vecākiem par 65 g.- augstāks tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)
* papildvieta autobusā maksā 75 EUR
* piemaksa, ja vēlaties SNG numuru viesnīcās - 120 EUR 

Jūnijs

EKO TOMĀTI ‘’GETLIŅOS’’ - DAUGAVAS MUZEJS DOLES SALĀ - IKŠĶILES KARMELITU KLOSTERIS UN BAZNĪCA - LIBERTA BĒRZA SULU ŠAMPANIETIS.

€ 25.- + apskates vietas + pusdienas
1/6/2018
EKO TOMĀTI ‘’GETLIŅOS’’ - DAUGAVAS MUZEJS DOLES SALĀ - IKŠĶILES KARMELITU KLOSTERIS UN BAZNĪCA - LIBERTA BĒRZA SULU ŠAMPANIETIS.
Plkst. 9.00 izbraukšana no Jelgavas
Getliņu ekoloģiskais poligons- zaļā domāšana
Getliņu siltumnīcu komplekssun Eko tomāti. Tomātus Getliņos apputeksnē speciālas kamenes, ar tomātu kaitēkļiem cīnās speciāli ieviesti kukainīši.
Daugavas muzejs Doles salā.Doma par Daugavas muzeja izveidošanu radās sakarā ar ieplānotajiem Rīgas HES celtniecības darbiem. Pirms darbu veikšanas notika izrakumi topošajā ūdenskrātuves teritorijā un rezultātā tika savākts bagāts arheoloģiskais materiāls, kas stāsta par notikumiem Daugavas krastos sākot ar pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā.
Daugavas muzejs atrodas Doles salas centrā, Sausās Daugavas krastā iepretim Ķekavai novietotā Doles muižas apbūves kompleksa jaunajā kungu mājā. Muižas ēka celta 1898.g.2.- eiro pieaugušajiem/ 1.- eiro skolēniem, pensionāriem + 15.- eiro gida pakalpojums grupai
Pusdienas Ikšķilē, kādā no kafejnīcām apt. 6.- eiro personai (cena un piedāvājums tiks precizēti)
Ikšķiles Karmela māsu klosteris . Māsas stāstījums par ikdienas klostera dzīvi un baznīcas apmeklējums
‘’Karmels ir kāpšana augšup uz patiesību, tiekšanās uz vienotību ar Dievu. Karmels nozīmē nemitīgi meklēt To, kurš kādreiz ļāva sev pieskarties, bet tad paslēpās. Tas ir ceļš pāri kalniem un ielejām, cauri tumšiem mežiem un ziedošām pļavām, ieklausoties maigi čalojošos strautos’’ ziedojums 1.- eiro personai
Linarda Liberta bērzu sulas šampanietis noslēgumā! Viesojoties šajā bērzu sulas pasaulē, saimnieks pārliecina jebkuru skeptiķi par bērza īpašo vietu un lielo nozīmi ikviena latvieša dzīvē. Nepalaid garām!
Saimnieks Linards Liberts saka: "Tādu vīnu, ar tosta uzsaukšanu, iedzerot, rodas sajūta, ka jauki dzīvot Latvijā. Un rodas spēks šeit strādāt, dzīvot, mīlēt, baudīt to, kas te tapis. Nav vēlēšanās nekur braukt prom." 5.- eiro personai
Ap plkst.  20.00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

ĀRLAVAS BĀNĪTIS, ROJA, KOLKA UN BASKĀJU TAKA

€ 26.- + apsk. v. + pusdienas
2/6/2018
7:30 izbraukšana no Jelgavas.
Ārlavas bānitis,
Rojas jūras un zvejniecības muzejs + teatralizēts uzvedums,
Ģipkas baltā kāpa un Ēvažu stāvkrasts,
Kolkasrags un „skladrauši”,
Talsi,
Baskāju taka
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Grupa nokomplektēta! LIETUVAS VENĒCIJA! NEMUNAS DELTA, RUSNES SALA, VENTES RAGS, MINGES ZVEJNIEKU CIEMATS, ŠILUTE (2 dienas)

€ 80.- + apskates vietas € 25.- + pusdienas otrajā dienā ~ € 7.50
2/6/2018
Plkst. 7:30 izbraukšana no Jelgavas
Rīta kafijas pauze.
Ceļojumā iepazīsim
Mazo Lietuvu - lietuviešu nacionālās kultūras šūpuli - šeit tika izdota pirmā lietuviešu grāmata, radīta lietuviešu valodas gramatika, tika atvērtas pirmās lietuviešu skolas. Te notika pirmie lietuviešu Dziesmusvētki.

Šajā reģionā ir viena no skaistākajām Eiropas ainavām , kuru veido smiltāju, mežu un ūdens saderība un papildina senā koka arhitektūra - zvejnieku un zemnieku dzīvojamās mājas, klētis u.c. ēkas, rotātas spilgtām krāsām un kokā izgrieztiem ornamentiem.
Visa šī teritorija bijusi Austrumprūsijas sastāvā, zvejniekciemos līdzās dzīvojuši vācu un lietuviešu cilmes ļaudis,
pilsētās vācieši. Paši lietuvieši turieniešus sauca par lietuvniekiem (ne lietuviešiem), un viņu zemi par Mazo
Lietuvu.

Klaipēda
– Mazās Lietuvas galvenais centrs, šodien trešā lielākā Lietuvas pilsēta ar attīstītu ostu, bagātu un daudzveidīgu kultūras, vēstures, industriālo mantojumu. Klaipēdas vecpilsētas apskate, kur tagadējais regulārais ielu tīkls veidojies 17. gs. Vecpilsētā saglabājušās 18.–19. gs. koka pildrežģu ēkas, Danes upes krastmala ar vecajām noliktavu ēkām, Teātra laukums un pilsētas simbols Tāravas Anniņa, pilsētas viesu iemīļotā pelīte, kas nesot laimi, Klaipēdas skursteņslauķis u.c. Pusdienas Klaipēdas Vecpilsētā.

Švekšņa
-  pilsētas aizsākumi meklējami 16. gadsimtā. 19. gadsimta sākumā Švekšņa nonāk bagātāko Lietuvas magnātu – grāfu Plāteru dzimtas īpašumā, kuri parkā uzceļ krāšņu muižu ģimenes svinībām un medību izklaidēm. 20.gs. sākumā uzceļ majestātisko Sv Apustuļa Jēkaba divu torņu baznicu ar gotisku interjeru, kura ir viena no krāšņākajam baznicam reģionā.

Nemunas delta
 ar daudzajām salām, upju attekām, vēsturiskiem zvejnieku ciemiem, bagātīgo dabas, kultūras un arhitektūras mantojumu veido Nemunas Deltas Reģionālo parku (EDEN 2009 laureāts – izcils Eiropas ceļojumu galamērķis!)! Īsta putnu paradīze!
Ventes rags
- 1837.g. celtā bāka un ornitoloģiskā stacija (Nemunas delta ar upju atteku, kanālu, polderu un mitraiņu tīklu, Ramsares konvencijas ietvaros tiek aizsargāta kā nozīmīga vieta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta (īpaši zosīm, pīlēm un bridējputniem)).
Apmeklējums ornitoloģijas stacijā ar atraktīva ornitologa stāstījumu no 3 € pieaugušajiem; no 2 € skolēniem.

Iekārtošanās viesnīcā “Ventaine” 2-vietīgās istabiņās ar WC un dušu.

Līdzpaņemtās vakariņas vai vakariņas vietējā krodziņā.

Plkst. 7:30 brokastis, 8:30 izbraukšana no nakšņošanas vietas.

Minikruīzs pa Nemunas deltu! Dosimies braucienā gar Ventes ragu, kuģojot pa pietekām, attekām, līcīšiem un kanāliem, Kuršu jomu un Atmatas upi nokļūsim senās Ostas muižas vietā - Uostadvaris ciematā - tā industriālais piemineklis - Uosatadvaris bāka - 13m astoņstūru tornis, kas savienots ar bākas uzrauga māju un sūkņa staciju.
Kintai
kūrortciemats skaistā priežu mežā – zivsaimniecības un tūrisma centrs! Kintai ir zvejnieku ciems, kurš radās 14-tajā gadsimtā. Tolaik iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bija lopkopība un siena vākšanu smilšainajās pļavās. 18-19. gadsimtā Kintai bija pazīstama ar saviem lopu un zivju tirgiem. Šeit tiek koptas senās zvejas tradīcijas, tādēl pusdienās nobaudīsim pēc īpašas receptes pagatavotu zivju zupu un/vai vēl kādu citu vietējo gardo ēdienu.

Dosimies tālāk uz Lietuvas
Venēciju Minijas  (Minges)
zvejnieku ciematu, kur centrālās ielas vietā – upe(!), bet
ciemata mājas sabūvētas abos krastos un nav neviena tilta, kas krastus savienotu... tikai laivas!

Šilute
16. gs. senajā Austruprūsijā dibināta kā zvejnieku tirgus Šišas upes krastā, vāciskā izcelsme jūtama ēku arhitektūrā, vēsturisko notikumu un personību klātbūtnes liecībās. Pilsētai ir saistība ar Imanuela Kanta vectētiņu un rakstnieku Hermani Zūdermani.

Ekskursijā vietējā gida pavadībā iepazīsim šīs pilsētas vēsturiski nozīmīgākās un interesantākās vietas.
Rusne
– vienīgā Lietuvas pilsētiņa, kas atrodas uz salas, robežpilsēta ar Krieviju. Rusne atrodas starp Nemunas lielākajām attekām Atmatu un Skirvīti. Etnogrāfiskajā Zvejniecības parkā saglabātas liecības par senajām zvejniecības tradīcijām, koku pludināšanu, apstrādi u.c.

Atgriešanās Jelgavā ap plkst. 21.00
Gide - grupas vaditaja Inta Benze

LIETUVAS ŽEMAITIJAS GALVASPILSĒTA TELŠI, DŽIUGAS SIERA NAMS, ŽEMAITIJAS NACIONĀLAIS PARKS UN PALANGA

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
8/6/2018
LIETUVAS ŽEMAITIJAS GALVASPILSĒTA TELŠI UN PALANGA
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas- tualetes pauze Statoil DUS pie Saldus
Robežas šķērsošana Ezerē
Parbrauciens caur Možaikiem un Žemaitijas Nacionālo parku
Telši – Žemaitijas galvaspilsēta, kas izvietojusies uz septiņiem pakalniem Mastis ezera krastos. Telši savu nosaukumu ir ieguvuši no nelielās Telšios upītes, kura iztek no minētā ezera. Ir zināms, ka Telšu un Žemaitijas simbols ir lācis, kura skulptūras un attēli ir bagātīgi novietoti dažādās pilsētas vietās. Telšu ezermalas promenāde tiek uzskatīta par modernāko visā Baltijā.Telši ir arī bīskapijas centrs. Katedrāle celta 1765. gadā vēlīna baroka un klasicisma stilā. Katedrālē atrodas 7 altāri. Ekskursija pilsētā vietējā gida vadībā 40.- eiro grupai
Džiugas siera degustācija Siera namā Telšos 7.- eiro personai
Žemaitijas teikās  tiek stāstīts, ka Džugs ir sendienu varonis, kurš izveidojis Telšus, izracis Masča (Masčio) ezeru un cīnījies ar krustnešiem. Runā, ka viņš bijis tik varens, ka varējis ar rungu sakaut lielāko pretinieku pulkus un ar saknēm izraut kokus! Žemaiši, kas cienīja un mīlēja spēkavīru Džugu saglabājuši leģendārā siera, neiedomājamā milža spēka avota, gatavošanas recepti. Leģendām apvītais siers DŽIUGAS sevī ir saglabājis visu labāko, ko sniedz tīrā Žemaitijas novada daba un strādīgo cilvēku ar mīlestību veiktais darbs.
Baudīsim sieru, kas nogatavināts 12, 18, 24, 36 un 48 mēnešus, kā arī citas delikateses, kuru receptūrā izmantots šis lieliskais siers.
Enerģētisko piramīdu un ģeometrisko figūru parks Žemaitijas nacionālajā parkā, senā lauku sētā pie gleznainā Plateļa ezera. Šajā sētā ļaudis dzīvo jau kopš 1804. gada. Šobrīd šeit izveidoti pieci interesanti labirinti (ziedi, akmens), mandala ‘’Dzīvības ziediņš’’ un ģeometriskas formas-kupoli, kas nebeidz pārsteigt un reizē - ļauj priecāties par dabu, dzīvi un tās formām. www.energlabirintai.lt Ieeja parkā 4.- eiro/2.- eiro.- skolēniem, pensionāriem, studentiem
Palanga - Lietuvas vasaras galvaspilsēta. Pastaiga Palangas gājēju ielā un pa Mīlētāju tiltu 550 m jūrā.
Brīvais laiks pusdienošanai kādā no kafejnīcāmun suvenīru iegādei.
Mājupceļš
Ap plkst. 21:30
Gide - grupas vadītāja Silvija Zača

KAUŅA UN PAŽAISLES KLOSTERIS

€ 27.- + apsk.v. € 13.-/ pens., sk., st. € 11.-
9/6/2018
07:00 Izbraukšana no Jelgavas
WC un brokastu pause pie Panevežys
Ierašanās Kauņā
Kaunas Kristaus Prisikėlimo bažnyčia
(jeb Kristus augšāmcelšanās baznīca) - Lietuvas neatkarības gados, 1922. g., radās ideja Kauņā uzcelt baznīcu kā pateicības simbolu Dievam par atgūto brīvību. Uz iespaidīga augstuma tika izveidota terase, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kauņu. Uz skatu tereses iespēja uzbraukt ar liftu vai kāpt pa kāpnēm.

Žaliakalnis (jeb Zaļā kalna) funikulieris - vecākais Lietuvā, celts 1931. gadā. Funikulieris dodas 142 metrus augšup kalnā vai lejā no kalna.
Kauņas gājēju iela Laisves aleja, Kariljons, Varoņu laukums, Vitauta Dižā piemineklis, Prezidenta pils un Rātslaukums.
Brīvais laiks gājēju ielā
Pažaisles Kamaldiešu klostera ansamblis Kauņā
(patlaban šeit dzīvo Sv. Kazimira ordeņa mūķenes)
Apskate ar vietējo gidu.
Iepirkšanās centrs Mega, kur pašā Tirdzniecības centra vidū var aplūkot 10 m augstu akvāriju, kura kopējā ietilpība ir 170 tūkstoši litru.
Ap 22:30 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Zača

BALVI, CESVAINES PILS

€ 28.- + apskates vietas € un pusdienas €
9/6/2018
BALVI
Brīvais laiks pusdienām
BALVU MUIŽA - 
tagad pamatskola 
„LĀČU DĀRZS” -
 vilina ar lielajiem akmeņiem, "Mīlestības tiltiņu" un citām jaukām atpūtas iespējām. Ļoti savdabīgs ir lazdu alejas iekļautais muižas augļu dārzs, kura centrā vēl joprojām atrodas dzimtcilvēku raktais dīķis ar saliņu. Dārzā izvietotas 23 akmens kompozīcijas no 49 laukakmeņiem.
BALVU ROMAS KATOĻU BAZNĪCA – tā saista ne tikai ar savu ievērojamo mūžu – vairāk kā 200 gadi, bet arī ar īpatnējo arhitektonisko veidolu. Baznīca atjaunota 2004.gadā.
PIEMINEKLIS LATGALES PARTIZĀNU PULKA KRITUŠAJIEM KARAVĪRIEM – tautā saukts „Staņislavs” ir kļuvis par brīvības simbolu, kas pulcē balvēniešus gan valsts svētkos, gan piemiņas brīžos.
STRŪKLAKA "PLAUKSTOŠĀ ŪDENSROZE" Balvu pilsētas parkā

Pusdienu pauze Balvos

Cesvaines pils ir valsts mēroga arhitektūras piemineklis un kopš 1997.gada iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Akcijas "Apceļosim Latvijas pilis" ietvaros pils ieguvusi goda titulu "Sapņu pils". Pils celta no 1893.-1896.gadam. Kopš 1919.gada pilī atradās skola, bet 2002.gadā ugunsgrēks nopostīja pils jumtu. Cesvainē uzcelta jauna vidusskola, un pils pakāpeniski atgūst tās sākotnējo izskatu. 2003.gadā atjaunots pils kreisā spārna jumts, 2006.gadā - pils tornis. Atjaunošanas darbi turpinās. Šobrīd Cesvaines pilī darbojas Cesvaines mūzikas un mākslas skola, pašvaldības aģentūra "Cesvaines tūrisma centrs" un Cesvaines muzejs.

BIRŽI - ALUS, PILIS, "MAIZES CEĻŠ" / LIETUVA

€ 25.- + apsk. v. ar degustācijām € 19.- / pens. € 17.- / skolēniem € 12.50
15/6/2018
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Programma,,Aita apģērbs un pabaros”- iepazīšanās ar vairāku šķirņu un sevišķas produktivitātes aitām, to izdevību un iegūstamo produkciju, aitas gaļas un aitas piena produktu degustācija
Karsta kritene „Govs ala” („Karvės ola”) - pati pazīstamākā un lielākā kritene Lietuvā.
Kirkilu karsta ezeriņi - unikāls ainavas elements, vienīgais tāds Baltijā.
Novērošanas tornis Kirkilai, kura forma atgādina kanoe laivu vai grimstošu laivu. Torņa augstums – gandrīz 32 metri.
Biržu pils — tipiska pils-cietoksnis. XVII gs. Biržu pils tika restaurēta tikai pēc daudziem gadiem — 1988. gadā. Tas ir vienīgais Lietuvā labi saglabājies bastiona tipa cietoksnis. Tagad cietokšņa kompleksā ir restaurētas reprezentācijas telpas, divas pulvera noliktavas un tilts. Pašlaik pilī atrodas Biržu novada muzejs „Sėla”, kura eksponāti stāsta par Biržu novada vēsturi un kultūru. Muzeja greznums ir atjaunotā XVII gs. podiņu krāsns. 
Pār Lietuvā vecāko mākslīgo ūdenskrātuvi — Širvēnas ezeru uzbūvēts 525 m garš gājēju tilts. Tas ir garākais gājēju tilts pār ezeru Lietuvā.
Astravas muiža - XIX gs. vidū uzceltā itāliešu villu stilā ieturētā muiža ir viena no skaistākajām romantisma laikmeta muižas rezidencēm Lietuvā.
Stāsts Alus darītavā par alus un kvasa tapšanu, tradīcijām un alus degustācija, uzkodas.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Brauciens garantēts! BALTKRIEVIJA UN SENĀ LIETUVAS LIELKŅAZISTES ZEME (8 dienas) Vēl 8 brīvas vietas!

460 euro
15/6/2018
BALTKRIEVIJA UN SENĀ LIETUVAS LIELKŅAZISTES ZEME.
2018.gada  15.-22.jūnijs.
1.diena. Izbraukša no Kuldīgas 4.00, Jelgavas 6.00
Dosimies uz Baltkrievijas nacionālo dabas parku ”Braslavas ezeri”, kas lepojas ar savu ūdens tīrību. Braucot ar laiviņu pat 8 metri dziļumā  Jūs varēsiet saskatīt zemūdens pasauli. Iekārtosimies komfortablās viesu mājās, kur mūsu relaksācijai būs gan somu un krievu pirtis, gan slēgtais baseins, gan hidromasāžas kaskādes. Jūsu atpūtai  pelde ezerā, braucieni ar laiviņu un zivju zveja. Vakariņās baltkrievu nacionālie ēdieni  viesu namā.
Nakts viesnīcā  ar brokastīm  nacionālajā dabas parkā pie ezera.
2.diena. Polocka ir viens no vissenākajiem tirdzniecības un  kristietības kultūras centriem Eiropas ziemeļaustrumu daļā. Polocka ir vissenākā Baltkrievijas pilsēta, kur katrs spertais solis ir pastaiga pagātnē. Leģenda vēsta, ka to esot dibinājuši vikingi jeb varjagi. Ar Polockas vēsturi ir saistīti  kņazienes Rognedas, kņaza Veslava Brīnumdarītāja, mūķenes un apgaismotājas  Svētās Jefrosīnijas, Polockas Simeona un pirmā grāmatu izdevēja Franciska Skorinas neparastais liktenis. Jūs apmeklēsiet 12.gadsimtā dibināto Polockas Svētās Efrosīnijas sieviešu klosteri. Svēto Jefrosiņju – kņaza Veslava Brīnumdara mazmeitu  1910. gadā iecēla svēto kārtā. Visu savu dzīvi viņa bija veltījusi kalpošanai Dievam un cilvēkiem, daudz lasīja un ar roku pārrakstīja grāmatas. Visu nopelnīto naudu tā ziedoja labdarībai. Ar viņas aizbildnību 1128. gadā tika nodibināts klosteris un uzbūvētas divas baznīcas. Svētās Jefrosiņjas krusts, kā milzu reliģioza vērtība, pazīstams visā pasaulē. Krusta oriģināls diemžēl Otrā pasaules kara laikā pazudis un, tāpat kā dzintara istaba, iekļauts 10 vērtīgāko pazudušo mākslas priekšmetu sarakstā. Vienā no klostera baznīcām glabājas šī krusta kopija. Arī Svētās Jefrosiņjas pīšļi sudraba šķirstā aplūkojami klostera baznīcā.
Apmeklēsim Jezuītu kolēģiju, kur atrodas leģendārais izgudrojums - Gabriel Gruber galva. Mehāniskā galva"  gan kustina acis, gan atbild uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem, kas apmeklētājiem sagādā gan prieku, gan uzdzen šausmas.
Viskrāšņākā ir Sofijas katedrāle , kas atrodas stāvā upes krastā. Pirmā katedrāle šajā vietā tika uzbūvēta jau 11.gs. Gadu gaitā tā vairākkārt cietusi – degusi un spridzināta, bet šodienas barokālo izskatu ieguvusi 18.gs. Baznīca tiek minēta kā pirmā akmens celtne Baltkrievijā, kā neatkarīgās Polockas zemes simbols, kā Polockas vienlīdzības un sāncensības zīme ar Kijevu un Novgorodu. Mūs sagaida ērģeļmūzikas koncerts katedrālē, kas būs patiess baudījums garam un dvēselei.
Nakšņošana četru zvaigžņu  viesnīcā "Luchesa" ar brokastīm.
3.diena. Vitebska – slavenā mākslinieka Marka Šagala dzimtā pilsēta. Tāpat kā viņa jaunības dienās, arī tagad Vitebska saglabājusi savu pievilcību – Rietumu Dvinas (pie mums – Daugava!) augstie krasti, brīnišķīgie skati uz baznīcu torņiem un vecpilsētas dakstiņu jumti. Rātsnama graciozais tornis, baznīcu fasādes, veidotas slavenajā Vilēnas baroka stilā, nelielas muižiņas un sarkanā ķieģeļa mājas. Vitebska vienlaicīgi ir gan artistiski bohēmiska, gan provinciāli naiva, tās omulīgajās ielās uzstādītas oriģinālas skulptūras. Berezinas biosfēras rezervāts – unikāla vieta Eiropā, jo šeit vienuviet pirmatnējā vidē dzīvo pieci Eiropas lielākie zīdītāji – aļņi, sumbri, lāči, vilki un lūši. Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
4.diena. Minska – omulīga pilsēta ar sirsnīgiem ļaudīm un neoklasicisma stilā būvētu centru. Pilsēta, kur atpūšas dvēsele. Plati prospekti, plaši laukumi, staļiniskais ampīrs… Minska ir pārsteidzoši harmoniska un gaiša, vietējie ļaudis – labestīgi un viesmīlīgi. Milzīgā Valdības ēka ar Ļeņina pieminekli pie tās un Sarkanā baznīca blakus, Augšpilsēta ar Rātslaukumu, pareizticīgo un katoļu katedrālēm, Sēru sala, iespaidīgām ēkām apbūvētie Uzvaras un Neatkarības prospekti. Minskas Arēna – lielākais un modernākais hokeja komplekss Austrumeiropā.
Teatralizētas ekskursijas laikā jums būs iespēja kļūt tieši iesaistītiem ar  nozīmīgākajiem vēsturiskajiem notikumiem  pilsētas dzīvē, uzzināt  ko darīja Minskas iedzīvotāji 1499. gadā. Augstmanis pastāstīs par visām grūtībām XVII gadsimtā. Jūs uzzināsiet ne tikai to, kā Minskas aristokrāti pavadīja savus vakarus, bet arī to, kā parastajiem pilsētniekiem gadsimtiem ilgi patika izklaides!
Dosimies uz zemnieku saimniecību- senu lauku muižu, kur Jūs gaidīs nacionālās vakariņas ar folkloras programmu. Šeit  atpūsties dvēsele… Baudīsim  seno mūziku un iemācīsimies tradicionālās baltkrievu dejas, kā arī uzzināsim, ko dzer un kādas dziesmas   dzied baltkrievi.                                                                        
Nakts  trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
5.diena.Tematiskais brauciens uz seno baltkrievu rokdarbu muzeju "Dudutki".  Te Jūs atradīsiet interesantus apskates objektus ar  degustācijām un dzērienu baudīšanu. Jūs varat nobaudīt svaigu mājās gatavotu maizi ar sviestu, lauku zāļu tēju,  nomēģiniet  ziedu medu,  degvīnu un tradicionālās uzkodas, un, protams, slaveno baltkrievu speķi ar kāpostiem!
Nesvižas pils, neskatoties uz to, ka bija krāšna un liela, bija neieņemams viduslaiku cietoksnis.. Radzivilu pili aizsargāja ne tikai cietokšņa sienas un torņi. Pateicoties kanāliem un dīķu kaskādēm, pili no visām pusēm iekļāva ūdens. Arhitekts bija parūpējies arī par neskaitāmām pazemes ejām un slēptuvēm. No pils laukā veda pazemes ejas, un, pēc nostāstiem, viena no tām savienoja pili ar Nesvižas jezuītu klosteri, kurā atdusējās Radzivilu mirstīgās atliekas..Nesvižas pilī bija 365 istabas- tikpat, cik ir dienu gadā. Atsevišķas zāles nesa Zelta, Brilijanta, Sudraba zāļu  nosaukumus, par cik atbilstošās telpas bija rotātas ar šiem materiāliem. Nesvīžā arī ir savs pils dārgumu sargs- melnā dāma, kura klīst pa pili bezmēness naktīs.
 Ar savu greznību mūs priecēs   Kristus templis - dievnams, kas ir – pirmais šāda veida templis Austrumeiropā .
Miras pils pēc senajām leģendām celta noslēpumainiem varoņiem  un  pastāv jau kopš neatminamiem laikiem. Pils ir ļoti iespaidīga un skaista savā varenumā un apjomā, tajā dzīvojuši gan Radzivili, gan slāvu kņazi, tādēļ šeit mijas slāviskais ar lietuviski polisko.
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
6.diena. Novogrudok - pirmā Lietuvas Lielhercogistes galvaspilsēta, ekskursija pa pilsētu -  nemirstības pilskalns, viduslaiku flāmu baznīca , karaļa Mindauga kalns. Milzīgais pilskalns ar milzu drupām aizvien ir dzīvs - ar skaistiem skatiem uz pakalniem un bērzu birzīm, un balto baznīcu pilskalna piekājē, kas slavena ar to, ka tur laulājušās karaļu ģimenes. Ar skatu uz pilsētiņas krāsām - zilām, zaļām, sarkanām, lillā, rozā.... slēģiem, koloniņām, ciku-cakām un dūmu strūkliņām no skursteņiem
Ceļš mūs vedīs pie stikla pūtējiem. Varēsim skatīt, kā top  šie skaistie mākslas darbi un iegādāties kādu arī savam priekam…         
Lidas pils nav radīta, domājot par skaistumu vai ērtībām, tā radīta kā apvidū lielākais nocietinājumu punkts. Tā ir skarba karotāju pils nevis augstmaņu rezidence. Apstākļi dzīvei tajā bija diezgan nežēlīgi, auksti un nemīlīgi, pilī bija iebūvēts tikai viens pats kamīns dzīvojamā torņa daļā. Karadarbības laikā tā spēja paslēpt iedzīvotājus un tajā glabājās pārtikas rezerves līdz pat pusgada vajadzībām. Šeit uzreiz nāk prātā filma par Robinu Hudu...
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
7.diena. Grodņa  ir sena pilsēta Nemunas upes krastos. Upe, kā ierasts, bijusi par pamatu pilsētas augšanai, plaukšanai un tirdzniecības tradīciju attīstībai. Pilsētas nomalē ir ļoti skaista pareizticīgo baznīca - Borisoglebskaja , kas celta kā klosteris, tālab atstatus no pilsētas kņadas - Unikālā celtne celta no akmeņiem un speciāliem ķieģeļiem, sienās veidojot krustu zīmējumus, izmantojot dažādas krāsas materiālus. Krustu motīvi kā brīnišķi akmens ziedi grezno baznīciņas sienas. Tāda sajūta, ka mūki, kas agrāk tur dzīvojuši un lūgušies, vēl aizvien tur staigā un pieskata visu. Un pārņem sajūta, ka baznīcā tik tiešām mājo Dievs visdažādākajos savas izpausmes veidos.
Dosimies skaistā ceļojumā ar kuģīti  pa īpaši aizsargājamo UNESCO dabas teritoriju. Brauciena laikā neizpaliks arī  paceļamo slūžu šķērsošana, kas braucienu padarīs iespaidiem bagātāku.Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
8.diena. Brīvais laiks Grodņas pilsētā, lai paklejotu pa mazajām ieliņām un nopirktu kādu dāvaniņu mājniekiem. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.....
Ceļazīmes cena: 460  euro.
Ceļojuma cenā ietilpst: Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida un Baltkrievijas  gida pakalpojumi, 7  naktis  trīszvaigžņu- četru zvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, pusdienas un vakariņas, ieejas biļetes apskates objektos, veselības apdrošināšana.
Ceļojuma cenā neietilpst   Baltkrievijas vīza  aptuveni 20 euro( cena tiks precizēta)
Folkloras vakars ar bagātīgām vakariņām 30 euro
Vīzas noformēšanai nepieciešams:
– ceļošanai derīga pase, pases derīguma termiņam jābūt ne mazākām par 3 mēnešiem pēc vīzas beigšanas un ar vismaz 2-3 brīvām lappusēm vīzu sadaļā;
– 3.5 х 4.5 cm krāsainā fotogrāfija uz balta fona un ne vecāka par 3 mēnešiem;
– aizpildīta anketa ar personu datiem

ZIED PEONIJAS KALSNAVĀ, KAZU SAIMNIECĪBA "LĪVI', PIE KERAMIĶA MADONĀ

€ 25.- + apsk.v. €
16/6/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Kalsnavas arborētums
saukts arī par trešo botānisko dārzu Latvijā apbur apmeklētājus ar savu šarmu un izsmalcināto kolekciju, teju vai katrā gadalaikā.Kalsnavas arboretums ir viena no retajām vietām Latvijā, kur var aplūkot vairāk kā 300 dažādu sugu un šķirņu skuju kokus.Jūnija mēnesī īsi pirms “Līgo svētkiem” uzzied viena no lielākajām publiski pieejamajām peoniju kolekcijām Baltijas valstīs. Kolekcija apmeklētājus priecē ar teju vai 200 dažādām šķirnēm kuru krāsu toņi mainās no viegli rozā beidzot ar izteikti dzelteniem un tumši sarkaniem.
Mārcienas muiža
Atjaunotajā muižā varat baudīt romantisku gaisotni ar senlaicīguma pieskaņu...
Kazu saimniecība „Līvi”
top rets dzīvais kazas siers, kādu Latvijā var sastapt tikai dažviet. Ciemos aicina ražotnes saimnieki - izrādīt mazo ražotni, pastāstīt par siera specifisko tapšanas procesu, kā arī pašu gardumu nobaudīt.
Iespēja iegādāties 6 veidu sierus un gaļas konservus
Madonas lepnums – keramiķis J.Seiksts
Ekskursija pa podnieka darbnīcu, līdzdalība māla podu veidošanā, daiļdārza apskate.
Cesvaines pils
ir valsts mēroga arhitektūras piemineklis un kopš 1997.gada iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Akcijas "Apceļosim Latvijas pilis" ietvaros pils ieguvusi goda titulu "Sapņu pils". Pils celta no 1893.-1896.gadam. Kopš 1919.gada pilī atradās skola, bet 2002.gadā ugunsgrēks nopostīja pils jumtu. Cesvainē uzcelta jauna vidusskola, un pils pakāpeniski atgūst tās sākotnējo izskatu. 2003.gadā atjaunots pils kreisā spārna jumts, 2006.gadā - pils tornis. Atjaunošanas darbi turpinās. Šobrīd Cesvaines pilī darbojas Cesvaines mūzikas un mākslas skola, pašvaldības aģentūra "Cesvaines tūrisma centrs" un Cesvaines muzejs.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

un parks ir izcils eklektisma mākslas piemineklis, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla un glezniecība. 

Pils celta laikā no 1893. gada līdz 1896. gadam pēc vācu arhitekta Hansa Grīzebaha un tēlnieka Augusta Georga Dinklāges projekta. Kopš 1919. gada pilī atradās skola, bet 2002. gadā ugunsgrēks nopostīja pils jumtu. Tagad pils pakāpeniski atgūst savu sākotnējo izskatu.

Šobrīd Cesvaines pilī darbojas Cesvaines mūzikas un mākslas skola, tūrisma informācijas centrs un novadpētniecības muzejs. 

Pilī iespējams apskatīt gan pils atjaunotās, gan vēl neatjaunotās daļas, izstaigāt plašos pagrabus un uzkāpt skatu tornī.

- See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/cesvaines-pils#sthash.omt20e7V.dpuf

SILMAČU MUZEJS, AR KUĢĪTI PA STĀMERIENAS EZERU, MAIZES CEPŠANA BRĪVĀ DABĀ

€ 27,- + apskates vietas
17/6/2018
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus konditorejas izstrādājumus.
Silmaču muzejs
Druvienā speciāli R.Blaumaņa izrādei “Skroderdienas Silmačos” ir uzbūvēta brīvdabas estrāde un unikāls muzejs, kur apskatāma izrādes atribūtika. Estrāde uzcelta vietā, kur vairākas mājas sauc par Silmačiem. Apkārtne bijusi apdzīvota jau pirms vairākiem gadsimtiem, par ko liecina estrādes tuvumā esošā Silmaču viduslaiku kapsēta.
Apskates telpās – visa informācija par R.Blaumaņa izrādi “Skroderdienas Silmačos”, arī 1902.gadā rakstītais lugas manuskripts. Muzejā katram apmeklētājam ir iespēja iejusties lugas tēlos, uzvelkot attiecīgā tēla kostīmus. To visu no krāsns augšas noskatās Ābrams.
Stāmeriena
Lieliska iespēja savas brīvdienas un atvaļinājuma laiku pavadīt Gulbenes novada Stāmerienā!
Ekskursiju kuģītis
Dodoties aizraujošā izbraucienā ar ekskursiju kuģīti pa Stāmerienas ezeru, var baudīt sauli, svaigu gaisu, burvīgus skatus un brīvības sajūtu. Brauciena laikā būs iespēja uzzināt interesantus un vēsturiskus faktus par Stāmerienas pagastu.
Brauciena ilgums: ~ 1 h
Biļetes cena: Pieaugušajiem, pensionāriem 3.50; Skolēniem 3.00
Stāmerienas Sv.Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca
Baznīcas pamatu likšana notika 1902.gada 29.jūnijā, bet tās celtniecību pabeidza un iesvētīšanas svinības rīkoja 1904.gada 6.jūnijā. Šajā pašā gadā nojaukta vecās baznīcas ēka. Baznīca celta, jo tajā laikā, daļa no pagasta iedzīvotājiem bija pareizticīgie, kā arī Stāmerienas muižas īpašnieks Johans Gotlībs Eduards fon Volfs bija precējies ar krievieti Sofiju Potjomkinu. Kalnu kristāli, kas, saules apspīdēti, mirdz baznīcas torņu krustos, ir baronu Borisa un Paula Volfu dāvana. Pašreiz baznīca ir atjaunota tās agrākajā spožumā.
Saimniecība “Birzupes 2”
Līdzdarbošanās maizes cepšanā pēc senām tradīcijām. Papildus tiek piedāvāta siera siešana, kā arī mājās gatavota vīna un degvīna degustācija.
Stāmerienas pils
Pils celta 1820-tajos gados un pārbūvēta 1835.gadā. To ieskauj ainavu stila parks. 1905.gada revolūcijas laikā Stāmeriena bija nozīmīgs nemiernieku centrs, un šo cīņu laikā revolucionāri pili nodedzināja. Tā atjaunota 1908.gadā. Pils netika atjaunota iepriekšējā izskatā, bet gan – stipri pārbūvējot, tādējādi tā ieguva neoklasicisma un jūgendstila iezīmes. 1930-tajos gados Stāmerienas pilī dzīvojis pasaulslavenais itāļu rakstnieks, romāna “Gepards” autors Džuzepe Tomazi di Lampeduza, kas bija precējies ar baronesi Aleksandru fon Volfu. Savukārt no pils gar ezera austrumu pusi ved taka, kas sniedz informāciju par muižas teritoriju un pils vēsturi.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

LĪGO SVĒTKI HORVĀTIJĀ (8 dienas, bez nakts braucieniem autobusā!) AKCIJAS CENA: 209 EUR (iegādājoties ar ekskursiju paketi) AKCIJAS CENA: 269 EUR (bez ekskursiju paketes)

AKCIJAS CENA: 209 EUR (iegādājoties ar ekskursiju paketi) AKCIJAS CENA: 269 EUR (bez ekskursiju paketes)
21/6/2018
LĪGO SVĒTKI HORVĀTIJĀ
21.jūnijs (8 dienas, bez nakts braucieniem autobusā!)
AKCIJAS CENA: 209 EUR (iegādājoties ar ekskursiju paketi)
AKCIJAS CENA: 269 EUR (bez ekskursiju paketes)
1.diena.  No rīta izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Lietuvu, Poliju. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā. Nakts 2/3* viesnīcā Polijā, Čehijas pierobežā.
 
2.diena.Brokastis. Brauciens caur Čehiju, Austriju un Slovēniju uz saulaināko Horvātijas reģionu – Dalmāciju, kas lepojas ar senām pilsētām, palmu ieskautām piekrastes promenādēm un brīnišķīgo Adrijas jūras piekrasti.
Vakarā ierašanās apartamentos (3*) pie Adrijas jūras Okrug Gornji kūrortpilsētā (Trogiras rivjērā).
 
3.diena.  Ekskursija uz Dalmācijas centru -  Splitu (par papildus samaksu).  Splitā atrodas  Romas imperatora Diokletiāna iespaidīgais pils komplekss, kurā līdz mūsdienām saglabājies Jupitera templis, kolonādes, pulksteņtornis un citas senatnes liecības, bet plašo piekrastes promenādi ieskauj simtgadīgas palmas.      Pēcpusdienā atpūta pie jūras.
Vakarā dosimies uz horvātu krodziņu, lai Līgo vakaru pavadītu ar horvātu dziesmām un dejām...
Nakts apartamentos.
 
4.diena.  Atpūta pie jūras. Baudīsim sauli un Adrijas jūras skaistumu.
Iespējams doties izbraucienā ar kuģīti uz Adrijas jūras salām.(par papildus samaksu)
Dažas no tām ir pavisam akmeņainas, bet citās redzama dienvidiem raksturīgā augu valsts – kaktusi, agaves un pīniju audzes. Pelde un pikniks, kurā nogaršosim grilētas zivis un vietējo horvātu vīnu.Trogira, kas atrodas uz nelielas salas, ir viena no Dalmācijas piekrastes pērlēm. Vecpilsētu (UNESCO) ieskauj varens aizsardzības mūris, bet izejot cauri pilsētas vārtiem jūtama īsta viduslaiku pilsētiņas noskaņa.
Piekrastes ūdeņos šūpojas elegantas jahtas, siltais dienvidu vējš spēlējas palmu zaros, bet vietējais tirdziņš vilina ar dienvidu augļu saldo smaržu. Izbaudīsim pilsētas īpašo noskaņu siltajās vasaras naktīs...    Nakts apartamentos.
 
5.diena.Piedāvājam ekskursiju uz vienu no skaistākajām Adrijas piekrastes pilsētām – Dubrovniku (par papildus samaksu).   Bernards Šovs reiz ir teicis: ‘’Tiem, kas meklē paradīzi zemes virsū, jādodas uz Dubrovniku’’. Pilsētas apskate: Sv.Jāņa cietoksnis, Dominikāņu klosteris,Sv.Vlaha baznīca, Franciskāņu klosteris un Onofrio lielā strūklaka. Brīvajā laikā iesakām nesteidzīgi izstaigāt baltās marmora ieliņas un izbaudīt skaistos skatus, kas paveras no pilsētas nocietinājumu mūriem.
Romantiskās, šaurās ieliņas ar mazām suvenīru bodītēm, sarkanie dakstiņu jumti, ziedošās bugenvilijas, kas grezno simtgadīgo māju sienas un neskaitāmās kafejnīciņas pieškir pilsētai īpašu, neatvairāmu ''seju''. Dubrovniku ir grūti aprakstīt vārdiem, tā vienkārši ir jāredz!
Vakarā atgriešanās apartamentos.
 
6.diena. Atpūta pie jūras.
Atpūta pie jūras. Piedāvājam  doties ekskursijā uz Bosniju-Hercegovinu (par papildus samaksu, līdzi obligāti nepieciešamas pases, ID kartes neder!)   Apmeklēsim vienu no skaistākajām senajām pilsētā Bosnijā-Hercegovinā, kas tiek dēvēta arī par Hercegovinas ‘’sirdi’’ – Mostaru.
Mostaras kā pilsētas vārds pirmoreiz minēts Ottomana turku impērijas laikā 15. gadsimtā. No tā laika pilsētā saglabājies vecais akmens tilts Stari Most pār Neretvas upi, kas pēc Balkānu kara kļuvis par kristiešu un musulmaņu miera simbolu.   Staigājot pa šaurajām ieliņām, varam izjust īstu austrumu pilsētas atmosfēru. Iesakām nobaudīt turku kafiju un nogaršot austrumu saldumus - halvu, lukumu.
Pa ceļam apskatīsim krāšņo Kravices ūdenskritumu.   Nakts apartamentos.
 
7.diena.Agri no rīta dosimies uz vienu no skaistākajiem dabas parkiem visā Balkānu pussalā – Plitvices ezeru nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā.  Dosimies pastaigā pa speciāli izveidotiem koka tiltiņiem, klausoties ūdenskritumu šalkoņā un vērojot foreļu spēles smaragdzaļajā ūdenī...     Nakts viesnīcā Polijā.
 
8.diena.Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze Polijā.  Vēlu vakarā atgriešanās Latvijā.
 
Grupas vadītāja: Silvija Zača
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
 - brauciens ar komfortablu tūrisma autobusu ( WC, TV, DVD, karsts ūdens apstāšanās pauzēs Polijā);
 - nakšņošana tūristu klases (2-3*) viesnīcās Polijā, 2-vietīgos numuros ar ērtībām, ar brokastīm; (3-vietīgs numurs tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
 - Horvātijā nakšņošana 4-vietīgos apartamentos Okrug Gornji kūrortpilsētā Trogiras Rivjērā bez ēdināšanas (2-vietīgas istabas, pilnībā aprīkots virtuves stūrītis ar traukiem, leduskapi, plīti un duša, WC, gaisa kondicionieris);
 - degvielas izmaksas, ceļu nodokļi, maksas ceļi, stāvvietas;
- Horvātijas tūristu nodoklis;
 - grupas vadītāja pakalpojumi
 - vietējais Horvātijas tūristu nodoklis
 
 Iespējamie papildus izdevumi:
 - ekskursija uz Splitu - 25 EUR (bērniem līdz 12 g.- 20 EUR)
 - ekskursija uz Dubrovniku – 35 EUR (bērniem līdz 12.g. - 25 EUR)
-   ekskursija  uz Bosniju-Hercegovinu  - 45  EUR
(ekskursiju paketes cena iegādājoties to pirms brauciena - 95  EUR,  bērniem līdz 12 g.- 80  EUR)
- Plitvices nacionālais parks - 180 HRK (bērniem līdz 18g. - 110 HRK)
 - Dubrovnikas forti – 90 HRK
 - pacēlājs Dubrovnikā - 108 HRK (bērniem 4-12 g.-50 HRK)
 - senākā aptieka un klosteris Dubrovnikā – 30 HRK
 - brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru un pikniks ~ 30 EUR
 - nacionālais vakars ar mūziku, vīnu un tradicionālajiem ēdieniem - 30 EUR (bērniem - 25 EUR)
 - Diokletina pils komplekss – 25 HRK
 
- apdrošināšana - no 0,57 EUR/dienā (atkarībā no apdrošināšanas programmas, ceļotājiem virs 65.g.v. – tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)
 1 EUR ~ 7,35 HRK(Horvātijas kunas)
 
  * papildizdevumu cenas un valūtas kursi ir aptuveni un var mainīties
* tūroperatoram ir tiesības mainīt apskates objektu secību
* Horvātijas apartamentos iespējams pasūtīt brokastis par papildus maksu – 7 EUR
* Ja Horvātijā vēlaties dzīvot  2-vietīgā apartamentā, piemaksa par 5 naktīm – 65  EUR par personu (jāpasūta savlaicīgi!)
* papildvieta autobusā maksā 120 EUR
* piemaksa par vienvietīgu numuru Polijas viesnīcās un vienvietīgu istabu apartamentā - 130 EUR
Maksājumu termiņi:
- avansa maksājums 70,- EUR jāiemaksā noslēdzot celojuma līgumu;
- 2.maksājums 90,- EUR jāveic līdz 15.03. 2018.;
- galīgais norēķins jāveic līdz 25.05.2018.
 
 Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma;
- nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase, un, ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, tad arī dzimšanas apliecība. Ja bērns ceļojumā dodas bez vecākiem, nepieciešama arī notariāli apstiprināta pilnvara.
-  No 2010.gada 1.novembra ceļošanai ārpus Šengenas zonas nav derīgas pases, kas tika izdotas ar derīguma termiņu uz 50 gadiem!

RŪJIENA, NAUKŠĒNU CILVĒKMUZEJS, ĶOŅU DZIRNAVAS UN VALMIERMUIŽAS ALUS DARĪTAVA

€ 26.- + apsk.v.
22/6/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Rūjienas saldējums ir dabīgs piena produkts, kas ražots tikai no dabīga – īsta piena. Kā top saldējums jūs varēsiet redzēt videofilmā par saldējuma ražošanas procesu. Varēsiet nobaudīt apm. 20 veidu saldējumus.
„Liepkalnu maizes ceptuve” 
Liepkalnu produkcija atšķiras no citām. Tās pamatā ir Mendziņu dzimtas iekoptās maizes cepšanas tradīcijas, kuras aizsākušās pirms vairāk nekā 80 gadiem. Šīs tradīcijas ir pārmantojusi maiznīca „Liepkalni” un veiksmīgi tās turpina pilnveidot un pielietot.
Rūjienas Izstāžu zāle un pilsētas apskate
Izstāžu zālē ir telpa veltīta Japānai, tādēļ visi aicināti cienīt japāņu tradīcijas un izstāžu zāli apmeklēt bez apaviem - savās mīļākajās zeķēs. Izstāžu zālē apskatāma novada mākslinieku darbu izstāde, gleznotāja latviešu Rēriha Arvīda Straujas darbi.
"Rūjienas Šinšillas" profesionāla šinšillu audzēšana. Dažādi sadzīviski stāsti par šinšillām, to audzēšanu un piedalīšanos Eiropas čempionātos.
Naukšēnu Cilvēkmuzejs atrodas skaistā, 1932.gadā celtajā Naukšēnu Doktorāta otrajā stāvā. Lai tevi nebaida nosaukums, šeit nebūs izstādītas Naukšēnu mūmijas – šeit tu varēsi iepazīties ar priekšmetiem, lietām, kas nākuši no naukšēniešu kabatām, skapjiem. Tu uzzināsi kā NAUKŠĒNIETIS runā, dzied, klausās, domā un guļ. Muzeja DARBNĪCĀ varēsi ieaust NAUKŠĒNIEŠA RUMPUCĪ un guļamistabā izģērbties (vai apģērbties) NAUKŠĒNIEŠA MODĒ. Kādu mūspuses suvenīru atradīsi muzeja suvenīru kioskā.
Ķoņu dzirnavas - vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus tiek malti graudi un vērpta vilna, šūtas segas un spilveni, kas pildīti ar dabīgo aitu vilnu. Šeit jūs redzēsiet kā pārstrādā vilnu ar vairāk nekā 100 gadus vecām mašīnām, kā no graudiem top milti. Iespējams iegādāties dabīgo vilnu, segas, spilvenus.
Valmiermuižas alus darītava
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

VĒTRU MUZEJS, NOSLĒPUMAINĀ AKMEŅRAGA BĀKA, ZVEJNIEKU SĒTA /SARAIĶI – ZIEMUPE – JŪRKALNE/

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
29/6/2018
VĒTRU MUZEJS, NOSLĒPUMAINĀ AKMEŅRAGA BĀKA, ZVEJNIEKU SĒTA /SARAIĶI – ZIEMUPE – JŪRKALNE/

Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Statoil DUS pie Saldus
Saraiķi. Senā Kurzemes zvejnieku sēta - zvejnieku dzimtas stāsts 2.- eiro personai
16.gs. Saraiķu baznīca, kur Dievu lūguši zvejnieki jau sensenos laikos. ziedojums
Ziemupe - pa vidam no Liepājas uz Pāvilostu
Ziemupes skaistā, neskartā daba un jūras stāvkrasts, Ziemupes baznīca, jūrmala Ekskursija vietējā gida vadībā   2.- eiro personai
Pikniks jūrmalā, uz ugunskura vārīta zupa . 2.50 personai
Iespējams peldēties, ja laika apstākļi atļauj.
Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar atrašanos vienā no kuģošanai bīstamākajām vietām Baltijas jūras piekrastē. Divas bākugunis iedegas reizi 7,5 sekundēs. Iespēja uzkāpt bākā , kur paveras fantastisks skats uz jūtu un apkārnes mežiem. Tālu  ais Akmeņraga robežām izskanējusi informācija par interesanto dzintaru un akmeņu kolekciju, kuru vāc bākas uzraudze.1.- eiro personai
Jūrkalnes stāvkrasts- brīdis jūrmalā
Jaunums! Vētru muzejs Jūrkalnē (atklāšana 2017.1.12.). Ekskpozīcija, kas veidota  kā jūras dzelmē nogrimis burinieks, ļauj „ienirt’’ un ielūkoties ‘’nogrimuša vraka’’ tilpnēs. Šo sajūtu pastiprina gan skaņas, gan īpašais apgaismojums un Vitālija Jermolajeva lielformāta dekorācijas. Viss par nirēju darbu, zemūdens atradumiem un noslēpumiem.  3.- eiro personai
Peoniju dārzs Pelčos, kur aug un zied aptuveni 140 dažādu peoniju sugas  2.- eiro personai
Iespēja iegādāties stādus
Mājupceļš
Ap plkst.22:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

PIEBALGA UN PIEBALDZĒNI

€ 25.- + apsk.v. € + pusdienas €
30/6/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
KAFIJAS PAUZE “Ieriķu dzirnavās”, iespēja apskatīt ūdenskritumus un floristikas ekspozīciju. Vidzemes šosejas 72. km no Rīgas, starp Siguldu un Cēsīm, daba ir izveidojusi un cilvēki pilnveidojuši brīnumjauku relaksēšanās vietu, kur ikdienas steigā nogurušajiem atgūt spēkus, vērojot brīnišķīgos Melderupes ūdenskritumus, vienmēr mainīgo, savdabīgo floristikas ekspozīciju, gūt enerģiju no iespaidīgā ūdensrata cēlās gaitas.Ieriķu dzirnavas ir izteikti draudzīga vieta ģimenēm ar bērniem, jo pastaigu taka ir veidota no ērta seguma taciņām. Pateicoties šīm taciņām, upes krastus Jūs varēsiet izstaigāt sausām kājām.
BREŽĢA KALNS atrodas Taurenes pagastā. Brežģa Kalna augstums 255 m v.jl., relatīvais augstums - 40 m. Kalnam pāri iet vecais ceļš. No Brežģa paveras skaists skats pār Vidzemes pakalniem.
VECPIEBALGA – dīķi, ūdensrozes, Alauksta ezers, baznīca, pusdienas Vecpiebalgā
Vecpiebalgas centrā, Cēsu - Madonas autoceļa malā zied dažādu krāsu ūdensrozes. Vecpiebalgas centrā, Cēsu - Madonas autoceļa malā no jūnija līdz septembrim zied kolekcionāra Jāņa Sniedzes stādītās un audzētās dažādu šķirņu ūdensrozes.
ALAUKSTA EZERS Atrodas Cēsu rajonā, Vecpiebalgas pagasts administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 3.3 metri, bet maksimālais dziļums - 7.0 metri. Ezeram ir vairākas (2 gab.) salas. Šeit mīt sīga, līdaka, plaudis, rauda, rudulis, līnis, karūsa, ālants, vīķe, asaris, ķīsis, zutis, plicis, sudrabkarūsa, ausleja, grundulis, zandarts, akmeņgrauzis, vēdzele, karpa.
K.SKALBES MUZEJS “Saulrieti” aicina ikvienu brīdi pakavēties pasaku un dzejas pasaulē un baudīt krāšņo Piebalgas ainavu. Memoriālajās telpās saglabāts Skalbju dzīves laika iekārtojums, par tā laika dzīvi Saulrietos stāsta ģimenes piemiņas lietas un fotoattēli.
BRĀĻU KAUDZĪŠU MUZEJS “Kalna Kaibēni” vienlaikus ir vecākais memoriālais muzejs Latvijā un 19. gs. 60.-70. gadu skolu vēstures piemineklis.
VECPIEBALGAS MUIŽA atrodas Inešos, Latvijas īsākās upes Orisāres krastā. Pēc Ziemeļu kara Pēteris I uzdāvina muižu Borisam Šeremetjevam, kurš dzīvojamo ēku tagadējā izskatā cēlis ap 1784.-1786. gadu. 19.gs.sāk. ap parādes pagalmu veidots vienots apbūves ansamblis klasicisma stilā. Tā kalpojusi par prototipu Slātavas muižai Brāļu Kaudzīšu romānā „Mērnieku laiki”. Muižu iekļauj parks 4,2 ha platībā. Tajā aug 43 koku un krūmu sugas, 22 no tām - eksotiskas. Parku apjož laukakmeņu žogs.
PIEBALGAS PORCELĀNA FABRIKA ir vienīgā porcelāna fabrika Latvijā. Ekskursijas laikā iespējams piedalīties porcelāna suvenīra tapšanas procesā, klausoties stāstu par porcelāna vēsturi un Piebalgas Porcelāna Fabrikas gaitām. Apgleznošanas darbnīca pieejama arī kā ceļojošā darbnīca.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Jūlijs

SĀREMĀ, MUHU SALA, MAIZES CEPŠANA ANGLAS DZIRNAVĀS, SIRVES PUSSALA (2 dienas)

€ 78.- + apsk.v. 12.- eiro + vakariņas 11.- eiro
13/7/2018
06:30 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pašu cepta maizīte
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
Nakšņošana: viesu mājā "Suur Töll" (2; 3 vai 4– vietīgās ist.ar visām ērtībām), brokastis "zviedru galds", iespēja izmantot baseinu.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

PUĶU DRAUGU SAIETS SALASPILĪ

€ 19.- + apsk.v.
14/7/2018

LAVANDAS VIDZEMĒ, BRIEŽI UN AKMEŅAINĀ JŪRA PIE TŪJAS

€ 26.- + apsk. v. + pusdienas
15/7/2018
Plkst. 8:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauzīte ‘’Raganas ķēķis’’
‘’Lillas’’- lavandu lauki pilnziedā 2.- eiro ieeja + 10.- eiro gids dārzā
Umurga, briežu dārzs ‘’Jaunozoli’’. 100 ha platībā ap 250 staltbriežu.  Saimniecībā apskatāmi arī pāvi, truši, aitas, kazas, ponijs. Iespēja iegādāties bioloģiskās saimniecības produkciju.Ciemos pie īstenās latvju saimnieces Sarmītes Brūveres. Ekskursija pie dzīvniekiem, pārsteigumi, vīna degustācija, tēja un sātīga zupa pusdienās. 7.- eiro personai
Katvaru muiža un senais parks ar liepu labirintu, kur pat saulainā dienā saule iespīd tikai nedaudz! 20.- eiro gids
Dzejnieku Bārdu dzimtas muzejs ‘’Rumbiņi’’ 2.-/1.- eiro personai
Caur Limbažiem uz Tūju.
Lieliskais Kiršteinu daiļdārzs ‘’Tūjas kaskāde’’.Daiļdārzs ir ar skatu uz jūru un ūdenskritumu kaskādi, kura priecē pavasarī un rudenī, bet vasarā tā ir akmens upe. 3.- eiro personai
Pastaiga un pelde Tūjas jūrmalā
Mājupceļš
Ap plkst.   21:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

Brauciens garantēts! RELAKSĀCIJA KARPATOS.

345 euro
16/7/2018
RELAKSĀCIJA KARPATOS.
2018. gada 16.-21.jūlijs.
                       
1.diena. Izbraukšana no  Kuldīgas 4.00, Saldus  4.50.  Dobeles 5.30, Jelgavas 6.10
Brauciens cauri  Lietuvai, Polijai.
Nakts trīs zvaigžņu viesnīcā Polijā, Ukrainas pierobežā ar brokastīm.
2.diena. Ļvovu tālajā 1256.gadā dibināja Galīcijas kņazs Danilo un nosauca to par godu savam dēlam Ļevam, kas tulkojumā no ukraiņu valodas nozīmē «lauva». Lauva ir Ļvovas simbols un  ir krāšņs elements  pilsētas arhitektūrā. Pilsētas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – vēstures elpa un bagātīgais kultūras mantojums tajā jūtami ik uz soļa! Ukrainas rietumu daļas pilsētu Ļvovu par Eiropas tūrisma galamērķi numur viens atzinuši tīmekļa vietnes VirtualTourist.com lietotāji. Kopā ar ukraiņu gidi dosimies leģendām apvītās un apdzejotās, šaurajās Ļvovas viduslaiku ieliņās un baudīsim pilsētas neatkārtojamo auru.
Lauvas  nams ir greznākais un bagātākais nams pilsētā. Tā krāšņās zāles pārsteidz un sajūsmina ar greznām vitrāžām, izsmalcinātu  interjeru, bagātīgu bibliotēku. Šajā ēkā jau tālajā  1898. gadā bija elektrība un greznajās aristokrātu ballēs zāles vidū darbojās strūklaka no kuras plūda šampanietis. Lauvas nams bieži izmantots filmēšanā, tā skaitā arī filmā “D’Artanjans un trīs musketieri”.
Modernās mākslas muzejs “Salo” Galvenais ukraiņu gastronomiskais lepnums ir speķis jeb salo. Ja līdz šim ar speķi esat bijuši uz jūs, tad tas pilnīgi noteikti mainīsies, kad nogaršosiet to Ukrainā, jo tas tik tiešām pats kūst mutē! Ukraiņi speķi sāla, marinē un kūpina, turklāt viņiem ir pat speķis šokolādē, kuru dēvē par ukraiņu «Snickers». Speķim  ukraiņi  ir pat veltījuši festivālu un muzeju, tāpēc tas tik tiešām ir nopietni. Pusdienas modernās mākslas muzeja Salo restorānā.
Boimu dzimtas kapela  tika uzcelta 1609. gadā. Boimu  ģimenes kapela  pārsteidz ar nepārspējamu skaistumu un  ir unikāla ne tikai Ukrainā, bet arī pasaulē.
Kafijas manufaktūras namā sastopas pagātne un tagadne. Ēkas  pazemes ejas mūs iepazīsinās ar ražotnes darbu senatnē, bet izsmalcinātajā kafijas bārā  Jūs varat baudīt kafiju no Brazīlijas, Itālijas un citām pasaules malām, kā arī nogaršot  kafiju pēc speciāli sagatavotām receptēm.
Bernardine klosteris un baznīca  celti jau 1870.gadā. Vēlāk  baznīca tika pārbūvēta, piešķirot tai torni un centrālo kupolu. Baznīcas interjers  veidots bizantiešu  stilā un atgādina simts un vienas pasakas motīvus.
Nakts vecpilsētā trīszvaigžņu viesnīcā  „Žoržs” ar brokastīm.  Viesnīca ir  jūgendstila arhitektūras piemineklis,  celta 1811. gadā kā viesu māja Eiropas aristokrātiem. Vakariņas .
3.diena. Sanatorijas „Karpati „ dārza dziļumos jūs varat atrast skaistuma avotu. Ja Jūs ar  avota ūdeni mazgāsiet seju- ilgi nebūsiet vecs. Tā nav leģenda, jo avota ūdenim piemīt dziedinošs  un minerālvielām pārbagāts  spēks…..
Starp Karpatu ainaviskajiem kalniem ir viena no skaistākajām un romantiskākajām Ukrainas pilīm - Šenbornas grāfu medību pils .Pils  ir savdabīgs arhitektūras mākslas darbs, kur  katrs elements ir ar  simbolisku nozīmi. Tādējādi logu skaits ir 365 - cik dienu gadā. Pils dūmeņi – 52  cik nedēļas gadā. Ieejas durvis 12 – cik  mēnešu gadā un pils stūri ir dekorēti ar 4 torņiem, kas atbilst 4 gadalaikiem. Arhitekti patiešām vēlējās radīt reālu pasaku pili. Padomju laikos pils tika izmantota vairāku pasaku filmu uzņemšanai. Te tika uzņemta arī pasaku filma "Sniega karaliene" .
Kosino. Relaksēsimies termālajos baseinos, kuru vidējā temperatūra ir +41 grāds.  Supermodernajā atpūtas kompleksā ir 5  peldbaseini, 7  saunas. Kompleksa lepnums ir lielākās Ukrainas strūklakas-burbuļvannās ar "kafiju", "vīnu", "alu" un strūklaku-ilūziju "Zelta celtnis veselībai" 15,5 metru augstumā. Atpūta šeit ir lieliski piemērota pieaugušajiem un bērniem, kā arī  uzlabo  veselību.
Beregovas vulkāniskā zemiene jau sen ir pasaulē pazīstama ar saviem vīniem, kuriem piemīt brīnišķīgs aromāts un lieliska garšu bagātība. Tas ir saistīts ar vulkāniskajiem akmeņiem uz kuriem aug  vīnogas un  uzņem zemes enerģiju, bez tam  šeit ir ļoti daudz  saulainu  dienu. Dosimies pie vīnu darītājiem un  degustēsim  izsmalcinātus Aizkarpatu vīnus.
Nakts  viesu mājās- ukraiņu zemnieku saimniecībās  ar vakariņām un brokastīm.
4.diena.
 Ciemosimies pie ukraiņu  zemnieka-  bizoņu  fermā, kur viesmīlīgais saimnieks mums izrādīs savu eksotisko saimniecību un   galdā cels bizoņu pienu, krējumu, biezpienu un sierus…
Pusdienas  un jautra lustēšanās  kopā ar Aizkarpatu  muzikantiem  tipiskā kalniešu restorānā.
No 15 metru augstuma, daudzās kaskādes kalnu ielejā krīt Šipit ūdenskritums, kas ir viens no  skaistākajiem ūdenskritumiem Ukrainā. Tas ir radies no liela pazemes avota, tā sauktās "Jūras acs" vienā no skaistākajām vietām Ukrainas Karpatos…… - ūdenskrituma vārds ir saistīts ar vārdu "čukstiņš". Pastāv arī leģenda, ka zemnieks Ivanco mīlējis meiteni Mariku.  Meitenes  māte kāzas nevēlas un nolādējusi jauniešus, kuri metušies zemē no stāvas klints un ūdens putās  miruši. Tagad, ūdenskrituma  tuvumā var dzirdēt   čukstus: " Mana Marika, mans Ivanco!
Gemba - kalnu masīvs  Aizkarpatijā   izpleties  vairāk kā 50 km garumā.  Košas kalnu pļavas, pārklātas ar  melleņu krūmiem  un  biezi dižskābaržu meži. Meža josla beidzas aptuveni 1200-1450 metru augstumā  un tad paveras gleznainie Karpatu kalni visā savā varenībā.  Ar kalnu pacēlāju dosimies   uz Gemba kalna virsotni  un sagādāsim sev patīkamas emocijas.
Nakts  Karpatu viesu namiņos ar vakariņām un brokastīm.
5.diena. Vereckas kalnu pāreja ir  brīvības simbols, kas apvieno Karpatus, Aizkarpatus un Ļvovas apgabalus. Šeit senos laikos septiņas varonīgas ungāru maģāru ciltis pārgāja kalnus un devās uz Eiropu, nodibinot savu valsti Ungāriju. Šeit  varonīgi cīnījās ukraiņu karavīri otrā pasaules kara laikā aizstāvot savu dzimteni pret vācu iebrucējiem un visi 500 kaujinieki te gāja bojā. Šajā vietā  varenajā kalnu masīvā cilvēks visvairāk izjūt brīvības cenu.
Tustaņa- klints pilsēta-cietoksnis. Majestātiskās klintis glabā daudz noslēpumu par  senās klints pilsētas dzīvi, kura  ievāca sev  nodokļus no visas pasaules.  Virs milzīgajiem akmeņiem reiz pastāvēja viduslaiku aizsardzības sistēmas. Tā ir  unikāla vieta un  Eiropā tai nav analoga.
Nakts  viesnīcā  Polijā ar brokastīm.
6. diena. Mājupceļš cauri Polijai un Lietuvai. Vēlu vakarā ierašanās mājās.
Ceļazīmes cena 345 euro
Cenā ietilpst: transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (regulējami sēdekļi, kondicionētājs, WC, audio, video);kafija un tēja pārbraucienu laikā autobusā; degviela, ceļa nodokļi, stāvlaukumu un maksas ceļu izmaksas; naktsmītnes: - 5 naktis trīs zvaigžņu viesnīcas, viesu mājas ar brokastīm; Ukrainas teritorijā  pusdienas, vakariņas, degustācijas,  ieejas biļetes apskates objektos, pacēlāja apmaksa, , koncerts , veselības apdrošināšana, pavadošā gida un Ukrainas gides pakalpojumi Ukrainas teritorijā.
Iespējamās  papildus izmaksas:   naudiņa suvenīru iegādei aptuveni 20 dolāri.
Sakarā ar straujo cenu celšanos Ukrainas teritorijā piemaksa 10 euro

KLAIPĒDA - DELFINĀRIJS, DINOZAURU PARKS, NIDA, PALANGA (2 dienas)

€ 78.- + apsk.v. € 21.50 / pensionāriem, studentiem, skolēniem uzrādot derīgu apliecību! € 16.50
20/7/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Dinozauru parks
Dinozauru parks
atrodas Radailiu īpašumā pie lielā dīķa, tikai 7 km attālumā no Klaipēdas. Vienīgais Dinozauru parks Baltijas valstīs, kur var izjust patieso savvaļas dabu. Šeit Jūs sagaida visīstākie dinozauri, kuri mauro, kustas, elpo un sprauslā ūdeni... Līdzās rotaļu laukumi, karuseļi, batuti...un Radaiļu muižas restorāns...Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu
Palanga
Dzintara muzejs - Viss par dzintaru! Muzeja ekspozīcija sastāv no vairāk nekā 25000 dzintara gabaliem. Lielākai daļai dzintaru gabalu iekšpusē ir vērojami dažādi kukaiņi un augi. Plašā kolekcija izvietota grāfa Feliksa Tiškēviča pils zālēs. Unikālākais eksemplārs ~ 3.5 kg „Saules akmens” – trešais lielākais dzintars pasaulē!
Palangas botāniskais parks - brīnišķīgs 100 ha liels dārzs, kuru 19. gs. izveidoja slavens franču dārznieks un ainavu arhitekts Edouard Andre.
Birutes kalns - seno baltu svētvieta,
Jūras tilts jeb Palangas mols dažkārt tiek uzskatīts par neoficiālu Palangas simbolu. Tas ir koka tilts, kas stiepjas jūrā 470 m garumā un tam ir „L” veida forma. Laika un jūras viļņu iznīcināts, tilts tika pārbūvēts 1997. gadā.
Palangas pludmale - Palanga vasaras sezonā ir lielākais pludmales kūrorts Lietuvā. Atpūtniekus piesaista maigās pludmales smiltis un smilšu kāpas 18 km garumā gar Baltijas jūru.
Basanavičus gatve – galvenā gājēju iela un viena no ievērojamākajām vietām pilsētā. Šeit ir daudzi restorāni, krodziņi, veikali, suvenīru kioski un atrakcijas, rosās mākslinieki un ir lieliskas iepirkšanās iespējas.
Brīvais laiks Palangā
Klaipēda. Senā tirgotāju pilsēta izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēstur
"AMBERTON KLAIPEDA Hotel''
4* atrodas pilsētas centrā, 10 minūšu pastaigas attālumā no Klaipēdas pils un citiem vietējiem apskates objektiem. Viesiem tiek piedāvāts bezmaksas bezvadu interneta pieslēgums visās zonās, elegants interjers, boulinga un izklaides centrs, kā arī iekštelpu baseins.
Nakts viesnīcā 2 - vietīgos nr. ar dušu un WC + brokastis
Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas jūrniecības muzejs un delfinārijs.
Delfinārijs
, kurš vēris durvis pēc ievērojamas rekonstrukcijas. Delfīnu šovs iepriecinās ar lieliski sagatavotiem priekšnesumiem
Klaipēdas vecpilsētas apskate: mācību burinieks ''Meridianas'', skursteņslauķa poga, granīta kaķa skulptūra un akmens skulptūra ''burvju pelēns''
Kuršu kāpa – kontrastu pasaule,
Jodkrante – Raganu kalns,
Nida, balto smilšu tuksnesis - Nagļa kāpa
Brīvais laiks Nidā.
Pārbrauciens uz Klaipēdu.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

TATRU SKAISTULE - SLOVĀKIJA ( 5 dienas)

AKCIJAS CENA: 185 EUR
20/7/2018
TATRU SKAISTULE - SLOVĀKIJA
20. – 24. jūlijs ( 5  dienas)
AKCIJAS CENA: 185  EUR
Tatru kalnus mēdz dēvēt par Alpu ''mazajiem brāļiem''. Iepazīsim Slovākijas krāšņo dabu braucot ar plostiem pa līkumaino Dunajecas upi Pienini nacionālajā parkā, apmeklējot noslēpumaino stalakmītu un stalaktītu pasauli Beļanskas alu labirintos un ieelpojot spirgto kalnu gaisu Augstajos Tatros. Baudīsim termālo avotu dziedzinošo spēku un un dosimies uz kādu no vietējiem krodziņiem, kur varēsim paši pārliecināties par izslavēto slovāku viesmīlību, baudīt nacionālos ēdienus un gremdēties ceļojuma atmiņās skaistās čigānu mūzikas pavadībā... 
 
1.diena.
No rīta izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Lietuvu un Poliju. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Nakts 3* viesnīcā Polijā, Krakovas apkārtnē.
 
2.diena.
Brokastis.
Dosimies uz  Pienini nacionālajā parku, kur brauksim ar plostiem pa mežu un kalnu ieskauto, līkumaino Dunajecas upi.  Pēc brauciena – pikniks slovāku nacionālās mūzikas pavadībā.
Vakarā atpūta Popradas akvaparkā ar baseiniem, ūdens kaskādēm, nobraucienu caurulēm utt.
Nakts 3* viesnīcā Popradā.
 
3.diena.
Brokastis. Diena kalnu skaistuma baudīšanai.
 Ekskursija uz Augstajiem Tatriem - Tatransku Lomnicu vai Štrebsko Pleso. (par papildus samaksu)
Pacelšanās ar pacēlāju līdz kalnu smailēm, kur mūs sagaidīs “jūras acs” – dzidrs augstkalnu ezers un pavērsies brīnišķīgs skats uz kalnu virsotnēm. 
Vakaru pavadīsim ''Laupītāju krogā'', klausoties smeldzīgi skaistajās čigānu dziesmās un baudot slovāku nacionālos ēdienus.
Nakts 3* viesnīcā Popradā.
 
4.diena. 
Brokastis. Dosimies uz vienu no skaistākajām Zemo Tatru ielejām - Demanovas ieleju.
Pastaiga pa "Brīvības" alas koridoriem un zālēm, kas pārsteidz ar saviem krāsainajiem stalaktītu un stalagmītu veidojumiem, pazemes ezeriem, sastingušiem ūdenskritumiem un pazemes upi. Mūs gaida aizraujošs ceļojums noslēpumainajā pazemes pasaulē....
Iespaidīgā Oravas pils, kas atrodas uz 112 m augstas klints ir viens no visapmeklētākajiem tūrisma objektiem Slovākijā. No pils paveras aizraujošs skats uz kalniem un Oravas upi.
Nakts viesnīcā pie Krakovas.
5.diena. Brokastis.Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā. Vēlu vakarā atgriešanās Latvijā.
Grupas vadītāja: Silvija Zača
 
Cenā iekļauts:
- brauciens ar komfortablu autobusu (gaisa kondicionieris, TV, karsts ūdens, tēja, kafija);
- degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas;
- nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2-3* (2-3 vietīgos numuros ar dušu/wc), ar brokastīm;
(3-vietīgs numurs tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
- grupas vadītāja-gida pakalpojumi
- ekskursija uz Demanovas ieleju
 
Papildus izdevumi:
- ekskursija uz Augstajiem Tatriem - 25 EUR
- brauciens ar plostiem un pikniks Pienini nacionālajā parkā ~ 25 EUR
- Demanovas alas - 8 EUR (bērniem 6-15 gadi- 4 EUR, senioriem,studentiem-7 EUR)
- Oravas pils - 7 EUR (skolēni, studenti, seniori -3,50 EUR)
- vakariņas ‘’Laupītāju krogā’’ - 20 EUR
- Popradas akvaparks (3 stundas) -  19 EUR (studenti, seniori-19,20 EUR, bērniem līdz 120 cm- 1 EUR)
- pacēlāji Augstajos Tatros: Tatranska Lomnica (900 m v.j.l.) - Skalnate Pleso (1750 m v.j.l.) (abos virzienos) ~  20 EUR
 
- ceļojuma apdrošināšana ~ no 3,42 EUR (pamata programma) 5,70 EUR (standarta programma) ceļotājiem vecākiem par 65 gadiem – tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)
 
* senioriem iesakām ņemt līdzi studentu un senioru apliecības, jo dažos objektos ir cenu atlaides
* papildizdevumu cenas ir orientējošas un var mainīties
* firmai ir tiesības mainīt apskates objektu secību
* grozījumi iespējami LR likumdošanā noteiktajā kārtībā

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas  ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma(pasei jābūt izdotai pēc 2002.gada 30.jūnija)

– Nepilngadīgajiem bērniem (līdz 18 g.v.) līdzi nepieciešama pase un, ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, tad arī  dzimšanas apliecība.

ZIED ROZES SALASPILĪ, ALLAŽI un MĀLPILS

€ 25.- + apsk.v. €
22/7/2018

ROKIŠĶI – STELMUŽE – ZARASI. VIENA DIENA LIETUVAS AUGŠTAITIJĀ

€ 29.- + apskates vietas + pusdienas
27/7/2018
ROKIŠĶI – STELMUŽE – ZARASI. VIENA DIENA LIETUVAS AUGŠTAITIJĀ
Plkst. 7.00 izbraukšana
Robežas šķērsošana Grenctāles robežpunktā
Kafijas- tualetes pauze krodziņā ‘’19. km’’ Lietuvā Pārbrauciens uz Rokišķiem
Rokišķu muiža - muzejs Rokišķu muiža  tika uzcelta 1801. gadā klasicisma stilā ar nezināmā arhitekta dizainu , šobrīd piedāvā  plašas ekspozīcijas, kuras stāsta par muižas grezno dzīvi. 3.- eiro personai
Šepkos koktēlniecības darbi Ne tikai Rokišķos, bet visā Lietuvā pazīstami tautas meistara Lionginas Šepkas koktēlniecības darbi (1907 – 1985). Viņa radītā koka kompozīcijas, skulptūras, bareljefi izraisa interesi ar savu oriģinalitāti, neparasto izpildījuma tehniku, īpašo sižeta traktējumu. Ekspozīcija, kas izvietota 7 zālēs, pārsteidz un sajūsmina katru apmeklētāju.
‘’Siera ceļš’’ Rokišķu muižā - Programma Siera ceļš iepazīstina ar siera ražošanas tradīcijām senāk un šobrīd- vienā no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Lietuvā Rokiškio Pienas . Degustēsim  dažādus sierus, baudīsim vīnu, tēju  un citus  gardumus...Stāstījums, filma, degustācija 4.- eiro personai
Stelmužes dižozols - koks, kas daudz ko pieredzējis! Stelmužes ozols –  viens no senākajiem ozoliem Eiropā, bet Lietuvā pats vecākais koks. Tiek uzskatīts, ka tā vecums ir aptuveni 1000–1500 vai pat 2000 gadi.
Iespēja pusdienot  Zarasos, kafejnīcā (ēdienkarte un cena tiks precizētas)
Zarasi - kūrortpilsēta pie Zarasu ezera. Zarasi ir tipiska vasarnieku pilsēta. Tādu to daudzi pazīst un atceras kopš padomju gadiem un vēl senākiem laikiem. Tieši lieliskās atpūtas pie dabas dēļ astoņdesmitajos gados uz Zarasiem brauca tūristi - vismaz 50 000 gadā
Pastaiga pa panorāmas tiltu virs ezera. Zarasu pilsētas vizītkarte ir unikāla 17 metrus augstā un 34 metrus platā konstrukcija – panorāmas rats. Tas paver lielisku skatu uz Zarasu ezeriem un salām. 
Subates pilsētiņas vēsturiskais centrs un dievnami - neliela ekskursija .Subate atrodas uz viena no senākajiem Sēlijas tirgus ceļiem.Subates vēsturisko centru veido Vecsubate un Jaunsubate, tās savieno tilts. Būtībā pilsēta atrodas uz diviem uzkalniem, lejā kā upe cauri visai pilsētai 5 km garumā vijas Subates Mazais un Subates Lielais ezers. 30.- eiro grupai
Arhitektūras un mākslas mīļotājus uz šo samērā nomaļo vietu vilina Subates luterāņu baznīca (1685), kurai no tipoloģiskā viedokļa nav līdzinieces visā Latvijā.  Ziedojums
Mājupceļš caur Aknīsti, Neretu
Ap plkst. 23.00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

DRUSKININKAI, KOKA SKULPTŪRAS, ŠAKOTIS UN BIRŠTONA (2 dienas)

€ 78.- + apsk.v. € 19.50/ pensionāriem 17.-/ skolēniem līdz 14 g.v. 13.- + pusdienas 10.09. € 10.-
28/7/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pause ceļmalas kafejnīcā
Jau 400 gadu Nemunas upes gleznainos lokus BIRŠTONĀ Lietuvas dienvidos sauc par karalisko atpūtas novadu. Pastaiga pa pilsētu!
DRUSKANINKAI
- priedēs ieniris un Nemunas upes lokam piekļāvies,
viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. Pastaiga pa pilsētu!
Nakšņošana Hotel Regina 3* 2-vietīgā numurā ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds) Ja vēlas 1-vietīgo numuru, tad jāpiemaksā 15 EUR
Akvaparka AQUA  apmeklējums (pēc vēlēšanās) - Akvaparkā atrodas  9 dažādas sausās pirtis, nūdistu pludmale, 2 tvaika pirtis, bērnu zona, 4 baseini, 6 nobraucieni pa ūdens caurulēm, relaksācijas zona, ūdenskritumi, ūdens aerobika un vēl daudzas, dažādas ūdens izpriecas.
http://akvapark.lt/ru/vodnyj-park/akvapark/ceny/
ANTANAS ČESNUĻA KOKA SKŪLPTŪRU PARKS – vieta, kuru noteikti  vērts redzēt. Šeit apdāvinātais mākslinieks izveidojis iespaidīgas ainavas, kas prasmīgi sapludina meistarība ar dabu.
MEŽA MUZEJS "GIRIOS AIDAS" („Meža atbalss”) - populāra meža māja, kur skatāma ekspozīcija par meža zvēriem, putniem un augiem. Mājas iekšpusē 2 stāvu augstumā izaudzis sens ozols. Tā zaros paslēpušās raganiņas, meža rūķīši un citi pasaku varoņi.
MIKOLAJA KONSTANTĪNA ČURĻOŅA  MĀJA - MUZEJS
KĀ CEP ŠAKOTI!?
MERKINES PILSKALNS - viena no senākajām Lietuvas apdzīvotajām vietām.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Augusts

EIROPAS ZAĻAIS DĀRGUMS – SLOVĒNIJA (7 dienas)

Akcijas cena: 339 EUR
2/8/2018
EIROPAS ZAĻAIS DĀRGUMS – SLOVĒNIJA
2. - 8. augusts, 2018 (7 dienas)
Akcijas cena: 339 EUR
 
1.diena.
No rīta izbraukšana no Rīgas. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Brauciens caur Lietuvu, Poliju. Nakts viesnīcā Polijas/Čehijas pierobežā.
 
2.diena.
Brokastis. Brauciens caur Čehiju un Austriju. Pusdienu pauze.
Slovēnijas galvaspilsēta Ļubļana, ko paši slovēņi dēvē par ‘’mīlestības pilsētu ar dvēseli’’.
Mēģināsim sajust pilsētas īpašo gaisotni, dodoties pastaigā pa seno vecpilsētu  ar Sv.Nikolā katedrāli, skaistajiem pilsētas laukumiem, brīnišķīgo baroka arhitektūru, kā arī Pūķa, Miesnieku un citiem savdabīgiem tiltiem pār Ļubļanicas upi. 
Nakts 3* viesnīcā Slovēnijā.
 
3.diena.
Brokastis.
Dosimies uz pasaulsslavenajām Postojnas alām, kas kopumā stiepjas 20 km garumā, no kuriem apmēram 5 km pieejami tūristiem. Pirmos pāris kilometrus brauksim ar speciālu tūristu vilcieniņu, bet tālāk ar kājām dosimies atklāt noslēpumaino pazemes valstību.  
Predjamas pils, kas slejas uz 123 m augstas klints tiek dēvēta par Slovēnijas ‘’ērgļa ligzdu’’. Slavenākais šīs pils iemītnieks bijis Erasms – slovēņu Robins Huds.
Vakarā apmeklēsim kādu no vietējām vīndarītavām, lai nobaudītu slovēņu vīnus.
Nakts viesnīcā Postojnas apkārtnē.
 
4.diena.
Brokastis.
Ekskursija uz gleznaino Slovēnijas Alpu kūrortu Bledu.
Apskatīsim vienu no Slovēnijas simboliem Bledas pili, kas atrodas 130 m augstas klints virsotnē, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz smaragdzaļo Bledas ezeru un Jūlijas Alpiem tālumā.
Iespējams doties braucienā ar slovēņu laivu- pletnu līdz ezera vidū esošai saliņai, kur atrodas Sv. Dievmātes baznīca un vēlēšanās zvans, kuram ieskanoties jāiedomājas kāda vēlēšanās. Sens ticējums vēsta, ka tā piepildoties!
Pastaiga Vintgara aizā līdz Šuma ūdenskritumam.
Nakts 3* viesnīcā Postojnas apkārtnē.
 
5.diena.   Brokastis. Ekskursija uz Adrijas jūras piekrasti.   Portoroža - smalkākā Slovēnijas kūrortpilsēta, kas par elitāru kūrortu un veselības centru izveidojās jau 19.gs.beigās, kad cilvēki ieradās ‘’rožu ostā’’ ārstēt slimības ar jūras ūdeni un minerālvielām bagātajām dūņām no sāls ieguves vietām. Šodien šeit atrodas greznas viesnīcas, restorāni un baltas jahtas piekrastes ūdeņos.
Iesakām doties skaistā braucienā ar kuģīti gar Adrijas jūras piekrasti, baudot dienvidu sauli, peldes, slovēņu vīnu un grilētas zivis.  Pa ceļam apstāsimies kādā no skaistajām piekrastes pilsētiņām Izolā vai Piraņā ar venēciešu stila pasteļkrāsas namiem, šaurām ieliņām un baznīcu kalna galā.
Nakts 3* viesnīcā Postojnas apkārtnē.
 
6.diena.
Brokastis. Pastaiga Štīrijas galvaspilsētā Grācā.   Tās skaistā vecpilsēta, kas iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, ir Habsburgu valdīšanas laika mantojums. Uzbrauksim pilskalnā, no kura paveras skats uz pilsētu un Mūras upi...
Brauciens caur Austriju un Čehiju. Nakts 2/3* viesnīcā Polijā.
 
7.diena. Brokastis.  Brauciens caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Grupas vadītāja: Silvija Zača
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
- brauciens ar komfortablu autobusu (kondicionieris, WC, TV);
- nakšņošana tūristu klases (2-3*) viesnīcās (viesu mājās) 2-3 vietīgos numuros ar ērtībām;
- brokastis visās naktsmītnēs;
- vietējais Slovēnijas tūristu nodoklis;
- degvielas izmaksas, ceļu nodokļi, stāvvietas;
- grupas vadītāja pakalpojumi
 
Papildus izdevumi:
- ekskursija uz Adrijas jūras piekrasti, Portorožu  – 25 EUR
- ekskursija uz Bledu  – 20 EUR
- ieejas biļete  Postojnas alās + Predjamas pilī - 29 EUR
- brauciens ar pletnu pa Bledas ezeru – 15 EUR
- Bledas baznīca ~ 5 EUR
- Bledas pils – 6 EUR
- brauciens ar kuģīti Portorožā (ar pusdienām) ~ 35 EUR
- Vintgara aiza – 4 EUR (bērniem 6.-15.g.-2,50 EUR)
- vīnu degustācija ar uzkodām ~ 20 EUR
- pilskalna lifts Grācā – 2 EUR
 
Pieteikšanās braucienam:
- slēdzot līgumu, avansa iemaksa 80,- EUR;
- 2. maksājums 120 EUR  apmērā jāveic līdz 01.03.2018.;
- galīgais norēķins jāveic līdz 01.07.2018.
 
* papildizdevumiem norādītas 2017. gada cenas, tās var mainīties
* papildvieta autobusā maksā 125 EUR
* tūroperatoram ir tiesības mainīt apskates objektu secību

ĪSTENAIS LATGALES GARS UN SMEĶIS /GAIGALAVA, LUBĀNS/

€ 27,- + apskates vietas
3/8/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze
GAIGALAVA- MŪZIĶA GUNĀRA IGAUŅA RADOŠĀ SENLAIKU MŪZIKAS INSTRUMENTU DARBNĪCA. Sarunas caur dziesmām un mūziku, jo meistars prot spēlēt uz visiem savas kolekcijas instrumentiem, par katru no tiem viņam ir kāds lielisks stāsts! .No Gunāra plūst patiess dzīvesprieks, ko viņš dāsni dala klausītājiem. 3.- eiro personai 
GUNĀRA IGAUŅA ŠMAKOVKAS MUZEJS un dzēriena degustācija. Stāsts par tradīcijām, piedzīvojumiem 3.- eiro personai
LUBĀNA EZERA ZIVJU ZUPAS UN ŽĀVĒJUMU DEGUSTĀCIJA
Īpaši viesus piesaista saimnieka stāsti par dažādiem notikumiem.
Iespēja iegādāties kūpinātas karpas € 8.- / kg. (jāpiesaka iepriekšs!)
Pārgājiens pa 800 m garo TEIRUMNIEKU PURVA TAKU
Teirumnieku purvs un tā apkārtne ietilpst Lubāna mitrāja kompleksā, kas ir starptautiskas nozīmes aizsargājama teritorija. Taka mērojama pa koka laipām, kuru kopgarums ir 800 m. Raugoties apkārt, redzama dzidro, tīro ezeru ieskauta ainava.
ŪDENS TŪRISMA ATTĪSTĪBAS CENTRS "BĀKA" skatu terases apmeklējums
Ūdens tūrisma centrs "Bāka" ir izveidots dabas lieguma „Lubāna mitrājs” teritorijā, blakus Latvijas lielākajam ezeram - LUBĀNS
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

VENTSPILS - PILSĒTAS SVĒTKU ROTĀ!

€ 25.- + apsk.v. € + pusdienas €
4/8/2018

DĀRZI, ŽEMAIŠU ZIRGI UN PAKROJAS MUIŽAS DZĪVAIS MUZEJS LIETUVĀ

€ 26.- + apsk. v. + pusdienas
5/8/2018
DĀRZI, ŽEMAIŠU ZIRGI UN PAKROJAS MUIŽAS DZĪVAIS MUZEJS LIETUVĀ
Plkst. 7.00 izbraukšana no Jelgavas
Varžu māja, kur visi plaukti un plauktiņi pilni ar vardulēniem no visas pasaules! 1.- eiro pesonai
Robežas šķērsošana Meitenes kontrolpunktā
Krusta kalns - Lietuvas galvenā visas tautas sakrālā vieta 5.- eiro stāvlaukums autobusam
Baltu pļavas muzejs - dārzs un lietuviešu seno dievību skulptūru parks
Apskatīsim arī slavenos Žemaiču šķirnes zirgus. 1.- eiro personai
Pusdienas Šauļos- lietuviešu tradicionālie cepelīni. 6.- eiro personai
Dienas galvenais notikums - Pakrojas muiža - lielākā muiža Lietuvā (šobrīd ap 25 ēkas, lielisks, sens parks, arku tilts, dzirnavas.) Ekskursija muižā.
Katru nedēļas nogali Pakrojas muiža aicina atgriezties sapņainajā un muižas vēsturē īpaši nozīmīgajā 1896. gadā.
Izdzīvosiet tā laik valdzinājumu un eleganci. Te iepazīsiet vaļinieka dzīvi un savām acīm skatīsiet vagara piktumu, tāpat varēsiet ar pašu baronu apspriest muižas lietas, bet pēc sarunas ar muižas guvernanti uzzināsiet pikantākos kungu noslēpumus un reizē sapīsieties muižas intrigu tīklos!  Būs vēl daudz citu interesantu lietu un piedzīvojumu (srī zirgu skriešanās sacensības, seno arodu meistari, dažādas interesantas darbnīcas u.c.)    12.- eiro pesonai
Mājupceļš
ap 21.00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

 

Brauciens garantēts! PA DABAS TAKĀM DIENVIDPOLIJĀ UN ČEHIJĀ. Vēl 8 brīvas vietas!

275 euro
10/8/2018
PA DABAS TAKĀM  DIENVIDPOLIJĀ UN ČEHIJĀ.
2018.gada  10.-15.augusts.
 
1.diena.Izbraukšana no   Kuldīgas plkst.4.00, Saldus 5.00, Jelgavas 6.00, Rīgas 7.00.
Nakts viesnīcā ar brokastīm Vroclavā.
2. diena Zemūdens pasaule „Dzīvā Āfrika” Jūs  priecēs ar 21 baseinu, kur sev mājvietu ir atradušas spilgatas, krāsainas zivju sugas, un  savvaļas dzīvnieki. Te varēsiet redzēt ne tikai  haizivis, bet arī dažādas krokodilu sugas, jūras lauvas, kotikus, pingvīnus, begemotus atrodoties savā dabiskajā vidē- ūdenī. Neizpaliks arī  Lielā Rifa iemītnieki, kas pārsteidz ar savu daudzveidību un krāsainību.
Raclavicas kaujas panorāmas gleznojums ir viens ievērojamākiem monumentāliem gleznojumiem Eiropā. Tās platums ir 15 metri, bet garums 114 metri. Panorāma atrodas apļveida veidā ar skatītājam centrā un  dažādos skata leņķos piedāvā dažādas  kaujas ainas. Glezniecībā izmantotais īpašais izskats un papildu efekti (apgaismojums, mākslīgais reljefs) rada realitātes sajūtu.
Ksjonžas pils atrodas uz majestātiskas klints kraujas un  jau kopš seniem laikiem apvīta ar leģendām.  Pili  lepni dēvē par Lejassilēzijas pērli savu grandiozo izmēru dēļ.Kopā ar pils gidi dosimies  pa pils greznajām zālēm, lai savām acīm skatītu pils  baroka  greznību. T Otrā pasaules kara  laikā nacistiskā Vācija veica pilī slepenus darbus ar  nosaukumu „Gigants”un izbūvēja zem pils neskaitāmas ejas un tuneļus. Darbi tika turēti lielā slepenībā un tuneļu  pielietojums  joprojām ir viens no visas Eiropas neatminētākiem noslēpumiem.Vilciens, kas veda nacistiskās Vācijas salaupīto zeltu un dārglietas pazuda tieši šīs pils tuvumā, kad  tai tuvojās  Padomju armija.uDivi dārgumu meklētāji  pazemes ejās ir atraduši apstiprinājumu, ka  šeit aiz aimūrētām ejām iespējams atrodas pazudušais „Zelta vilciens”, kas ir pielīdzināms  Titānika atrašanai. Pēc Polijas medijos ziņotā, atrastais vilciens ir 150 metrus garš un tajā atrodas 300 tonnas zelta. Kopā ar pils gidi dosimies šajos noslēpumainajos  pils pazemes tuneļos arī mēs.Vi Walbrych  palmu māja celta uz sacietējuša lavas kalna, kas atvest no Etnas vulkāna.  Palmu mājas celtniecība izmaksāja hercogam 7 miljonus zeltā, kas tiem laikiem bija astronomiska naudas summa.  Palmu māja , rododendru parks un rožu dārzs bija hercogienes lepnums un tika izrādīts visam Eiropas galmam. Šobrīd  Palmu māja lepojas ar vairāk kā 250 eksotisku  augu šķirnēm  no visas pasaules.
Nakts viesnīcā ar brokastīm.
3.diena.Adršpašskoskaly  klinšu pilsētā – daba nebeidz pārsteigt. Te māte daba iejutusies tēlnieka lomā radot klintīm fantastiskas formas. Daudzus gadsimtus cilvēki daudz neko nezināja par šīm klintīm, jo ieiet tajās uzdrošinājās tikai tad, kad meklēja patvērumu un drošību, ja pašu mājām draudēja briesmas. Tikai 19.gs. sākumā sāka veidot pirmās labiekārtotās tūristu takas
Pa kalnu ezeriņu dosimies neaizmirstamā braucienā  ar laiviņu, priecāsimies par kalnu ūdenskrituma vareno spēku, ieklausīsimies dabā un sevī…..
Ar pacēlāju pacelsimies  Medvedin  kalnā 1235 metri augstumā, kur sākas pastaigu takas kalnos un paveras iespaidīgs  skats  uz Spindleruv Mlyn ciematiņu un apkārtējiem kalniem.
Nakts viesnīcā ar brokastīm.
4.diena. Karpač  ciematiņš  atrodas  Sudetu  Krakonešeskalnos   Snežkas kalna pakājē.  Ciematiņš  savu labklājību ir ieguvis jau 1600 gadā pateicoties svina,   dzelzs rūdas ieguvei tuvējos kalnos.  Ciematiņa iedzīvotāju darbs bija smags un bīstams, tāpēc viņi pielūdza kalnu garus. Par to liecina kalnu garu skalptūras vēl šodien pilsētiņas ielās, pret kurām vietējie iedzīvotāji izturās ar lielu bijību, jo kalnu gars Krakonošs visu redz un  zina.Karpač pilsētiņā atrodas arī  gravitācijas kalns, kur vērojama optiskā ilūzija- novērotājam liekas, ka no kalna ripojoša bumbiņa patiesībā ripo pret kalnu.
Jau viduslaikos Lomnices upēs gultnē  meklēja zeltu un dārgakmeņus, ko kalnu upe varēja atnest sev līdzi no kalniem. Upes gultne tika sarakta un tas  veicināja plūdus kalnu pakājē.Lielo plūdu dēļ uz Lomnices upes uzcēla 1910.gadā dambi, kas veido mākslīgu ūdenskritumu uz Lomnices upes.
Vangas koka  baznīcu, ko pagājušā gadsimtā  atveda no Norvēģijas. Tā ir izgatavota no Norvēģijas priedes, kas piesūcināta ar sveķiem. Pie baznīcas 1844.gadā uzcēla torni, lai pasargātu baznīcu no vēja brāzmām  kalnos.
Meža ūdenskritums ir viena no skaistākajām un vairāk apbrīnotākajām vietām Karpacz.Meža ūdenskritums maģiski izskatās vasarā, kad to ieskauj zaļumi veidojot  virs tā zaļu vainagu, bet ziemā to rotā baltas sastingušas ledus kolonnas atgādinot pasaku valstību.
Dosimies uz Spa  Gołębiewski, lai baudītu ūdenspriekus termālajos baseinos. Jūsu  relaksācijai  sausās pirtis ar Alpu augu, eikalipta un kalnu priežu smaržu. Tvaika pirtis, sāls ala, atpūtas baseini ar ūdens virpuļiem, burbuļvannas, ūdens kaskādes. (Atpūta Spa termālajos baseinos 2,5 stundas)
Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
5.diena.Miniatūru Parkā  atradīsiet piecu kontinentu slavenāko ēku  miniatūras. Tādā veidā, vienā dienā varēsiet apmeklēt, gan slavenas pilis,  gan vēsturiskas vietas.
 Jau vairāk kā 20 gadus Boleslawic keramikas ražotāji tiek uzskatīti var vieniem no  vadošajiem  pasaulē un  nesavtīgi nodod savas keramikas tradīcijas nākamajām paaudzēm
Grodziec pils stalti slejas uz vulkāniskas bazalta klints. Pils celta no vulkāniskā bazalta akmeņiem, bet tikai 15.gadsimtā tas vietām tika aizstāts ar ķieģeļiem.  Pils piederējusi  bruņinieku ģimenei, bet vēlāk tās atjaunošanai savu artavu ir devuši Austrijas karaļi un pat Napoleons. Grodziec pilī ir filmētas daudzas filmas  par viduslaikiem, gan pasaku motīviem.
Nakts viesnīcā ar brokastīm.
6.diena.Mākslinieki  Julians un Vanda Brzozovski ir radījuši brīnumainu muzeju, kur  četros paviljonos  atrodas vairāk kā 600 koka skulpūras,  400 no tām ir mehāniskas un kustas. Skulptūrās ir attēlota gan ciema ļaužu dzīve, gan  reliģiskas procesijas, gan senā Polijas vēsture.  Skanot mūzikai notiek  poļu kāzas un pat īstas sacensības ar velosipēdiem. Katra koka skulptūra atdzīvojas tā dejo, dzied un spēlē mūziku. Tas ir vienīgais tāda veida muzejs ne tikai Polijā, bet arī visā Eiropā un cienījamie mākslinieki ir saņēmuši augstus apbalvojumus un viņu darbi ir izstādīti gandrīz visā pasaulē.
Vēlu vakarā atgriešanās mājās.
Ceļazīmes cena  275 euro
Cenā ietilpst:transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida pakalpojumi,  piecas naktis trīs zvaigžņu viesnīcās, viesu mājās ar brokastīm, apdrošināsana.
Papildus izdevumi:
Zemūdens pasaule 45 zloti
Raclavicas kaujas panorāmas gleznojums 30 zloti
Pacēlājs   Medvedin  kalna virsotnē- cena tiks precizēta
Miniatūru parks 14 zloti
Vangas baznīca 8 zloti
Ksjonžas pils, pazemes  labirintu, terases,  palmu mājas apskate ar pils gidi  50 zloti
Adršpašsko skaly smilšakmens klinšu pilsēta 70 čehu kronas
Grodziec  pils 20 zloti
SpaGołębiewski    50 zloti
mākslinieku  Brzozovski  muzejs 15 zloti

