Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Visi

Maijs

Brauciens garantēts!TALLINAS VECPILSĒTA, KADRIORGAS PILS UN PARKS PAVASARA ZIEDOS Pieteikties un veikt avansa maksājumu līdz 25.04.! Vēl 5 brīvas vietas!

€ 28.- + apskates vietas € 8.50
4/5/2019
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Salacgrīvā
Keilas ūdenskritums – viens no lielākajiem ūdenskritumiem Igaunijā. Ap to plešas ainavisks parks, blakus atrodas neogotiskā Keilas muiža. Netālu, jūras krastā, apskatāmas gleznainās Tūrisalas klintis.
Ierašanās Tallinā
Tallinas vecpilsēta atzīta par vienu no vislabāk saglabātajām Eiropas valstu vēsturiskajām galvaspilsētām, saista ar interesantiem un sakoptiem namiem, pagalmiem, ielām un laukumiem
Ekskursijā / pastaigā Augšpilsētā iepazīsim nozīmīgas vietas un notikumus,  Lejas pilsētā izstaigāsim šauro un romantisko ieliņu labirintus, ielūkojoties  amatnieku un tirgotāju  rosīgajā dzīvē cauri gadu simteņiem.
„Kalev“ marcipāna istaba-muzejs sniedz lielisku pārskatu par marcipāna vēsturi - par to, kā viduslaiku aptiekās gatavotās zāles kļuva par vēlāk populāru saldumu. Izstādē var aplūkot aptuveni 200 marcipāna figūriņas, kartes un tortes, kuru pagatavošanā ir izmantotas vairāk kā 100 gadus vecas formas. Muzejistabā var vērot, kā notiek marcipāna apgleznošana - te pastāvīgi darbojas mākslinieks, kas apgleznos figūriņas arī pēc apmeklētāju vēlmes. Muzejistabā apmeklētājus sagaida zinātnieks Otto Kubo, kas fabrikā Kalev nostrādājis 60 gadus un var pastāstīt daudz interesantu stāstu par marcipānu un tā vēsturi
 
Kadriorgas pils uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies, 18. gadsimta sākuma (1718-1725) ķeizariskā vasaras rezidence.
Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934. gadā pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs. 
Vēlu vakarā atgriešanās Jelgavā

 

Brauciens garantēts! PAVASARIS OGRES PUSĒ – SIERŠTELLES, „SKAŅUMĀJA”, ŠAMPANIETIS Pieteikties un veikt avansa maksājumu līdz 25.04.!

€ 25.- + apsk.v. €
5/5/2019
7:30 Izbraukšana no Jelgavas
Sieru ražotne "SierŠtelle”. Šeit ir iespēja iepazīties ar ražotni, nodegustēt sierus un iegādāties gardos izstrādājumus.
"SierŠtelles" sieri ir cēlušies no Ogres peldu kūrorta īpašajām siera receptēm savienojumā ar mūsdienu modernajām tehnoloģijām. "SierŠtelles" sortimentu veido 31 dažādu garšu sieri, piemēram, siers ar šoko pilieniņiem šokolādes glazūrā, ar valriekstiem un plūmēm, piparmētrām, olīvām vīnogu lapās, gailenēm, saulē kaltētiem tomātiem u.c. piedevām.
Kafejnīca "Ozoliņa konditoreja"
Šeit mierīgā gaisotnē Jums ir iespēja iedzert tēju, kafiju, apēst izvēlēto kūku vai labi paēst, Jūs varat iegādāties tortes, kūkas, smalkmaizītes, pīrāgus, kā arī salātus.
SIA "Ozoliņa konditoreja" idejas autors ir meistars Jānis Ozoliņš – restorāna "Rīga" kafejnīcas "Vecrīga" bijušais vadītājs, kura 45 gadu garumā krātā pieredze un tradīcijas no kafejnīcas "Otto Švarc" pastāvēšanas laikiem tiek turpinātas Ikšķilē. 
Konditorejas izstrādājumi vēl aizvien garšo kā agrāk... 
Ogres Vēstures un mākslas muzejs. Muzeja krājumu veido vairāk kā 40 tūkstoši dažādu priekšmetu, kas savākti Ogres pilsētas un bijušā Ogres rajona teritorijā.
Nelielā pamatekspozīcija „No bankas līdz muzejam”  iepazīstina ar ēkas tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā pēdējā gada laikā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam.
Muzeja izstāžu zālēs izstādes mainās ik mēnesi. Tematiskās izstāde veltītas dažādiem vēstures notikumiem un norisēm, bet mākslas izstādēs sevi prezentē Latvijas un Ogres novada mākslinieki: gleznotāji, keramiķi, grafiķi, fotogrāfi un citu radošo profesiju pārstāvji.
Tautas mūzikas instrumentu muzejs “Skaņumāja”
Muzejā sakrāti daudzveidīgi senie un tradicionālie latviešu mūzikas instrumenti.Stāsts par instrumentu ražotājiem, amatniekiem un spēlmaņiem. Muzeja idejas iniciatori un īstenotāji ir tautas mūzikas biedrība "Skaņumāja". Būs iespēja noklausīties kāda senā instrumenta spēli.
Libertu - bērzu sulas un vīna pagrabs
Interesenti laipni aicināti bērzu sulu pasaulē Linarda Liberta pagrabā, kur jums pastāstīs par visu, ko var iegūt no bērza – svaigu bērzu sulu, limonādi, sīrupu, vīnu, šampānieti un pat bērzu sulu stipro. Visi „Libertu” produkti tiek piedāvāti degustēšanai un iegādei.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

VIĻŅAS VECPILSĒTA un VIESOŠANĀS PIE AMATNIEKIEM Pieteikties un veikt avansa iemaksu līdz 25.04.!

28 eiro
11/5/2019
07:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze ceļmalas krodziņā
Viļņas panorāmas skatu punkti, Viļņas vecpilsētas senatnīgās ieliņas, nami un baznīcas. Ekskursija vecpilsētā.
Iespēja pusdienot kādā krodziņā.

Ceļš uz mājām, vēlu vakarā ierašanās Jelgavā.

BALDONES OBSERVATORIJA, VĪNS, KOSMĒTIKA UN MEŽOTNES PILS Pieteikties un veikt avansa maksājumu līdz 25.04.!

€ 25.- + apsk.v. €
12/5/2019
Plkst. 9:00 izbraukšana no Jelgavas
‘’Kazas laukos’’- dabīgā kosmētika un gleznas. Ciemos pie mākslinieku ģimenes Andreja un Ritas Baldones lauku mājās.
Skaiti zvaigznes, neskaiti laiku! ‘’Lielais Šmits’’- Baldones lielais teleskops observaorijā Riekstukalnā un planetārijs.
Jaunais skatu tornis Riekstukalnā, no kura redzami Rīgas augstākie torņi, Baldone un apkārtne.
Pusdienas Bauskā, kafejnīcā ‘’Tornis’’. Karbonāde ar piedevām, biezpiena deserts un morss.
Mežotnes pils ir viena no ievērojamākām klasicisma stila celtnēm Latvijā. To Krievijas ķeizariene Katrīna II uzdāvināja savu mazbērnu audzinātājai firstenei  Šarlotei fon Līvenai.
‘’Dūmiņu vīna darītava’’. Ciemos pie Ievas, kas par vīniem zina daudz, bet viņas vīni, darīti no vietējām ogām, garšo labi. Pārsteigumam - ‘’Trakās kazas piens’’!
Mājupceļš
Ap plkst. 20:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole
 
Papildus izdevumi:
‘’Kazas laukos’’ un degustācija    3.- eiro
Baldones observatorija                50.- grupai
Pusdienas                                  5.- eiro personai
Mežotnes pils                             5.-/ 3.- eiro pensionāriem
Gids Mežotnes pilī                      25.- eiro grupai
Vīna darītava-degustācija            5.- eiro personai

DAUGAVPILS, MUZEJU NAKTS CIETOKSNĪ, MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRS, ŠMAKOVKAS MUZEJS Pieteikties un veikt avansa maksājumu līdz 25.04.!

€ 28.- + apsk.v. € 11.-/ pens., stud. € 6.-/ skol. līdz 18 g.v. € 3.50 + šmakovkas degust. € 2.- + pusdienas € 5.50
18/5/2019
9:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
Visās varavīksnes krāsās zaigojošais Līvānu stikla muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.  Muzejs iepazīstina interesentus ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi sākot ar 1887. gadu, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu. Tāpat jebkuram interesentam ir iespēja vairāku stundu garumā skatīt Rīgas kinostudijā tapušas padomju laika filmas par Līvānu stikla fabriku, tās darbu un darbiniekiem. - See more at: http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/livanu-stikla-muzejs#sthash.d8ZxdRCa.dpuf
MARKA ROTKA MĀKSLAS CENTRS - Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.
MUZEJU NAKTS DAUGAVPILS CIETOKSNĪ!
DAUGAVPILS CIETOKSNIS - pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kura kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Fortifikāciju lauzto līniju veido aizsargvalnis ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām: lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi. Daugavas kreisajā krastā izvietots tilta nocietinājums. Ikviena cietokšņa detaļa izstrādāta, pielietojot cariskās Krievijas un Eiropas labāko arhitektu skolu būvniecības pieredzi. Cietokšņa iekšpuse plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem – centrā parādes laukums, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli. Visas ēku fasādes ieturētas ampīra stilā, izņemot Nikolaja vārtus un Ūdenstorni, kuri uzbūvēti gotiskās formās.
Būs iespēja paēst kompleksa pusdienas kafeinīcā „Arsenāls”.
ŠMAKOVKAS MUZEJS
DAUGAVPILS - ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā. Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis). Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas. 
Pēc 24:00 atgriešanās Jelgavā.
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka