Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Novembris  |  Decembris  |  Visi

Maijs

Brauciens garantēts! DRAKULAS ZEME TRANSILVĀNIJA

€ 478.-
19/5/2018
Drakulas zemeTransvilvānija.
2018.gada 19.-26. maijs.
1.diena.
Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00, Saldus 5.00,  Dobeles 5.30, Jelgavas 6.00, Rīgas 7.00.
Brauciens  cauri Lietuvai, Polijai. Nakts  3* viesnīcā Polijā ar brokastīm.
2.diena
Piona Miculai - apmeklēsim vietējos  zemniekus, kas audzē aitas. Ieskatīsimies Rumānijas aitu ganu sadzīvē un tradīcijās. Kopā ar vietējās komūnas iedzīvotājiem baudīsim aitu gaļas ēdienus, klausīsimies aitu ganu neparastajos stāstos.
Nakts  3*  viesnīcā Rumānijā ar brokastīm.
3.diena.
Apmeklēsim tradicionālo rumāņu podnieku ciemu, lai iepazītos tuvāk ar pēdējo podnieku šajā Maramurešas reģionā, kas kopj senās podnieku tradīcijas un kura darbi ir atzīti par skaistākajiem un labākajiem visā Rumānijā.
Karpatu kalnu pakājē lepni slejas Desesti koka baznīca, kura celta  no  ozolkoka, bet tās pamati stiprināti ar tuvējās kalnu upītes Iza  akmeņiem. Koka baznīcas sienas rotā Bizantijas sienu gleznojumi. Tās šarmu un noslēpumainību vēl vairāk pastiprina  ķeltu krusti, kuri sēž puslokā  jau vairāk kā 400 gadus  baznīcas kapsētā.
Koka klostera komplekts Barsan atrodas uz augsta kalna un  to no visām pusēm ieskauj augļu dārzi.Tā nosaukums ir cēlies no vārda barsan - gans, kas tur aitas ar garu vilnu, bet tā pirmsākumi meklējami jau 1405.gadā.
Mūs priecēs rumāņu folkloras programma- tradicionālās Maramurešas dziesmas, dejas, mūzika.
Vakariņas  3* viesnīcā Rumānija
4.diena.
Brokastis viesnīcā. Dosimies ar šaursliežu bānīti braucienā pa Maramurešas kalniem uz Vāzera ieleju, kur mūs gaida skaista pastaiga kalnos un  vietējo zemnieku sarūpēts pikniks.
Baudīsim dabas jaukumus Prislop ielejā, kas  līdz mūsdienām ir saglabājusi neskartās dabas  šarmu un burvību.
Ciemats Vatra Moldovita lepojas ar savu Moldovitas klosteri, kas pārsteidz mūs ar saviem zelta rotājumiem un  ļoti spilgtiem ārsienu  gleznojumiem. Klostera baznīcā ir  vairāk kā simts nišas, kas ir bagātīgi rotātas ar koka ziedu vinjetēm
Vakariņas 3* viesnīcā Rumānijā.
5.diena.
Brokastis  viesnīcā. Voronet apgleznota klosterbaznīca, ko  dēvē par „Austrumu Siksta kapellu”. Tā ir vieta, kur pabūt vienatnē ar sevi un ļauties brīdi pārdomām.......
Dosimies uz Bukovinu, lai iepazītos ar seno koka olu apgleznošanas metodi pie vietējiem amatniekiem. Kas zin, varbūt kādu olu apgleznosim arī paši?
Gleznainais Bicaz  ezers ir kā maza  zila saliņa vareno kalnu masīvā, kas ir cilvēku roku radīts brīnums izveidojot grandiozo Bicaz dambi.  Senākajos laikos kalnu ciematiņa Austrumu Karpati iedzīvotāji nodarbojās ar koku pludināšanu pa straujo kalnu upi, bet pēc dambja uzcelšanas  viņiem nācās savu rūpalu pārtraukt.
Bicaz aiza ir slavena ar savām milzīgajām kaļķakmens klintīm un Bicaz kalnu ceļš ir atzīts par vienu no skaistākajiem visā pasaulē. Bicaz ieskauj vareni mežu masīvi, kur savu mājvietu ir atradis ne tikai zelta ērglis, bet arī brūnais lācis.
Baudīsim vakariņās rumāņu nacionālo ēdienu - ceptu foreli  ar kukurūzas putru, bet nakti pavadīsim 3* viesnīcā Rumānijā.                    
6.diena.
Brokastis  viesnīcā. Lacu Rosu ir mākslīgi veidojies  kalnu ezers 100 metru augstumā un tā pazemes slāņi satur daudz sarkanā dzelzs oksīdu. Ungāru valodā šo ezeru sauc par Gyilkos- slepkavu, jo sakaņā ar leģendu te notikusi zemes iebrukšana un ezers savās dzīlēs aprijis aitu ganu ar visu ganāmpulku, gana sunīti un pat ēzeli. Ūdens no nelaimīgo upuru asinīm nokrāsojies sarkanā krāsā tā dodot ezeram- slepkavas  vārdu.
Sāls raktuves Praid  ir lielākās  Eiropā un pazemes sāls valstība ir gandrīz 500 gadu veca. Dosimies 120 metru dziļumā uz pazemes pilsētu, kur  gaiss ir tik spēcīgi jonizēts, ka to izmanto rehabilitācijai pazemē.  Pazemes pilsētā ir gan savs krodziņš, gan sāls peldbaseini, gan sāls pirtis, gan biljarda zāle, gan biblioteka, gan  kapella, kur regulāri notiek reliģiskas ceremonijas.      
Bear Lake –  ir ezers, kura ūdens sāļuma ziņā var sacensties ar Nāves  jūru. Ezera ūdenim piemīt ārstnieciskas īpašības, to izmanto pie reimatiskām  sāpēm, nervu sistēmas traucējumiem, pārslodzes un sirds slimībām.  Uz šejieni ārstēties dodās cilvēki no visas  Eiropas. Dosimies peldēties  Bear Lake arī mēs.
Calimanesti lepojas ar savu dabīgo minerālūdeni, ko starptautiskajā izstādē jau 1893.gadā apbalvoja ar zelta medaļu. Vietējie mūki saka, ka  minerālūdens ir debesu dāvana, jo tas dziedina gan cilvēkus, gan zvērus. Baudīsim ne tikai vietējo minerālūdeni, bet  arī Calimanesti  baltvīnu, ko ražo vietējie vīndarī.
Sighisoara joprojām ir viena no skaistākajām viduslaiku pilsētiņām Eiropā, ko cēlušie sakši 12. gadsimtā. Tā ir Vlada Drakula dzimtā pilsēta un virs viņa mājas dzelzs  ieejas durvīm joprojām  karājas pūķis. Vārds Dracul tulkojumā nozīmē pūķis un viduslaikos tas bija neatkarības, gudrības un spēka simbols.
Bagātīgs vakariņu galds un dzīvā mūzika restorānā.
Nakts  etnogrāfiskajā viesu namā ar brokastīm.
7.diena.
Iegādāsimies rumāņu netkārtojamos izšuvumus, aitādas, vietējo amatnieku ražojumus etnogrāfiskajā ciematiņā.
Rumāņu vietējā amata pratējas mums  ierādīs, kā top īsts rumāņu aitu un govs piena siers. Degustēsim šo  rumāņu delikatesi un iegādāsimies kādu ritulīti arī  mājās palicējiem.
8.diena.
Mājupceļš. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.
 
Ceļazīmes cena:   478 euro
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports - komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio,video, veselības apdrošināšana, pavadošā gida un Rumānijas gida pakalpojumi visas dienas Rumānijas teritorijā, 7 naktis 3*  viesnīcās ar brokastīm, pusdienas, pikniki,  etnogrāfiskās vakariņas, vietējo amatnieku degustācijas, brauciens ar tvaika bānīti, maksas ceļi, stāvlaukumi, papildus izmaksas par pārbraucieniem.
Papildus izdevumi:
Ieejas maksas klosteros,  baznīcās, Praid sālsraktuvēs, pelde „Lāču”sāls ezerā, Calimanesti vīna degustācija ar uzkodām - 53 euro

Brauciens garantēts! DAUGAVPILS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, ŠMAKOVKAS MUZEJS, ĒRBERĢES MUIŽĀ

€ 27.- + apsk.v. € 11.- / pensionāriem, skolēniem, studentiem € 9.50 + pusdienas € 4.00
27/5/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
MARKA ROTKA MĀKSLAS CENTRS - Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kura kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Fortifikāciju lauzto līniju veido aizsargvalnis ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām: lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi. Daugavas kreisajā krastā izvietots tilta nocietinājums. Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli. Visas ēku fasādes ieturētas ampīra stilā, izņemot Nikolaja vārtus un Ūdenstorni, kuri uzbūvēti gotiskās formās.
Būs iespēja paēst kompleksa pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”.
ŠMAKOVKAS MUZEJS
DAUGAVPILS - ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā. Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis). Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas. 
Ērberģes muižas apskate
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Brauciens garantēts! NARCIŠU SVĒTKI AUSTRIJAS ALPOS, ZALCBURGA UN GLEZNAINĀ GAŠTEINAS IELEJA

CENA: 239 EUR
31/5/2018
Narcišu svētki Austrijas Alpos, Zalcburga un gleznainā Gašteinas ieleja
Brauciena datumi: 31.maijs-5.jūnijs 2018 (6 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm)

Aicinām maija ziedonī doties uz  Austriju, kur Bad Aussee pilsētiņā  notiks 59.narcišu festivāls, kur no tūkstošiem smaržīgo Alpu narcišu  tiek veidotas brīnišķīgas figūras. 
Ceļojuma laikā apskatīsim arī skaisto Mocarta pilsētu Zalcburgu, izstaigāsim iespaidīgo Lihtenšteinas aizu, ar pacēlāju uzbrauksim līdz Alpu virsotnēm un relaksēsimies Gašteinas ielejas termālajos baseinos...

1.diena- 31.maijs
. Agri no rīta  izbraukšana no Rīgas.   Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Pusdienu pauze.  Nakts 2/3* viesnīcā Polijas/Čehijas pierobežā.


2.diena - 1.jūnijs.
Brokastis. Brauciens caur Čehiju un Austriju. Pēcpusdienā ieradīsimies vienā no skaistākajiem Austrijas reģioniem - Zalcburgas zemē.
Mocarta dzimtās pilsētas Zalcburgas apskate ar vietējo gidu -  Mirabellas pils dārzi pavasara ziedos, Mocarta māja un slavenā Getreidegasse ar neskaitāmiem suvenīru veikaliņiem.  Šeit iesakām nobaudīt īstu austriešu strūdeli un kafiju.
 Iekārtošanās 3* viesnīcā  Austrijā, Bādgašteinā.

3.diena - 2.jūnijs.
 Brokastis.
Brīva diena vai ekskursija uz Dorfgašteinu un Lihtenšteinas aizu (par papildus samaksu).
Lihtenšteinas aiza* - viena no dziļākajām aizām Alpos, īpaši iespaidīga ir rīta stundās, kas pirmie saules stari iespīd starp varenajām klints sienām.    Pastaiga pa speciāli izveidotiem koka tiltiņiem līdz ūdenskritumam aizas dziļumā. (* vai Tūna aiza)
Ar pacēlāju uzbrauksim  Alpos, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz kalnu virsotnēm un Gašteinas ieleju.  Atkarībā no katra vēlmēm un laika apstākļiem  iespējams doties pastaigā līdz dzidram kalnu ezeriņam.   Ja paveiksies, varbūt satiksim kādu tipisku Alpu iemītnieku murkšķi, kurš parasti neatsakās no tūristu piedāvātā cienasta.
Atpūta  Gašteinas termālo baseinu kompleksā. Baseinu komplekss piedāvā gan āra, gan slēgtos baseinus ar ūdens temperatūru 30-34*C, kā arī pirtis, ūdens masāžas strūklas utt. 
Gašteinas ielejas termālo ūdeņu dziedinošo spēku novērtēja jau senie romieši, šodien šī iespēja ir mums.
Vakarā atgriešanās viesnīcā.

4.diena - 3.jūnijs.
 Brīva diena vai ekskursija uz Zalckammergūtas reģionu par papildus samaksu. 
Dosimies uz ''Narcišu festivālu'' Bad Aussee, kas notiks jau 59.reizi.    Katru gadu no tūkstošiem  Alpu narcisēm tiek veidotas brīnišķīgas ziedu figūras.  
Vērosim izrotāto automašīnu un   peldošo ziedu figūru izrādi, baudīsim austriešu gardumus un jauko atmosfēru...
Vakarā atgriešana viesnīcā.
 
5.diena - 4.jūnijs.
Brokastis.  Dosimies mājupceļā, pa ceļam apskatot baroka pilsētu Sankpoltenu. Pusdienu pauze, iespējama neliela iepirkšanas pilsētā.
Brauciens caur Austriju, Čehiju. Nakts viesnīcā Polijā, Čenstohovā.
 
6.diena -5.jūnijs.Brokastis. Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze Polijā. Vakarā ierašanas Rīgā.

Grupas vadītāja: Silvija Zača

  Ceļojuma cenā ietilpst:
• brauciens ar komfortablu  un ļoti ērtu tūrisma autobusu ( TV, WC, karsts ūdens, tēja, kafija - apstāšanās pauzēs Polijā)
• nakšņošana 2-3* viesnīcās Polijā, 2-3 vietīgi numuri ar ērtībām, ar brokastīm;(3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
• 3 naktis viesnīcā (vai viesu mājā) Austrijā  (2-3vietīgi numuri ar ērtībām, dušu/wc) ar brokastīm; 
• autoceļu nodokļi, degviela, stāvvietas;
• grupas vadītāja pakalpojumi;
•  ekskursija Zalcburgā  ar vietējo gidu

Papildus izdevumi: (pēc izvēles)
- ekskursija uz Zalckammergūtu - 35 EUR

- ekskursija uz Dorfgašteinu  un  aizu - 20 EUR
- pacēlājs  kalnos- 24  EUR (bērniem - 12 EUR)
- narcišu festivāla ieejas biļete - 15 EUR
-  termālie baseini Alpentherme -  25,50 ( 4 stundas) bērniem - 15,50 EUR
- Lihtenšteinas aiza - 5 EUR (grupas cena); bērniem - 4 EUR

Maksājumu termiņi:
- avansa maksājums 70, EUR apmērā jāveic noslēdzot ceļojuma līgumu;

- 2.maksājums 90,- EUR jāveic līdz 01.03.2017.
- galīgais norēķins jāveic līdz 10.05.2017.
* apdrošināšana par papildus samaksu (6 dienām ~ 3,42 EUR, ceļotājiem vecākiem par 65 g.- augstāks tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)
* papildvieta autobusā maksā 75 EUR
* piemaksa, ja vēlaties SNG numuru viesnīcās - 120 EUR