LATGALE - RĒZEKNE, KRĀSLAVA, LŪZNAVA, MALTA, ANDRUPENE, DAGDA 2. dienas

€ 77.- (brokastis naktsmītnē iekļautas cenā) + apsk. v. + 2 pusdienas + 1 vakariņas
10/8/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
RĒZEKNE
Austrumlatvija radošo  pakalpojumu centrs „Zeimuļs”
Centrs īsteno bērnu un jauniešu interešu un neformālo izglītību. Šeit darbojas 61 interešu izglītības programma - dziedāšana, sarīkojumu un mūsdienu dejas, instrumentu spēle, keramika, kokapstrāde, legorobotika, elektronika, videogrāfija, aerobika, rokdarbi, zīmēšana, šūšana, dambrete, šahs un citi pulciņi.
Latgales vētniecība ar koncertzālēm „Gors” – vieta, kur vienkopus rada un vēsta Latgales stāstu. Te satek kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, māksla, kultūra, dejas un dziesmas. Te satiekas jaunie un vecie, saimes un dzimtas, savējie un aicinātie. Te dzimst un dzīvo nebijušas, aizraujošas idejas – īsts, radošs, skaists gars. Kultūras centrs, koncertzāles, kino, dzīves vieta māksliniekiem, izstāžu vieta mākslai, restorāns dzīves baudīšanai, vieta eksperimentiem ar visam maņām. Vieta, kur dun un dūc. Latgales atmodas vieta. Dzi, dzi, celies, nāc un jūti GORU!
Rēzeknes pilsdrupas
Rēzeknes pils bijusi ordeņa fogta pils, kas celta laika posmā no 1264. līdz 1324. gadam. 17. gs., kad Rēzekne tika atdota Polijai, pili nopostīja un vairs neatjaunoja. Pilsdrupas redzamas Rēzeknes centrā 15 m augstajā Rēzeknes pilskalnā, no kura paveras plašs skats uz pilsētu.
Piemineklis „Latgales Māra”
Par Rēzeknes simbolu pamatoti uzskata Latgales atbrīvošanas pieminekli. Centrālais sievietes tēls ar krustu paceltajā rokā un uzrakstu uz pamatnes "Vienoti Latvijai" simbolizē 1920. gada janvāri no boļševiku varas atbrīvoto Latgali. Tautā šis piemineklis tiek dēvēts par Latgales Māru.
Jēzus Sirds katedrāle
Ir lielākais dievnams Rēzeknē. Katedrāle ir sarkanu ķieģeļu celtne ar stipriem akmens pamatiem un diviem staltiem torņiem fasādē. Apmeklējot katedrāli, ir vērts pievērst uzmanību grieztajiem koka altāriem, kas rotāti ar Jēzus Kristus, Jaunavas Marijas, Svētās Terēzes un citām skulptūrām. Baznīcāir plašas kora telpas, kur atrodas ērģeles.
Vissvētākās Dievdzemdētājas piedzimšanas pareizticīgo baznīca atrodas pilsētas centra skvērā, iepretim piemineklim "Vienoti Latvijai" un pilsētas domes ēkai. Baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams
Dievnams celts 1895. g., bet pārbūvēts 1906. g. Tā tornī atrodas trīs no sudraba un vara lieti zvani (restaurēti), no kuriem viens ir nominēts par Baltijas valstīs lielāko (4832 kg smags, zvana mēle sver 200 kg)! Blakus atrodas muzejs, kas iepazīstina ar vecticībnieku kultūrvidi un baznīcas dzīvi.
LŪZNAVA, Lūznavas muižas apbūve ar parku
Muižas apbūve veidojusies 20.gs. sākumā. Muižas pils celta 1905. - 1911. g. Parka platība ir 23,7 ha, no kuriem 2,6 ha aizņem dīķi. Parks slavens ar itāļu mākslinieka veidoto Madonnas statuju.
MALTA, Keramikis Aivars Ušpelis
Kolorīta lauku sēta ar podnieka darbnīcu un saimnieces gleznām, senlietu kolekcijas apskate.
Naktsmājas viesu mājā pie Adamovas ezera
KRĀSLAVA
Grāfu Plāteru pils komplekss ar parku. Kompleksa centrālās ēkas - grāfu Plāteru dzimtas rezidences celtniecība sākta ap 1765. gadu pēc arhitekta A.Parako projekta. Līdzās pilij tika uzbūvētas arī saimniecības ēkas: pils pārvaldnieka un dārznieka mājas, laidari, stallis, leduspagrabi, oranžērija. Ap pili Daugavas ielejas nogāzēs tika iekārtots apmēram 22 ha liels ainavu parks. Pēc renovācijas bijušajā stallī ir iekārtota “Amatu māja”.
Karņicka kalns pēc savas izcelsmes nav kalns, bet gan Daugavas ielejas nogāzes daļa ar labu skatu uz Krāslavas mazstāvu koka apbūvi.
Mīlestības kalns jeb mīlestības avotiņi - ļoti ainaviska vieta, ar kuru saistīta romantiska leģenda par lielu un uzticīgu mīlestību starp grāfa Plātera meitu Emīliju un poļu virsnieku Jozefu Karņicki.
Sv.Ludvika Romas katoļu baznīca ir spilgtākais Latgales baroka arhitektūras paraugs. Baznīcā pie sienām in pīlāriem uzstādīti desmit altāri.Sevišķi jāizceļ Sv. Donata mocekļu relikvijas, kas piesaista lielu skaitu tūristu, tādējādi padarot Krāslavu par otro lielāko svētceļotāju vietu Latgalē pēc Aglonas.
Aleksandra Maijera seno mūzikas instrumentu kolekcija,
Aleksandrs un Inga Maijeri izgatavo skaņu rīkus - stabules, svilpavniekus, vargānus, grabuļus, zvanus un zvārguļus no dažādiem materiāliem.
Olgas un Valda Pauliņu keramikas darbnīca
Iespēja piedalīties keramikas tapšanas procesā no sākuma līdz beigām, kā arī izmēģināt roku podu darināšanā un piedalīties cepļa kurināšanā. Var iegādāties dažāda veida keramikas izstrādājumus, suvenīrus, dārza keramiku.
Ārstniecības augi un zāļu tējas z/s 'Kurmīši'
Jums būs nodrošināta ekskluzīva iespēja nodegustēt un iegādāties „Kurmīšu” zāļu tējas, kas vislabāk garšo kopā ar medu, kuru bites ir vākušas no saimniecībā augošajiem ārstniecības augiem.
Muzejs Andrupenes lauku sēta
Jūs nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Iepriekš piesakoties, varēsiet nogaršot kādu no Latgales kulinārā mantojuma „brīnumiem” - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju
DAGDA ir viena no jaunākajām mazpilsētām Latvijā. Tā ir gleznainu pakalnu un ezeru ieskauta pilsētiņa, kura atrodas Latvijas Dienvidaustrumu daļā – Latgalē
Dagdas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca
Ap 21:00 atgiešanās Jelgavā

LUBĀNAS NOSLĒPUMI, KUČERU DZIRNAVAS, MADONAS KERAMIKA UN KAZIŅAS BĒRZAUNĒ

€ 27.- + apskates vietas un degustācijas €
12/8/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klusums, neskarta daba, vide, kur atpūsties un veldzēt dvēseli. Šeit Jūs atradīsiet visu nepieciešamo domu, prāta un dvēseles sakārtošanai! Iepazīsiet aizrautīgus novadniekus un viņu lolojumus.
AKMEŅU PARKS "VAIDAVAS"
"Vaidavu" saimniekam Vilnim ļoti patīk dažādas dabas formas, viss, ko var ieraudzīt brīvā dabā, lai tie būtu akmeņi, koki vai puķes. Bet akmeņi būs tikai viena no piecām kolekcijām, ko varēsiet šeit apskatīt!
Akmeņu parks „Vaidavas" ir viena no Latvijas lielākajām akmeņu kolekcijām (~4000), kas izvietota apmēram 2 ha platībā. Pirmais akmens nokļuvis dārzā 1973.gadā. Visi akmeņi "Vaidavās" ir tikai un vienīgi ar pozitīvu enerģiju.
Brauciet ciemos uz "Vaidavām" skatīt kolekcijas, turklāt saimniekam nekas nebūs pretī, ja kolekcijas tiks papildinātas ar skaistu akmentiņu Jūsu atvestā krūzītē!
LUBĀNAS PILSĒTAS APSKATE KOPĀ AR MIĶELI GRUZĪTI
Ekskursijas laikā var iepazīt mazpilsētas nozīmīgākās vietas, kā arī kopā ar Miķeli Gruzīti „iebrist ziedošajos Aiviekstes klānos” un uzdziedāt kādu tautā iemīļotu melodiju.
Vienreizēja iespēja ar Lubānas novadnieku, dziesminieku un sava novada patriotu Miķeli Gruzīti gida lomā iepazīt Lubānas nozīmīgākās un interesantākās vietas! Uzināsiet faktus par Lubānas vēsturi un šodienu, un, kas zina, varbūt zem Aiviekstes ozoliem kopā nodziedāsiet kādu tautā iemīļotu dziesmu.
Iespēja pusdienot kādā no Lubānas kafejnīcēm par demokrātiskām cenām!
LUBĀNAS NOVADA TŪRISMA UN KULTŪRVĒSTURISKĀ MANTOJUMA CENTRS
Pašreiz centrā ir apskatāmas pastāvīgas ekspozīcijas par Lubānas novada ievērojamākajām personībām:
dzejnieci Broņislavu Martuževu;
operdziedoni Jāni Zāberu;
dzejnieku Jāni Gavaru;
mākslinieku Rūdolfu Pinni;
folkloristu un mācītāju Mārtiņu Celmiņu;
politiķi Hugo Celmiņu;
fotogrāfu Alfredu Grāveru;
Latvijas armijas pirmo virspavēlnieku Oskaru Kalpaku
Kučeru dzirnavas
Madonas lepnums – keramiķis J.Seiksts
Ekskursija pa podnieka darbnīcu, līdzdalība māla podu veidošanā, daiļdārza apskate.
Kazu saimniecība „Līvi” top rets dzīvais kazas siers, kādu Latvijā var sastapt tikai dažviet. Ciemos aicina ražotnes saimnieki - izrādīt mazo ražotni, pastāstīt par siera specifisko tapšanas procesu, kā arī pašu gardumu nobaudīt.
Iespēja iegādāties 6 veidu sierus un gaļas konservus
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

ENERĢĒTIKAS MUZEJS, VĪNGLIEMEŽU AUDZĒTAVA UN AGLONA

€ 27.- + apsk. v.
17/8/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
ENERĢĒTIKAS MUZEJS ĶEGUMĀ
VĪNGLIEMEŽU AUDZĒTAVA PREIĻOS
AGLONAS MAIZES MUZEJS ir īpaša vieta, kur iespējams izbaudīt patiesu latgaliešu viesmīlību un sirsnību. Saimniece Vija Ancāne visiem rada mājas noskaņu un iespēju nokļūt pasaulē, kurā aizraujošā stāstā var iepazīt rudzu maizītes „ceļu”, sākot no zemē iesētiem graudiem līdz brīdim, kad katrs viesis uz kļavu lapām pats veido savu klaipiņu.
AGLONAS BAZILIKA celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Katru gadu 15. augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu.
KRISTUS KARAĻA KALNS ir unikāls skulptūru komplekss, kas atklāts 2006. gadā 2km attālumā no Aglonas bazilikas. Tas atrodas Egles ezera krastā. Skulptūru parks tiek veidots pateicībā Dievam, Jēzum Kristum kā garīga vieta, kur cilvēkiem smelties dvēseliskas vērtības.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

KLINŠU ALAS VIDZEMES JŪRMALĀ, AINAŽU VECAIS MOLS UN JŪRSKOLA, STĀRĶU GALVASPILSĒTA STAICELE UN LĪBIEŠU PUSDIENAS

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
17/8/2018

KLINŠU ALAS VIDZEMES JŪRMALĀ, AINAŽU VECAIS MOLS UN JŪRSKOLA, STĀRĶU GALVASPILSĒTA STAICELE UN LĪBIEŠU PUSDIENAS

Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
 
Tualetes pause ceļmalas Statoil Dus pie Saulkrastiem
 
Veczemju sarkanās klintis Vidzemes jūrmalā stāvlaukums autobusam 7.-
 
Ainaži- Ainažu jūrskolas muzejs  Ienākot Ainažu vecajā skolā, tagadējā muzejā, jānoliec galva ne tikai zemo durvju dēļ, bet arī godinot latviešu, igauņu jūrnieku veikumu. 
Klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls, kas perfekti atveidots vaska figūrā. Muzeja stendos no senajām fotogrāfijām pretim raugās no skata cienīgi vīri – drošsirdīgie latviešu, igauņu jūrā braucēji. Šeit var uzzināt, kā piekrastes zvejnieku ciemos būvēja un laida ūdenī senos buriniekus un kā mūsu jūrnieki ar tiem devās tālajās pasaules jūrās un okeānos. Bet īpašs stāsts sākas, atverot veco jūrnieku lādi… 1.50 + 5.- eiro muzeja gida pakalpojumi
 
Ainažu vecais mols un jūra
 
Pārbrauciens uz Staiceli
 
Staicele- Latvijas stārķu galvaspilsēta, būs patīkams atkājums un pārsteigums itvienam! Apskatīsim pilsētiņu, būsim skaistās vietās pie Salacas upes.  40.- eiro gida pakalpojumi
 
Lībiešu muzejs Staicelē, vecais krogs un Mākslinieku šķūnis 1.50
 
Lībiskas vakariņas lībiešu muzejā ‘’Pivalind’’  tradicionāla putra ar čurkstinātu gaļiņu, salda mērcīte, drupaču kūka, kefīrs, tēja  (cena jāprecizē, aptuveni 4.50 personai)
 
Mājupceļš caur Limbažiem
 
Atgriešanās ap plkst. 21:00
 
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole


TRAĶU PILS, UŽUTAĶU MUIŽA, KARAĪMI UN SENĀS AMATNIECĪBAS SVĒTKI

€ 27.- + apsk.v., € 9.- / pensionāriem € 7.- / studentiem, skolēniem € 6.- + pusdienas € 6.50 (karaīmu nacionālais ēdiens kibini ar buljonu)
18/8/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Užutraķu muiža  iecienīta dažādu kultūras un mākslas pasākumu norises vieta.
Traķu pilsētas leģendu līkločis Sv. Jaunavas Marijas baznīca.
Traķu pussalas pils pirmsākumi ir meklējami 14. gs. Tajā laikā minētā pils bija viena no lielākajām šāda tipa aizsardzības pilīm. Līdz mūsdienām no iespaidīgās celtnes aglabājušās tikai no laukakmeņiem celtā aizsargmūra un torņu paliekas.
Karaīmu kopiena un pusdienas karaīmu krodziņā. Pilsētiņā saglabājusies ap 160 cilvēku liela karaīmu kopiena; viņi saglabājuši savu seno valodu, rakstību un paražas. Ap 1398. gadu lielkņazs Vītauts Krimā savervēja un uz Lietuvu atveda karaīmus – varenus karotājus, kuri kalpojuši militārajā dienestā līdz pat 1582. gadam. Karaīmi palikuši uz patstāvīgu dzīvi Traķos un tagad cītīgi nodarbojas ar dārzkopību.
Traķu salas pils atrodas netālu no Viļņas, Galves ezera krastā. Traķu pils ir Austrumeiropā vienīgā pils, kas atrodas uz salas. Pilī, kas celta 14.–15. gadsimtā, karos izpostīta  un atkal atjaunota, 1962. gadā ierīkots vēstures muzejs.  Tas ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Lietuvā. Starp citu, izpētes darbi un rekonstrukcija pilī norit joprojām, tāpēc ne visas zāles ir atvērtas apmeklētājiem. Lietuvieši nemaz neslēpj, ka Traķu novadu, kurš atrodas tikai 28 kilometrus no galvaspilsētas Viļņas un kurā izveidots valstī vienīgais Nacionālais vēstures parks, uzskata par savas valsts reprezentācijas reģionu.
Brīvais laiks un iepirkšanās.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

LIETUVAS VENĒCIJA! NEMUNAS DELTA, RUSNES SALA, VENTES RAGS, MINGES ZVEJNIEKU CIEMATS, ŠILUTE (2 dienas)

€ 80.- + apskates vietas € 25.- + pusdienas otrajā dienā ~ € 7.50
18/8/2018
Plkst. 7:30 izbraukšana no Jelgavas
Rīta kafijas pauze.
Ceļojumā iepazīsim
Mazo Lietuvu - lietuviešu nacionālās kultūras šūpuli - šeit tika izdota pirmā lietuviešu grāmata, radīta lietuviešu valodas gramatika, tika atvērtas pirmās lietuviešu skolas. Te notika pirmie lietuviešu Dziesmusvētki.

Šajā reģionā ir viena no skaistākajām Eiropas ainavām , kuru veido smiltāju, mežu un ūdens saderība un papildina senā koka arhitektūra - zvejnieku un zemnieku dzīvojamās mājas, klētis u.c. ēkas, rotātas spilgtām krāsām un kokā izgrieztiem ornamentiem.
Visa šī teritorija bijusi Austrumprūsijas sastāvā, zvejniekciemos līdzās dzīvojuši vācu un lietuviešu cilmes ļaudis,
pilsētās vācieši. Paši lietuvieši turieniešus sauca par lietuvniekiem (ne lietuviešiem), un viņu zemi par Mazo
Lietuvu.

Klaipēda
– Mazās Lietuvas galvenais centrs, šodien trešā lielākā Lietuvas pilsēta ar attīstītu ostu, bagātu un daudzveidīgu kultūras, vēstures, industriālo mantojumu. Klaipēdas vecpilsētas apskate, kur tagadējais regulārais ielu tīkls veidojies 17. gs. Vecpilsētā saglabājušās 18.–19. gs. koka pildrežģu ēkas, Danes upes krastmala ar vecajām noliktavu ēkām, Teātra laukums un pilsētas simbols Tāravas Anniņa, pilsētas viesu iemīļotā pelīte, kas nesot laimi, Klaipēdas skursteņslauķis u.c. Pusdienas Klaipēdas Vecpilsētā.
Švekšņa
-  pilsētas aizsākumi meklējami 16. gadsimtā. 19. gadsimta sākumā Švekšņa nonāk bagātāko Lietuvas magnātu – grāfu Plāteru dzimtas īpašumā, kuri parkā uzceļ krāšņu muižu ģimenes svinībām un medību izklaidēm. 20.gs. sākumā uzceļ majestātisko Sv Apustuļa Jēkaba divu torņu baznicu ar gotisku interjeru, kura ir viena no krāšņākajam baznicam reģionā.
Nemunas delta
 ar daudzajām salām, upju attekām, vēsturiskiem zvejnieku ciemiem, bagātīgo dabas, kultūras un arhitektūras mantojumu veido Nemunas Deltas Reģionālo parku (EDEN 2009 laureāts – izcils Eiropas ceļojumu galamērķis!)! Īsta putnu paradīze!
Ventes rags
- 1837.g. celtā bāka un ornitoloģiskā stacija (Nemunas delta ar upju atteku, kanālu, polderu un mitraiņu tīklu, Ramsares konvencijas ietvaros tiek aizsargāta kā nozīmīga vieta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta (īpaši zosīm, pīlēm un bridējputniem)).

Apmeklējums ornitoloģijas stacijā ar atraktīva ornitologa stāstījumu no 3 € pieaugušajiem; no 2 € skolēniem.

Iekārtošanās viesnīcā “Ventaine” 2-vietīgās istabiņās ar WC un dušu.

Līdzpaņemtās vakariņas vai vakariņas vietējā krodziņā.

Plkst. 7:30 brokastis, 8:30 izbraukšana no nakšņošanas vietas.

Minikruīzs pa Nemunas deltu! Dosimies braucienā gar Ventes ragu, kuģojot pa pietekām, attekām, līcīšiem un kanāliem, Kuršu jomu un Atmatas upi nokļūsim senās Ostas muižas vietā - Uostadvaris ciematā - tā industriālais piemineklis - Uosatadvaris bāka - 13m astoņstūru tornis, kas savienots ar bākas uzrauga māju un sūkņa staciju.
Kintai
kūrortciemats skaistā priežu mežā – zivsaimniecības un tūrisma centrs! Kintai ir zvejnieku ciems, kurš radās 14-tajā gadsimtā. Tolaik iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bija lopkopība un siena vākšanu smilšainajās pļavās. 18-19. gadsimtā Kintai bija pazīstama ar saviem lopu un zivju tirgiem. Šeit tiek koptas senās zvejas tradīcijas, tādēl pusdienās nobaudīsim pēc īpašas receptes pagatavotu zivju zupu un/vai vēl kādu citu vietējo gardo ēdienu.

Dosimies tālāk uz Lietuvas Venēciju Minijas  (Minges) zvejnieku ciematu, kur centrālās ielas vietā – upe(!), bet
ciemata mājas sabūvētas abos krastos un nav neviena tilta, kas krastus savienotu... tikai laivas!
Šilute
16. gs. senajā Austruprūsijā dibināta kā zvejnieku tirgus Šišas upes krastā, vāciskā izcelsme jūtama ēku arhitektūrā, vēsturisko notikumu un personību klātbūtnes liecībās. Pilsētai ir saistība ar Imanuela Kanta vectētiņu un rakstnieku Hermani Zūdermani.

Ekskursijā vietējā gida pavadībā iepazīsim šīs pilsētas vēsturiski nozīmīgākās un interesantākās vietas.
Rusne – vienīgā Lietuvas pilsētiņa, kas atrodas uz salas, robežpilsēta ar Krieviju. Rusne atrodas starp Nemunas lielākajām attekām Atmatu un Skirvīti. Etnogrāfiskajā Zvejniecības parkā saglabātas liecības par senajām zvejniecības tradīcijām, koku pludināšanu, apstrādi u.c.
Atgriešanās Jelgavā ap plkst. 21.00
Gide - grupas vaditaja Inta Benze

PĀVILOSTA, SAKASLEJAS BAZNĪCA, APRIĶI

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
19/8/2018

VECTICĪBNIEKI, PEIPUSS, SĪPOLI UN ZIVIS

€ 28.- + apskates vietas € 14.- un pusdienas € 12.-
24/8/2018
6:30 izbraukšana no Jelgavas
Alastkivi pils būvēta 19. gadsimta otrajā pusē,. Tagad tajā ir iespējams apmeklēt igauņu komponistam Eduardam Tubinam veltīto muzeju, iedzert kafiju pils restorānā un nopirkt arī kādu suvenīru.
Vecticībnieku ciemi pie Peipusa – Varnja, Kolkja, Nīna, neliela atpūta pie Peipusa ezera
Sīpolu – zivju restorāns pie Peipusa ezera, kur nobaudami vienkārši mājas ēdieni šejieniešu gaumē.
Unikālais vecticībnieku muzejs, kur redzēsiet tradicionālo apģērbu, amatniecības un darbarīkus, sadzīves priekšmetus un vecticībnieku reliģiskos piederumus.
Sīpoli
Kallastes Sarkanās klintis rudais devona smilšakmens atsegums stiepjas nepilna kilometra garumā, sasniedzot vairāku metrus augstumu. Klintīs izveidojušās nišas, padziļinājumi, savdabīgas arkas un nelielas grotas.
Ap 22:00 atgiešanās Jelgavā

LIKTEŅDĀRZS

€ 26.- + apsk.v. €
25/8/2018

MEŽA TAKA "OZOLU BIOTOPS" un "LĪVU IELA", AR PLOSTU PA ABAVU, SABILE un CIEMOŠANĀS VĪNA DARĪTAVĀ

€ 26.- + apsk.v.
26/8/2018

Septembris

BĀNĪŠA SVĒTKI GULBENĒ UN ALŪKSNĒ

€ 27.- + apsk.v. €11.-
1/9/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pause ceļmalas kafejnīcā
BĀNĪŠA SVĒTKI GULBENĒ
BRAUCIENS AR BĀNĪTIS -
Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļš ir neliels posms, nepilni 33 km no 19. - 20.gs. mijā būvētās šaursliežu dzelzceļa līnijas Stukmaņi - Vecgulbene - Valka. Tas ir šobrīd vienīgais darbojošais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš Latvijā. Pa to tiek nodrošināta pasažieru satiksme starp Gulbenes un Alūksnes rajonu centriem, kuri atrodas Latvijas ziemeļaustrumu daļā.
BĀNĪŠA SVĒTKI STĀMERIENĀ
ALŪKSNE
LIVONIJAS ORDEŅA PILSDRUPAS
Livonijas ordeņa pils celta 1342. gadā uz Alūksnes ezera lielākās salas – Pilssalas, kur tagad skatienu piesaista no lieliem laukakmeņiem būvēta fortifikācijas tipa cietokšņa drupas. Pils apbūvē, atrastās senlietas un keramika liecina, ka tās dienvidu pagalmā atradušās no koka celtas kalpotāju, amatnieku un kareivju mītnes. Pretī torņa ieejai bijusi šaura, neapbūvēta ceļa josla, kurai abās pusēs atradušās dzīvojamās mājas un saimniecības ēkas – maltuve, klētis, darbnīcas, staļļi. Ziemeļu kara laikā, 1702. gada augustā, pili ielenca krievu karaspēks. Desmit dienas pēc ielenkšanas cietoksnis tika uzspridzināta, bet Alūksne (Marienburga) tika nodedzināta. Pēc tam cietoksnis vairs netika atjaunots.
JAUNĀ PILS ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pils, tajā izvietotais Alūksnes muzejs un dabas muzejs „Vides labirinti”, kā arī muižas parks ir nozīmīgi tūrisma objekti.
GLIKA OZOLI
Vācu mācītājs Ernests Gliks, dzīvodams Alūksnē, paveica vienu no saviem mūža nozīmīgākajiem darbiem – iztulkoja Bībeli latviešu valodā. Par godu šim notikumam Gliks mācītājmuižas parkā iestādīja divus ozolus, kas zaļo joprojām. Mūsdienās Glika ozoli ir viens no Alūksnes simboliem. 1985. gadā blakus ozoliem uzstādīts piemiņas akmens ar uzrakstu „Glika ozoli. 1685 – 1689”, kas simbolizē Vecās Derības un Jaunās Derības pārtulkošanas laiku.
DABAS MUZEJS ''VIDES LABIRINTS'' ir interaktīvs dabas muzejs, dabas izpētes un vides informācijas centrs. Vides informācijas klāsts, kas katrā daļā ir atšķirīgi pieejamā formā, pēc integrācijas veido iespējami labāko un pilnīgāko katras tēmas izpratnei nepieciešamo kopumu.
ALŪKSNES EZERS ir vienpadsmitais lielākais Latvijā (15,7km2). Tas atrodas 183,7metrus virs jūra līmeņa. Lielākais dziļums 15,2m , platība 15,44 km2, bet kopā ar salām 15,57 km2. Tajā neietek neviena upe, bet iztek – Alūksnīte. Ezerā ir četras salas – Cepurīte, Garā, Tīklu un pati lielākā Pilssala. Tā un Tempļa kalna pussala ir ļoti nozīmīgas pilsētas vēsturē un kultūrā.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

ZAĻĀ MĀKSLAS PILSĒTA RŪJIENA, SALDĒJUMS UN IGAUNIJAS MUIŽAS

€ 29.- + apskates vietas + pusdienas
2/9/2018
ZAĻĀ MĀKSLAS PILSĒTA RŪJIENA, SALDĒJUMS UN IGAUNIJAS MUIŽAS
Plkst. 7.30 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze krodziņā ‘’Raganas ķēķis’’
Robežas šķērsošana Valgā
Otepē- Igaunijas dabas pērle. Apmeklēsim starptautiski slaveno Tehvandi stadionu un Igaunijas ziemas sporta muzeju. Kā zināms, igauņi ir slaveni ar saviem izcilajiem biatlobistiem un distanču slēpotājiem!  2.- eiro personai
Tehvandi slēpošanas tramplīna skatu platforma ir unikāls Ziemeļvalstu tūrisma un sporta objekts - no 34 m augstās platformas iespējams vērot tramplīnlēcēju treniņus vai sacensības. Tornī var nokļūt pa trepēm vai ar liftu. Tas ir otrais augstākais Dienvidigaunijas skatu tornis, par kuru augstāks ir vienīgi Lielā Munamē kalna skatu tornis. No torņa paveras lieliski skati uz apkārtni Otepē augstienē. 2.- eiro personai
Barclay de Tolly mauzolejs pārstāv vienu no  21 Dienvidigaunijas vietām, kas ir atklāšanas vērtas, un ir atzīmētas ar National Geographic dzelteno logu. Ģenerālfeldmaršals ir viens no slavenākajiem ar Igauniju saistītajiem cilvēkiem, cīņu pret Napoleonu varonis. 1818. g. 26. maijā Barklajs de Tolli nomira, viņa mirstīgās atliekas balzamēja un 1832. g. ievietoja ievērojamā krievu arhitekta Apolona Ščedrina projektētajā mauzolejā. 2.- eiro personai
Iespēja pusdienot Tāgaperes muižas restorānā (ēdienkarte un cena tiks precizētas).
Tāgeperes pils Igaunijā - viena no ievērojamākajām jūgendstila ēkām Eiropā.  Izcila un pārsteidzoša ir ne tikai muižas ēka, kas rada īstas pils iespaidu, bet arī vārtu ēka, laukakmens staļļi, ūdensdzirnavas un dažādām augu sugām bagātais parks.  Ekskursija muižā 3.- personai
Rūjiena ir pilsēta, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem Latvijā. Tā ir jauka pilsētiņa ko mēdz dēvēt arī par vislatviskāko pilsētu, jo 95% tās iedzīvotāju ir latvieši. Rūjiena lepojas ar trim Kārļa Zemdegas pieminekļiem - “Tālavas taurētāju”, “Sējēju” un “Madonnu Orans”. Pilsētas centrā mājvietu atradusi skulptūra “Rūjienas ligzda”. Ekskursija Rūjienā kopā ar dziedošo gidi Līgu, kura par savu pilsētu zina stāstīt interesantas lietas  2.- eiro personai
Rūjienā top garšīgais Rūjienas saldējums, ko joprojām ražo tikai no īsta piena un krējuma. Rūjiena cilvēkus piesaista ar mazpilsētai raksturīgo mieru un nesteidzīgo dzīves ritmu, ar īpatnējo rūveniešu valodu, maziem jaukiem veikaliņiem, un te var nobaudīt garšīgu ēdienu. Rūjiena ir zaļa mākslas pilsēta, un to te jūt ik uz soļa!
Rūjienas saldējums ir dabīgs piena produkts, kas ražots tikai no dabīga – īsta piena. Ražotnē varēsiet nobaudīt dažādu veidu saldējumus, redzēsiet videofilmiņu par to, kā top saldējums. 3.- eiro personai
Mājupceļš
Ap plkst. 22.30 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

SĀREMĀ, MUHU SALA, MAIZES CEPŠANA ANGLAS DZIRNAVĀS, SIRVES PUSSALA (2 dienas)

€ 78.- + apsk.v. 12.- eiro + vakariņas 11.- eiro
8/9/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pašu cepta maizīte
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
Nakšņošana Kuresārē (2– vietīgās ist.ar visām ērtībām), brokastis "zviedru galds", iespēja izmantot baseinu.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

JAUNAIS ATRAKCIJU PARKS ‘’AVĀRIJAS BRIGĀDE’’, KONFEKTES ‘’GOTIŅA’’UN TRUŠU KARALISTE

€ 26.- + apsk. v. + pusdienas
9/9/2018

JAUNAIS ATRAKCIJU PARKS  ‘’AVĀRIJAS BRIGĀDE’’, KONFEKTES ‘’GOTIŅA’’UN TRUŠU KARALISTE

Plkst. 8:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze ‘’Klidziņā. Skrīveros pie Daugavas bistro ‘’Klidziņa’’iespēja brokastot katram pēc paša izvēles (nav iekļauts cenā)
Skrīveru pārtikas kombināts - vecākā konfekšu ‘’Gotiņa’’ ražotne Ziemeļeiropā! Viens ir dzirdēt un lasīt, pavisam kas cits- izbaudīt un pārliecināties pašam, kā top slavenās konfektes pēc pārbaudītām un senām receptūrām kādreizējā ražotnē, kas no jauna atsākusi ražot šos lieliskos saldumus vietā, kur tās top jau 60 gadus ! Nogaršosim arī tikko gatavotu slaveno ‘’Krējuma pagali’’.
Ekskursija ražotnē, konfekšu papīrīšu kolekcija, degustācija, pašu ietītas konfektes līdznešanai un sertifikāts noslēgumā  3.- eiro personai
 „Trušu karaliste” ir vieta Ogres upes krastā, kur mīt visdažādāko nokrāsu un lieluma truši. Viņi pieņēmuši karalisti par savām mājām – ierīko alas, veido ģimenes. Trušu sadzīve notiek skaisti veidotās pilīs un muižās, kas labi iekļaujas apkārtējā vidē, radot asociācijas ar pasaku mežu. Apmeklētājiem tiek piešķirts kāds kārums ar ko pacienāt dzīvniekus. Bez trušiem karalistē mitinās arī  komunikabli āži, zosis un krāšņas mandarīnpīles. 4.- eiro pieaugušajiem/ 2.- eiro bērniem no 7 g.v.
Pusdienas Trušu karalistes piknika laukumā (divas plānās pankūkas ar gardu ievārījumu un tēju) 1.50 personai
Izkalides parks ‘’Avārijas brigāde’’ – lielisks jaunums!
Parka pastāvīgās atrakcijas:
Dinozauru taka ar kustīgiem dinozauriem
Dinozauru atrakcija
Cālis.lv stāstu taka ar mākslinieces Vladlenas veidotām ekspozīcijām
“Avārijas Brigādes” spēļu pilsētiņa
Virvju trase
Lecam spilvens (darbība var tikt ierobežota intensīva lietus apstākļos)
Ūdens spilvens
Velokartu trase
Kameru šļūkšanas trase (darbība var tikt ierobežota intensīva lietus apstākļos)
Ķēžu karuselis (darbība var tikt ierobežota intensīva lietus apstākļos)
Lāzertags
Satiec iecienītos animācijas filmas varoņus īstā “Avārijas brigādes” pilsētiņā. Apskati slaveno pieminekli, uzkāp dzirnavās un nofotografējies kopā ar Bembelātu, Poteriku un Sīlinku.
10.- eiro personai  Biļetes cenā iekļautas visas parkā pieejamās izpriecas 
Mājupceļš
Ap plkst. 21:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

DAUGAVAS LOKI

€ 78.- + apsk. v.
15/9/2018

„Daugavas loki” – Vasargelišķu skatu tornis, Slutišķu etnogrāfiskā vecticībnieku sādža, Markovas pilskalns

APE, ZVĀRTAVA, VECLAICENE RUDENS KRĀSĀS

€ 27,- + apskates vietas
22/9/2018
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus konditorejas izstrādājumus.
JĀZEPA VĪTOLA memoriālais muzejs “ANNIŅAS”
Jāzepa Vītola memoriālā muzeja „Anniņas” misija ir saglabāt Jāzepa Vītola kultūrvēsturisko mantojumu. Muzeja krājumā ir priekšmeti, dokumenti, fotogrāfijas, notis – viss, kas saistīts ar J. Vītola dzīvi un darbību.
Gaujiena – mana paradīze… tā teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists profesors Jāzeps Vītols (1863.gada 26. jūlijs – 1948. gada 24. aprīlis).
Un tā gan muižas aldara divstāvu koka mājiņa, gan 60 pūrvietu “dabas jaukumu” kļuva par vietu, kur Jāzeps Vītols pavadīja katru brīvo brīdi.
GAUJIENA (Adzele)
Gaujienā - sava Gauja, ievas, lakstīgalas, naktsvijoļu pļavas... 
Jāzepa Vītola māja "Anniņas" un dīķis, Lauvas mute, kur tek visgaršīgākais avota ūdens.
Cēlā Gaujienas pils ar muižas ēkām, pilsdrupas, kur jūtama senatnes elpa. Ar noslēpumaino auru apvītais Baznīckalns un neatkārtojamās dabas ainavas.
Gaujiena, katram sava un tomēr visiem savējā!
Mākslinieku citadele ZVĀRTAVAS PILĪ ar balto dāmu...
Mūsdienās Zvārtavas muižas komplekss ir Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Starptautiskais mākslas un izglītības centrs un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) radošā filiāle, kur būs iespēja iepazīt Zvārtavas pili (celta 1881.gadā), tās vēsturi, arhitektūras īpatnības
Aicinām iepazīties ar Zvārtavas pili un citiem muižas kultūrvēsturiskiem objektiem, izbaudīt parku un  ezeru, izzināt novada vēsturi un apskatīt mākslas darbus, kuri radīti šeit plenēros un rezidencēs, gan LMS muzeja kolekcijas ekspozīcijas un aktuālās izstādes.
Lauku māja "Kalnarušķi" - pusdienas
Apē apskatīsim
Smilšakmens atsegumus “Jaunās un Vecās Raganu klintis”
Dzenīšu dižvītolu 8,67 m (dižākais baltais vītols Eiropā)
Dvīņu priedes ar zaru tiltu
Piemiņas akmeni matemātiķim Aivaram Liepam (1936.-1979.)
Atjaunoto rakstnieces Elīnas Zālītes skulptūru
Vaidavas Grūbi un HES uz Vaidavas upes
Veclaicenē apskatīsim
Opekalna baznīcu -  visaugstāk v.j.l. uzceltā baznīca Latvijā ar interesantu un bagātu vēsturi
Drusku pilskalnu (246.6 mvjl.), no kura paveras skaists skats uz Igaunijas Hānjas augstieni un Karulas augstieni. Drusku pilskalna virsotnē iekārtota atpūtas vieta ar neapjumtu galdu un soliem. No kalna virsotnes D, DA un Z virzienos veidotas ainaviskas skatu stigas.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

DAUGAVPILS - MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS UN SKROTIS

€ 28.- + Apskates vietas €
23/9/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas.
Braucam uz Daugavpili, kur apmeklēsim Daugavpils pilsētas simbolu - Daugavpils cietoksni, slaveno Marka Rotko mākslas centru un vēsturisko Skrošu rūpnīcu (Ilgums – 3,5h).
Ekskursija pa Daugavpili
Ceļš uz mājām, vēlu vakarā ierašanās Jelgavā

JĀŅA JAUNSUDRABIŅA ‘’RIEKSTIŅI’’, MAZBĀNĪTIS UN CIGORIŅU KAFIJA /Nereta-Viesīte-Erberģe/

€ 26.- + apsk. v.
29/9/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
 
Erberģes muiža - Zilā dāma, Labās enerģijas dižozols, interesanti stāsti par baroniem un baronesēm Hānu dzimtā, tikšanās ar Baronu un Baronesi. 2.- eiro personai
 
Pārbrauciens uz Viesīti, kuras simbols- varen ņiprs āzītis sagaida senajā tirgus laukumā.
Neliela pilsētas ekskursija  25.- eiro muzeja gids
Viesītes muzeja ‘’Sēlija’’ ekspozīcija „Ar Mazo Bānīti pa Sēliju” (kādreizējā dzelzceļa vagonu remontdarbnīca), kas stāsta par šaursliežu dzelzceļa vēsturi Sēlijā. 1.50 ieejas biļete + 10.- eiro gids
Sēlijas māja - ekspozīcija par Sēliju un Sēlijas ievērojamiem ļaudīm
Pusdienas Viesītē, kafejnīcā. Ēdienkartē - zupa, pamatēdiens  ar piedevām, dzēriens 4.50 eiro personai
 
Nereta - Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs ‘’Riekstiņi’’.
Muzejs iekārtots 1967. gadā viensētā „Riekstiņi“, kur bērnību (1880–1886) pavadījis rakstnieks un gleznotājs Jānis Jaunsudrabiņš (1877–1962). „Riekstiņi“ pamatā saglabājuši 19. gs. veidolu – „Baltajā grāmatā“ tēloto Mūsmāju pasauli. J. Jaunsudrabiņa piemiņas izstādē redzamas viņa personīgās lietas, fotogrāfijas, grāmatas un gleznas. Aplūkojami arī 19.– 20. gs. sadzīves priekšmeti. Ziedojums 1.- eiro personai
 
Elkšņi -  cigoriņu kafejas ražotne ‘’Alidas kafeja’’   2.- eiro personai
Aplūkosim tapšanas procesu, izstaigāsim cigoriņu lauku, klausīsimies par ražošanas īpatnībām, cienāsimies ar kafiju un kūkām.  2.- eiro personai
Mājupceļš
Ap plkst. 22:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Oktobris

SIGULDA ZELTA RUDENS KRĀSĀS

€ 22.- + apsk.v. €
6/10/2018
07:30 Izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Brokastu pauze
Bonsai dārzs Inčukalnā
Bonsai ir miniatūras kociņš, kas veidots no normāla auga. Tātad tas nav īpašs auga tips, bet gan tā audzēšanas veids, kur bonsai tiek veidots miniatūrs no parasta krūma vai koka.
Gaisa trošu ceļš (Pēc izvēles) Braiciens turp - atpakaļ € 12,- / bērniem no 3 - 12 g.v. € 8.-
Ar augstumu 42 m uz Gaujas senleju jūs varat vērties no gaisa trošu vagoniņa, kas savieno abus upes krastus 1020 m platumā. No tā redzamas 3 varenās pilis - Sigulda, Turaida, Krimulda, bobsleja un kamaniņu trase, kā arī burvīgā ainava vairāku kilometru tālumā.
Livonijas ordeņa Siguldas pils Celta 1207.gadā kā "castellum" tipa cietoksnis, vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. No 2012.gada iespējams uzkāpt Ziemeļu un galvenajā Vārtu tornī, pastaigāt pa pils mūriem un izbaudīt viduslaiku auru.
Elmāra smilšu galerija Elmārs Gaigalnieks, 17 gadus eksperimentējot ar smiltīm, radījis savu autortehniku – krāsainas, telpiskas, nocietinātas smilšu gleznas, bērtas ar Siguldas smiltīm.
Gūtmaņa ala - augstākā Latvijas ala, lielākā grota arī Baltijas valstīs (10 m augsta, 12 m plata, 18.8 m gara). Uz alas sienām saglabājušies uzraksti no 17.gs. beigām. Avotiņš, kas iztek no alas, senatnē kalpojis kā svētavots, tā ūdens uzskatīts par dziedinošu.
Viktora ala - necila, 6,8 m gara ala, platums 5,9 m, griestu augstums līdz 4,8 m. Alu it kā izcirtis Siguldas dārznieks Viktors Heils, Turaidas Rozes - Maijas līgavainis, no kurienes viņa varēja skatīties uz Siguldas dārziem, kur viņš strādāja.
Dzintaru darbnīca
Dzintara meistars trešajā paaudzē, Harijs Jākobsons, aicina apmeklēt darbnīcu un iepazīt nacionālā dārgakmeņa apstrādes procesu, kā arī izmēģināt spēkus pašiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/dzintaru-darbnica#sthash.RbAUI2TC.dpuf
Viss par dzintaru, dzintarskābi - pasaulē labāko antioksidantu, par dzintara kosmētiskajām un dziednieciskajām īpašībām amatniecības kameras diplomēts meistars H.Jākobsons aicina apmeklēt dzintara darbnīcu un iepazīt dzintara apstrādes procesu, kā arī sajust dzintara maģisko dabu. Uzņēmīgākie var izmēģināt spēkus dzintara apstrādē. Latvijas meistaru darbos jau sen ir izzudusi robeža starp amatnieku un mākslas darbiem. Meistars profesionāli strādā kopš 1977. gada un ir pēdējais savas dinastijas pārstāvis šajā jomā.
Amatnieku darbnīcas Siguldas pils kompleksā

Sp
ieķu darbnīca

Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījās līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām Alpu takām, un spieķis kļuva par gājēja neatņemamu ceļabiedru.

Ādas artelis

Ādas apdare ir viens no senākajiem amatniecības veidiem, bet mūsdienās tehnoloģijas sniedz iespēju ikvienam kļūt par meistaru. Dāvanas vai suvenīri no ādas - jostiņas, atslēgu piekariņi, grāmatzīmes vai jebkas cits.

Baltu r
otu darbnīca

Darbu pamatā ir seno baltu tautu rotu bagātības - forma, raksti un stāsts.

Mājas t
ekstila darbnīca

Apmeklētājiem iespēja pielikt savu roku kopējā paklāja aušanā vai vērot, kā audums tiek austs stellēs vairāku gadsimtu senā tehnikā. Darbnīcā varēs iegādāties dažādus mājas tekstila izstrādājumus - galdautus, salvetes, halātus u.c., kas ir tekstila mākslinieces unikāli radīti. 

Papīrmākslas darbnīca „Viktora vēstules”

Šeit no Siguldas novada pašvaldības vecajiem, sasmalcinātajiem dokumentiem top oriģinālas papīrlietas – grāmatzīmes, dāvanu aploksnes, rotaslietas, pastkartes un īpašs vēstuļu papīrs.

Darbnīca vienlaikus ir mākslas galerija – šeit apskatāmas Siguldas mākslinieces Zinaīdas Ceskes gleznas un grafikas, izstāde “Siguldas līgava”.
Dzintara meistars trešajā paaudzē, Harijs Jākobsons, aicina apmeklēt darbnīcu un iepazīt nacionālā dārgakmeņa apstrādes procesu, kā arī izmēģināt spēkus pašiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/dzintaru-darbnica#sthash.RbAUI2TC.dpufViss par dzintaru, dzintarskābi - pasaulē labāko antioksidantu, par dzintara kosmētiskajām un dziednieciskajām īpašībām amatniecības kameras diplomēts meistars H.Jākobsons aicina apmeklēt dzintara darbnīcu un iepazīt dzintara apstrādes procesu, kā arī sajust dzintara maģisko dabu. Uzņēmīgākie var izmēģināt spēkus dzintara apstrādē. Latvijas meistaru darbos jau sen ir izzudusi robeža starp amatnieku un mākslas darbiem. Meistars profesionāli strādā kopš 1977. gada un ir pēdējais savas dinastijas pārstāvis šajā jomā
Dzintara meistars trešajā paaudzē, Harijs Jākobsons, aicina apmeklēt darbnīcu un iepazīt nacionālā dārgakmeņa apstrādes procesu, kā arī izmēģināt spēkus pašiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/dzintaru-darbnica#sthash.RbAUI2TC.dpufViss par dzintaru, dzintarskābi - pasaulē labāko antioksidantu, par dzintara kosmētiskajām un dziednieciskajām īpašībām amatniecības kameras diplomēts meistars H.Jākobsons aicina apmeklēt dzintara darbnīcu un iepazīt dzintara apstrādes procesu, kā arī sajust dzintara maģisko dabu. Uzņēmīgākie var izmēģināt spēkus dzintara apstrādē. Latvijas meistaru darbos jau sen ir izzudusi robeža starp amatnieku un mākslas darbiem. Meistars profesionāli strādā kopš 1977. gada un ir pēdējais savas dinastijas pārstāvis šajā jomā.Neliela pastaiga - Paradīzes kalns - Gleznotāju kalns
Kultūras un mākslas telpa „Siguldas Tornis”
Mākslas telpa kā daudzfunkcionāla izstāžu zāle ar ļoti interesantu mākslas dzīvi ārpus Rīgas ir vienīgais infrastruktūras objekts Siguldā, kurā iespējams realizēt inovatīvus mākslas un kultūras projektus gan telpās, gan ārpusē, aptverot daudzveidīgas mākslas tehnikas un formas – glezniecību, fotogrāfiju, grafiku, stikla, emaljas apstrādi, tēlniecību un citus.
Laimas pulkstenis
Laimas pulksteņa dizains Siguldai ir mūsdienīgs, lai tas kalpotu gan kā pilsētas vides objekts, gan kā laikrādis, bet galvenais – kā simbols Mīlestībai, kura mīt Siguldā un siguldiešos.
Strūklaka stacijas laukumā
Atraktīva sausā strūklaka ar 5 jautri lēkājošām strūklām. Pirmā sabiedriskā strūklaka Latvijā, kurā izmantota JumpingJet (lēkājošās strūklas) tehnoloģija. Strūklaka tiek vadīta ar procesoru, darbojas pēc iestatītas programmas. Visskaistāk sevi parāda bezvējā, tumšā diennakts laikā, taču bērniem ir iecienīts rotaļu laukums jebkurā strūklakas darbības stundā.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

NĒĢU ZVEJNIEKA ARODS UN NĒĢU TAČI, LIMBAŽI UN SUDRABA MUZEJS

€ 26.- + apsk.v. €
13/10/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
NĒĢU ZVEJNIEKA ARODS
UN NĒĢU TAČI rīvā mūsdienās īstai nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci - unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu senu vēsturi. Pirmais Salacas nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, kas šķērso upi vistuvāk tās ietekai jūrā, apmēram 800m.
SUDRABA MUZEJS LIMBAŽOS
apskatāmas gan rotas lietas un sīki dekoratīvi priekšmeti, gan lielformāta mākslas darbi, tostarp, unikālāNākotnes pils 3001″, kas veidota no vairāk30 kilogramiem sudraba un ir lielākais sudraba darbs Baltijas valstīs.

LIMBAŽU KRISTUS APSKAIDROŠANS BAZNĪCA celta 1900.gadā.Iesvētīta 1903.gadā.Baznīcā ir ļoti daudz ikonu (mākslas pieminekļi).Šī ir lielākā pareizticīgo baznīca Vidzemē.Baznīcu uzcela neobizantiešu stilā pēc trīsdaļu tipa projekta.
LIMBAŽU MUZEJS piedāvā gidu pakalpojumus ekskursijām ekspozīcijā un Limbažu pilsētā, daudzveidīgas muzejpedagoģiskās programmas, tradīciju sarīkojumu organizēšanu un iespēju novērtēt panorāmu no Limbažu pilsdrupu centrālo vērtu torņa.

PILSDRUPU TORNIS viens no senākajām Latvijas fortifikācijas aizsardzības būvēm. Pils vārtu tornis ir vienīgais Latvijā, kur saglabājušies unikālie vārti ar paceļamo restu fragmentiem. Galvenajos vārtos saglabājušās vairākas nozīmīgas gotikas perioda detaļas. Dienvidu korpusā saglabājušās gotiskās logu ailes ar lēzenām smailu loku arkām. No pilskalna ziemeļu nogāzes izplūst avotiņš.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

VIĻŅA UN KAUŅA

€ 78.- + apsk.v.
20/10/2018

VIENA DIENA LIETUVĀ-NEDAUDZ AUGSTĀK PAR ZEMI! (MOLĒTA, ANĪKŠĶI)

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
21/10/2018
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Pārbrauciens  caur Paņevēžiem uz Anikšķiem ar pauzīti pusceļā
Anīkšķi - neliela, jauka Lietuvas kūrortpilsētiņa, kura jau daudzus gadsimtus senā pagātnē bijusi pazīstama ar gleznaino apkārni un  lietuviešu karaļu senpilsētām, bet mūsdienās piedāvā plašas iespējas atpūsties un piedzīvot nebijušas sajūtas!
Anīkšķu Enģeļu muzejs 3.- eiro personai
Šeit apkopota interesanta ekspozīcija- dažādu mākslinieku darbi ar eņģeļu tematiku, bet apmeklētāji var atstāt savu lūgumu kādam no enģeļiem. Tas tikai jāuzraksta, bet nosūtot- jāpazvana zvaniņš.
Iespēja iegādāties suvenīrus un tautas daiļamatu meistaru darinājumus muzeja veikaliņā.
Anikšķu katoļu baznīca un uzkāpšana Lietuvas augstākajā baznīcas dvīņu tornī. Skats uz Anīkšķiem un apkārtni  Baznīca ir slavena ar to, ka šie patiesi ir augstākie torņi valstī , tajā apskatāmā vitrāža ir pēc unikālas tehnoloģijas veidota, bet baznīcas altāris laika gaitā piedzīvojis vairākas pārvērtības3.-
Anikšķi – Laju takas un tilts  mežā starp koku galotnēm(pastaiga pa tiltu 22 m augstumā, uzkāpšana 36 m augstajā skatu tornī ) Šis unikālais objekts jau vairākus gadus piesaista ceļotājus, jo Baltijā šī ir vienīgā šāda veida pastaigu taka . Pārsteidzoša ir arī inženieru prasme tik apjomīgu būvi izveidot dzīvā  mežā, netraucējot  un nebojājot to.1.- eiro personai
Viens no lielākajiem Lietuvas laukakmeņiem ‘’Puntukas’’ mežā, pie Laju takasir ne tikai apjomīgs, bet reizē arī- piemineklis izciliem lietuviešu lidotājiem .
Iespēja apmeklēt ‘’Apgāzto māju’’ , kas vietu atradusi parkā ‘’Kukurūzas labirints’’ un ar savu ačgārnību ļauj piedzīvot patiesi nebijušas izjūtas! 4.- eiro
Iespēja pusdienot restorānā ‘’Četri kalni’’ Anīkšķos. Piedāvājumā- tradicionālie lietuviešu cepelīni + dzērien apt. 4.- eiro personai
Pārbrauciens uz Molētu
Etnokosmoloģijas muzejs Molētā- unikāla ekspozīcija ,kas parāda cilvēka saikni ar kosmisko pasauli.Pirmais un vienīgais šāda veida muzejs pasaulē! No muzeja modernā, stiklotā skatu laukuma- lielisks skats uz tuvāku un tālāku apkārtni, Augštaitijas meži un ciemati.Ekskursija4.- eiro senioriem/ 7.- eiro pieaugušajiem 
Mājupceļš
Atgriešanās ap plkst. 22:00
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

Novembris

SKAISTI TĒRPI, LIELISKI BRAUCAMRĪKI UN RĪGA NO PUTNA LIDOJUMA - SVĒTDIENAS EKSKURSIJA VISAI ĢIMENEI

€ 19.- + apsk.v.
4/11/2018
Plkst. 10:00 izbraukšana no Jelgavas
Aleksandra Vasiļjeva Modes muzejs Vecrīgā. Leģendārais modes mākslinieks, arī šova ‘’Modnij prigovor’’ vadītājs Modes muzeju Rīgā atklāja 2016. gada nogalē. Tas ir unikāls!
Šobrīd Modes muzeja jaunā izstāde  veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei. Muzejs piedāvā arvien jaunas izstādes no lieliskās Vasiļjeva kolekcijas, kura glabājas Viļņā. Nākamās izstādes tēma vēl nav pasludināta, bet tā noteikti būs pārsteidzoša un atklās atkal jaunus modes vēstures noslēpumus.
ieejas biļete 6.- eiro personai + 20.-eiro muzeja gids
Ekskursija Latvijas TV tornī Zaķusalā. Rīgas radio un televīzijas tornis ir 368 m augsts un augstākais tornis Eiropas Savienībā. Skatu laukums, kas atrodas 97 m virs Zaķusalas, ir augstākais publiski pieejamais skatu punkts Rīgā, un no tā var labi pārredzēt Vecrīgu, Rīgas centru un Pārdaugavu. Labos laika apstākļos ir iespējams redzēt Rīgas HES Salaspilī un Siguldas augstākos punktus, kā arī Rīgas jūras līci un kuģus tajā.Pieaugušajiem 3.70 / pensionāriem 2.- / skolēniem 1.-
Iespēja pusdienot Motormuzeja kafejnīcā
Piedāvājumā: pupiņu zupa, cūkgaļas karbonāde ar sieru un tomātiem, augļu morss, ūdens, maize 6.- eiro personai Zupu (pēc izvēles) var aizstāt ar kādu desertu 
Rīgas Motormuzejs Pēc vērienīgās rekonstrukcijas, kas tika sākta 2013. gadā, muzejs ir ieguvis kvalitatīvas ekspozīcijas telpas, ērtu un patīkamu vidi, kā arī pieejamību ikvienam apmeklētājam.
Rīgas Motormuzejs Muzeja ekspozīcijā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet muzeja krājums arvien tiek papildināts ar nozīmīgiem jaunieguvumiem.
Seno spēkratu ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem. 10.- eiro pieaugušajiem/  5.- bērniem no 6 g.v. skolēniem, studentiem, pensionāriem
Iespēja iepirkties veikalā ‘’Gemoss’’ (mājsaimniecības preces, žāvēti augļi, tējas, kafijas, konditorejas izejvielas un vēl daudz kas cits par noliktavas cenām)
Mājupceļš
Ap plkst. 19:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole