Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2020./2021. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!

Pasākumi

Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Decembris  |  Visi

Jūlijs

Garantēts! LIELĀKAIS ROZĀRIJS, PELTSAMĀ un VILJANDE

€ 29.- + apsk. v. € 12.- + pusdienas € 7.-
11/7/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Lielākais rozārijs Baltijā un viens no 10 lielākajiem Eiropas rožu dārziem – Peltsamā Rožu dārzs! Neparastas rožu šķirnes! Visas iespējamās rožu šķirnes! Visas jaunās rožu šķirnes!
Baltijas lielākajā rozārijā ir apskatāmas ap 800 dažādu rožu šķirnu, pastaigājoties pa rozāriju aplūkosim vairāk nekā 5000 rožu stādu.
Rožu dārzā tirgo rožu stādus, kas var būt īpaši smaržīgs un skaists “suvenīrs”.
Peltsamā  muzejs, pilsbaznīca un vīna degustācija pils vīna pagrabā
Peltsamā muzejs
Peltsamā muzejs ir izvietots Peoltsamā Ordeņa pils mūros. Muzejs sniedz ieskatu cietokšņa, pilsētas un draudzes krāšņajā vēsturē. Livonijas kara laikā pils kalpoja par Livonijas mestra mājvietu. 19. gadsimta laikā rokoko stila pils bija plaukstošs kultūras un rūpniecības centrs.
Peltsamā vīna pagrabs
Peltsamā vīna pagrabs ir kļuvis par Peltsamā pilsētas tūrisma magnētu. Šeit ir iespēja uz vietas nogaršot un iegādāties visu vīna klāstu! Peltsamā vīna pagrabs piedāvā dabīgus augļu un ogu vīnus, no kuriem daļa ir svaigi un spirgti, citi, savukārt, ir ilgi nogatavināti un vērtīgi. Viss, kas nepieciešams vīnu pagatavošanai, tiek iegūts no Igaunijas augļu un ogu dārziem.
Vinotēka piedāvā 5 vīnu degustāciju.

Peltsamā Nigulistes baznīca (ziedojums)

Uz bastiona torņa un cietokšņa mūriem uzceltā un kara laikā sagrautā baznīca tika atjaunota pirms gadiem 50. Altāris, kancele, lampas un torņa zvans (19.gs.) atceļojuši uz šejieni no Tartu Universitātes kādreizējās baznīcas. Peltsamā rūpnīcas veikals ir vienīgais veikals Igaunijā, kura sortimentā vienuviet atrodami visi rūpnīcas produktu klāstā esošie produkti (mērces, gurķi, sulas utt.). Turklāt veikalā varat atrast arī tradicionālos “Kalev” saldumus. Katru mēnesi Peltsamā rūpnīcas veikalā ir spēkā vairāki atlaižu piedāvājumi dažādiem Peltsamā, Felix un Kalev produktiem.
Pusdienas
Peltsamā  - otrais, saldais, morss, ūdens

Viljandes apskate
Viljande ir sena, kalnaina un
fantastiska pilsētiņa, kas slēpjas dziļi Dienvidigaunijas mežos, glabā iespaidīgas pilsdrupas, kas reiz bijušas Livonijas ordeņa pils. Uz pilsdrupām ved piekaramo tiltu, kas izgatavots Rīgā.Tuvumā esošā ezera skaistās ainavas un koka arhitektūra Viljandi padara par iemīļotu vietu gan dabas, gan kultūras mīļotājiem.

Apskatīsim Viljandes muzikas instrumentu parku, metāla tiltu sarkanā krāsā, kurš ir viena no Viljandi vizītkartēm (izgatavojis Rīgas uzņēmums “Felser & Co”), pilsdrupas, strūklaku “Zēns ar zivi”, veco ūdenstorni, Rātsnamu, pieminekļus, viduslaiku pilsētas mūri, koka arhitektūru un zemenes, lielas un sarkanas betona zemenes.
Igauņu Pizas tornis - Karksi-Nuijas pilsdrupu baznīcas tornis
Tas atrodas Mulgimā – Muļķu zemē? Vai tā ir? Protams, nē, jo “muļķis” ir tikai šā igauņu vārda burtiskais tulkojums. Mulgimā plešas uz dienvidiem no Vīlandes, un te meklējams arī igauņu Pizas tornis, proti, Karksi Nuijas pilsdrupu baznīcas tornis, kas ir redzami sasvēries uz vienu pusi.
Ap 23:00 atgriešanās Jelgavā

Gide – grupas vadītāja Silvija Zača

SAULE UN JŪRA AICINA JŪS! 11. jūlijā vedam uz Jaunķemeriem sauļoties.

€ 13.-
11/7/2020
SAULE UN JŪRA AICINA JŪS! 11. jūlijā (+25`) vedam uz Jaunķemeriem sauļoties
no 09:00 - 17:00
Ceļš € 13.- (samaksa un pieteikšanās birojā)
Minimalais braucēju skaits 10 personas!
Pieteikties pa telefonu 22314063 (jebkurā laikā!)
vai birojā Raiņa ielā 20 - 200 no 10:00 - 17:00

GARANTĒTS! Aviotūre Horvātija - Melnkalne ar atpūtu pie jūras un ekskursijām 13.-20.07./ 20.-27.07./ 27.07.-03.08./03.-10.08./ 10.-17.08./ 17.-24.08./ 24.-31.08./ 31.08.-07.09./ 07.-14.09./ 14.-21.09./ 21.-28.09.

no 259 € + Ekskursiju-transporta pakete 189 €
13/7/2020
Aviotūre Horvātija - Melnkalne ar atpūtu pie jūras un ekskursijām
13.-20.07./ 20.-27.07./ 27.07.-03.08./ 03.-10.08./ 10.-17.08./ 17.-24.08./ 24.-31.08./ 31.08.-07.09./ 07.-14.09./ 14.-21.09./ 21.-28.09.
Cena Iegādājoties ekskursiju paketi 259 € + Ekskursiju-transporta pakete 189 €
Cena bērnam (2 – 12 g.v.) 408 € ar ekskursiju-transporta paketi
Norādītajiem izlidošanas laikiem ir tikai informatīvs raksturs un ne vēlāk kā 1-2 dienas pirms lidojuma.
1. diena Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu laiku lūgums skatīt mūsu mājas lapā 2 dienas pirms izbraukšanas, sadaļā „Izbraukšanas grafiks”). Lidojums Rīga-Dubrovnika (~15:45 - 17:25).
Ceļš uz Melnkalni, iekārtošanās 3* apartamentos Budvas Rivjērā. Atpūta.
2. diena Atpūta pie jūras.
Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Kotoras līcis”.
Kotoras līcis – viena no visgleznainākajām vietām Melnkalnē. Jūs gaidīs tikšanās ar burvīgajām Vidusjūras pilsētiņām.
Kotora tiek uzskatīta par vislabāk saglabājušos Vidusjūras viduslaiku pilsētu un tā ir iekļauta UNESCO sarakstā. Pār pilsētu ir valdījušās dažādas impērijas, bet Kotoras arhitektūras tēlu ir noteikusi Venēcijas Republika, kura valdīja pār Kotoru 15.-18. gs.
Perasta savu mūsdienīgu tēlu ir ieguvusi 17.-18. gs. Pašlaik tā ir pilsēta-muzejs ar pilīm un baznīcām Venēcijas baroka stilā. No šejienes paveras fantastiski skati uz Kotoras līci.
Tivata – mūsdienu pilsēta ar lielisku krastmalu. Porto Montenegro jahtu ciematiņā, kas ir pilsētas daļa, var pavērot sniegbaltās jahtas, sākot ar vismazākajām un beidzot ar luksusa klases jahtām. Otru tik greznu vietu grūti atrast visā Adrijas piekrastē. Brīvs laiks.
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.
3. diena Atpūta pie jūras.
Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Montenegro tūre”. Šī ekskursija demonstrēs Jums Melnkalnes dažādību.
Maršruts sākas gleznainā kalnu ceļā Budva - Cetiņe, pieturot skatu laukumā. No šejienes Jūs varēsiet saskatīt ikvienu Budvas Rivjēras pilsētu un pludmali.
Esot Cetiņe, nokļūsiet pavisam citā klimatiskajā zonā, jo pilsēta atrodas 700 m. augstumā virs jūras līmeņa. Šeit ir svaigs gaiss, nav svelmains un tūristu burzmas. Zaudējot administratīvās galvaspilsētas statusu, pilsēta ir saglabājusi kultūras galvaspilsētas statusu. Vietējie arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās Jūs ar šīs nelielās kalnu kņazistes vēsturi.
Izbraucot no Cetiņe, pavisam drīz nokļūsiet Melnkalnes galvaspilsētā - Podgoricā, uzzināsiet par tās vēsturi, Jums būs iespēja pastaigāties parkos, ieraudzīt slaveno Millenium tiltu, kā arī pieminekli Vladimiram Visockim.
Blakus Podgoricai atrodas kalnu pļavas, miers, klusums. Te arī gatavo slaveno Melnkalnes pršutu (kūpināto-vītināto cūkas šķiņķi) pēc senām receptēm, kā arī sierus, desas, vīnus. Jums būs iespēja piedalīties izsmalcināto Melnkalnes vīnu degustācijā (papildu maksa 4,50 €), uztaisīt bildes Ilirijas drupās. Brīvs laiks.        Atgriešanās apartamentos. Atpūta.
4. diena Ekskursijas brauciens “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks” (ieejas biļete ~3 € tiek apmaksāta atsevišķi). Melnkalnes ziemeļi nemaz nav līdzīgi piekrastes zonai. Tas ir augstu kalnu, tīru upju un klinšainu aizu apgabals.
Moračas upes kanjons ir dziļš un klinšains. Taras upes kanjons, turpretī, ir zaļāks un lēzens, kaut gan kalni šeit ir augstāki un ceļš vijas cauri kanjona sirdij. Tas ir dziļākais kanjons Eiropā un otrais dziļākais pasaulē! Tieši virs Taras upes atrodas slavenais Džurdževiča tilts. Tā augstums ir 172 m, no tilta paveras elpu aizraujoši skati uz upi, bet visdrosmīgākajiem būs iespēja traukties pa gaisa trosi virs aizas.
Pa ceļam redzēsiet gleznainus klosterus ar senām freskām un reliktus mežus.
Vietā, kur ceļš nonāk pie upes, atrodas mājīgie restorāniņi, kuros piedāvā nacionālos ēdienus un svaigi nozvejotas foreles.
Noslēdzošais ceļojuma punkts – Durmitoru Nacionālais parks. Neskartās dabas stūrītis ar kalnu pļavām un ledāju ezeriņiem. Tūristu maršrutam vistuvāk atrodas Melnais ezers. Tas sastāv no diviem nelieliem ezeriem, kurus savieno starpteka, tāpēc vietējie iedzīvotāji tos dēvē par “Kalnu acīm”. Ūdens ir ļoti tīrs un dzidrs, bet meža klajumus klāj meža zemenes. Pastaigājoties brīnumainajā klusajā mežā, grūti iedomāties, ka šī vieta atrodas gandrīz 1500 m virs jūras līmeņa.
Brīvs laiks. Atgriešanās apartamentos. Atpūta.
5. diena Brīva diena. Atpūta pie jūras.
6. diena Atpūta pie jūras vai, pēc vēlēšanās, ekskursijas brauciens uz Albāniju (papildu maksa 50 €). Pasu kontrole. Ceļš uz Škodru.
Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs. p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120.000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā. Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums. Masku rūpnīcas apmeklējums, kur ražo aptuveno 20.000 masku gadā, aptuveni 80% masku tiek eksportētas Venēcijā, Francijā, Grieķijā, Japānā, ASV un Kanādā. Pastaiga pilsētā: skaistās šauras ieliņās ar 18. gs. div- un trīsstāvu mājām. Pareizticīgo baznīcas (vienīgā Skodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģiju triāde ir katrā Albānijas pilsētā, kur musulmaņu mošejas sadzīvo blakus katoļu un pareizticīgo dievnamiem. Tas arī parāda harmoniju starp dažādām reliģijām.
Izbraukšana uz Kruju. Kruja – viduslaiku pilsēta, kas ir celta 600 metru virs jūras līmeņa. Kaujas centrs pret Osmaņu impēriju un no šejienes nāk Albānijas valsts nacionālais varonis Skanderbegs. Pilsētas cietokšņa un etnogrāfiskā muzeja apmeklējums. Brīvs laiks senā 17. gs. austrumu tirgū.
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.
7. diena Atpūta pie jūras.        Dienas otrajā pusē brauciens uz Škodras ezeru un brauciens ar kuģīti (papildus tiek apmaksāts brauciens ar kuģīti ~10 €, iebraukšanas nodeva Nacionālajā parkā ~ 4 €).
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.
8. diena No rīta apartamentu atbrīvošana. Ceļš uz Horvātiju. Ekskursija Dubrovnikā.
Dubrovnika izskatās pēc pasakainās karalistes. Vēl viduslaikos, lai aizsargātu pilsētu no iebrucējiem, tai apkārt uzcēla aizsargmūri, kas nemainīgā izskatā ir saglabājies līdz mūsdienām. Pilsētas vēsturiskā daļa ir vislabākais senās arhitektūras paraugs reģionā. Pilis un katedrāles baroka, gotikas, renesanses stilā apbur ar savu neatkārtojamību. Neraugoties uz to, pilsētā kūsā dzīvība – pie cietokšņa sienām spēlējas bērni, šaurajās šērsieliņās žāvējas vela, bet vecāka gadagājuma ļaudis nesteidzīgi makšķerē zivis.
Un, protams, Dubrovnika ir slavena ar savām dekorācijām kinofilmām – būdama gan kā viduslaiku pilsēta, gan ievedot fantāzijas pasaulē. Un bodīšu skaitu, kas veltītas pasaulē slavenam seriālam, pat nevar nosaukt. Ceļš uz lidostu. Lidojums Dubrovnika-Rīga (18:05– 21:40).
Ceļojuma cenā iekļauts
Lidojums Rīga - Dubrovnika - Rīga (Airbaltic)
Rokas bagāža līdz 8 kg
Nododamā bagāža līdz 20 kg
Grupas vadītāja pakalpojumi
Vieta tūrisma klases autobusā
Izvietošana 3* apartamentos - 7 naktis (divvietīga izvietošana)
Ekskursiju-transporta pakete189 €
Ekskursija “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks”                                                                                         
Ekskursija Dubrovnikā                                                                                                                                  
Brauciens uz Škodras ezeru un brauciens ar kuģīti (papildus tiek apmaksāts brauciens ar kuģīti ~10 €,
iebraukšanas nodeva Nacionālajā parkā ~ 4€)                                                                                              
Ekskursija “Kotoras līcis”                                                                                                                               
Ekskursija “Montenegro tūre”                                                                                                                          
Papildus ekskursijas Ekskursija uz Albāniju            50 €
Papildus jūs varat iegādāties Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos             120 €
Apmaksāts uz vietas
Nodeva par uzturēšanos Melnkalnē: viesnīcā - 1.5 € no cilvēka dienā; apartamentos - 1.0 € no cilvēka dienā; bērniem no 2 līdz 12 gadiem (ieskaitot) - 0.50 € no cilvēka dienā; bērniem līdz 2 gadi - bezmaksas
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
Svarīga informācija
Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Fiksētas vietas autobusā - 15 € - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti

Aktuāli! PA SĒĻU ZEMI! JAUNJELGAVA, STABURAGS, VIESOŠANĀS PIE DAŽĀDU AMATU MEISTARIEM

€ 27.- + apsk. v.
17/7/2020
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Jaunjelgavas
promenāde. Jaunjelgā ir izveidota labiekārto taka gar Daugavu (~2km gara), kura visā savā garumā vijas gar Daugavu, nodrošinādama lielisku iespēju ikvienam  baudīt Daugavas tecējumu jebkurā gadalaikā.

Jaunjelgavas pilsētas vēsturiskais centrs

Vēsturiskajā centrā atrodas 1912. gadā jūgendstilā celta pilsētas domes ēka, guļoša akmens lauvas skulptūra, Vecpilsētas parks

Ciemošanās pie koktēlnieka Pētera Grauduļa muzejā “Daiļamatnieka sēta”
(ziedojuma)

Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera amatnieka Pētera Grauduļa izveidotajā muzejā var aplūkot, kā tiek apstrādāts koks, dzintars, brieža rags.
Daiļdārzs "Gundegas"
„Gundegu” māju saimniece savā īpašumā ir izveidojusi skaistu un ainavisku daiļdārzu, kurš izplānots vairākās, savstarpēji telpiski nošķirtās daļās, kurās aug krāšņumaugi, skujeņi, ogulāji un augļkoki. Savukārt, siltumnīcās gatavojas arbūzi, tomāti, paprikas un citi dārzeņi. Apmeklētāji saimnieces pavadībā var iepazīt dārzu, atpūsties lapenē, bet īpaši interesenti – saņemt vērtīgu padomu un kādu stādu.
Garšīgas pusdienas (cena tiks precizēta!) no vietējiem produktiem, fantastiska kafija un ļoti garšīgi deserti plašā sortimenā kafejnīcā "Rudais Ūsiņš"
“Diānas pinumu fabrika” (cena tiks precizēta!)
No fabrikas tur tikai nosaukums, bet patiesībā tur ir normāla amatnieka darbnīca un Diāna ir patīkama amatniece, kura savās amata prasmēs dalās arī ar citiem interesentiem un ekskursantiem. Darbnīcas apskate, klūgu pinumu izgatavošanas process, iegāde.
Bet Staburaga pusē bez Vīgantes dabas parka tagad ir vēl pāris ievērības cienīgu vietu :
Staburags un Vīgantes dabas parks
Staburaga klints piemiņas zīme „Dieva auss”, dienliliju dārzs, estrāde, Pētera Barisona lapenīte, izstādes Staburaga saieta namā. Tepat blakus kuplo arī Vienības birzs un prezidentu stādītie ozoliņi. Te ir vieta, kur Staburaga bērni, Marčs un Jančs ar savām plikajām kājelēm skraidīja, bet mūsdienās ekskursanti izloka kājas pa takām un taciņām kopā ar vietējo gidu (cena tiks precizēta!).
Komponista Pētera Barisona piemiņas istaba (cena tiks precizēta!)
Izveidots latviešu komponista un diriģenta Pētera Barisona (1904. – 1947.) dzimtajās mājās – „Skudrās”. Ekspozīcijā apskatāmas komponista personīgās lietas, mūzikas instrumenti, dokumenti u.c. liecības, iespējams iepazīt komponista dzīves un daiļrades gājumu. Viens no pazīstamākajiem P. Barisona darbiem ir Dziesmu svētku ievaddziesma “Dziesmai šodien liela diena”.
Brauciens ar kuģi „Vīgante” pa Daugavu - ceļojums Staburags – Vīgantes parks 1,5 h, cena 70 EUR no grupas
Iespēja tedzēt „Dieva ausi”no Daugavas, Mazo Staburadziņu,  vēsturiskā Staburaga atrašanās vietu, Avotiņkalnu.
„Sēļu zemes” maiznīca (cena tiks precizēta!)
Uzzināsiet, kā top bioloģiskā rudzu, saldskābā un baltmaize, kā tā tiek ieraudzēta, mīcīta tepat Sēlijā darinātās koka abrās, kā tiek kurināta lielā maizes krāsns, kā cepta dzīvas uguns maizes krāsnī. Maizes degustācija un iespēja iegādāties.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

VELOMUZEJS, PAIDE, RAKVERE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, PELNU KALNI, POLĀRĀ MUIŽA, PEIPUSA EZERA PIEKRASTE (2 dienas) 17.-18.07.

€ 84.- + apsk.v.
17/7/2020
VELOMUZEJS, PAIDE, RAKVERE, ZIEMEĻIGAUNIJAS PIEKRASTE, PELNU KALNI, POLĀRĀ MUIŽA, PEIPUSA EZERA PIEKRASTE (2 dienas)
07:30  izbraukšana no Jelgavas
Velomuzejs Saulkrastos
Velosipēdu muzejs Saulkrastos pievilina apmeklētājus ar senatnes gaisotni un visnotaļ interesanto kolekciju. Par unikāliem vēstures lieciniekiem kļuvusi tēva un dēla Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija. Muzejā aplūkojams viens no pirmajiem augstrata divriteņiem, velosipēds ar pirmajām piepūšamajām riepām un pat koka divritenis. Bez velosipēdiem kolekcijā plaši pārstāvētas dažādas lietas, kuras saistītas ar divriteņu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, biedrībām un velosipēdu ražošanu.
Šī ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā. Kopumā muzejā atrodas aptuveni 60 velosipēdu. Ieejas biļetes muzejā Pieaugušajiem, pensionāriem, invalīdiem EUR 2.50
Skolēniem EUR 1.50
Brokastu pause Salacgrīvā.
Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī
Nocietinājuma tornī, kas atroda Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.
Ieejas biļetes pieaugušajiem 8 EUR; pensionāriem, skolēniem 7 EUR
Rakveres Cietoksnis
Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gs sadzīves apstākļiem, kur apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. 
Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, viduslaiku bordelis, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.
Ieejas biļetes ar vietējo gidu pieaugušajiem 12 EUR; pensionāriem, skolēniem 10 EUR
Nakšņošana viesu mājā Rakverē 2-vietīgās iztabās ar labierīcībām un brokastīm
Pelnu kalni - kalni, kas radušies izstrādājot degakmeni – pelni savesti veidojot vairākus kalnus. Izdedžu kalni pamazām apaug ar zāli, un šur tur jau ierīkotas slēpošanas trases. No kalnu virsotnes skaidrā laikā var saskatīt Somu jūras līci.Šis reģions izsenis bijis bagāts ar naftas krājumiem, kas savulaik veicinājuši rūpniecības uzplaukumu visa apkārtnē.
Degslānekļa iegulas Igaunijas ziemeļos jau gadu desmitiem bijis viens no tās galvenajiem enerģijas avotiem. Tur dažādas kvalitātes degslāneklis atrodams 7-170 metru dziļumā. Aplēses liecina, ka derīgā izrakteņa šeit pietiks vēl vismaz simt gadiem.
Sakas Muižas parks, skatu tornisun stāvkrasts
Sakas muižas parks atrodas skaistu ainavu augstā kaļķakmens krastā. Parka vecākie koki norāda uz parka lielo vecumu un iespējamo izcelsmi 19. gadsimta sākumā. 
Parks ir brīvas formas, kā arī no granīta akmeņiem ir rekonstruēts un izveidots sākotnējam pēc iespējas līdzīgs ceļu tīkls ar ceļmalā esošiem soliņiem. Papildus ir izbūvētas stāvvietas, parka apgaismojums, paviljons un lapene.
Uz torņa "Meretorn" virsotni un tā platformām ved vītņu kāpnes, kur visi interesenti var doties un baudīt lielisku skatu gan uz muižas teritoriju, gan uz līcī esošajām salām.
Ontikas kaļķakmens stāvkrasts
Ontikas stāvkrasts ir Igaunijas augstākais kaļķakmens stāvkrasts. Tas ir 55 metrus augsts un kā grāmata atklāj vērotājam dažādo ēru slāņus. Kāpnes platforma  pie Valastes ūdenskrituma ir labākā vieta no kuras apskatīt stāvkrastu. Vai arī dodieties pārgājienā pa piekrastes taku un apskatiet unikālo mežu, kas aug uz kaļķakmens stāvkrasta.
Interesanti fakti:
  • Ontikas kaļķakmens stāvkrasts ir 1100 kilometrus garā Baltijas kaļķakmens vaļņa, kas sākas Zviedrijas Olandes salā un beidzas Krievijā, netālu no Lādogas ezera, augstākais punkts.
  • Kaļķakmens stāvkrasta garums ir 23 kilometri, un tas iet no Sakas ciema līdz pat Toilai, tādejādi tas ir garākais nepārtrauktais stāvkrasts.
Valastes ūdenskritums - augstākais Igaunijā
Ontikas stāvkrastā atrodas Valastes ūdenskritums, kas ar savu 30 metru augsto ūdens sienu ir augstākais Igaunijā. Lai gan mākslīgi veidots, tas ieguvis titulu kā ne tikai Igaunijas augstākais ūdenskritums, bet varenākais visā Baltijā. Iepriekšējā pastaigu taka ar skatu platformu drošības apsvērumu dēļ 2010. gadā tika slēgta. Tagad ikviens var doties iepazīt šo ūdenskritumu pa atjaunotām koka laipām, kāpnēm un uzkavēties platformās.
Kukruses Polārā muiža
Kukruses Polārā muiža ar vienas ģimenes starpniecību pastāsta divus stāstus, ar kuriem saistīti dažādi aizraujoši notikumi un izmēģinājumi. Saistībā ar baltvācu stāstu šeit var izmēģināt rakstīšanu ar spalvu un tušu, kā arī pielaikot 17.-18. gadsimta apģērbus.
Ieejas biļetes pieaugušajiem 5 EUR; pensionāriem, skolēniem 4 EUR
Peipusa ezera apkārtne
Eiropas 4. lielākā ezera rietumu krastā, ko apskauj ainaviski lauku ceļi, ir daudz vietu tradicionālās kultūras baudīšanai. Dabiskā un tautiskā Peipsimā apkārtne ir tikpat daudzveidīga un niansēta kā Igaunijas vēsture. Šeit redzēsiet aristokrātisku muižu un krāsainus namus, kas iezīmē Sīpolu ceļu, kā arī piedzīvosiet tradicionālo tirgošanos.
Peipusa ezera ziemeļu krasts ir unikāla un skaista atpūtas vieta.
Viena no pazīstamākajām un skaistākajām Peipusa ezera pludmalēm atrodas Kauksi.
Uz kilometriem garo smilšu pludmali ar dziedošajām smiltīm pāri kāpām ved kāpnes.
Kallastes stāvkrasts
Kallastes pilsētā atrodas Igaunijā garākais devona smilšakmens atsegums – aptuveni 930 metru garš. Atseguma maksimālais augstums ir 8 metri, ir redzami 11 atsegumi. Kad paisuma laikā paceļas ūdens līmenis, tad viļņi atsitas pret atsegumu, tādēļ smilšakmens atsegumos ir izveidojušās daudzas alas. Lielākās no tām ir 1,5 metrus augstas un līdz pat 6 metriem dziļas.
Atgriešanās mājās caur Tartu.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Brauciens tiks pārcelts uz 2021.gada jūliju! AITU GANI UN GUCUĻU KĀZAS KARPATU KALNOS. DABAS DRAUGIEM. 18-25. jūlijs. (8 dienas)

395 euro Cena iespējams mainīsies!
18/7/2020
AITU GANI UN GUCUĻU KĀZAS  KARPATU KALNOS. DABAS DRAUGIEM.
2020. gada 18-25. jūlijs.                                              
1.diena. Izbraukšana no  Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50, Dobeles 5.30, Jelgavas 6.10, Rīgas 6.00
Brauciens cauri  Lietuvai, Polijai.
Nakts 3*viesnīcā Polijā, Ukrainas pierobežā ar brokastīm.
2.diena. Ļvova,  pusdienas Ļvovas krodziņā.  
Ekskursija pa Ļvovu  ar mazo tūristu vilcieniņu.           
Ļvovu tālajā 1256.gadā dibināja Galīcijas kņazs Danilo un nosauca to par godu savam dēlam Ļevam, kas tulkojumā no ukraiņu valodas nozīmē «lauva». Lauva ir Ļvovas simbols un  ir krāšņs elements  pilsētas arhitektūrā. Pilsētas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – vēstures elpa un bagātīgais kultūras mantojums tajā jūtami ik uz soļa! Ukrainas rietumu daļas pilsētu Ļvovu par Eiropas tūrisma galamērķi numur viens atzinuši tīmekļa vietnes VirtualTourist.com lietotāji. Kopā ar ukraiņu gidi dosimies leģendām apvītās un apdzejotās, šaurajās Ļvovas viduslaiku ieliņās un baudīsim pilsētas neatkārtojamo auru. 
Modernās mākslas muzejs “Salo” Galvenais ukraiņu gastronomiskais lepnums ir speķis jeb salo. Ja līdz šim ar speķi esat bijuši uz jūs, tad tas pilnīgi noteikti mainīsies, kad nogaršosiet to Ukrainā, jo tas tik tiešām pats kūst mutē! Ukraiņi speķi sāla, marinē un kūpina, turklāt viņiem ir pat speķis šokolādē, kuru dēvē par ukraiņu «Snickers». Speķim  ukraiņi  ir pat veltījuši festivālu un muzeju, tāpēc tas tik tiešām ir nopietni.
Boimu dzimtas kapela tika uzcelta 1609. gadā. Boimu ģimenes kapela pārsteidz ar nepārspējamu skaistumu un  ir unikāla ne tikai Ukrainā, bet arī pasaulē.
Kafijas manufaktūras namā sastopas pagātne un tagadne. Ēkas  pazemes ejas mūs iepazīsinās ar ražotnes darbu senatnē, bet izsmalcinātajā kafijas bārā  Jūs varat baudīt kafiju no Brazīlijas, Itālijas un citām pasaules malām, kā arī nogaršot  kafiju pēc speciāli sagatavotām receptēm. Vakariņas  un nakts  Ļvovā 3* viesnīcā  „Sonāte” ar brokastīm.     
3.diena. Dosimies iepirkties  Ļvovas lielākajos tirdzniecības centros AŠMAN un FORUM.
No 15 metru augstuma, daudzās kaskādes kalnu ielejā krīt Šipīt ūdenskritums, kas ir viens no  skaistākajiem ūdenskritumiem Ukrainā. Tas ir radies no liela pazemes avota, tā sauktās "Jūras acs" vienā no skaistākajām vietām Ukrainas Karpatos…… - ūdenskrituma vārds ir saistīts ar vārdu "čukstiņš". Pastāv arī leģenda, ka zemnieks Ivanco mīlējis meiteni Mariku.  Meitenes  māte kāzas nevēlas un nolādējusi jauniešus, kuri metušies zemē no stāvas klints un ūdens putās  miruši. Tagad, ūdenskrituma  tuvumā var dzirdēt   čukstus: " Mana Marika,!  
Nakts zemnieku saimniecībās ar vakariņām, brokastīm.
4.diena. Kelečina  ciems izpleties Splina kalna pakājē Repinkas upītes krastā. Kelečina slavena ar saviem minerālūdeņiem, kuri kalna pakājē izplūst no zemes dzīlēm. Viens no minerālūdeņiem ir spilgti oranžā krāsā un ieplūstot mazajā kalnu upītē tās ūdeņus nokrāso oranžus. Ūdens ir ļoti veselīgs un nodrošina organismam nepieciešamo dzelzs daudzumu.
Lāču rehabilitācijas centrs ir vienīgais Ukrainā, kur Jūs variet ķepaiņus vērot  gandrīz to dabīgajā vidē. Rehabilitācijas centrā nokļūst lāči pret kuriem slikti ir  izturējušies to iepriekšējie saimnieki, vai mazie lācēni ir palikuši brīvībā bez savas mātes. Rehabilitācijas centrā māca  lāčiem  piemēroties dzīvei brīvībā. Šobrīd centrā ir vairāki voljēri, kas atdala lāčus ar īpaši smagiem raksturiem.
Sinevaras ezers- tautā saukts par Jūras aci ir dziļākais kalnu ezers Karpatos.  Leģenda stāsta par bagāta grāfa meitas un aitu  gana nelaimīgu mīlestību, kuras rezultāta no meitenes asarām ir  izveidojies kalnu ezers ar kristāltīru  ūdeni. 
Kosino. Relaksēsimies termālajos baseinos, kuru vidējā temperatūra ir +41 grāds.  Supermodernajā atpūtas kompleksā ir 5  peldbaseini, 7  saunas. Kompleksa lepnums ir lielākās Ukrainas strūklakas-burbuļvannās ar "kafiju", "vīnu", "alu" un strūklaku-ilūziju "Zelta celtnis veselībai" 15,5 metru augstumā. Atpūtai šeit ir lieliski piemērota pieaugušajiem un bērniem, kā arī   veselības uzlabošanai.
Nakts zemnieku saimniecībās ar vakariņām, brokastīm.
5.diena. Dragobrat kalnu masīvā  slēpošanas sezona  dažkārt ilgst līdz  pat maija vidum. Kalnu nogāzēs aug  dižskābaržu meži, bet  kupolveida kalnu  virsotnēs plešas kalnu  pļavas. Dosimies kalnos gan ar kalnu pacēlāju, gan pa bezceļiem  ar automašīnām, kas piemērotas kalnu pārejām.
Ceļš mūs vedīs uz augstkalnu ezeriem  Vorožesku un Gerašku, lai varam izbaudīt kalnu burvību un mieru
Mūs gaida jautras, stilizētas gucuļu kāzas, kurās varēsim ņemt aktīvu dalību. Dziedāt, dejot, cienāties un priecāties, kā jau Karpatu kalnos pieklājās.
Nakts zemnieku saimniecībās  ar brokastīm.
6.diena.  Dzembroņa kalnu grēda ir lieliska vieta, lai dotos prom no civilizācijas un relaksētos mierā un klusumā. Sirreāli dabas skati, svaigs kalnu gaiss, meži un augstkalnu pļavas. Te vietējie zintnieki ir nākuši nest ziedojumus dieviem.
Ar kalnu braucieniem piemērotām mašīnām dosimies  uz augstkalnu pļavām, kur mūs jau gaidīs aitu gani.  Vērosim aitiņas kalnu ganībās un klausīsimies aitu ganu stāstos.
Pie aitu ganiem mūs gaida dažādu Karpatu vīnu un sieru degustācija. Mācīsimies spēlēt  kalniešu nacionālos mūzikas instrumentus trembitu un drimbu, kā arī gatavot gucuļu nacionālo svētku ēdienu- banošu. Neizpaliks Karpatu kalnu tēja un medus…(piknikā tiek izmantoti vienreizējie trauki).
Nakts zemnieku saimniecībās  ar vakariņām, brokastīm.
7.diena. Jaremče – kalnu kūrortpilsētiņa, kas izvietojusies Karpatu kalnos.   Proboi ūdenskritums, kurš dārdēdams gāžas pāri  milzīgajiem akmeņiem, kuri  vēl ir leduslaikmeta liecinieki.
Iepirkšanās vietējā amatnieku tirdziņā.  Jūsu priekam gan ādas izstrādājumi, gan krāšņi izšuvumi, gan pinumi, gan keramika. Neizpaliek arī dažādi veselīgi cienasti no Karpatu kalniem.
Nakts  viesnīcā  Polijā ar brokastīm.
8. diena. Mājupceļš cauri Polijai un Lietuvai. Vēlu vakarā ierašanās mājās.
Ceļazīmes cena 395  euro
Cenā ietilpst: transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (regulējami sēdekļi, kondicionētājs, WC, audio, video); degviela, ceļa nodokļi, stāvlaukumu un maksas ceļu izmaksas; naktsmītnes: - 3 naktis trīs zvaigžņu viesnīcās ar brokastīm,  4 naktis viesu mājas ar brokastīm; Ukrainas teritorijā  brokastis, vakariņas, degustācijas,  , veselības apdrošināšana, pavadošā gida ,  Ļvovas un Ukrainas gides pakalpojumi Ukrainas teritorijā.
Papildus izmaksas: ārstnieciskā SPA kompleksa apmeklējums, teatralizēta uzvedums  Gucuļu kāzas ar muzikantiem, kalniešu ēdieniem,  ieejas biļetes apskates objektos, ekskursija Ļvovā ar  tūristu autobusiņu  50 euro

Garantēts! LAVANDAS, KULDĪGA, AIZPUTES ŪDENSTORNIS UN ŠITAKI SĒNES "GARĪKĀS"

€ 26.- + apsk.v. un sēņu degustācija € 16.- + pusdienas € 6.-
18/7/2020
8:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze

Lavandas „Ošeniekos” 3 EUR / pers.
Nemaz nav jādodas uz citām zemēm, lai apskatītu krāšņos un violetos lavandu krūmus – tāda iespēja arī ir Latvijā. Viena no šādām saimniecībām ir "Lillas Lavander", kura labprāt ciemos gaida ciemiņus.
Kuldīga
Kuldīgā apskatīsim - Ventas rumbu; Seno ķieģeļu tiltu pār Ventu; Kuldīgas pils parku ar muzeju; Pils sarga namiņu; Kuldīgas vēsturisko centrs ap Alekšupīti; Sv. Katrīnas luterāņu baznīcu; Kuldīgas veco Rātsnamu un Rātslaukumu; Vecāko koka māju Kurzemē; Stafenhāgena namu; Hercoga Jēkaba galma aptieku; Liepājas ielu; Hercoga Jēkaba pieminekli; Sinagogas kompleksu
Kuldīgā – Rātslaukumā ir Audēju darbnīca, kur apskatāms kā top uz vietas skaisti darbi un ir iespēja parunāties ar audējām un pasūtīt vai iegādāties kādu austu darbu. Līdzās darbnīcai ir „Artava” - amatniecības un rokdarbu izstrādājumu veikals. Tā ir vieta, kur vajag ieiet un ja kaut kas iepatīkas - nopirkt! Viss gatavot pašu rokām.
Tālāk ceļš vīsies uz Aizputi, kur uz brīdi uzkavēsimies apskatot interesantus objektus
Aizputes ūdenstornis, kurš tūrisma vajadzībām ir pārbūvēts par skatu torni, kuram jumta augstākais punkts ir 27m no zemes.
Linmeijera sienas gleznojums “DIEVS SVĒTĪ LATVIJU”.
Bruņinieka skulptūra
Tālāk dosimies uz muižu "Garīkas", kur ir šitaki sēņu audzētava un sēņu degustācija 5 EUR / pers.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! SMILTENES PUSĒ – KERAMIKA, KAZAS, LILIJAS, MAIZE UN BĒRZU SULAS

€ 27.- + apsk. v.
18/7/2020
07:00 izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Kafijas pauze Ieriķos
Smiltene ir maza un jauka Vidzemes pilsētiņa ar sakoptu vidi, senu vēsturi un daudziem skaistiem apskates objektiem.
Smiltenes apskate
Romas katoļu draudzes nams-  jaunākā sakrālā celtne Smiltenē; evanģēliski luteriskā baznīca (ziedojumi)  -  vienīgā tipiska krusta veidā celtā baznīca Latvijā ar izciliem kokgriezumiem un baznīcas augšējās sienās viscaur vītiem latvju rakstiem; Kalnamuižas muižas komplekss, kur  darbojas Smiltenes tehnikums un viesnīca Kalna ligzda un 14. gs. celtās Vācu ordeņa pilsdrupas Vidusezera krastā; Vecais parks, kura vidū atrodas viesnīca – restorāns “Brūzis”; HES uz Abula upes; ūdenskritums, kas no Tepera ezera ietek Abula upītē; Tepera ezers, promenāde. dambis un peldoša strūklaka
ZS “Muižnieki” piedāvā uz pāris stundām nokļūt kazu un tikai kazu valstībā.
Šī ir viena no lielākajām šķirnes kazu audzētājām Latvijā, kur apskatāmas pasaules līmenī modernākās kazu slaukšanas un piena uzglabāšanas tehnoloģijas. Apmeklētājiem iespējams samīļot kazlēnus, parunāties ar kazām un izrādīt cieņu ragainajiem ciltstēviem – āžiem. Saimniece sasies sieru degustācijai un līdzņemšanai. Apskates cena tiks precizēta!
 Keramikas darbnīca "Zīlītes" (apskates cena tiks precizēta!) - māla ceļš no zemes caur uguni līdz skanošam traukam. Virpošanas demonstrējumi! Iespēja pašiem piesēsties pie virpas vai izveidot savu māla "laimes pogu".
Gatavās produkcijas apskate
un iegāde.
Liliju dārzs “Sirmiņos” 
(apskates cena tiks precizēta!)
Selekcionārs Andris Krūmiņš ar liliju selekciju nodarbojas jau vairāk nekā 30 gadus. Viņa dārzā aplūkojamas vairāk nekā 250 liliju šķirnes, no kurām aptuveni 30 ir paša meistara selekcionētās. Viņa aizraušanās sākusies ar Latvijā pazīstamā selekcionāra Jāņa Vasarieša iedotajām sēklām un gadu gaitā viņš pakāpeniski papildinājis savu kolekciju. “Sirmiņu” saimniecībā lilijas aug gan uz lauka, gan siltumnīcās, kur tās selekcionāram aprūpēt palīdz viņa sieva – Ilona, kurai arī liliju audzēšana kļuvusi par aizraušanos.
Andra un Ilonas izlolotos ziedus varēsim aplūkot uz vietas – “Sirmiņos”. Iepatikušos liliju sīpolus var arī pasūtīt.
Lauku mājas "Donas" - maizes ceļš pēc sentēvu tradīcijām!
Iespēja veidot savu maizes klaipiņu senatnīgā maizes krāsnī, sātīga zupa pusdienās, pašceptas maizes degustācija. Silta maizes doniņa ar kārtīgu pienu, speķi, sviestu, medu vai zapti. Katrs sev pagatavo maizes kukulīti saņem līdz ciemakukulī uz mājām.
A
pskates un degustacijas cena tiks precizēta!
Bērzu sulas ražotnē “Birzī” ielūkosimies pagrabos, kur glabājas dzidrais dabas spēks. Klausoties aizraujošus stāstus par bērzu sulām, nogaršosim tās no svaigām līdz dzirkstošām un ar dažādām garšām. Tāpat arī būs iespēja nogaršot unikālo bērzu sulas sīrupu, kura iegūšana ir ilgs process.
Cena: 6.00 EUR/ personai
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! PIRMĀ DZINTARA PIRTS PASAULĒ! 18.-19.07.; 08.-09.08.; 22.-23.08.; 26.-27.09.; 24.-25.10.; 21.-22.11.; 19.-20.12.(2 dienas) Brauc no Rīgas caur Jelgavu!

Cena € 99.- Akcijas cena € 79.-
18/7/2020
Piedāvājam apmeklēt unikālo atpūtas un veselības centru, kas ir lielākais šāda veida komplekss Lietuvas rietumos, jūsu labsajūtai 15 baseini. Kompleksa piedāvājums ļauj relaksēties un izbaudīt dažādas ūdens aktivitātes, unikālu pirts programmu, atveseļošanās kūres, SPA procecdūras.

1.diena Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas. 9:30 no Jelgavas Pirmā pieturvieta Šauļos, kas godam ir nopelnījusi, lai to sauktu par Saules pilsētu. Piestāsim pie tirdznicības centra. Šeit Jūs varēsiet iemalkot kafiju un iegādāteis kādu kaimiņzemes gardumu. Pauzīte apmēram 1.5 stundu. Turpinam ceļu...
Atpūtas kompleksā plānojam ierasties ap plkst. 15:00. Iekārtošanās villās. Jūsu veselības un možā gara uzturēšanai, aicinām Jūs apmeklēt saunas un baseinus. Te Jūs sagaida arī unikāla dzintara sauna „Saule”. Patīkama saunas temperatūra, komforts un dzintara dabīgais spēks, kas iedarbojas uz Jūsu ķermeni un garu. Tāpat Jūs priecēs sertificēts ģeotermiskā ūdens baseins, kas satur augstu minerāļu koncentrāciju. Te varat arī malkot zāļu tēju. Gan āra gan iekštelpu baseinu dadzveidība Jums sagādās īstu svētku sajūtu miesai un garam! Pēc patīkamajām ūdensprocedūrām, aicinām Jūs vakariņās. Pavārs būs kārtīgi pacenties... Tie, kas mīl dejot un klausīties labu mūziku, būs gaidīti vakara pasākumā ar dzīvo mūziku. Uzrausim kādu danci! Dzīvā mūzika līdz plkst. 22:00

2.diena Gardas „ zviedru galda” tipa brokastis. Brīvais laiks nesteidzīgai atpūtai. No kompleksa izbrauksim ap plkst. 12:15. Tradicionāli pauzīte Šauļos pie tirdznicības centra Akropolis. Te iespēja gan paēst, gan apmeklēt Lidl veikalu, lai sapirktu gardus suvenīrus. Ar dāvanām dodamies mājup.

SPA komlekss atrodas atsevišķā ēkā. Ja ir vēlme, par papildus maksu iespējams pieteikt SPA procedūras.
Neaizmirstat paņemt līdzi ID karti vai pasi, peldkostīmu, naudiņu ( EUR).
Esat gatavi personiskajiem tēriņiem.

Brauciena cenā ietilpst:
1 vieta tūrisma klases autobusā;

Ceļa un transporta izdevumi;
Nakšņošana villās: 1 vieta 4 vietīgā villā ar 2 guļamistabām;
1 brokastis
1.diena: Atpūtas un atveseļošanās centra apmeklējums 4 stundas; Dzintara sauna – 1 reize (30min.);
Ģeotermiskā baseina apmeklējums 20min.).
2.diena: Atpūtas un atveseļošanās centra apmeklējums 2 stundas.

Papildu izdevumi:
Medicīniskā apdrošināšana – no 1.90 EUR.

Apdrošināšana ir obligāta;
2.dienā: Dzintara sauna – 3 EUR 30 min; Ģeotermiskā baseina apmeklējums 20min.7 EUR
Izklaides pasākumi un SPA procedūras, kas pasūtītas atseviški.
Vakariņas 14EUR

Garantēts! DAUGAVPILS, CIETOKSNIS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, ŠMAKOVKAS MUZEJS

€ 29.- + apsk.v. € 11.-/ pens., stud. € 6.-/ skol. līdz 18 g.v. € 3.50 + šmakovkas degust. € 2.- + pusdienas € 5.50
19/7/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
MARKA ROTKA MĀKSLAS CENTRS - Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.
DAUGAVPILS CIETOKSNIS
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kura kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Fortifikāciju lauzto līniju veido aizsargvalnis ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām: lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi. Daugavas kreisajā krastā izvietots tilta nocietinājums. Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli. Visas ēku fasādes ieturētas ampīra stilā, izņemot Nikolaja vārtus un Ūdenstorni, kuri uzbūvēti gotiskās formās.
Būs iespēja paēst kompleksa pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”.
ŠMAKOVKAS MUZEJS
DAUGAVPILS - ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā. Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis). Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas. 
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

GARANTĒTS! Aviotūre uz Portugāli 21.-28.07.; 04.-11.08.; 18.-25.08.; 01.-08.09.

no 399 € + ekskursiju - transporta pakete 189 €
21/7/2020

GARANTĒTS! CEĻOJUMS UZ ŠVEICI (7 d) 23.-29.07. / 20.-26.08. / 17.-23.09. / 08.-14.10. / 12.-18.11.

Cena no 199.- + eksk.p. € 99.-
23/7/2020

Aktuāli! DRABEŠU MUIŽAS AMATU MĀJA, LATVIJAS ĶIPLOKS, ZAĻAIS SIERS, MAKARONI UN DABĪGIE ČIPSI RAUNĀ un RAUNAS STABURAGS

€ 25.- + apsk.v.
24/7/2020
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze kafejnīcā "Ieriķu dzirnavas"
Drabešu muižas Amatu māja
Amatu māja iekārtota Drabešu muižā, 19.gs. sākumā būvētajā muižas kompleksā. Amatu mājā darbojas arī mūzikas instrumentu darbnīca. Te top kokles, ģīgas, bases utt. Iepazīšanās ar Amatu māju, tikšanās ar amatu meistariem, stāstījums par latviešu tradicionālajiem mūzikas instrumentiem, to demonstrācija, muzicēšana. 2.50 EUR/ pers.
SIA „Latvijas Ķiploks” vēsture sākta rakstīt kopš 2011 gada. Kopš 2015 gada septembra Rauna ir guvusi Ķiploku galvaspilsētas titulu. Šeit saimnieko SIA „Latvijas Ķiploks” atraktīvās ķiploku meitenes, kas piedāvā daudz un dažādus produktus, kas gatavoti no pašu audzētajiem ķiplokiem. Viss ir unikāls roku darbs. Piedāvājumā stāstījums par un ap ķiplokiem, to vēsturi un tagadni, ražošanas procesu apskate, interesantu un gardu ķiploku produktu un ēdienu baudīšana,kā arī dižošanās ar Raunas novadā ražoto preču klāstu mazajā, gaumīgajā veikaliņā.
Ķiploku produktu iepazīšanās degustācija- ķiploku tēja, ķiploku sviestmaizītes, medus, kompetes un citi ķiploku ražojumi izņemot alkoholu 3.00 EUR/ pers.
Jaunums! Ķiploku saldējums un kafija 3,00 EUR/ pers.
Raunas apskate
Dabas galerija - 5 Romānikas un Gotikas stilā veidoti galerijas stendi. Šajos stendos tiks izstādītas mainīgās galerijas, kas nozīmē, ka mākslasdarbi ik pēc noteikta laika tiks mainīti, lai atgriežoties Raunā visiem būtu iespēja redzēt ko jaunu.
Viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis
Pils ēku komplekss veidoja iegarenu četrstūrveida nocietinājumu sistēmu ar pieciem apaļiem torņiem. Pilij bija iekšējais pagalms, dienvidu korpusa galā atradās kapela un kapitula zāle, rietumu korpusā bija ēdamtelpas un ziemeļu korpusā - guļamtelpas.
Šobrīd Raunas pils ir vienas no apjomīgākajām un labāk saglabātajām pilsdrupām Latvijā.
Iespējams uzkāpt pils skatu tornī un apksatīt Raunas mazpilsētu no augšas
Evaņģēliski Luteriskā baznīca (ziedojums)
Baznīcas pirmsākumi datējami ar 14. gs., tā piedzīvojusi vairākus postījums un pārbūves periodus, pēdējie pārbuves darbi tika veikti 1937. g, arhitekta Paula Kundziņa vadībā. Baznīcas fasādē joprojām apskatāmi 2 Livonijas laika ciļņi, kas ir unikāli 14. - 15. gs. Latvijas mākslas vēstures pieminekļi.
"Siera un makaronu ražotne"
Ceriņu ģimenes uzņēmums "Siera ražotne" ir vienīgā vieta Baltijā, kurā top Zaļais siers ar pašu dārzā audzētu sierāboliņu. Šobrīd piedāvājumā ir jau 25 iecienīti produkti, to skaitā rīvējamais Zaļais siers, beramais siers Ķiplociņš, beramais siers ar garšaugiem, pikantais knapsieriņš, 16 veidu Mājas makaroni (JAUNUMS - ar kaņepju proteīnu un ar halapenjo pipariem) un 4 veidu Mājas nūdelītes.
Ekskursija ar degustāciju un iespēju apskatīt ražotni, uzzināt uzņēmuma rašanās stāstu, iepazīties ar ražošanas procesu un nobaudīt "Siera ražotnē" tapušos produktus
Iespēja iegādāties Raunas siera ražotnes produkciju.
Dabīgo čipsu ražotne "Latnature"
Ražotnē top dārzeņu čipsi un dārzeņu sausmaizītes, kas gatavoti pēc īpašas receptes tos kaltējot zemā temperatūrā – no selerijām , bietēm, burkāniem , ķirbjiem un kalē kāpostiem. Piedāvājumā ekskursija čipsu ražotnē, iepazīšanās ar produkta tapšanas procesu, pagatavot pašiem dārzeņu trifeles, veselīgo gardumu degustācija un iespēja tos iegādaties.
Ekskursija ražotnē ar degustāciju + radošā trifeļu gatavošanas meistarklase: 6.00 EUR/pers.
Raunas Staburags – aizmidzis raudošs milzis, vienīgā raudošā klints Latvijā, neparasta un sevišķi aizsargājama vieta Raunas upes labajā krastā. Viegli pieejams!
Vakariņas kafejnīcā "Ieriķu dzirnavas"
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Tallina - Helsinki - Sanktpēterburga (5.dienas) BEZ VĪZAS 24.- 28.07./ 07.-11.08./ 21.- 25.08./ 04.- 08.09./ 18.- 22.09./ 02.-06.10.

no 159 € + ekskursiju-transporta pakete 69 €
24/7/2020
Kajīte uz prāmja (četrvietīga izmitināšana)
ES pilsoņi var ceļot uz Sanktpēterburgu, noformējot elektronisko vīzu - https://evisa.kdmid.ru/, aizpildīt pieteikumu par vīzas izsniegšanu var ne agrāk kā 20 dienas un ne vēlāk kā 4 dienas pirms paredzētā ieceļošanas datuma RF! Noformējot elektronisko vīzu, reģistrācijas maksa par iebraukšanu netiek apmaksāta.

«Apburošā Slovākija« (6 dienas) 25.-30.07.

180.00 EUR
25/7/2020
GARANTĒTS! «Apburošā Slovākija: termālie avoti un baseini, stalaktītu alas, pilis un Augstie Tatri» Varšava – Pienini Nacionālajā parks – nobrauciens ar plostiem un pusdienas Garaļu krogā - Poprada – Tatranska Lomnica (Augstie Tatri) - Košice – Levoča – Spišas cietoksnis - “Vrbov” termālais parks – Demanovas stalaktītu alas: Brīvības ala - Akvaparks Bešeňová – Oravas pils (6 dienas) 25.-30.07. 180.00 EUR

Aktuāli! SABILES VĪNA SVĒTKI, FIRKSU-PEDVĀLES MUIŽA, DIŽENI AMATNIEKI SABILĒ, ABAVA

€ 25.- + apsk.v. €
25/7/2020
07:00 izbraukšana no Jelgavas
22. Sabiles Vīna svētki!
Godinot Sabiles simbolu – Vīna kalnu – kopš 1999.gada ik vasaru, jūlija pēdējā nedēļas nogalē, Sabilē tiek rīkoti pilsētas svētki, kas, godinot Vīna kalnu, ir nodēvēti par Sabiles Vīna svētkiem. Ar katru gadu šis Sabiles populārākais un nozīmīgākais pasākums piesaista arvien vairāk apmeklētājus un pilsētas viesus, ar katru gadu palielinās dažādo pasākumu skaits, kas notiek Vīna svētku ietvaros, bet neiztrūkstoši ir jau par tradīciju kļuvušie: Latvijas vīnkopju un vīndaru saiets, lielā vīnu degustācija, uguns skulptūras aizdegšana, teatralizētais laivu nobrauciens „Jautrais plosts” u.c. Svētku atklāšana ik gadu notiek Vīna kalna pakājē un to ar savu klātbūtni vienmēr pagodina pats Kurzemes hercogs Jēkabs ar svītu. Unikāls kalns, unikāls vīns, unikāli svētki, ko ir vērts apmeklēt!
 Pastaiga pa Sabiles vēsturisko centru: Sabiles pilskalns, Sabiles evaņģēliski luteriskā baznīca, bijusī Ebreju Sinagoga, Leļļu dārzs, Sabiles apgleznotā siena, Avots “Līkais Krodzinieks”, 17.gs. lielgabals,
Pedvāles mākslas parks
Parks plešas aptuveni 100 hektāru lielā teritorijā, kuru veido daudzveidīga ainaviska vide — pļavas, krūmāji, lēzenas nogāzes, dziļas ielejas, avoti, strauti un līkumaina upīte.
Parka brīvdabas ekspozīcijā skatāmi mākslas darbi, kas radīti simpoziju un darbnīcu laikā, kā arī Ojāra Arvīda Feldberga skulptūras un vides mākslas objekti. Pedvāles mākslas parks ir unikāla vieta, kurā jebkuram apmeklētājam tiek dota iespēja vērot mākslas un dabas mijiedarbību.
Jaunu elpu ieguvusi Firksu-Pedvāles muižas kungu māja! Tagad dzelteno sienu un sarkanā jumta klātā Firksu-Pedvāles muiža ir kā grezns dārgakmens, kas aizstumj prom visu pelēko un garlaicīgo. Muižā darbosies starptautiska mākslas rezidence, un gan māksliniekiem, gan parka apmeklētājiem būs ērtāk un interesantāk.
Biļešu cenas EUR 3,00; skolniekiem, studentiem, pensionāriem: EUR 2,50
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja brīva
Rotkaļa darbnīca: Latvijas Amatniecības kameras diplomēts meistars, Harijs Jaunzems, iepazīstina ar rotkaļa darbu un tā tehnoloģiju, ar senajām Baltu rotām un to valkāšanas tradīcijām, kā arī ar dažādu svētzīmju nozīmi. Pārsvarā rotas gatavotas no vara vai bronzas, mazāk – no sudraba. Var iegādāties rotkaļa roku darbu – autentiskas senlatviešu rotas.
Apskates cena tiks precizēta.
Koka rotaļlietu muzejs: ideja par koka rotaļlietu muzeju pieder aktīvam sabilniekam Andrim Milleram, kura ar palīgu – meistaru Ziedoni Nierliņu tikusi īstenota.
Līdzīgi kā ar bērniem, tiem augot, regulāri mainās un tiek papildināta arī rotaļlietu ekspozīcija. Šobrīd muzejā apskatāmas vairāk nekā 1000 rotaļlietas.
Ieejas maksa: 2,- €.
Abavas rumba atrodas uz Abavas upes, ir otrs platākais Latvijas ūdenskritums un viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā. Ūdenskritums ir 35 m plats un aptuveni 1 m augsts. Ūdens dziļums ap ūdenskritumu nav liels, tāpēc tas ir lieliski piemērots maziem bērniem un ūdens pastaigām.
Launags – vakariņas ar savām līdzpaņemtajām sviestmaizēm.
Ieejas maksa teritorijā 1,20 €; bērnam no 6 līdz 18 gadu vecumam, pensionāram 0,80 €; bērnam līdz 6 gadu vecumam - bez maksas
Brauciens ar plostu pa Abavu - Sabile – Abavas rumba – Sabile.
Izbrauciens ar motorizētu plostu. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja izbaudīt un iepazīt Abavas upes burvību, dodoties izbraucienā ar plostu pa Abavas upi no Sabiles līdz pat Abavas rumbai. Skaista daba, klusums un miers, ūdens skaņa un Abavas krasti.
Brauciena ilgums: apmēram 1 - 2 stundas).
Cena tiks precizēta
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! DELFINĀRIJS UN JŪRAS MUZEJS KLAIPĒDĀ, DINO PARKS UN APGRIEZTĀ MĀJA, PALANGA

€ 29.- + apsk. v. € / pensionāriem, skolēniem, studentiem €
31/7/2020
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Klaipēda - senā tirgotāju pilsēta, izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēsturi.

Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas Jūras muzejs
Ieeja 9.- eiro/4.50 eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
un Delfinārijs
Ieeja 9.- eiro/4.50 eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
Gan lieli, gan mazi ir aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Tagad muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju. Turklāt šajā muzejā atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot delfīnu šovu.
Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu
Dinozauru parks un Otrādi apgrieztā māja Ieeja 14.- eiro/12.- eiro.- bērniem no 2 - 12 g.v.
Pusdienas (cepelīni)
Dinozauru parks atrodas Radailiu īpašumā tikai 7 km attālumā no Klaipēdas. Vienīgais Dinozauru parks Baltijas valstīs, kur var izjust patieso savvaļas dabu. Šeit Jūs sagaida visīstākie dinozauri, kuri mauro, kustas, elpo un sprauslā ūdeni... Līdzās rotaļu laukumi, karuseļi, batuti,ekstremāls 5D kinoteātris,spoguļu labirints, ...un Radaiļu muižas restorāns...
Otrādi apgrieztā māja
Unikāls izklaides objekts, kurā varēsiet no jauna ieraudzīt apkārtējo pasauli un iegūt neizdzēšamus iespaidus! Radaiļos, vien 7 km aiz Klaipēdas, durvis ir vēris jauns, unikāls objekts – pirmais un vienīgais šāda veida izklaides objekts Lietuvā – AČGĀRNĀ MĀJA RADAIĻI!
AČGĀRNĀ MĀJA RADAIĻI ir māja, kas uzbūvēta ar jumtu uz leju, tajā viss ir apgriezts kājām gaisā, rotaļīgi izjaucot mūsu ikdienas rutīnu un izjūtas. Šī relaksējošā izklaide ir paredzēta tiem, kurus ir nomocījusi ierastā kārtība un paradumi, lai kā no jauna paskatītos uz nepieciešamību pēc komforta un stabilitātes.
Ačgārnās mājas un pilis ir ļoti iecienīti izklaides objekti visā pasaulē. Lai izbaudītu šādu izklaidi, vairs nebūs jādodas uz tālām zemēm. Izmēģiniet šo izklaides iespēju!
Palanga
Jūras tilts jeb Palangas mols dažkārt tiek uzskatīts par neoficiālu Palangas simbolu. Tas ir koka tilts, kas stiepjas jūrā 470 m garumā un tam ir „L” veida forma. Laika un jūras viļņu iznīcināts, tilts tika pārbūvēts 1997. gadā.
Palangas pludmale - Palanga vasaras sezonā ir lielākais pludmales kūrorts Lietuvā. Atpūtniekus piesaista maigās pludmales smiltis un smilšu kāpas 18 km garumā gar Baltijas jūru.
Basanavičus gatve – galvenā gājēju iela un viena no ievērojamākajām vietām pilsētā. Šeit ir daudzi restorāni, krodziņi, veikali, suvenīru kioski un atrakcijas, rosās mākslinieki un ir lieliskas iepirkšanās iespējas.
Brīvais laiks Palangā
Ap 22:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Jūlijs

Brauciens pārcelts no 2020 gada! AUGSTKALNU DABAS PARKI KARINTIJĀ - AUSTRIJĀ. Dabas draugiem. 2020.gada 4.-10.jūlijs. (7 dienas)

398 euro Cena iespējams mainīsies!
4/7/2021
AUGSTKALNU DABAS PARKI KARINTIJĀ - AUSTRIJĀ. Dabas draugiem.
2021.gada 4.-10.jūlijs.
1.diena. Izbraukšana no  Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50., Jelgavas plkst.6.10, Rīgas plkst.6.00.
Brauciens cauri Polijai.
Naktsmītnes Polijā ar brokastīm.
2.diena.Sloupsko-šošůvské alas ir lielu kupolu, koridoru un milzīgu pazemes bezdibeņu komplekss. Alai ir izcila akustika, tāpēc to izmanto kamermūzikas koncertiem. Sloupsko-šošůvské alās ir  trausli un krāsaini stalaktītu rotājumi.
Vietā, kur Austrijas kalni izskatās kā omulīgi milži, pār kuru noliektajām mugurām biezi saauguši egļu meži, atrodas Karintijas reģions.
Ramingstein  ciemats atrodas Austrijas Alpos 1100 metru augstumā un ir .viena no skaistākajām un ekskluzīvākajām vietām Austrijā. Burvīgs kalnu ciematiņš ar savu pili, varenām kalnu grēdām un cauri plūstošo Mūras upi
Mūsu  viesu nams  atrodas Ramingsteinas centrā-vēsturiskā ēkā, kas celta jau tālajā 14 gadsimtā. No viesu nama logiem varēsiet baudīt skatu uz kalniem, Mūras upiun  seno Finstergrun pili.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
3.diena. Dosimies ar kalnu pacēlāju uz Grossek   virsotni  2035 metru augstumā un izbaudīsim iespaidīgu skatu uz ieleju.
Pa pastaigu taku 3 km  garumā gar kalnu ezeriņiem  ceļš vedīs uz  kalnu pacēlāju, kas  mūs  novedīs  uz Svētā  Mihaela ciematiņu kalnos. Nesteidzīga pastaiga baudot dabu un kalnus.  Iespēja kalnu restorāniņā ieturēt pusdienas un izbaudīt Karintijas  nacionālos ēdienus.
Mauterndorfa pils  apmeklējums būs ceļojums atpakaļ laikā. Viduslaiku Mauterndorfa pils, kas celta jau 13 gadsimtā ir unikāla  un pilna ar noslēpumiem. Tā atrodas uz akmeņainas klints un dominē vēsturiskajā pilsētā Mauterndorfā.No 44 metrus augstā nocietinātā torņa paveras lielisks skats uz Mauterndorfu, Augstā Tauerna, Nockberge kalnu grēdām.
Senās dzirnavas 1981. gadā atjaunoja daudzi brīvprātīgie amatnieki dzirnavu meistaruvadībā. No dažādiem  Karintijas  ciematiem atsevišķas dzirnavu daļas tika savāktas un atkal meistarīgi saliktas līdz vērtīgam senās tautas tehnikas paraugam, lai parādītu senču lielo meistarību un apbrīnojamo atjautību.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
4.diena.  Brauciens ar nostalģisku Chuk-Chuk  vilcieniņu pa vienu no iespaidīgākajiem Karintijas dabas  parkiem sniegs patiesu baudījumu neskartās dabas mīļotājiem.
Pēc brauciena ar Chuk-Chuk vilcieniņu  Jūs gaida tipiski Karintijas ēdieni un  atspirdzinājumi kalnu krodziņā.
Pastaiga pa dabas parku, garām kalnu upītei, vientuļām zemnieku sētām, baudot kalnu īpašo auru. 6 km.( Iespēja atceļu mērot arī ar Chuk-Chuk vilcieniņu)                      
Fallbach ūdenskritums  dārdēdams krīt ielejā no  150 metru augstuma un ir viens no augstākajiem  un iespaidīgākajiem Austrijas ūdenskritumiem.
Milštates ezerā vasarās  ūdens var iesilt līdz 28 °C un ūdens ir īpaši silts pateicoties karstajiem avotiem ezera gultnē, bet tā  ziemeļu daļā paceļas  2000 m augstie Milštates Alpi. 
Burg Sommeregg. katru vasaru rīko  bruņinieku turnīrus un vēsturiskus šovus, lai ar žonglieru, bruņinieku, jātnieku, akrobātu, amatnieku spēlēm parādītu, ka viduslaiki nebija tik tumši un nospiedoši.  Te tiek demonstrētamaģiska cīņas māksla,  augsta meistarība zirgu izjādēs,  apbrīnojamas cīņas ar zobeniem, mīlestība un bruņniecisks gars.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
5.diena.Ar kalnu pacēlājiem dosimies Grunwaldkopf virsotnēm vairāk kā 200 metru augstumā  un pastaigājoties gar augstkalnu ezeriem baudīsim dabas varenību un kalnus.
Gandrīz 35 km garais augstkalnu ceļš ved 52 līkumos cauri Nockberge dabas parkam Karintijā.Šīs teritorijas nosaukums cēlies no maigajiem, apaļajiem kalniem kas ir unikāli visā Alpu reģionā. Te ir lielākā egļu un priežu populācija Austrumu Alpos.
Windebensee  ir kalnu ezers un atrodas  2000 metrus virs jūras līmeņa. Pastaigu takas  stiepjas ap ezeru un atklāj informāciju par Nock kalniem un Alpu reljefu. Tas ir Nacionālā parka dārgakmens.
Pa pastaigu taku garāmWindebensee  dosimies līdz  kalnu zvanam, baudot kalnu vēju un apkārtējo ainavu. Ieskandināsim  vēlmju zvanu, kas zina, varbūt vēlēšanās piepildās….
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
6.diena.Laxenburgas   pils  ir viena no iespaidīgākajām pilīm Eiropā.   Romantisks brauciens ar plostu uz Laxenburgas pili.
Pils  greznās zāles tiek uzskatītas par  Austrijas dārgumu krātuvi. Šeit ķeizariene Sisī  pavadīja savu medusmēnesi , te viņa devās bezgalīgās zirgu izjādēs pa apkārtējiem mežiem.  Pils lepojas  ar skaistajiem dārziem, kuros atrodas gan mistiskas grotas, gan tempļi, gan viduslaiku turnīru vieta.
Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
7.diena.Mājupceļš.
Ceļazīmes cena: 398 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:
Cenā ietilpst:  transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida pakalpojumi,  sešas naktis trīs zvaigžņu viesnīcās  ar brokastīm, apdrošināšana.
Papildus izdevumi:
OBERTAUERN pacēlēji 20 euro
Sloupsko-šošůvské alas 180 kronas
 Mautendorf pils 12 euro
Bruņinieku turnīrs    20  euro
Chu-Chu vilcienu  7 euro
Pusdienas  kalnu zemnieku saimniecībā- cena tiks precizēta.
panorāmas ceļš "Nockalmstraße     5 euro
Grunwaldkopf  pacēlāji 18 euro
Laxenburg pils parks + biļete uz  prāmi 4 euro
Laxenburg pils apmeklējums 11 euro

SALMU MUZEJS UN LAUKU LABUMI KURZEMĒ - ZEMENES, MAIZE, KAZAS SIERS

€ 26.- + apsk.v. €
4/7/2021
8:00   Izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Dosimies uz Tukumu pēc smukuma! Priecēsim acis un dvēseli!
Tukums - mākslas un rožu pilsēta

Salmu muzejā Jūs sagaidīs vairāki simti dažādu salmu/siena skulptūru, leļļu. Muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Eiropā, pasaulē un viena no interesantākajām apskates vietām Latvijā. Kā tūrisma apskates vieta tas darbojas no 2010.gada augusta. Muzejs ir slavens ar mākslas darbu oriģinalitāti, unikalitāti un daudzveidību. Muzejā Jūs ieraudzīsiet mākslas darbus, kas veidoti tikai no salmiem un siena. Šādus darbus Jūs neredzēsiet nekur citur.Salmu muzejs nemitīgi mainās un attīstās. Muzeja saimnieki to labiekārto, pilnveido. 2012.gada 24.septembrī svinīgi tika atklāta vēl viena muzeja ēka ar plašu zāli, kas pamazām piepildās ar jauniem darbiem. Šobrīd Salmu muzejā ir apskatāmi vairāk kā 400 eksponātu

Saimniecība un ražotne SIA Lubeco
Sukādes ar neaizmirstamu garšu no cidonijām, āboliem, purva dzērvenēm, ķirbjiem un rabarberiem, kas izaudzēti pašu dārzā. Mūsu  moto: “Dzīve ar Garšu,” jo novērtējam dabīgas garšas, bet nemīlam konservantus un garšas pastiprinātājus. Lubeco dabīgie sīrupi un dzērieni Jūs veldzēs gan vasaras tveicē, gan sildīs ziemas aukstumā.
Latvijas zemenes lepni gozējas jau 7 ha platībā. Daiļās sārtvaidzes audzētas ar integrēto audzēšanas metodi, kas nozīmē, cik iespējams, pietuvināti dabai. 
ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS! Varat paši salasīt zemenes priekš sevis moderni un ērti - guļot uz zemeņu platformas.
Cena: 4.00 EUR/ personai vai ar zemeņu lasīšanu 6.00 EUR/ personai

IK „Caprine” un Z/S „Bērzi” kazas piena produktu degustācija.  IU „Caprine” piedāvā kazas piena sieru, konditorejas izstrādājumu, saldējuma un kazas gaļas ēdienu degustāciju. Tematiski korporatīvie pasākumi un meistarklases bērniem un pieaugušajiem.
Cena: 8.00 EUR/ personai
Degustācija par 8,00 euro ir PUSDIENAS kurās ir uzkodas, silta zupa, otrais un deserts (ēdiens tiek izmantoti kazas piena un gaļas produkti).

"Ainas maize" Talsos un novadā ir lielā cieņā. Cepēja Aina Šteinberga radījusi 10 dažādu veidu maizes, kas priecēs pat visizsmalcinātāko garšu kārpiņu īpašniekus. „Rugājos”, kas ir viena no Rocežu muižas kompleksa sastāvdaļām un agrāk bijis zirgu stallis, kopš 1983. gada dzīvo Aina Šteinberga ar ģimeni. „Esmu pieradinājusi klientus pie svaigas un siltas maizes, tādēļ ceļos ap puspieciem no rīta, lai gan man to ļoti nepatīk darīt. Vakarā mīklu mīcu vismaz divas stundas un, piemēram, piektdienā izcepu ap 60 kukulīšiem maizes. Šī maize atšķiras ar to, ka es to mīcu ar savu roku siltumu un tikpat siltām domām,” pasmaida Aina Šteinberga. Rudzu, sēklu, rudzu ar žāvētiem sīpoliem, rudzu ar žāvētu gaļu, burkānu, ķirbju, olīvu, tomātu, našķu ar žāvētiem augļiem un tagad arī vecās Krēķenes maize ar žāvētu gaļu un siļķi. Tik plašu klāstu saviem klientiem piedāvā Aina Šteinberga. Pieprasītākā, izrādās, ir sēklu maize, bet rudzu maizi iecienījuši gados vecāki cilvēki.
Cena: 4.50 EUR/ personai
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vaītāja Silvija Batraka