Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 10 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2018. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Pasākumi

Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Oktobris  |  Visi

Aprīlis

LIELDIENAS HORVĀTIJĀ PIE ADRIJAS JŪRAS (7 dienas, BEZ nakts braucieniem autobusā!)

AGRĀS REZERVĀCIJAS CENAS TKAI 179 EUR!
17/4/2019
LIELDIENAS HORVĀTIJĀ PIE ADRIJAS JŪRAS
Brauciena datums: 17.-23.aprīlis,  2019. (7 dienas, BEZ nakts braucieniem autobusā!)
AGRĀS REZERVĀCIJAS CENAS tikai 179 EUR (* papildus iegādājoties ekskursiju paketi)
Gleznainā Adrijas jūras piekraste, skaistākie Horvātijas dabas parki - Plitvice un Krka pavasara košajās  krāsās un ūdenskritumu šalkoņā un lepnā Adrijas skaistule – Dubrovnika, kuru Bernards Šovs reiz nodēvējis par ‘’paradīzi zemes virsū’’...

1.diena. No rīta izbraukšana no Rīgas.
Brauciens caur Lietuvu, Poliju. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā. Nakts viesnīcā pie Polijas/Čehijas robežas.
 2.diena. Brokastis. Diena ceļā caur Čehiju, Austriju un Slovēniju uz Horvātijas dienvidiem – Dalmāciju, kas lepojas ar senām pilsētām, palmu ieskautām piekrastes promenādēm un brīnišķīgo Adrijas jūras piekrasti.
Vakarā iekārtošanās apartamentos Trogiras rivjērā.(3*, Okrug Gornji)
3.diena. Brauciens uz Krkas dabas parku, kas īpaši skaists ir tieši pavasarī, kad straujie Krkas upes ūdeņi mutuļojošā straumē plūst caur kanjonu un ar varenu šalkoņu krīt iespaidīgā Skradinski Buk ūdenskrituma kaskādēs (ekskursija par papildus samaksu).
Dalmācijas centrs - Splita, kur atrodas Romas imperatora Diokletiāna pils komplekss, kurā līdz mūsdienām saglabājies Jupitera templis, kolonādes, pulksteņtornis un citas senatnes liecības, bet plašo piekrastes promenādi ieskauj simtgadīgas palmas.
Vakarā piedāvājam doties uz krodziņu horvātu ciemā, kur dzīvās mūzikas pavadībā būs iespēja nobaudīt nacionālos ēdienus, vīnu, dziedāt un dejot... Nakts apartamentos.
4.diena. Piedāvājam ekskursiju uz vienu no skaistākajām Adrijas piekrastes pilsētām – Dubrovniku (par papildus samaksu) Bernards Šovs reiz ir teicis: ‘’Tiem, kas meklē paradīzi zemes virsū, jādodas uz Dubrovniku’’. Pilsētas apskate: Sv.Jāņa cietoksnis, Dominikāņu klosteris,Sv.Vlaha baznīca, Franciskāņu klosteris, Onofrio lielā strūklaka u.c. Brīvajā laikā iesakām nesteidzīgi izstaigāt saulē mirdzošās baltā marmora ieliņas un uzkāpt uz pilsētas nocietinājuma mūriem, no kuriem paveras patiesi brīnišķīgs skats .... 
Romantiskās, šaurās ieliņas ar mazām suvenīru bodītēm, ziedošās bugenvilijas, kas grezno simtgadīgo māju sienas, sarkanie dakstiņu jumti un neskaitāmas kafejnīciņas piešķir pilsētai īpašu, neatvairāmu ''seju''. Dubrovniku ir grūti aprakstīt vārdiem, tā vienkārši ir jāredz!  Vakarā atgriešanās apartamentos.
5.diena. Diena saulei un jūrai...
Piedāvājam doties braucienā ar kuģīti pa Adrijas jūru (par papildus samaksu). Baudīsim sauli, jūras šalkas un spirgto dienvidu vēju. Adrijas jūra ir bagāta ar neskaitāmām salām, daudzas no tām ir neapdzīvotas un akmeņainas, bet citās redzama dienvidiem raksturīgā augu valsts – kaktusi, pīniju audzes, ziedošas agaves un savvaļas īrisi...
Pikniks, kurā nogaršosim grilētas zivis un vietējo horvātu vīnu.
Burvīgā Trogira, kas atrodas uz nelielas salas, ir viena no Dalmācijas piekrastes pērlēm. To dibinājuši senie grieķi, kas šeit ieradās vēl pirms mūsu ēras un izveidoja pirmo cietokšņpilsētu. Trogiras vecpilsētu (UNESCO) ieskauj varens aizsardzības mūris, bet izejot cauri pilsētas vārtiem jūtama īsta viduslaiku pilsētiņas noskaņa.
Piekrastes ūdeņos šūpojas elegantas jahtas un  spirgtais dienvidu vējš spēlējas palmu zaros.    Baudīsim pavasara saules starus un kafiju vai glāzi baltvīna kādā no omulīgajām vecpilsētas kafejnīcām... Nakts apartamentos.
 6. diena. Agri no rīta izbrauksim uz vienu no skaistākajiem dabas parkiem visā Balkānu pussalā – Plitvices ezeru nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Dosimies pastaigā pa speciāli izveidotiem koka tiltiņiem, klausoties ūdenskritumu šalkoņā un vērojot foreļu spēles smaragdzaļajā ūdenī...
Pārbrauciens caur Slovēniju, Austriju, Čehiju.
Nakts 3* viesnīcā Polijā.
7.diena. Brokastis. Brauciens caur Poliju un Lietuvu. Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā. Vakarā atgriešanās Rīgā.

Grupas vadītāja: Silvija Zača

 Ceļojuma cenā iekļauts:

- brauciens ar komfortablu un ļoti ērtu tūrisma autobusu ( WC, TV, DVD, karsts ūdens apstāšanās pauzēs Polijā);
- nakšņošana tūristu klases (2-3*) viesnīcās Polijā, 2-vietīgos numuros ar ērtībām, ar brokastīm; (3-vietīgs numurs tikai gadījumā, ja braucēju skaits ir nepāra);
- Horvātijā nakšņošana  4-vietīgos apartamentos Okrug Gornji kūrortpilsētā Trogiras Rivjērā bez ēdināšanas (2-vietīgas istabas, pilnībā aprīkots virtuves stūrītis ar traukiem, leduskapi, plīti un  duša, WC, gaisa kondicionieris);
- degvielas izmaksas, ceļu nodokļi,  maksas ceļi, stāvvietas;
- grupas vadītāja pakalpojumi
Iespējamie papildus izdevumi: (pēc izvēles)
-  ekskursija uz Krkas dabas parku un Splitu - 30 EUR (bērniem līdz 12 g.- 20 EUR)
- ekskursija uz Dubrovniku – 40 EUR (bērniem līdz 12.g. - 30 EUR)
*   apmaksājot ekskursijas pirms brauciena birojā,  izdevīgāka cena - 60 EUR  
(bērniem līdz 12 gadiem - 45 EUR)
- Plitvices nacionālais parks - 110 HRK (bērniem līdz 18g. - 55 HRK)
- ieejas biļete Krkas parkā -90 HRK (bērniem -30 HRK, līdz 7 gadiem par brīvu)
- Dubrovnikas forti – 150 HRK (bērniem - 50 HRK)
- pacēlājs Dubrovnikā - 150 HRK (bērniem līdz 12 gadiem - 60 HRK)
- brauciens ar kuģīti pa Adrijas jūru un pikniks ~ 30 EUR
- nacionālais vakars ar mūziku, vīnu un tradicionālajiem ēdieniem - 30 EUR (bērniem - 25 EUR)
- Diokletina pils komplekss – 25 HRK
- Horvātijas tūristu nodoklis 1,50 EUR/par nakti (jāmaksā uz vietas skaidrā naudā)
  - apdrošināšana - no 0,57 EUR/dienā (atkarībā no apdrošināšanas programmas, ceļotājiem virs 65.g.v. – tarifs saskaņā ar apdrošinātāja cenrādi)
 1 EUR ~ 7,35 HRK(Horvātijas kunas)
* papildizdevumiem (ieejas biļetēm) norādītas 2018.gada cenas, tās var mainīties
* tūroperatoram ir tiesības mainīt apskates objektu secību
   Pieteikšanās un maksājumu termiņi:
- noslēdzot ceļojuma līgumu, jāveic avansa iemaksa 70 EUR;
- 2.maksājums 80,- EUR apmērā jāveic līdz 01.03.2019.;
- galīgais norēķins līdz 01.04.2019.
* Ja Horvātijā vēlaties dzīvot 2-vietīgā apartamentā, piemaksa - 45  EUR par personu
* papildvieta autobusā maksā 115 EUR
* Ja braucējs piesakās viens un neatrodas līdzbraucējs ar ko dalīt viesnīcas numuru (apartamentu istabu),  piemaksa par vienvietīgo izvietošanu 80 EUR apmērā
Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa pase vai ID karte.  LR nepilsoņa pase, kas derīgas vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.
- nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase, un, ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, tad arī dzimšanas apliecība. Ja bērns ceļojumā dodas bez vecākiem, nepieciešama arī notariāli apstiprināta pilnvara.
- No 2010.gada 1.novembra ceļošanai ārpus Šengenas zonas nav derīgas pases, kas tika izdotas ar derīguma termiņu uz 50 gadiem! 

PAVASARA PALU ŠOVS „LIDO ZIVIS KULDĪGĀ”

€ 25.- + apsk.v. €
27/4/2019
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Brokastu pauze ceļmalas kafejnīcā
Kuldīga - Kurzemes Hercogistes ziedu laiku valdnieka Hercoga Jēkaba dzimtā pilsēta!
Eiropas platākajā ūdenskritumā - Ventas rumbā, ik gadu pavasaros notiek vimbu augstlēkšana virs tā!!!

Aprīļa pēdējā nedēļas nogale jau tradicionāli kļuvusi par laiku, kad Kuldīgā tiek svinēti svētki – vērienīgais pavasara palu šovs „Lido zivis Kuldīgā”, kas tapis par godu lidojošajām vimbām un atklāj tūrisma sezonu novadā.
Kuldīdzniekiem ik gadu ir zināms, kad sākas pavasaris – tad, kad virs rumbas, mugurām zaigojot, sāk lidot zivis. Gadu simtiem vimbas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (249 m) ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu sāka dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā. Zivis ceļojumā pavada arī tūrisma sezonu atklājošs jampadracis – „Lido zivis Kuldīgā”, kas tiek rīkots kopš 2005. gada un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā.

Agrā rītā Ventas krastus ieņem „copmaņi”, lai cīnītos par dižo lomu – „Planējošo vimbu”. Kam dziļāks miegs, tie zvejot var zivju zupas bļodās, ko dižos grāpjos vāra muzeja ļaudis un dižie stāstnieki. Stāstnieku festivālu „Ziv’ zup” ik gadu svētku laikā rīko Kurzemes kultūras mantojuma centrs „Kūrava”.

Apkārt Pilsētas dārzam novada ļaudis no pagrabiem, lādēm un stūriem velk ārā to, kas pašu rokām darināts un būvēts – kūpinājumi, šmorējumi, pinumi un adījumi, kalumi un grebumi – to visu un vēl daudz ko ir iespējams atrast tirdziņā, kas ik gadu notiek visas dienas garumā. Savukārt Pilsētas dārzā norisinās ne tikai radošas un izzinošas nodarbes, bet arī koncerti un dejas lieliem un maziem, tuviem un tāliem viesiem.

Ikvienam noteikti šeit ir jābūt, jo ko tādu var redzēt tikai reizi gadā! Nostāsti vēsta, ka katrs, kas palu šovā Kuldīgā nav bijis, tas pavasari nav pamanījis!
Pavasara palu festivāls „Lido zivis Kuldīgā”
Pilsētas dārzā ar bagātīgu programmu

Kuldīgas pilsetas apskate
-       Senais ķieģeļu velvju tilts pār Ventu,
-       Ventas rumba –platākais ūdenskritums Eiropā (249 m),
-       Alekšupītes ūdenskritums,
-       Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs (vecpilsēta) ap Alekšupīti,
-       Pils sarga namiņš,
-       Pilsētas dārzs,
-       Sv. Katrīnas baznīca,
-       Sinagogas ēku komplekss
-       Pareizticīgo baznīca,
-       Liepājas ielas promenāde un vides objekts „Teleport”,
-       Sv. Trīsvienības katoļu baznīca,
-       Vecās koka mājas Kuldīgā,
-       Vecais rātsnams ar Rātslaukumu

Leļļu māja - muzejs Aizputē
Valdas Jēriņas leļļu kolekcija

Ekspozīcijā skatāmas 500 tematiski dažādi tērptas  lelles. Tās vāktas vairāk nekā 30 gadus. Ietērps pirmajai lellītei tapis pēc dziesmu svētkiem 1973. gadā. Kolekcijā skatāmas   lellītes, tērptas tautas tērpos, aizvadītā gadsimta skolas tērpos, kā arī gadalaikus un ziedus raksturojošos fantāziju tērpos. Vecākajai kolekcijas lellei ir vairāk kā 100 gadi.
Aizputes mājas vīnu
degustācija , iespēja iegādāties.

Aizputes vīna darītava

Aizputes pilsmuižas senajā velvju pagrabā Aizputes vīna darītava sniedz iespēju jebkuram interesentam uzzināt ko vairāk par vīna darīšanu, kā arī nobaudīt Aizputes vīna darītavā tapušo vīnu.

Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka