Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā pēc tieši grupai izstrādāta maršruta un brauciena cena tiks pārrēķināta atbilstoši cilvēku skaitam grupā.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2023./2024. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MARŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!
Lūdzu zvaniet vai sūtiet SMS +371 22314063
Cena var mainīties mainoties degvielas cenām!

Pasākumi

Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Visi

Aprīlis

Aktuāli! MADONA un TEKSTILA MĀKSLAS IZSTĀDE „MIRKLIS MIERAM”, DZIESMUSVĒTKU SKOLA - HARALDA MEDŅA MĀJA un VIESOŠANĀS PIE LATVJU SAIMNIECES

€ 39.- + apsk. v. + pusdienas
6/4/2024

LIETUVAS VENĒCIJA! NEMUNAS DELTA, RUSNES SALA, VENTES RAGS, MINGES ZVEJNIEKU CIEMATS, ŠILUTE (2 dienas)

€ 120.- + apskates vietas + pusdienas
13/4/2024
07:30 izbraukšana no Jelgavas
Rīta kafijas pauze.
Jaunums! BABILONO PARKS  Ieeja 15.- eiro / bērniem no 5 - 12 g.v. 10.- eiro
Atvērts miniatūrais parks "Babilonos Sodai", kuram Lietuvā nav analogu.
BABILONAS DĀRZI – parks, kurā apvienoti skaisti augi un miniatūri pasaules arhitektūras brīnumi. Eifeļa tornis Parīzē, Brandenburgas vārti Berlīnē, Kolizejs Romā – tā ir tikai neliela daļa no pasaulē slavenākajiem objektiem, ko redzēsiet šajā parkā. Parkā kopumā uzbūvētas 22 pasaules slavenāko objektu miniatūras no 16 valstīm.
Iepirkšanās Akropolē KLAIPĒDĀ
Švekšņa -  pilsētas aizsākumi meklējami 16. gs. 19. gs sākumā Švekšņa nonāk bagātāko Lietuvas magnātu – grāfu Plāteru dzimtas īpašumā, kuri parkā uzceļ krāšņu muižu ģimenes svinībām un medību izklaidēm. 20.gs. sākumā uzceļ majestātisko Sv Apustuļa Jēkaba divu torņu baznicu ar gotisku interjeru, kura ir viena no krāšņākajam baznicam reģionā. 2.- eiro / pers.
Nemunas delta 
ar daudzajām salām, upju attekām, vēsturiskiem zvejnieku ciemiem, bagātīgo dabas, kultūras un arhitektūras mantojumu veido Nemunas Deltas Reģionālo parku (EDEN 2009 laureāts – izcils Eiropas ceļojumu galamērķis!)! Īsta putnu paradīze!
Ventes rags
- 1837.g. celtā bāka un ornitoloģiskā stacija (Nemunas delta ar upju atteku, kanālu, polderu un mitraiņu tīklu, Ramsares konvencijas ietvaros tiek aizsargāta kā nozīmīga vieta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta (īpaši zosīm, pīlēm un bridējputniem)).

Apmeklējums ornitoloģijas stacijā ar atraktīva ornitologa stāstījumu 2.- eiro / pers.
Kintai kūrortciemats skaistā priežu mežā – zivsaimniecības un tūrisma centrs! Kintai ir zvejnieku ciems, kurš radās 14-tajā gs. Tolaik iedzīvotāju galvenā nodarbošanās bija lopkopība un siena vākšanu smilšainajās pļavās. 18-19. gs Kintai bija pazīstama ar saviem lopu un zivju tirgiem. Šeit tiek koptas senās zvejas tradīcijas, tādēl pusdienās nobaudīsim pēc īpašas receptes pagatavotu zivju zupu un/vai vēl kādu citu vietējo gardo ēdienu.
Iekārtošanās Viesu namā "Villa Verdainė" Šilutė, 2-vietīgās istabiņās ar WC un dušu. Saviem viesiem "Villa Verdainė"  piedāvā bezmaksas Wi-Fi; TV; bezmaksas autostāvvietu; vakariņas, brokastis (zviedru galds), pusdienas.V
iesu nama "Villa Verdainė" teritoriju rotā dārzs.
Ap 19:00 Viesu nama "Villa Verdainė" saimnieki piedāvās zivs degustāciju – īpaši pagatavotu breksi, Šilutē ražotu piknika siera nūjiņu degustāciju un Šilutē cepta Šakotis degustāciju. Siera nūjiņas un šakoti būs iespēja iegādāties.
Pēc degustācijas vakariņas – zivs – zandarts vai vistas karbonāde ar piedevām, salātiem, sula.
Degustācija un vakariņas 20.- eiro / pers.
 
Otrā dienā 08:00 brokastis (zviedru galds)
9:00 – 12:00 ekskursija ar vietējo gidi Šilutē un Rustnē
Šilute
16. gs. senajā Austruprūsijā dibināta kā zvejnieku tirgus Šišas upes krastā, vāciskā izcelsme jūtama ēku arhitektūrā, vēsturisko notikumu un personību klātbūtnes liecībās. Pilsētai ir saistība ar Imanuela Kanta vectētiņu un rakstnieku Hermani Zūdermani. Ekskursijā vietējā gida pavadībā iepazīsim šīs pilsētas vēsturiski nozīmīgākās un interesantākās vietas.

Rusne
– vienīgā Lietuvas pilsētiņa, kas atrodas uz salas, robežpilsēta ar Krieviju. Rusne atrodas starp Nemunas lielākajām attekām Atmatu un Skirvīti. Etnogrāfiskajā Zvejniecības parkā saglabātas liecības par senajām zvejniecības tradīcijām, koku pludināšanu, apstrādi u.c.

Minikruīzs no
Uostadvaris pa Nemunas deltu!
16.- eiro / pers.
Dosimies braucienā gar Ventes ragu, kuģojot pa pietekām, attekām, līcīšiem un kanāliem, Kuršu jomu un Atmatas upi nokļūsim senās Ostas muižas vietā - Uostadvaris ciematā - tā industriālais piemineklis - Uosatadvaris bāka - 13m astoņstūru tornis, kas savienots ar bākas uzrauga māju un sūkņa staciju.
Dosimies tālāk uz Lietuvas Venēciju Minijas  (Minges) zvejnieku ciematu, kur centrālās ielas vietā – upe(!), bet ciemata mājas sabūvētas abos krastos un nav neviena tilta, kas krastus savienotu... tikai laivas!

Ap 15;00 pusdienas
Viesu namā "Villa Verdainė" – zupa un otrais no vistas gaļas un piedevām.
10.- eiro / pers.
Atgriešanās Jelgavā ap plkst. 21.00

Aktuāli! SENO ZEMGALES MUIŽU JAUNIE STĀSTI /Eleja, Svitene, Blankenfelde, Vircava/

