Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2020./2021. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!

Pasākumi

Janvāris  |  Februāris  |  Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Decembris  |  Visi

Augusts

KUR UZZIED ALPU ĒDELVEISS... VASARA AUSTRIJĀ UN BAVĀRIJAS ALPOS. IESAKĀM DABAS MĪĻOTĀJIEM! (7 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm!)

Cena € 350.-!
7/8/2021

KUR UZZIED ALPU ĒDELVESS...VASARA AUSTRIJĀ UN BAVĀRIJAS ALPOS. Iesakām dabas mīļotājiem! (7 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm!)
Ceļojuma datums: 07.- 13.augusts, 2021. (7 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm)

Sniegotas kalnu virsotnes, ziedošas Alpu pļavas, ūdenskritumi, slavenā ‘’Ērgļa ligzda’’ Bavārijā un viens no skaistākajiem augstkalnu ceļiem pasaulē - Grosgloknera ceļš – tas viss vienā Alpu tūrē!  
Iesakām dabas mīļotājiem!

1.diena. No rīta izbraukšana no Rīgas vai citas pilsētas pēc pieprasījuma.  Brauciens caur Lietuvu, Poliju.   Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Nakts 2/3* viesnīcā Polijā (Čehijas pierobežā).
2.diena. Brauciens caur Čehiju, Austriju.
Neliela pietura pie gleznainā Mēness ezera. Romantiskie notikumi, kas šeit risinājās, iedvesmoja scenāristus radīt slaveno filmu ''Mūzikas skaņas''.
Vakarā ieradīsimies Gašteinas ielejas pilsētiņā Bādgašteinā, kas atrodas 1000- 1200 m virs jūras līmeņa un pateicoties termālajiem ūdeņiem plaši pazīstama kļuva 19.gs., kad kūrorta viesu vidū bijis ķeizars Francis Jozefs I, ķeizariene Elizabete un citas ievērojamas personas. Šodien šeit apskatāmas gan 19.gs. celtnes, gan 15 gs.celtā Nikolaja baznīca ar vēlīnā gotikas laika freskām un Zalcburgas zemē vecāko akmens kanceli. Pašā pilsētiņas centrā varenās kaskādēs krīt 341 m augstais Gašteinas ūdenskritums.
Nakts  viesnīcā/viesu mājā (3*) Bādgašteinā.
3.diena. 
Brokastis.

Rīta pastaiga iespaidīgajā Lihtenšteinas (vai Tūna aizā), kas īpaši iespaidīga ir agrajās rīta stundās, kad pirmie saules stari iespīd starp varenajām klints sienām.
Gašteinas ielejā ir neskaitāmas pastaigu takas, pacēlāji kalnos un termālie baseini, lai katrs varētu atpūsties kā vien viņš vēlas. Iesakām ar pacēlāju uzbraukt līdz Štubnerkogel virsotnei(2246 m v.j.l.), no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz kalnu virsotnēm un tālu ielejā palikušo pilsētiņu.
Atkarībā no katra vēlmēm iespējams doties pastaigā pa kalnu takām vai nesteidzīgi baudīt skaisto ainavu, sēžot kalna krodziņā pie kafijas tases vai ‘’Edelveiss’’ alus kausa....
Ja paveiksies, sastapsim arī kādu tipisku Alpu iemītnieku - murkšķi, kurš parasti neatsakās no tūristu piedāvātā cienasta.
Asu izjūtu cienītājiem iesakām pastaigu pa trošu tiltu starp divām kalnu korēm.  Šis ir vienīgais trošu tilts 2200 m augstumā, ko var izmantot gan vasarā, gan ziemā. 
No skatu platformas paveras fantastisks skats uz Austrijas augstāko virsotni - Grosglokneru!
Vakarā iesakām apmeklēt termālo baseinu kompleksu Felsentherme, kas atrodas pie pašas klints sienas un piedāvā gan āra, gan slēgtos baseinus, ūdens kaskādes, slidkalniņu un pirtis.  Termālo ūdeņu dziedinošo spēku novērtējuši jau senie romieši, šodien šī iespēja ir mums!
Nakts viesu mājā.
4.diena.
Brokastis.  Iespēja pavadīt vēl vienu dienu kalnos vai doties ekskursijā uz Berhtesgādenes zemi, kas ir viens no Vācijas iecienītākajiem tūrisma reģioniem (par papildus samaksu ).
Pa gleznainu kalnu ceļu uzbrauksim līdz slavenajai Hitlera ‘’Ērgļa ligzdai’’, no kurienes paveras iespaidīgs skats uz Bavārijas Alpiem.
Dosimies skaistā braucienā ar kuģīti pa Ķēniņa ezeru – Vācijas augstāko kalnu ezeru, kas atrodas 600 m virs jūras līmeņa. Sv. Bartolomejas pussalā iesakām nogaršot svaigi kūpinātas foreles un nesteidzīgi baudīt Kēniņa ezera brīnišķīgo ainavu!
Nakts viesu mājā  Bādgašteinā.
5.diena.
Diena atpūtai kalnos vai piedāvājam ekskursiju uz Grosglokneru un Krimlas ūdenskritumu (par papildus samaksu 25 EUR)
Brauciens pa gleznaino Grosgloknera augstkalnu panorāmas ceļu, kas mūsu skatiem atklās Alpu mainīgo ainavu no ziedošām pļavām ceļa sākumā līdz pat ledājiem kalnu virsotnēs .... Šis ceļš ar daudzajiem serpentīniem tiek uzskatīts par skaistāko augstkalnu ceļu Eiropā!
Viens no krāšņākajiem Austrijas dabas objektiem - Krimlas ūdenskritums, kura varenās kaskādes krīt no 380 m augstuma ir patiesi iespaidīgs.  Iesakām doties pastaigā pa ūdenskrituma taku, kur no speciāli ierīkotiem skatu laukumiem paveras patiesi brīnišķīgs skats.
Nakts viesu mājā Bādgašteinā.
6.diena.
Brokastis. 
Dosimies uz brīnišķīgo  Mocarta pilsētu - Zalcburgu. Iepazīsim šo skaisto pilsētu vietējā gida pavadībā: krāšņie Mirabellas pils dārzi, Mocarta laukums, populārā Labības ieliņa, Zalcburgas Doms u.c.   
Iesakām nobaudīt īstu austriešu ābolu strūdeli ar kafiju pirms došanās mājupceļā.  Brauciens caur Austriju un Poliju. 
Nakts 3* viesnīcā Polijā.
7.diena.  Brokastis. Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Grupas vadītāja: Silvija Zača
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
• brauciens ar komfortablu tūrisma autobusu (TV, WC, karsts ūdens, tēja, kafija-apstāšanās pauzēs Polijā)
• nakšņošana   2/3* viesnīcās Polijā, 2-3 vietīgi numuri ar ērtībām, ar brokastīm;(3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
• nakšņošana 3* viesnīcā Gašteinas ielejā  (2-3vietīgi numuri ar ērtībām, dušu/wc) ar brokastīm; (3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra); 
• autoceļu nodokļi, degviela, stāvvietas;
• grupas vadītāja pakalpojumi;
•  Gašteinas tūristu nodoklis
 
Iespējamās papildus izmaksas:
 - ekskursiju uz Grosglokneru un Krimlu – 25 EUR
-  ekskursija uz Bavāriju – 35 EUR
 - ekskursija Zalcburgā ar vietējo gidu  - 10 EUR
(apmaksājot ekskursijas pirms brauciena, izdevīgāka cena - 60 EUR)
- pacēlājs kalnos Gašteinas  ielejā 22,50 EUR (bērniem - 12 EUR)
- termālie baseini (3 stundas vakarā - 18,-EUR), bērniem līdz 15g.-13,- EUR (dienā-23  EUR)
- Tūna aiza - 6 EUR (bērniem līdz 13g.- 3,90 EUR)
- Krimlas ūdenskritums - 4 EUR (bērniem līdz 15 g.- 1 EUR)
- brauciens ar kuģīti pa Ķēniņa ezeru Bavārijā - 14 EUR
- pacēlājs un busiņš uz ''Ērgļa ligzdu'' – 15,60 EUR

* apdrošināšana par papildus samaksu ( 7 dienām ~ no 3,99 EUR, ceļotājiem virs 65.g.- augstāks tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)

 * papildizdevumiem norādītas 2019.gada cenas, tās var mainīties
* papildvieta autobusā maksā 115 EUR
* piemaksa par vienvietīgo numuru - 125 EUR
* firmai ir tiesības mainīt apskates objektu secību
* grozījumi iespējami LR likumdošanā noteiktajā kārtībā

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija vai nepilsoņa pase, kas ir  derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma;
- nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase un, ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par bērnu, tad arī dzimšanas apliecība. Ja bērns ceļojumā dodas bez vecākiem, nepieciešama arī notariāli apstiprināta pilnvara, izņemot Šengenas zonas valstis.

ROKIŠĶI – STELMUŽE – ZARASI. VIENA DIENA LIETUVAS AUGŠTAITIJĀ UN SUBATE

€ 31.- + apskates vietas + pusdienas
7/8/2021
ROKIŠĶI – STELMUŽE – ZARASI. VIENA DIENA LIETUVAS AUGŠTAITIJĀ UN SUBATE
Plkst. 6.30 izbraukšana
Robežas šķērsošana Grenctāles robežpunktā
Kafijas- tualetes pauze krodziņā ‘’19. km’’ Lietuvā Pārbrauciens uz Rokišķiem
Rokišķu muiža - muzejs Rokišķu muiža  tika uzcelta 1801. gadā klasicisma stilā ar nezināmā arhitekta dizainu , šobrīd piedāvā  plašas ekspozīcijas, kuras stāsta par muižas grezno dzīvi. 4.- eiro personai
Šepkos koktēlniecības darbi Ne tikai Rokišķos, bet visā Lietuvā pazīstami tautas meistara Lionginas Šepkas koktēlniecības darbi (1907 – 1985). Viņa radītā koka kompozīcijas, skulptūras, bareljefi izraisa interesi ar savu oriģinalitāti, neparasto izpildījuma tehniku, īpašo sižeta traktējumu. Ekspozīcija, kas izvietota 7 zālēs, pārsteidz un sajūsmina katru apmeklētāju.
‘’Siera ceļš’’ Rokišķu muižā - Programma Siera ceļš iepazīstina ar siera ražošanas tradīcijām senāk un šobrīd- vienā no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Lietuvā Rokiškio Pienas . Degustēsim  dažādus sierus, baudīsim vīnu, tēju  un citus  gardumus...Stāstījums, filma, degustācija 5.- eiro personai
Stelmužes dižozols - koks, kas daudz ko pieredzējis! Stelmužes ozols –  viens no senākajiem ozoliem Eiropā, bet Lietuvā pats vecākais koks. Tiek uzskatīts, ka tā vecums ir aptuveni 1000–1500 vai pat 2000 gadi.
Iespēja pusdienot  Zarasos, kafejnīcā (ēdienkarte un cena tiks precizētas)
Zarasi - kūrortpilsēta pie Zarasu ezera. Zarasi ir tipiska vasarnieku pilsēta. Tādu to daudzi pazīst un atceras kopš padomju gadiem un vēl senākiem laikiem. Tieši lieliskās atpūtas pie dabas dēļ astoņdesmitajos gados uz Zarasiem brauca tūristi - vismaz 50 000 gadā
Pastaiga pa panorāmas tiltu virs ezera. Zarasu pilsētas vizītkarte ir unikāla 17 metrus augstā un 34 metrus platā konstrukcija – panorāmas rats. Tas paver lielisku skatu uz Zarasu ezeriem un salām. 
Subates pilsētiņas vēsturiskais centrs un dievnami - neliela ekskursija .Subate atrodas uz viena no senākajiem Sēlijas tirgus ceļiem.Subates vēsturisko centru veido Vecsubate un Jaunsubate, tās savieno tilts. Būtībā pilsēta atrodas uz diviem uzkalniem, lejā kā upe cauri visai pilsētai 5 km garumā vijas Subates Mazais un Subates Lielais ezers. 30.- eiro grupai
Arhitektūras un mākslas mīļotājus uz šo samērā nomaļo vietu vilina Subates luterāņu baznīca (1685), kurai no tipoloģiskā viedokļa nav līdzinieces visā Latvijā.  Ziedojums
Mājupceļš caur Aknīsti, Neretu
Ap plkst. 22.30 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

APRIĶI, PĀVILOSTA, JŪRKALNE UN SUITU PUSĒ ALSUNGĀ

€ 26.- + apsk.v., zivju degustācija un mielasts suitu modē €
8/8/2021
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause pie Saldus
Apriķu Rūķu muzejs - atklāts bijušās muižas telpās. Divas reizes rūķi esot skaitīti, un pēdējoreiz sanākuši ap 5000. Rūķus gan zīmējuši bērni, gan tie atbraukuši no tālām un tuvām zemēm. Pilij ir arī savs vēstures stāsts – par personībām, kuras tur kādreiz dzīvojušas un par pagastā dzimušo vienu no pirmajiem Latvijas dzejniekiem - Neredzīgo Indriķi.
Cena 2.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem ar gidu 1.00 EUR
Apriku Evangeliski luteriska baznica (ziedojumi)
Baznīca ir Kurzemes sakrālās mākslas pērle!Savu krāšņo interjeru zili baltos un zeltītos toņos Apriķu baznīca ieguvusi 18. gs. vidū. Baznīcas interjers ir dekoratīvās koktēlniecības meistardarbs, ko vēl greznāku padara griesti, kur attēlotas debesis ar alegoriskiem tēliem.
Sakaslejas evanģeliski luteriskā baznīca (ziedojumi)
Sakas baznīca pieder pie vecākajām Kurzemes lauku baznīcām. Precīzs baznīcas uzcelšanas datums nav zināms.Baznīca celta pie Tebras un Durbes satekas, vietā, kur agrāk atradusies Sakas osta. Draudzes kopta un uzmanīta, tā spīdina savu sarkano jumtu. Baznīcas interjeru grezno kuģa modelis (1833). Ļaudis ticēja, ka tas aizsargā jūrasbraucējus no bojāejas.
Pāvilostas apskate - Pāvilostas Lielais akmens (Jūrakmens, Moli, Kuģis "Dole", „Pāvilostas pelēkā kāpa”, parki un baznīcas, Vētras priedes 
Pāvilosta – paradīzes stūrītis radošiem cilvēkiem. Ko redzēt, sajust, nogaršot!
"Pāvilosta vienkārši ir jābauda! Jāsajūt jūras enerģija, jāpriecājas par saulrietiem, jāklausās vēju šalkās un jāizbauda miers un maģiskā Pāvilostas vide.”                     
/Uldis Marhilēvičs/
Pāvilostas novadpētniecības muzejs pirmajā mūra ēkā Pāvilostā - loču mājā.
Muzeja krājumos glabājas vairāk nekā 8500  eksponātu, pastāvīgajā ekspozīcija stāsta par Pāvilostas un Sakas novada vēsturi. Apmeklētājiem ir pieejams apskatei Sakas novada tautas tērps, kurš 2003. gada XXIII Latviešu Vispārējos Dziesmu svētkos tautastērpu skatē ieguva godpilno 1. vietu. 
Cena 2.50 EUR, studentiem, pensionāriem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR, gids grupai 7.00 EUR
Kūpināto zivju degustācija un tēja. Cena EUR 5.00 / pers. 
Iepazīšanās ar zivju kūpināšanas procesu un iespēja saprast, cik milzīga ir atšķirība starp svaigu tikko karsti nokūpinātu zivi un to, kas nopērkama veikalā.
Kādas zivis tiks kūpinātas, būs atkarīgs no laika apstākļiem un tā, kādu lomu izvilkuši Pāvilostas zvejnieki.
Rīvas upes vecais koka tilts - namdaru un inženieru prasmes apliecinājums.
Šis ir vienīgais koka atgāžņu sistēmas konstrukcijas tilts. Blakus saglabājies arī ūdenskritums, un kur tad vēl gleznainā Rīvas upes ieleja! šeit ir pilnīgi skaidrs un saprotams sauklis "Brauciet lēnām pār tiltu!" Ne jau lai nepārsniegtu ātrumu, bet gan lai apskatītu tiltu, kas paliks atmiņā kā unikāls cilvēku roku darinājums.
JŪRKALNES STĀVKRASTS ir viens no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā ar klusu, civilizācijas neskartu pludmali un iespaidīgu līdz 20 m augstu stāvkrastu.
ALSUNGA - suitu galvaspilsēta! Vakariņas "Spēlmaņu krogā" (suitu virtuve), Suitu tautas tērpi, pūra lāde un suitu dziesmas.
EUR 25,00 no grupas

Mielasts pie saklāta galda suitu modē EUR 6,50 /pers.
bukstiņu biezputra ar kūpinātas gaļas zosti, dārzeņu salāti, saldā ķiļķēnu zupa, rūgušpiens/kefīrs, Zaļumu avota ūdens, pašcepta suitu skābmaize, lauku sviests, sklandrausis
Stepers muršķu ferma - Latvijā vienīgā, specializētā murkšķu audzētava, kurā tiek turēti vairāk kā 20 stepes murkšķi jeb baibaki. Murkšķis ir lielākā zemes vāvere. Murkšķi ir aktīvi dzīvnieki, it sevišķi agri no rīta un vakarā. Murkšķi ir amizanti dzīvnieciņi, kurus var raksturot, kā lielas guļavas, jo ziemas auksto periodu tie pavada miegā, bet silto laiku, aktīvi ēdot, lai uzkrātu tauku kārtu, ko atkal varētu izmantot ziemā.
Ieejas maksa 2,50 €; bērnam 1,50 €
Ap 21:30 atgiešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

LUBĀNAS NOSLĒPUMI, KUČURU DZIRNAVAS UN KAZIŅAS BĒRZAUNĒ

€ 27.- + apskates vietas un degustācijas € 10.-
15/8/2021
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klusums, neskarta daba, vide, kur atpūsties un veldzēt dvēseli. Šeit Jūs atradīsiet visu nepieciešamo domu, prāta un dvēseles sakārtošanai! Iepazīsiet aizrautīgus novadniekus un viņu lolojumus.
AKMEŅU PARKS "VAIDAVAS"
"Vaidavu" saimniekam Vilnim ļoti patīk dažādas dabas formas, viss, ko var ieraudzīt brīvā dabā, lai tie būtu akmeņi, koki vai puķes. Bet akmeņi būs tikai viena no piecām kolekcijām, ko varēsiet šeit apskatīt!
Akmeņu parks „Vaidavas" ir viena no Latvijas lielākajām akmeņu kolekcijām (~4000), kas izvietota apmēram 2 ha platībā. Pirmais akmens nokļuvis dārzā 1973.gadā. Visi akmeņi "Vaidavās" ir tikai un vienīgi ar pozitīvu enerģiju.
Brauciet ciemos uz "Vaidavām" skatīt kolekcijas, turklāt saimniekam nekas nebūs pretī, ja kolekcijas tiks papildinātas ar skaistu akmentiņu Jūsu atvestā krūzītē!
LUBĀNAS PILSĒTAS APSKATE
LUBĀNAS NOVADA TŪRISMA UN KULTŪRVĒSTURISKĀ MANTOJUMA CENTRS
Pašreiz centrā ir apskatāmas pastāvīgas ekspozīcijas par Lubānas novada ievērojamākajām personībām:
dzejnieci Broņislavu Martuževu;
operdziedoni Jāni Zāberu;
dzejnieku Jāni Gavaru;
mākslinieku Rūdolfu Pinni;
folkloristu un mācītāju Mārtiņu Celmiņu;
politiķi Hugo Celmiņu;
fotogrāfu Alfredu Grāveru;
Latvijas armijas pirmo virspavēlnieku Oskaru Kalpaku
Kučuru dzirnavas un muzejiņš
Kazu saimniecība „Līvi” top rets dzīvais kazas siers, kādu Latvijā var sastapt tikai dažviet. Ciemos aicina ražotnes saimnieki - izrādīt mazo ražotni, pastāstīt par siera specifisko tapšanas procesu, kā arī pašu gardumu nobaudīt.
Vakariņas - degustācija (kazas siers, tomātu zupa, maize).
Iespēja iegādāties 6 veidu sierus un gaļas konservus
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Brauciens pārcelts no 2020 gada! SLOVĀKIJA - KALNU, GLEZNAINAS DABAS UN VĒSTURES BAGĀTĪBU ZEME (6 dienas) 25. - 30.08.

285 euro
25/8/2021
1.diena. Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00., Saldus 4.50, Jelgavas 6.10, Rīgas plkst.7.00.
Brauciens cauri Lietuvai.
Naktsmītnes Kielce trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
2 diena. Kielce  sens Polijas reliģijas centrs. 12. gadsimtā  Krakovas bīskaps uzcēla koka baznīcu sena tirgus vietā un vieta kļuva par bīskapa īpašumu. Dažus gadus vēlāk bīskapija te uzcēla pirmo mūra dievnamu, bet dažus gadsimtus vēlāk tika celta jau renesanses stila bīskaps pili.
 
Zalipie gleznoto ziedu ciems. Ciemats Zalipie ir mājvieta burvīgai tradīcijai. Vairāk nekā pirms gadsimta ciema sievietes sāka apgleznot savas mājas cenšoties vasaru ienest savā ikdienas dzīvē arī drūmajos rudens un garajos ziemas mēnešos. Tagad ciematā zied viss- gan vecās akas, gan bišu stropi, gan suņu būdiņas, gan saimniecības ēkas.
 
Kopalnia soli bochnia pirmsakumi meklējami jau 1248 gadā, kad Kazimirs Lielais te atklāja sāsraktuves. Ar šīm sālsruktuvēm saistās daudzas leģendas un teikas. Pazemes raktuvēs dosimies ar pazemes vilcieniņu .Raktuvju un seno Polijas vēsturi varēsim skatīt multimediju izstādē, kas atraktīvā veidā rāda notikumus Polijā. Te atdzīvojas gan senie karaļi, gan raktuvju strādnieki...
 
Nakts viesu namā ar brokastīm.
3.diena. Zem pilskalna atrodas brīvdabas muzejs,kas iepazīstina ar etniski jauktā reģiona kultūras vērtībām. Muzeja lepnums ir koka dievnami ar krāšņām ikonām. Kopā ar muzeja gidi iepazīsim slovāku tautas vēsturi gadsimtu garumā.
 
Ciemosimies kalnu ganībās pie vietējiem aitu ganiem, lai iepazītu seno ganu profesiju un degustētu aitu sieru.
.
Pienīnu kalnu nacionālajā parkā dodamies izbraucienā pa Dunajecas upi ar plostiem. Plostnieki košos kalniešu tērpos vadīs plostus garām stāvām klinšu grēdām. Atliek tik priecāties un baudīt dabas skaistumu.


Kopīgas vakariņas un lustēšanās. Nacionālie ēdieni, mūzika un dažādi pārsteigumi.
 
Nakts viesu namā ar brokastīm.
4.diena.Ar mazo kalnu vilcieniņu dosimies Augstajos Tatros pārvarot 255 metru augstuma starpību un izbaudīsim dabas takas ūdenskritumu ielejā. Ļausimies sajūtām kādas pārņēma karalieni Elizabeti uzturoties Augstajos Tatros.
 
Meža aukstā ūdens ūdenskritums plūst cauri milzīgiem akmens bluķiem un rada savā ceļā skaistas ūdens kaskādes, dārdoņu, kas dzirdams visā apkārtnē.
 
Relaksēsimies Vrbovas sēra termālajos baseinos, kuru ūdeņiem piemīt unikālas ārstnieciskas īpašības. Šeit iespējams relaksēties divos sēdošos baseinos ar tekoša ūdens strūklu un patīkamu temperatūru līdz 38 ° C vai kanāla baseinā ar masāžas strūklu ar temperatūru 32 ° C, kas lieliski masē muskuļus. Peldētāji novērtēs 35 m peldbaseinu ar 28 ° C temperatūru, bet jaunākajiem ēkas iekšpusē ir peldbaseina mārīte ar patīkamu 32 ° C temperatūru.  


Kopīga vakariņošana vietējā krodziņā, kur sirdi plosa neaizmirstamas čigānu dziesmu melodijas.Šajos apvidos klīst leģendas par slovāku Robinu Hudu – laupītāju Janušeku, kurš arī senlaikos aplaupījis bagātos un visus salaupīto atdevis nabagajiem ļaudīm. Krodziņā baudīsim slovāku nacionālos ēdienus un dzērienus.


Pastaigu taka virs koku galotnēm kilometra garumā ļaus baudīt no putna lidojuma augstumiem Slovākijas neparasti skaisto dabu, elpu aizraujošs skats pavērsies no 32 metrus augstā skatu torņa.


Ar kalnu pacēlēju dosimies uz Augstajiem Tatriem, lai izbaudītu kalnu varenību.


Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
6.diena. Mājupceļš. Vēlu vakarā ierašanās mājās.
CEĻAZĪMES CENA: 285 euro
Cenā ietilpst:
transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, piecas naktis trīszvaigžņu viesnīcās, viesu mājās ar brokastīm, pavadošā gida pakalpojumi.
Papildus izdevumi:
 Pacēlājs Augstajos Tatros un pastaigu taka virs koku galotnēm– 20 euro
Bochnias sāls raktuves ar vietējo gidu- krievu valodā 42 zloti
Zalipie gleznoto ziedu ciems 15 zloti
Slovāku brīvdabas muzeja apmeklējums ar vietējo gidi 7 euro
Vrbovas sēra termālie baseini 9 euro
Pienīnu kalnu nacionālajā parkā brauciens ar plostiem, vakariņas ar dzīvo mūziku 25 euro
Kalnu vilcieniņš Augstajos Tatros 9 euro
kalnu ganībās aitu siera degustācija – 5 euro
Vakars slovāku krodziņā ar čigānu mūziku 25 euro

Brauciens pārcelts no 2020 gada! BALTKRIEVIJA UN SENĀ LIETUVAS LIELKŅAZISTES ZEME. 27.-29.augusts (3 dienas)

159 euro
27/8/2021
BALTKRIEVIJA UN SENĀ LIETUVAS LIELKŅAZISTES ZEME.
2021.gada  27.-29.augusts
1.diena. Izbraukša no Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50, Dobeles 5.30, Jelgavas 6.00
Karaliskā pilsēta Grodņa,  no kurienes sākās Lietuvas Lielhercogiste. Seno Grodņu uzskata par pilsētu- muzeju. Runājot par Grodņu, bieži vien ir jāizmanto vārdi “visvairāk”, „vienīgais”, „pirmais”. Šī ir "lielākā" Eiropas pilsēta Baltkrievijā. Vienīgā, kurā ir tik daudz reliģisko pieminekļu, kurus neskāra postošs ateisma vilnis. Vienīgā karaļa rezidence Baltkrievijā ar divām pilīm. Pirmā aptieka, medicīnas akadēmija, botāniskais dārzs, pirmais un senākais torņa pulkstenis, pirmais zooloģiskais dārzs Baltkrievijā atrodas arī Grodņā.
Pirmais leļļu teātris Baltkrievijā Jums vērs savas durvis un atklās noslēpumainās un leģendām  bagātās aizkulises. Teātra mākslinieki jums pastāstīs  teātra vēsturi, parādīs, kur  dzīvo viņu lelles. Jūs gaida pastaiga teātrī, vizīte teātra muzejā, leļļu noliktavā un darbnīcās.  Varēsiet izbaudīt meistarklasi  un paši savām rokām  radīt brīnumu ļaujot lellēm atdzīvoties.
Dieva mātes- Marijas  pareizticīgo katedrāle Grodņā tika uzcelta   1907. gadā, godinot krievu karavīrus, kuri gāja bojā Krievijas un Japānas karā.           
Vakariņas ar nacionāliem baltkrievu ēdieniem un bagātīgu folkloras programmu. Neizpaliks ne jautra dziedāšana, ne  jestri danči.
Nakts  trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.                                                                                         
2.diena.  Pilsētas nomalē ir ļoti skaista 12. gadsimta pareizticīgo baznīca - Borisoglebskaja , kas celta kā klosteris, tālab atstatus no pilsētas kņadas. Unikālā celtne celta no akmeņiem un speciāliem ķieģeļiem, sienās veidojot krustu zīmējumus, izmantojot dažādas krāsas materiālus. Krustu motīvi kā brīnišķi akmens ziedi grezno baznīciņas sienas. Tāda sajūta, ka mūki, kas agrāk tur dzīvojuši un lūgušies, vēl aizvien tur staigā un pieskata visu. Un pārņem sajūta, ka baznīcā tik tiešām mājo Dievs visdažādākajos savas izpausmes veidos.
Jaunā pils iepazīstinās ar savu teikām un nostāstiem bagāto vēsturi un cilvēkiem, kuru liktenis ir saistīts ar Karalisko pili.
Vecā Grodņas pils radās jau  11. gadsimtā  un piedzīvojusi gan poļu, gan lietuviešu valdnieku laikus.
Iepirkšanās Grodņas lielveikallā
Pusdienas  restorānā „Zevana pils”, kas uzcelta, kā bagāta muižnieka māja, rotāta ar ambiciozām viduslaiku stila gravīrām.  Viesus gaida Sofijas, Mednieku, Lielā zāle, Tējas istaba, Lauku svētnīcas istaba. Te katrs var apmeklēt   dendrāriju ar vairāk kā 400 augiem; Zoo parku, zirgu staļļus un manēžu; partizānu nometni ar zemnīcām. Par Baltkrievijas senatni te liecina  senās mednieku un zvejnieku mājiņas.
Sviatskas pils un parka ansamblis ir 18. gadsimta arhitektūras piemineklis un  atgādina Franču Versaļu.
Dosimies skaistā ceļojumā ar kuģīti  pa īpaši aizsargājamo UNESCO dabas teritoriju. Brauciena laikā neizpaliks arī  paceļamo slūžu šķērsošana, kas braucienu padarīs iespaidiem bagātāku.
Greznā atpūtas kompleksā vakarēšana  Baltkrievu stilā ar humoristisku koncertu un nacionālo ēdienu, dzērienu baudīšanu. Neizpaliks tradicionālās  Baltkrievijas dejas,  kas sniegs  lielisku iespēju  atpūsties un izbaudīt Baltkrievijas  viesmīlību.
Meistarklase  nacionālo ēdienu pagatavošanā un protams arī degustēšanā.
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
3.diena.Druskininku nosaukums ir cēlies no vārda „sāls” lietuviski „druska”. Ar Druskininku sāļo avotu dziednieciskajām īpašībām pirmie pārliecinājušies vietējie zemnieki, kuru noberztās kājas ātrāk sadzijušas, bradājot pa strautiem Nemunas krastos. Dosimies arī mēs uz paviljoniņu, lai izbaudītu  izsmalcināto minerālūdeni, kas atnesis slavu kūrortam. Iegādāsimies lietuviešu rupjmaizi ciemakukulim, kas Lietuvas laukos līdz pat divdesmitajam gadsimtam bija pamatēdiens. Neatstās vienaldzīgus arī „lietuviešu zelts”-dzintars, no kura tiek izgatavotas unikālas rotaslietas un neparasti mākslas izstrādājumi. Lietuvieši kopš seniem laikiem ne tikai rotājās ar dzintaru, bet ārstēja dažādas slimības, aizsargājās pret nelabiem gariem. Tiek izgatavota pat spēcinoša dzintara tēja.
Brauciens  ar  kalnu vagoniņu ir aptuveni kilometru garš. Tā laikā no 45 metru augstuma paveras skaists skats uz Druskininku apkaimi un Nemunu.
Brīvais laiks Druskininku pilsētā, lai paklejotu pa mazajām ieliņām un nopirktu kādu dāvaniņu mājniekiem.
Ceļazīmes cena: 159  euro.          
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida un Baltkrievijas  gida pakalpojumi, 2  naktis  trīszvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, , veselības apdrošināšana.

Papildus izdevumi;
Pirmais leļļu teātris Baltkrievijā 2 euro
baznīca – Borisoglebskaja – 2 euro
Folkloras vakars ar bagātīgām vakariņām 12  euro
Pusdienas restorānā „Zevana pils”, ar folkloras programmu un kompleksa apskates ekskursiju  14 euro
Vakariņošana baltkrievu stilā ar meistarklasi ēdienu gatavošanā 9 euro
Brauciens ar kuģīti cauri slūžām 5 euro
Papildus naudiņas Baltkrievijā kopā : 54 euro
Brauciens ar kalnu vagoniņu  Lietuvā 5 euro
– ceļošanai derīga pase, pases derīguma termiņam jābūt ne mazākām par 3 mēnešiem

PEIPUSS, VECTICĪBNIEKI, SĪPOLI UN ZIVIS

€ 31.- + apskates vietas € 16.- un pusdienas € 7.50
28/8/2021
6:30 izbraukšana no Jelgavas
Alastkivi pils būvēta 19. gadsimta otrajā pusē,. Tagad tajā ir iespējams apmeklēt igauņu komponistam Eduardam Tubinam veltīto muzeju, iedzert kafiju pils restorānā un nopirkt arī kādu suvenīru.
Vecticībnieku ciemi pie Peipusa – Varnja, Kolkja, Nīna, neliela atpūta pie Peipusa ezera
Pusdienas pie Peipusa ezera, kur nobaudami vienkārši mājas ēdieni šejieniešu gaumē.
Unikālais vecticībnieku muzejs, kur redzēsiet tradicionālo apģērbu, amatniecības un darbarīkus, sadzīves priekšmetus un vecticībnieku reliģiskos piederumus.
Sīpoli
Kallastes Sarkanās klintis rudais devona smilšakmens atsegums stiepjas nepilna kilometra garumā, sasniedzot vairāku metrus augstumu. Klintīs izveidojušās nišas, padziļinājumi, savdabīgas arkas un nelielas grotas.
Ap 22:30 atgiešanās Jelgavā

ĀRLAVAS BĀNĪTIS, ROJA, KOLKA, JŪRAS LAIPA UN ZUŠUCIEMA PARKS

€ 26.- + apskates v. un degustācijas € 14.50/ skolēniem, studentiem, pensionāriem - 14.00 € un pusdienas € 5.-
28/8/2021
7:30 izbraukšana no Jelgavas.
Braucam caur Talsiem
„Ārlavas bānitis” un Meistars Igurds amatnieku sētā „Kauliņi”
Cena 3.50 EUR / pers.
„Ālavas bānītis” – vienīgais privātais mazbānītis Latvijā
Ārlavas mazbānītis izvadā ciemiņus apļveidā 735 metru garumā ap sakopto lauku sētu pretēji Saules kustībai (kas enerģētiski pareizi), Igurda stāstījumā. Pasažieri brauciena laikā var sēdēt gan koka vagonā, gan uz vaļējas platformas.
Meistars, Skolotājs un harizmātiska Personība – tuvu un tālu ir izdaudzināts Igurds.
Igurds ir radoša personība un īsts nemiera gars – ne velti spējis izveidot Latvijā pirmo privāto mazbānīti, kā arī tādu interesantu spēkratu kā bezzirga drošku.
Amatnieku sētā “Kauliņi” ir plašs suvenīru piedāvājums, kas nāk no radošās Meistardarbnīcas.
Rojas Jūras zvejniecības muzejs
Viesojoties Rojas muzejā, uzzināsiet par Krišjāņa Valdemāra devumu Kurzemes un Latvijas kuģniecības attīstībā, burinieku būvi mūsu piekrastē, zvejniecību un zivjapstrādi no sendienām līdz pat mūsdienām, padomju okupācijas laiku Rojā, kad šeit bija viens no bagātākajiem  kolhoziem  Latvijā – zvejnieku kolhozs “Banga”.
Muzeja izstāžu zālē katru mēnesi apskatāma jauna mākslas izstāde.
Izklaidējošā programmā “Meļu klubiņš” iespējams iepazīties ar trim kurzemniecēm – Mildiņu, Pauliņkundzi un Annu Petrovnu, kuras atraktīvi iepazīstina apmeklētājus ar muzejā neeksponētiem priekšmetiem un kurzemnieku „nešpetno" humoru.
Cena: 1.00 €; skolēniem, studentiem, pensionāriem - 0.50 €; vietējais gids 10.00 € grupai; “Meļu klubiņš” 15.00 € grupai
Pusdienas (otrais un saldais) kafe “Ķipītis” 5.00 €/pers.
Neliela pastaiga pie Ģipkas baltās kāpas un Ēvažu stāvkrasta.
Baltā kāpa ir apmēram 20 metrus augsta.Tās apskatei izveidota īpaša taka gar Pilsupītes krastiem. Izstaigājot taku, iespējams iepazīties ar to, kā veidojusies smilšu strēle un kā mainījusies daba laika un cilvēku ietekmē. Takas garums ir 900 metru.
Ēvažu dabas taka un stāvkrasts
Labiekārtotā dabas taka atrodas šosejas Rīga-Kolka malā pie Slīteres nacionālā parka robežas. Ēvažu stāvkrasts ir devītais augstākais (līdz 15 m augsts) visā Rīgas jūras līča piekrastē. No kraujas augšmalas paveras jūras panorāma, savukārt pats stāvkrasts atbilstošos laika apstākļos redzams pat no Kolkas raga smailes. Pa kāpnēm iespējams nokāpt līdz pludmalei, kas spēcīgu vētru laika pazūd viļņos. Takas garums ir 300 metru.
Kolkasrags – divu jūru satikšanās vieta un Kolkas raga priežu taka
Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, un tajā vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas jūras līča – viļņu saduršanās. Mūžam mainīgais Kolkasrags ir vieta, kur satiekas saullēkts ar saulrietu, jo no viena un tā paša punkta pārskatāms bezgalīgais horizonts gan austrumu, gan rietumu virzienā. Kolkasrags pavasarī ir ideāla vieta putnu migrācijas vērošanai, vasarā tā ir paradīze atpūtai jūras krastā, bet rudeņos un ziemā tā ir dabas varenības vērošanas vieta. Auto stāvlaukuma maksa 4,50 € / h
Kolkas „skladrauši” un kūpinātas zivis
Nobaudīsim „Ūšu” saimnieces vietējo tradicionālo ēdienu - žograušus (dižraušus, sklandraušus, lībiešu val. — sūrkak) un vietējo zvejnieku kūpinātās zivis.  
Degustācija 8.00 €/ pers.
Iespēja iegādāties sklandraušus 2,00 € / gb.; butes 8,00 – 10:00 € / kg.; vēja zivs 2,00 – 2.50 € / gb.; skumbrija 2,50 € / gb.
Kolkasraga tuvums, jūras un priežu smaržas piesātināts gaiss, sena vēsture un savdabīga vietas identitāte ir Kolkas rakturiezīmes, kuras uzsūkušas sevī arī Ūšu sēta un tās cilvēki.
Dosimies pastaigā pa 157 metrus garo koka laipu Bērzciemā, kas atvieglo piekļuvi jūrai ar niedrēm aizaugušajā piekrastes teritorijā.
Dosimies pastaigā pa Zušuciema parku, ko rotā mākslinieku radītas skulptūras.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka