Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2020./2021. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!

Pasākumi

Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Decembris  |  Visi

Augusts

Aktuāli! ZIED HORTENZIJAS UN FLOKŠI VIDZEMES DAIĻDĀRZOS! PIRTS MUZEJS UN VELOMUZEJS

€ 26.- + apsk.v.
1/8/2020
08:00 izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Kafijas pauze Ādažos
konditoreja – kafejnīca “Jāņa Saukas Meistardarbs”
Pārsteigumu pilnais daiļdārzs - Veltas Breidakas dārzs. Apskates cena 3.00 EUR
"Nevis jāiekārto vai jāiekopj dārzs, bet jādzīvo tajā, jābūt kopā ar to," savā atziņā par to, kā izdevies radīt tik brīnumskaistu dārzu, dalās Velta Breidaka.
Velta audzē ziemcietes un hortenzijas. Hortenzijas Veltai ir mīļākās puķes no visiem košumkrūmiem. Aplūkot Veltas dārzu, lai smeltos idejas un gūtu padomu, brauc daudzi, arī mēs! Veltas sievišķīgums iemiesojas it visur viņas dārzā – mazi leļļu cilvēciņi sasēduši puķu podos, dažāda lieluma māla bruņurupuči rāpo netālu no dīķa, visur lejkanniņas... Veltas dārzs paver iespēju iepazīt ne tikai viena dārza stilu vien. Te ieraugāms angļu, japāņu dārzs, Bavārijas Alpi Vācijā, Luāras ieleja Francijā un pat Āfrika. Dārzs ir dzīvs, tas mainās no pavasara līdz pat salnām! Šeit nevajadzētu meklēt dažādu dārzu stila paraugus, uztvert visu burtiski, šī ir Veltas versija par dažādām tēmām. Dārza pamatu veido ziemcietes, tāpēc Veltai tās ir īpaši mīļas.
Jauna Veltas aizraušanās ir dekupēšana. Velta dekupē gan mēbeles, gan dažādas sīkas detaļas – dārza lāpstiņas, spainīšus, kastītes, šķīvīšus, burciņas, virtuves dēlīšus, pulksteņus u.c.
Jūs būtu sevišķi mīļš viesis, ja kā ciemkukuli saimniecei atvestu kādu lejkanniņu.
Pa ceļam neliela pastaiga Saulkrastos!
Baltā kāpa (18 m augsta) Inčupes labajā krastā, no kuras paveras izcili skaists skats uz Rīgas jūras līci. Pie Baltās kāpas, apskatāmi vairāki interesanti vides objekti, kas mudina ieklausīties un ieskatīties dabā vērīgāk, tie ir Ežu mamma Frīda un zaķis Fredis, Kukaiņu ceļš, Klausīšanās ierīce – taure un informatīvie stendi.
Velomuzejs Saulkrastos
Velosipēdu muzejs Saulkrastos pievilina apmeklētājus ar senatnes gaisotni un visnotaļ interesanto kolekciju. Par unikāliem vēstures lieciniekiem kļuvusi tēva un dēla Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija. Muzejā aplūkojams viens no pirmajiem augstrata divriteņiem, velosipēds ar pirmajām piepūšamajām riepām un pat koka divritenis. Bez velosipēdiem kolekcijā plaši pārstāvētas dažādas lietas, kuras saistītas ar divriteņu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, biedrībām un velosipēdu ražošanu.
Šī ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā. Kopumā muzejā atrodas aptuveni 60 velosipēdu.
Ieejas biļetes muzejā Pieaugušajiem, pensionāriem, invalīdiem EUR 2.50, Skolēniem EUR 1.50
Sējas dižozols (apkārtmērs 9,1 m, augstums 23,5 m) Ozola vecums aptuveni 450 gadi. Tas aug Sējas muižas parka malā. Tas ir otrais lielākais ozols Latvijā un ceturtais lielākais Baltijā. Pēdējos gados ozola augšana ir kļuvusi arvien lēnāka līdz gandrīz apstājusies vispār.
Pirts muzejs
Pirmais pirts muzejs Latvijā. Veidots kā privātais brīvdabas muzejs, muzeja teritorija nepārtraukti tiek pilnveidota. Pirtis uz muzeja teritoriju tiek savāktas no dažādiem Latvijas novadiem. Kopumā muzejā plānots izvietot vismaz 20 pirtis. Muzejs izveidots, lai popularizētu pirts kultūru Latvijā. Gids pastāstīt arī par bitēm un šo to no bišu dzīves parādīt (dravā ved vienlaikus max. 6 cilvēkus)
Ieejas maksa 2.00 €; studentiem, skolēniem, pensionāriem 1.00 EUR; Gids 10.00 EUR
Siltas pusdienas Pirts muzejs teritorijā (ēdienkarte un cena tiks precizēta!)
Būs arī medus un mājražojumu degustācija
Liesmojoši smaržīgās flokšu dobes kolekcionāres Gunas Rukšānes dārzā
Apskates cena 3.00 EUR
Ar flokšiem latviešiem ir divējādas sajūtas. Vieni tos dievina, citi nebeidz brīnīties par citu sajūsmu, taču vienaldzīgo nav. Tā kā lielākais vairums tomēr apbrīno šos ziedus, tad Gunas Rukšānes vērienīgās flokšu kolekcijas iepazīšana kalpos kā iedvesma sava dārza krāšņumam vai vienkāršs prieka avots par to, ka kāds radījis kaut ko tik skaistu savā saimniecībā.
Gunas dārzā ir arī ziemciešu, sīpolpuķu un ūdensrožu kolekcija, 300 narcišu, 400 lilliju, 70 Sibīrijas īrisu, flokšu un ūdensrožu šķirnes, kā arī Latvijā lielāko hostu kolekcija
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

APRIĶI, PĀVILOSTA, JŪRKALNE UN SUITU PUSĒ ALSUNGĀ

€ 26.- + apsk.v., zivju degustācija un mielasts suitu modē €
2/8/2020
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause pie Saldus
Apriķu Rūķu muzejs - atklāts bijušās muižas telpās. Divas reizes rūķi esot skaitīti, un pēdējoreiz sanākuši ap 5000. Rūķus gan zīmējuši bērni, gan tie atbraukuši no tālām un tuvām zemēm. Pilij ir arī savs vēstures stāsts – par personībām, kuras tur kādreiz dzīvojušas un par pagastā dzimušo vienu no pirmajiem Latvijas dzejniekiem - Neredzīgo Indriķi.
Cena 2.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem ar gidu 1.00 EUR
Apriku Evangeliski luteriska baznica (ziedojumi)
Baznīca ir Kurzemes sakrālās mākslas pērle!Savu krāšņo interjeru zili baltos un zeltītos toņos Apriķu baznīca ieguvusi 18. gs. vidū. Baznīcas interjers ir dekoratīvās koktēlniecības meistardarbs, ko vēl greznāku padara griesti, kur attēlotas debesis ar alegoriskiem tēliem.
Sakaslejas evanģeliski luteriskā baznīca (ziedojumi)
Sakas baznīca pieder pie vecākajām Kurzemes lauku baznīcām. Precīzs baznīcas uzcelšanas datums nav zināms.Baznīca celta pie Tebras un Durbes satekas, vietā, kur agrāk atradusies Sakas osta. Draudzes kopta un uzmanīta, tā spīdina savu sarkano jumtu. Baznīcas interjeru grezno kuģa modelis (1833). Ļaudis ticēja, ka tas aizsargā jūrasbraucējus no bojāejas.
Pāvilostas apskate - Pāvilostas Lielais akmens (Jūrakmens, Moli, Kuģis "Dole", „Pāvilostas pelēkā kāpa”, parki un baznīcas, Vētras priedes 
Pāvilosta – paradīzes stūrītis radošiem cilvēkiem. Ko redzēt, sajust, nogaršot!
"Pāvilosta vienkārši ir jābauda! Jāsajūt jūras enerģija, jāpriecājas par saulrietiem, jāklausās vēju šalkās un jāizbauda miers un maģiskā Pāvilostas vide.”                     
/Uldis Marhilēvičs/
Pāvilostas novadpētniecības muzejs pirmajā mūra ēkā Pāvilostā - loču mājā.
Muzeja krājumos glabājas vairāk nekā 8500  eksponātu, pastāvīgajā ekspozīcija stāsta par Pāvilostas un Sakas novada vēsturi. Apmeklētājiem ir pieejams apskatei Sakas novada tautas tērps, kurš 2003. gada XXIII Latviešu Vispārējos Dziesmu svētkos tautastērpu skatē ieguva godpilno 1. vietu. 
Cena 2.50 EUR, studentiem, pensionāriem 2.00 EUR, skolēniem 1.00 EUR, gids grupai 7.00 EUR
Kūpināto zivju degustācija un tēja. Cena EUR 5.00 / pers. 
Iepazīšanās ar zivju kūpināšanas procesu un iespēja saprast, cik milzīga ir atšķirība starp svaigu tikko karsti nokūpinātu zivi un to, kas nopērkama veikalā.
Kādas zivis tiks kūpinātas, būs atkarīgs no laika apstākļiem un tā, kādu lomu izvilkuši Pāvilostas zvejnieki.
Rīvas upes vecais koka tilts - namdaru un inženieru prasmes apliecinājums.
Šis ir vienīgais koka atgāžņu sistēmas konstrukcijas tilts. Blakus saglabājies arī ūdenskritums, un kur tad vēl gleznainā Rīvas upes ieleja! šeit ir pilnīgi skaidrs un saprotams sauklis "Brauciet lēnām pār tiltu!" Ne jau lai nepārsniegtu ātrumu, bet gan lai apskatītu tiltu, kas paliks atmiņā kā unikāls cilvēku roku darinājums.
JŪRKALNES STĀVKRASTS ir viens no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā ar klusu, civilizācijas neskartu pludmali un iespaidīgu līdz 20 m augstu stāvkrastu.
ALSUNGA - suitu galvaspilsēta! Vakariņas "Spēlmaņu krogā" (suitu virtuve), Suitu tautas tērpi, pūra lāde un suitu dziesmas.
EUR 25,00 no grupas

Mielasts pie saklāta galda suitu modē EUR 6,50 /pers.
bukstiņu biezputra ar kūpinātas gaļas zosti, dārzeņu salāti, saldā ķiļķēnu zupa, rūgušpiens/kefīrs, Zaļumu avota ūdens, pašcepta suitu skābmaize, lauku sviests, sklandrausis
Stepers muršķu ferma - Latvijā vienīgā, specializētā murkšķu audzētava, kurā tiek turēti vairāk kā 20 stepes murkšķi jeb baibaki. Murkšķis ir lielākā zemes vāvere. Murkšķi ir aktīvi dzīvnieki, it sevišķi agri no rīta un vakarā. Murkšķi ir amizanti dzīvnieciņi, kurus var raksturot, kā lielas guļavas, jo ziemas auksto periodu tie pavada miegā, bet silto laiku, aktīvi ēdot, lai uzkrātu tauku kārtu, ko atkal varētu izmantot ziemā.
Ieejas maksa 2,50 €; bērnam 1,50 €
Ap 21:30 atgiešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! ĒDENES DĀRZS- SLOVĒNIJA 6.-13.augusts (8 dienas)

