Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Novembris  |  Decembris  |  Visi

Augusts

Brauciens garantēts! EIROPAS ZAĻAIS DĀRGUMS – SLOVĒNIJA (7 dienas) Vēl 7 brīvas vietas!

Akcijas cena: 339 EUR
2/8/2018
EIROPAS ZAĻAIS DĀRGUMS – SLOVĒNIJA
2. - 8. augusts, 2018 (7 dienas)
Akcijas cena: 339 EUR
 
1.diena.
No rīta izbraukšana no Rīgas. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Brauciens caur Lietuvu, Poliju. Nakts viesnīcā Polijas/Čehijas pierobežā.
 
2.diena.
Brokastis. Brauciens caur Čehiju un Austriju. Pusdienu pauze.
Slovēnijas galvaspilsēta Ļubļana, ko paši slovēņi dēvē par ‘’mīlestības pilsētu ar dvēseli’’.
Mēģināsim sajust pilsētas īpašo gaisotni, dodoties pastaigā pa seno vecpilsētu  ar Sv.Nikolā katedrāli, skaistajiem pilsētas laukumiem, brīnišķīgo baroka arhitektūru, kā arī Pūķa, Miesnieku un citiem savdabīgiem tiltiem pār Ļubļanicas upi. 
Nakts 3* viesnīcā Slovēnijā.
 
3.diena.
Brokastis.
Dosimies uz pasaulsslavenajām Postojnas alām, kas kopumā stiepjas 20 km garumā, no kuriem apmēram 5 km pieejami tūristiem. Pirmos pāris kilometrus brauksim ar speciālu tūristu vilcieniņu, bet tālāk ar kājām dosimies atklāt noslēpumaino pazemes valstību.  
Predjamas pils, kas slejas uz 123 m augstas klints tiek dēvēta par Slovēnijas ‘’ērgļa ligzdu’’. Slavenākais šīs pils iemītnieks bijis Erasms – slovēņu Robins Huds.
Vakarā apmeklēsim kādu no vietējām vīndarītavām, lai nobaudītu slovēņu vīnus.
Nakts viesnīcā Postojnas apkārtnē.
 
4.diena.
Brokastis.
Ekskursija uz gleznaino Slovēnijas Alpu kūrortu Bledu.
Apskatīsim vienu no Slovēnijas simboliem Bledas pili, kas atrodas 130 m augstas klints virsotnē, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz smaragdzaļo Bledas ezeru un Jūlijas Alpiem tālumā.
Iespējams doties braucienā ar slovēņu laivu- pletnu līdz ezera vidū esošai saliņai, kur atrodas Sv. Dievmātes baznīca un vēlēšanās zvans, kuram ieskanoties jāiedomājas kāda vēlēšanās. Sens ticējums vēsta, ka tā piepildoties!
Pastaiga Vintgara aizā līdz Šuma ūdenskritumam.
Nakts 3* viesnīcā Postojnas apkārtnē.
 
5.diena.   Brokastis. Ekskursija uz Adrijas jūras piekrasti.   Portoroža - smalkākā Slovēnijas kūrortpilsēta, kas par elitāru kūrortu un veselības centru izveidojās jau 19.gs.beigās, kad cilvēki ieradās ‘’rožu ostā’’ ārstēt slimības ar jūras ūdeni un minerālvielām bagātajām dūņām no sāls ieguves vietām. Šodien šeit atrodas greznas viesnīcas, restorāni un baltas jahtas piekrastes ūdeņos.
Iesakām doties skaistā braucienā ar kuģīti gar Adrijas jūras piekrasti, baudot dienvidu sauli, peldes, slovēņu vīnu un grilētas zivis.  Pa ceļam apstāsimies kādā no skaistajām piekrastes pilsētiņām Izolā vai Piraņā ar venēciešu stila pasteļkrāsas namiem, šaurām ieliņām un baznīcu kalna galā.
Nakts 3* viesnīcā Postojnas apkārtnē.
 
6.diena.
Brokastis. Pastaiga Štīrijas galvaspilsētā Grācā.   Tās skaistā vecpilsēta, kas iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, ir Habsburgu valdīšanas laika mantojums. Uzbrauksim pilskalnā, no kura paveras skats uz pilsētu un Mūras upi...
Brauciens caur Austriju un Čehiju. Nakts 2/3* viesnīcā Polijā.
 
7.diena. Brokastis.  Brauciens caur Poliju, Lietuvu. Pusdienu pauze. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.
 
Grupas vadītāja: Silvija Zača
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
- brauciens ar komfortablu autobusu (kondicionieris, WC, TV);
- nakšņošana tūristu klases (2-3*) viesnīcās (viesu mājās) 2-3 vietīgos numuros ar ērtībām;
- brokastis visās naktsmītnēs;
- vietējais Slovēnijas tūristu nodoklis;
- degvielas izmaksas, ceļu nodokļi, stāvvietas;
- grupas vadītāja pakalpojumi
 
Papildus izdevumi:
- ekskursija uz Adrijas jūras piekrasti, Portorožu  – 25 EUR
- ekskursija uz Bledu  – 20 EUR
- ieejas biļete  Postojnas alās + Predjamas pilī - 29 EUR
- brauciens ar pletnu pa Bledas ezeru – 15 EUR
- Bledas baznīca ~ 5 EUR
- Bledas pils – 6 EUR
- brauciens ar kuģīti Portorožā (ar pusdienām) ~ 35 EUR
- Vintgara aiza – 4 EUR (bērniem 6.-15.g.-2,50 EUR)
- vīnu degustācija ar uzkodām ~ 20 EUR
- pilskalna lifts Grācā – 2 EUR
 
Pieteikšanās braucienam:
- slēdzot līgumu, avansa iemaksa 80,- EUR;
- 2. maksājums 120 EUR  apmērā jāveic līdz 01.03.2018.;
- galīgais norēķins jāveic līdz 01.07.2018.
 
* papildizdevumiem norādītas 2017. gada cenas, tās var mainīties
* papildvieta autobusā maksā 125 EUR
* tūroperatoram ir tiesības mainīt apskates objektu secību

VENTSPILS - PILSĒTAS SVĒTKU ROTĀ!

€ 25.- + apsk.v. € + pusdienas €
5/8/2018

DĀRZI, ŽEMAIŠU ZIRGI UN PAKROJAS MUIŽAS DZĪVAIS MUZEJS LIETUVĀ

€ 26.- + apsk. v. + pusdienas
5/8/2018
DĀRZI, ŽEMAIŠU ZIRGI UN PAKROJAS MUIŽAS DZĪVAIS MUZEJS LIETUVĀ
Plkst. 7.00 izbraukšana no Jelgavas
Varžu māja, kur visi plaukti un plauktiņi pilni ar vardulēniem no visas pasaules! 1.- eiro pesonai
Robežas šķērsošana Meitenes kontrolpunktā
Krusta kalns - Lietuvas galvenā visas tautas sakrālā vieta 5.- eiro stāvlaukums autobusam
Baltu pļavas muzejs - dārzs un lietuviešu seno dievību skulptūru parks
Apskatīsim arī slavenos Žemaiču šķirnes zirgus. 1.- eiro personai
Pusdienas Šauļos- lietuviešu tradicionālie cepelīni. 6.- eiro personai
Dienas galvenais notikums - Pakrojas muiža - lielākā muiža Lietuvā (šobrīd ap 25 ēkas, lielisks, sens parks, arku tilts, dzirnavas.) Ekskursija muižā.
Katru nedēļas nogali Pakrojas muiža aicina atgriezties sapņainajā un muižas vēsturē īpaši nozīmīgajā 1896. gadā.
Izdzīvosiet tā laik valdzinājumu un eleganci. Te iepazīsiet vaļinieka dzīvi un savām acīm skatīsiet vagara piktumu, tāpat varēsiet ar pašu baronu apspriest muižas lietas, bet pēc sarunas ar muižas guvernanti uzzināsiet pikantākos kungu noslēpumus un reizē sapīsieties muižas intrigu tīklos!  Būs vēl daudz citu interesantu lietu un piedzīvojumu (srī zirgu skriešanās sacensības, seno arodu meistari, dažādas interesantas darbnīcas u.c.)    12.- eiro pesonai
Mājupceļš
ap 21.00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

 

Brauciens garantēts! PA DABAS TAKĀM DIENVIDPOLIJĀ UN ČEHIJĀ. Vēl 4 brīvas vietas!

275 euro
10/8/2018
PA DABAS TAKĀM  DIENVIDPOLIJĀ UN ČEHIJĀ.
2018.gada  10.-15.augusts.
 
1.diena.Izbraukšana no   Kuldīgas plkst.4.00, Saldus 5.00, Jelgavas 6.00, Rīgas 7.00.
Nakts viesnīcā ar brokastīm Vroclavā.
2. diena Zemūdens pasaule „Dzīvā Āfrika” Jūs  priecēs ar 21 baseinu, kur sev mājvietu ir atradušas spilgatas, krāsainas zivju sugas, un  savvaļas dzīvnieki. Te varēsiet redzēt ne tikai  haizivis, bet arī dažādas krokodilu sugas, jūras lauvas, kotikus, pingvīnus, begemotus atrodoties savā dabiskajā vidē- ūdenī. Neizpaliks arī  Lielā Rifa iemītnieki, kas pārsteidz ar savu daudzveidību un krāsainību.
Raclavicas kaujas panorāmas gleznojums ir viens ievērojamākiem monumentāliem gleznojumiem Eiropā. Tās platums ir 15 metri, bet garums 114 metri. Panorāma atrodas apļveida veidā ar skatītājam centrā un  dažādos skata leņķos piedāvā dažādas  kaujas ainas. Glezniecībā izmantotais īpašais izskats un papildu efekti (apgaismojums, mākslīgais reljefs) rada realitātes sajūtu.
Ksjonžas pils atrodas uz majestātiskas klints kraujas un  jau kopš seniem laikiem apvīta ar leģendām.  Pili  lepni dēvē par Lejassilēzijas pērli savu grandiozo izmēru dēļ.Kopā ar pils gidi dosimies  pa pils greznajām zālēm, lai savām acīm skatītu pils  baroka  greznību. T Otrā pasaules kara  laikā nacistiskā Vācija veica pilī slepenus darbus ar  nosaukumu „Gigants”un izbūvēja zem pils neskaitāmas ejas un tuneļus. Darbi tika turēti lielā slepenībā un tuneļu  pielietojums  joprojām ir viens no visas Eiropas neatminētākiem noslēpumiem.Vilciens, kas veda nacistiskās Vācijas salaupīto zeltu un dārglietas pazuda tieši šīs pils tuvumā, kad  tai tuvojās  Padomju armija.uDivi dārgumu meklētāji  pazemes ejās ir atraduši apstiprinājumu, ka  šeit aiz aimūrētām ejām iespējams atrodas pazudušais „Zelta vilciens”, kas ir pielīdzināms  Titānika atrašanai. Pēc Polijas medijos ziņotā, atrastais vilciens ir 150 metrus garš un tajā atrodas 300 tonnas zelta. Kopā ar pils gidi dosimies šajos noslēpumainajos  pils pazemes tuneļos arī mēs.Vi Walbrych  palmu māja celta uz sacietējuša lavas kalna, kas atvest no Etnas vulkāna.  Palmu mājas celtniecība izmaksāja hercogam 7 miljonus zeltā, kas tiem laikiem bija astronomiska naudas summa.  Palmu māja , rododendru parks un rožu dārzs bija hercogienes lepnums un tika izrādīts visam Eiropas galmam. Šobrīd  Palmu māja lepojas ar vairāk kā 250 eksotisku  augu šķirnēm  no visas pasaules.
Nakts viesnīcā ar brokastīm.
3.diena.Adršpašskoskaly  klinšu pilsētā – daba nebeidz pārsteigt. Te māte daba iejutusies tēlnieka lomā radot klintīm fantastiskas formas. Daudzus gadsimtus cilvēki daudz neko nezināja par šīm klintīm, jo ieiet tajās uzdrošinājās tikai tad, kad meklēja patvērumu un drošību, ja pašu mājām draudēja briesmas. Tikai 19.gs. sākumā sāka veidot pirmās labiekārtotās tūristu takas
Pa kalnu ezeriņu dosimies neaizmirstamā braucienā  ar laiviņu, priecāsimies par kalnu ūdenskrituma vareno spēku, ieklausīsimies dabā un sevī…..
Ar pacēlāju pacelsimies  Medvedin  kalnā 1235 metri augstumā, kur sākas pastaigu takas kalnos un paveras iespaidīgs  skats  uz Spindleruv Mlyn ciematiņu un apkārtējiem kalniem.
Nakts viesnīcā ar brokastīm.
4.diena. Karpač  ciematiņš  atrodas  Sudetu  Krakonešeskalnos   Snežkas kalna pakājē.  Ciematiņš  savu labklājību ir ieguvis jau 1600 gadā pateicoties svina,   dzelzs rūdas ieguvei tuvējos kalnos.  Ciematiņa iedzīvotāju darbs bija smags un bīstams, tāpēc viņi pielūdza kalnu garus. Par to liecina kalnu garu skalptūras vēl šodien pilsētiņas ielās, pret kurām vietējie iedzīvotāji izturās ar lielu bijību, jo kalnu gars Krakonošs visu redz un  zina.Karpač pilsētiņā atrodas arī  gravitācijas kalns, kur vērojama optiskā ilūzija- novērotājam liekas, ka no kalna ripojoša bumbiņa patiesībā ripo pret kalnu.
Jau viduslaikos Lomnices upēs gultnē  meklēja zeltu un dārgakmeņus, ko kalnu upe varēja atnest sev līdzi no kalniem. Upes gultne tika sarakta un tas  veicināja plūdus kalnu pakājē.Lielo plūdu dēļ uz Lomnices upes uzcēla 1910.gadā dambi, kas veido mākslīgu ūdenskritumu uz Lomnices upes.
Vangas koka  baznīcu, ko pagājušā gadsimtā  atveda no Norvēģijas. Tā ir izgatavota no Norvēģijas priedes, kas piesūcināta ar sveķiem. Pie baznīcas 1844.gadā uzcēla torni, lai pasargātu baznīcu no vēja brāzmām  kalnos.
Meža ūdenskritums ir viena no skaistākajām un vairāk apbrīnotākajām vietām Karpacz.Meža ūdenskritums maģiski izskatās vasarā, kad to ieskauj zaļumi veidojot  virs tā zaļu vainagu, bet ziemā to rotā baltas sastingušas ledus kolonnas atgādinot pasaku valstību.
Dosimies uz Spa  Gołębiewski, lai baudītu ūdenspriekus termālajos baseinos. Jūsu  relaksācijai  sausās pirtis ar Alpu augu, eikalipta un kalnu priežu smaržu. Tvaika pirtis, sāls ala, atpūtas baseini ar ūdens virpuļiem, burbuļvannas, ūdens kaskādes. (Atpūta Spa termālajos baseinos 2,5 stundas)
Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
5.diena.Miniatūru Parkā  atradīsiet piecu kontinentu slavenāko ēku  miniatūras. Tādā veidā, vienā dienā varēsiet apmeklēt, gan slavenas pilis,  gan vēsturiskas vietas.
 Jau vairāk kā 20 gadus Boleslawic keramikas ražotāji tiek uzskatīti var vieniem no  vadošajiem  pasaulē un  nesavtīgi nodod savas keramikas tradīcijas nākamajām paaudzēm
Grodziec pils stalti slejas uz vulkāniskas bazalta klints. Pils celta no vulkāniskā bazalta akmeņiem, bet tikai 15.gadsimtā tas vietām tika aizstāts ar ķieģeļiem.  Pils piederējusi  bruņinieku ģimenei, bet vēlāk tās atjaunošanai savu artavu ir devuši Austrijas karaļi un pat Napoleons. Grodziec pilī ir filmētas daudzas filmas  par viduslaikiem, gan pasaku motīviem.
Nakts viesnīcā ar brokastīm.
6.diena.Mākslinieki  Julians un Vanda Brzozovski ir radījuši brīnumainu muzeju, kur  četros paviljonos  atrodas vairāk kā 600 koka skulpūras,  400 no tām ir mehāniskas un kustas. Skulptūrās ir attēlota gan ciema ļaužu dzīve, gan  reliģiskas procesijas, gan senā Polijas vēsture.  Skanot mūzikai notiek  poļu kāzas un pat īstas sacensības ar velosipēdiem. Katra koka skulptūra atdzīvojas tā dejo, dzied un spēlē mūziku. Tas ir vienīgais tāda veida muzejs ne tikai Polijā, bet arī visā Eiropā un cienījamie mākslinieki ir saņēmuši augstus apbalvojumus un viņu darbi ir izstādīti gandrīz visā pasaulē.
Vēlu vakarā atgriešanās mājās.
Ceļazīmes cena  275 euro
Cenā ietilpst:transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida pakalpojumi,  piecas naktis trīs zvaigžņu viesnīcās, viesu mājās ar brokastīm, apdrošināsana.
Papildus izdevumi:
Zemūdens pasaule 45 zloti
Raclavicas kaujas panorāmas gleznojums 30 zloti
Pacēlājs   Medvedin  kalna virsotnē- cena tiks precizēta
Miniatūru parks 14 zloti
Vangas baznīca 8 zloti
Ksjonžas pils, pazemes  labirintu, terases,  palmu mājas apskate ar pils gidi  50 zloti
Adršpašsko skaly smilšakmens klinšu pilsēta 70 čehu kronas
Grodziec  pils 20 zloti
SpaGołębiewski    50 zloti
mākslinieku  Brzozovski  muzejs 15 zloti

