Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Novembris  |  Visi

Aprīlis

TARTU – AHHA CENTRS UN AURA PARKS.

€ 26,- + ieejas biļetes bez planetāriju € 18,- vai € 23.- vai ieejas biļetes ar planetāriju € 22,- vai € 27.-
21/4/2018
07:00 izbraukšana no Jelgavas.
Kafijas pauze ceļmalas krodziņā
Ierašanās Tartu – Igaunijas studentu galvaspilsētā.
Tartu – senā zinātnes un mākslas pilsēta.
Modernais zinātnes centrs AHHAA – piedzīvojumu centrs it visiem vecumiem, dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteigs Jūs 2,5 h.
Izmēģināsiet paši uzvilkt ar virvi savu krēslu 9 m augstumā, varēsiet izbaudīt braucienu ar riteni pa virvi, kas pārvilkta augstu pāri zālei, izturēt šķībajā Šanhajas mājā, papriecāties par neskaitāmiem citiem pārsteigumiem vai piedalīties kosmosa ceļojumā Megazvaigznes planetārijā. Ar dzīvo radījumu krāšņo dzīvi iepazīstinās ūdens pasaules daļa, no olām šķilsies cāļi, savu pilsētu cels skudras.

Unikālajā, sfēriskajā planetārijā (tiem, kuri savlaicīgi pieteikušies!) (4 EUR) var redzēt miljoniem zvaigžņu un skatīties filmas par kosmosu - apaļajā zvaigžņu teātrī Visumu palīdz iepazīt Japānas izgudrotāja Takayuki Ohiras radītais projektors „Megastar", kas ļauj saskatīt pat vismazākās Piena ceļa zvaigznes.
Grupas dalībnieka biļete, biļete personai ar invaliditāti, pensionāru biļete 10 € / bērnu grupas dalībnieka biļete 5 € / biļete planetārija apmeklējumam 4 € (ar centra apmeklējuma biļeti)
Brīvs laiks pusdienām AHHAA vai pilsētas centrā.
Zinātnes centra otrajā stāvā atrodas kafejnīca Newton, kas piedāvā pusdienu ēdienkarti par demokrātiskām cenām

Ūdens atrakciju parks AURA
Ūdens izklaides parks guvis milzum daudz pozitīvu atsauksmju un vairumam klientu akvaparka apmeklēšana kļuvusi par pastāvīgu ieradumu.
Aura akvaparks piedāvā labāko sportisko izklaidi visu vecumu apmeklētājiem. Peldbaseinā, ūdens atrakciju parkā, veselības klubā un pirtīs visa ģimene var jauki pavadīt laiku, relaksēties un nodoties sportiskām aktivitātēm.
Ūdens atrakciju parka galvenie piesaistes punkti ir 55 un 38 metrus garās caurules. Šeit var vingrināties ūdens basketbolā, kā arī mēroties spēkiem ar ūdens lielgabalu. Lieliskas izjūtas sniegs ūdens kaskādes, aiz kurām var noslēpties alās ar sēdvietām un ūdens masāžu, tāpat jautrus brīžus sagādās strūklaka, ūdenskritums, upe ar pretstraumi un burbuļvannas. Mazāko apmeklētāju sapņi piepildīsies, laižoties no bērnu slīdkalniņiem, plunčājoties siltā mazuļu baseinā un spēlējoties ar ūdens rotaļlietām. Ūdens atrakciju parka piedāvājumā iekļauts arī saunas apmeklējums, iespēja atpūsties kafejnīcā, ģērbtuves izmantošana.
Ūdens atrakciju parka apmeklētāji var izmantot arī peldbaseinu.
Modernā baseinu kompleksā ir starptautiskām prasībām atbilstošs peldbaseins ar izmēru 25x50 m un dziļumu seklākajā malā 1,2 m un dziļākajā malā 1,8 m.
Mācību baseina izmērs ir 8x25 m un tas paredzēts skolēnu peldēšanas nodarbībām. Ūdens temperatūra šajā baseinā ir 30 C, dziļums seklākajā malā ir 60 cm un dziļākajā malā 90 cm. No mācībām brīvajās stundās baseinu var izmantot arī citi apmeklētāji.
Veselības klubs pieaugušajiem piedāvā relaksējošu atpūtu patīkamā atmosfērā. Burbuļvannas, tvaiku un aromātiskās pirtis, saunas un kneipa terapija - tas viss sniegs neaizmirstamu baudījumu. Ja ir vēlēšanās, apmeklētāji var vērot lielisko Emajegi upes ainavu vai sasildīties Sanarium pirtī apvienībā ar krāsu terapiju. Veselības kluba apmeklētājiem pieejami arī peldbaseini un ūdens atrakciju parks.

ŪDENS ATRAKCIJU PARKS (iekļauj ieeju peldbaseinos)
Pilnā biļete 8.00 € / Biļete ar atlaidi 7.00 €
Atlaide tiek piemērota bērniem, skolēniem, studentiem, ISIC un ITIC karšu īpašniekiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem, bezmaksas apmeklējums.
Bērniem, kas jaunāki par 10 gadiem, ieeja ar pavadoni vecumā no 16 gadiem.
VESELĪBAS KLUBS (iekļauj ieeju ūdens atrakciju parkā un peldbaseinos)    
Pilnā biļete 13.00 € / Biļete ar atlaidi 8.00 €
Atlaide tiek piemērota bērniem vecumā no 5 līdz 9 gadiem
Bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem, bezmaksas apmeklējums.
Bērniem, kas jaunāki par 10 gadiem, ieeja ar pavadoni vecumā no 16 gadiem.
Biļetes cenā ietilpst pirts dvieļu izmantošana, bet ērtajās ģērbtuvēs ir aizslēdzami drēbju skapīši.

Šopings lielveikalā Tartu Lõunakeskus un iespēja apmeklēt AHHAA 4D piedzīvoju kino (4.30 EUR) , kurš sniedz iespēju izdzīvot patiesi aizraujošus piedzīvojumus! Sajūta ir kā braucot pa „Amerikāņu kalniem”, tomēr 4D efekts ir vēl spēcīgāks! Zem sēžamvietas esošais krēsls paātrina un sagāž, sejā pūš vēja brāzma un no griestiem krīt sniegs!Citiem vārdiem sakot,  4D piedzīvojumu kino burtiski ieved skatītāju filmā iekšā!
Ceļš uz mājām, vēlu vakarā ierašanās Jelgavā.  

Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

PAVASARA PALU ŠOVS „LIDO ZIVIS KULDĪGĀ”, AIZPUTES LELLES UN VĪNS

€ 23.- + apsk.v. € 3.- + vīna degustācija € 6.-
28/4/2018
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze ceļmalas kafejnīcā
Kuldīga - Kurzemes Hercogistes ziedu laiku valdnieka Hercoga Jēkaba dzimtā pilsēta!
Eiropas platākajā ūdenskritumā - Ventas rumbā, ik gadu pavasaros notiek vimbu augstlēkšana virs tā!!!

Aprīļa pēdējā nedēļas nogale jau tradicionāli kļuvusi par laiku, kad Kuldīgā tiek svinēti svētki – vērienīgais pavasara palu šovs „Lido zivis Kuldīgā”, kas tapis par godu lidojošajām vimbām un atklāj tūrisma sezonu novadā.
Kuldīdzniekiem ik gadu ir zināms, kad sākas pavasaris – tad, kad virs rumbas, mugurām zaigojot, sāk lidot zivis. Gadu simtiem vimbas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (249 m) ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu sāka dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā. Zivis ceļojumā pavada arī tūrisma sezonu atklājošs jampadracis – „Lido zivis Kuldīgā”, kas tiek rīkots kopš 2005. gada un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā.

Agrā rītā Ventas krastus ieņem „copmaņi”, lai cīnītos par dižo lomu – „Planējošo vimbu”. Kam dziļāks miegs, tie zvejot var zivju zupas bļodās, ko dižos grāpjos vāra muzeja ļaudis un dižie stāstnieki. Stāstnieku festivālu „Ziv’ zup” ik gadu svētku laikā rīko Kurzemes kultūras mantojuma centrs „Kūrava”.

Apkārt Pilsētas dārzam novada ļaudis no pagrabiem, lādēm un stūriem velk ārā to, kas pašu rokām darināts un būvēts – kūpinājumi, šmorējumi, pinumi un adījumi, kalumi un grebumi – to visu un vēl daudz ko ir iespējams atrast tirdziņā, kas ik gadu notiek visas dienas garumā. Savukārt Pilsētas dārzā norisinās ne tikai radošas un izzinošas nodarbes, bet arī koncerti un dejas lieliem un maziem, tuviem un tāliem viesiem.

