Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2020./2021. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!

Pasākumi

Janvāris  |  Februāris  |  Marts  |  Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Decembris  |  Visi

Marts

Aktuāli! SMILTSĒRKŠĶI, PŪRES ŠOKOLĀDE, DURBES PILS UN SALMU MUZEJS TUKUMĀ, MĀKSLAS TELPA MEŽĀ

€ 25.- + apsk.v
6/3/2021
08:00 izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Smiltsērkšķu audzētavas Satori Alfa apmeklējums – viss par un ap smiltsērkšķiem, ražotne. Produktu degustācija un cienāšanās arī ar ļoti garšīgu smiltsērkšķu kokteili. Uzņēmums ir radījis smiltsērkšķu nektāru, kas tiek ražots pēc īpašas receptes sadarbībā ar Latvijas zinātniekiem.
Smiltsērkšķa ogas ar saviem 14 vitamīniem ir nepārspējams enerģijas un veselības avots. To darbība aktivizē organismu, sākot no sirds asinsvadu sistēmas un beidzot ar asinsradi, arī kaulu – locītavu sistēmu. Palīdz vispārējas imunitātes nostiprināšanā. E vitamīns ir spēcīgs pretiekaisuma līdzeklis, tāpēc dzerot vitamīniem bagāto smiltsērkšķu sulu daudzi novēro senu, aizmirstu un neizārstētu iekaisumu izveseļošanos. Pateicoties F vitamīnam, smiltsērkšķu sula kopā ar eļļu labi novērš nogurumu pēc ilgstoša darba ar datoru, kā arī veicina domāšanas un reakcijas ātrumu.
Cena 2.50 EUR / pers./ skolēniem, studentiem, pensionāriem 2.- EUR / pers.
Produkcijas iegāde!
Ciemošanās Pūres šokolādes muzejā Pure Chocolate
Šokolādes muzejā Jums dāvās daļiņu dzīvesprieka ar rūgteni saldo šokolādi, iepazīstinās ar šokolādes tapšanas tradīcijām, ļaus izdzīvot saldo gardumu izgatavošanas procesu. Apmeklējuma programmā būs iespēja redzēt un dzirdēt stāstus par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu, kā arī iepazīties ar šokolādes vēsturi, un būs iespēja izveidot pašam savas šokolādes figūriņas un nodegustēt tās.
Ekskursija ar meistarklasi gardēžiem 7.- EUR / pers./ skolēniem, studentiem, pensionāriem 5.50 EUR / pers.
Produkcijas iegāde ražotnes veikaliņā!
Durbes pils muzejs
Durbes pils ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturiskais interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru. Tā uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm, ko ietver ainavu parks un rotonda ar garāko gājēju tiltu Latvijā.
Izstādes un ekspozīcijas
Durbes pils vēsturiskais interjers
Ekspozīcija - baltvācu 19. gs. beigu – 20. gs. sākuma kungu mājas vēsturiskais interjers
Raiņa piemiņas istaba - Rainis un Durbes pils
Ekspozīcija atrodas telpā, kur astoņus gadus (1929–1937) pastāvēja Raiņa muzejs. Tā veidošanā piedalījies pats dzejnieks.
Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā
Mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcija, ko papildina Tukuma muzeja un Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājuma priekšmeti. 
Par Dzimteni un Latviju. 1918 - 1920
Atklāj  vēstures faktus par Latvijas neatkarības kara laiku Tukumā.
Ekskursija ar vietējo gidu 4.50 EUR / pers./ skolēniem, studentiem, pensionāriem 3.50 EUR / pers.
Pusdienas kafejnīcā „Miķelītis” 4.50 EUR / pers
Salmu darbnīca - muzejs
Pirmā salmu darbnīca Latvijā. Šeit ir lietas, kuras patiesi radītas no sirds, un tas ir sajūtams visos Rītiņu ģimenes veidotajos salmu darbiņos. Salmu muzejā apskatāmi vairāk kā 500 eksponātu.
Cena 3.- EUR / pers./ studentiem, pensionāriem 2.50 EUR / pers./ bērniem, skolēniem 1.50 EUR / pers.
Mākslas telpa mežā un godu laukums "Valguma pasaulē"
Viss vienā – iespēja veselīgi izkustēties, ieelpot svaigu gaisu un baudīt pārsteidzošas ainavas gan dabā, gan bildēs!
Mākslas takā Valguma mežā ir Jaunzēlandes dabas ainavu loks - vairāk nekā 40  lielformāta fotogrāfijas. To autors - par 2020. gada Jaunzēlandes dabas ainavu meistaru nominētais Andris Apse. Otrs pastaigu loks - tepat Latvijas dabā, Ķemeru nacionālajā parkā un Andra Eglīša fotogrāfijās. Brīnoties par neredzētiem putniem un dzīvniekiem, fotografējoties pašiem. 
Vēl arī vārdadienu labirints, vēju zvans un Leonardo da Vinči spoguļpaviljons... 
Cena 5.- EUR / pers./ skolēniem, studentiem, pensionāriem 4.- EUR / pers.
Ap 19:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! OGRES PUSĒ – SIERŠTELLES, KAKTUSI, "GOTIŅAS", KŪKAS UN ŠAMPANIETIS