€ 33.- + apskates vietas = pusdienas
14/4/2024
09:00 Izbraukšana no Jelgavas
Jaunums! Elejas izstāžu zāle atklāta 2022.gada 20.oktobrī.  No 2023. gada 1. augusta tajā ir izvietota vēstures ekspozīcija “Elejas muižas skatpunkti” par Elejas muižas kompleksu un tā attīstībā svarīgajiem cilvēkiem. Cena 6 eiro pieaugušajiem, 4 eiro skolēniem, studentiem un pensionāriem ar apliecību.
Elejas jaunā izstāžu zāle ir populāra kultūras un mākslas vieta Elejas muižas kompleksā, kur notiek dažādi izstāžu un kultūras pasākumi, kur var iepazīt mākslinieku darbus un jaunākās tendences kultūrā. Šeit  arī vēsturiskā ekspozīcija par Elejas muižas kompleksu un tajā svarīgajiem cilvēkiem. Ekspozīcijas centrālais objekts ir restaurēta vainagsija, kas ir saglabājusies no Elejas muižas apbūvē piederošā Tējas namiņa jumta konstrukcijas. Ar tējas smaržu un mūziku tiek atainota arī Elejas Tējas namiņa restaurācijas gaita. Mazajā zālē uzsvars tiek likts uz Elejas muižas parka ainavu arhitekta G. Hūfalta dzīvi un radošo darbību, ļaujot arī apmeklētājiem iejusties ainavu arhitekta profesijā. Elejas muižas parka kompleksa apskate ir papildus iespēja, kuru var izmantot, lai pilnībā izbaudītu šo vēsturisko vietu un tās burvību. Apmeklējot Elejas Tējas namiņu un muižas parku, būs iespējams iegūt, gan vēsturisko un kultūras pieredzi, gan baudīt skaisto dabu un atpūsties no ikdienas steigas. 
Pašreizējais Elejas muižas ansamblis veidots 19.gs. sākumā, klasicisma stilā pēc grāfa Kristofa Johana Frīdriha (Žanno) Mēdema pasūtījuma. Savulaik tas atzīts par Kurzemes klasicisma pērli un izcilu būvniecības paraugu Eiropā.
Svitenes muiža Iepazīšanās ar ēkas vēsturi dažādos laikos, sākot no celtniecības, beidzot ar mūsdienām ar vietējo gidu Cena 4 eiro / pers.
Svitenes ciemā no muižas kompleksa saglabājušas dažas ēkas, tostarp kungu māja, kapliča un parks. Kungu māja sākotnēji celta 16. gs. kā nocietinājuma pils. Pils patreizējais izskats iegūts 19. gs., patiecoties grāfam Filipam Elmptam, kurš pēc tēva nāves uzsāka ēkas pārbūvi. Vecā ēka netika nojaukta, bet gan iemūrēta tagadējās pils sienās. Šī ir viena no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē, kuras iekštelpās daļēji saglabājusies greznā dekoratīvā apdare.
Līdzās pilij, abās pusēs Svitenes upītei, 10,2 hektāru lielumā plešas muižas parks. Parka vecākie koki varētu sasniegt 200 gadu vecumu. Ļoti gleznaina un vēl aizvien iespaidīga izskatās dižskābaržu rinda gar upīti.
Parka malā atrodas neogotiska muižas īpašnieku fon Elmptu dzimtas kapliča
Kopš 2023. gada Svitenes muiža iekļauta Latvijas Piļu un Muižu Asociācijā.
Svitenes mākslas galerija.
Gleznas radītas dažādos mākslinieku simpozijos un plenēros, kas vairāku gadu garumā norisinājušies Svitenes muižā, tās parkā, kā arī Svitenes tuvākajā apkārtnē - Rundālē.
Skaistā vide Svitenes muižas parkā ir pateicīga vieta plenēriem, kas šeit regulāri, nu jau vairāk kā 12 gadu garumā, pulcē arī profesionālus māksliniekus no citiem Latvijas novadiem un pat ārvalstīm. Katra glezna ir unikāls mākslas darbs, un, pateicoties māksliniecei Īrai Rozentālei, kura ir iniciatore šiem plenēriem, aizsākta arī tradīcija šeit tapušās gleznas dāvināt Svitenes pagastam, tādējādi izveidojot gleznu galeriju, ko ikvienam arī ir iespējams aplūkot.
Blankenfeldes muižanenopulēts skaistums un īpaša atmosfēra. Ekskursija muižā un plūškoka gardumu degustācija. Cena 6 eiro / pers.
Blankenfeldes muižas vēsture aizsākās 15.gs., taču baroka muižas komplekss celts 18.gs. vidū.To papildina angļu ainavu parks un augļu dārzi. 1743.gadā celtais Kungu nams ir savā atdzimšanas stadijā, saglabājot viegli aristokrātisku noskaņu.
Ekskursijā apmeklētāji tiks iepazistināti ar Blankenfeldes vēsturi: tās attīstības posmiem, ipašniekiem, Francijas karaļa Luija XVIII viesošanās laiku, kā arī saimniecisko un saviesīgo dzīvi. Vēlāk kopīgā pastaigā dosimies uz galveno ēku - Kungu namu - apskatīt tā interjeru.
Pusdienas – muižkunga zupa pēc senās muižas receptes Cena 6 eiro / pers.
Ekskursija Vircavas muižas Pārvaldnieka nama ''Muižas istabās''. Tikšanās, sarunas, mūzika ,tēja, kafija un kūka. 6.- eiro personai
No hercoga pils līdz mūsdienām saglabājies vienīgi ziemeļaustrumu korpuss un virtuve kā atsevišķa ēka. Vispilnīgāk no muižas kompleksa ēkām saglabājušās Kavalieru māja(šobrīd skola) un Pārvaldnieka māja, kurā tagad vietu radis projekts “Muižas istabas”. Šobrīd “Muižas istabās” saimnieko ģimene, kas vēlas saglabāt autentiskās mājas vērtības, iedzīvināt džezu uz “Muižas istabu” improvizētās skatuves, izstādīt mākslinieku darbus un  svinēt svētkus. Aicinām apmeklēt vēsturiskā un kultūras mantojuma interesentus dzīvās mūzikas pavadījumā atklāt Vircavas bagāto vēsturi, ģimenes piedzīvojumus ar 250 gadīgo namu un sajust īpašo atmosfēru, ko novērtējuši daudzi ''Muižas istabu'' apmeklētāji.
Ap 19:00 atgriešanās Jelgavā

DRUSKININKI UN BIRŠTONA 3 dienas Aicinu pieteikties!

€ 170.- + apskates vietas + pusdienas+ degustācijas
19/4/2024
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze pie Paņevežiem
Mierpilnā Birštona – 70 avotu kūrorts Lietuvā
Maza, mīlīga, klusa un skaista ir Birštona Nemunas upes ielokā!
Apskatīsim skulptūru dižajam valdniekam Vītautam uz zirga, dosimies augšup Vītauta kalnā, kur no vairāku metru augstuma novērtēsim Nemunas līkumaino tecējumu un Birštonu, dosimies uz ūdens iztvaikošanas torni "Druskupis" , kurš sniedz bezmaksas iespēju ieelpot gandrīz vai jūras klimata gaisu, kaut arī līdz jūrai jāmēro simtiem kilometru garš ceļš, nogaršosim minerālo ūdeni un sagādāsim sev tūlītēju minerālo terapiju par baltu velti minerālūdens paviljonā "Birutes Vila", redzēsim sanatoriju "Tulpė", kura ir pirmā sanatorija, kas izveidota Birštonā, pastaiga Kneipa dārzā un Birštonas centrā. “Kādā veidā atklāt dabas ainavu nelidojot, kā justies starp 2 Nemunām?” Būs jākāpj Birštonas skatu tornī – visaugstākajā tornī Lietuvā. Torņa skatu laukums atrodas 45 m augstumā, kopējais torņa augstums – 55 m. Tornis atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Nemunas deltas reģionālajā parkā, tādēļ to ērtāk ir sasniegt, ejot kājām no autostāvvietas līdz tornim ir vien 10 minūtes!
Pusdienas Birštonā 10.- EUR / pers. (ēdienkarte tiks precizēta!)
"Lietuviškas midus" aicina uz degustāciju! Aicinām apmeklēt nesen atjaunoto torni, kas 19 gs. iesala žāvēšanai izmantoja bijusī Gintara alus darītava. Tagad tornis ir aprīkots ar jaunu dzeramā medus muzeju. Muzeja viesiem būs iespēja dzirdēt dzeramā medus rašanās un ražošanas vēsturi, aplūkot senos medus dzeršanas traukus, izstaigāt visus torņa stāvus, apskatīt saglabājušās ražošanas platības un iekārtas, degustēt 6 veidu (6%, 12%, 25%, 30%, 50%, 75%) dzērienu ar uzkodām (siers, riekstiņi)! 15.- EUR / pers.
Netālu esošajā uzņēmuma veikalā varat iegādāties visu veidu dzērienus oriģinālajā iepakojumā - tā ir lieliska dāvana un oriģināls kārums!
Tālāk dosimies uz  Druskininkai ...
Iekārtošanās naktsmītnē. Brīvais laiks.
Iespēja doties uz Akvaparku AQUA, darba laiks līdz 22:00
Cenas: Ūdens aktivitātes (C zona) 2h 16.- €; 3h 19.- €; 4h 22.- €; Pirtis un ūdens izklaides zona (B+C) 2h 22.- €; 3h 26.- €; 4h 29.- €;
Tropiskais +30 grādu karstums, 9 m lielas palmas, zils baseinu ūdens, burbuļojoši džakuzi, šūpoties pa jūras viļņiem baseinā, peldēties ar vai pretstraumes upē, pilnīga atpūta tikai pieaugušajiem paredzētajā pirts zonā ar 19 dažādu pasaules tautu tradīcijās aprīkotās sausās un tvaika pirtīs, ar īpašām pirts programmām un eksotiskām masāžām... Gandrīz debesīs augstais tornis ar līkumotiem atvērtiem un slēgtiem slidkalniņiem apburs ekstrēmu piedzīvojumu cienītājus. Viens, divi, trīs un ... ejam! Ātrums, adrenalīns, nelielas bailes, kas kutina nervus un daudz smieklu, kas skan ūdens strūklu jūrā!
Iespēja doties 7-8 minūšu braucienā ar trošu vagoniņu pāri Nemanai līdz slēpošanas kompleksam Snow Arena un atpakaļ (darba laiks 10:00 - 19;00). Šis ir vienīgais šāda veida vagoniņš Lietuvā. Brauciens abos virzienos pieaugušais 6 €; Skolēni (5-17 g.) 5,5 €; Pensionāri (65+ g.) 5,5 €
Iespēja apskatīt Apgriezto māju (darba laiks 10:00 - 20:00). 3.- EUR / pers.; pens., st., sk. 2.- EUR / pers.
Iespēja doties uz kādu no restorāniem vai kafejnīcu!
Iespēja doties pastaigā pa Vilniaus gājēju aleju un pilsētas vēsturisko centru
Nakšņošana Druskininkai centrā mājīgā viesnīcā „Reginalabiekārtotos divvietīgos ar atsevišķām vai divguļamām gultām, trīsvietīgos vai četrvietīgos numuros. Ap viesnīcu atrodas visas galvenās kūrorta iespējas: pilsētas akvaparks, Vilniaus gājēju aleja, kas iet cauri visam pilsētas vēsturiskajam centram un ved uz brīnišķīgiem ezeriem ar skaistu skatu.
No 08:00 brokastis viesnīcā
Dosimies apskatīt Liškiavas baznīcu un klostera teritoriju ar vietējo gidu 2.- EUR / pers.; pens., st., sk. 1.50 EUR / pers.
Atpakaļ uz Druskininkai
Mūziķa un gleznotāja Mikolajus Konstantina Čurļoņa muzejs ar vietējo gidu 6.50 EUR / pers.; pens., st., sk. 4.- EUR / pers.
Meža muzejs "GIRIOS AIDAS" („Meža atbalss”) - populāra meža māja, kur skatāma ekspozīcija par meža zvēriem, putniem un augiem. Mājas iekšpusē 2 stāvu augstumā izaudzis sens ozols. Tā zaros paslēpušās raganiņas, meža rūķīši un citi pasaku varoņi.
Antana Česnuļa koka skūlptūru parks ar vietējo gidu 7.- EUR / pers.; pens., st., sk. 5.- EUR / pers.– vieta, kuru noteikti  vērts redzēt. Šeit apdāvinātais mākslinieks izveidojis iespaidīgas ainavas, kas prasmīgi sapludina meistarība ar dabu.
Parkā atrodas viena no labākajiem kokgriezējiem Dzūkijas reģionā Antana Česnuļa koka skulptūras.
KĀ CEP ŠAKOTI!? Iespēja redzēt, pašiem izmēģināt un nogaršot, savu roku darbu aizvest mājās! 15.- EUR / pers. Ekskursijas laikā izceptais šakotis 2 kg tiek sadalīts uz visu grupu. Iespēja arī iegādāties.
Pusdienas – zupa, kartupeļu pankūkas 10.- EUR / pers.
Ap 21:00 atgiešanās Jelgavā

PAVASARA PALU ŠOVS „LIDO ZIVIS KULDĪGĀ”, PADURES MUIŽA, ĶIMALES MUIŽA

38.-
27/4/2024