Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2023./2024. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!
Lūdzu zvaniet vai sūtiet SMS +371 22314063
Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Pasākumi

Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Visi

Jūlijs

Aicinu pieteikties līdz 27.06.! Garantēts! ILZENBERGAS UN ĒRBERĢES MUIŽAS, SALTUPJU SVĒTAVOTS, AKNĪSTE UN CIGORIŅU KAFEJA

€ 43.- + apskates vietas, degustācijas un pusdienas
5/7/2024

7:30 izbraukšana no Jelgavas

Ērberģes muiža - Latvijas pērle 8.- eiro / pensionāriem, invalīdiem, skolēniem, studentiem 4.50 eiro / pers. + brokastu kafija, tēja un kūciņa 3.50 eiro / pers.
Ērberģes muižas vēsture sākas no 15.gs vidus. Laika gaitā tur saimniekojušas vairākas vācbaltu baronu dzimtas.
Lai arī skola koši baltajā Ērberģes muižas ēkā ir jau vairākus gadu desmitus, tomēr apkārtne ar sakopto parku, bijušo klēti, veļas māju un pagrabiem vēl atsauc atmiņā tos laikus, kad tur saimniekoja baroni fon Hāni. Muižu arvien daiļo 350 gadus vecs "labās energijas" dižozols, un arī tai ir savs spoks – Zilā dāma.
Parkā izveidotas pastaigu takas - Barona, Zilās dāmas, Ganiņa, Jaunības u.c., kuru apmeklētājus gaida uzdevumi un pārsteigumi. Klīst nostāsts, ka pats barons Hāns naktīs sagaidot ciemiņus parkā - jājot uz balta zirga un uzšaujot ar pātagu katram, kas vēlas ieskatīties viņam sejā.
Idilliskā un romantiskā Ilzenbergas muiža un parks
19.- eiro / pensionāriem, invalīdiem, skolēniem, studentiem 15.- eiro / pers.
Ilzenbergas muiža slavena ar savu skaistumu, mieru un neskarto dabu vairāk nekā 500 gadus. Tiesa, tā nav restaurēta ēka, bet no jauna uzbūvēta, taču tāpēc ne mazāk skaista. Pie Ilgio un Apvalsa ezeriem kalna virsotnē 1515.gadā barons Berndts Kersenbroks ierīkoja Ilzenbergas muižu. Muižai, kura tika uzcelta kalna virsotnē, tika dots vācu nosaukums Ilsenberg, kas nozīmē Ilzes kalns.
Cēla, gaumīga un grezni ierīkota – tāda ir Ilzenbergas muiža.
Šodien Ilzenbergas muiža ir vienīgā muiža Baltijā ar milzīgu naturālo saimniecību.
Muižā ir vairāk nekā 500 hektāri zemes, 4000 vistu, 100 slaucamas govis, kā arī buļļi, aitas, tītari, zosis. Vēsturiskajā dārzā aug jaunas ābeles, plūmes, ķirši, bumbieres. Visu uz vietas arī pārstrādā ekoloģiskā produkcijā. Ir 8 cehi, kuros ražo visu ko – sākot no ūdens līdz kefīram.
Pusdienas Kafejnīcā ” Kalniņā Aknīstē
Pusdienās  mums saimnieki cels galdā dienas zupu, karbonādi, kartupeļus, salātus, maizi, morsu 7.- eiro / pers.
Aknīste - viena no skaistākajām Sēlijas pilsētām 
Novads ar skanīgo nosaukumu Aknīste kulturvēsturiski pieder Daugavas reģionam. Kopā ar vietējo gidi izstaigāsim pilsētiņu, būsim luterāņu baznīcā un apskatīsim
Saltupju Svētavotu. 2.- eiro / pers.
Saltupju Svētavots ir ūdeņiem tik bagāts, ka izveido nelielu upīti – Saltupi, kas pēc aptuveni 100 m ietek Dienvidsusējas upē, avots uzskatāms par vienu no garākajiem pazemes avotiem Latvijā. Avota ūdens sastāvā ir dzelzs un sēra savienojumi, kas padara avota gultni spilgti oranžā krāsā.
Cigoriņu kafejas "Alīda" ražotne 5.- eiro / pers.
Saimniece Jolanta aicina ciemiņus ielūkoties mazajā darbnīciņā, lai pastāstītu to, kā no grauzdētām Latvijas dabas veltēm - cigoriņiem, miežiem vai rudziem, ozolzīlēm un burkāniem pēc vecmāmiņas receptes top gards un latvisks dzēriens - „kafeja”.
Pirmais "kafejas" maisījums par godu vecmāmiņai tika nosaukts par “Alīdu”.
Pēc darbnīcas apskates telpu piepilda "kafejas" smarža un nesteidzīgām brīvdienām piemītoša omulība. Saimniece cienā ciemiņus ar patīkami rūgto, veselīgo dzērienu un gardu kafejas uzpūteni stāstot, kā pašiem mājās pagatavot tik pat garšīgu "kafeju" kā "Dzelmītēs". Jaunums! Kafejas alus. 2.- eiro pudele.
Vēl piedāvā iegādāties „kafeju” līdzņemšanai uz mājām. 3.- eiro paciņa.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Aicinu pieteikties līdz 25.06.! HIJUMĀ SALA – KLUSUMS UN MIERS DABĀ 2 dienas

€ 120.- + apsk. v. + pusdienas
6/7/2024
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze Salacgrīvā
Pirmajā dienā dodamies ar prāmi no kontinenta uz Hījumā salu, ceļā jāpavada 75 minūtes
Hījumā - otra lielākā sala Igaunijā
Šīs salas galvaspilsēta ir Kārdla.
Ekskursija ar vietējo gidu pa Kārdlu un salu.
Nakšņošana Suuremōisas hotelī 2-vietīgās istabās
Hijumā simbols ir Kōpu bāka, kura atrodas uz 68 m augstā Tornimjagi kalna, kurš ir Rietumigaunijas augstākais punkts. Šī ir trešā vecākā nepārtraukti strādājošā bāka pasaulē!
Kadiķiem bagātā Kassari sala ar Orjaku skatu torni un Sāāre tirp zemes - oļu strēli, neliels pārgājiens ~ 2.5 km vienā virzienā uz jūras uzskaloto oļu strēli pa ceļam baudot kadiķu džungļus – t.s. alvārus.
Piemineklis prāmja Estonia pasažieriem un neparasts akmeņu labirints Tahkunas zemesragā
Puhalepas baznīca – pirmā akmens mūra baznīca Hijumā, celta 1259.gadā.
Derības akmeņi
Suuremōisas pils ar greznu parku un dīķiem.
Otrajā dienā pārcelšanās ar prāmi uz kontinentu
Ap 21:00 - 23:00 atgriešanās Jelgavā

Aicinu pieteiokties līdz 01.07.! KADIĶU ZEME MUHU, SAAREMAA, KADIĶU SĪRUPS UN ALUS 2 dienas 12.-13.07.

€ 120.-+ € 60.-/ pensionāriem, € 58.-/ bērniem € 45.- (apskates vietas + pusdienas + prāmja biļete)
12/7/2024
06:30 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pusdienas
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
1. dienas vakarā iespēja doties pastaigā pa Kuresāres vēsturisko centru.
Nakšņošana viesnīcā Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Brokastis 2. dienā ap 7:30.

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! LIETUVAS GARDAIS ALUS CEĻŠ un ŠAURSLIEŽU DZELZCEĻŠ

€ 40.- + apsk. v.
13/7/2024

Aktuāli! ĶIRŠU FESTIVĀLS ŽAGARĒ

€ 38.- + apsk. v.
20/7/2024

Aicinu pieteikties līdz 27.06.!TOBĀGO! traģikomiska dziesmuspēle divās daļās 16:00 Liepāja, Pūt Vējiņi koncertdārzs + traģikomiska dziesmuspēle 2 daļās + ekskursija DAIĻDĀRZS UN BRAUCIENS AR KUĢĪTI „ZEZER” BROCĒNOS

€ 15.-; 20.-; 25.-; 30.- + ceļš € 40.- Biļetes jāizpērk līdz 27.06.
21/7/2024
TOBĀGO! traģikomiska dziesmuspēle divās daļās 16:00 Liepāja, Pūt Vējiņi koncertdārzs + traģikomiska dziesmuspēle 2 daļās + ekskursija DAIĻDĀRZS UN BRAUCIENS AR KUĢĪTI „ZEZER” BROCĒNOS Šovasar un rudenī jaunā aktieru sastāvā uz skatuves atgriezīsies Ulda Marhileviča un Māras Zālītes traģikomiskā dziesmuspēle «Tobāgo!»
Savijušies latviešu tautas likteņstāsti, mīlestība, lielas cerības, skumjas, un galu galā –mūsu ilgi meklētā Laimes zeme – varbūt tā tomēr ir tepat līdzās? Latvijas vēstures lappuse, Kurzemes hercogistes ziedu laiki un sapņi, bez kuriem nevar dzīvot. 
Lomās: Andrejs Vītols, kuģu būvētājs no Ventspils – Mārcis Maņjakovs; Ieva Pakalniņa, Andreja Līgava – Aija Dzērve; Sīmanis Zaķītis, buru audējs no Piltenes – Varis Vētra; Līna Zaķītis, viņa sieva – Katrīne Pasternaka; Lulla Zaķītis, viņu meita – Dita Lūriņa; Ģierts Kore, zvanu kalējs no Puzes – Artis Robežnieks; Amālija Kore, viņa sieva – Indra Briķe vai Akvelīna Līvmane; Vilis Olektiņš, zemnieks no Popes – Juris Kalniņš; Grieta Olektiņa, viņa sieva – Olga Dreģe; Kornēlijs Hansens, holandiešu jūrnieks – Edgars Pujāts; Lilija, krogusmeita, Hansena mīļotā – Madara Botmane; Akeravana, avaraki indiāņu karalis – Rūdolfs Cīrulis; Robinsons Krūzo – Juris Strenga.
Pie klavierēm komponists Uldis Marhilevičs.
”Tobāgo!” ir viens no mīļākajiem darbiem manā daiļradē, un arī viens no dārgākajiem, jo tas ir saistīts ar manu dzimto pusi – Kurzemi,” atzīst izrādes mūzikas autors Uldis Marhilevičs, piebilstot – tas neapšaubāmi ir viens no skaistākajiem un arī skumjākajiem latviešu tautas likteņstāstiem. Pagājuši vairāk nekā divdesmit gadi kopš  «Tobāgo!» pirmizrādes Dailes teātrī, nu  izrāde atkal dosies pie skatītājiem.
 
… Kurzemes un Zemgales hercogiste ir sasniegusi augstu ekonomisko un kultūras līmeni un nosaka gaisotni visā Eiropā. Lielākā daļa Eiropas valstu ir parādā mazajai Kurzemei. Hercoga Jēkaba sapņi sniedzas daudz tālāk par Eiropu. «Man jāiegūst pasaule!», un 80 ģimenes tiek nosūtītas pāri Atlantijas okeānam uz Tobāgo! Tas ir stāsts par lieliem, skaistiem sapņiem, kuri diemžēl mēdz arī nepiepildīties, bet bez kuriem nevar dzīvot. Par cerībām un vilšanos, par mīlestību un nāvi, visbeidzot par kādu ārkārtīgi nozīmīgu lappusi Latvijas vēsturē.

Aktuāli! PREIĻI, ANNAS DIENAS LATGALES LAUKU SĒTĀ ANDRUPENE UN VIESU NAMĀ „RUNČUKI” AR MELNĀS KERAMIKAS IZŅEMŠANU NO CEPĻA

€ 47.- + apsk.v + pusd.
26/7/2024

VISI ALŪKSNES BRĪNUMI JUMS

€ 42.-+ apsk.v.
27/7/2024
7:30 izbraukšana no Jelgavas
KAFIJAS PAUZE “Ieriķu dzirnavās”
Kāda ir Alūksne?  Pārsteidz sevi Alūksnē! Visa diena Alūksnē! Atpūties Alūksnē!
Apskates vietas Alūksnē
Brauciens ar plostu pa Alūksnes ezeru ar interesantu stāstu un mīziku! (cena tiks precizēta!)
Tempļakalna ielas gājēju tilts.
37,8 m augstais Alūksnes skatu tornis, kurš atrodas Tempļa kalna parkā blakus Alūksnes ezeram ir viens no augstākajiem torņiem Latvijā  un līdz tā augšējai skatu platformai ved 153 pakāpieni.
Alūksnes vēsturiskā Livonijas ordeņa pils. Tornis MARIENBURGAS astotais brālis - gaismas un skaņas piedzīvojums no viduslaiku Alūksnes.
Bībeles muzejs
Glika ozoli!
Pusdienas Alūksnē ~ 9.- €/ pers.(ēdienkarte tiks precizēta!)
Pašā Alūksnes sirdī slejas Fītinghofu dzimtas 19. gadsimta otrajā pusē Tjūdoru neogotikas stilā būvētā Alūksnes Jaunā pils, kuras telpās mūsdienās atrodas Alūksnes novada muzejs.  Aizraujošas ekspozīcijas un tematiskās izstādes
DABAS MUZEJS ''VIDES LABIRINTS''  
Mājupceļš. Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā