Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2020./2021. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!

Pasākumi

Janvāris  |  Februāris  |  Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Decembris  |  Visi

Jūlijs

POKAIŅI, ZIEPJU DARBNĪCA, JAUNPILS UN BASKĀJU TAKA

€ 25.- + apsk. v.
2/7/2021
Pokaiņu mežs – sena svētvieta ar akmeņu krāvumiem, mistiska un enerģētiski spēcīga vieta.Apkārtnes miers un iespēja izbaudīt interesantu pastaigu svaigā gaisā iepriecinās jebkuru prātu.
2,50 EUR; Senioriem, studentiem, skolēniem 2,00 EUR; iebraukšana autobusiem 5.00 EUR; vietējais gids – cena tiks precizēta!

Ziepju darbnīca "Ezervanna" Anna Jurgaite izveidojusi ziepju darbnīcu “AnnaVannA”, kur no dabiskām izejvielām gatavo dažādas ziepes, vannas piedevas, skrubjus, ķermeņa un sejas krēmus, lūpu balzamus. Viņa savas ziepes dēvē par ziepēm ar raksturu, jo pievieno daudzveidīgas, dabā atrodamas piedevas, tostarp arī pašas dārzā audzētus un tuvākajā apkaimē savāktus ārstniecības augus. Tā arī veidojas raksturiņš – ar atšķirīgu sastāvu, formu un aromātu.
Anna demonstrē, kā tiek vārītas ziepes, un sniedz padomus ķermeņa kopšanā. Tiem, kas vēlēsies, viņa ļaus savām rokām izveidot ziepju gabaliņus un vannas bumbas, kuras, skaisti iesaiņotas, varēs ņemt līdzi kā suvenīrus.

Daudzveidīgo produkciju var iegādāties arī darbnīcā.

Apskates maksa -  6.50 EUR no pers

Jaunpils
Jaunpils pils
ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas lieliski saglabājusi savu sākotnējo izskatu.
Pilij ir daudz interesantas detaļas, kas piesaista uzmanību un fantāziju – velna figūra notekcaurules galā, mazās vītņu kāpnītes, viduslaiku pils tualetes balkons, kā arī zālē ir apskatāms marmora cilnis “Madonna ar bērnu”. Vienā no pils senākajām daļām - bruņinieku ēdamzālē, zem velvju griestiem ir iekārtots Jaunpils pils viduslaiku krogs.

Senā bruņinieku pils vēl joprojām savus apmeklētājus pārsteidz ar savu pamatīgumu un tajā esošo viduslaiku auru, kas jūtama ir ne tikai gaiteņos un telpās, bet arī ekskursijās ar viduslaiku personāžiem – mūku brāli Teodoru, pils atslēgu glabātāju un citiem.
Trijos stāvos pils senākajā spārnā izvietots Jaunpils muzejs, kurā var apskatīt ekspozīcijas par pils un apkaimes vēsturiskajiem notikumiem.
Mākslas baudītāji aicināti uz muzeja izstāžu zāli, kurā mainīgās izstādēs apskatāmi gan profesionālo, gan vietējo mākslinieku un amatnieku darbi.
Biļešu cenas: 2,- EUR ; pensionāriem , skolēniem 1,- EUR
+ gida pakalpojumi 10 EUR grupai 

Jaunpils baznīca
Jaunpils baznīcas altāris un kancele ir viens no greznākajiem baznīcu iekārtojuma ansambļiem Kurzemes luterāņu baznīcās. Baznīcas zvans (1760.g.) ir unikāls ar vienu no saviem rotājumiem – kailas sievietes figūru, kas atspiedusies pret miroņgalvu. Tas ir vienīgais tāda veida rotājums visā pieejamā informācijā par zvaniem.
Baznīca ir ne vien svarīgs akcents Jaunpils vēsturiskā centra ainavā, bet arī 16 – 17 gs. mijas arhitektūras paraugs.
Biļešu cenas: (ziedojums)

Tilts pār Bikstupi - pirmais kokbetona konstrukcijas tilts, atklāts 2019 gada 11.novembrī
Iepirkšanās Jaunpils pienotavas firmas veikaliņā

Veikaliņā var iegādāties, visdažādākos sierus, biezpienu, krējumu, pienu un vēl daudzus citus labumus ko izgatavo no piena.

„Valguma pasaule” – vieta veselīgai atpūtai, labsajūtai, omulībai, priekam.

Aizraujoša pastaiga Baltijā pirmajā baskāju takā un Mākslas telpā Valguma mežā.

Baskāju taka

Te ir labākais no Austrijā, Vācijā un Šveicē izmēģinātā un vēl – tikai mūsu zemei, Valguma ezera un Slocenes upes apkaimei, Ķemeru nacionālajam parkam raksturīgais.
Oļi un olīši, laukakmeņi un dzirnakmeņi, sūna, čiekuri, jūrmalas smilts, Ķemeru dziednieciskās dūņas, niedres, šķelda, raupjš priedes stumbrs, māls, veldzējošs upes ūdens… Lietū mērcēta mīksta zālīte, mikla kūdra egļu pavēnī, saulē sasilusi grants… Jo izjūtās bagātīgāks piedzīvojums pēdām, jo efekts manāmāks. 

Baskāju takā iesim TIKAI basām kājām!
 