€ 25.- + apsk.v. €
7/3/2021
7:30 Izbraukšana no Jelgavas
Sieru ražotne "SierŠtelle”. Šeit ir iespēja iepazīties ar ražotni, nodegustēt sierus un iegādāties gardos izstrādājumus.
"SierŠtelles" sieri ir cēlušies no Ogres peldu kūrorta īpašajām siera receptēm savienojumā ar mūsdienu modernajām tehnoloģijām. "SierŠtelles" sortimentu veido 31 dažādu garšu sieri, piemēram, siers ar šoko pilieniņiem šokolādes glazūrā, ar valriekstiem un plūmēm, piparmētrām, olīvām vīnogu lapās, gailenēm, saulē kaltētiem tomātiem u.c. piedevām.
Kafejnīca "Ozoliņa konditoreja"
Šeit mierīgā gaisotnē Jums ir iespēja iedzert tēju, kafiju, apēst izvēlēto kūku vai labi paēst, Jūs varat iegādāties tortes, kūkas, smalkmaizītes, pīrāgus, kā arī salātus.
SIA "Ozoliņa konditoreja" idejas autors ir meistars Jānis Ozoliņš – restorāna "Rīga" kafejnīcas "Vecrīga" bijušais vadītājs, kura 45 gadu garumā krātā pieredze un tradīcijas no kafejnīcas "Otto Švarc" pastāvēšanas laikiem tiek turpinātas Ikšķilē. 
Konditorejas izstrādājumi vēl aizvien garšo kā agrāk... 
Ogres Vēstures un mākslas muzejs. Muzeja krājumu veido vairāk kā 40 tūkstoši dažādu priekšmetu, kas savākti Ogres pilsētas un bijušā Ogres rajona teritorijā.
Nelielā pamatekspozīcija „No bankas līdz muzejam”  iepazīstina ar ēkas tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā pēdējā gada laikā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam.
Muzeja izstāžu zālēs izstādes mainās ik mēnesi. Tematiskās izstāde veltītas dažādiem vēstures notikumiem un norisēm, bet mākslas izstādēs sevi prezentē Latvijas un Ogres novada mākslinieki: gleznotāji, keramiķi, grafiķi, fotogrāfi un citu radošo profesiju pārstāvji.
Kaktusu kolekcija
"SKRĪVERU GOTIŅAS"
Libertu - bērzu sulas un vīna pagrabs
Interesenti laipni aicināti bērzu sulu pasaulē Linarda Liberta pagrabā, kur jums pastāstīs par visu, ko var iegūt no bērza – svaigu bērzu sulu, limonādi, sīrupu, vīnu, šampānieti un pat bērzu sulu stipro. Visi „Libertu” produkti tiek piedāvāti degustēšanai un iegādei.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! TALLINA PAVASARA NOSKAŅĀS un KADRIORGAS PILS, KEILAS ŪDENSKRITUMS

€ 30.- + apsk.v. €
13/3/2021
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze Salacgrīvā
Keilas ūdenskritums – viens no lielākajiem ūdenskritumiem Igaunijā. Ap to plešas ainavisks parks, blakus atrodas neogotiskā Keilas muiža. Netālu, jūras krastā, apskatāmas gleznainās Tūrisalas klintis.
Ierašanās Tallinā
Tallinas vecpilsēta atzīta par vienu no vislabāk saglabātajām Eiropas valstu vēsturiskajām galvaspilsētām, saista ar interesantiem un sakoptiem namiem, pagalmiem, ielām un laukumiem
Ekskursijā / pastaigā Augšpilsētā iepazīsim nozīmīgas vietas un notikumus,  Lejas pilsētā izstaigāsim šauro un romantisko ieliņu labirintus, ielūkojoties  amatnieku un tirgotāju  rosīgajā dzīvē cauri gadu simteņiem.
Kalevmarcipāna istaba-muzejs sniedz lielisku pārskatu par marcipāna vēsturi - par to, kā viduslaiku aptiekās gatavotās zāles kļuva par vēlāk populāru saldumu. Izstādē var aplūkot aptuveni 200 marcipāna figūriņas, kartes un tortes, kuru pagatavošanā ir izmantotas vairāk kā 100 gadus vecas formas. Muzejistabā var vērot, kā notiek marcipāna apgleznošana - te pastāvīgi darbojas mākslinieks, kas apgleznos figūriņas arī pēc apmeklētāju vēlmes. Muzejistabā apmeklētājus sagaida zinātnieks Otto Kubo, kas fabrikā Kalev nostrādājis 60 gadus un var pastāstīt daudz interesantu stāstu par marcipānu un tā vēsturi.
Svētku rotā sapostajā Vecpilsētā viesus un pilsētniekus aicina tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš, kurš piesaista ar savu pasakaino noskaņu, kurā viss šķiet iespējams! Ziemassvētku tirdziņa centrālā persona ir, protams, Ziemassvētku vecītis ar saviem ziemeļbriežiem, kas priecē visu bērnu sirdis.
Savukārt tirdziņa centrālais objekts ir Igaunijas galvenā Ziemassvētku egle, no kuras saules staru formā izvietojušās ziemassvētku būdiņas - tirdzniecības mājiņas. Rokdarbu meistari un viņu darbi, igauņu tradicionālie ziemassvētku ēdieni un dzērieni, sniega skulptūras, īsti dzīvnieciņi - zaķi, kazlēni, jēriņi, poniji un zosis. Katru nedēļas nogali un svētku dienās tiek piedāvāta kultūras programma - dažādu apriņķu deju un dziesmu ansambļu un koru priekšnesumi.
Kadriorgas pils uzskatāma par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Pils ir labi saglabājusies, 18. gadsimta sākuma (1718-1725) ķeizariskā vasaras rezidence.
Pēc Itālijas parauga uz terasēm veidotās baroka pils galvenā fasāde izbūvēta trijos, bet aizmugurējā fasāde - divos stāvos. Galvenās fasādes arhitektūrā dominē centrālais rizalīts ar altānu un barokālu frontonu. 1933.-1934. gadā pēc A.Vladovska projekta aizmugurējai fasādei tika piebūvēta neostila banketu zāle un ziemas dārzs. 
Vēlu vakarā atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! „SUDRABA LIMBAŽI” UN SIERS, SPOCĪGAIS LIEPU PARKS – „BILLES MEŽŠ” UN KERAMIKA

€ 26.- + apsk.v.
20/3/2021
8:00 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pauze
Limbažos jauna ekspozīcija «Sudraba Limbaži»
Limbaži jau izsenis tiek dēvēti par Sudraba pilsētu un tieši tādēļ pilsētas Vecajā rātsnamā atrodas ekspozīcija "Sudraba Limbaži".
Vēstures liecības vēstī, ka sudrabkaļi Limbažu pilsētā darbojušies jau 17. gadsimtā.
18. un 19. gs. tieši sudraba naudai bija liela nozīme, lai pasta ceļš ietu caur Limbažiem.
Sudraba pilsētas tēla veidošanā ļoti nozīmīga loma ir sudrabkaļa Oļega Auzera un viņa mācekļu veidotajiem unikālajiem sudraba darbiem un aktivitātēm .