LATGALE - RĒZEKNE, KRĀSLAVA, LŪZNAVA, MALTA, ANDRUPENE, DAGDA 2. dienas

€ 77.- (brokastis naktsmītnē iekļautas cenā) + apsk. v. + 2 pusdienas + 1 vakariņas
10/8/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
RĒZEKNE
Austrumlatvija radošo  pakalpojumu centrs „Zeimuļs”
Centrs īsteno bērnu un jauniešu interešu un neformālo izglītību. Šeit darbojas 61 interešu izglītības programma - dziedāšana, sarīkojumu un mūsdienu dejas, instrumentu spēle, keramika, kokapstrāde, legorobotika, elektronika, videogrāfija, aerobika, rokdarbi, zīmēšana, šūšana, dambrete, šahs un citi pulciņi.
Latgales vētniecība ar koncertzālēm „Gors” – vieta, kur vienkopus rada un vēsta Latgales stāstu. Te satek kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, māksla, kultūra, dejas un dziesmas. Te satiekas jaunie un vecie, saimes un dzimtas, savējie un aicinātie. Te dzimst un dzīvo nebijušas, aizraujošas idejas – īsts, radošs, skaists gars. Kultūras centrs, koncertzāles, kino, dzīves vieta māksliniekiem, izstāžu vieta mākslai, restorāns dzīves baudīšanai, vieta eksperimentiem ar visam maņām. Vieta, kur dun un dūc. Latgales atmodas vieta. Dzi, dzi, celies, nāc un jūti GORU!
Rēzeknes pilsdrupas
Rēzeknes pils bijusi ordeņa fogta pils, kas celta laika posmā no 1264. līdz 1324. gadam. 17. gs., kad Rēzekne tika atdota Polijai, pili nopostīja un vairs neatjaunoja. Pilsdrupas redzamas Rēzeknes centrā 15 m augstajā Rēzeknes pilskalnā, no kura paveras plašs skats uz pilsētu.
Piemineklis „Latgales Māra”
Par Rēzeknes simbolu pamatoti uzskata Latgales atbrīvošanas pieminekli. Centrālais sievietes tēls ar krustu paceltajā rokā un uzrakstu uz pamatnes "Vienoti Latvijai" simbolizē 1920. gada janvāri no boļševiku varas atbrīvoto Latgali. Tautā šis piemineklis tiek dēvēts par Latgales Māru.
Jēzus Sirds katedrāle
Ir lielākais dievnams Rēzeknē. Katedrāle ir sarkanu ķieģeļu celtne ar stipriem akmens pamatiem un diviem staltiem torņiem fasādē. Apmeklējot katedrāli, ir vērts pievērst uzmanību grieztajiem koka altāriem, kas rotāti ar Jēzus Kristus, Jaunavas Marijas, Svētās Terēzes un citām skulptūrām. Baznīcāir plašas kora telpas, kur atrodas ērģeles.
Vissvētākās Dievdzemdētājas piedzimšanas pareizticīgo baznīca atrodas pilsētas centra skvērā, iepretim piemineklim "Vienoti Latvijai" un pilsētas domes ēkai. Baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Svētā Nikolaja vecticībnieku lūgšanu nams
Dievnams celts 1895. g., bet pārbūvēts 1906. g. Tā tornī atrodas trīs no sudraba un vara lieti zvani (restaurēti), no kuriem viens ir nominēts par Baltijas valstīs lielāko (4832 kg smags, zvana mēle sver 200 kg)! Blakus atrodas muzejs, kas iepazīstina ar vecticībnieku kultūrvidi un baznīcas dzīvi.
LŪZNAVA, Lūznavas muižas apbūve ar parku
Muižas apbūve veidojusies 20.gs. sākumā. Muižas pils celta 1905. - 1911. g. Parka platība ir 23,7 ha, no kuriem 2,6 ha aizņem dīķi. Parks slavens ar itāļu mākslinieka veidoto Madonnas statuju.
MALTA, Keramikis Aivars Ušpelis
Kolorīta lauku sēta ar podnieka darbnīcu un saimnieces gleznām, senlietu kolekcijas apskate.
Naktsmājas viesu mājā pie Adamovas ezera
KRĀSLAVA
Grāfu Plāteru pils komplekss ar parku. Kompleksa centrālās ēkas - grāfu Plāteru dzimtas rezidences celtniecība sākta ap 1765. gadu pēc arhitekta A.Parako projekta. Līdzās pilij tika uzbūvētas arī saimniecības ēkas: pils pārvaldnieka un dārznieka mājas, laidari, stallis, leduspagrabi, oranžērija. Ap pili Daugavas ielejas nogāzēs tika iekārtots apmēram 22 ha liels ainavu parks. Pēc renovācijas bijušajā stallī ir iekārtota “Amatu māja”.
Karņicka kalns pēc savas izcelsmes nav kalns, bet gan Daugavas ielejas nogāzes daļa ar labu skatu uz Krāslavas mazstāvu koka apbūvi.
Mīlestības kalns jeb mīlestības avotiņi - ļoti ainaviska vieta, ar kuru saistīta romantiska leģenda par lielu un uzticīgu mīlestību starp grāfa Plātera meitu Emīliju un poļu virsnieku Jozefu Karņicki.
Sv.Ludvika Romas katoļu baznīca ir spilgtākais Latgales baroka arhitektūras paraugs. Baznīcā pie sienām in pīlāriem uzstādīti desmit altāri.Sevišķi jāizceļ Sv. Donata mocekļu relikvijas, kas piesaista lielu skaitu tūristu, tādējādi padarot Krāslavu par otro lielāko svētceļotāju vietu Latgalē pēc Aglonas.
Aleksandra Maijera seno mūzikas instrumentu kolekcija,
Aleksandrs un Inga Maijeri izgatavo skaņu rīkus - stabules, svilpavniekus, vargānus, grabuļus, zvanus un zvārguļus no dažādiem materiāliem.
Olgas un Valda Pauliņu keramikas darbnīca
Iespēja piedalīties keramikas tapšanas procesā no sākuma līdz beigām, kā arī izmēģināt roku podu darināšanā un piedalīties cepļa kurināšanā. Var iegādāties dažāda veida keramikas izstrādājumus, suvenīrus, dārza keramiku.
Ārstniecības augi un zāļu tējas z/s 'Kurmīši'
Jums būs nodrošināta ekskluzīva iespēja nodegustēt un iegādāties „Kurmīšu” zāļu tējas, kas vislabāk garšo kopā ar medu, kuru bites ir vākušas no saimniecībā augošajiem ārstniecības augiem.
Muzejs Andrupenes lauku sēta
Jūs nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Iepriekš piesakoties, varēsiet nogaršot kādu no Latgales kulinārā mantojuma „brīnumiem” - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju
DAGDA ir viena no jaunākajām mazpilsētām Latvijā. Tā ir gleznainu pakalnu un ezeru ieskauta pilsētiņa, kura atrodas Latvijas Dienvidaustrumu daļā – Latgalē
Dagdas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīca
Ap 21:00 atgiešanās Jelgavā

LIETUVAS ŽEMAITIJAS GALVASPILSĒTA TELŠI, DŽIUGAS SIERA NAMS, ŽEMAITIJAS NACIONĀLAIS PARKS UN PALANGA

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
10/8/2018
LIETUVAS ŽEMAITIJAS GALVASPILSĒTA TELŠI UN PALANGA
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas- tualetes pauze Statoil DUS pie Saldus
Robežas šķērsošana Ezerē
Parbrauciens caur Možaikiem un Žemaitijas Nacionālo parku
Telši – Žemaitijas galvaspilsēta, kas izvietojusies uz septiņiem pakalniem Mastis ezera krastos. Telši savu nosaukumu ir ieguvuši no nelielās Telšios upītes, kura iztek no minētā ezera. Ir zināms, ka Telšu un Žemaitijas simbols ir lācis, kura skulptūras un attēli ir bagātīgi novietoti dažādās pilsētas vietās. Telšu ezermalas promenāde tiek uzskatīta par modernāko visā Baltijā.Telši ir arī bīskapijas centrs. Katedrāle celta 1765. gadā vēlīna baroka un klasicisma stilā. Katedrālē atrodas 7 altāri. Ekskursija pilsētā vietējā gida vadībā 40.- eiro grupai
Džiugas siera degustācija Siera namā Telšos 7.- eiro personai
Žemaitijas teikās  tiek stāstīts, ka Džugs ir sendienu varonis, kurš izveidojis Telšus, izracis Masča (Masčio) ezeru un cīnījies ar krustnešiem. Runā, ka viņš bijis tik varens, ka varējis ar rungu sakaut lielāko pretinieku pulkus un ar saknēm izraut kokus! Žemaiši, kas cienīja un mīlēja spēkavīru Džugu saglabājuši leģendārā siera, neiedomājamā milža spēka avota, gatavošanas recepti. Leģendām apvītais siers DŽIUGAS sevī ir saglabājis visu labāko, ko sniedz tīrā Žemaitijas novada daba un strādīgo cilvēku ar mīlestību veiktais darbs.
Baudīsim sieru, kas nogatavināts 12, 18, 24, 36 un 48 mēnešus, kā arī citas delikateses, kuru receptūrā izmantots šis lieliskais siers.
Enerģētisko piramīdu un ģeometrisko figūru parks Žemaitijas nacionālajā parkā, senā lauku sētā pie gleznainā Plateļa ezera. Šajā sētā ļaudis dzīvo jau kopš 1804. gada. Šobrīd šeit izveidoti pieci interesanti labirinti (ziedi, akmens), mandala ‘’Dzīvības ziediņš’’ un ģeometriskas formas-kupoli, kas nebeidz pārsteigt un reizē - ļauj priecāties par dabu, dzīvi un tās formām. www.energlabirintai.lt Ieeja parkā 4.- eiro/2.- eiro.- skolēniem, pensionāriem, studentiem
Palanga - Lietuvas vasaras galvaspilsēta. Pastaiga Palangas gājēju ielā un pa Mīlētāju tiltu 550 m jūrā.
Brīvais laiks pusdienošanai kādā no kafejnīcāmun suvenīru iegādei.
Mājupceļš
Ap plkst. 21:30
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

AKCIJA! KUR UZZIED ALPU ĒDELVEISS... VASARA AUSTRIJĀ UN BAVĀRIJAS ALPOS. IESAKĀM DABAS MĪĻOTĀJIEM! (7 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm!)

AKCIJAS CENA 289 EUR!
11/8/2018
AKCIJA! KUR UZZIED ALPU ĒDELVEISS... VASARA AUSTRIJĀ UN BAVĀRIJAS ALPOS. IESAKĀM DABAS MĪĻOTĀJIEM! (7 dienas,  visas naktis viesnīcās ar brokastīm!)
Ceļojuma datums: 11. - 17.augusts, 2018.
 
(7 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm)

Sniegotas kalnu virsotnes, ziedošas Alpu pļavas, ūdenskritumi, slavenā ‘’Ērgļa ligzda’’ Bavārijā un viens no skaistākajiem augstkalnu ceļiem pasaulē - Grosgloknera ceļš – tas viss vienā Alpu tūrē!  
Iesakām dabas mīļotājiem!

1.diena. No rīta izbraukšana no Rīgas.  Brauciens caur Lietuvu, Poliju.   Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
 Nakts 2/3* viesnīcā Polijā (Čehijas pierobežā).
 
2.diena. Brauciens caur Čehiju, Austriju.
Neliela pietura pie gleznainā Mēness ezera. Romantiskie notikumi, kas šeit risinājās, iedvesmoja scenāristus radīt slaveno filmu ''Mūzikas skaņas''.
Vakarā ieradīsimies Gašteinas ielejas pilsētiņā Bādgašteinā, kas atrodas 1000- 1200 m virs jūras līmeņa un pateicoties termālajiem ūdeņiem plaši pazīstama kļuva 19.gs., kad kūrorta viesu vidū bijis ķeizars Francis Jozefs I, ķeizariene Elizabete un citas ievērojamas personas. Šodien šeit apskatāmas gan 19.gs. celtnes, gan 15 gs.celtā Nikolaja baznīca ar vēlīnā gotikas laika freskām un Zalcburgas zemē vecāko akmens kanceli. Pašā pilsētiņas centrā varenās kaskādēs krīt 341 m augstais Gašteinas ūdenskritums.
Nakts  viesnīcā/viesu mājā (3*) Bādgašteinā.
 
3.diena.
 Brokastis.
Rīta pastaiga iespaidīgajā Tūna aizā, kas īpaši iespaidīga ir agrajās rīta stundās, kad pirmie saules stari iespīd starp varenajām klints sienām.
Gašteinas ielejā ir neskaitāmas pastaigu takas, pacēlāji kalnos un termālie baseini, lai katrs varētu atpūsties kā vien viņš vēlas. Iesakām ar pacēlāju uzbraukt līdz Štubnerkogel virsotnei(2246 m v.j.l.), no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz kalnu virsotnēm un tālu ielejā palikušo pilsētiņu.
 Atkarībā no katra vēlmēm iespējams doties pastaigā pa kalnu takām vai nesteidzīgi baudīt skaisto ainavu, sēžot kalna krodziņā pie kafijas tases vai ‘’Edelveiss’’ alus kausa....
Ja paveiksies, sastapsim arī kādu tipisku Alpu iemītnieku - murkšķi, kurš parasti neatsakās no tūristu piedāvātā cienasta.
Asu izjūtu cienītājiem iesakām pastaigu pa trošu tiltu starp divām kalnu korēm.  Šis ir vienīgais trošu tilts 2200 m augstumā, ko var izmantot gan vasarā, gan ziemā. 
No skatu platformas paveras fantastisks skats uz Austrijas augstāko virsotni - Grosglokneru!
 Vakarā iesakām apmeklēt termālo baseinu kompleksu Felsentherme, kas atrodas pie pašas klints sienas un piedāvā gan āra, gan slēgtos baseinus, ūdens kaskādes, slidkalniņu un pirtis.  Termālo ūdeņu dziedinošo spēku novērtējuši jau senie romieši, šodien šī iespēja ir mums!
 Nakts viesu mājā.
 
4.diena.
  Brokastis.  Iespēja pavadīt vēl vienu dienu kalnos vai doties ekskursijā uz Berhtesgādenes zemi, kas ir viens no Vācijas iecienītākajiem tūrisma reģioniem (papildus samaksa 20 EUR).
Pa gleznainu kalnu ceļu uzbrauksim līdz slavenajai Hitlera ‘’Ērgļa ligzdai’’, no kurienes paveras iespaidīgs skats uz Bavārijas Alpiem.
 Dosimies skaistā braucienā ar kuģīti pa Ķēniņa ezeru – Vācijas augstāko kalnu ezeru, kas atrodas 600 m virs jūras līmeņa. Sv. Bartolomejas pussalā iesakām nogaršot svaigi kūpinātas foreles un nesteidzīgi baudīt Kēniņa ezera brīnišķīgo ainavu!
Nakts viesu mājā  Bādgašteinā.
 
5.diena.
 Diena atpūtai kalnos vai piedāvājam ekskursiju uz Grosglokneru un Krimlas ūdenskritumu (par papildus samaksu 25 EUR)
Brauciens pa gleznaino Grosgloknera augstkalnu panorāmas ceļu, kas mūsu skatiem atklās Alpu mainīgo ainavu no ziedošām pļavām ceļa sākumā līdz pat ledājiem kalnu virsotnēs .... Šis ceļš ar daudzajiem serpentīniem tiek uzskatīts par skaistāko augstkalnu ceļu Eiropā!
Viens no krāšņākajiem Austrijas dabas objektiem - Krimlas ūdenskritums, kura varenās kaskādes krīt no 380 m augstuma ir patiesi iespaidīgs.  Iesakām doties pastaigā pa ūdenskrituma taku, kur no speciāli ierīkotiem skatu laukumiem paveras patiesi brīnišķīgs skats.
Nakts viesu mājā Bādgašteinā.

6.diena.
Brokastis. 
Dosimies uz brīnišķīgo  Mocarta pilsētu - Zalcburgu. Iepazīsim šo skaisto pilsētu vietējā gida pavadībā: krāšņie Mirabellas pils dārzi, Mocarta laukums, populārā Labības ieliņa, Zalcburgas Doms u.c.   
Iesakām nobaudīt īstu austriešu ābolu strūdeli ar kafiju pirms došanās mājupceļā.  Brauciens caur Austriju un Poliju. 
Nakts 3* viesnīcā Polijā.
 
7.diena.  Brokastis. Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.
Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā. 

  Grupas vadītāja: Silvija Zača
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
• brauciens ar komfortablu tūrisma autobusu (TV, WC, karsts ūdens, tēja, kafija-apstāšanās pauzēs Polijā)
• nakšņošana   2/3* viesnīcās Polijā, 2-3 vietīgi numuri ar ērtībām, ar brokastīm;(3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
• nakšņošana 3* viesnīcā Gašteinas ielejā  (2-3vietīgi numuri ar ērtībām, dušu/wc) ar brokastīm; (3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra); 
• autoceļu nodokļi, degviela, stāvvietas;
• grupas vadītāja pakalpojumi;
•  Gašteinas tūristu nodoklis
 
Iespējamās papildus izmaksas:
 - ekskursiju uz Grosglokneru un Krimlu – 25 EUR
-  ekskursija uz Bavāriju – 25 EUR
 - ekskursija Zalcburgā ar vietējo gidu  - 10 EUR
- pacēlājs kalnos Gašteinas  ielejā 22,50 EUR (bērniem - 12 EUR)
- termālie baseini (3 stundas vakarā - 18,-EUR), bērniem līdz 15g.-13,- EUR (dienā-23  EUR)
- aiza - 5,50 EUR (bērniem līdz 18g.- 3,50 EUR)
- Krimlas ūdenskritums - 3 EUR (bērniem līdz 15 g.- 1 EUR)
- brauciens ar kuģīti pa Ķēniņa ezeru Bavārijā - 13,30 EUR
- pacēlājs un busiņš uz ''Ērgļa ligzdu'' – 15,50 EUR

* apdrošināšana par papildus samaksu ( 7 dienām ~ no 3,99 EUR, ceļotājiem virs 65.g.- augstāks tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)

 * papildizdevumiem norādītas 2017.gada cenas, tās var mainīties
* papildvieta autobusā maksā 110 EUR
* piemaksa par vienvietīgo numuru - 125 EUR
* firmai ir tiesības mainīt apskates objektu secību
* grozījumi iespējami LR likumdošanā noteiktajā kārtībā 

Maksājumu termiņi:
- pirmā iemaksa, piesakoties ceļojumam - 80 EUR;
- 2.maksājums 100 EUR apmērā jāveic līdz 01.05.2018.
- galīgais norēķins līdz 11.07.2018.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija vai nepilsoņa pase, kas ir  derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma;
- nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase un, ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par bērnu, tad arī dzimšanas apliecība. Ja bērns ceļojumā dodas bez vecākiem, nepieciešama arī notariāli apstiprināta pilnvara, izņemot Šengenas zonas valstis.

LUBĀNAS NOSLĒPUMI, KUČERU DZIRNAVAS, MADONAS KERAMIKA UN KAZIŅAS BĒRZAUNĒ

€ 27.- + apskates vietas un degustācijas €
12/8/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klusums, neskarta daba, vide, kur atpūsties un veldzēt dvēseli. Šeit Jūs atradīsiet visu nepieciešamo domu, prāta un dvēseles sakārtošanai! Iepazīsiet aizrautīgus novadniekus un viņu lolojumus.
AKMEŅU PARKS "VAIDAVAS"
"Vaidavu" saimniekam Vilnim ļoti patīk dažādas dabas formas, viss, ko var ieraudzīt brīvā dabā, lai tie būtu akmeņi, koki vai puķes. Bet akmeņi būs tikai viena no piecām kolekcijām, ko varēsiet šeit apskatīt!
Akmeņu parks „Vaidavas" ir viena no Latvijas lielākajām akmeņu kolekcijām (~4000), kas izvietota apmēram 2 ha platībā. Pirmais akmens nokļuvis dārzā 1973.gadā. Visi akmeņi "Vaidavās" ir tikai un vienīgi ar pozitīvu enerģiju.
Brauciet ciemos uz "Vaidavām" skatīt kolekcijas, turklāt saimniekam nekas nebūs pretī, ja kolekcijas tiks papildinātas ar skaistu akmentiņu Jūsu atvestā krūzītē!
LUBĀNAS PILSĒTAS APSKATE KOPĀ AR MIĶELI GRUZĪTI
Ekskursijas laikā var iepazīt mazpilsētas nozīmīgākās vietas, kā arī kopā ar Miķeli Gruzīti „iebrist ziedošajos Aiviekstes klānos” un uzdziedāt kādu tautā iemīļotu melodiju.
Vienreizēja iespēja ar Lubānas novadnieku, dziesminieku un sava novada patriotu Miķeli Gruzīti gida lomā iepazīt Lubānas nozīmīgākās un interesantākās vietas! Uzināsiet faktus par Lubānas vēsturi un šodienu, un, kas zina, varbūt zem Aiviekstes ozoliem kopā nodziedāsiet kādu tautā iemīļotu dziesmu.
Iespēja pusdienot kādā no Lubānas kafejnīcēm par demokrātiskām cenām!
LUBĀNAS NOVADA TŪRISMA UN KULTŪRVĒSTURISKĀ MANTOJUMA CENTRS
Pašreiz centrā ir apskatāmas pastāvīgas ekspozīcijas par Lubānas novada ievērojamākajām personībām:
dzejnieci Broņislavu Martuževu;
operdziedoni Jāni Zāberu;
dzejnieku Jāni Gavaru;
mākslinieku Rūdolfu Pinni;
folkloristu un mācītāju Mārtiņu Celmiņu;
politiķi Hugo Celmiņu;
fotogrāfu Alfredu Grāveru;
Latvijas armijas pirmo virspavēlnieku Oskaru Kalpaku
Kučeru dzirnavas
Madonas lepnums – keramiķis J.Seiksts
Ekskursija pa podnieka darbnīcu, līdzdalība māla podu veidošanā, daiļdārza apskate.
Kazu saimniecība „Līvi” top rets dzīvais kazas siers, kādu Latvijā var sastapt tikai dažviet. Ciemos aicina ražotnes saimnieki - izrādīt mazo ražotni, pastāstīt par siera specifisko tapšanas procesu, kā arī pašu gardumu nobaudīt.
Iespēja iegādāties 6 veidu sierus un gaļas konservus
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

ENERĢĒTIKAS MUZEJS, VĪNGLIEMEŽU AUDZĒTAVA UN AGLONA

€ 27.- + apsk. v.
17/8/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
ENERĢĒTIKAS MUZEJS ĶEGUMĀ
VĪNGLIEMEŽU AUDZĒTAVA PREIĻOS
AGLONAS MAIZES MUZEJS ir īpaša vieta, kur iespējams izbaudīt patiesu latgaliešu viesmīlību un sirsnību. Saimniece Vija Ancāne visiem rada mājas noskaņu un iespēju nokļūt pasaulē, kurā aizraujošā stāstā var iepazīt rudzu maizītes „ceļu”, sākot no zemē iesētiem graudiem līdz brīdim, kad katrs viesis uz kļavu lapām pats veido savu klaipiņu.
AGLONAS BAZILIKA celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Katru gadu 15. augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu.
KRISTUS KARAĻA KALNS ir unikāls skulptūru komplekss, kas atklāts 2006. gadā 2km attālumā no Aglonas bazilikas. Tas atrodas Egles ezera krastā. Skulptūru parks tiek veidots pateicībā Dievam, Jēzum Kristum kā garīga vieta, kur cilvēkiem smelties dvēseliskas vērtības.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

KLINŠU ALAS VIDZEMES JŪRMALĀ, AINAŽU VECAIS MOLS UN JŪRSKOLA, STĀRĶU GALVASPILSĒTA STAICELE UN LĪBIEŠU PUSDIENAS

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
17/8/2018

KLINŠU ALAS VIDZEMES JŪRMALĀ, AINAŽU VECAIS MOLS UN JŪRSKOLA, STĀRĶU GALVASPILSĒTA STAICELE UN LĪBIEŠU PUSDIENAS

Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
 
Tualetes pause ceļmalas Statoil Dus pie Saulkrastiem
 
Veczemju sarkanās klintis Vidzemes jūrmalā stāvlaukums autobusam 7.-
 
Ainaži- Ainažu jūrskolas muzejs  Ienākot Ainažu vecajā skolā, tagadējā muzejā, jānoliec galva ne tikai zemo durvju dēļ, bet arī godinot latviešu, igauņu jūrnieku veikumu. 
Klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls, kas perfekti atveidots vaska figūrā. Muzeja stendos no senajām fotogrāfijām pretim raugās no skata cienīgi vīri – drošsirdīgie latviešu, igauņu jūrā braucēji. Šeit var uzzināt, kā piekrastes zvejnieku ciemos būvēja un laida ūdenī senos buriniekus un kā mūsu jūrnieki ar tiem devās tālajās pasaules jūrās un okeānos. Bet īpašs stāsts sākas, atverot veco jūrnieku lādi… 1.50 + 5.- eiro muzeja gida pakalpojumi
 
Ainažu vecais mols un jūra
 
Pārbrauciens uz Staiceli
 
Staicele- Latvijas stārķu galvaspilsēta, būs patīkams atkājums un pārsteigums itvienam! Apskatīsim pilsētiņu, būsim skaistās vietās pie Salacas upes.  40.- eiro gida pakalpojumi
 
Lībiešu muzejs Staicelē, vecais krogs un Mākslinieku šķūnis 1.50
 
Lībiskas vakariņas lībiešu muzejā ‘’Pivalind’’  tradicionāla putra ar čurkstinātu gaļiņu, salda mērcīte, drupaču kūka, kefīrs, tēja  (cena jāprecizē, aptuveni 4.50 personai)
 
Mājupceļš caur Limbažiem
 
Atgriešanās ap plkst. 21:00
 
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole


TRAĶU PILS, UŽUTAĶU MUIŽA, KARAĪMI UN SENĀS AMATNIECĪBAS SVĒTKI

€ 27.- + apsk.v., € 9.- / pensionāriem € 7.- / studentiem, skolēniem € 6.- + pusdienas € 6.50 (karaīmu nacionālais ēdiens kibini ar buljonu)
18/8/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Užutraķu muiža  iecienīta dažādu kultūras un mākslas pasākumu norises vieta.
Traķu pilsētas leģendu līkločis Sv. Jaunavas Marijas baznīca.
Traķu pussalas pils pirmsākumi ir meklējami 14. gs. Tajā laikā minētā pils bija viena no lielākajām šāda tipa aizsardzības pilīm. Līdz mūsdienām no iespaidīgās celtnes aglabājušās tikai no laukakmeņiem celtā aizsargmūra un torņu paliekas.
Karaīmu kopiena un pusdienas karaīmu krodziņā. Pilsētiņā saglabājusies ap 160 cilvēku liela karaīmu kopiena; viņi saglabājuši savu seno valodu, rakstību un paražas. Ap 1398. gadu lielkņazs Vītauts Krimā savervēja un uz Lietuvu atveda karaīmus – varenus karotājus, kuri kalpojuši militārajā dienestā līdz pat 1582. gadam. Karaīmi palikuši uz patstāvīgu dzīvi Traķos un tagad cītīgi nodarbojas ar dārzkopību.
Traķu salas pils atrodas netālu no Viļņas, Galves ezera krastā. Traķu pils ir Austrumeiropā vienīgā pils, kas atrodas uz salas. Pilī, kas celta 14.–15. gadsimtā, karos izpostīta  un atkal atjaunota, 1962. gadā ierīkots vēstures muzejs.  Tas ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Lietuvā. Starp citu, izpētes darbi un rekonstrukcija pilī norit joprojām, tāpēc ne visas zāles ir atvērtas apmeklētājiem. Lietuvieši nemaz neslēpj, ka Traķu novadu, kurš atrodas tikai 28 kilometrus no galvaspilsētas Viļņas un kurā izveidots valstī vienīgais Nacionālais vēstures parks, uzskata par savas valsts reprezentācijas reģionu.
Brīvais laiks un iepirkšanās.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

LIETUVAS VENĒCIJA! NEMUNAS DELTA, RUSNES SALA, VENTES RAGS, MINGES ZVEJNIEKU CIEMATS, ŠILUTE (2 dienas)

€ 80.- + apskates vietas € 25.- + pusdienas otrajā dienā ~ € 7.50
18/8/2018
Plkst. 7:30 izbraukšana no Jelgavas
Rīta kafijas pauze.
Ceļojumā iepazīsim
Mazo Lietuvu - lietuviešu nacionālās kultūras šūpuli - šeit tika izdota pirmā lietuviešu grāmata, radīta lietuviešu valodas gramatika, tika atvērtas pirmās lietuviešu skolas. Te notika pirmie lietuviešu Dziesmusvētki.

Šajā reģionā ir viena no skaistākajām Eiropas ainavām , kuru veido smiltāju, mežu un ūdens saderība un papildina senā koka arhitektūra - zvejnieku un zemnieku dzīvojamās mājas, klētis u.c. ēkas, rotātas spilgtām krāsām un kokā izgrieztiem ornamentiem.
Visa šī teritorija bijusi Austrumprūsijas sastāvā, zvejniekciemos līdzās dzīvojuši vācu un lietuviešu cilmes ļaudis,
pilsētās vācieši. Paši lietuvieši turieniešus sauca par lietuvniekiem (ne lietuviešiem), un viņu zemi par Mazo
Lietuvu.

Klaipēda
– Mazās Lietuvas galvenais centrs, šodien trešā lielākā Lietuvas pilsēta ar attīstītu ostu, bagātu un daudzveidīgu kultūras, vēstures, industriālo mantojumu. Klaipēdas vecpilsētas apskate, kur tagadējais regulārais ielu tīkls veidojies 17. gs. Vecpilsētā saglabājušās 18.–19. gs. koka pildrežģu ēkas, Danes upes krastmala ar vecajām noliktavu ēkām, Teātra laukums un pilsētas simbols Tāravas Anniņa, pilsētas viesu iemīļotā pelīte, kas nesot laimi, Klaipēdas skursteņslauķis u.c. Pusdienas Klaipēdas Vecpilsētā.
Švekšņa
-  pilsētas aizsākumi meklējami 16. gadsimtā. 19. gadsimta sākumā Švekšņa nonāk bagātāko Lietuvas magnātu – grāfu Plāteru dzimtas īpašumā, kuri parkā uzceļ krāšņu muižu ģimenes svinībām un medību izklaidēm. 20.gs. sākumā uzceļ majestātisko Sv Apustuļa Jēkaba divu torņu baznicu ar gotisku interjeru, kura ir viena no krāšņākajam baznicam reģionā.
Nemunas delta
 ar daudzajām salām, upju attekām, vēsturiskiem zvejnieku ciemiem, bagātīgo dabas, kultūras un arhitektūras mantojumu veido Nemunas Deltas Reģionālo parku (EDEN 2009 laureāts – izcils Eiropas ceļojumu galamērķis!)! Īsta putnu paradīze!
Ventes rags
- 1837.g. celtā bāka un ornitoloģiskā stacija (Nemunas delta ar upju atteku, kanālu, polderu un mitraiņu tīklu, Ramsares konvencijas ietvaros tiek aizsargāta kā nozīmīga vieta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta (īpaši zosīm, pīlēm un bridējputniem)).

Apmeklējums ornitoloģijas stacijā ar atraktīva ornitologa stāstījumu no 3 € pieaugušajiem; no 2 € skolēniem.

Iekārtošanās viesnīcā “Ventaine” 2-vietīgās istabiņās ar WC un dušu.

Līdzpaņemtās vakariņas vai vakariņas vietējā krodziņā.

Plkst. 7:30 brokastis, 8:30 izbraukšana no nakšņošanas vietas.

Minikruīzs pa Nemunas deltu! Dosimies braucienā gar Ventes ragu, kuģojot pa pietekām, attekām, līcīšiem un kanāliem, Kuršu jomu un Atmatas upi nokļūsim senās Ostas muižas vietā - Uostadvaris ciematā - tā industriālais piemineklis - Uosatadvaris bāka - 13m astoņstūru tornis, kas savienots ar bākas uzrauga māju un sūkņa staciju.
Kintai
kūrortciemats skaistā priežu mežā – zivsaimniecības un tūrisma centrs! Kintai ir zvejnieku ciems, kurš radās 14-tajā gadsimtā. Tolaik iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bija lopkopība un siena vākšanu smilšainajās pļavās. 18-19. gadsimtā Kintai bija pazīstama ar saviem lopu un zivju tirgiem. Šeit tiek koptas senās zvejas tradīcijas, tādēl pusdienās nobaudīsim pēc īpašas receptes pagatavotu zivju zupu un/vai vēl kādu citu vietējo gardo ēdienu.

Dosimies tālāk uz Lietuvas Venēciju Minijas  (Minges) zvejnieku ciematu, kur centrālās ielas vietā – upe(!), bet
ciemata mājas sabūvētas abos krastos un nav neviena tilta, kas krastus savienotu... tikai laivas!
Šilute
16. gs. senajā Austruprūsijā dibināta kā zvejnieku tirgus Šišas upes krastā, vāciskā izcelsme jūtama ēku arhitektūrā, vēsturisko notikumu un personību klātbūtnes liecībās. Pilsētai ir saistība ar Imanuela Kanta vectētiņu un rakstnieku Hermani Zūdermani.

Ekskursijā vietējā gida pavadībā iepazīsim šīs pilsētas vēsturiski nozīmīgākās un interesantākās vietas.
Rusne – vienīgā Lietuvas pilsētiņa, kas atrodas uz salas, robežpilsēta ar Krieviju. Rusne atrodas starp Nemunas lielākajām attekām Atmatu un Skirvīti. Etnogrāfiskajā Zvejniecības parkā saglabātas liecības par senajām zvejniecības tradīcijām, koku pludināšanu, apstrādi u.c.
Atgriešanās Jelgavā ap plkst. 21.00
Gide - grupas vaditaja Inta Benze

PĀVILOSTA, SAKASLEJAS BAZNĪCA, APRIĶI

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
19/8/2018
7:30 izbraukšana no Jelgavas

VECTICĪBNIEKI, PEIPUSS, SĪPOLI UN ZIVIS

€ 30.- + apskates vietas € 14.- un pusdienas € 12.-
24/8/2018
6:30 izbraukšana no Jelgavas
Alastkivi pils būvēta 19. gadsimta otrajā pusē,. Tagad tajā ir iespējams apmeklēt igauņu komponistam Eduardam Tubinam veltīto muzeju, iedzert kafiju pils restorānā un nopirkt arī kādu suvenīru.
Vecticībnieku ciemi pie Peipusa – Varnja, Kolkja, Nīna, neliela atpūta pie Peipusa ezera
Sīpolu – zivju restorāns pie Peipusa ezera, kur nobaudami vienkārši mājas ēdieni šejieniešu gaumē.
Unikālais vecticībnieku muzejs, kur redzēsiet tradicionālo apģērbu, amatniecības un darbarīkus, sadzīves priekšmetus un vecticībnieku reliģiskos piederumus.
Sīpoli
Kallastes Sarkanās klintis rudais devona smilšakmens atsegums stiepjas nepilna kilometra garumā, sasniedzot vairāku metrus augstumu. Klintīs izveidojušās nišas, padziļinājumi, savdabīgas arkas un nelielas grotas.
Ap 22:30 atgiešanās Jelgavā

EKSKURSIJA RĪGAS BRĀĻU UN MEŽA KAPOS- VEF KULTŪRAS PILS UN RĪGA NO PUTNU LIDOJUMA

€ 19.- + apsk.v.
24/8/2018
Plkst. 09.00 izbraukšana
Panorāma Rīga skatu laukums Zinātņu akadēmijā. Rīga no putna lidojuma 65 metru augstumā, apļveida terasē, no kuras paveras skats uz Rīgas panorāmu 360 grādu leņķī.4.- eiro/ 1.- eiro skolēniem
‘’Dauderi ‘’vēsturiskā ēkā Sarkandaugavā bijušā “Waldschlösschen” alus darītavas īpašnieka Ādolfa fon Bingnera ģimenes villā- Latvijas vēstures muzeja. Jau laikabiedri to atzinuši par vienu no glītākajām Rīgas privātmājām  Parku ar dīķi un mākslīgām pilsdrupām ap to iekārtojis kādreizējais Rīgas pilsētas galvenais dārzu arhitekts      Kūfalts. Šobrīd nams- Latvijas vēstures muzeja pārraudzībā un tajā skatāmas interesantas ekspozīcijas un izstādes.  pieaugušajiem – 3,00  EUR
pensionāriem, studentiem – 1,50 EUR
skolēniem – 0,75 EUR Muzeja gida pakalpojumi 8.- eiro
VEF Kultūras pils un muzejs. Ekskursija pa pils atjaunotajām telpām un jaunatklāto muzeju2.- eiro personai
Iespēja pusdienot VEF Kultūras pils kafejnīcā (dienas piedāvājums- zupa, pamatēdiens, dzēriens) aptuveni 5.- eiro personai
Rīgas Brāļu kapi - izcilākais un nozīmīgākais Latvijas  memoriālais ansamblis, Latvijas nacionālais lepnums, kas ir pirmais šāda veida ansamblis Eiropā! Tas veltīts I Pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās (1915-1920) kritušajiem karavīriem. Kapos guldīti aptuveni 3000 varoņi, to skaitā ap 300 nezināmie. Ansamblis ainavas, skulpturālos tēlu un arhitektūras valodā apliecina tautas pateicību kritušajiem varoņiem. 
Rīgas Meža kapi -plašākie Latvijā, kuros apbedīts vislielākais skaits ievērojamu kultūras ,zinātnes un mākslas darbinieku. Svētku laikā- dosimioes viņus apraudzīt!
Ekskursija Brāļu un Meža kapos, kopā ar gidi Aiju  4.- eiro personai
GEMOSS ir ģimenes uzņēmums, kurš dibināts 1993. gadā. Uzņēmuma nosaukums gan radies ātrāk, kad Treiju ģimenes vecākais dēls Rihards zooloģiskā dārza apmeklējuma laikā begemotu jeb nīlzirgu nosauca par gemosu. Kad ģimene nolēma sākt uzņēmējdarbību šis skanīgais vārds tika jaundibinātajai firmai.
Uzņēmujma jaunākais virziens ir mājsaimniecības preču vairumtirdzniecība. ‘’Mēs cenšamies, lai mūsu sortiments būtu interesants, atšķirīgs un atrastu savu klientu.’’ saka īpašnieki.
Garšvielas, tējas, rieksti, maisījumi, īstās šokolādes pilieni, visdažādākās mājsaimniecības lietas- tikai neliela daļa no tā, ko iespējams iegādāties firmas veikalā. Būsim priecīgi, ja atradīsiet sev šeit vajadzīgo!
Mājupceļš
Ap plkst. 20:00  atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

LIKTEŅDĀRZS, "SKRĪVERU GOTIŅAS", AR LAIVU PA DAUGAVU

€ 26.- + apsk.v. €
25/8/2018

DELFINĀRIJS UN JŪRAS MUZEJS KLAIPĒDĀ, DINO PARKS UN APGRIEZTĀ MĀJA, PALANGA

€ 29.- + apsk. v.
26/8/2018
06:30 izbraukšana no Jelgavas
Klaipēda - senā tirgotāju pilsēta, izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēsturi.

Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas Jūras muzejs un Delfinārijs.
Gan lieli, gan mazi ir aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Tagad muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju. Turklāt šajā muzejā atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot delfīnu šovu.
Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu
Dinozauru parks
Dinozauru parks
atrodas Radailiu īpašumā tikai 7 km attālumā no Klaipēdas. Vienīgais Dinozauru parks Baltijas valstīs, kur var izjust patieso savvaļas dabu. Šeit Jūs sagaida visīstākie dinozauri, kuri mauro, kustas, elpo un sprauslā ūdeni... Līdzās rotaļu laukumi, karuseļi, batuti,ekstremāls 5D kinoteātris,spoguļu labirints, ...un Radaiļu muižas restorāns...
Otrādi apgrieztā māja
Unikāls izklaides objekts, kurā varēsiet no jauna ieraudzīt apkārtējo pasauli un iegūt neizdzēšamus iespaidus! Radaiļos, vien 7 km aiz Klaipēdas, durvis ir vēris jauns, unikāls objekts – pirmais un vienīgais šāda veida izklaides objekts Lietuvā – AČGĀRNĀ MĀJA RADAIĻI!
AČGĀRNĀ MĀJA RADAIĻI ir māja, kas uzbūvēta ar jumtu uz leju, tajā viss ir apgriezts kājām gaisā, rotaļīgi izjaucot mūsu ikdienas rutīnu un izjūtas. Šī relaksējošā izklaide ir paredzēta tiem, kurus ir nomocījusi ierastā kārtība un paradumi, lai kā no jauna paskatītos uz nepieciešamību pēc komforta un stabilitātes.
Ačgārnās mājas un pilis ir ļoti iecienīti izklaides objekti visā pasaulē. Lai izbaudītu šādu izklaidi, vairs nebūs jādodas uz tālām zemēm. Izmēģiniet šo izklaides iespēju!
Palanga
Jūras tilts jeb Palangas mols dažkārt tiek uzskatīts par neoficiālu Palangas simbolu. Tas ir koka tilts, kas stiepjas jūrā 470 m garumā un tam ir „L” veida forma. Laika un jūras viļņu iznīcināts, tilts tika pārbūvēts 1997. gadā.
Palangas pludmale - Palanga vasaras sezonā ir lielākais pludmales kūrorts Lietuvā. Atpūtniekus piesaista maigās pludmales smiltis un smilšu kāpas 18 km garumā gar Baltijas jūru.
Basanavičus gatve – galvenā gājēju iela un viena no ievērojamākajām vietām pilsētā. Šeit ir daudzi restorāni, krodziņi, veikali, suvenīru kioski un atrakcijas, rosās mākslinieki un ir lieliskas iepirkšanās iespējas.
Brīvais laiks Palangā
Ap 22:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

MEŽA TAKA "OZOLU BIOTOPS" un "LĪVU IELA", AR PLOSTU PA ABAVU, SABILE un CIEMOŠANĀS VĪNA DARĪTAVĀ

€ 26.- + apsk.v.
26/8/2018

KAUŅA UN PAŽAISLES KLOSTERIS

€ 27.- + apsk.v. € 13.-/ pens., sk., st. € 11.-
31/8/2018
07:00 Izbraukšana no Jelgavas
WC un brokastu pause pie Panevežys
Ierašanās Kauņā
Kaunas Kristaus Prisikėlimo bažnyčia
(jeb Kristus augšāmcelšanās baznīca) - Lietuvas neatkarības gados, 1922. g., radās ideja Kauņā uzcelt baznīcu kā pateicības simbolu Dievam par atgūto brīvību. Uz iespaidīga augstuma tika izveidota terase, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kauņu. Uz skatu tereses iespēja uzbraukt ar liftu vai kāpt pa kāpnēm.

Žaliakalnis (jeb Zaļā kalna) funikulieris - vecākais Lietuvā, celts 1931. gadā. Funikulieris dodas 142 metrus augšup kalnā vai lejā no kalna.
Kauņas gājēju iela Laisves aleja, Kariljons, Varoņu laukums, Vitauta Dižā piemineklis, Prezidenta pils un Rātslaukums.
Brīvais laiks gājēju ielā
Pažaisles Kamaldiešu klostera ansamblis Kauņā
(patlaban šeit dzīvo Sv. Kazimira ordeņa mūķenes)
Apskate ar vietējo gidu.
Iepirkšanās centrs Mega, kur pašā Tirdzniecības centra vidū var aplūkot 10 m augstu akvāriju, kura kopējā ietilpība ir 170 tūkstoši litru.
Ap 22:30 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Zača