488 euro
6/8/2020
ĒDENES DĀRZS- SLOVĒNIJA. 2020. gada 6.-13.augusts (8 dienas)
1.diena.Izbraukšana no Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50, Dobeles 5.30, Jelgavas 6.10, Rīgas  6.10.
Diena ceļā, nakts  Polijas viesnīcā ar brokastīm.
2.diena.  Kapucīniešu mūku baznīca un kapenes Brno. „Kas jūs tagad, mēs reiz bijām, kas mēs tagad, Jūs reiz būsiet”. Kapenes ir dibinātas 17.gs vidū un atrodas zem Kapucīniešu klostera, kur ir apglabāti gan mūki, gan klostera celtnieki, gan Brno ievērojamākie cilvēki, kuri te dus mūža mierā jau 300 gadus.
Dosimies uz Morāvijas skaistākajām alām-Punkva, lai izbaudītu pazemes stalaktītu valstību.  Brauciens pa pazemes alu sistēmu ar laiviņu sagādās neatkārtojamu adrelīna devu, bet Macohas bezdibenis pārsteigs ar savu varenību.
Naktsmītnes pie  vīndariem ar brokastīm.
3.diena.
Svētās Barbaras draudzes baznīcu Barnbachas pilsētiņā ir projektējis F.Hundertwasers.Tā ir jautra baznīca ar zeltītu kupolu, lielu torni un apkārtējām ēkām ir ļoti daudzveidīgas formas. 12 vārti, kas ieskauj baznīcu simbolizē lielākās reliģijas uz pasaules.
Kamnik  maza kalnu pilsētiņa pie Bistricas upes, ko ieskauj Kamniške Alpu kalni.
Naktsmīnes  Kamnik viesu namā ar brokastīm.
4.diena     
https://www.youtube.com/watch?v=SatfzFK_2wk                             
Velika Planina. Dosimies  lielajā Montain kalnā, lai apmeklētu vietējos ganus, iepazītos ar viņu dzīvi kalnos, ieelpotu kalnu gaisu un izbaudītu  neskarto kalnu idilli. Pusdienas ieturēsim ganu būdā un  izbaudīsim ganu sarūpētos ēdienus un viņu viesmīlību.
Pa kalnu ganībām dosimies uz Sniega Marijas kapellu, kas lepni stāv pašā kalna virsotnē spītējot  skarbajiem vējiem, bet jūnija mēneša beigās starp akmeņiem te uzzied sarkani kalnu ziediņi Nigritella.                       
Vietējā ganu būdā degustēsim žganjeteku, kas ir vietējais slovēņu degvīns, ne velti  Slovēnijā  lepojas  ar senajām tradīcijām  šī dzēriena gatavošanā.
Kamniška Bistrica avots  iztek no apsūnojošām klintīm, uz mirkli apstājas, lai veidotu mākslīgu ezeru.
Gājiens pa Predaselj  aizu, kas ir 30 metrus dziļa, radīs patiesas emocijas. Varēsim izbaudīt ne tikai ūdens vareno spēku, bet arī stāvo klinšu majestātiskumu.
https://www.youtube.com/watch?v=wdKS2FmOI5Q
Nakts   viesu namā ar brokastīm.
5.diena.
Divstāvu  Veronikas kapella ar pazemes kapenēm, kurai nav līdzīgas visā Slovēnijā. Leģenda stāsta, ka apburtā grāfiene Veronika, pa pusei meitene, pa pusei čūska šeit sargā apslēptos dārgumus.
Vitgar aiza. Pa dēļu takām un tiltiņiem ceļš ved gar upes malu, kas izgrauzusi ceļu draudīgajās klintīs, steidzīgi lēkā pāri akmeņiem un pa laiciņam pārvēršas kārtējā ūdenskritumā.  Bet apkārtējie kalni ir vieglas miglas mūžīgi  apklāti un rada mitisku noskaņu.
Bleda. Jau tūkstošiem gadu atpakaļ svētceļnieki devās uz Svētās Marijas salu ezera viducī, lai pielūgtu mīlestības un auglības dievieti  Zivu. Mums arī būs iespēja ar slovēņu laivām-pletnām doties uz salu un ieskandināt  Vēlēšanās  zvanu, kas zin, varbūt piepildās kāda kvēlākā vēlēšanās....
Nakts viesu mājā ar brokastīm.
6.diena.
Predjamskas viduslaiku  pils , kas gluži kā piparkūku mājiņa ievietota lielas alas ieejā.  Pilī esošajos alu labirintos savu mājvietu ir atraduši sikspārņi, bet vienīgais apgaismojums pilī ir lukturīši, kas vēl labāk ļauj sajust pilī valdošo noskaņu.
Noslēpumainā pazemes pasaule Postjonas  alas. Pazemes vilcieniņš ievedīs dziļi alas sirdī un mēs ieraudzīsim  pazemes pasauli, kas ir tik spokaini skaista. Redzēsim gan stalaktītu dārzus, gan kaļķu noguļšņu aizkarus, gan alas pazemes koncertzāli, kura spēj uzņemt vienlaicīgi  vairāk kā 10000 cilvēku. Protams neizpaliks arī unikālā salamndra, kuru dēvē par cilvēkzivi un tā dzīvo mūžīgajā tumsas valstībā.
Koper maza pilsētiņa, kas atrodas pie Adrijas jūras un jau 13 gadsimtā to ir apdzīvojuši senie grieķi. Vēlākajos gados tās arhitektūrā pēdas ir atstājuši venēcieši un Venēcijas tuvums  vecpilsētā ir jūtams ik uz soļa. Pelde Adrijas jūrā.
Nakts viesu mājā ar brokastīm
7.diena.
Mozirjes ziedu  dārzs. Ziedi, ziedi un vēlreiz ziedi. Tad nu dosimies baudīt šo neaprakstāmo skaistumu........
Mājupceļš.
Nakts viesnīcā  Polijā.
8.diena.
Brauciens caur Poliju un vēlu vakarā atgriešanās mājās.

Ceļazīmes cena: 488  euro

Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, trīs naktis viesnīcās ar brokastīm, 4.naktis viesu namā ar brokastīm, ceļojuma apdrošināšana
Papildus izdevumi:
Capucīniešu kapenes un baznīca KC 80
Macohas alas, pacēlājs  un brauciens ar laiviņu pa pazemi  15 euro
Vīna degustācija un vakariņas ar nacionālo mūziku 25 euro
Ekskursija Veliki Planina:  kalnu pacēlāji, pusdienas pie ganiem, žganjetekas degustāciju un vietējā gida pakalpojumiem:  37 euro ( cena tiks precizēta)
Vitgara aiza 10 euro
Brauciens ar pletnām 20 euro
Predjamska pils 15 euro.
Postjonas alas 25  euro
Mozirjes ziedu dārzs 8 euro

LĪVĀNU STIKLA MUZEJS, ARENDOLES MUIŽA, PREIĻU SIERS UN SALDĒJUMS

€ 30.- + apsk.v.
7/8/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze
Līvāni -
Latgales mākslas un amatniecības centrs, Stikla pūšanas darbnīca, Izstāžu zāle, Velvju pagrabs, suvenīri un sakopta apkārtne pie centra.
Ekspozīcija "Līvānu stikla muzejs" un Stikla pūšanas darbnīca
Muzejs
iepazīstina ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu. Patreiz kolekcijā ir ap 4000 unikālu, dažādās krāsās zaigojošu stikla izstrādājumu. Šī ir vienīgā šāda veida ekspozīcija Baltijā. Ir iespēja noskatīties dokumentālās filmas par Līvānu stikla fabriku.
Stikla pūšanas darbnīcā ir atdzimusi vairāk nekā 100 gadus senā stikla pūšanas tradīcija. Iespēja ielūkoties stikla izstrādājumu tapšanas procesā, izzināt stikla izstrādes tehnoloģijas noslēpumus un sajust karstās stikla masas pārvērtību brīnumu, kas top pieredzējuša stikla meistara rokās.
3,00 EUR / pers.; Gida pakalpojumi 9,00 EUR
Vāze, glāze, trauks vai suvenīrs…Tev ir iespēja iegādāties suvenīru veikaliņā
Ekspozīcijā "Amatnieki Latgalē 19.-20. gs." skatāmi darbarīki un priekšmeti, kurus skāruši cilvēki ar „zelta rokām” - amatnieki. Ekspozīcijā ir pārstāvētas amatniecības pamatnozares. Šajā ekspozīcijā ir skatāma Latvijas rekordgarā, unikālā 94 metrus garā tautiskā josta.                              
3,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR / pers.; Gida pakalpojumi 9,00 EUR
Izstāžu zālē darbu izstādīšanas iespēja tiek dota māksliniekiem un amatniekiem, kuriem saknes meklējamas Latgalē. Izstādes mainās gandrīz katru mēnesi.
Ādas izstrādājumu izstāde no Apkalnmājām, kur nodarbojas ar zirglietu izgatavošanu. Pašlaik tā ir vienīgā amatnieku darbnīca Latvijā, kur izgatavo loka aizjūgam nepieciešamās zirglietas. Izstādē skatāmi dažādi aksesuāri un zirglietu piederumi no dabīgās ādas.
16. gs. senajā barona Līvena muižas velvju pagrabiņā iespēja apskatīt nelielu ekspozīciju ar vēsturiskām liecībām (fotogrāfijām, aprakstiem, pilsētas iedzīvotāju atmiņām) par plūdiem Līvānos un to apkārtnē. Ūdens galerijas apskate iekļauta centra apmeklējuma ieejas cenā.
Preiļi – siera galvaspilsēta!
Pusdienas bistro "Preilene" (~ 5 EUR)
A/s „Preiļu siers” ir lielākais siera ražotājs Latvijā, kas eksportē vairāk kā 90 % siera. Pilsētā atrodas 3 veikali, kuros pieejams visplašākais a/s „Preiļu siers” produkcijas klāsts
Preiļu siers un siera "Čedars" saldējums! 
Siera ‘'Čedars” saldējuma un 3 veidu siera “Čedars” degustācija, kafija, kakao vai kāds cits bezalkoholisks dzēriens un stāstījums par to, kāpēc Preiļi ir siera galvaspilsēta, par sieru “Čedars” un citām interesantām lietām.. Cena 3 EUR / pers.
Arendoles muiža - vieta iedvesmai!
Arendoles muiža ir unikāls vēstures un kultūras piemineklis. Celta 18.g.s. beigās, tā ir vienīgā muiža Latgalē, ar izmeklētiem restaurācijas paņēmieniem atgriezta tās oriģinālajā stāvoklī. Tā ir viena no retajām ēkām Latvijā, kurā saglabājušās oriģinālās durvis, logi, kāpnes un pat stikli. Arendoles muižā atrodas lielākā antīku interjera priekšmetu kolekcija Latgalē. Kungu mājā atjaunots tās agrākais plānojums, trīs kādreizējās kungu guļamistabas ir pārtapušas greznās viesu istabās….  ir kamīnzāle, deju zāle, ēdamzāle…
Muižai ir saglabājies 6 ha liels parks ar simtgadīgām liepām un ozoliem. Parks ir dažādu putnu sugu paradīze un to balsis skan no saullēkta līdz rietam. Kokos aug maģiskais augs – mīlestības, miera un labas gribas simbols – āmulis.
Gida pavadībā iespējams izzināt par Latgales vēsturi un valodu, agrāko dzīvi muižā un cilvēku likteņgaitām, vēsturisko ēku atjaunošanas un restaurācijas procesu.
Ekskursija gida pavadībā grupām EUR 120
Nīcgales Lielais akmens - vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā (10,5 m x 10,4 m x 3,50 m, apkārtmērs 31,1 m, tilpums 170  m3). Tas atrodas dziļi mežā, meža stigu krustpunktā. Saglabājušies nostāsti, kas vēsta, ka 18. un 19. gs. uz tā plakanās virsmas esot bijis novietots galds un sēdekļi. Akmenī iekalti 3 pakāpieni, kurus joprojām min ekskursantu papēži.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! KUR UZZIED ALPU ĒDELVEISS... VASARA AUSTRIJĀ UN BAVĀRIJAS ALPOS. IESAKĀM DABAS MĪĻOTĀJIEM! (7 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm!)

Cena € 350.-! Akcijas cena € 305.- līdz 30.06.!
7/8/2020

KUR UZZIED ALPU ĒDELVESS...VASARA AUSTRIJĀ UN BAVĀRIJAS ALPOS. Iesakām dabas mīļotājiem! (7 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm!)
Ceļojuma datums: 07.- 13.augusts, 2020. (7 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm)

Sniegotas kalnu virsotnes, ziedošas Alpu pļavas, ūdenskritumi, slavenā ‘’Ērgļa ligzda’’ Bavārijā un viens no skaistākajiem augstkalnu ceļiem pasaulē - Grosgloknera ceļš – tas viss vienā Alpu tūrē!  
Iesakām dabas mīļotājiem!

1.diena. No rīta izbraukšana no Rīgas vai citas pilsētas pēc pieprasījuma.  Brauciens caur Lietuvu, Poliju.   Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Nakts 2/3* viesnīcā Polijā (Čehijas pierobežā).
2.diena. Brauciens caur Čehiju, Austriju.
Neliela pietura pie gleznainā Mēness ezera. Romantiskie notikumi, kas šeit risinājās, iedvesmoja scenāristus radīt slaveno filmu ''Mūzikas skaņas''.
Vakarā ieradīsimies Gašteinas ielejas pilsētiņā Bādgašteinā, kas atrodas 1000- 1200 m virs jūras līmeņa un pateicoties termālajiem ūdeņiem plaši pazīstama kļuva 19.gs., kad kūrorta viesu vidū bijis ķeizars Francis Jozefs I, ķeizariene Elizabete un citas ievērojamas personas. Šodien šeit apskatāmas gan 19.gs. celtnes, gan 15 gs.celtā Nikolaja baznīca ar vēlīnā gotikas laika freskām un Zalcburgas zemē vecāko akmens kanceli. Pašā pilsētiņas centrā varenās kaskādēs krīt 341 m augstais Gašteinas ūdenskritums.
Nakts  viesnīcā/viesu mājā (3*) Bādgašteinā.
3.diena. 
Brokastis.