Ikvienam noteikti šeit ir jābūt, jo ko tādu var redzēt tikai reizi gadā! Nostāsti vēsta, ka katrs, kas palu šovā Kuldīgā nav bijis, tas pavasari nav pamanījis!
Pavasara palu festivāls „Lido zivis Kuldīgā”
Pilsētas dārzā ar bagātīgu programmu

Kuldīgas pilsetas apskate
-       Senais ķieģeļu velvju tilts pār Ventu,
-       Ventas rumba –platākais ūdenskritums Eiropā (249 m),
-       Alekšupītes ūdenskritums,
-       Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs (vecpilsēta) ap Alekšupīti,
-       Pils sarga namiņš,
-       Pilsētas dārzs,
-       Sv. Katrīnas baznīca,
-       Sinagogas ēku komplekss
-       Pareizticīgo baznīca,
-       Liepājas ielas promenāde un vides objekts „Teleport”,
-       Sv. Trīsvienības katoļu baznīca,
-       Vecās koka mājas Kuldīgā,
-       Vecais rātsnams ar Rātslaukumu

Leļļu māja - muzejs Aizputē
Valdas Jēriņas leļļu kolekcija

Ekspozīcijā skatāmas 500 tematiski dažādi tērptas  lelles. Tās vāktas vairāk nekā 30 gadus. Ietērps pirmajai lellītei tapis pēc dziesmu svētkiem 1973. gadā. Kolekcijā skatāmas   lellītes, tērptas tautas tērpos, aizvadītā gadsimta skolas tērpos, kā arī gadalaikus un ziedus raksturojošos fantāziju tērpos. Vecākajai kolekcijas lellei ir vairāk kā 100 gadi.
Aizputes mājas vīnu
degustācija , iespēja iegādāties.

Aizputes vīna darītava

Aizputes pilsmuižas senajā velvju pagrabā Aizputes vīna darītava sniedz iespēju jebkuram interesentam uzzināt ko vairāk par vīna darīšanu, kā arī nobaudīt Aizputes vīna darītavā tapušo vīnu.

Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

TEĀTRA DIŽGARS SMIĻĢIS, TAURIŅI UN RESTAURĒTĀ VEF KULTŪRAS PILS

€ 19.- + apsk.v.
28/4/2018
Plkst. 9:00 izbraukšana no Jelgavas
Eduarda Smiļģa muzejs. Režisoru dzīves ceļi uz Āgenskalnu jeb Hāgenskalnu, kā viņš pats to sauca, atveda 19.gs. Beigās, kad viņa tēvs nopirka zemesgabalu Dorofējevkā, dagadējā Eduarda Smiļģa ielā, kur tajos laikos vēl valdīja lauku idille.Lai arī cēlais Smiļģa nams nekad nav bijis līdz galam pabeigts, viņa mājā atrodas skatuve , kas ir miniatūra Smiļģa Dailes skatuves kopija.
Tikai līdz 3. maijam vēl apskatāma unikāla izstāde ''Latvijas teātru nenorietošās zvaigznes'', kurā redzami  tērpi, foto, dokumenti un stāsti par Emīliju Bērziņu, Lidiju Freimani, Dzidru Ritenbergu, Zigrīdu Stunguri un Hermani Vazdiku. http://www.teatramuzejs.lv/aktualitates/
Īpaši skaisti šajā neparastajā teātra mājā ir pavasarī, jo apkārt ziedošas ābeles, nama lepnums- dārzs ar balto strūklaku un kāpnēm, bet telpās- stāsts par teātri un mūsu dižo Smiļģi! 1.- pensionāriem / 2.- + 10.- eiro muzeja gida pakalpojumi
Tauriņu māja Universitātes Botāniskajā dārzā un acālijas
Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 2012. gadā atklāta  Tropu tauriņu māja ar tauriņiem no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem.Interesanti, ka, ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas, daža līdzinās pat dārgakmeņiem. Caur inkubatora logu var vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi.  Ieejas biļete botāniskajā dārzā 2.- + biļete tauriņu mājā 4.-/ 2.- (4. līdz 18. gadu vecumam, pensionāriem) Cena tiks precizēta!
Iespēja pusdienot VEF kultūras pils kafejnīcā Cena un ēdienkarte tiks precizēta!
VEF kultūras pils pēc vērienīgas renovācijas un restaurācijas ! Ekskursija pilī- apskatīsim  gan lpils galveno zāli,( kurā uzstādīto skatītāju  krēslu izgatavotājs ir Itālijas uzņēmums “True Design SRL”.Ar pieredzi teātra krēslu un skatuves aizskaru izgatavošanā. Uzņēmums ir izgatavojis krēslus un aizkarus operai “La Scala” Milānā, muzikālajam teātrim Florencē, teātrim “Gerolamo” Milānāun citviet pasaulē.), gan lielākas un mazākas restaurētās telpas visos pils stāvos.
Cena apskates objektos tiks precizēta!
Mājupceļš
Ap plkst. 19:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja Edīte Pole