Staigājot kailām kājām pa dažādām dabiskām virsmām:

* norūdāmies, stiprinām organisma aizsargspējas,

* liekam asinīm riņķot straujāk, kas tīk arī sirdij,
* uzņemam zemes enerģiju un atdodam lieko,
* stiprinām kāju muskuļus, saites, locītavas,
* mazinām krampjus ikru muskuļos,
* normalizējam asinsspiedienu,
* kliedējam galvassāpes,
* sniedzam atpūtu nogurušām kājām,
* atslābstam, nomierināmies,
* veicinām līdzsvara izjūtas veidošanos, iekšēju stabilitāti – gan fizisku, gan psiholoģisku,
* maigi aktivējot nervu galus, kas ir pēdās, labvēlīgi ietekmējam visu organismu.
Pēc ~2900m garās pastaigas pēdas patīkami kņud un ir siltas pat drēgnā dienā, ķermenī gluži fiziski jūtams enerģijas pieplūdums, mundrums. Galva izvējojusi, raizes, īgnums un stresi pagaisuši, prāts un sirds atbrīvoti svaigām, nepieradinātām idejām.

Mākslas telpa mežā.
Baudāmas dabas ainavas izcilu mākslinieku Andra Apses (Jaunzēlande) un Andra Eglīša (Latvija) lielformāta fotogrāfijās. Lai apskatītu visas 80 fotogrāfijas, jāmēro 1.5 km garš ceļš Valguma meža takās. Viss vienā – iespēja veselīgi izkustēties, ieelpot svaigu gaisu un baudīt pārsteidzošas ainavas gan dabā, gan bildēs!

Garda maltīte - zupa uz dzīvas uguns āra terasē 5,00€. Pēc pastaigas pa baskāju taku mākslas telpu ēdiens garšo īpaši – jo svaigs, sātīgs, tikko pagatavots, Izmantojot dabiskas garšvielas, lielākoties Latvijas produktus.

Biļešu cenas Baskāju takā un Mākslas telpā mežā pieaugušajiem – 8,00€, pensionāriem/skolēniem – 6,00€, pirmsskolas vecuma bērniem apmeklējot kopā ar vecākiem - bezmaksas

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

LIELĀKAIS ROZĀRIJS, PELTSAMĀ un VILJANDE

€ 29.- + apsk. v. € 12.- + pusdienas € 7.-
3/7/2021
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Lielākais rozārijs Baltijā un viens no 10 lielākajiem Eiropas rožu dārziem – Peltsamā Rožu dārzs! Neparastas rožu šķirnes! Visas iespējamās rožu šķirnes! Visas jaunās rožu šķirnes!
Baltijas lielākajā rozārijā ir apskatāmas ap 800 dažādu rožu šķirnu, pastaigājoties pa rozāriju aplūkosim vairāk nekā 5000 rožu stādu.
Rožu dārzā tirgo rožu stādus, kas var būt īpaši smaržīgs un skaists “suvenīrs”.
Peltsamā  muzejs, pilsbaznīca un vīna degustācija pils vīna pagrabā
Peltsamā muzejs
Peltsamā muzejs ir izvietots Peoltsamā Ordeņa pils mūros. Muzejs sniedz ieskatu cietokšņa, pilsētas un draudzes krāšņajā vēsturē. Livonijas kara laikā pils kalpoja par Livonijas mestra mājvietu. 19. gadsimta laikā rokoko stila pils bija plaukstošs kultūras un rūpniecības centrs.
Peltsamā vīna pagrabs
Peltsamā vīna pagrabs ir kļuvis par Peltsamā pilsētas tūrisma magnētu. Šeit ir iespēja uz vietas nogaršot un iegādāties visu vīna klāstu! Peltsamā vīna pagrabs piedāvā dabīgus augļu un ogu vīnus, no kuriem daļa ir svaigi un spirgti, citi, savukārt, ir ilgi nogatavināti un vērtīgi. Viss, kas nepieciešams vīnu pagatavošanai, tiek iegūts no Igaunijas augļu un ogu dārziem.
Vinotēka piedāvā 5 vīnu degustāciju.

Peltsamā Nigulistes baznīca (ziedojums)

Uz bastiona torņa un cietokšņa mūriem uzceltā un kara laikā sagrautā baznīca tika atjaunota pirms gadiem 50. Altāris, kancele, lampas un torņa zvans (19.gs.) atceļojuši uz šejieni no Tartu Universitātes kādreizējās baznīcas. Peltsamā rūpnīcas veikals ir vienīgais veikals Igaunijā, kura sortimentā vienuviet atrodami visi rūpnīcas produktu klāstā esošie produkti (mērces, gurķi, sulas utt.). Turklāt veikalā varat atrast arī tradicionālos “Kalev” saldumus. Katru mēnesi Peltsamā rūpnīcas veikalā ir spēkā vairāki atlaižu piedāvājumi dažādiem Peltsamā, Felix un Kalev produktiem.
Pusdienas
Peltsamā  - otrais, saldais, morss, ūdens

Viljandes apskate
Viljande ir sena, kalnaina un
fantastiska pilsētiņa, kas slēpjas dziļi Dienvidigaunijas mežos, glabā iespaidīgas pilsdrupas, kas reiz bijušas Livonijas ordeņa pils. Uz pilsdrupām ved piekaramo tiltu, kas izgatavots Rīgā.Tuvumā esošā ezera skaistās ainavas un koka arhitektūra Viljandi padara par iemīļotu vietu gan dabas, gan kultūras mīļotājiem.

Apskatīsim Viljandes muzikas instrumentu parku, metāla tiltu sarkanā krāsā, kurš ir viena no Viljandi vizītkartēm (izgatavojis Rīgas uzņēmums “Felser & Co”), pilsdrupas, strūklaku “Zēns ar zivi”, veco ūdenstorni, Rātsnamu, pieminekļus, viduslaiku pilsētas mūri, koka arhitektūru un zemenes, lielas un sarkanas betona zemenes.
Igauņu Pizas tornis - Karksi-Nuijas pilsdrupu baznīcas tornis
Tas atrodas Mulgimā – Muļķu zemē? Vai tā ir? Protams, nē, jo “muļķis” ir tikai šā igauņu vārda burtiskais tulkojums. Mulgimā plešas uz dienvidiem no Vīlandes, un te meklējams arī igauņu Pizas tornis, proti, Karksi Nuijas pilsdrupu baznīcas tornis, kas ir redzami sasvēries uz vienu pusi.
Ap 23:00 atgriešanās Jelgavā

Gide – grupas vadītāja Silvija Zača

Brauciens pārcelts no 2020 gada! AUGSTKALNU DABAS PARKI KARINTIJĀ - AUSTRIJĀ. Dabas draugiem. 2020.gada 4.-10.jūlijs. (7 dienas)

398 euro Cena iespējams mainīsies!
4/7/2021
AUGSTKALNU DABAS PARKI KARINTIJĀ - AUSTRIJĀ. Dabas draugiem.
2021.gada 4.-10.jūlijs.
1.diena. Izbraukšana no  Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50., Jelgavas plkst.6.10, Rīgas plkst.6.00.
Brauciens cauri Polijai.
Naktsmītnes Polijā ar brokastīm.
2.diena.Sloupsko-šošůvské alas ir lielu kupolu, koridoru un milzīgu pazemes bezdibeņu komplekss. Alai ir izcila akustika, tāpēc to izmanto kamermūzikas koncertiem. Sloupsko-šošůvské alās ir  trausli un krāsaini stalaktītu rotājumi.
Vietā, kur Austrijas kalni izskatās kā omulīgi milži, pār kuru noliektajām mugurām biezi saauguši egļu meži, atrodas Karintijas reģions.
Ramingstein  ciemats atrodas Austrijas Alpos 1100 metru augstumā un ir .viena no skaistākajām un ekskluzīvākajām vietām Austrijā. Burvīgs kalnu ciematiņš ar savu pili, varenām kalnu grēdām un cauri plūstošo Mūras upi
Mūsu  viesu nams  atrodas Ramingsteinas centrā-vēsturiskā ēkā, kas celta jau tālajā 14 gadsimtā. No viesu nama logiem varēsiet baudīt skatu uz kalniem, Mūras upiun  seno Finstergrun pili.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
3.diena. Dosimies ar kalnu pacēlāju uz Grossek   virsotni  2035 metru augstumā un izbaudīsim iespaidīgu skatu uz ieleju.
Pa pastaigu taku 3 km  garumā gar kalnu ezeriņiem  ceļš vedīs uz  kalnu pacēlāju, kas  mūs  novedīs  uz Svētā  Mihaela ciematiņu kalnos. Nesteidzīga pastaiga baudot dabu un kalnus.  Iespēja kalnu restorāniņā ieturēt pusdienas un izbaudīt Karintijas  nacionālos ēdienus.
Mauterndorfa pils  apmeklējums būs ceļojums atpakaļ laikā. Viduslaiku Mauterndorfa pils, kas celta jau 13 gadsimtā ir unikāla  un pilna ar noslēpumiem. Tā atrodas uz akmeņainas klints un dominē vēsturiskajā pilsētā Mauterndorfā.No 44 metrus augstā nocietinātā torņa paveras lielisks skats uz Mauterndorfu, Augstā Tauerna, Nockberge kalnu grēdām.
Senās dzirnavas 1981. gadā atjaunoja daudzi brīvprātīgie amatnieki dzirnavu meistaruvadībā. No dažādiem  Karintijas  ciematiem atsevišķas dzirnavu daļas tika savāktas un atkal meistarīgi saliktas līdz vērtīgam senās tautas tehnikas paraugam, lai parādītu senču lielo meistarību un apbrīnojamo atjautību.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
4.diena.  Brauciens ar nostalģisku Chuk-Chuk  vilcieniņu pa vienu no iespaidīgākajiem Karintijas dabas  parkiem sniegs patiesu baudījumu neskartās dabas mīļotājiem.
Pēc brauciena ar Chuk-Chuk vilcieniņu  Jūs gaida tipiski Karintijas ēdieni un  atspirdzinājumi kalnu krodziņā.
Pastaiga pa dabas parku, garām kalnu upītei, vientuļām zemnieku sētām, baudot kalnu īpašo auru. 6 km.( Iespēja atceļu mērot arī ar Chuk-Chuk vilcieniņu)                      
Fallbach ūdenskritums  dārdēdams krīt ielejā no  150 metru augstuma un ir viens no augstākajiem  un iespaidīgākajiem Austrijas ūdenskritumiem.
Milštates ezerā vasarās  ūdens var iesilt līdz 28 °C un ūdens ir īpaši silts pateicoties karstajiem avotiem ezera gultnē, bet tā  ziemeļu daļā paceļas  2000 m augstie Milštates Alpi. 
Burg Sommeregg. katru vasaru rīko  bruņinieku turnīrus un vēsturiskus šovus, lai ar žonglieru, bruņinieku, jātnieku, akrobātu, amatnieku spēlēm parādītu, ka viduslaiki nebija tik tumši un nospiedoši.  Te tiek demonstrētamaģiska cīņas māksla,  augsta meistarība zirgu izjādēs,  apbrīnojamas cīņas ar zobeniem, mīlestība un bruņniecisks gars.
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
5.diena.Ar kalnu pacēlājiem dosimies Grunwaldkopf virsotnēm vairāk kā 200 metru augstumā  un pastaigājoties gar augstkalnu ezeriem baudīsim dabas varenību un kalnus.
Gandrīz 35 km garais augstkalnu ceļš ved 52 līkumos cauri Nockberge dabas parkam Karintijā.Šīs teritorijas nosaukums cēlies no maigajiem, apaļajiem kalniem kas ir unikāli visā Alpu reģionā. Te ir lielākā egļu un priežu populācija Austrumu Alpos.
Windebensee  ir kalnu ezers un atrodas  2000 metrus virs jūras līmeņa. Pastaigu takas  stiepjas ap ezeru un atklāj informāciju par Nock kalniem un Alpu reljefu. Tas ir Nacionālā parka dārgakmens.
Pa pastaigu taku garāmWindebensee  dosimies līdz  kalnu zvanam, baudot kalnu vēju un apkārtējo ainavu. Ieskandināsim  vēlmju zvanu, kas zina, varbūt vēlēšanās piepildās….
Nakts viesu namā Ramingstein ciematā ar brokastīm.
6.diena.Laxenburgas   pils  ir viena no iespaidīgākajām pilīm Eiropā.   Romantisks brauciens ar plostu uz Laxenburgas pili.
Pils  greznās zāles tiek uzskatītas par  Austrijas dārgumu krātuvi. Šeit ķeizariene Sisī  pavadīja savu medusmēnesi , te viņa devās bezgalīgās zirgu izjādēs pa apkārtējiem mežiem.  Pils lepojas  ar skaistajiem dārziem, kuros atrodas gan mistiskas grotas, gan tempļi, gan viduslaiku turnīru vieta.
Nakts viesnīcā Polijā ar brokastīm.
7.diena.Mājupceļš.
Ceļazīmes cena: 398 euro
Ceļojuma cenā ietilpst:
Cenā ietilpst:  transports- komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida pakalpojumi,  sešas naktis trīs zvaigžņu viesnīcās  ar brokastīm, apdrošināšana.
Papildus izdevumi:
OBERTAUERN pacēlēji 20 euro
Sloupsko-šošůvské alas 180 kronas
 Mautendorf pils 12 euro
Bruņinieku turnīrs    20  euro
Chu-Chu vilcienu  7 euro
Pusdienas  kalnu zemnieku saimniecībā- cena tiks precizēta.
panorāmas ceļš "Nockalmstraße     5 euro
Grunwaldkopf  pacēlāji 18 euro
Laxenburg pils parks + biļete uz  prāmi 4 euro
Laxenburg pils apmeklējums 11 euro

SALMU MUZEJS UN LAUKU LABUMI KURZEMĒ - ZEMENES, MAIZE, KAZAS SIERS

€ 26.- + apsk.v. €
4/7/2021
8:00   Izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Dosimies uz Tukumu pēc smukuma! Priecēsim acis un dvēseli!
Tukums - mākslas un rožu pilsēta

Salmu muzejā Jūs sagaidīs vairāki simti dažādu salmu/siena skulptūru, leļļu. Muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Eiropā, pasaulē un viena no interesantākajām apskates vietām Latvijā. Kā tūrisma apskates vieta tas darbojas no 2010.gada augusta. Muzejs ir slavens ar mākslas darbu oriģinalitāti, unikalitāti un daudzveidību. Muzejā Jūs ieraudzīsiet mākslas darbus, kas veidoti tikai no salmiem un siena. Šādus darbus Jūs neredzēsiet nekur citur.Salmu muzejs nemitīgi mainās un attīstās. Muzeja saimnieki to labiekārto, pilnveido. 2012.gada 24.septembrī svinīgi tika atklāta vēl viena muzeja ēka ar plašu zāli, kas pamazām piepildās ar jauniem darbiem. Šobrīd Salmu muzejā ir apskatāmi vairāk kā 400 eksponātu

Saimniecība un ražotne SIA Lubeco
Sukādes ar neaizmirstamu garšu no cidonijām, āboliem, purva dzērvenēm, ķirbjiem un rabarberiem, kas izaudzēti pašu dārzā. Mūsu  moto: “Dzīve ar Garšu,” jo novērtējam dabīgas garšas, bet nemīlam konservantus un garšas pastiprinātājus. Lubeco dabīgie sīrupi un dzērieni Jūs veldzēs gan vasaras tveicē, gan sildīs ziemas aukstumā.
Latvijas zemenes lepni gozējas jau 7 ha platībā. Daiļās sārtvaidzes audzētas ar integrēto audzēšanas metodi, kas nozīmē, cik iespējams, pietuvināti dabai. 
ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS! Varat paši salasīt zemenes priekš sevis moderni un ērti - guļot uz zemeņu platformas.
Cena: 4.00 EUR/ personai vai ar zemeņu lasīšanu 6.00 EUR/ personai

IK „Caprine” un Z/S „Bērzi” kazas piena produktu degustācija.  IU „Caprine” piedāvā kazas piena sieru, konditorejas izstrādājumu, saldējuma un kazas gaļas ēdienu degustāciju. Tematiski korporatīvie pasākumi un meistarklases bērniem un pieaugušajiem.
Cena: 8.00 EUR/ personai
Degustācija par 8,00 euro ir PUSDIENAS kurās ir uzkodas, silta zupa, otrais un deserts (ēdiens tiek izmantoti kazas piena un gaļas produkti).

"Ainas maize" Talsos un novadā ir lielā cieņā. Cepēja Aina Šteinberga radījusi 10 dažādu veidu maizes, kas priecēs pat visizsmalcinātāko garšu kārpiņu īpašniekus. „Rugājos”, kas ir viena no Rocežu muižas kompleksa sastāvdaļām un agrāk bijis zirgu stallis, kopš 1983. gada dzīvo Aina Šteinberga ar ģimeni. „Esmu pieradinājusi klientus pie svaigas un siltas maizes, tādēļ ceļos ap puspieciem no rīta, lai gan man to ļoti nepatīk darīt. Vakarā mīklu mīcu vismaz divas stundas un, piemēram, piektdienā izcepu ap 60 kukulīšiem maizes. Šī maize atšķiras ar to, ka es to mīcu ar savu roku siltumu un tikpat siltām domām,” pasmaida Aina Šteinberga. Rudzu, sēklu, rudzu ar žāvētiem sīpoliem, rudzu ar žāvētu gaļu, burkānu, ķirbju, olīvu, tomātu, našķu ar žāvētiem augļiem un tagad arī vecās Krēķenes maize ar žāvētu gaļu un siļķi. Tik plašu klāstu saviem klientiem piedāvā Aina Šteinberga. Pieprasītākā, izrādās, ir sēklu maize, bet rudzu maizi iecienījuši gados vecāki cilvēki.
Cena: 4.50 EUR/ personai
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vaītāja Silvija Batraka

TRAĶU PILS, UŽUTAĶU MUIŽA, KARAĪMI UN VIDUSLAIKU SVĒTKI TRAĶU PILĪ

€ 28.- + apsk.v. € 11.- / pensionāriem, studentiem, skolēniem € 7.- + € 6.50 (karaīmu nacionālais ēdiens kibini 2gb)
11/7/2021
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Užutraķu muiža  iecienīta dažādu kultūras un mākslas pasākumu norises vieta.
Traķu pilsētas leģendu līkločis Sv. Jaunavas Marijas baznīca.
Traķu pussalas pils pirmsākumi ir meklējami 14. gs. Tajā laikā minētā pils bija viena no lielākajām šāda tipa aizsardzības pilīm. Līdz mūsdienām no iespaidīgās celtnes aglabājušās tikai no laukakmeņiem celtā aizsargmūra un torņu paliekas.
Karaīmu kopiena un karaīmu nacionālais ēdiens kibini.
Pilsētiņā saglabājusies ap 160 cilvēku liela karaīmu kopiena; viņi saglabājuši savu seno valodu, rakstību un paražas. Ap 1398. gadu lielkņazs Vītauts Krimā savervēja un uz Lietuvu atveda karaīmus – varenus karotājus, kuri kalpojuši militārajā dienestā līdz pat 1582. gadam. Karaīmi palikuši uz patstāvīgu dzīvi Traķos un tagad cītīgi nodarbojas ar dārzkopību.

Traķu salas pils atrodas netālu no Viļņas, Galves ezera krastā. Traķu pils ir Austrumeiropā vienīgā pils, kas atrodas uz salas. Pilī, kas celta 14.–15. gadsimtā, karos izpostīta  un atkal atjaunota, 1962. gadā ierīkots vēstures muzejs.  Tas ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Lietuvā. Starp citu, izpētes darbi un rekonstrukcija pilī norit joprojām, tāpēc ne visas zāles ir atvērtas apmeklētājiem. Lietuvieši nemaz neslēpj, ka Traķu novadu, kurš atrodas tikai 28 kilometrus no galvaspilsētas Viļņas un kurā izveidots valstī vienīgais Nacionālais vēstures parks, uzskata par savas valsts reprezentācijas reģionu.
Brīvais laiks un iepirkšanās.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

PA SĒĻU ZEMI! JAUNJELGAVA, STABURAGS, VIESOŠANĀS PIE DAŽĀDU AMATU MEISTARIEM

€ 27.- + apsk. v.
16/7/2021
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Jaunjelgavas
promenāde. Jaunjelgā ir izveidota labiekārto taka gar Daugavu (~2km gara), kura visā savā garumā vijas gar Daugavu, nodrošinādama lielisku iespēju ikvienam  baudīt Daugavas tecējumu jebkurā gadalaikā.

Jaunjelgavas pilsētas vēsturiskais centrs

Vēsturiskajā centrā atrodas 1912. gadā jūgendstilā celta pilsētas domes ēka, guļoša akmens lauvas skulptūra, Vecpilsētas parks

Ciemošanās pie koktēlnieka Pētera Grauduļa muzejā “Daiļamatnieka sēta”
(ziedojuma)

Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera amatnieka Pētera Grauduļa izveidotajā muzejā var aplūkot, kā tiek apstrādāts koks, dzintars, brieža rags.
Daiļdārzs "Gundegas"
„Gundegu” māju saimniece savā īpašumā ir izveidojusi skaistu un ainavisku daiļdārzu, kurš izplānots vairākās, savstarpēji telpiski nošķirtās daļās, kurās aug krāšņumaugi, skujeņi, ogulāji un augļkoki. Savukārt, siltumnīcās gatavojas arbūzi, tomāti, paprikas un citi dārzeņi. Apmeklētāji saimnieces pavadībā var iepazīt dārzu, atpūsties lapenē, bet īpaši interesenti – saņemt vērtīgu padomu un kādu stādu.
Garšīgas pusdienas (cena tiks precizēta!) no vietējiem produktiem, fantastiska kafija un ļoti garšīgi deserti plašā sortimenā kafejnīcā "Rudais Ūsiņš"
“Diānas pinumu fabrika” (cena tiks precizēta!)
No fabrikas tur tikai nosaukums, bet patiesībā tur ir normāla amatnieka darbnīca un Diāna ir patīkama amatniece, kura savās amata prasmēs dalās arī ar citiem interesentiem un ekskursantiem. Darbnīcas apskate, klūgu pinumu izgatavošanas process, iegāde.
Bet Staburaga pusē bez Vīgantes dabas parka tagad ir vēl pāris ievērības cienīgu vietu :
Staburags un Vīgantes dabas parks
Staburaga klints piemiņas zīme „Dieva auss”, dienliliju dārzs, estrāde, Pētera Barisona lapenīte, izstādes Staburaga saieta namā. Tepat blakus kuplo arī Vienības birzs un prezidentu stādītie ozoliņi. Te ir vieta, kur Staburaga bērni, Marčs un Jančs ar savām plikajām kājelēm skraidīja, bet mūsdienās ekskursanti izloka kājas pa takām un taciņām kopā ar vietējo gidu (cena tiks precizēta!).
Komponista Pētera Barisona piemiņas istaba (cena tiks precizēta!)
Izveidots latviešu komponista un diriģenta Pētera Barisona (1904. – 1947.) dzimtajās mājās – „Skudrās”. Ekspozīcijā apskatāmas komponista personīgās lietas, mūzikas instrumenti, dokumenti u.c. liecības, iespējams iepazīt komponista dzīves un daiļrades gājumu. Viens no pazīstamākajiem P. Barisona darbiem ir Dziesmu svētku ievaddziesma “Dziesmai šodien liela diena”.
Brauciens ar kuģi „Vīgante” pa Daugavu - ceļojums Staburags – Vīgantes parks 1,5 h, cena 70 EUR no grupas
Iespēja tedzēt „Dieva ausi”no Daugavas, Mazo Staburadziņu,  vēsturiskā Staburaga atrašanās vietu, Avotiņkalnu.
„Sēļu zemes” maiznīca (cena tiks precizēta!)
Uzzināsiet, kā top bioloģiskā rudzu, saldskābā un baltmaize, kā tā tiek ieraudzēta, mīcīta tepat Sēlijā darinātās koka abrās, kā tiek kurināta lielā maizes krāsns, kā cepta dzīvas uguns maizes krāsnī. Maizes degustācija un iespēja iegādāties.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

Brauciens pārcelts no 2020 gada! AITU GANI UN GUCUĻU KĀZAS KARPATU KALNOS. DABAS DRAUGIEM. 18-25. jūlijs. (8 dienas)

395 euro Cena iespējams mainīsies!
18/7/2021
AITU GANI UN GUCUĻU KĀZAS  KARPATU KALNOS. DABAS DRAUGIEM.
2021. gada 18-25. jūlijs.                                              
1.diena. Izbraukšana no  Kuldīgas 4.00, Saldus 4.50, Dobeles 5.30, Jelgavas 6.10, Rīgas 6.00
Brauciens cauri  Lietuvai, Polijai.
Nakts 3*viesnīcā Polijā, Ukrainas pierobežā ar brokastīm.
2.diena. Ļvova,  pusdienas Ļvovas krodziņā.  
Ekskursija pa Ļvovu  ar mazo tūristu vilcieniņu.           
Ļvovu tālajā 1256.gadā dibināja Galīcijas kņazs Danilo un nosauca to par godu savam dēlam Ļevam, kas tulkojumā no ukraiņu valodas nozīmē «lauva». Lauva ir Ļvovas simbols un  ir krāšņs elements  pilsētas arhitektūrā. Pilsētas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – vēstures elpa un bagātīgais kultūras mantojums tajā jūtami ik uz soļa! Ukrainas rietumu daļas pilsētu Ļvovu par Eiropas tūrisma galamērķi numur viens atzinuši tīmekļa vietnes VirtualTourist.com lietotāji. Kopā ar ukraiņu gidi dosimies leģendām apvītās un apdzejotās, šaurajās Ļvovas viduslaiku ieliņās un baudīsim pilsētas neatkārtojamo auru. 
Modernās mākslas muzejs “Salo” Galvenais ukraiņu gastronomiskais lepnums ir speķis jeb salo. Ja līdz šim ar speķi esat bijuši uz jūs, tad tas pilnīgi noteikti mainīsies, kad nogaršosiet to Ukrainā, jo tas tik tiešām pats kūst mutē! Ukraiņi speķi sāla, marinē un kūpina, turklāt viņiem ir pat speķis šokolādē, kuru dēvē par ukraiņu «Snickers». Speķim  ukraiņi  ir pat veltījuši festivālu un muzeju, tāpēc tas tik tiešām ir nopietni.
Boimu dzimtas kapela tika uzcelta 1609. gadā. Boimu ģimenes kapela pārsteidz ar nepārspējamu skaistumu un  ir unikāla ne tikai Ukrainā, bet arī pasaulē.
Kafijas manufaktūras namā sastopas pagātne un tagadne. Ēkas  pazemes ejas mūs iepazīsinās ar ražotnes darbu senatnē, bet izsmalcinātajā kafijas bārā  Jūs varat baudīt kafiju no Brazīlijas, Itālijas un citām pasaules malām, kā arī nogaršot  kafiju pēc speciāli sagatavotām receptēm. Vakariņas  un nakts  Ļvovā 3* viesnīcā  „Sonāte” ar brokastīm.     
3.diena. Dosimies iepirkties  Ļvovas lielākajos tirdzniecības centros AŠMAN un FORUM.
No 15 metru augstuma, daudzās kaskādes kalnu ielejā krīt Šipīt ūdenskritums, kas ir viens no  skaistākajiem ūdenskritumiem Ukrainā. Tas ir radies no liela pazemes avota, tā sauktās "Jūras acs" vienā no skaistākajām vietām Ukrainas Karpatos…… - ūdenskrituma vārds ir saistīts ar vārdu "čukstiņš". Pastāv arī leģenda, ka zemnieks Ivanco mīlējis meiteni Mariku.  Meitenes  māte kāzas nevēlas un nolādējusi jauniešus, kuri metušies zemē no stāvas klints un ūdens putās  miruši. Tagad, ūdenskrituma  tuvumā var dzirdēt   čukstus: " Mana Marika,!  
Nakts zemnieku saimniecībās ar vakariņām, brokastīm.
4.diena. Kelečina  ciems izpleties Splina kalna pakājē Repinkas upītes krastā. Kelečina slavena ar saviem minerālūdeņiem, kuri kalna pakājē izplūst no zemes dzīlēm. Viens no minerālūdeņiem ir spilgti oranžā krāsā un ieplūstot mazajā kalnu upītē tās ūdeņus nokrāso oranžus. Ūdens ir ļoti veselīgs un nodrošina organismam nepieciešamo dzelzs daudzumu.
Lāču rehabilitācijas centrs ir vienīgais Ukrainā, kur Jūs variet ķepaiņus vērot  gandrīz to dabīgajā vidē. Rehabilitācijas centrā nokļūst lāči pret kuriem slikti ir  izturējušies to iepriekšējie saimnieki, vai mazie lācēni ir palikuši brīvībā bez savas mātes. Rehabilitācijas centrā māca  lāčiem  piemēroties dzīvei brīvībā. Šobrīd centrā ir vairāki voljēri, kas atdala lāčus ar īpaši smagiem raksturiem.
Sinevaras ezers- tautā saukts par Jūras aci ir dziļākais kalnu ezers Karpatos.  Leģenda stāsta par bagāta grāfa meitas un aitu  gana nelaimīgu mīlestību, kuras rezultāta no meitenes asarām ir  izveidojies kalnu ezers ar kristāltīru  ūdeni. 
Kosino. Relaksēsimies termālajos baseinos, kuru vidējā temperatūra ir +41 grāds.  Supermodernajā atpūtas kompleksā ir 5  peldbaseini, 7  saunas. Kompleksa lepnums ir lielākās Ukrainas strūklakas-burbuļvannās ar "kafiju", "vīnu", "alu" un strūklaku-ilūziju "Zelta celtnis veselībai" 15,5 metru augstumā. Atpūtai šeit ir lieliski piemērota pieaugušajiem un bērniem, kā arī   veselības uzlabošanai.
Nakts zemnieku saimniecībās ar vakariņām, brokastīm.
5.diena. Dragobrat kalnu masīvā  slēpošanas sezona  dažkārt ilgst līdz  pat maija vidum. Kalnu nogāzēs aug  dižskābaržu meži, bet  kupolveida kalnu  virsotnēs plešas kalnu  pļavas. Dosimies kalnos gan ar kalnu pacēlāju, gan pa bezceļiem  ar automašīnām, kas piemērotas kalnu pārejām.
Ceļš mūs vedīs uz augstkalnu ezeriem  Vorožesku un Gerašku, lai varam izbaudīt kalnu burvību un mieru
Mūs gaida jautras, stilizētas gucuļu kāzas, kurās varēsim ņemt aktīvu dalību. Dziedāt, dejot, cienāties un priecāties, kā jau Karpatu kalnos pieklājās.
Nakts zemnieku saimniecībās  ar brokastīm.
6.diena.  Dzembroņa kalnu grēda ir lieliska vieta, lai dotos prom no civilizācijas un relaksētos mierā un klusumā. Sirreāli dabas skati, svaigs kalnu gaiss, meži un augstkalnu pļavas. Te vietējie zintnieki ir nākuši nest ziedojumus dieviem.
Ar kalnu braucieniem piemērotām mašīnām dosimies  uz augstkalnu pļavām, kur mūs jau gaidīs aitu gani.  Vērosim aitiņas kalnu ganībās un klausīsimies aitu ganu stāstos.
Pie aitu ganiem mūs gaida dažādu Karpatu vīnu un sieru degustācija. Mācīsimies spēlēt  kalniešu nacionālos mūzikas instrumentus trembitu un drimbu, kā arī gatavot gucuļu nacionālo svētku ēdienu- banošu. Neizpaliks Karpatu kalnu tēja un medus…(piknikā tiek izmantoti vienreizējie trauki).
Nakts zemnieku saimniecībās  ar vakariņām, brokastīm.
7.diena. Jaremče – kalnu kūrortpilsētiņa, kas izvietojusies Karpatu kalnos.   Proboi ūdenskritums, kurš dārdēdams gāžas pāri  milzīgajiem akmeņiem, kuri  vēl ir leduslaikmeta liecinieki.
Iepirkšanās vietējā amatnieku tirdziņā.  Jūsu priekam gan ādas izstrādājumi, gan krāšņi izšuvumi, gan pinumi, gan keramika. Neizpaliek arī dažādi veselīgi cienasti no Karpatu kalniem.
Nakts  viesnīcā  Polijā ar brokastīm.
8. diena. Mājupceļš cauri Polijai un Lietuvai. Vēlu vakarā ierašanās mājās.
Ceļazīmes cena 395  euro
Cenā ietilpst: transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (regulējami sēdekļi, kondicionētājs, WC, audio, video); degviela, ceļa nodokļi, stāvlaukumu un maksas ceļu izmaksas; naktsmītnes: - 3 naktis trīs zvaigžņu viesnīcās ar brokastīm,  4 naktis viesu mājas ar brokastīm; Ukrainas teritorijā  brokastis, vakariņas, degustācijas,  , veselības apdrošināšana, pavadošā gida ,  Ļvovas un Ukrainas gides pakalpojumi Ukrainas teritorijā.
Papildus izmaksas: ārstnieciskā SPA kompleksa apmeklējums, teatralizēta uzvedums  Gucuļu kāzas ar muzikantiem, kalniešu ēdieniem,  ieejas biļetes apskates objektos, ekskursija Ļvovā ar  tūristu autobusiņu  50 euro

SABILE UN VĪNS, FIRKSU-PEDVĀLES MUIŽA, DIŽENI AMATNIEKI SABILĒ, ABAVA

€ 25.- + apsk.v. €
24/7/2021
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Lai arī Sabilē šogad nenotika Vīna svētki ar ierastajiem daudzajiem pasākumiem un lielo tirgu, tas netraucē Sabiles vīna ražotājiem cienāt viesus ar vīnu.
Tikšanās ar vīna darinātājiem un mājražotājiem, stāsts par vīnu, vīna degustācija.
Sabile gaida jūs ciemos, tāpēc dodamies uz Sabili – pilsētu ar odziņu!

Pastaiga pa Sabiles vēsturisko centru: Sabiles pilskalns, Sabiles evaņģēliski luteriskā baznīca, bijusī Ebreju Sinagoga, Leļļu dārzs, Sabiles apgleznotā siena, Avots “Līkais Krodzinieks”, 17.gs. lielgabals,

Pedvāles mākslas parks
Parks plešas aptuveni 100 hektāru lielā teritorijā, kuru veido daudzveidīga ainaviska vide — pļavas, krūmāji, lēzenas nogāzes, dziļas ielejas, avoti, strauti un līkumaina upīte.
Parka brīvdabas ekspozīcijā skatāmi mākslas darbi, kas radīti simpoziju un darbnīcu laikā, kā arī Ojāra Arvīda Feldberga skulptūras un vides mākslas objekti. Pedvāles mākslas parks ir unikāla vieta, kurā jebkuram apmeklētājam tiek dota iespēja vērot mākslas un dabas mijiedarbību.
Jaunu elpu ieguvusi Firksu-Pedvāles muižas kungu māja! Tagad dzelteno sienu un sarkanā jumta klātā Firksu-Pedvāles muiža ir kā grezns dārgakmens, kas aizstumj prom visu pelēko un garlaicīgo. Muižā darbosies starptautiska mākslas rezidence, un gan māksliniekiem, gan parka apmeklētājiem būs ērtāk un interesantāk.
Biļešu cenas EUR 3,00; skolniekiem, studentiem, pensionāriem: EUR 2,50
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja brīva
Rotkaļa darbnīca: Latvijas Amatniecības kameras diplomēts meistars, Harijs Jaunzems, iepazīstina ar rotkaļa darbu un tā tehnoloģiju, ar senajām Baltu rotām un to valkāšanas tradīcijām, kā arī ar dažādu svētzīmju nozīmi. Pārsvarā rotas gatavotas no vara vai bronzas, mazāk – no sudraba. Var iegādāties rotkaļa roku darbu – autentiskas senlatviešu rotas.
Apskates cena tiks precizēta.
Koka rotaļlietu muzejs: ideja par koka rotaļlietu muzeju pieder aktīvam sabilniekam Andrim Milleram, kura ar palīgu – meistaru Ziedoni Nierliņu tikusi īstenota.
Līdzīgi kā ar bērniem, tiem augot, regulāri mainās un tiek papildināta arī rotaļlietu ekspozīcija. Šobrīd muzejā apskatāmas vairāk nekā 1000 rotaļlietas.
Ieejas maksa: 2,- €.
Abavas rumba atrodas uz Abavas upes, ir otrs platākais Latvijas ūdenskritums un viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā. Ūdenskritums ir 35 m plats un aptuveni 1 m augsts. Ūdens dziļums ap ūdenskritumu nav liels, tāpēc tas ir lieliski piemērots maziem bērniem un ūdens pastaigām.
Launags – vakariņas ar savām līdzpaņemtajām sviestmaizēm.
Ieejas maksa teritorijā 1,20 €; bērnam no 6 līdz 18 gadu vecumam, pensionāram 0,80 €; bērnam līdz 6 gadu vecumam - bez maksas
Brauciens ar plostu pa Abavu - Sabile – Abavas rumba – Sabile.
Izbrauciens ar motorizētu plostu. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja izbaudīt un iepazīt Abavas upes burvību, dodoties izbraucienā ar plostu pa Abavas upi no Sabiles līdz pat Abavas rumbai. Skaista daba, klusums un miers, ūdens skaņa un Abavas krasti.
Brauciena ilgums: apmēram 1 - 2 stundas).
Cena tiks precizēta
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka