Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Novembris  |  Visi

Maijs

LIELISKAS LIETUVIEŠU MUIŽAS - BISTRAMPOLE UN BURBIŠĶI, KUR TULPES ZIED, STIKLA MĀKSLAS STUDIJA UN PANEVĒŽYS

€ 25.- + apskates vietas €
5/5/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
"Glasremis" – unikāla
stikla dizaina studija un stikla pūšanas darbnīca, kurā iespējams redzēt, kā top stikla izstrādājumi, mākslas darbu izstāde un iespēja iegādāties stikla izstrādājumus.
Panevēžā pēc Līvānu stikla fabrikas likvidēšanas nu ir vienīgā stikla izstrādājumu ražotne Baltijā, kurā turklāt veiksmīgi tiek apvienota māksla un bizness. Te darinātie monolītie stikla dizaina priekšmeti ir pieprasīti visā pasaulē kā dažādu korporāciju suvenīri.
Eiropā vienīgais Leļļu vagona teātris. Īpaša pasakaina sajūta rodas apmeklētājiem jau pārkāpjot slieksni! Iepazīšanās ar lellēm un interesanti stāsti par Leļļu teātra vēsturi. Uzzināsiet, kā top teātra lelles un kā tās tiek atdzīvinātas ar vadības mehānismiem un dzīvo tālāk savā pasakainajā leļļu valstī.
Katru gadu vasaras vidū šī teātra aktieri ar divu zirgu pajūgu atstāj trokšņaino pilsētu un dodas braucienā pa Lietuvas pilsētām un ciemiem.
Neliela Paņevežys pilsētas apskate - Laisves laukums, Joza Miltiņa Drāmas teātris, Senleja, piemineklis Lietuvas lielkņazam un polijas karalim Aleksandram, greznā viesnīca "Romantic"
Pusdienas

Atjaunotā Bistrampoles muiža
ir viens no mūsu kaimiņzemes pēdējā laika lepnumiem. Te kā vienots komplekss darbojas muižā un palīgēkā iekārtotā triju zvaigžņu viesnīca, restorāns, SPA un pirts pakalpojumi.

Ap 16. gadsimtu te ienāca dižciltīgā Bistramu dzimta. Viens Bistramu atzars apmeties Kurzemē, otrs – Lietuvā. Lietuviešu Bistrami izrādījušies nemierīgi ļaudis, kas piedalījušies 1863. gada poļu – lietuviešu dumpī un tikai caram lojālo Kurzemes Bistramu aizliktais vārds viņiem pēc nežēlastības perioda ļāvis atgriezties muižā, kurā dzimta saimniekoja līdz pat 1940. gadam.

Galvenā ēka renesanses laikmetā būvētā ķieģeļu kvadrātveida pils. Pils apkaimi grezno parka dīķis un strauts ar tiltiņu, bet parka malā uz neliela pakalna slejas rotunda, zem kuras slēpjas ledus pagrabs, kam esot ap 400 gadu. 20. gadsimta sākumā barons Bistrams bijis liels tehnisku novitāšu cienītājs, tādēļ par šausmām dzīvesbiedrei viens no pirmajiem apkaimē iekārtojis muižā elektrisko apgaismojumu un izbūvējis spēkstaciju, kuras ēkā tagad kapela un piemiņas vieta 19. gadsimta latīņu drukas aizlieguma perioda ”grāmatu nesēju” kustībai un lietuviešu nacionālās kustības varoņiem. Bijušais jājamzirgu stallis pārtaisīts par sarīkojumu zāli. Vasarās te notiekot klasiskās un bardu mūzikas festivāli. Pēc bildēm spriežot, spēlējis arī ”Melo M”.
Zied tulpes Burbišķos un Burbišķu muižas komplekss – pils un parks ir viens no skaistākajiem muižu kompleksiem Lietuvā, kurš pavasaros priecē ar bagātīgiem tulpju stādījumiem, bet kā apskates objekts ir interesants arī citos gadalaikos ar sakopto ainavu parku un atjaunoto pili. Plašajā parkā ir skulptūras, daudzas ūdenskrātuves un 15 saliņas, kuras savieno 12 koši balti nokrāsoti dažādu formu koka tiltiņi. Tā ir lieliska vieta romantiskām pastaigām.
Un tad daudzveidīgo ziedošo tulpju plantācija. Ļoti krāšņi zied sarkanās, dzeltenās un daudzu citu krāsu un formu tulpes! Tiešām mini Holande! Izstaigājam pa taciņām starp tulpēm, izbaudot krāšņo puķu burvību.
Mirklis atpūtai un varbūt arī vakariņām pirms mājupceļa. Šeduves senajās vējdzirnavās iekārtots krodziņš, bet apkārtni rotā skaisti iekopti stādījumi.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

DRABEŠU MUIŽA, LATVIJAS ĶIPLOKS UN ZAĻAIS SIERS, RAUNA un STABURAGS, "SVĒTAVOTS", UNGURMUIŽA

€ 25.- + apsk.v. € 11.- / pensionāriem € 10.50 / skolēniem līdz 18 g.v. € 10.- + Veselības ķiploks € 2.50
6/5/2018
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze "Ieriķu dzirnavās"
Drabešu muižas Amatu māja
Raunas Staburags - vienīgā raudošā klints Latvijā
SIA „Latvijas Ķiploks” vēsture sākta rakstīt kopš 2011 gada. Kopš 2015 gada septembra Rauna ir guvusi Ķiploku galvaspilsētas titulu. Šeit saimnieko SIA „Latvijas Ķiploks” atraktīvās ķiploku meitenes, kas piedāvā daudz un dažādus produktus, kas gatavoti no pašu audzētajiem ķiplokiem. Viss ir unikāls roku darbs. Piedāvājumā stāstījums par un ap ķiplokiem, to vēsturi un tagadni, ražošanas procesu apskate, interesantu un gardu ķiploku produktu un ēdienu baudīšana,kā arī dižošanās ar Raunas novadā ražoto preču klāstu mazajā, gaumīgajā veikaliņā.

Piedāvājums ”Veselības ķiploks”

Ķiploku tējas baudīšana kopā ar ķiploku medu 
Ķiploku maizītes 
Ķiploku saldumi
Izmaksas 1personai  2, 50 Eur
Iespēja iegādāties Raunas siera ražotnes produkciju - zaļo sieru, mājas makaronus u.c. produkciju
Raunas viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis,  Ev. Lut. Baznīca,
Cēsis - pusdienas kafejnīcā "Solo",
Ungurmuiža
Dzīvais avota ūdens "Svētavots"- ilga mūža ķīla!
Svētavota izcelsmes un pastāvēšanas vēsture ir ļoti sena, tie ir daudzi gadsimti. Pirmie raksti latviešu valodā ir parādījušies ap 1800.g. Toreiz avota nosaukums bija „Dzelzs vārti”, bet pirmās brīvvalsts laikā dēvēts par Māras avotu vai arī par „Svētavotu”, un to pamatoja ar ūdens dziednieciskajām īpašībām.
Iespējams noklausīties noslēpumiem apvīto "Svētavota" leģendu un uzņemt spēkus no "Svētavota".
Šeit iespējams ari ieliet pudelēs līdzi "Svētavota" ūdeni. 
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

PAIDE, RAKVERE, LĀHEMĀ PARKS, PALMSES UN SAGADI MUIŽAS IGAUNIJĀ (2 dienas)

€ 78.- + apsk. v.
12/5/2018
07:00  izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
kafe pauze Salacgrīvā (gardas pankūkas!), WC pauze
Paide
Neliela pilsētas centra apskate
Laika centrs "Wittenstein" Paides nocietinājuma tornī
Pieaugušais, seniors: 6 €; skolēns 4 € / no personas ar vietējo gidu krievu valodā
Nocietinājuma tornī, kas atroda Vallimē kalnā, ir izveidots laika centrs "Wittenstein". Laika mašīnas lomā ir lifts, kurš aizved no viena laikmeta citā. Torņa stāvos var iepazīties ar senajiem laikiem, ordeņa laikiem, karaļu un caru laikmetu, okupācijas un neatkarīgās Igaunijas laiku un neatkarības atjaunošanas laiku. Laika centrā ir plaši izmantoti skaņas un gaismas efekti, videoprogrammas un imitācijas.
Rakvere
Neliela pilsētas centra apskate
Rakveres Cietoksnis
Pieaugušais, seniors, skolēns 8 € / no personas ar vietējo gidu krievu valodā
Atbraucot uz cietoksni, Jūs nonāksiet tematiskajā parkā, kas ir izveidots saskaņā ar 16. gs sadzīves apstākļiem, kur apmeklētāji varēs pavadīt aizraujošu dienu, iejusties bruņinieka vai karavīra tēlā, izklaidēties un iemācīties šo un to par viduslaiku un agrīnā jaunā laika cilvēku dzīvi. 
Šeit darbojas arī vīna pagrabs, spīdzināšanas kambaris, nāve istaba un elle, Sarkano laternu iela, viduslaiku bordelis, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.
Nakšņošana viesu mājā (2-vietīgās istabās ar visām ērtībām un brokastīm
Lāhemā nacionālais parks
Palmses muiža - brīvdabas muzejs
Pieaugušais, seniors: 7 €; skolēns 5 € / no personas.
Iespējama vietējā vīna degustācija – 3 vīnu degustācija 5 € / no personas.
Lahemā nacionālajā parkā izvietotā Palmses muiža - brīvdabas muzejs ir pirmais pilnībā atjaunotais muižas komplekss ar parkiem, dārziem un vēsturiskām ēkām. Apmeklētājiem ir atvērtas izstādes, darbnīcas, apmācību centrs, palmu ēka, vīna pagrabs.
Sagadi muiža, meža muzejs un suvenīru veikaliņš
Pieaugušais, seniors, skolēns 4 €  + 4 € / no personas
Muižas komplekss atrodas Lahemā nacionālajā parkā. Muižas vēsture sniedzas vairāk nekā 500 gadu senā pagātnē. Patlaban Sagadi izveidojusies par pazīstamu dabas izglītības, kultūras un tūrisma centru. Kompleksu padara īpašu tā kopums: liels palīgēku skaits ar sakārtotiem ceļiem, alejām, parku un dīķiem. Kompleksu atjaunoja meža apsaimniekošanas sistēma, un arī patlaban muižā saimnieko mežinieki, precīzāk - RMK. Sagadi muižas centrā darbojas mežu muzejs un muižas muzejs, dabas skola, viesnīca un restorāns.
Muzeja veikals, kurā ir viens no plašākajiem preču sortimentiem Igaunijā, atrodas muzeja pirmajā  stāvā. Muzeja veikals saviem apmeklētājiem piedāvā vairāk nekā tūkstoš dažādus produktus, kas ir saistīti ar dabu un mežsaimniecību. Liela daļa no produktiem ir oriģinālas un tās var atrast tikai Sagadi muzeja veikalā. Dažādas publikācijas, koka rotaļlietas, savdabīgas mājsaimniecības un patēriņa preces, un unikāli dabas un dizaina produkti muzeja veikalu ir padarījuši par iecienītu vietu gandrīz visiem Sagadi muižas viesiem.
Kesmu kapteiņu ciems
Pirmās rakstiskās ziņas par Lahemā nacionālā parka teritorijā esošo Kesmu ciemu atrodamas 1453. gadā. Kesmu darbojās jūrskola, un gandrīz katrā ģimenē bija savs kapteinis vai stūrmanis, tāpēc Kesmu bija pazīstams kā “kapteiņu ciems”.
 Jagalas ūdenskritums
Jegalas ūdenskritums ir viens no visizcilākajiem Igaunijas dabas brīnumiem. Tas ir augstākais dabiskais ūdenskritums valstī – tā augstums ir 8 metri.
Ap 21:00  atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

TALLINA PAVASARA NOSKAŅĀS, ŪDENSKRITUMI UN RELAKSĀCIJA SPA (2 dienas)

€ 75.- + apskates vietas 30.50 €; bērniem 7 - 18 g.v. / studentiem 17.50 €; pensionāriem 24.50 € + 3 stundas Akvaparks 13 € vai Akvaparks + sauna centrs 20 EUR
19/5/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Salacgrīvā
Keilas ūdenskritums – viens no lielākajiem ūdenskritumiem Igaunijā. Ap to plešas ainavisks parks, blakus atrodas neogotiskā Keilas muiža. Netālu, jūras krastā, apskatāmas gleznainās Tūrisalas klintis.
Ierašanās Tallinā
Tallinas Vecpilsētas apskate - Augšpilsēta un Lejpilsēta, Rātslaukums, Rātsnams un Rātsaptieka, Doma baznīca un Aleksandra Ņevska katedrāle, Tirgotāju mājas, Viru vārti, pilsētas panorāma no skatu laukumiem.
„Kalev“ marcipāna istaba-muzejs sniedz lielisku pārskatu par marcipāna vēsturi - par to, kā viduslaiku aptiekās gatavotās zāles kļuva par vēlāk populāru saldumu. Izstādē var aplūkot aptuveni 200 marcipāna figūriņas, kartes un tortes, kuru pagatavošanā ir izmantotas vairāk kā 100 gadus vecas formas. Muzejistabā var vērot, kā notiek marcipāna apgleznošana - te pastāvīgi darbojas mākslinieks, kas apgleznos figūriņas arī pēc apmeklētāju vēlmes.
Unikālais JŪRAS MUZEJS - jauna filiāle Lennusadam (Hidroplānu osta). Eiropas aizraujošākais muzejs, kura ekspozīcija ir izvietota vēsturiskajos hidroplānu celtniecības angāros, kas atrodas zem ūdens, ūdenī un virs ūdens. Piestātnē stāv stalts ledlauzis "Suur Tõll", kas 2014. gadā svinēja savu simto dzimšanas dienu. Kuģis ir ieguvis savu sākotnējo interjeru un ārējo izskatu. No muzeja brīvdabas teritorijas paveras lielisks skats uz Tallinas ostu. Patīkamu dienas noskaņu piedāvā kafejnīca MARU vai plašais muzeja veikals.
Hidroplānu ostas biļete (angārs, sezonas izstāde, muzeja kuģi) - Pilna biļete 14 €; Biļete bērniem no 9 līdz 18 g. v. / studentiem 7 €

Relaksācija Atlantis H2O Aquapark Viimsi

Atlantis H2O Aquapark ir Igaunijas visunikālākais ūdens un dabas atklāšanas centrs, kurā zinātne tiek atklāta peldbiksēs!
To visu aizraujošu padara dažādi baseini, slīdkalniņi un dažādas citas trakas izdarības. Ūdens centrā ir vairākas jautras ūdens atrakcijas: viļņu baseins, upe ar apļveida plūsmu, astoņi dažādi slīdkalniņi, no kuriem garākais pārsniedz 120 m. Vismazākajiem apmeklētājiem ir izveidota atsevišķa rotaļu un izklaižu zona ar diviem mazākiem slīdkalniņiem, kāpšanas zonu un 20 cm dziļu baseinu. Ūdens centrs cauri galerijai ir savienots ar Tallinas Viimsi SPA spa un pirts kompleksu, kur par papildu samaksu varēsiet baudīt SPA un pirts priekus.
cena 3 stundas Akvaparks 13 €; 3 stundas Akvaparks + sauna centrs 20 EUR
cena bērnam 0-3 gadu vecumā 3 €
cena bērnam 4-5 gadu vecumā 5 €
NB! Bērns vecumā no 0-5 var ieiet Sauna centrā bez maksas ar vecākiem, kurš ir iegādājies Akvaparks + sauna biļeti.
Brīvais Laiks
Nakšņošana viesnīcā
Lillekula (www.lillekulahotel.ee) Tallinā 3 vai 2-vietīgos nr. ar ērtībām un brokastīm ("zviedru galds")
Pilsētas centrs
atrodas 15 min gājiena attālumā no viesnīcas. Līdz centram var braukt ar tramvaju (pietura 5 min gājiena attālumā no viesnīcas).

Tuvākās kafejnīcas “
Kohalik“  un “
Grenka“. Viesnīcā ir bārs
Kadriorgas pils - Kadriorgas pils uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies, 18. gadsimta sākuma (1718-1725) ķeizariskā vasaras rezidence.Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934. gadā pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs. Vērtīgi zināt: Šobrīd ēkā apskatāma Igaunijas Mākslas muzeja ārzemju mākslas kolekcijas izstāde.
Pilna biļete 6.50 €; Biļete bērniem / studentiem / pensionāriem 4.50 €
Vēsturiskais TV TORNIS - Atjaunotais Tallinas Televīzijas tornis pacels jūs debesīs! Tieši pie mākoņu robežas, kur jūs sagaidīs saviļņojošs skats, interaktīva izstāde, telesveiciens draugam, dažādi notikumi un kafejnīca „Teletorn“ ar interesantu ēdienkarti! Šeit iespējams iegūt visātrāko pārskatu par Igaunijas lielākajiem sasniegumiem un Tallinu.
Futūristiski iekārtotā pastāvīgā izstāde sniegs jums aizraujošu pārskatu par to, ar ko Igaunijā dzīvojušie cilvēki ir nokļuvuši pasaules uzmanības lokā. Varēsiet  apbrīnot Ziemeļigaunijas aizraujošākos skatus no 170 metru augstuma 360 grādos.  Grīdās ir iebūvēti logi, zem kuriem paveras 170 metri tukšuma. 3D filma ievadīs Televīzijas torņa apciemojumu. Vēstures ekspozīcija iepazīstinās ar Televīzijas torni no brīža, kad tas tika uzcelts kā 1980. gada olimpiskās regates simbols, līdz atkalatvēršanai 2012. gadā, būs iespēja telestudijā nosūtīt  draugam ātri izveidojamu video sveicienu ,  kā arī ātrgaitas lifts jūs pacels Ziemeļigaunijas augstākajā virsotnē tikai 49 sekundēs!
Pilna biļete 10 €; Biļete bērniem 7 - 18 g.v. / studentiem / pensionāriem 6 €
Jegalas ūdenskritums ir viens no visizcilākajiem Igaunijas dabas brīnumiem, tas tiek sauksts par “Igaunijas Niagaru”.  Tas ir augstākais dabiskais ūdenskritums valstī – tā augstums ir 8 metri. Jūs noteikti iespaidos ūdenskrituma varenums palu laikā pavasarī un rudenī, vai arī ziemā, kad tas ir sasalis.
Atgriešanās Jelgavā ~ 21:30
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

LIETUVAS ŽEMAITIJAS BRĪNUMI (LIELĀKĀ ALPAKU AUDZĒTAVA BALTIJĀ, BRĪNUMDARĪTĀJA ŽAGARĒ, LIELĀKĀ LAPSA , LIETUVAS LIELĀKAIS SAULES PULKSTENIS UN CITI BRĪNUMI)

€ 25.- + apskates vietas
19/5/2018
Plkst. 8:00 izbraukšana no Jelgavas
Žagare- viena no Lietuvas senākajām pilsētām.
Narišķina muiža- ekskursija vietējā gida vadībā pa pils ekpozīcijām. 1858. gadā muižu nopirka grāfs Dmitrijs Nariškins, kurš drīz vien uzbūvēja jaunu kungu māju klasicisma stilā un vēlāk arī citas ēkas. Ieejas biļete 1.- eiro personai + 40  eiro gids grupai
Slavenais ‘’Katliņu nams’’ 1.50 personai
Vecās Žagares baznīca un brīnumdares Barbaras Žagarietes kripta ziedojums
Žagare- Žvelgaiču pilskalns , kur zemgaļi dzīvoja līdzās žemaišiem
Ciemos pie uzņēmēja Raimonda Neverdauska, kurš Lietuvā audzē no Čīles ievestās ALPAKAS. 3.- eiro personai
Pusdienas kafejnīcā Šauļos. Piedāvājumā: cepelīni  , deserts  6.- eiro personai
Šauļi- Lietuvas Saules pilsēta. Sv. Pētera ,Sv. Pāvila katedrāle un Lietuvas lielākais Saules pulkstenis , Taikšos ezera promenāde, enerģētiskais labirints un lielākā lapsa Lietuvā
Šauļu gājēju iela un Šauļu Kaķu muzejs – viens no trijiem šāda veida muzejiem pasaulē. Unikālajā kolekcijā savākti simtiem suvenīru, gleznu, rotājumu un citu priekšmetu ar tēmu ‘’kaķis’’. Līdzās- mini Zoo, kur dzīvo pērtiķi, čūskas, kaimani, putni un citi dzīvnieki no dažādām pasaules nalām. 4.- eiro
Krusta kalns pie Šauļiem- Lietuvas galvenā sakrālā vieta stāvlaukums  7.- eiro grupai
Būs iespēja iepirkties Šauļu konfekšu fabrikas ‘’Rūta’’ firmas veikaliņā un vācu ķēdes veikalā ‘’Lidl’’
Ap plkst. 22:00 atgriešanās
Cena apskates objektos tiks precizēta!
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole

DRAKULAS ZEME TRANSILVĀNIJA

€ 478.-
19/5/2018
Drakulas zemeTransvilvānija.
2018.gada 19.-26. maijs.
1.diena.
Izbraukšana no Kuldīgas plkst.4.00, Saldus 5.00,  Dobeles 5.30, Jelgavas 6.00, Rīgas 7.00.
Brauciens  cauri Lietuvai, Polijai. Nakts  3* viesnīcā Polijā ar brokastīm.
2.diena
Piona Miculai - apmeklēsim vietējos  zemniekus, kas audzē aitas. Ieskatīsimies Rumānijas aitu ganu sadzīvē un tradīcijās. Kopā ar vietējās komūnas iedzīvotājiem baudīsim aitu gaļas ēdienus, klausīsimies aitu ganu neparastajos stāstos.
Nakts  3*  viesnīcā Rumānijā ar brokastīm.
3.diena.
Apmeklēsim tradicionālo rumāņu podnieku ciemu, lai iepazītos tuvāk ar pēdējo podnieku šajā Maramurešas reģionā, kas kopj senās podnieku tradīcijas un kura darbi ir atzīti par skaistākajiem un labākajiem visā Rumānijā.
Karpatu kalnu pakājē lepni slejas Desesti koka baznīca, kura celta  no  ozolkoka, bet tās pamati stiprināti ar tuvējās kalnu upītes Iza  akmeņiem. Koka baznīcas sienas rotā Bizantijas sienu gleznojumi. Tās šarmu un noslēpumainību vēl vairāk pastiprina  ķeltu krusti, kuri sēž puslokā  jau vairāk kā 400 gadus  baznīcas kapsētā.
Koka klostera komplekts Barsan atrodas uz augsta kalna un  to no visām pusēm ieskauj augļu dārzi.Tā nosaukums ir cēlies no vārda barsan - gans, kas tur aitas ar garu vilnu, bet tā pirmsākumi meklējami jau 1405.gadā.
Mūs priecēs rumāņu folkloras programma- tradicionālās Maramurešas dziesmas, dejas, mūzika.
Vakariņas  3* viesnīcā Rumānija
4.diena.
Brokastis viesnīcā. Dosimies ar šaursliežu bānīti braucienā pa Maramurešas kalniem uz Vāzera ieleju, kur mūs gaida skaista pastaiga kalnos un  vietējo zemnieku sarūpēts pikniks.
Baudīsim dabas jaukumus Prislop ielejā, kas  līdz mūsdienām ir saglabājusi neskartās dabas  šarmu un burvību.
Ciemats Vatra Moldovita lepojas ar savu Moldovitas klosteri, kas pārsteidz mūs ar saviem zelta rotājumiem un  ļoti spilgtiem ārsienu  gleznojumiem. Klostera baznīcā ir  vairāk kā simts nišas, kas ir bagātīgi rotātas ar koka ziedu vinjetēm
Vakariņas 3* viesnīcā Rumānijā.
5.diena.
Brokastis  viesnīcā. Voronet apgleznota klosterbaznīca, ko  dēvē par „Austrumu Siksta kapellu”. Tā ir vieta, kur pabūt vienatnē ar sevi un ļauties brīdi pārdomām.......
Dosimies uz Bukovinu, lai iepazītos ar seno koka olu apgleznošanas metodi pie vietējiem amatniekiem. Kas zin, varbūt kādu olu apgleznosim arī paši?
Gleznainais Bicaz  ezers ir kā maza  zila saliņa vareno kalnu masīvā, kas ir cilvēku roku radīts brīnums izveidojot grandiozo Bicaz dambi.  Senākajos laikos kalnu ciematiņa Austrumu Karpati iedzīvotāji nodarbojās ar koku pludināšanu pa straujo kalnu upi, bet pēc dambja uzcelšanas  viņiem nācās savu rūpalu pārtraukt.
Bicaz aiza ir slavena ar savām milzīgajām kaļķakmens klintīm un Bicaz kalnu ceļš ir atzīts par vienu no skaistākajiem visā pasaulē. Bicaz ieskauj vareni mežu masīvi, kur savu mājvietu ir atradis ne tikai zelta ērglis, bet arī brūnais lācis.
Baudīsim vakariņās rumāņu nacionālo ēdienu - ceptu foreli  ar kukurūzas putru, bet nakti pavadīsim 3* viesnīcā Rumānijā.                    
6.diena.
Brokastis  viesnīcā. Lacu Rosu ir mākslīgi veidojies  kalnu ezers 100 metru augstumā un tā pazemes slāņi satur daudz sarkanā dzelzs oksīdu. Ungāru valodā šo ezeru sauc par Gyilkos- slepkavu, jo sakaņā ar leģendu te notikusi zemes iebrukšana un ezers savās dzīlēs aprijis aitu ganu ar visu ganāmpulku, gana sunīti un pat ēzeli. Ūdens no nelaimīgo upuru asinīm nokrāsojies sarkanā krāsā tā dodot ezeram- slepkavas  vārdu.
Sāls raktuves Praid  ir lielākās  Eiropā un pazemes sāls valstība ir gandrīz 500 gadu veca. Dosimies 120 metru dziļumā uz pazemes pilsētu, kur  gaiss ir tik spēcīgi jonizēts, ka to izmanto rehabilitācijai pazemē.  Pazemes pilsētā ir gan savs krodziņš, gan sāls peldbaseini, gan sāls pirtis, gan biljarda zāle, gan biblioteka, gan  kapella, kur regulāri notiek reliģiskas ceremonijas.      
Bear Lake –  ir ezers, kura ūdens sāļuma ziņā var sacensties ar Nāves  jūru. Ezera ūdenim piemīt ārstnieciskas īpašības, to izmanto pie reimatiskām  sāpēm, nervu sistēmas traucējumiem, pārslodzes un sirds slimībām.  Uz šejieni ārstēties dodās cilvēki no visas  Eiropas. Dosimies peldēties  Bear Lake arī mēs.
Calimanesti lepojas ar savu dabīgo minerālūdeni, ko starptautiskajā izstādē jau 1893.gadā apbalvoja ar zelta medaļu. Vietējie mūki saka, ka  minerālūdens ir debesu dāvana, jo tas dziedina gan cilvēkus, gan zvērus. Baudīsim ne tikai vietējo minerālūdeni, bet  arī Calimanesti  baltvīnu, ko ražo vietējie vīndarī.
Sighisoara joprojām ir viena no skaistākajām viduslaiku pilsētiņām Eiropā, ko cēlušie sakši 12. gadsimtā. Tā ir Vlada Drakula dzimtā pilsēta un virs viņa mājas dzelzs  ieejas durvīm joprojām  karājas pūķis. Vārds Dracul tulkojumā nozīmē pūķis un viduslaikos tas bija neatkarības, gudrības un spēka simbols.
Bagātīgs vakariņu galds un dzīvā mūzika restorānā.
Nakts  etnogrāfiskajā viesu namā ar brokastīm.
7.diena.
Iegādāsimies rumāņu netkārtojamos izšuvumus, aitādas, vietējo amatnieku ražojumus etnogrāfiskajā ciematiņā.
Rumāņu vietējā amata pratējas mums  ierādīs, kā top īsts rumāņu aitu un govs piena siers. Degustēsim šo  rumāņu delikatesi un iegādāsimies kādu ritulīti arī  mājās palicējiem.
8.diena.
Mājupceļš. Vēlu vakarā atgriešanās mājās.
 
Ceļazīmes cena:   478 euro
 
Ceļojuma cenā ietilpst:
Transports - komfortabls autobuss ar regulējamiem sēdekļiem, kondicionētājs, audio,video, veselības apdrošināšana, pavadošā gida un Rumānijas gida pakalpojumi visas dienas Rumānijas teritorijā, 7 naktis 3*  viesnīcās ar brokastīm, pusdienas, pikniki,  etnogrāfiskās vakariņas, vietējo amatnieku degustācijas, brauciens ar tvaika bānīti, maksas ceļi, stāvlaukumi, papildus izmaksas par pārbraucieniem.
Papildus izdevumi:
Ieejas maksas klosteros,  baznīcās, Praid sālsraktuvēs, pelde „Lāču”sāls ezerā, Calimanesti vīna degustācija ar uzkodām - 53 euro

DAUGAVPILS, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, ŠMAKOVKAS MUZEJS, ĒRBERĢES MUIŽĀ

€ 27.- + apsk.v. € 11.- / pensionāriem, skolēniem, studentiem € 9.50 + pusdienas € 4.00
27/5/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
MARKA ROTKA MĀKSLAS CENTRS - Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kura kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Fortifikāciju lauzto līniju veido aizsargvalnis ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām: lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi. Daugavas kreisajā krastā izvietots tilta nocietinājums. Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli. Visas ēku fasādes ieturētas ampīra stilā, izņemot Nikolaja vārtus un Ūdenstorni, kuri uzbūvēti gotiskās formās.
Būs iespēja paēst kompleksa pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”.
ŠMAKOVKAS MUZEJS
DAUGAVPILS - ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā. Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis). Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas. 
Ērberģes muižas apskate
Ap 22:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

NARCIŠU SVĒTKI AUSTRIJAS ALPOS, ZALCBURGA UN GLEZNAINĀ GAŠTEINAS IELEJA

AGRĀS REZERVĀCIJAS CENA: 229 EUR (spēkā līdz 01.aprīlim!!!)
31/5/2018
Narcišu svētki Austrijas Alpos, Zalcburga un gleznainā Gašteinas ieleja
Brauciena datumi: 31.maijs-5.jūnijs 2018 (6 dienas, visas naktis viesnīcās ar brokastīm)

Aicinām maija ziedonī doties uz  Austriju, kur Bad Aussee pilsētiņā  notiks 59.narcišu festivāls, kur no tūkstošiem smaržīgo Alpu narcišu  tiek veidotas brīnišķīgas figūras. 
Ceļojuma laikā apskatīsim arī skaisto Mocarta pilsētu Zalcburgu, izstaigāsim iespaidīgo Lihtenšteinas aizu, ar pacēlāju uzbrauksim līdz Alpu virsotnēm un relaksēsimies Gašteinas ielejas termālajos baseinos...

1.diena- 31.maijs
. Agri no rīta  izbraukšana no Rīgas.   Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Pusdienu pauze.  Nakts 2/3* viesnīcā Polijas/Čehijas pierobežā.


2.diena - 1.jūnijs.
Brokastis. Brauciens caur Čehiju un Austriju. Pēcpusdienā ieradīsimies vienā no skaistākajiem Austrijas reģioniem - Zalcburgas zemē.
Mocarta dzimtās pilsētas Zalcburgas apskate ar vietējo gidu -  Mirabellas pils dārzi pavasara ziedos, Mocarta māja un slavenā Getreidegasse ar neskaitāmiem suvenīru veikaliņiem.  Šeit iesakām nobaudīt īstu austriešu strūdeli un kafiju.
 Iekārtošanās 3* viesnīcā  Austrijā, Bādgašteinā.

3.diena - 2.jūnijs.
 Brokastis.
Brīva diena vai ekskursija uz Dorfgašteinu un Lihtenšteinas aizu (par papildus samaksu).
Lihtenšteinas aiza* - viena no dziļākajām aizām Alpos, īpaši iespaidīga ir rīta stundās, kas pirmie saules stari iespīd starp varenajām klints sienām.    Pastaiga pa speciāli izveidotiem koka tiltiņiem līdz ūdenskritumam aizas dziļumā. (* vai Tūna aiza)
Ar pacēlāju uzbrauksim  Alpos, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz kalnu virsotnēm un Gašteinas ieleju.  Atkarībā no katra vēlmēm un laika apstākļiem  iespējams doties pastaigā līdz dzidram kalnu ezeriņam.   Ja paveiksies, varbūt satiksim kādu tipisku Alpu iemītnieku murkšķi, kurš parasti neatsakās no tūristu piedāvātā cienasta.
Atpūta  Gašteinas termālo baseinu kompleksā. Baseinu komplekss piedāvā gan āra, gan slēgtos baseinus ar ūdens temperatūru 30-34*C, kā arī pirtis, ūdens masāžas strūklas utt. 
Gašteinas ielejas termālo ūdeņu dziedinošo spēku novērtēja jau senie romieši, šodien šī iespēja ir mums.
Vakarā atgriešanās viesnīcā.

4.diena - 3.jūnijs.
 Brīva diena vai ekskursija uz Zalckammergūtas reģionu par papildus samaksu. 
Dosimies uz ''Narcišu festivālu'' Bad Aussee, kas notiks jau 59.reizi.    Katru gadu no tūkstošiem  Alpu narcisēm tiek veidotas brīnišķīgas ziedu figūras.  
Vērosim izrotāto automašīnu un   peldošo ziedu figūru izrādi, baudīsim austriešu gardumus un jauko atmosfēru...
Vakarā atgriešana viesnīcā.
 
5.diena - 4.jūnijs.
Brokastis.  Dosimies mājupceļā, pa ceļam apskatot baroka pilsētu Sankpoltenu. Pusdienu pauze, iespējama neliela iepirkšanas pilsētā.
Brauciens caur Austriju, Čehiju. Nakts viesnīcā Polijā, Čenstohovā.
 
6.diena -5.jūnijs.Brokastis. Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze Polijā. Vakarā ierašanas Rīgā.

Grupas vadītāja: Silvija Zača

  Ceļojuma cenā ietilpst:
• brauciens ar komfortablu  un ļoti ērtu tūrisma autobusu ( TV, WC, karsts ūdens, tēja, kafija - apstāšanās pauzēs Polijā)
• nakšņošana 2-3* viesnīcās Polijā, 2-3 vietīgi numuri ar ērtībām, ar brokastīm;(3-vietīgi numuri tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
• 3 naktis viesnīcā (vai viesu mājā) Austrijā  (2-3vietīgi numuri ar ērtībām, dušu/wc) ar brokastīm; 
• autoceļu nodokļi, degviela, stāvvietas;
• grupas vadītāja pakalpojumi;
•  ekskursija Zalcburgā  ar vietējo gidu

Papildus izdevumi: (pēc izvēles)
- ekskursija uz Zalckammergūtu - 35 EUR

- ekskursija uz Dorfgašteinu  un  aizu - 20 EUR
- pacēlājs  kalnos- 24  EUR (bērniem - 12 EUR)
- narcišu festivāla ieejas biļete - 15 EUR
-  termālie baseini Alpentherme -  25,50 ( 4 stundas) bērniem - 15,50 EUR
- Lihtenšteinas aiza - 5 EUR (grupas cena); bērniem - 4 EUR

Maksājumu termiņi:
- avansa maksājums 70, EUR apmērā jāveic noslēdzot ceļojuma līgumu;

- 2.maksājums 90,- EUR jāveic līdz 01.03.2017.
- galīgais norēķins jāveic līdz 10.05.2017.
* apdrošināšana par papildus samaksu (6 dienām ~ 3,42 EUR, ceļotājiem vecākiem par 65 g.- augstāks tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)
* papildvieta autobusā maksā 75 EUR
* piemaksa, ja vēlaties SNG numuru viesnīcās - 120 EUR