Rīta pastaiga iespaidīgajā Lihtenšteinas (vai Tūna aizā), kas īpaši iespaidīga ir agrajās rīta stundās, kad pirmie saules stari iespīd starp varenajām klints sienām.
Gašteinas ielejā ir neskaitāmas pastaigu takas, pacēlāji kalnos un termālie baseini, lai katrs varētu atpūsties kā vien viņš vēlas. Iesakām ar pacēlāju uzbraukt līdz Štubnerkogel virsotnei(2246 m v.j.l.), no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz kalnu virsotnēm un tālu ielejā palikušo pilsētiņu.
Atkarībā no katra vēlmēm iespējams doties pastaigā pa kalnu takām vai nesteidzīgi baudīt skaisto ainavu, sēžot kalna krodziņā pie kafijas tases vai ‘’Edelveiss’’ alus kausa....
Ja paveiksies, sastapsim arī kādu tipisku Alpu iemītnieku - murkšķi, kurš parasti neatsakās no tūristu piedāvātā cienasta.
Asu izjūtu cienītājiem iesakām pastaigu pa trošu tiltu starp divām kalnu korēm.  Šis ir vienīgais trošu tilts 2200 m augstumā, ko var izmantot gan vasarā, gan ziemā. 
No skatu platformas paveras fantastisks skats uz Austrijas augstāko virsotni - Grosglokneru!
Vakarā iesakām apmeklēt termālo baseinu kompleksu Felsentherme, kas atrodas pie pašas klints sienas un piedāvā gan āra, gan slēgtos baseinus, ūdens kaskādes, slidkalniņu un pirtis.  Termālo ūdeņu dziedinošo spēku novērtējuši jau senie romieši, šodien šī iespēja ir mums!
Nakts viesu mājā.
4.diena.
Brokastis.  Iespēja pavadīt vēl vienu dienu kalnos vai doties ekskursijā uz Berhtesgādenes zemi, kas ir viens no Vācijas iecienītākajiem tūrisma reģioniem (par papildus samaksu ).
Pa gleznainu kalnu ceļu uzbrauksim līdz slavenajai Hitlera ‘’Ērgļa ligzdai’’, no kurienes paveras iespaidīgs skats uz Bavārijas Alpiem.
Dosimies skaistā braucienā ar kuģīti pa Ķēniņa ezeru – Vācijas augstāko kalnu ezeru, kas atrodas 600 m virs jūras līmeņa. Sv. Bartolomejas pussalā iesakām nogaršot svaigi kūpinātas foreles un nesteidzīgi baudīt Kēniņa ezera brīnišķīgo ainavu!
Nakts viesu mājā  Bādgašteinā.
5.diena.
Diena atpūtai kalnos vai piedāvājam ekskursiju uz Grosglokneru un Krimlas ūdenskritumu (par papildus samaksu 25 EUR)
Brauciens pa gleznaino Grosgloknera augstkalnu panorāmas ceļu, kas mūsu skatiem atklās Alpu mainīgo ainavu no ziedošām pļavām ceļa sākumā līdz pat ledājiem kalnu virsotnēs .... Šis ceļš ar daudzajiem serpentīniem tiek uzskatīts par skaistāko augstkalnu ceļu Eiropā!
Viens no krāšņākajiem Austrijas dabas objektiem - Krimlas ūdenskritums, kura varenās kaskādes krīt no 380 m augstuma ir patiesi iespaidīgs.  Iesakām doties pastaigā pa ūdenskrituma taku, kur no speciāli ierīkotiem skatu laukumiem paveras patiesi brīnišķīgs skats.
Nakts viesu mājā Bādgašteinā.
6.diena.
Brokastis. 
Dosimies uz brīnišķīgo  Mocarta pilsētu - Zalcburgu. Iepazīsim šo skaisto pilsētu vietējā gida pavadībā: krāšņie Mirabellas pils dārzi, Mocarta laukums, populārā Labības ieliņa, Zalcburgas Doms u.c.   
Iesakām nobaudīt īstu austriešu ābolu strūdeli ar kafiju pirms došanās mājupceļā.  Brauciens caur Austriju un Poliju. 
Nakts 3* viesnīcā Polijā.
7.diena.  Brokastis. Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Grupas vadītāja: Silvija Zača
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
• brauciens ar komfortablu tūrisma autobusu (TV, WC, karsts ūdens, tēja, kafija-apstāšanās pauzēs Polijā)
• nakšņošana   2/3* viesnīcās Polijā, 2-3 vietīgi numuri ar ērtībām, ar brokastīm;(3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
• nakšņošana 3* viesnīcā Gašteinas ielejā  (2-3vietīgi numuri ar ērtībām, dušu/wc) ar brokastīm; (3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra); 
• autoceļu nodokļi, degviela, stāvvietas;
• grupas vadītāja pakalpojumi;
•  Gašteinas tūristu nodoklis
 
Iespējamās papildus izmaksas:
 - ekskursiju uz Grosglokneru un Krimlu – 25 EUR
-  ekskursija uz Bavāriju – 35 EUR
 - ekskursija Zalcburgā ar vietējo gidu  - 10 EUR
(apmaksājot ekskursijas pirms brauciena, izdevīgāka cena - 60 EUR)
- pacēlājs kalnos Gašteinas  ielejā 22,50 EUR (bērniem - 12 EUR)
- termālie baseini (3 stundas vakarā - 18,-EUR), bērniem līdz 15g.-13,- EUR (dienā-23  EUR)
- Tūna aiza - 6 EUR (bērniem līdz 13g.- 3,90 EUR)
- Krimlas ūdenskritums - 4 EUR (bērniem līdz 15 g.- 1 EUR)
- brauciens ar kuģīti pa Ķēniņa ezeru Bavārijā - 14 EUR
- pacēlājs un busiņš uz ''Ērgļa ligzdu'' – 15,60 EUR

* apdrošināšana par papildus samaksu ( 7 dienām ~ no 3,99 EUR, ceļotājiem virs 65.g.- augstāks tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)

 * papildizdevumiem norādītas 2019.gada cenas, tās var mainīties
* papildvieta autobusā maksā 115 EUR
* piemaksa par vienvietīgo numuru - 125 EUR
* firmai ir tiesības mainīt apskates objektu secību
* grozījumi iespējami LR likumdošanā noteiktajā kārtībā

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija vai nepilsoņa pase, kas ir  derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma;
- nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase un, ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par bērnu, tad arī dzimšanas apliecība. Ja bērns ceļojumā dodas bez vecākiem, nepieciešama arī notariāli apstiprināta pilnvara, izņemot Šengenas zonas valstis.

VECPIEBALGAS ŪDENSROZES, KĀRĻA SKALBES PASAKAINĀ MĀJA UN PRIEKUĻU SAULES DĀRZS

€ 26.- + apsk.v. + pusdienas
7/8/2020
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu- tualetes pauze bistro ‘’Bērzkrogs’’- katram pēc savas izvēles par atsevišķu samaksu
Kārļa Skalbes muzejs ‘’Saulrieti’’K. Skalbes vasaras māja – neparasta arhitektūra, romantiska atmosfēra, iespēja pakavēties Skalbju dzimtas kapavietā Vaktskalnā no kura paveras neaizmirstams skats uz Alauksta ezeru.

Emīla Dārziņa un Jāņa Sudrabkalna memoriālais muzejs "Jāņaskola"

Jaunpiebalgas novada “Jāņaskolā” 1969.gadā atvērtais muzejs veltīts komponista Emīla Dārziņa(1875–1910) dzīvei un ģeniālajai daiļradei.
Izstaigājot 1871.gadā uzceltās skolas ēkas telpas, ieklausoties piemiņas lietu stāstos un Dārziņa mūzikā,ikviens var mēģināt atminēt trīs mīklas – mākslinieka dzīves, nāves un mākslas noslēpumu. Oliveretto taka, kas aizlokās līdzās muzejam, ieved dzejnieka Jāņa Sudrabkalna pasaulē.
Pusdienas kafejnīcā ‘’Vecpiebalgas ūdensroze’’ Pamatēdiens + dzēriens
Vecpiebalgas ūdensrozesVecpiebalgas centrā, autoceļa malā no maija līdz septembrim zied dažādu krāsu ūdensrozes. Šeit visiem īpaši patīk no rokas barot zivtiņas.
Biškopis Aivars Radziņš. Biškopība, apiterapija un stāstījums "Par un ap bitēm". Daudz interesantu atziņu, aizraujoši stāsti, omulība un gardi bišu produkti. Medu iespējams iegādāties.
Priekuļi-Saules dārzs, Saules pulkstenis un Baskāju taka atrodas pašā Priekuļu centrā. Parks kļuvis ne tikai par iemīļotu pastaigu vietu Priekuļu iedzīvotājiem, bet arī par populāru apskates objektu novada ciemiņiem. Parkā atrodas Latvijas dižākais dalības jeb analemmatiskais Saules pulkstenis un Veselības taka pa kuru ejot, var iepazīt Latvijas ārstniecības augus, izmasēt kāju pēdas un vienlaikus smelties zemes enerģiju. Šeit iespējams apciemot Priekuļu Dūdieviņu, kas veidots kā uz pelēka laukakmens pakāpies, paceltām rokām kā spārniem debesīs aizlidot aicinošs puisēna tēls. Gan vietējie, gan viesi pie viņa var atstāt savas dzīves likstas un rast jaunas idejas turpmākam ceļam.
Mājupceļš
Ap plkst. 21:00 atgriešanās
Papildus izdevumi:
Kārļa Skalbes muzejs un gida pakalpojums 2.- personai
Emīla Dārziņa muzejs  2.-  personai
Vecpiebalgas ūdensrozes  0.50  eiro personai ziedojums
Pusdienas  6.- personai
Biškopis Aivars Radziņš 5.- eiro personai
Gide – grupas vadītāja Edīte Pole

ROKIŠĶI – STELMUŽE – ZARASI. VIENA DIENA LIETUVAS AUGŠTAITIJĀ

€ 31.- + apskates vietas + pusdienas
8/8/2020
ROKIŠĶI – STELMUŽE – ZARASI. VIENA DIENA LIETUVAS AUGŠTAITIJĀ
Plkst. 6.30 izbraukšana
Robežas šķērsošana Grenctāles robežpunktā
Kafijas- tualetes pauze krodziņā ‘’19. km’’ Lietuvā Pārbrauciens uz Rokišķiem
Rokišķu muiža - muzejs Rokišķu muiža  tika uzcelta 1801. gadā klasicisma stilā ar nezināmā arhitekta dizainu , šobrīd piedāvā  plašas ekspozīcijas, kuras stāsta par muižas grezno dzīvi. 4.- eiro personai
Šepkos koktēlniecības darbi Ne tikai Rokišķos, bet visā Lietuvā pazīstami tautas meistara Lionginas Šepkas koktēlniecības darbi (1907 – 1985). Viņa radītā koka kompozīcijas, skulptūras, bareljefi izraisa interesi ar savu oriģinalitāti, neparasto izpildījuma tehniku, īpašo sižeta traktējumu. Ekspozīcija, kas izvietota 7 zālēs, pārsteidz un sajūsmina katru apmeklētāju.
‘’Siera ceļš’’ Rokišķu muižā - Programma Siera ceļš iepazīstina ar siera ražošanas tradīcijām senāk un šobrīd- vienā no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Lietuvā Rokiškio Pienas . Degustēsim  dažādus sierus, baudīsim vīnu, tēju  un citus  gardumus...Stāstījums, filma, degustācija 5.- eiro personai
Stelmužes dižozols - koks, kas daudz ko pieredzējis! Stelmužes ozols –  viens no senākajiem ozoliem Eiropā, bet Lietuvā pats vecākais koks. Tiek uzskatīts, ka tā vecums ir aptuveni 1000–1500 vai pat 2000 gadi.
Iespēja pusdienot  Zarasos, kafejnīcā (ēdienkarte un cena tiks precizētas)
Zarasi - kūrortpilsēta pie Zarasu ezera. Zarasi ir tipiska vasarnieku pilsēta. Tādu to daudzi pazīst un atceras kopš padomju gadiem un vēl senākiem laikiem. Tieši lieliskās atpūtas pie dabas dēļ astoņdesmitajos gados uz Zarasiem brauca tūristi - vismaz 50 000 gadā
Pastaiga pa panorāmas tiltu virs ezera. Zarasu pilsētas vizītkarte ir unikāla 17 metrus augstā un 34 metrus platā konstrukcija – panorāmas rats. Tas paver lielisku skatu uz Zarasu ezeriem un salām. 
Subates pilsētiņas vēsturiskais centrs un dievnami - neliela ekskursija .Subate atrodas uz viena no senākajiem Sēlijas tirgus ceļiem.Subates vēsturisko centru veido Vecsubate un Jaunsubate, tās savieno tilts. Būtībā pilsēta atrodas uz diviem uzkalniem, lejā kā upe cauri visai pilsētai 5 km garumā vijas Subates Mazais un Subates Lielais ezers. 30.- eiro grupai
Arhitektūras un mākslas mīļotājus uz šo samērā nomaļo vietu vilina Subates luterāņu baznīca (1685), kurai no tipoloģiskā viedokļa nav līdzinieces visā Latvijā.  Ziedojums
Mājupceļš caur Aknīsti, Neretu
Ap plkst. 22.30 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

BIRŽI - ALUS, KRITENES, PILIS, "GRAUDA CEĻŠ" LIETUVĀ

€ 25.- + apsk. v. ar degustācijām € 20.- / pens. € 18.- / skolēniem € 13.-
9/8/2020
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Karsta kritene „Govs ala” („Karvės ola”) - pati pazīstamākā un lielākā kritene Lietuvā.
Kirkilu karsta ezeriņi - unikāls ainavas elements, vienīgais tāds Baltijā.
Novērošanas tornis Kirkilai, kura forma atgādina kanoe laivu vai grimstošu laivu. Torņa augstums – gandrīz 32 metri.
Biržu pils — tipiska pils-cietoksnis. XVII gs. Biržu pils tika restaurēta tikai pēc daudziem gadiem — 1988. gadā. Tas ir vienīgais Lietuvā labi saglabājies bastiona tipa cietoksnis. Tagad cietokšņa kompleksā ir restaurētas reprezentācijas telpas, divas pulvera noliktavas un tilts. Pašlaik pilī atrodas Biržu novada muzejs „Sėla”, kura eksponāti stāsta par Biržu novada vēsturi un kultūru. Muzeja greznums ir atjaunotā XVII gs. podiņu krāsns. 
Pār Lietuvā vecāko mākslīgo ūdenskrātuvi — Širvēnas ezeru uzbūvēts 525 m garš gājēju tilts. Tas ir garākais gājēju tilts pār ezeru Lietuvā.
Astravas muiža - XIX gs. vidū uzceltā itāliešu villu stilā ieturētā muiža ir viena no skaistākajām romantisma laikmeta muižas rezidencēm Lietuvā.
Stāsts Alus darītavā par alus un kvasa tapšanu, tradīcijām un alus degustācija, uzkodas.
Programma „Grauda ceļš" un ekskursija "Sodelišku" muižas saimniecībā. Uzzināsiet kā rodas maizīte no grauda uz Tava galda.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

BRĀĻI JURJĀNI ‘’MEŅĢEĻOS’’, ODZIENAS PILS UN LIELOGU MELLEŅU LAUKI ‘’JĀŅKALNOS’’

€ 25.- + apsk.v.
9/8/2020
Kad trīs vienkārši lauku puiši Jurjāni no ‘’Meņģeļiem’’ mācījās Pēterpils konservatotijā, tā laika lauku ļaudis to nesaprata: ‘’Nu kas gan tas par amatu lauku vīriem!’’ . Vēlāk par viņiem rakstīja :’’ Latviešu operteātra, simfonisko koncertu, vokālās mākslas attīstības, tautas dziesmu kora apdares vēsturi nevar rakstīt bez Jurjāna vārda!’’
Ērgļos bijusi viduslaiku pils . Tagad te tapuši interesanti objekti un simboli - Ērgļu sargsuņi . To izgatavošanai tika izmantoti metāla stieņi, kuru kopējais svars ir 244 kg. Turīgā Tīzenhauzenu dzimta šajā pilī saimniekojusi 400 gadus. Leģenda vēsta, ka Tīzenhauzenu dzimtas dārgumi vēl joprojām ir atrodami pils pazemē un tos sargā divi lieli ,dzelzīs kalti suņi. Brauksim lūkoties!
 
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze bistro ‘’Klidziņa ‘’ pie Skrīveriem
Ar kuģīti ‘’Baltā kaza’’ –izbrauciens Daugavā
Romantiskā lauku sēta- muzejs ‘’Meņģeļi’’ pie Pulgošņa ezera, kam sirds forma.No māju pagalma paveras jauks skats uz Vidzemes pakalniem , bet muzejā- lielisks stāsts par brāļiem Jurjāniem, viņu gaitām ‘’Meņģeļos’’ un tālāk pasaulē, par viņu devumu latviešu mūzikas dzīvē, kurš turpinās arī šodien.
Ērgļi- jaukā mazpilsēta pie Ogres upes. 2018. gada decembrī pilsēta ieguva Tīzenhauzenu dzimtas dārgumu glabātājus sargsuņus un lapeni, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Ogres upes lokiem. Uz tās jumta ērti iekārtojies ērglis no Ērgļu ģērboņa un lapenes griesti atgādina skaistas vēstures grāmatas vizuālo atvērumu.
Ērgļu kapsētā atdusas izcilais latviešu rakstnieks ,’’Skroderdienas Silmačos’’ un daudzu citu pazīstamu darbu autors Rūdolfs Blaumanis. Apciemosim.
Pusdienas Ērgļos
 
Lielogu melleņu lauki z.s. ‘’Jāņkalni’’ Vestienā.  Svaigas ogas, gardi ievārījumi, sulas un augļu konfektes. Interesants stāsts un garda degustācija! Veselīgi un svaigi, ar mīlestību audzēti produkti no Gaiziņa apkārtnes, skaistā vietā pie Kāla ezera, kur pati daba saglabā pirmatnējo svaigumu.
 
Odzienas pils .19.gs. vidū muižkunga Brimmera laikā celtā Odzienas muižas pils savulaik bijusi viena no izteiksmīgākajām Latvijas neogotikas stila celtnēm, kam līdzīgi analogi tapuši Vācijā un Polijā - Kītendorfas pils Vācijā (1860. gadi) vai Bedlevo pils Polijā (19. gs. 2. puse). Šobrīd saglabājušās tikai sienas, tomēr- augstais tornis unēkas būvapjoms ļauj iztēloties pils kādreizējo varenību. Kaut arī šādu, Odzienas pili tomēr ir vērts apmeklēt.
Pauzīte pie Daugavas, ar iespēju iepirkties ‘’Liepkalnu’’ maizes ceptuves veikaliņā.
Mājupceļš
Ap plst. 21:30 atgriešanās
 
Papildus izdevumi
Kuģītis 5.- eiro
‘’Meņģeļi’’ 2.- eiro
Pusdienas apt. 5.- eiro
Mellenes- degustācija  4.- eiro

Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

«Klasiskā Sanktpēterburga!» 4 dienas 13.-16.08.

180.00 EUR
13/8/2020
Narva – Sanktpēterburga: Ermitāža – «Ziemeļu Venēcija...» – Ņevas tiltu pacelšana - Puškina: Katrīnas pils un parks – Pēterhofa – Aleksandrija: Kotedžas pils un parks

MINSKA – PILSĒTA, KAS PĀRSTEIDZ! (4 d) 14.-17.08./ 16.-19.10.

cena € 179.- Akcijas cena € 119.-
14/8/2020
Minska. Mira. Nesviža. Delfinārijs.

1.diena «Baltkrievija un tās galvaspilsēta» 5:30 izbraukšana no Rīgas. Lietuva. Baltkrievija. Dienas otrajā pusē ierašanās Minskā. Iekārtošanās viesnīcā. Minska- jauna un mūsdienīgapilsēta, viena no drošākajām pilsētām Eiropā un pasaulē, skulptūru pilsēta. Pusdienu pauze. Pilsētas apskates ekskursija ar autobusu un kājām (~ 3 stundas). Minskas vēsture, tās pagātne, tagatne un iespējamās nākotnes vīzijas. Uzvaras laukums un Uzvaras piemineklis, rātsnams, gubernatora māja, senlaicīgas baznīcas, klosteri. Apakšpilsēta un Augšpilsēta, Troices priekšpilsēta. Minskas bibliotēkas apmeklējums. Skata laukums, kurā apmeklētāji var nokļūt ar somu firmas “KONE” panormāmas liftu, kuram ir stikla siena. Baudiet skatu un lidojuma sajūtu! Bibliotēka atrodas skaistā vietā. No 73m augstā skatu laukuma paveras lieliskas skats, kas piesaista daudzus tūristus visos gadalaikos. Drīks fotogrāfēt un filmēt! Iekārtošanās viesnīcā. Brīvais laiks. Nakšņošna viesnīcā Minskā.


2.diena «Dzīvās leģendas» Brokastis. Ekskursija: Mira- Nesviža- Novogrudoka. Ekskursija uz Miras pili- vienu no Baltkrievijas viduslaiku arhitektūras pieminekļiem. Ekskursiju programma iepazīstinās ar šo ХVI-ХХ gs. vēstures un arhitektūras pieminekli- pils rašanās vēsturi, tās īpašniekiem un arhitektūras īpatnībam. Miras pils ansambļa komplekss ir iekļauts UNESCO vispasaules kultūras mantojuma sarakstrā. Nesvižas pilsēta 400 gadu garumā ir bijusi Radzivilu rezidence. Šeit redzēsiet Dieva Miesas baznīcu un pils ansambļa komkleksu. Aizgājušie laiki tiks izstāstīti leģendās, stāstos un slavenu cilvēku uzvārdos. Pusdienu pauze. Nesvižas pilsētas apskates ekskursija ar kājām un autobusu. Dieva Miesas baznīca- pirmā baznīcas Rečpospoļitas teritorijā. Šis piemineklis celts baroka stilā. Radzivilu Nesvižas atzara kapenes. Baznīcā ir saglabājušās darbojošās senās ērģeles. Sluckaja brama- vienīgie līdz mūsdienām saglabājušies pilsētas vārti, kas sagaida pilsētas viesus un iedzīvotājus, kas ierodas vecpilsētā no austrumu puses. Rātsnams- senākais līdz mūsdienām saglabājies rātsnams Baltkrievijā. UNESCO mantojuma sarakstā iekļautās Nesvižas pils un parka apmeklējums. Atgriešanās Minskā. Brīvais laiks. Iespēja apmeklēt akvaparku “Lebjažij”: www.waterpark.by Nakšņošana Minskā.

3.diena “ Ciemos pie lieliskajiem māksliniekiem...” Brokastis.
Iespēja doties izbraukuma ekskursijā uz brīvdabas muzeju- kultūras un sadzīves muzeju “Dudutki”. Muzejā apskatāma baltkrievu “šļahtas” sēta, kurā atspoguļota tradicionālie amati, izklaide un sadzīve. Šeit iespējams ne tikai aplūkot dažādu amatu meistaru dartbnīcas, galeriju un “putnu sētu”, bet arī izmēģināt spēkus meistara palīga amatā. Iespējams nogaršot tikko ceptu maizi, svaigi kultu sviestu, lauku sieru un lauku “samagonu”. Atgriešanās Minskā. 15:00 iepazīstiet ūdens dzīvnieku pasaules dzīvi viesojoties delfinārijā “Nemo”. Delfīnu šovs, ekzoteriums, akvariums, terrārijs. Ieejas biļete delfinārijā sniedz iespēju apmeklēt Zoo. Izbraukšana uz Latviju. Vēlu naktī atgriešanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:
1 vieta autobusā;
transporta un ceļu izdevumi; grupas vadītāja pakalpojumi;
2 naktis viesnīcā Minskā; 2 brokastis viesnīcā (zviedru galds)
Pilsētas apskates ekskursija ar autobusu un kājām vietēja gida vadībā(~ 3 stundas).

Papildus izdevumi:
Ekskursija uz kultūras un sadzīves muzeju “Dudutki” 25EUR.
Ekskursija: Mira - Nesviža 35EUR
Ekskursiju pakete 50EUR
Ieejas biļetes apskates objektos saskaņā ar programmu: 75BYN
(delfinārijs, Dudutki, Mira, Nesviža, bibliotēkas skata laukums).
Medicīniskā apdrošināšana atbilstoši vecumam un izvēlētajai programmai.
Grupas vīza 15EUR
Papildus vieta autobusā 45EUR
Piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcās, ja ceļojat viens/a 40EUR
Vienu pusdienu cena: 15BYN
Citi izdevumi, kas nav iekļauti sadaļā "Ceļojumu cenā iekļauts".

Braucienam uz Baltkrieviju nepieciešama vīza. Lai nokārotut vīzu nepieciešami šādi dokumenti:

Pase (derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma); Pasē jābūt vismaz 2 brīvām lapām vīzas ielīmēšanai.
Fotogrāfija - 1gab. Izmērs 3,5x4,5cm. Krāsaina uz matēta papīra, balts fons, 70% no attēla ir seja.
Nepilngadīgām personām vajadzīga arī dzimšanas apliecība.
Apdrošināšana. Ceļojumā līdzi jāņem: pase un apdrošināšana. Nepilngadīgām personām līdzi jāņem dzimšanas apliecība (oriģināls), ja ceļo bez vecākiem, līdzi jābūt arī notariāli apstiprinātai pilnvarai. Tūrisma operatoram ir tiesības veikt dažādas cenu akcijas un mainīt to norises periodu un ilgumu. Ceļojuma cenā iekļauti visi nodokļi, to skaitā PVN.

GARDUMI, TEHNIKA UN VĒSTURE BAUSKAS PUSĒ

€ 25.- + apsk.v. €
14/8/2020
08:00 izbraukšana no Jelgavas
Z/s „Celmi” kuri ražo 26 siera veidus
Z/s “Celmi” mājas sierus ir iecienījuši ne tikai Zemgales novadnieki, bet tos pazīst un novērtē arī rīdzinieki. Tiem, kas vēl nepazīst z/s “Celmi” produktus, uzņēmums piedāvā degustāciju kopā ar saimnieces atraktīvu stāstījumu. Ieskats siera ražotnē un ražošanā un produkcijas degustācija.
Iespējama siera iegāde. Ekskursijas cena 3,00 EUR/pers.
Ražotne “Poļu nams” Bērnībā daudzi no mums paši gatavoja “Saldo desu”, bet Bauskā ikviens var ielūkoties ražotnē “Poļa nams”.Ražotnē top gardi un daudzu iemīļoti konditorejas izstrādājumi - „Saldā brunete” un pildītie riekstiņi „Saldā pērle”. Uzņēmumam paplašinot sortimentu, radusies arī „Saldā blondīne”, kuras sastāvā nav kakao un cepumi aizstāti ar kukurūzas nūjiņām. Ekskursija ražotnē un produkcijas degustācija. Cenas € 2.00 /pers.
Iespējama saldumu iegāde
Dūmiņu vīna darītava, kurā  tās īpašniece Ieva dod pamācības kā “smalki” baudīt vīnu, pastāsta par dzēriena vēsturi. Dūmiņu vīna darītavas produkcijas klāstā ir cidoniju, brūkleņu, sarkano jāņogu, korinšu, ķiršu, plūškoka ziedu, upeņu, gaiļbiksīšu, dzērveņu vīns, karstvīns. Ievai Dūmiņai patīk eksperimentēt. Gadā viņa saražo līdz tonnai vīna.
Iepazīšanās ar ražošanu un vairāku veidu vīna degustācija un produkcijas iegāde  
Cena 6 vīni 7.00 eur/pers.
Bauskas Motormuzejs
2011.gadā Rīgas Motormuzejs atvēra filiāli Bauskā, kurā apskatāma Baltijā reta un unikāla vieglo un smago auto, militārās tehnikas, kā arī  RAF būves spēkratu kolekcija. Daudzveidīgie un retie spēkrati ir bijuši sastopami gan uz Latvijas ceļiem 20..gs. 30tajos gados, gan arī pēckara periodā.
Izstāžu zāles otrajā stāvā izveidotā 20. gs 30. gadu galdnieku darbnīca un saimnieka istabas interjers, kā arī regulāri tiek izvietotas tematiskās izstādes. 
Cena 2.00 €, bērni, studenti, seniori 0.80 €, muzeja gids 10.00 EUR no grupas
Vienīgais rekonstruētais 17. gadsimta rātsnams Latvijā
Ekskursija ar stāstijumu par Kurzemes Zemgales hercogistēm un Bauskas rātsnama telpu apskate. Ekskursijā "Sver un mēri Bauskā". viesi tiek iepazīstināti ar senajiem svariem un mēriem Kurzemes un Zemgales hercogistē. Ekskursijas noslēgumā – iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās – pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu, kā arī iegādāties Bauskas īpašos suvenīrus “mīļummetru”, “konfektometru” un “čarkometru”.  Ekskursija ir bez maksas.
Bauskas alusdarītava
Kopš 1981. gada decembra satekupju Mūsas un Mēmeles krastu pilsētā Bauskā sāk pukstēt Bauskas alus darītavas sirds. Uzņēmums ražo gan pazīstamas alus škirnes, gan dabīgi raudzētu kvasu, iesala dzērienus un tējas sēnes dzērienu “Kombuča”. Alus darītava piedāvā iepazīt produkcijas ražošanas ciklu,  apskatīt ražotni, seno degustācijas zāli, kura bija pieejama tikai augstām partijas amatpersonām un, protams, nodegustēt pašu produkciju.
Ekskursija alusdarītavā ar produktu degustāciju Cena 8 EUR, pensionāriem  3 EUR, studentiem (uzrādot apliecību) 4 EUR
Iepirkšanās alus darītavas veikaliņā, kurā ir plašs pašmāju un Zemgales gardumu sortiments, arī dažādi suvenīri, piemēram,  Bauskā radītais “čarkometrs dzērienu dienas devas noteikšanai.
Apskates saimniecība "Vaidelotes"  piedāvā iespēju aplūkot garšaugu un ārstniecības augu kolekcijas, nobaudīt ārstniecības augu tējas, izbaudīt seno latviešu virtuvi, atpūsties zem lielā ozola. Saimniecībā iespējams iepazīties ar latvisko dzīves ziņu, lauku ikdienu un veselīgu uzturu, izprast maizes tapšanas ceļu. Ēdienkartē nacionālā virtuve - speķa rauši, medus maize vai ugunskurā vārīta miežu putra un garda tēja, plātsmaizes, virteņi, pīrāgi, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem.Cena tiks precizēta!
Vakariņas latviskā kulinārā mantojuma ietvaros (virteņi) Tēju, garšvielu un lauku labumu iegāde.
"Vaidelotes"  ir mūsdienīga saimniecība ar tradīcijām, vieta kur sirds jūt mieru un mīlestība rod svētību tuvajiem!
Atgriešanās Jelgavā ap 21:00
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

VENTSPILS KONCERTZĀLE ‘’LATVIJA’’, ĒRĢEĻBŪVES DARBNĪCA UN ROMANTISKĀ OVĪŠU BĀKA.

€ 25.- + ieejas biļetes
14/8/2020
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Circle K DUS pie Kandavas
Ugāles ērģeļbūves darbnīcaLielākā un vienīgā darbnīca Latvijā, kurā būvē jaunas ērģeles, atrodas Ugālē .Jānis Kalniņš ir Ugāles ērģeļbūves darbnīcas vadītājs un īpašnieks. Viņa  pārziņā arī Ventspils koncertzāles jauno ērģeļu aprūpe.Darbnīcā izgatavo ērģeles baroka stilā, kurām iedvesma smelta Ugālē, gan arī tādus instrumentus, kurus nesaistām ar kādu konkrētu stilu, restaurē dažādus plēšu instrumentus no plaša Eiropas reģiona
Ekskursija darbnīcā 20.- eiro grupai
Ugāles luteriskā baznīcaUgāles ērģeles ar ērģeļu prospektiem, altāris un kancele, kurai piekļaujas biktssols baznīcas iekārtas lepnums ir unikālās (kungu sols). Ērģeļu meistara K.Rāneusa 1701.gadā būvētais ērģeļu mehānisms ir viens no nozīmīgākajiem Eiropas kultūras kontekstā, jo ir senākais šāds instruments Baltijas reģionā, turklāt saglabājis savu oriģinālo skanējumu.
1.- eiro ziedojums personai
Lielā strūklaka’’ Fregate Valzivs’’ ir tik apjomīga un pārsteidzoša, ka sākumā grūti noticēt, ka tā tiešām ir tikai strūklaka. Īstens kuģis piestājis pašā pilsētas centrā, lai būtu ko redzēt un brīnīties! Karstā vasaras dienā- arī lieliska veldzēšanās vieta pilsētniekiem un viesiem, ne tikai bērniiem!
Ekskursija jaunatklātajā Ventspils koncertzālē ‘’Latvija’’.Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncetzāles “Latvija” ēka ir unikāla ar tajā pielietotajiem dažādiem inovatīvajiem tehniskajiem risinājumiem, kas nodrošina zemu enerģijas patēriņu ar minimālām silltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijām. Lielajā zālē, kur paredzētas 600 skatītāju vietas, uzstādīti divi unikāli mūzikas instrumenti – akustiskās koncertērģeles un pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres. Mazā zāle savukārt ir interesanta ar to, ka tajā ir izbūvēta transformējama siena – to atverot, zāle var tikt izmantota kā brīvdabas skatuve. 
3.- / 2.- eiro pensionāriem
Iespēja pusdienot bistro ‘’Centrs’’ par papildus samaksu, katram pēc saviem ieskatiem.
Ventspils Dienvidu mols , mola promenāde pie Zilā karoga pludmales un jūra.
Romantiskā Ovišu bāka Kurzemes piekrastē ir uzskatāma par senāko darbojošos navigācijas būvi Latvijā, kas uzcelta 1814. gadā. Bākas teritorijā arī ekspozīcija par navigācijas būvēm Latvijā. Iespēja uzkāpt 37 metrus augstajā  bākas tornī, kuram ir dubultcilindra konstrukcija. Šāda veida dubultcilindru bākas 18.–19. gadsimtā Eiropā izmantoja arī kā aizsardzības būves ienaidnieka uzbrukuma gadījumam.
2.- eiro personai
Mājupceļš.
Ap plkst. 22:00 atgriešanās
 Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

CĒSIS UN KONCERTZĀLE, LĪGATNE, BUNKURI, ALAS UN VĪNS.

€ 25.- + apsk.v.
15/8/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Vidzemes koncertzāle Cēsis
Daudzfunkcionāls kultūras centrs – tāds ir šīs būves žanra apzīmējums. Par šo daudzfunkcionalitāti liecina akustiskā koncertzāle ar 800 vietām, kamerzāle ar Ugāles meistara Jāņa Kalniņa restaurētām ērģelēm, vēl viena kamerzāle, kurā tiek rādīts kino, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas mācību telpas, Vidzemes kamerorķestra un amatierkolektīvu mēģinājumu telpas, mākslas galerija un kafejnīca. Te notiek koncerti, multimediāli pasākumi, teātra izrādes, izstādes, kinoseansi, starptautiskas un Latvijas mēroga konferences, vārdu sakot viss, kas nepieciešams laikmetīgi noskaņotam un pēc jauniem iespaidiem alkstošam cilvēkam.
Cēsis, Cēsu vecpilsēta
Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem provinces muzejiem Latvijā. Kopš dibināšanas muzeja krājums veidots, lai daudzpusīgi parādītu Cēsu pilsētas un novada īpašo vietu un devumu Latvijas kultūrvēsturē.
Jaunajā pilī notiks ceļojošās izstādes ''Johana Kristofa Broces (1742-1823) Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā'' atklāšana. Ar šo izstādi jau bijusi iespēja iepazīties 15 valstīs – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Ukrainā, Baltkrievijā, Gruzijā, Krievijā, Polijā, Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Somijā, Austrijā, Vācijā, Izraēlā. Pasākumi galvenokārt organizēti sadarbībā ar Latvijas vēstniecībām ārvalstīs.
Līgatne
Padomju slepenais bunkurs, īpaši slepenais objekts ar segvārdu „Pansionāts"
Deviņus metrus zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā. Viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā. Spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu. Līdz mūsdienām saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums!
Alas, pagrabi 
Izkalti smilšakmeņos Līgatnes upes ielejā un Gaujas pamatkrastā Ānfabrikas klintī, Alu iezī (Lustūzī), Rīgas kalna, Remdenkalna un Spriņģu kalna nogāzēs, Līgatnes kreisajā krastā tieši papīrfabrikas teritorijā, lejpus papīrfabrikas abos Līgatnes krastos, tās lejtecē pie ietekas Gaujā, Gaujas pamatkrastā Gaujasmalā un vēl citur. Šīs alām līdzīgās telpas ir piemērotas kartupeļu un dārzeņu uzglabāšanai. Lielākās daļas Līgatnes pagrabu l < 5 m, taču daļa pagrabu atzarojas no garām ejām. Pavisam Līgatnē saskaitīti 150 atsevišķi pagrabi un 13 pagrabu sistēmas ar 170 pagrabiem.
Vīna degustācija Līgatnē
Vīna pagrabiņš atrodas Līgatnē, Lustūža klintī. Saimnieka hobijs ir vīna gatavošana pēc senām senču receptēm, no Līgatnē ievāktiem augļiem un ogām. Mājas vīnu degustācijā piedāvājam vairākas šķirnes kā, piemēram, upeņu, jāņogu, dzērveņu, rabarberu, ābolu u.c. Ir degustācijas komplektiņš gan vīna baudītājiem, gan šoferīšiem un bērniem.
Līgatnes pārceltuve
Prāmis pār Gauju Līgatnē ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Prāmi veido 2 kopā sastiprinātas laivas, uz kurām ir dēļu klājs. Pāri upei nostieptā trose neļauj prāmi aiznest pa straumi uz leju, bet no krasta uz krastu to pārvieto straumes spēks.
Vienkoču parks
Vienkoču parks popularizē zaļo dzīvesveidu un dabas materiālu izmantošanu, bet visvairāk koku, no kā arī top vienkoči. Parkā aplūkojamas vienkoču laivas, krēsli, skulptūras, gaismas ķermeņi un citi koka izstrādājumi. Ir izveidota taka ar dažādu aizsargājamu dzīvnieku koka skulptūrām un apskatāms Kokamatniecības muzejs ar seniem kokapstrādes darbagaldiem un instrumentiem. Šeit ir izvietoti dažādu vēsturisku celtņu maketi kā, piemēram, Nurmižu un Paltmales muižu maketi, Līgatnes papīrfabrikas pirmo papīra dzirnavu un BEIWERK vēsturiskā korpusa maketi u.c. Parkā ir apskatāma Latvijā pirmā smilšu maisu māja, kuras celtniecībā ir izmantotas arī citas naturālās būvniecības idejas.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

LUBĀNAS NOSLĒPUMI, KUČURU DZIRNAVAS UN KAZIŅAS BĒRZAUNĒ

€ 27.- + apskates vietas un degustācijas € 10.-
16/8/2020
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klusums, neskarta daba, vide, kur atpūsties un veldzēt dvēseli. Šeit Jūs atradīsiet visu nepieciešamo domu, prāta un dvēseles sakārtošanai! Iepazīsiet aizrautīgus novadniekus un viņu lolojumus.
AKMEŅU PARKS "VAIDAVAS"
"Vaidavu" saimniekam Vilnim ļoti patīk dažādas dabas formas, viss, ko var ieraudzīt brīvā dabā, lai tie būtu akmeņi, koki vai puķes. Bet akmeņi būs tikai viena no piecām kolekcijām, ko varēsiet šeit apskatīt!
Akmeņu parks „Vaidavas" ir viena no Latvijas lielākajām akmeņu kolekcijām (~4000), kas izvietota apmēram 2 ha platībā. Pirmais akmens nokļuvis dārzā 1973.gadā. Visi akmeņi "Vaidavās" ir tikai un vienīgi ar pozitīvu enerģiju.
Brauciet ciemos uz "Vaidavām" skatīt kolekcijas, turklāt saimniekam nekas nebūs pretī, ja kolekcijas tiks papildinātas ar skaistu akmentiņu Jūsu atvestā krūzītē!
LUBĀNAS PILSĒTAS APSKATE
LUBĀNAS NOVADA TŪRISMA UN KULTŪRVĒSTURISKĀ MANTOJUMA CENTRS
Pašreiz centrā ir apskatāmas pastāvīgas ekspozīcijas par Lubānas novada ievērojamākajām personībām:
dzejnieci Broņislavu Martuževu;
operdziedoni Jāni Zāberu;
dzejnieku Jāni Gavaru;
mākslinieku Rūdolfu Pinni;
folkloristu un mācītāju Mārtiņu Celmiņu;
politiķi Hugo Celmiņu;
fotogrāfu Alfredu Grāveru;
Latvijas armijas pirmo virspavēlnieku Oskaru Kalpaku
Kučuru dzirnavas un muzejiņš
Kazu saimniecība „Līvi” top rets dzīvais kazas siers, kādu Latvijā var sastapt tikai dažviet. Ciemos aicina ražotnes saimnieki - izrādīt mazo ražotni, pastāstīt par siera specifisko tapšanas procesu, kā arī pašu gardumu nobaudīt.
Vakariņas - degustācija (kazas siers, tomātu zupa, maize).
Iespēja iegādāties 6 veidu sierus un gaļas konservus
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Atpūta Costa Del Sol (Airbaltic) 19.-26.08./ 09.-16.09./ 16.-23.09.

no 549 € + ekskursiju-transporta pakete 199 €
19/8/2020
Dzīvošana 3* viesnīcās ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Pakete ar 7 vakariņām 50 €

GARANTĒTS! Viesmīlīgā Gruzija (Airbaltic) 19.-27.08.; 09.-17.09.; 07.-15.10.; 14.-22.10

no 409 € + ekskursiju - transporta pakete 159 €
19/8/2020

PUDEĻU DĀRZS, BALVI UN ĪSTS LATGALES ALUS

€ 29.- + apsk. v.
21/8/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze Ieriķos
Unikālais Pudeļu dārzs Gulbenes pusē, kas priecē ar neparastiem vides objektiem. Pudeļu dārzā skatāmi dažāda veida vides objekti, kas veidoti no stikla pudelēm. Dārzā ieraudzīsiet ezīti, suņu būdu, stārķa ligzdu uz veca skursteņa, latvju zīmju salu u. c. objektus, viens no lielākajiem ir buru laiva, kas veidota no vairāk nekā 150 šampanieša pudelēm.
Pudeļu dārzā 13 gadu laikā ir izveidoti vairāk nekā 20 dažādi vides objekti, kas ir ne tikai apbrīnojams papildinājums kopējā vides ainavā, bet arī saimniecībā noderīgs darinājums.
Arī jūs variet piedalīties pudeļu dārza veidošanā, un tukšas, tīras stikla pudeles nogādāt saimniecībā, lai varētu īstenot idejas par jaunu objektu veidošanu.
BALVI
Balvu ievērojamāko vietu apskate vietējā gida pavadībā un ciemošanās modernajā Balvu muzejā.
Balvu muižas apbūve, parks un Lāča dārzs
Muižas pils celta 18.gs. beigās, divas reizes nodegusi, atjaunojot ievērojami pārbūvēta un piemērota skolas vajadzībām. Pils ēka ezera krastā piesaista gan iebraucēju, gan pašu balvēniešu uzmanību. Šobrīd muižas pilī atrodas Balvu Porofesionālā un vispārējā vidusskola. Pils zāle 2.stāvā var lepoties ar vienu no labākajām akustikām Latvijā.
Muižas klētī atrodas Balvu novada muzejs.
Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgos izteiksmes veidos un valodā tiek atspoguļota tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas Ziemeļlatgales vērtības. Balvu Novada muzejā sasniegts ilgi lolots mērķis - izveidots mūsdienīgs muzejs, kurā izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažāda vecuma un interešu grupām.
Ieejas maksa 2,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,50 EUR
Gida pakalpojumi: muzejs, pilsēta, muižas apbūve 20.00 EUR grupai
Lāča dārzs – kādreizējais muižas augļu dārzs, ko ieskauj lazdu aleja. Dārza vidū – dzimtcilvēku raktais dīķis ar saliņu. Šobrīd te izveidots savdabīgs akmeņu dārzs ar 23 kompozīcijām, ko veido 49 akmeņi.
Iecienīta atpūtas vieta ir arī pilsētas parks, pastaigas kurā vairs nav tikai muižnieku privilēģija. Agrāk aiz tā atradušies muižas vārti, kurus rotājis uzraksts “Suņiem un zemniekiem ieeja aizliegta“. Šodien te atrodas brīvdabas estrāde, bez kuras pilsētas kultūras dzīve vasarā būtu grūti iedomājama. 2017. gada 5. augustā parkā atklāts vides objekts "Gaiss", kas ir lielākais vēja stabuļu ansamblis pasaulē. "Gaiss"  veidots kā simbolisks koks, kas reaģējot uz gaisa kustību, ar vēja stabulēm rada mūziku. Vēja zvanu koks sastāv no 324 vēja stabulēm, uz kurām ir attēloti visu Latgales novadu ģerboņi un kuru ieskandina 48 vēja zvani.
Piemineklis Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem – tautā saukts „Staņislavs” ir kļuvis par brīvības simbolu, kas pulcē balvēniešus gan valsts svētkos, gan piemiņas brīžos.
Balvu Romas katoļu baznīca – tā saista ne tikai ar savu ievērojamo mūžu – vairāk kā 200 gadi, bet arī ar īpatnējo arhitektonisko veidolu. Baznīca atjaunota 2004.gadā.
Strūklaka "Plaukstošā ūdensroze" Balvu pilsētas parkā
Senlietu privātkolekcija “Saipetnieki”
Senlietu privātkolekcija “Saipetnieki” sākta veidot 2002. gada vasarā, kad tika pārvests vecs motors, kas kļuva par aizsākumu tagadējā muzeja ekspozīcijai. Tagad muzejā apskatāmi jau vairāk nekā 5 000 dažādu eksponātu. Senlietu privātmuzejs sniedz priekšstatu par to, kā Latgales ziemeļaustrumu pusē mūsu senči dzīvojuši no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 70. gadiem. Kolekcijā iekļauti gan seni sadzīves priekšmeti un lauksaimniecības darbarīki, gan arī dažāda tehnika un transportlīdzekļi. Muzeja apkārtni vasaras mēnešos papildina daiļdārzs, kas ietver neskaitāmas krāšņu puķu kompozīcijas, strūklakas, austrumu meditāciju tiltiņu, dīķus, pergolu, lapenītes u.c.
Ieejas maksa 3,00 EUR, pensionāriem – 2,00 EUR, bērniem – 1,00 EUR
Mājas alus ražotnes „Kolnasāta” devīze ir „Šeit top īsts Latgales alus!” Māju saimnieks Dainis Rakstiņš ir īsts latgalietis. Atšķirībā no lielākās daļas ražotņu, kur vismaz daļa procesa tiek mehanizēts, šī patiesi ir īsta mājas alus ražotne, un katrs burtiskā nozīmē var pielikt roku alus darināšanas procesā – malt miežus vai vārīt apiņu novārījumu... Beigās atliek vien izbaudīt svaigi gatavotu brūvējumu, piekožot saimnieka sagādātās uzkodas – lauku labumus latgaļu gaumē. Būs arī uz ugunskura vārīta zupa. Aktīvā atpūtas piekritējiem - loka šaušanas iespējas.
Cena tiks precizēta.
Ap 22:00 atgiešanās Jelgavā
Gids – grupas vadītāja Silvija Batraka

PEIPUSS, VECTICĪBNIEKI, SĪPOLI UN ZIVIS

€ 31.- + apskates vietas € 16.- un pusdienas € 7.50
22/8/2020
6:30 izbraukšana no Jelgavas
Alastkivi pils būvēta 19. gadsimta otrajā pusē,. Tagad tajā ir iespējams apmeklēt igauņu komponistam Eduardam Tubinam veltīto muzeju, iedzert kafiju pils restorānā un nopirkt arī kādu suvenīru.
Vecticībnieku ciemi pie Peipusa – Varnja, Kolkja, Nīna, neliela atpūta pie Peipusa ezera
Pusdienas pie Peipusa ezera, kur nobaudami vienkārši mājas ēdieni šejieniešu gaumē.
Unikālais vecticībnieku muzejs, kur redzēsiet tradicionālo apģērbu, amatniecības un darbarīkus, sadzīves priekšmetus un vecticībnieku reliģiskos piederumus.
Sīpoli
Kallastes Sarkanās klintis rudais devona smilšakmens atsegums stiepjas nepilna kilometra garumā, sasniedzot vairāku metrus augstumu. Klintīs izveidojušās nišas, padziļinājumi, savdabīgas arkas un nelielas grotas.
Ap 22:30 atgiešanās Jelgavā

AGLONA, ENERĢĒTIKAS MUZEJS UN VĪNGLIEMEŽU AUDZĒTAVA

€ 29.- + apsk. v.
22/8/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas
ENERĢĒTIKAS MUZEJS ĶEGUMĀ
Muzejā ikviens interesents – no zinātkāra bērna līdz nozares ekspertam – var smelties jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un attīstību.
Muzejs izveidots 1995. gadā. Tas atrodas Daugavas kreisajā krastā, Ķeguma spēkstacijas teritorijā, 1905. gadā celtā ēkā un tai piegulošā teritorijā. Muzejs vāc, apkopo un eksponē visu trīs Daugavas hidroelektrostaciju (HES) dokumentus. Muzeja galvenajā ēkā izvietota pastāvīgās ekspozīcijas zāle, krājuma glabātuve, izstāžu zāle, apspriežu u. c. telpas. Iespējams iepazīties ar Daugavas hidroenerģijas izmantošanas pirmsākumiem līdz Ķeguma HES uzcelšanai. Āra laukumā novietota 1939.gadā uzstādītā pirmā spēkstacijas turbīna. Muzejā ir materiāli par Pļaviņu HES, Rīgas HES un Ķeguma HES-2 būvēm. Ārpus muzeja teritorijas iespējams apskatīt zivju ceļu, Ķeguma HES - 1 vadības telpu, unikālus vārstuļu aizvarus.
VĪNGLIEMEŽU AUDZĒTAVA PREIĻOS „Ošu mājas”
Saimnieki nodarbojas ar visai netradicionālu, Latgalei neraksturīgu un modernu lauksaimniecisko ražošanu - vīngliemežu audzēšanu.
Jūs iepazīsiet vīngliemežu dzīvi, redzēsiet vietu, kur tie aug, kā arī dzirdēsiet saistošu saimnieka stāstījumu par šīm neparastajām, laiskajām un gardajām radībām, par to ikdienu un pat privāto dzīvi!!! Interesantās ekskursijas noslēgumā notiks arī vīngliemežu degustācija, izrādās, ka tos var pagatavot neskaitāmos veidos!

Iespējams iegadāties gatavo produkciju - vīngliemežu gaļu un suvenīrus, ar gliemeža un Preiļu novada simboliku, kurus ir izgatavojuši vietējie amatnieki.
Apskate un degustācija 4.00 EUR
AGLONAS MAIZES MUZEJS
Tā ir īpaša vieta, kur iespējams izbaudīt patiesu latgaliešu viesmīlību un sirsnību. Muzejā apmeklētājus uzņem pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu. Saimniece Vija visiem rada mājas noskaņu un iespēju nokļūt pasaulē, kurā aizraujošā stāstā var iepazīt rudzu maizītes „ceļu”, sākot no zemē iesētiem graudiem līdz brīdim, kad uz kļavu lapām tiek veidots klaipiņš. Muzejā deg sveces, uz galda māla krūzēs kūp zāļu tēja, uz linu galdauta smaržo rudzu maize, visi aicināti uz svaigas maizes degustāciju, zāļu tējas un Latgales kulinārā mantojuma ēdienu baudīšana.
Turpat atrodas arī maizes ceptuve un veikals, kurā iespējams iegādāties svaigi ceptu Aglonas maizīti un konditorijas izstrādājumus. Veikalā var nopirkt arī vietējo amatnieku darbus.
Apskate un degustācija 4.00 EUR

AGLONAS BAZILIKA
celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Katru gadu 15. augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. Aglonas bazilika ir viena no pazīstamākām svētvietām pasaulē, iekšpusē atrodas krusta velves, arkas, kolonnas, kas bagātīgi dekorētas rokoko stila rotājumiem. Aglona un tās sirds nenoliedzami ir Aglonas katoļu baznīca ir Latvijas katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta.

Biļešu cenas: 1,50 EUR ; pensionāriem,  skolēniem 1,- EUR
KRISTUS KARAĻA KALNS
 ir unikāls skulptūru komplekss, kas atklāts 2006. gadā 2km attālumā no Aglonas bazilikas. Tas atrodas Egles ezera krastā. Skulptūru parks tiek veidots pateicībā Dievam, Jēzum Kristum kā garīga vieta, kur cilvēkiem smelties dvēseliskas vērtības.

Koka skulptūru kompleksā Kristus karaļa kalns izvietotas 54 skulptūras par Bībeles sižetiem, koka baznīca, Paradīzes dārzs, Noasa šķirsts. Skulptūrdārzu ieskauj dekoratīvo stādu dārzs no 650 augiem un 120 augļu kokiem. Pāri dīķiem slejas divi 17 m gari tilti.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

 

SĀREMĀ, MUHU SALA, KURESĀRE, PANGAS KLINTS, ANGLAS DZIRNAVAS, SIRVES PUSSALA (2 dienas, nakts SPA viesnīcā!)

€ 94.- + apsk.v. € 18.- / pens., skol., stud. uzrādot derīgu apliecību!) € 14.- + pusdienas € 12.- (pirmajā dienā)
22/8/2020
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pašu gatavots suvenīrs € 10.-
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
Nakšņošana SPA viesnīcā Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Pieejams baseins, sauna, sporta zāle un mini akvaparks (iekļauts naktsmītnes cenā).
Iespēja izvēlēties kādu no SPA procedūrām (piesakoties līdz 21.04.!)

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

JAUNPIEBALGA, „BAŅUTAS” MUZEJS, BALTĀ MĀLA TRAUKI UN VIESOŠANĀS ZEMNIEKU SAIMNIECĪBĀ „LIELKRŪZES”

€ 26.- + apsk. v.
23/8/2020
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos
Izbaudīsim šosejas Vecpiebalga - Jaunpiebalga līkločus!
Autoceļa posms Vecpiebalga - Jaunpiebalga ir viens no skaistākajiem Latvijā! Pakalni, ezeri, lauku sētas, ganības un ceļa nebeidzamie līkloči!
Ierašnās ekoloģiski tīrākajā Latvijas novadā Ķenča dzimtenē – Jaunpiebalgā
Jaunpiebalgas Svētā Toma evanģēliski luteriskā baznīca (Ziedojums) – viens no lielākajiem Latvijas lauku dievnamiem ar 800 sēdvietām, ozolkoka altāri un kanceli. Baznīca iesvētīta 1804.gada 4.jūlijā. 2011.gada rudenī tika pabeigta baznīcas torņa fasādes un ārsienu restaurācija un krāsošana, bet 2013. gada vasarā pabeigta baznīcas interjera vērienīgā restaurācija.
Pie baznīcas atrodas tēlnieka Kārļa Zāles un arhitekta Aleksandra Birzenieka veidotais piemineklis Brīvības cīņās kritušajiem Jaunpiebalgas draudzes locekļiem.
Jaunpiebalgas novadpētniecības muzejs (Ziedojums)
Muzejs veidots kopš 1977. gada. Ekspozīcijas par Piebalgu un piebaldzēniem, etnogrāfiski priekšmeti, skolu vēsture. Vari pamēģināt rakstīt ar tinti un spalvaskātu!
Muzejs atrodas Jaunpiebalgas vidusskolas parka teritorijā, kur ir arī skolēnu veidotā dabas un izziņu taka „Mēs - savai skolai”.
Izziņas takā var aplūkot 16 objektus, kurus veidojuši skolēni, viņu vecāki un skolotāji. Tie ir: vēja stabules (koka veidojums), veterānu aleja, koka guļbūves aka, muzejs, dažādi akmens veidojumi. Takas garums 600 m.
Izstāžu zāle “Velves” (Ziedojums)
Senās muižas klēts (tagad kultūras nams) pagrabos ierīkota izstāžu galerija, kurā apskatāmi Piebalgas mājamatnieku, lietišķās un tēlotājmākslas studijas dalībnieku, mākslas skolas audzēkņu un profesionālu mākslinieku darbi.
Viņķu kalns un skatu tornis
Uzkāpsim Viņķu kalna tornī, pasapņot! Lai tā uz brīdi ir arī TAVA Piebalga!
Skatīsim un iepazīsim Jaunpiebalgu no augšas. Viņķu kalns ir augstākā un gleznainākā vieta Jaunpiebalgā. Skatu tornis “Viņķu kalnā” ir 17,8 metrus augsts. Torņa konstrukcija ir apgleznota ar mākslinieces Sandras Strēles latviešu zīmēm un rakstiem.
Pusdienas zemnieku saimniecībā “Lielkrūzes” - zupa (cena tiks precizēta) “Lielkrūzes” ir veselīgas vides saimniecība.
Skrāģu krogs un Pirmās latviešu nacionālās operas ”Baņuta” muzejs
Muzejs, pirmās latviešu operas „Baņuta” libreta autora, Artūra Krūmiņa dzimtajās mājās „Skrāģu krogā”. 2011.gada 2. jūlijā, Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagasta Skrāģu krogā durvis vēra režisora, Rīgas Pieminekļu aģentūras vadītāja Gunta Gailīša izlolotais "Baņutas" muzejs. Daudzu cilvēku priekšstatos "Baņuta" ir latviešu klasiskās mūzikas simbols, jo tajā ir visi senatnes atribūti - burvis, ticējumi, cilvēku dzīves fundamentālākās vērtības - mīlestība, nāve, vīriešu sāncensība, konflikts starp mīlestību un saistībām, ko izsaka pienākums. Tā ir arī lieliska mūzika! Tā nav uzbāzīga, bet gan atturīga, tēlaina; tajā stilā, ko Kalniņš bija izkopis savās kordziesmās. Tāpēc "Baņuta" ir daudziem tik mīļa.
Muzeju dabiski papildina Baņutas parks – tajā iekārtotā skatuve pirmajam operas brīvdabas uzvedumam dabiski iekomponēta ainavā.
Apmeklējuma maksa 3 € /pers.
Kupolmājas un baltā māla darbnīca "PuuceStudio"
Dabas iedvesmoti balti māla trauki un dekori, stāsti par draudzību ar mālu, Piebalgas pļavām, un to, kā daba iedvesmo radīt. Saimnieces draudzība ar
balto mālu aizsākusies 2013. gadā, un tā turpinās joprojām – gan funkcionālos traukos, gan smalkos mājas un dārza dekoros. Šeit šķīvīši un krūzītes rotājas ar smalkiem, lapu, ziedu un zariņu rakstiem.
Iespēja iegadāties dekoratīvus traukus un interjera priekšmetus.
Šeit iepazīsimies arī ar kupolmājām – Latvijas ainavai neierastām, bet interesantām un funkcionālām.
Apmeklējuma maksa 3 € /pers.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

STRAUSI, ZIEPES UN GOBELĒNI SALDUS APKĀRTNĒ

€ 25.- + apsk.v.
23/8/2020
STRAUSI, ZIEPES UN GOBELĒNI  SALDUS APKĀRTNĒ
Plkst. 8:00 izbraukšana no Jelgavas
Ziepju darbnīca ‘’Ezervanna’’ Bikstos- ziepes ar stāstu! Iespēja arī iegādāties! 3.- eiro personai
Tekstildarbnīca ‘’Austrumi’’pie Saldus. Tur savus tuvās un tālās mākslas izstādēs atzinību guvušos krāšņos gobelēnus auž tekstilmāksliniece Baiba Rītere. Viņa iepazīstina darbnīcas apmeklētājus ar gobelēnu aušanas procesu, specifiku un krāsu nozīmi. 3.- eiro personai
Saldus Jaņa Rozentāla mākslas un novadpētniecības muzejs. Muzeja sākums meklējams 1947. gadā. Šobrīd tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatāmi mūsu glezniecības lielmeistara agrīnā perioda oriģināldarbi, bet nedaudzās ģimenes un personiskās lietas sniedz ieskatu mākslinieka tā laika ikdienā. 2.- eiro personai
Pusdienas kafejnīcā ‘’Terase’’. Piedāvājumā : pamatēdiens (vista), biezpiena deserts, dzēriens.6.- eiro personai
Pastaiga Cieceres dabas takā gar Cieceres upi Saldus centrā. To ieskauj margas, nav kāpņu un stāvu pacēlumu. Turklāt - tā ir vienīgā dabas taka, kas izveidota pilsētas centrālajā daļā un ļauj izzināt dabas elementus pilsētas vidē. Takas garums  370 metri.
Lielākā strausu audzētava Latvijā ‘’Nornieki’’. Varēsiet apskatīt vienkopus vairāk kā 100 strausus, kā arī Āfrikas būru šķirnes kazas. Gids izstāstīs visu par šo dzīvnieku dzīves ciklu, audzēšanu, uzbūves īpatnībām u.c. Neliela degustācija 4.- eiro personai
Iespēja iegādāties strausu gaļas produktus, spalvas , ziepes u.c.
Pastaiga pie Skrundas muižas un skats uz Ventu no muižas terases.
Mājupceļš
Ap plkst. 20:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

Aktuāli! SLOVĀKIJA - KALNU, GLEZNAINAS DABAS UN VĒSTURES BAGĀTĪBU ZEME (6 dienas) 25. - 30.08.

285 euro
25/8/2020
1.diena. Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00., Saldus 4.50, Jelgavas 6.10, Rīgas plkst.7.00.
Brauciens cauri Lietuvai.
Naktsmītnes Kielce trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
2 diena. Kielce  sens Polijas reliģijas centrs. 12. gadsimtā  Krakovas bīskaps uzcēla koka baznīcu sena tirgus vietā un vieta kļuva par bīskapa īpašumu. Dažus gadus vēlāk bīskapija te uzcēla pirmo mūra dievnamu, bet dažus gadsimtus vēlāk tika celta jau renesanses stila bīskaps pili.
 
Zalipie gleznoto ziedu ciems. Ciemats Zalipie ir mājvieta burvīgai tradīcijai. Vairāk nekā pirms gadsimta ciema sievietes sāka apgleznot savas mājas cenšoties vasaru ienest savā ikdienas dzīvē arī drūmajos rudens un garajos ziemas mēnešos. Tagad ciematā zied viss- gan vecās akas, gan bišu stropi, gan suņu būdiņas, gan saimniecības ēkas.
 
Kopalnia soli bochnia pirmsakumi meklējami jau 1248 gadā, kad Kazimirs Lielais te atklāja sāsraktuves. Ar šīm sālsruktuvēm saistās daudzas leģendas un teikas. Pazemes raktuvēs dosimies ar pazemes vilcieniņu .Raktuvju un seno Polijas vēsturi varēsim skatīt multimediju izstādē, kas atraktīvā veidā rāda notikumus Polijā. Te atdzīvojas gan senie karaļi, gan raktuvju strādnieki...
 
Nakts viesu namā ar brokastīm.
3.diena. Zem pilskalna atrodas brīvdabas muzejs,kas iepazīstina ar etniski jauktā reģiona kultūras vērtībām. Muzeja lepnums ir koka dievnami ar krāšņām ikonām. Kopā ar muzeja gidi iepazīsim slovāku tautas vēsturi gadsimtu garumā.
 
Ciemosimies kalnu ganībās pie vietējiem aitu ganiem, lai iepazītu seno ganu profesiju un degustētu aitu sieru.
.
Pienīnu kalnu nacionālajā parkā dodamies izbraucienā pa Dunajecas upi ar plostiem. Plostnieki košos kalniešu tērpos vadīs plostus garām stāvām klinšu grēdām. Atliek tik priecāties un baudīt dabas skaistumu.


Kopīgas vakariņas un lustēšanās. Nacionālie ēdieni, mūzika un dažādi pārsteigumi.
 
Nakts viesu namā ar brokastīm.
4.diena.Ar mazo kalnu vilcieniņu dosimies Augstajos Tatros pārvarot 255 metru augstuma starpību un izbaudīsim dabas takas ūdenskritumu ielejā. Ļausimies sajūtām kādas pārņēma karalieni Elizabeti uzturoties Augstajos Tatros.
 
Meža aukstā ūdens ūdenskritums plūst cauri milzīgiem akmens bluķiem un rada savā ceļā skaistas ūdens kaskādes, dārdoņu, kas dzirdams visā apkārtnē.
 
Relaksēsimies Vrbovas sēra termālajos baseinos, kuru ūdeņiem piemīt unikālas ārstnieciskas īpašības. Šeit iespējams relaksēties divos sēdošos baseinos ar tekoša ūdens strūklu un patīkamu temperatūru līdz 38 ° C vai kanāla baseinā ar masāžas strūklu ar temperatūru 32 ° C, kas lieliski masē muskuļus. Peldētāji novērtēs 35 m peldbaseinu ar 28 ° C temperatūru, bet jaunākajiem ēkas iekšpusē ir peldbaseina mārīte ar patīkamu 32 ° C temperatūru.  


Kopīga vakariņošana vietējā krodziņā, kur sirdi plosa neaizmirstamas čigānu dziesmu melodijas.Šajos apvidos klīst leģendas par slovāku Robinu Hudu – laupītāju Janušeku, kurš arī senlaikos aplaupījis bagātos un visus salaupīto atdevis nabagajiem ļaudīm. Krodziņā baudīsim slovāku nacionālos ēdienus un dzērienus.


Pastaigu taka virs koku galotnēm kilometra garumā ļaus baudīt no putna lidojuma augstumiem Slovākijas neparasti skaisto dabu, elpu aizraujošs skats pavērsies no 32 metrus augstā skatu torņa.


Ar kalnu pacēlēju dosimies uz Augstajiem Tatriem, lai izbaudītu kalnu varenību.


Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
6.diena. Mājupceļš. Vēlu vakarā ierašanās mājās.
CEĻAZĪMES CENA: 285 euro
Cenā ietilpst:
transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, piecas naktis trīszvaigžņu viesnīcās, viesu mājās ar brokastīm, pavadošā gida pakalpojumi.
Papildus izdevumi:
 Pacēlājs Augstajos Tatros un pastaigu taka virs koku galotnēm– 20 euro
Bochnias sāls raktuves ar vietējo gidu- krievu valodā 42 zloti
Zalipie gleznoto ziedu ciems 15 zloti
Slovāku brīvdabas muzeja apmeklējums ar vietējo gidi 7 euro
Vrbovas sēra termālie baseini 9 euro
Pienīnu kalnu nacionālajā parkā brauciens ar plostiem, vakariņas ar dzīvo mūziku 25 euro
Kalnu vilcieniņš Augstajos Tatros 9 euro
kalnu ganībās aitu siera degustācija – 5 euro
Vakars slovāku krodziņā ar čigānu mūziku 25 euro

GARANTETS! BALTKRIEVIJA UN SENĀ LIETUVAS LIELKŅAZISTES ZEME. 2019.gada 28.-30.augusts (3 dienas) Brīvas 2 vietas!

159 euro
28/8/2020
BALTKRIEVIJA UN SENĀ LIETUVAS LIELKŅAZISTES ZEME.
2019.gada  28.-30.augusts
1.diena. Izbraukša no Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50, Dobeles 5.30, Jelgavas 6.00
Karaliskā pilsēta Grodņa,  no kurienes sākās Lietuvas Lielhercogiste. Seno Grodņu uzskata par pilsētu- muzeju. Runājot par Grodņu, bieži vien ir jāizmanto vārdi “visvairāk”, „vienīgais”, „pirmais”. Šī ir "lielākā" Eiropas pilsēta Baltkrievijā. Vienīgā, kurā ir tik daudz reliģisko pieminekļu, kurus neskāra postošs ateisma vilnis. Vienīgā karaļa rezidence Baltkrievijā ar divām pilīm. Pirmā aptieka, medicīnas akadēmija, botāniskais dārzs, pirmais un senākais torņa pulkstenis, pirmais zooloģiskais dārzs Baltkrievijā atrodas arī Grodņā.
Pirmais leļļu teātris Baltkrievijā Jums vērs savas durvis un atklās noslēpumainās un leģendām  bagātās aizkulises. Teātra mākslinieki jums pastāstīs  teātra vēsturi, parādīs, kur  dzīvo viņu lelles. Jūs gaida pastaiga teātrī, vizīte teātra muzejā, leļļu noliktavā un darbnīcās.  Varēsiet izbaudīt meistarklasi  un paši savām rokām  radīt brīnumu ļaujot lellēm atdzīvoties.
Dieva mātes- Marijas  pareizticīgo katedrāle Grodņā tika uzcelta   1907. gadā, godinot krievu karavīrus, kuri gāja bojā Krievijas un Japānas karā.           
Vakariņas ar nacionāliem baltkrievu ēdieniem un bagātīgu folkloras programmu. Neizpaliks ne jautra dziedāšana, ne  jestri danči.
Nakts  trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.                                                                                         
2.diena.  Pilsētas nomalē ir ļoti skaista 12. gadsimta pareizticīgo baznīca - Borisoglebskaja , kas celta kā klosteris, tālab atstatus no pilsētas kņadas. Unikālā celtne celta no akmeņiem un speciāliem ķieģeļiem, sienās veidojot krustu zīmējumus, izmantojot dažādas krāsas materiālus. Krustu motīvi kā brīnišķi akmens ziedi grezno baznīciņas sienas. Tāda sajūta, ka mūki, kas agrāk tur dzīvojuši un lūgušies, vēl aizvien tur staigā un pieskata visu. Un pārņem sajūta, ka baznīcā tik tiešām mājo Dievs visdažādākajos savas izpausmes veidos.
Jaunā pils iepazīstinās ar savu teikām un nostāstiem bagāto vēsturi un cilvēkiem, kuru liktenis ir saistīts ar Karalisko pili.
Vecā Grodņas pils radās jau  11. gadsimtā  un piedzīvojusi gan poļu, gan lietuviešu valdnieku laikus.
Iepirkšanās Grodņas lielveikallā
Pusdienas  restorānā „Zevana pils”, kas uzcelta, kā bagāta muižnieka māja, rotāta ar ambiciozām viduslaiku stila gravīrām.  Viesus gaida Sofijas, Mednieku, Lielā zāle, Tējas istaba, Lauku svētnīcas istaba. Te katrs var apmeklēt   dendrāriju ar vairāk kā 400 augiem; Zoo parku, zirgu staļļus un manēžu; partizānu nometni ar zemnīcām. Par Baltkrievijas senatni te liecina  senās mednieku un zvejnieku mājiņas.
Sviatskas pils un parka ansamblis ir 18. gadsimta arhitektūras piemineklis un  atgādina Franču Versaļu.
Dosimies skaistā ceļojumā ar kuģīti  pa īpaši aizsargājamo UNESCO dabas teritoriju. Brauciena laikā neizpaliks arī  paceļamo slūžu šķērsošana, kas braucienu padarīs iespaidiem bagātāku.
Greznā atpūtas kompleksā vakarēšana  Baltkrievu stilā ar humoristisku koncertu un nacionālo ēdienu, dzērienu baudīšanu. Neizpaliks tradicionālās  Baltkrievijas dejas,  kas sniegs  lielisku iespēju  atpūsties un izbaudīt Baltkrievijas  viesmīlību.
Meistarklase  nacionālo ēdienu pagatavošanā un protams arī degustēšanā.
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
3.diena.Druskininku nosaukums ir cēlies no vārda „sāls” lietuviski „druska”. Ar Druskininku sāļo avotu dziednieciskajām īpašībām pirmie pārliecinājušies vietējie zemnieki, kuru noberztās kājas ātrāk sadzijušas, bradājot pa strautiem Nemunas krastos. Dosimies arī mēs uz paviljoniņu, lai izbaudītu  izsmalcināto minerālūdeni, kas atnesis slavu kūrortam. Iegādāsimies lietuviešu rupjmaizi ciemakukulim, kas Lietuvas laukos līdz pat divdesmitajam gadsimtam bija pamatēdiens. Neatstās vienaldzīgus arī „lietuviešu zelts”-dzintars, no kura tiek izgatavotas unikālas rotaslietas un neparasti mākslas izstrādājumi. Lietuvieši kopš seniem laikiem ne tikai rotājās ar dzintaru, bet ārstēja dažādas slimības, aizsargājās pret nelabiem gariem. Tiek izgatavota pat spēcinoša dzintara tēja.
Brauciens  ar  kalnu vagoniņu ir aptuveni kilometru garš. Tā laikā no 45 metru augstuma paveras skaists skats uz Druskininku apkaimi un Nemunu.
Brīvais laiks Druskininku pilsētā, lai paklejotu pa mazajām ieliņām un nopirktu kādu dāvaniņu mājniekiem.
Ceļazīmes cena: 159  euro.          
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida un Baltkrievijas  gida pakalpojumi, 2  naktis  trīszvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, , veselības apdrošināšana.

Papildus izdevumi;
Pirmais leļļu teātris Baltkrievijā 2 euro
baznīca – Borisoglebskaja – 2 euro
Folkloras vakars ar bagātīgām vakariņām 12  euro
Pusdienas restorānā „Zevana pils”, ar folkloras programmu un kompleksa apskates ekskursiju  14 euro
Vakariņošana baltkrievu stilā ar meistarklasi ēdienu gatavošanā 9 euro
Brauciens ar kuģīti cauri slūžām 5 euro
Papildus naudiņas Baltkrievijā kopā : 54 euro
Brauciens ar kalnu vagoniņu  Lietuvā 5 euro
– ceļošanai derīga pase, pases derīguma termiņam jābūt ne mazākām par 3 mēnešiem

ĀRLAVAS BĀNĪTIS, ROJA, KOLKA, JŪRAS LAIPA UN ZUŠUCIEMA PARKS

€ 26.- + apskates vietas un pusdienas €
29/8/2020
7:30 izbraukšana no Jelgavas.
Braucam caur Talsiem
„Ārlavas bānitis” un Meistars Igurds amatnieku sētā „Kauliņi”
Cena 3.50 EUR / pers.
„Ālavas bānītis” – vienīgais privātais mazbānītis Latvijā
Ārlavas mazbānītis izvadā ciemiņus apļveidā 735 metru garumā ap sakopto lauku sētu pretēji Saules kustībai (kas enerģētiski pareizi), Igurda stāstījumā. Pasažieri brauciena laikā var sēdēt gan koka vagonā, gan uz vaļējas platformas.
Meistars, Skolotājs un harizmātiska Personība – tuvu un tālu ir izdaudzināts Igurds.
Igurds ir radoša personība un īsts nemiera gars – ne velti spējis izveidot Latvijā pirmo privāto mazbānīti, kā arī tādu interesantu spēkratu kā bezzirga drošku.
Amatnieku sētā “Kauliņi” ir plašs suvenīru piedāvājums, kas nāk no radošās Meistardarbnīcas.
Rojas Jūras zvejniecības muzejs
Viesojoties Rojas muzejā, uzzināsiet par Krišjāņa Valdemāra devumu Kurzemes un Latvijas kuģniecības attīstībā, burinieku būvi mūsu piekrastē, zvejniecību un zivjapstrādi no sendienām līdz pat mūsdienām, padomju okupācijas laiku Rojā, kad šeit bija viens no bagātākajiem  kolhoziem  Latvijā – zvejnieku kolhozs “Banga”.
Muzeja izstāžu zālē katru mēnesi apskatāma jauna mākslas izstāde.
Izklaidējošā programmā “Meļu klubiņš” iespējams iepazīties ar trim kurzemniecēm – Mildiņu, Pauliņkundzi un Annu Petrovnu, kuras atraktīvi iepazīstina apmeklētājus ar muzejā neeksponētiem priekšmetiem un kurzemnieku „nešpetno" humoru.
Cena: 1.00 €; skolēniem, studentiem, pensionāriem - 0.50 €; vietējais gids 10.00 € grupai; “Meļu klubiņš” 15.00 € grupai
Pusdienas (tiks precizētas!)
Neliela pastaiga pie Ģipkas baltās kāpas un Ēvažu stāvkrasta.
Baltā kāpa ir apmēram 20 metrus augsta.Tās apskatei izveidota īpaša taka gar Pilsupītes krastiem. Izstaigājot taku, iespējams iepazīties ar to, kā veidojusies smilšu strēle un kā mainījusies daba laika un cilvēku ietekmē. Takas garums ir 900 metru.
Ēvažu dabas taka un stāvkrasts
Labiekārtotā dabas taka atrodas šosejas Rīga-Kolka malā pie Slīteres nacionālā parka robežas. Ēvažu stāvkrasts ir devītais augstākais (līdz 15 m augsts) visā Rīgas jūras līča piekrastē. No kraujas augšmalas paveras jūras panorāma, savukārt pats stāvkrasts atbilstošos laika apstākļos redzams pat no Kolkas raga smailes. Pa kāpnēm iespējams nokāpt līdz pludmalei, kas spēcīgu vētru laika pazūd viļņos. Takas garums ir 300 metru.
Kolkasrags – divu jūru satikšanās vieta un Kolkas raga priežu taka
Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, un tajā vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas jūras līča – viļņu saduršanās. Mūžam mainīgais Kolkasrags ir vieta, kur satiekas saullēkts ar saulrietu, jo no viena un tā paša punkta pārskatāms bezgalīgais horizonts gan austrumu, gan rietumu virzienā. Kolkasrags pavasarī ir ideāla vieta putnu migrācijas vērošanai, vasarā tā ir paradīze atpūtai jūras krastā, bet rudeņos un ziemā tā ir dabas varenības vērošanas vieta. Auto stāvlaukuma maksa 4,50 € / h
Kolkas „skladrauši” un kūpinātas zivis
Nobaudīsim „Ūšu” saimnieces vietējo tradicionālo ēdienu - žograušus (dižraušus, sklandraušus, lībiešu val. — sūrkak) un vietējo zvejnieku kūpinātās zivis.  
Cena pēc vienošanās (tiks precizēta!).
Kolkasraga tuvums, jūras un priežu smaržas piesātināts gaiss, sena vēsture un savdabīga vietas identitāte ir Kolkas rakturiezīmes, kuras uzsūkušas sevī arī Ūšu sēta un tās cilvēki.
Dosimies pastaigā pa 157 metrus garo koka laipu Bērzciemā, kas atvieglo piekļuvi jūrai ar niedrēm aizaugušajā piekrastes teritorijā.
Dosimies pastaigā pa Zušuciema parku, ko rotā mākslinieku radītas skulptūras.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

CEĻOJUMS GAR DIŽJŪRU NO SARAIĶIEM LĪDZ JŪRKALNEI, AKMEŅRAGA BĀKA UN KŪKAS

€ 25.- + apsk.v.
30/8/2020
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Statoil DUS pie Saldus
Saraiķi. Senā Kurzemes zvejnieku sēta - zvejnieku dzimtas stāsts kura pamatā ir Raču ģimenes vēsture. To caur liecībām no mājas bēniņiem, šķūņiem un atmiņām apkopojusi Ilma Ruduša ar vīru Ignatu. "Kurzemes zvejnieka sēta" sākusies ar Ilmas tēva laivu.Ekspozīcijai ir trīs daļas, kurās caur Ilmas tēva Ernesta Rača dzīvi un darbu izstāstīta arī Latvijas tautas vēsture un mazo zvejnieku likteņi – kā aizliegts doties jūrā, kā atņemtas laivas, paši iesaukti armijā.
2.- eiro personai
16.gs. Saraiķu baznīca, kur Dievu lūguši zvejnieki jau sensenos laikos .Baznīca celta 16. gadsimta beigās. Ziemeļu kara laikā baznīca nopostīta, taču 1798. gadā atjaunota un iesvētīta pēc Saraiķu barona Pētera Jurģa Zigmunda Ofenbaha vēlmes.ziedojums 1.- eiro personai
Ziemupes baznīca Tās altāris darināts 1684.gadā. Mūra dievnams uzcelts 1748.gadā. Tā tapusi un varākus gadsimtus pastāvējusi kā Sakas filiālbaznīca.
Citu Kurzemes baznīcu vidū, šī izceļas ar pieticīgajiem izmēriem (25x11m) un arhitektonisko vienkāršību, jo tai nav pat zvanu torņa. Ziedojums 1.- eiro personai
Ziemupes skaistā, neskartā daba un jūras stāvkrasts, , jūrmalaEkskursija Ziemupē vietējā gida vadībā 1.- eiro personai
Pikniks Ziemupes jūrmalā, uz ugunskura vārīta zupa . 3.- eiro personai
Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar atrašanos vienā no kuģošanai bīstamākajām vietām Baltijas jūras piekrastē. Divas bākugunis iedegas reizi 7,5 sekundēs. Ir iespēja uzkāpt Akmeņraga bākā pa vītņveida kāpnēm. Uzkāpjot bākā, paveras fantastisks skats uz jūru un apkārtnes mežiem. Bāka ir Akmeņraga galvenā rota. Tālu aiz Akmeņraga robežām izskanējusi informācija par unikālo dzintaru un akmeņu kolekciju, kuru vāc bākas uzraudze.1.- eiro personai
Jūrkalnes stāvkrasts ir viena no gleznainākajām jūras piekrastēm Latvijā, kas lepojas ar skaistu smilšu pludmali un augstāko stāvkrastu Latvijā. Senāk dēvēta par Feliksbergu jeb Laimīgo kalnu, Jūrkalne joprojām dara laimīgus gan laiskas atpūtas, gan ūdenssporta cienītājus.
Izbrauksim  caur Alsungu , iespēja iegādāties skalndraušus un pašceptu maizīti pie vietējām cepējām, kas savu lielisko produkciju piedāvā ceļmalas tirgotavās
Kuldīga, Eiropas platākais ūdenskritums Ventas rumbas. un senais akmens tilts
Konditoreja "Ineses tortes". To vada Latvijas Amatniecības kameras konditore, meistare Inese Mauriņa.
Šī ir vienīgā toršu ceptuve Latvijas laukos –meža ielokā 5 km attālumā no Kuldīgas. Tortes cep no Latvijā ražotiem produktiem! Mīklu veido no Latvijā bīdelētiem miltiem. Gardos pildījumus gatavo no Latvijas mežos lasītajām brūklenēm un citām ogām. Tortes burvīgumam izmanto putukrējumu no Dundagas.Saimnieces stāstījums, demonstrējums, 4 veidu toršu degustācija, tēja, kafija. 5.- eiro personai
Tortes iespējams iegādāties (arī neliela svara tortītes)
Mājupceļš
Ap plkst.22:00 atgriešanās
 Gide - grupas vadītāja Edīte Pole