Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Novembris  |  Decembris  |  Visi

Jūnijs

EKO TOMĀTI ‘’GETLIŅOS’’ - DAUGAVAS MUZEJS DOLES SALĀ - IKŠĶILES KARMELITU KLOSTERIS UN BAZNĪCA - LIBERTA BĒRZA SULU ŠAMPANIETIS.

€ 25.- + apskates vietas + pusdienas
1/6/2018
EKO TOMĀTI ‘’GETLIŅOS’’ - DAUGAVAS MUZEJS DOLES SALĀ - IKŠĶILES KARMELITU KLOSTERIS UN BAZNĪCA - LIBERTA BĒRZA SULU ŠAMPANIETIS.
Plkst. 9.00 izbraukšana no Jelgavas
Getliņu ekoloģiskais poligons- zaļā domāšana
Getliņu siltumnīcu komplekssun Eko tomāti. Tomātus Getliņos apputeksnē speciālas kamenes, ar tomātu kaitēkļiem cīnās speciāli ieviesti kukainīši.
Daugavas muzejs Doles salā.Doma par Daugavas muzeja izveidošanu radās sakarā ar ieplānotajiem Rīgas HES celtniecības darbiem. Pirms darbu veikšanas notika izrakumi topošajā ūdenskrātuves teritorijā un rezultātā tika savākts bagāts arheoloģiskais materiāls, kas stāsta par notikumiem Daugavas krastos sākot ar pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā.
Daugavas muzejs atrodas Doles salas centrā, Sausās Daugavas krastā iepretim Ķekavai novietotā Doles muižas apbūves kompleksa jaunajā kungu mājā. Muižas ēka celta 1898.g.2.- eiro pieaugušajiem/ 1.- eiro skolēniem, pensionāriem + 15.- eiro gida pakalpojums grupai
Pusdienas Ikšķilē, kādā no kafejnīcām apt. 6.- eiro personai (cena un piedāvājums tiks precizēti)
Ikšķiles Karmela māsu klosteris . Māsas stāstījums par ikdienas klostera dzīvi un baznīcas apmeklējums
‘’Karmels ir kāpšana augšup uz patiesību, tiekšanās uz vienotību ar Dievu. Karmels nozīmē nemitīgi meklēt To, kurš kādreiz ļāva sev pieskarties, bet tad paslēpās. Tas ir ceļš pāri kalniem un ielejām, cauri tumšiem mežiem un ziedošām pļavām, ieklausoties maigi čalojošos strautos’’ ziedojums 1.- eiro personai
Linarda Liberta bērzu sulas šampanietis noslēgumā! Viesojoties šajā bērzu sulas pasaulē, saimnieks pārliecina jebkuru skeptiķi par bērza īpašo vietu un lielo nozīmi ikviena latvieša dzīvē. Nepalaid garām!
Saimnieks Linards Liberts saka: "Tādu vīnu, ar tosta uzsaukšanu, iedzerot, rodas sajūta, ka jauki dzīvot Latvijā. Un rodas spēks šeit strādāt, dzīvot, mīlēt, baudīt to, kas te tapis. Nav vēlēšanās nekur braukt prom." 5.- eiro personai
Ap plkst.  20.00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

ĀRLAVAS BĀNĪTIS, ROJA, KOLKA UN BASKĀJU TAKA

€ 26.- + apsk. v. + pusdienas
2/6/2018
7:30 izbraukšana no Jelgavas.
Ārlavas bānitis,
Rojas jūras un zvejniecības muzejs + teatralizēts uzvedums,
Ģipkas baltā kāpa un Ēvažu stāvkrasts,
Kolkasrags un „skladrauši”,
Talsi,
Baskāju taka
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Grupa nokomplektēta! LIETUVAS VENĒCIJA! NEMUNAS DELTA, RUSNES SALA, VENTES RAGS, MINGES ZVEJNIEKU CIEMATS, ŠILUTE (2 dienas)

€ 80.- + apskates vietas € 25.- + pusdienas otrajā dienā ~ € 7.50
2/6/2018
Plkst. 7:30 izbraukšana no Jelgavas
Rīta kafijas pauze.
Ceļojumā iepazīsim
Mazo Lietuvu - lietuviešu nacionālās kultūras šūpuli - šeit tika izdota pirmā lietuviešu grāmata, radīta lietuviešu valodas gramatika, tika atvērtas pirmās lietuviešu skolas. Te notika pirmie lietuviešu Dziesmusvētki.

Šajā reģionā ir viena no skaistākajām Eiropas ainavām , kuru veido smiltāju, mežu un ūdens saderība un papildina senā koka arhitektūra - zvejnieku un zemnieku dzīvojamās mājas, klētis u.c. ēkas, rotātas spilgtām krāsām un kokā izgrieztiem ornamentiem.
Visa šī teritorija bijusi Austrumprūsijas sastāvā, zvejniekciemos līdzās dzīvojuši vācu un lietuviešu cilmes ļaudis,
pilsētās vācieši. Paši lietuvieši turieniešus sauca par lietuvniekiem (ne lietuviešiem), un viņu zemi par Mazo
Lietuvu.

Klaipēda
– Mazās Lietuvas galvenais centrs, šodien trešā lielākā Lietuvas pilsēta ar attīstītu ostu, bagātu un daudzveidīgu kultūras, vēstures, industriālo mantojumu. Klaipēdas vecpilsētas apskate, kur tagadējais regulārais ielu tīkls veidojies 17. gs. Vecpilsētā saglabājušās 18.–19. gs. koka pildrežģu ēkas, Danes upes krastmala ar vecajām noliktavu ēkām, Teātra laukums un pilsētas simbols Tāravas Anniņa, pilsētas viesu iemīļotā pelīte, kas nesot laimi, Klaipēdas skursteņslauķis u.c. Pusdienas Klaipēdas Vecpilsētā.

Švekšņa
-  pilsētas aizsākumi meklējami 16. gadsimtā. 19. gadsimta sākumā Švekšņa nonāk bagātāko Lietuvas magnātu – grāfu Plāteru dzimtas īpašumā, kuri parkā uzceļ krāšņu muižu ģimenes svinībām un medību izklaidēm. 20.gs. sākumā uzceļ majestātisko Sv Apustuļa Jēkaba divu torņu baznicu ar gotisku interjeru, kura ir viena no krāšņākajam baznicam reģionā.

Nemunas delta
 ar daudzajām salām, upju attekām, vēsturiskiem zvejnieku ciemiem, bagātīgo dabas, kultūras un arhitektūras mantojumu veido Nemunas Deltas Reģionālo parku (EDEN 2009 laureāts – izcils Eiropas ceļojumu galamērķis!)! Īsta putnu paradīze!
Ventes rags
- 1837.g. celtā bāka un ornitoloģiskā stacija (Nemunas delta ar upju atteku, kanālu, polderu un mitraiņu tīklu, Ramsares konvencijas ietvaros tiek aizsargāta kā nozīmīga vieta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta (īpaši zosīm, pīlēm un bridējputniem)).
Apmeklējums ornitoloģijas stacijā ar atraktīva ornitologa stāstījumu no 3 € pieaugušajiem; no 2 € skolēniem.

Iekārtošanās viesnīcā “Ventaine” 2-vietīgās istabiņās ar WC un dušu.

Līdzpaņemtās vakariņas vai vakariņas vietējā krodziņā.

Plkst. 7:30 brokastis, 8:30 izbraukšana no nakšņošanas vietas.

Minikruīzs pa Nemunas deltu! Dosimies braucienā gar Ventes ragu, kuģojot pa pietekām, attekām, līcīšiem un kanāliem, Kuršu jomu un Atmatas upi nokļūsim senās Ostas muižas vietā - Uostadvaris ciematā - tā industriālais piemineklis - Uosatadvaris bāka - 13m astoņstūru tornis, kas savienots ar bākas uzrauga māju un sūkņa staciju.
Kintai
kūrortciemats skaistā priežu mežā – zivsaimniecības un tūrisma centrs! Kintai ir zvejnieku ciems, kurš radās 14-tajā gadsimtā. Tolaik iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bija lopkopība un siena vākšanu smilšainajās pļavās. 18-19. gadsimtā Kintai bija pazīstama ar saviem lopu un zivju tirgiem. Šeit tiek koptas senās zvejas tradīcijas, tādēl pusdienās nobaudīsim pēc īpašas receptes pagatavotu zivju zupu un/vai vēl kādu citu vietējo gardo ēdienu.

Dosimies tālāk uz Lietuvas
Venēciju Minijas  (Minges)
zvejnieku ciematu, kur centrālās ielas vietā – upe(!), bet
ciemata mājas sabūvētas abos krastos un nav neviena tilta, kas krastus savienotu... tikai laivas!

Šilute
16. gs. senajā Austruprūsijā dibināta kā zvejnieku tirgus Šišas upes krastā, vāciskā izcelsme jūtama ēku arhitektūrā, vēsturisko notikumu un personību klātbūtnes liecībās. Pilsētai ir saistība ar Imanuela Kanta vectētiņu un rakstnieku Hermani Zūdermani.

Ekskursijā vietējā gida pavadībā iepazīsim šīs pilsētas vēsturiski nozīmīgākās un interesantākās vietas.
Rusne
– vienīgā Lietuvas pilsētiņa, kas atrodas uz salas, robežpilsēta ar Krieviju. Rusne atrodas starp Nemunas lielākajām attekām Atmatu un Skirvīti. Etnogrāfiskajā Zvejniecības parkā saglabātas liecības par senajām zvejniecības tradīcijām, koku pludināšanu, apstrādi u.c.

Atgriešanās Jelgavā ap plkst. 21.00
Gide - grupas vaditaja Inta Benze

LIETUVAS ŽEMAITIJAS GALVASPILSĒTA TELŠI, DŽIUGAS SIERA NAMS, ŽEMAITIJAS NACIONĀLAIS PARKS UN PALANGA

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
8/6/2018
LIETUVAS ŽEMAITIJAS GALVASPILSĒTA TELŠI UN PALANGA
Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas- tualetes pauze Statoil DUS pie Saldus
Robežas šķērsošana Ezerē
Parbrauciens caur Možaikiem un Žemaitijas Nacionālo parku
Telši – Žemaitijas galvaspilsēta, kas izvietojusies uz septiņiem pakalniem Mastis ezera krastos. Telši savu nosaukumu ir ieguvuši no nelielās Telšios upītes, kura iztek no minētā ezera. Ir zināms, ka Telšu un Žemaitijas simbols ir lācis, kura skulptūras un attēli ir bagātīgi novietoti dažādās pilsētas vietās. Telšu ezermalas promenāde tiek uzskatīta par modernāko visā Baltijā.Telši ir arī bīskapijas centrs. Katedrāle celta 1765. gadā vēlīna baroka un klasicisma stilā. Katedrālē atrodas 7 altāri. Ekskursija pilsētā vietējā gida vadībā 40.- eiro grupai
Džiugas siera degustācija Siera namā Telšos 7.- eiro personai
Žemaitijas teikās  tiek stāstīts, ka Džugs ir sendienu varonis, kurš izveidojis Telšus, izracis Masča (Masčio) ezeru un cīnījies ar krustnešiem. Runā, ka viņš bijis tik varens, ka varējis ar rungu sakaut lielāko pretinieku pulkus un ar saknēm izraut kokus! Žemaiši, kas cienīja un mīlēja spēkavīru Džugu saglabājuši leģendārā siera, neiedomājamā milža spēka avota, gatavošanas recepti. Leģendām apvītais siers DŽIUGAS sevī ir saglabājis visu labāko, ko sniedz tīrā Žemaitijas novada daba un strādīgo cilvēku ar mīlestību veiktais darbs.
Baudīsim sieru, kas nogatavināts 12, 18, 24, 36 un 48 mēnešus, kā arī citas delikateses, kuru receptūrā izmantots šis lieliskais siers.
Enerģētisko piramīdu un ģeometrisko figūru parks Žemaitijas nacionālajā parkā, senā lauku sētā pie gleznainā Plateļa ezera. Šajā sētā ļaudis dzīvo jau kopš 1804. gada. Šobrīd šeit izveidoti pieci interesanti labirinti (ziedi, akmens), mandala ‘’Dzīvības ziediņš’’ un ģeometriskas formas-kupoli, kas nebeidz pārsteigt un reizē - ļauj priecāties par dabu, dzīvi un tās formām. www.energlabirintai.lt Ieeja parkā 4.- eiro/2.- eiro.- skolēniem, pensionāriem, studentiem
Palanga - Lietuvas vasaras galvaspilsēta. Pastaiga Palangas gājēju ielā un pa Mīlētāju tiltu 550 m jūrā.
Brīvais laiks pusdienošanai kādā no kafejnīcāmun suvenīru iegādei.
Mājupceļš
Ap plkst. 21:30
Gide - grupas vadītāja Silvija Zača

KAUŅA UN PAŽAISLES KLOSTERIS

€ 27.- + apsk.v. € 13.-/ pens., sk., st. € 11.-
9/6/2018
07:00 Izbraukšana no Jelgavas
WC un brokastu pause pie Panevežys
Ierašanās Kauņā
Kaunas Kristaus Prisikėlimo bažnyčia
(jeb Kristus augšāmcelšanās baznīca) - Lietuvas neatkarības gados, 1922. g., radās ideja Kauņā uzcelt baznīcu kā pateicības simbolu Dievam par atgūto brīvību. Uz iespaidīga augstuma tika izveidota terase, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kauņu. Uz skatu tereses iespēja uzbraukt ar liftu vai kāpt pa kāpnēm.

Žaliakalnis (jeb Zaļā kalna) funikulieris - vecākais Lietuvā, celts 1931. gadā. Funikulieris dodas 142 metrus augšup kalnā vai lejā no kalna.
Kauņas gājēju iela Laisves aleja, Kariljons, Varoņu laukums, Vitauta Dižā piemineklis, Prezidenta pils un Rātslaukums.
Brīvais laiks gājēju ielā
Pažaisles Kamaldiešu klostera ansamblis Kauņā
(patlaban šeit dzīvo Sv. Kazimira ordeņa mūķenes)
Apskate ar vietējo gidu.
Iepirkšanās centrs Mega, kur pašā Tirdzniecības centra vidū var aplūkot 10 m augstu akvāriju, kura kopējā ietilpība ir 170 tūkstoši litru.
Ap 22:30 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Zača

BALVI, CESVAINES PILS

€ 28.- + apskates vietas € un pusdienas €
9/6/2018
BALVI
Brīvais laiks pusdienām
BALVU MUIŽA - 
tagad pamatskola 
„LĀČU DĀRZS” -
 vilina ar lielajiem akmeņiem, "Mīlestības tiltiņu" un citām jaukām atpūtas iespējām. Ļoti savdabīgs ir lazdu alejas iekļautais muižas augļu dārzs, kura centrā vēl joprojām atrodas dzimtcilvēku raktais dīķis ar saliņu. Dārzā izvietotas 23 akmens kompozīcijas no 49 laukakmeņiem.
BALVU ROMAS KATOĻU BAZNĪCA – tā saista ne tikai ar savu ievērojamo mūžu – vairāk kā 200 gadi, bet arī ar īpatnējo arhitektonisko veidolu. Baznīca atjaunota 2004.gadā.
PIEMINEKLIS LATGALES PARTIZĀNU PULKA KRITUŠAJIEM KARAVĪRIEM – tautā saukts „Staņislavs” ir kļuvis par brīvības simbolu, kas pulcē balvēniešus gan valsts svētkos, gan piemiņas brīžos.
STRŪKLAKA "PLAUKSTOŠĀ ŪDENSROZE" Balvu pilsētas parkā

Pusdienu pauze Balvos

Cesvaines pils ir valsts mēroga arhitektūras piemineklis un kopš 1997.gada iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Akcijas "Apceļosim Latvijas pilis" ietvaros pils ieguvusi goda titulu "Sapņu pils". Pils celta no 1893.-1896.gadam. Kopš 1919.gada pilī atradās skola, bet 2002.gadā ugunsgrēks nopostīja pils jumtu. Cesvainē uzcelta jauna vidusskola, un pils pakāpeniski atgūst tās sākotnējo izskatu. 2003.gadā atjaunots pils kreisā spārna jumts, 2006.gadā - pils tornis. Atjaunošanas darbi turpinās. Šobrīd Cesvaines pilī darbojas Cesvaines mūzikas un mākslas skola, pašvaldības aģentūra "Cesvaines tūrisma centrs" un Cesvaines muzejs.

BIRŽI - ALUS, PILIS, "MAIZES CEĻŠ" / LIETUVA

€ 25.- + apsk. v. ar degustācijām € 19.- / pens. € 17.- / skolēniem € 12.50
15/6/2018
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Programma,,Aita apģērbs un pabaros”- iepazīšanās ar vairāku šķirņu un sevišķas produktivitātes aitām, to izdevību un iegūstamo produkciju, aitas gaļas un aitas piena produktu degustācija
Karsta kritene „Govs ala” („Karvės ola”) - pati pazīstamākā un lielākā kritene Lietuvā.
Kirkilu karsta ezeriņi - unikāls ainavas elements, vienīgais tāds Baltijā.
Novērošanas tornis Kirkilai, kura forma atgādina kanoe laivu vai grimstošu laivu. Torņa augstums – gandrīz 32 metri.
Biržu pils — tipiska pils-cietoksnis. XVII gs. Biržu pils tika restaurēta tikai pēc daudziem gadiem — 1988. gadā. Tas ir vienīgais Lietuvā labi saglabājies bastiona tipa cietoksnis. Tagad cietokšņa kompleksā ir restaurētas reprezentācijas telpas, divas pulvera noliktavas un tilts. Pašlaik pilī atrodas Biržu novada muzejs „Sėla”, kura eksponāti stāsta par Biržu novada vēsturi un kultūru. Muzeja greznums ir atjaunotā XVII gs. podiņu krāsns. 
Pār Lietuvā vecāko mākslīgo ūdenskrātuvi — Širvēnas ezeru uzbūvēts 525 m garš gājēju tilts. Tas ir garākais gājēju tilts pār ezeru Lietuvā.
Astravas muiža - XIX gs. vidū uzceltā itāliešu villu stilā ieturētā muiža ir viena no skaistākajām romantisma laikmeta muižas rezidencēm Lietuvā.
Stāsts Alus darītavā par alus un kvasa tapšanu, tradīcijām un alus degustācija, uzkodas.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Brauciens garantēts! BALTKRIEVIJA UN SENĀ LIETUVAS LIELKŅAZISTES ZEME (8 dienas) Vēl 8 brīvas vietas!

460 euro
15/6/2018
BALTKRIEVIJA UN SENĀ LIETUVAS LIELKŅAZISTES ZEME.
2018.gada  15.-22.jūnijs.
1.diena. Izbraukša no Kuldīgas 4.00, Jelgavas 6.00
Dosimies uz Baltkrievijas nacionālo dabas parku ”Braslavas ezeri”, kas lepojas ar savu ūdens tīrību. Braucot ar laiviņu pat 8 metri dziļumā  Jūs varēsiet saskatīt zemūdens pasauli. Iekārtosimies komfortablās viesu mājās, kur mūsu relaksācijai būs gan somu un krievu pirtis, gan slēgtais baseins, gan hidromasāžas kaskādes. Jūsu atpūtai  pelde ezerā, braucieni ar laiviņu un zivju zveja. Vakariņās baltkrievu nacionālie ēdieni  viesu namā.
Nakts viesnīcā  ar brokastīm  nacionālajā dabas parkā pie ezera.
2.diena. Polocka ir viens no vissenākajiem tirdzniecības un  kristietības kultūras centriem Eiropas ziemeļaustrumu daļā. Polocka ir vissenākā Baltkrievijas pilsēta, kur katrs spertais solis ir pastaiga pagātnē. Leģenda vēsta, ka to esot dibinājuši vikingi jeb varjagi. Ar Polockas vēsturi ir saistīti  kņazienes Rognedas, kņaza Veslava Brīnumdarītāja, mūķenes un apgaismotājas  Svētās Jefrosīnijas, Polockas Simeona un pirmā grāmatu izdevēja Franciska Skorinas neparastais liktenis. Jūs apmeklēsiet 12.gadsimtā dibināto Polockas Svētās Efrosīnijas sieviešu klosteri. Svēto Jefrosiņju – kņaza Veslava Brīnumdara mazmeitu  1910. gadā iecēla svēto kārtā. Visu savu dzīvi viņa bija veltījusi kalpošanai Dievam un cilvēkiem, daudz lasīja un ar roku pārrakstīja grāmatas. Visu nopelnīto naudu tā ziedoja labdarībai. Ar viņas aizbildnību 1128. gadā tika nodibināts klosteris un uzbūvētas divas baznīcas. Svētās Jefrosiņjas krusts, kā milzu reliģioza vērtība, pazīstams visā pasaulē. Krusta oriģināls diemžēl Otrā pasaules kara laikā pazudis un, tāpat kā dzintara istaba, iekļauts 10 vērtīgāko pazudušo mākslas priekšmetu sarakstā. Vienā no klostera baznīcām glabājas šī krusta kopija. Arī Svētās Jefrosiņjas pīšļi sudraba šķirstā aplūkojami klostera baznīcā.
Apmeklēsim Jezuītu kolēģiju, kur atrodas leģendārais izgudrojums - Gabriel Gruber galva. Mehāniskā galva"  gan kustina acis, gan atbild uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem, kas apmeklētājiem sagādā gan prieku, gan uzdzen šausmas.
Viskrāšņākā ir Sofijas katedrāle , kas atrodas stāvā upes krastā. Pirmā katedrāle šajā vietā tika uzbūvēta jau 11.gs. Gadu gaitā tā vairākkārt cietusi – degusi un spridzināta, bet šodienas barokālo izskatu ieguvusi 18.gs. Baznīca tiek minēta kā pirmā akmens celtne Baltkrievijā, kā neatkarīgās Polockas zemes simbols, kā Polockas vienlīdzības un sāncensības zīme ar Kijevu un Novgorodu. Mūs sagaida ērģeļmūzikas koncerts katedrālē, kas būs patiess baudījums garam un dvēselei.
Nakšņošana četru zvaigžņu  viesnīcā "Luchesa" ar brokastīm.
3.diena. Vitebska – slavenā mākslinieka Marka Šagala dzimtā pilsēta. Tāpat kā viņa jaunības dienās, arī tagad Vitebska saglabājusi savu pievilcību – Rietumu Dvinas (pie mums – Daugava!) augstie krasti, brīnišķīgie skati uz baznīcu torņiem un vecpilsētas dakstiņu jumti. Rātsnama graciozais tornis, baznīcu fasādes, veidotas slavenajā Vilēnas baroka stilā, nelielas muižiņas un sarkanā ķieģeļa mājas. Vitebska vienlaicīgi ir gan artistiski bohēmiska, gan provinciāli naiva, tās omulīgajās ielās uzstādītas oriģinālas skulptūras. Berezinas biosfēras rezervāts – unikāla vieta Eiropā, jo šeit vienuviet pirmatnējā vidē dzīvo pieci Eiropas lielākie zīdītāji – aļņi, sumbri, lāči, vilki un lūši. Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
4.diena. Minska – omulīga pilsēta ar sirsnīgiem ļaudīm un neoklasicisma stilā būvētu centru. Pilsēta, kur atpūšas dvēsele. Plati prospekti, plaši laukumi, staļiniskais ampīrs… Minska ir pārsteidzoši harmoniska un gaiša, vietējie ļaudis – labestīgi un viesmīlīgi. Milzīgā Valdības ēka ar Ļeņina pieminekli pie tās un Sarkanā baznīca blakus, Augšpilsēta ar Rātslaukumu, pareizticīgo un katoļu katedrālēm, Sēru sala, iespaidīgām ēkām apbūvētie Uzvaras un Neatkarības prospekti. Minskas Arēna – lielākais un modernākais hokeja komplekss Austrumeiropā.
Teatralizētas ekskursijas laikā jums būs iespēja kļūt tieši iesaistītiem ar  nozīmīgākajiem vēsturiskajiem notikumiem  pilsētas dzīvē, uzzināt  ko darīja Minskas iedzīvotāji 1499. gadā. Augstmanis pastāstīs par visām grūtībām XVII gadsimtā. Jūs uzzināsiet ne tikai to, kā Minskas aristokrāti pavadīja savus vakarus, bet arī to, kā parastajiem pilsētniekiem gadsimtiem ilgi patika izklaides!
Dosimies uz zemnieku saimniecību- senu lauku muižu, kur Jūs gaidīs nacionālās vakariņas ar folkloras programmu. Šeit  atpūsties dvēsele… Baudīsim  seno mūziku un iemācīsimies tradicionālās baltkrievu dejas, kā arī uzzināsim, ko dzer un kādas dziesmas   dzied baltkrievi.                                                                        
Nakts  trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
5.diena.Tematiskais brauciens uz seno baltkrievu rokdarbu muzeju "Dudutki".  Te Jūs atradīsiet interesantus apskates objektus ar  degustācijām un dzērienu baudīšanu. Jūs varat nobaudīt svaigu mājās gatavotu maizi ar sviestu, lauku zāļu tēju,  nomēģiniet  ziedu medu,  degvīnu un tradicionālās uzkodas, un, protams, slaveno baltkrievu speķi ar kāpostiem!
Nesvižas pils, neskatoties uz to, ka bija krāšna un liela, bija neieņemams viduslaiku cietoksnis.. Radzivilu pili aizsargāja ne tikai cietokšņa sienas un torņi. Pateicoties kanāliem un dīķu kaskādēm, pili no visām pusēm iekļāva ūdens. Arhitekts bija parūpējies arī par neskaitāmām pazemes ejām un slēptuvēm. No pils laukā veda pazemes ejas, un, pēc nostāstiem, viena no tām savienoja pili ar Nesvižas jezuītu klosteri, kurā atdusējās Radzivilu mirstīgās atliekas..Nesvižas pilī bija 365 istabas- tikpat, cik ir dienu gadā. Atsevišķas zāles nesa Zelta, Brilijanta, Sudraba zāļu  nosaukumus, par cik atbilstošās telpas bija rotātas ar šiem materiāliem. Nesvīžā arī ir savs pils dārgumu sargs- melnā dāma, kura klīst pa pili bezmēness naktīs.
 Ar savu greznību mūs priecēs   Kristus templis - dievnams, kas ir – pirmais šāda veida templis Austrumeiropā .
Miras pils pēc senajām leģendām celta noslēpumainiem varoņiem  un  pastāv jau kopš neatminamiem laikiem. Pils ir ļoti iespaidīga un skaista savā varenumā un apjomā, tajā dzīvojuši gan Radzivili, gan slāvu kņazi, tādēļ šeit mijas slāviskais ar lietuviski polisko.
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
6.diena. Novogrudok - pirmā Lietuvas Lielhercogistes galvaspilsēta, ekskursija pa pilsētu -  nemirstības pilskalns, viduslaiku flāmu baznīca , karaļa Mindauga kalns. Milzīgais pilskalns ar milzu drupām aizvien ir dzīvs - ar skaistiem skatiem uz pakalniem un bērzu birzīm, un balto baznīcu pilskalna piekājē, kas slavena ar to, ka tur laulājušās karaļu ģimenes. Ar skatu uz pilsētiņas krāsām - zilām, zaļām, sarkanām, lillā, rozā.... slēģiem, koloniņām, ciku-cakām un dūmu strūkliņām no skursteņiem
Ceļš mūs vedīs pie stikla pūtējiem. Varēsim skatīt, kā top  šie skaistie mākslas darbi un iegādāties kādu arī savam priekam…         
Lidas pils nav radīta, domājot par skaistumu vai ērtībām, tā radīta kā apvidū lielākais nocietinājumu punkts. Tā ir skarba karotāju pils nevis augstmaņu rezidence. Apstākļi dzīvei tajā bija diezgan nežēlīgi, auksti un nemīlīgi, pilī bija iebūvēts tikai viens pats kamīns dzīvojamā torņa daļā. Karadarbības laikā tā spēja paslēpt iedzīvotājus un tajā glabājās pārtikas rezerves līdz pat pusgada vajadzībām. Šeit uzreiz nāk prātā filma par Robinu Hudu...
Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
7.diena. Grodņa  ir sena pilsēta Nemunas upes krastos. Upe, kā ierasts, bijusi par pamatu pilsētas augšanai, plaukšanai un tirdzniecības tradīciju attīstībai. Pilsētas nomalē ir ļoti skaista pareizticīgo baznīca - Borisoglebskaja , kas celta kā klosteris, tālab atstatus no pilsētas kņadas - Unikālā celtne celta no akmeņiem un speciāliem ķieģeļiem, sienās veidojot krustu zīmējumus, izmantojot dažādas krāsas materiālus. Krustu motīvi kā brīnišķi akmens ziedi grezno baznīciņas sienas. Tāda sajūta, ka mūki, kas agrāk tur dzīvojuši un lūgušies, vēl aizvien tur staigā un pieskata visu. Un pārņem sajūta, ka baznīcā tik tiešām mājo Dievs visdažādākajos savas izpausmes veidos.
Dosimies skaistā ceļojumā ar kuģīti  pa īpaši aizsargājamo UNESCO dabas teritoriju. Brauciena laikā neizpaliks arī  paceļamo slūžu šķērsošana, kas braucienu padarīs iespaidiem bagātāku.Nakts trīszvaigžņu viesnīcā ar brokastīm.
8.diena. Brīvais laiks Grodņas pilsētā, lai paklejotu pa mazajām ieliņām un nopirktu kādu dāvaniņu mājniekiem. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.....
Ceļazīmes cena: 460  euro.
Ceļojuma cenā ietilpst: Transports-komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio, video, pavadošā gida un Baltkrievijas  gida pakalpojumi, 7  naktis  trīszvaigžņu- četru zvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, pusdienas un vakariņas, ieejas biļetes apskates objektos, veselības apdrošināšana.
Ceļojuma cenā neietilpst   Baltkrievijas vīza  aptuveni 20 euro( cena tiks precizēta)
Folkloras vakars ar bagātīgām vakariņām 30 euro
Vīzas noformēšanai nepieciešams:
– ceļošanai derīga pase, pases derīguma termiņam jābūt ne mazākām par 3 mēnešiem pēc vīzas beigšanas un ar vismaz 2-3 brīvām lappusēm vīzu sadaļā;
– 3.5 х 4.5 cm krāsainā fotogrāfija uz balta fona un ne vecāka par 3 mēnešiem;
– aizpildīta anketa ar personu datiem

ZIED PEONIJAS KALSNAVĀ, KAZU SAIMNIECĪBA "LĪVI', PIE KERAMIĶA MADONĀ

€ 25.- + apsk.v. €
16/6/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Kalsnavas arborētums
saukts arī par trešo botānisko dārzu Latvijā apbur apmeklētājus ar savu šarmu un izsmalcināto kolekciju, teju vai katrā gadalaikā.Kalsnavas arboretums ir viena no retajām vietām Latvijā, kur var aplūkot vairāk kā 300 dažādu sugu un šķirņu skuju kokus.Jūnija mēnesī īsi pirms “Līgo svētkiem” uzzied viena no lielākajām publiski pieejamajām peoniju kolekcijām Baltijas valstīs. Kolekcija apmeklētājus priecē ar teju vai 200 dažādām šķirnēm kuru krāsu toņi mainās no viegli rozā beidzot ar izteikti dzelteniem un tumši sarkaniem.
Mārcienas muiža
Atjaunotajā muižā varat baudīt romantisku gaisotni ar senlaicīguma pieskaņu...
Kazu saimniecība „Līvi”
top rets dzīvais kazas siers, kādu Latvijā var sastapt tikai dažviet. Ciemos aicina ražotnes saimnieki - izrādīt mazo ražotni, pastāstīt par siera specifisko tapšanas procesu, kā arī pašu gardumu nobaudīt.
Iespēja iegādāties 6 veidu sierus un gaļas konservus
Madonas lepnums – keramiķis J.Seiksts
Ekskursija pa podnieka darbnīcu, līdzdalība māla podu veidošanā, daiļdārza apskate.
Cesvaines pils
ir valsts mēroga arhitektūras piemineklis un kopš 1997.gada iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Akcijas "Apceļosim Latvijas pilis" ietvaros pils ieguvusi goda titulu "Sapņu pils". Pils celta no 1893.-1896.gadam. Kopš 1919.gada pilī atradās skola, bet 2002.gadā ugunsgrēks nopostīja pils jumtu. Cesvainē uzcelta jauna vidusskola, un pils pakāpeniski atgūst tās sākotnējo izskatu. 2003.gadā atjaunots pils kreisā spārna jumts, 2006.gadā - pils tornis. Atjaunošanas darbi turpinās. Šobrīd Cesvaines pilī darbojas Cesvaines mūzikas un mākslas skola, pašvaldības aģentūra "Cesvaines tūrisma centrs" un Cesvaines muzejs.
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā

un parks ir izcils eklektisma mākslas piemineklis, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla un glezniecība. 

Pils celta laikā no 1893. gada līdz 1896. gadam pēc vācu arhitekta Hansa Grīzebaha un tēlnieka Augusta Georga Dinklāges projekta. Kopš 1919. gada pilī atradās skola, bet 2002. gadā ugunsgrēks nopostīja pils jumtu. Tagad pils pakāpeniski atgūst savu sākotnējo izskatu.

Šobrīd Cesvaines pilī darbojas Cesvaines mūzikas un mākslas skola, tūrisma informācijas centrs un novadpētniecības muzejs. 

Pilī iespējams apskatīt gan pils atjaunotās, gan vēl neatjaunotās daļas, izstaigāt plašos pagrabus un uzkāpt skatu tornī.

- See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/cesvaines-pils#sthash.omt20e7V.dpuf

SILMAČU MUZEJS, AR KUĢĪTI PA STĀMERIENAS EZERU, MAIZES CEPŠANA BRĪVĀ DABĀ

€ 27,- + apskates vietas
17/6/2018
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus konditorejas izstrādājumus.
Silmaču muzejs
Druvienā speciāli R.Blaumaņa izrādei “Skroderdienas Silmačos” ir uzbūvēta brīvdabas estrāde un unikāls muzejs, kur apskatāma izrādes atribūtika. Estrāde uzcelta vietā, kur vairākas mājas sauc par Silmačiem. Apkārtne bijusi apdzīvota jau pirms vairākiem gadsimtiem, par ko liecina estrādes tuvumā esošā Silmaču viduslaiku kapsēta.
Apskates telpās – visa informācija par R.Blaumaņa izrādi “Skroderdienas Silmačos”, arī 1902.gadā rakstītais lugas manuskripts. Muzejā katram apmeklētājam ir iespēja iejusties lugas tēlos, uzvelkot attiecīgā tēla kostīmus. To visu no krāsns augšas noskatās Ābrams.
Stāmeriena
Lieliska iespēja savas brīvdienas un atvaļinājuma laiku pavadīt Gulbenes novada Stāmerienā!
Ekskursiju kuģītis
Dodoties aizraujošā izbraucienā ar ekskursiju kuģīti pa Stāmerienas ezeru, var baudīt sauli, svaigu gaisu, burvīgus skatus un brīvības sajūtu. Brauciena laikā būs iespēja uzzināt interesantus un vēsturiskus faktus par Stāmerienas pagastu.
Brauciena ilgums: ~ 1 h
Biļetes cena: Pieaugušajiem, pensionāriem 3.50; Skolēniem 3.00
Stāmerienas Sv.Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca
Baznīcas pamatu likšana notika 1902.gada 29.jūnijā, bet tās celtniecību pabeidza un iesvētīšanas svinības rīkoja 1904.gada 6.jūnijā. Šajā pašā gadā nojaukta vecās baznīcas ēka. Baznīca celta, jo tajā laikā, daļa no pagasta iedzīvotājiem bija pareizticīgie, kā arī Stāmerienas muižas īpašnieks Johans Gotlībs Eduards fon Volfs bija precējies ar krievieti Sofiju Potjomkinu. Kalnu kristāli, kas, saules apspīdēti, mirdz baznīcas torņu krustos, ir baronu Borisa un Paula Volfu dāvana. Pašreiz baznīca ir atjaunota tās agrākajā spožumā.
Saimniecība “Birzupes 2”
Līdzdarbošanās maizes cepšanā pēc senām tradīcijām. Papildus tiek piedāvāta siera siešana, kā arī mājās gatavota vīna un degvīna degustācija.
Stāmerienas pils
Pils celta 1820-tajos gados un pārbūvēta 1835.gadā. To ieskauj ainavu stila parks. 1905.gada revolūcijas laikā Stāmeriena bija nozīmīgs nemiernieku centrs, un šo cīņu laikā revolucionāri pili nodedzināja. Tā atjaunota 1908.gadā. Pils netika atjaunota iepriekšējā izskatā, bet gan – stipri pārbūvējot, tādējādi tā ieguva neoklasicisma un jūgendstila iezīmes. 1930-tajos gados Stāmerienas pilī dzīvojis pasaulslavenais itāļu rakstnieks, romāna “Gepards” autors Džuzepe Tomazi di Lampeduza, kas bija precējies ar baronesi Aleksandru fon Volfu. Savukārt no pils gar ezera austrumu pusi ved taka, kas sniedz informāciju par muižas teritoriju un pils vēsturi.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

LĪGO SVĒTKI HORVĀTIJĀ (8 dienas, bez nakts braucieniem autobusā!) AKCIJAS CENA: 209 EUR (iegādājoties ar ekskursiju paketi) AKCIJAS CENA: 269 EUR (bez ekskursiju paketes)

AKCIJAS CENA: 209 EUR (iegādājoties ar ekskursiju paketi) AKCIJAS CENA: 269 EUR (bez ekskursiju paketes)
21/6/2018
LĪGO SVĒTKI HORVĀTIJĀ
21.jūnijs (8 dienas, bez nakts braucieniem autobusā!)
AKCIJAS CENA: 209 EUR (iegādājoties ar ekskursiju paketi)
AKCIJAS CENA: 269 EUR (bez ekskursiju paketes)
1.diena.  No rīta izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Lietuvu, Poliju. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā. Nakts 2/3* viesnīcā Polijā, Čehijas pierobežā.
 
2.diena.Brokastis. Brauciens caur Čehiju, Austriju un Slovēniju uz saulaināko Horvātijas reģionu – Dalmāciju, kas lepojas ar senām pilsētām, palmu ieskautām piekrastes promenādēm un brīnišķīgo Adrijas jūras piekrasti.
Vakarā ierašanās apartamentos (3*) pie Adrijas jūras Okrug Gornji kūrortpilsētā (Trogiras rivjērā).
 
3.diena.  Ekskursija uz Dalmācijas centru -  Splitu (par papildus samaksu).  Splitā atrodas  Romas imperatora Diokletiāna iespaidīgais pils komplekss, kurā līdz mūsdienām saglabājies Jupitera templis, kolonādes, pulksteņtornis un citas senatnes liecības, bet plašo piekrastes promenādi ieskauj simtgadīgas palmas.      Pēcpusdienā atpūta pie jūras.
Vakarā dosimies uz horvātu krodziņu, lai Līgo vakaru pavadītu ar horvātu dziesmām un dejām...
Nakts apartamentos.
 
4.diena.  Atpūta pie jūras. Baudīsim sauli un Adrijas jūras skaistumu.
Iespējams doties izbraucienā ar kuģīti uz Adrijas jūras salām.(par papildus samaksu)
Dažas no tām ir pavisam akmeņainas, bet citās redzama dienvidiem raksturīgā augu valsts – kaktusi, agaves un pīniju audzes. Pelde un pikniks, kurā nogaršosim grilētas zivis un vietējo horvātu vīnu.Trogira, kas atrodas uz nelielas salas, ir viena no Dalmācijas piekrastes pērlēm. Vecpilsētu (UNESCO) ieskauj varens aizsardzības mūris, bet izejot cauri pilsētas vārtiem jūtama īsta viduslaiku pilsētiņas noskaņa.
Piekrastes ūdeņos šūpojas elegantas jahtas, siltais dienvidu vējš spēlējas palmu zaros, bet vietējais tirdziņš vilina ar dienvidu augļu saldo smaržu. Izbaudīsim pilsētas īpašo noskaņu siltajās vasaras naktīs...    Nakts apartamentos.
 
5.diena.Piedāvājam ekskursiju uz vienu no skaistākajām Adrijas piekrastes pilsētām – Dubrovniku (par papildus samaksu).   Bernards Šovs reiz ir teicis: ‘’Tiem, kas meklē paradīzi zemes virsū, jādodas uz Dubrovniku’’. Pilsētas apskate: Sv.Jāņa cietoksnis, Dominikāņu klosteris,Sv.Vlaha baznīca, Franciskāņu klosteris un Onofrio lielā strūklaka. Brīvajā laikā iesakām nesteidzīgi izstaigāt baltās marmora ieliņas un izbaudīt skaistos skatus, kas paveras no pilsētas nocietinājumu mūriem.
Romantiskās, šaurās ieliņas ar mazām suvenīru bodītēm, sarkanie dakstiņu jumti, ziedošās bugenvilijas, kas grezno simtgadīgo māju sienas un neskaitāmās kafejnīciņas pieškir pilsētai īpašu, neatvairāmu ''seju''. Dubrovniku ir grūti aprakstīt vārdiem, tā vienkārši ir jāredz!
Vakarā atgriešanās apartamentos.
 
6.diena. Atpūta pie jūras.
Atpūta pie jūras. Piedāvājam  doties ekskursijā uz Bosniju-Hercegovinu (par papildus samaksu, līdzi obligāti nepieciešamas pases, ID kartes neder!)   Apmeklēsim vienu no skaistākajām senajām pilsētā Bosnijā-Hercegovinā, kas tiek dēvēta arī par Hercegovinas ‘’sirdi’’ – Mostaru.
Mostaras kā pilsētas vārds pirmoreiz minēts Ottomana turku impērijas laikā 15. gadsimtā. No tā laika pilsētā saglabājies vecais akmens tilts Stari Most pār Neretvas upi, kas pēc Balkānu kara kļuvis par kristiešu un musulmaņu miera simbolu.   Staigājot pa šaurajām ieliņām, varam izjust īstu austrumu pilsētas atmosfēru. Iesakām nobaudīt turku kafiju un nogaršot austrumu saldumus - halvu, lukumu.
Pa ceļam apskatīsim krāšņo Kravices ūdenskritumu.   Nakts apartamentos.
 
7.diena.Agri no rīta dosimies uz vienu no skaistākajiem dabas parkiem visā Balkānu pussalā – Plitvices ezeru nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā.  Dosimies pastaigā pa speciāli izveidotiem koka tiltiņiem, klausoties ūdenskritumu šalkoņā un vērojot foreļu spēles smaragdzaļajā ūdenī...     Nakts viesnīcā Polijā.
 
8.diena.Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze Polijā.  Vēlu vakarā atgriešanās Latvijā.
 
Grupas vadītāja: Silvija Zača
 
Ceļojuma cenā iekļauts:
 - brauciens ar komfortablu tūrisma autobusu ( WC, TV, DVD, karsts ūdens apstāšanās pauzēs Polijā);
 - nakšņošana tūristu klases (2-3*) viesnīcās Polijā, 2-vietīgos numuros ar ērtībām, ar brokastīm; (3-vietīgs numurs tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
 - Horvātijā nakšņošana 4-vietīgos apartamentos Okrug Gornji kūrortpilsētā Trogiras Rivjērā bez ēdināšanas (2-vietīgas istabas, pilnībā aprīkots virtuves stūrītis ar traukiem, leduskapi, plīti un duša, WC, gaisa kondicionieris);
 - degvielas izmaksas, ceļu nodokļi, maksas ceļi, stāvvietas;
- Horvātijas tūristu nodoklis;
 - grupas vadītāja pakalpojumi
 - vietējais Horvātijas tūristu nodoklis
 
 Iespējamie papildus izdevumi:
 - ekskursija uz Splitu - 25 EUR (bērniem līdz 12 g.- 20 EUR)
 - ekskursija uz Dubrovniku – 35 EUR (bērniem līdz 12.g. - 25 EUR)
-   ekskursija  uz Bosniju-Hercegovinu  - 45  EUR
(ekskursiju paketes cena iegādājoties to pirms brauciena - 95  EUR,  bērniem līdz 12 g.- 80  EUR)
- Plitvices nacionālais parks - 180 HRK (bērniem līdz 18g. - 110 HRK)
 - Dubrovnikas forti – 90 HRK
 - pacēlājs Dubrovnikā - 108 HRK (bērniem 4-12 g.-50 HRK)
 - senākā aptieka un klosteris Dubrovnikā – 30 HRK
 - brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru un pikniks ~ 30 EUR
 - nacionālais vakars ar mūziku, vīnu un tradicionālajiem ēdieniem - 30 EUR (bērniem - 25 EUR)
 - Diokletina pils komplekss – 25 HRK
 
- apdrošināšana - no 0,57 EUR/dienā (atkarībā no apdrošināšanas programmas, ceļotājiem virs 65.g.v. – tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)
 1 EUR ~ 7,35 HRK(Horvātijas kunas)
 
  * papildizdevumu cenas un valūtas kursi ir aptuveni un var mainīties
* tūroperatoram ir tiesības mainīt apskates objektu secību
* Horvātijas apartamentos iespējams pasūtīt brokastis par papildus maksu – 7 EUR
* Ja Horvātijā vēlaties dzīvot  2-vietīgā apartamentā, piemaksa par 5 naktīm – 65  EUR par personu (jāpasūta savlaicīgi!)
* papildvieta autobusā maksā 120 EUR
* piemaksa par vienvietīgu numuru Polijas viesnīcās un vienvietīgu istabu apartamentā - 130 EUR
Maksājumu termiņi:
- avansa maksājums 70,- EUR jāiemaksā noslēdzot celojuma līgumu;
- 2.maksājums 90,- EUR jāveic līdz 15.03. 2018.;
- galīgais norēķins jāveic līdz 25.05.2018.
 
 Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2002.gada 30.jūnija un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma;
- nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase, un, ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, tad arī dzimšanas apliecība. Ja bērns ceļojumā dodas bez vecākiem, nepieciešama arī notariāli apstiprināta pilnvara.
-  No 2010.gada 1.novembra ceļošanai ārpus Šengenas zonas nav derīgas pases, kas tika izdotas ar derīguma termiņu uz 50 gadiem!

RŪJIENA, NAUKŠĒNU CILVĒKMUZEJS, ĶOŅU DZIRNAVAS UN VALMIERMUIŽAS ALUS DARĪTAVA

€ 26.- + apsk.v.
22/6/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Rūjienas saldējums ir dabīgs piena produkts, kas ražots tikai no dabīga – īsta piena. Kā top saldējums jūs varēsiet redzēt videofilmā par saldējuma ražošanas procesu. Varēsiet nobaudīt apm. 20 veidu saldējumus.
„Liepkalnu maizes ceptuve” 
Liepkalnu produkcija atšķiras no citām. Tās pamatā ir Mendziņu dzimtas iekoptās maizes cepšanas tradīcijas, kuras aizsākušās pirms vairāk nekā 80 gadiem. Šīs tradīcijas ir pārmantojusi maiznīca „Liepkalni” un veiksmīgi tās turpina pilnveidot un pielietot.
Rūjienas Izstāžu zāle un pilsētas apskate
Izstāžu zālē ir telpa veltīta Japānai, tādēļ visi aicināti cienīt japāņu tradīcijas un izstāžu zāli apmeklēt bez apaviem - savās mīļākajās zeķēs. Izstāžu zālē apskatāma novada mākslinieku darbu izstāde, gleznotāja latviešu Rēriha Arvīda Straujas darbi.
"Rūjienas Šinšillas" profesionāla šinšillu audzēšana. Dažādi sadzīviski stāsti par šinšillām, to audzēšanu un piedalīšanos Eiropas čempionātos.
Naukšēnu Cilvēkmuzejs atrodas skaistā, 1932.gadā celtajā Naukšēnu Doktorāta otrajā stāvā. Lai tevi nebaida nosaukums, šeit nebūs izstādītas Naukšēnu mūmijas – šeit tu varēsi iepazīties ar priekšmetiem, lietām, kas nākuši no naukšēniešu kabatām, skapjiem. Tu uzzināsi kā NAUKŠĒNIETIS runā, dzied, klausās, domā un guļ. Muzeja DARBNĪCĀ varēsi ieaust NAUKŠĒNIEŠA RUMPUCĪ un guļamistabā izģērbties (vai apģērbties) NAUKŠĒNIEŠA MODĒ. Kādu mūspuses suvenīru atradīsi muzeja suvenīru kioskā.
Ķoņu dzirnavas - vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus tiek malti graudi un vērpta vilna, šūtas segas un spilveni, kas pildīti ar dabīgo aitu vilnu. Šeit jūs redzēsiet kā pārstrādā vilnu ar vairāk nekā 100 gadus vecām mašīnām, kā no graudiem top milti. Iespējams iegādāties dabīgo vilnu, segas, spilvenus.
Valmiermuižas alus darītava
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

VĒTRU MUZEJS, NOSLĒPUMAINĀ AKMEŅRAGA BĀKA, ZVEJNIEKU SĒTA /SARAIĶI – ZIEMUPE – JŪRKALNE/

€ 27.- + apsk. v. + pusdienas
29/6/2018
VĒTRU MUZEJS, NOSLĒPUMAINĀ AKMEŅRAGA BĀKA, ZVEJNIEKU SĒTA /SARAIĶI – ZIEMUPE – JŪRKALNE/

Plkst. 7:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Statoil DUS pie Saldus
Saraiķi. Senā Kurzemes zvejnieku sēta - zvejnieku dzimtas stāsts 2.- eiro personai
16.gs. Saraiķu baznīca, kur Dievu lūguši zvejnieki jau sensenos laikos. ziedojums
Ziemupe - pa vidam no Liepājas uz Pāvilostu
Ziemupes skaistā, neskartā daba un jūras stāvkrasts, Ziemupes baznīca, jūrmala Ekskursija vietējā gida vadībā   2.- eiro personai
Pikniks jūrmalā, uz ugunskura vārīta zupa . 2.50 personai
Iespējams peldēties, ja laika apstākļi atļauj.
Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar atrašanos vienā no kuģošanai bīstamākajām vietām Baltijas jūras piekrastē. Divas bākugunis iedegas reizi 7,5 sekundēs. Iespēja uzkāpt bākā , kur paveras fantastisks skats uz jūtu un apkārnes mežiem. Tālu  ais Akmeņraga robežām izskanējusi informācija par interesanto dzintaru un akmeņu kolekciju, kuru vāc bākas uzraudze.1.- eiro personai
Jūrkalnes stāvkrasts- brīdis jūrmalā
Jaunums! Vētru muzejs Jūrkalnē (atklāšana 2017.1.12.). Ekskpozīcija, kas veidota  kā jūras dzelmē nogrimis burinieks, ļauj „ienirt’’ un ielūkoties ‘’nogrimuša vraka’’ tilpnēs. Šo sajūtu pastiprina gan skaņas, gan īpašais apgaismojums un Vitālija Jermolajeva lielformāta dekorācijas. Viss par nirēju darbu, zemūdens atradumiem un noslēpumiem.  3.- eiro personai
Peoniju dārzs Pelčos, kur aug un zied aptuveni 140 dažādu peoniju sugas  2.- eiro personai
Iespēja iegādāties stādus
Mājupceļš
Ap plkst.22:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

PIEBALGA UN PIEBALDZĒNI

€ 25.- + apsk.v. € + pusdienas €
30/6/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
KAFIJAS PAUZE “Ieriķu dzirnavās”, iespēja apskatīt ūdenskritumus un floristikas ekspozīciju. Vidzemes šosejas 72. km no Rīgas, starp Siguldu un Cēsīm, daba ir izveidojusi un cilvēki pilnveidojuši brīnumjauku relaksēšanās vietu, kur ikdienas steigā nogurušajiem atgūt spēkus, vērojot brīnišķīgos Melderupes ūdenskritumus, vienmēr mainīgo, savdabīgo floristikas ekspozīciju, gūt enerģiju no iespaidīgā ūdensrata cēlās gaitas.Ieriķu dzirnavas ir izteikti draudzīga vieta ģimenēm ar bērniem, jo pastaigu taka ir veidota no ērta seguma taciņām. Pateicoties šīm taciņām, upes krastus Jūs varēsiet izstaigāt sausām kājām.
BREŽĢA KALNS atrodas Taurenes pagastā. Brežģa Kalna augstums 255 m v.jl., relatīvais augstums - 40 m. Kalnam pāri iet vecais ceļš. No Brežģa paveras skaists skats pār Vidzemes pakalniem.
VECPIEBALGA – dīķi, ūdensrozes, Alauksta ezers, baznīca, pusdienas Vecpiebalgā
Vecpiebalgas centrā, Cēsu - Madonas autoceļa malā zied dažādu krāsu ūdensrozes. Vecpiebalgas centrā, Cēsu - Madonas autoceļa malā no jūnija līdz septembrim zied kolekcionāra Jāņa Sniedzes stādītās un audzētās dažādu šķirņu ūdensrozes.
ALAUKSTA EZERS Atrodas Cēsu rajonā, Vecpiebalgas pagasts administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 3.3 metri, bet maksimālais dziļums - 7.0 metri. Ezeram ir vairākas (2 gab.) salas. Šeit mīt sīga, līdaka, plaudis, rauda, rudulis, līnis, karūsa, ālants, vīķe, asaris, ķīsis, zutis, plicis, sudrabkarūsa, ausleja, grundulis, zandarts, akmeņgrauzis, vēdzele, karpa.
K.SKALBES MUZEJS “Saulrieti” aicina ikvienu brīdi pakavēties pasaku un dzejas pasaulē un baudīt krāšņo Piebalgas ainavu. Memoriālajās telpās saglabāts Skalbju dzīves laika iekārtojums, par tā laika dzīvi Saulrietos stāsta ģimenes piemiņas lietas un fotoattēli.
BRĀĻU KAUDZĪŠU MUZEJS “Kalna Kaibēni” vienlaikus ir vecākais memoriālais muzejs Latvijā un 19. gs. 60.-70. gadu skolu vēstures piemineklis.
VECPIEBALGAS MUIŽA atrodas Inešos, Latvijas īsākās upes Orisāres krastā. Pēc Ziemeļu kara Pēteris I uzdāvina muižu Borisam Šeremetjevam, kurš dzīvojamo ēku tagadējā izskatā cēlis ap 1784.-1786. gadu. 19.gs.sāk. ap parādes pagalmu veidots vienots apbūves ansamblis klasicisma stilā. Tā kalpojusi par prototipu Slātavas muižai Brāļu Kaudzīšu romānā „Mērnieku laiki”. Muižu iekļauj parks 4,2 ha platībā. Tajā aug 43 koku un krūmu sugas, 22 no tām - eksotiskas. Parku apjož laukakmeņu žogs.
PIEBALGAS PORCELĀNA FABRIKA ir vienīgā porcelāna fabrika Latvijā. Ekskursijas laikā iespējams piedalīties porcelāna suvenīra tapšanas procesā, klausoties stāstu par porcelāna vēsturi un Piebalgas Porcelāna Fabrikas gaitām. Apgleznošanas darbnīca pieejama arī kā ceļojošā darbnīca.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā