Visiem braucieniem var pieteikties gan individuāli, gan kolektīvi.

Pēc ekskursijas pievedam klientus iespējami tuvāk mājvietai (Jelgavas pilsētas robežās).
Grupas (sākot no 12 cilv.) un kolektīvi visas ekskursijas var izvēlēties sev vēlamā laikā un brauciena cena ir atkarīga no cilvēku skaita.

EKSKURSIJAS NO JELGAVAS GRUPĀM UN KOLEKTĪVIEM 2020./2021. GADĀ PĒC TIEŠI JUMS IZSTRĀDĀTA MERŠRUTA

Latvija, Lietuva, Igaunija, Austrija, Čehija, Slovākija, Vācija, Polija, Horvātija, Itālija, Šveice, Zviedrija, Norvēģija, Slovēnija u.c.

 Pieteikties pasākumam

Ekskursiju maršrutos vēl būs jaunumi un papildinājumi!

Pasākumi

Aprīlis  |  Maijs  |  Jūnijs  |  Jūlijs  |  Augusts  |  Septembris  |  Oktobris  |  Novembris  |  Decembris  |  Visi

Oktobris

Aktuāli! NĒĢU TACIS SALACĀ, KERAMIKA, VECZEMJU KLINTIS, AINAŽU JŪRSKOLA un VELOSIPĒDU MUZEJS

€ 26.- + apsk.v. un degustācijas + pusdienas
3/10/2020
7:30 izbraukšana no Jelgavas 
Rīta kafijas un WC pauze.
Salacas nēģu tacis
Nēģu murdu tacis - tradicionāls un unikāls zvejas veids. Nēģi daudziem ir īpaša delikatese, taču nēģu zveja pasaulē ir maz izplatīta. Tikai Salacgrīvā mūsdienās īstai nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci - unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi.
Ar taci nēģus zvejo 6 mēnešus - no augusta līdz februārim. Vasarā uz upes ir gan patīkami, gan romantiski. Taču rudenī un ziemā nēģu zveja ir skarba cīņa par zvejas vietas saglabāšanu, jo stihijas nopostītu taci atjaunot varēs tikai nākamajā vasarā.
Taču būdā ir iespēja noskatīties videofilmu par nēģu zveju un ekstrēmām situācijām dažādos gadalaikos. Stāstījums un nēģu degustācija.4 EUR/ personai
Melnā, svēpētā keramika un trauki no akmens masas
Vidzemes jūrmalas piekrastē ir atvērta melnās keramikas  darbnīca «Cepļi». Šeit, savās mājās – darbnīcā Jūs gaida ciemos keramiķe-dizainere Ingrīda Žagata.
«Cepļos» jūs varat iepazīties ar keramikas vēsturi Latvijā, par keramikas materiālu - māla, un glazūru veidiem, to izcelsmi un daudzveidīgo pielietojumu, piedalīties izglītojošā paraugdemonstrējumā, paši iejusties podniekmeistara lomā un piedalīties cepļa izņemšanā.
Tradicionālā melnā/svēpētā cepļa un Japāņu Anagamas ( alas cepļa) apskate, paraugdemonstrējums uz podnieka ripas un galerijas “Ligzda” apskate. Iespēja iegādāties “Cepļos” radītos keramikas traukus un suvenīrus.
Ekskursijas cenas:  pieaugušie – 5 EUR, skolēni/pensionāri – 2.50 EUR
Latvijas jūrmala parasti asociējas ar sauļotājiem pilnu pludmali un burvīgiem saulrietiem. Taču Latvijā ir  arī viena pludmale, kuru uzskatām par īpašu un, tā atrodas Veczemju klintīs
Veczemju klintis ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņi te ir izveidojuši līdz 6 m augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem.
Šīs vietas burvību pierāda fakts, ka šeit filmēti skati tādām filmām kā "Ilgais ceļš kāpās" un "Vecā jūrnieka ligzda".
Klintis ir ar daudzveidīgu krāsu gammu - no pavisam gaišām krāsām līdz tumši sarkanai.
Stāvvietas cena autobusam  5 EUR 
Pusdienu pause kafe “PASĒDNĪCA” Salacgrīvā (personīgie izdevumi!)
Ainažu jūrskolas muzejs
Muzejs atrodas Igaunijas pierobežā, kādreizējā ostas pilsētā Ainažos. Ekspozīcija izvietota atjaunotā kapteiņa Veides kalpu mājā. Klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls, kas perfekti atveidots vaska figūrā.
Muzejā var uzzināt, kā piekrastes zvejnieku ciemos būvēja un laida ūdenī senos buriniekus un kā mūsu jūrnieki ar tiem devās tālajās pasaules jūrās un okeānos. Ainažu jūrskolas muzejs ar savu darbību atgādina plašai sabiedrībai par pirmo latviešu un igauņu jūrskolu, tās darbību, panākumiem un nozīmi, tā ceļot latvisko pašapziņu.
Pēc muzeja apmeklējuma dārzā simtgadīgo ozolu sniegtajā ēnā iespējams atpūsties, aplūkot seno enkuru kolekciju.
Ieejas maksa: pieaugušiem - € 2.00, studentiem un pensionāriem - € 1.50, izglītojamajiem - € 1.00
gida pakalpojums - € 6.00
Saulkrastu velosipēdu muzejs
Tēva un dēla Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija, kas ir vienīgā seno velosipēdu kolekcija Latvijā un lielākā Baltijā, jau vairākus gadus apskatāma pašu radītā muzejā.
Velosipēdu muzeja kolekcija komplektēta no tehniski interesantākajiem Latvijā atrastajiem velosipēdu attīstības vēstures paraugiem.
Kolekcijā ir vairāki slaveni eksponāti!
Kopumā muzejā atrodas aptuveni 70 Latvijā izgatavotu un lietotu velosipēdu.
Līdz ar velosipēdiem muzejā plaši pārstāvētas dažādas lietas, kas saistītas ar velosipēdu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, riteņbraukšanas biedrībām un velosipēdu ražošanu.
Ekspozīcijā aplūkojama arī velosipēdu firmas zīmju lielākā kolekcija Austrumeiropā ar vairāk nekā 1000 emblēmu no visas pasaules.
Ieejas biļetes muzejā: pieaugušajiem, pensionāriem, invalīdiem EUR 2.50; skolēniem EUR 1.50
Ap 20:30 atgriešanās Jelgavā.
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! „ZAĶĪŠU PIRTIŅA”, „MIĶELIS” BAUSKA PUSĒ

€ 25.- + apsk. v.
4/10/2020

Aktuāli! SIGULDA ZELTA RUDENS KRĀSĀS

€ 23.- + apsk.v. €
10/10/2020
07:30 Izbraukšana no Jelgavas kultūras nama
Bonsai dārzs Inčukalnā
Bonsai ir miniatūras kociņš, kas veidots no normāla auga. Tātad tas nav īpašs auga tips, bet gan tā audzēšanas veids, kur bonsai tiek veidots miniatūrs no parasta krūma vai koka.
Ap 9:45- 10:30 Brokastu pauze ‘’Rāmkalnos’’
Svētku laukums
 ir iecienīta pastaigu vieta. No skatu laukuma, kas izveidots Svētku laukuma nomalē paveras elpu aizraujošs skats uz Gaujas senleju un upes labajā krastā esošo Krimuldas pili.
Kultūras un mākslas telpa „Siguldas Tornis”
Kultūras un mākslas telpa Siguldas tornis. Torņa moto ir: Uzzini ko jaunu, apgūsti iemaņas un prasmes! un tā ir pirmā mākslas telpa Siguldā, kas piedāvā iespēju ne vien baudīt izstādes, bet arī pašiem piedalīties mākslas procesā. Šeit tiek plānota sadarbība ar Mākslas akadēmiju un pašmāju mākslas skolu. Tiek organizētas gan aktivitātes bērniem, gan labdarības akcijas. Tornis ir atvērts dažādām radošām aktivitātēm – literatūras lasījumiem, kamermūzikas koncertiem, iecerēts organizēt arī dažādus tematiskos vakarus u.tml. Mākslas telpa kā daudzfunkcionāla izstāžu zāle ar ļoti interesantu mākslas dzīvi ārpus Rīgas ir vienīgais infrastruktūras objekts Siguldā, kurā iespējams realizēt inovatīvus mākslas un kultūras projektus gan telpās, gan ārpusē, aptverot daudzveidīgas mākslas tehnikas un formas – glezniecību, fotogrāfiju, grafiku, stikla, emaljas apstrādi, tēlniecību un citus.
Laimas pulkstenis
Laimas pulksteņa dizains Siguldai ir mūsdienīgs, lai tas kalpotu gan kā pilsētas vides objekts, gan kā laikrādis, bet galvenais – kā simbols Mīlestībai, kura mīt Siguldā un siguldiešos.
Strūklaka stacijas laukumā
Atraktīva sausā strūklaka ar 5 jautri lēkājošām strūklām. Pirmā sabiedriskā strūklaka Latvijā, kurā izmantota JumpingJet (lēkājošās strūklas) tehnoloģija. Strūklaka tiek vadīta ar procesoru, darbojas pēc iestatītas programmas. Visskaistāk sevi parāda bezvējā, tumšā diennakts laikā, taču bērniem ir iecienīts rotaļu laukums jebkurā strūklakas darbības stundā.
Ainavu, kas paveras no Paradīzes kalna, gleznās iemūžinājuši tādi slaveni latviešu gleznotāji kā Jūlijs Feders, Vilhelms Purvītis un Janis Rozentāls. Tā radies vietas nosaukums – Gleznotājkalns. No Gleznotājkalna vērojams skats 12 kilometru attālumā. Pāri ielejai paveras Turaidas pils tornis, lejā, pamatkrasta piekājē, saskatāma seno Kalna Klauku māju vieta. Paradīzes kalns būtībā nav kalns, bet gan krasta paliksnis, kur Gaujas senielejas kreisā pamatkrasta nogāzi “pāršķeļ” varenā Vējupītes grava.
Visizteiksmīgāko ainavu veido Gaujas senieleja un 80 metrus zemāk esošā Gauja.
Livonijas ordeņa Siguldas pils Celta 1207.gadā kā "castellum" tipa cietoksnis, vēlāk pārbūvēta par konventa tipa celtni. No 2012.gada iespējams uzkāpt Ziemeļu un galvenajā Vārtu tornī, pastaigāt pa pils mūriem un izbaudīt viduslaiku auru.
Amatnieku darbnīcas Siguldas pils kompleksā
Spieķu darbnīca
Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījās līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām Alpu takām, un spieķis kļuva par gājēja neatņemamu ceļabiedru.

Ādas artelis
Ādas apdare ir viens no senākajiem amatniecības veidiem, bet mūsdienās tehnoloģijas sniedz iespēju ikvienam kļūt par meistaru. Dāvanas vai suvenīri no ādas - jostiņas, atslēgu piekariņi, grāmatzīmes vai jebkas cits.
Baltu rotu darbnīca
Darbu pamatā ir seno baltu tautu rotu bagātības - forma, raksti un stāsts.
Mājas tekstila darbnīca
Apmeklētājiem iespēja pielikt savu roku kopējā paklāja aušanā vai vērot, kā audums tiek austs stellēs vairāku gadsimtu senā tehnikā. Darbnīcā varēs iegādāties dažādus mājas tekstila izstrādājumus - galdautus, salvetes, halātus u.c., kas ir tekstila mākslinieces unikāli radīti. 
Papīrmākslas darbnīca „Viktora vēstules”

Šeit no Siguldas novada pašvaldības vecajiem, sasmalcinātajiem dokumentiem top oriģinālas papīrlietas – grāmatzīmes, dāvanu aploksnes, rotaslietas, pastkartes un īpašs vēstuļu papīrs.
Darbnīca vienlaikus ir mākslas galerija – šeit apskatāmas Siguldas mākslinieces Zinaīdas Ceskes gleznas un grafikas, izstāde “Siguldas līgava”.
Ap 15:30 -16:30 Iespēja pusdienot  bistro ‘’Zaļumnieku piestātne’’ (katram pēc saviem ieskatiem, brīva izvēle, par papildsamaksu)
Spieķu parks atklāts 2007. gadā kā veltījums Siguldas raksturīgākajam suvenīram – pastaigu spieķim. Tas ir vienīgais vēsturiskais tūrisma suvenīrs ar stāstu un leģendu.
Gaisa trošu ceļš (Pēc izvēles) 
Braiciens turp - atpakaļ € 12,- / bērniem no 3 - 12 g.v. € 8.-
Ar augstumu 42 m uz Gaujas senleju jūs varat vērties no gaisa trošu vagoniņa, kas savieno abus upes krastus 1020 m platumā. No tā redzamas 3 varenās pilis - Sigulda, Turaida, Krimulda, bobsleja un kamaniņu trase, kā arī burvīgā ainava vairāku kilometru tālumā.
Siguldas tauriņu māja. Šeit varēsiet apskatīt eksotiskus un krāšņus tropu tauriņus no tālajiem džungļiem, pavisam citiem klimatiskajiem apstākļiem.  Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tauriņi Jūs apžilbinās ar krāsu košumu, visdažādākajos rakstos izrakstīto spārnu daudzveidību un aizrautīgo, vieglo lidojumu
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! GARDUMI, TEHNIKA UN VĒSTURE BAUSKAS PUSĒ

€ 25.- + apsk.v. €
10/10/2020
08:00 izbraukšana no Jelgavas
Z/s „Celmi” kuri ražo 26 siera veidus
Z/s “Celmi” mājas sierus ir iecienījuši ne tikai Zemgales novadnieki, bet tos pazīst un novērtē arī rīdzinieki. Tiem, kas vēl nepazīst z/s “Celmi” produktus, uzņēmums piedāvā degustāciju kopā ar saimnieces atraktīvu stāstījumu. Ieskats siera ražotnē un ražošanā un produkcijas degustācija.
Iespējama siera iegāde. Ekskursijas cena 3,00 EUR/pers.
Ražotne “Poļu nams” Bērnībā daudzi no mums paši gatavoja “Saldo desu”, bet Bauskā ikviens var ielūkoties ražotnē “Poļa nams”.Ražotnē top gardi un daudzu iemīļoti konditorejas izstrādājumi - „Saldā brunete” un pildītie riekstiņi „Saldā pērle”. Uzņēmumam paplašinot sortimentu, radusies arī „Saldā blondīne”, kuras sastāvā nav kakao un cepumi aizstāti ar kukurūzas nūjiņām. Ekskursija ražotnē un produkcijas degustācija. Cenas € 2.00 /pers.
Iespējama saldumu iegāde
Dūmiņu vīna darītava, kurā  tās īpašniece Ieva dod pamācības kā “smalki” baudīt vīnu, pastāsta par dzēriena vēsturi. Dūmiņu vīna darītavas produkcijas klāstā ir cidoniju, brūkleņu, sarkano jāņogu, korinšu, ķiršu, plūškoka ziedu, upeņu, gaiļbiksīšu, dzērveņu vīns, karstvīns. Ievai Dūmiņai patīk eksperimentēt. Gadā viņa saražo līdz tonnai vīna.
Iepazīšanās ar ražošanu un vairāku veidu vīna degustācija un produkcijas iegāde  
Cena 6 vīni 7.00 eur/pers.
Bauskas Motormuzejs
2011.gadā Rīgas Motormuzejs atvēra filiāli Bauskā, kurā apskatāma Baltijā reta un unikāla vieglo un smago auto, militārās tehnikas, kā arī  RAF būves spēkratu kolekcija. Daudzveidīgie un retie spēkrati ir bijuši sastopami gan uz Latvijas ceļiem 20..gs. 30tajos gados, gan arī pēckara periodā.
Izstāžu zāles otrajā stāvā izveidotā 20. gs 30. gadu galdnieku darbnīca un saimnieka istabas interjers, kā arī regulāri tiek izvietotas tematiskās izstādes. 
Cena 2.00 €, bērni, studenti, seniori 0.80 €, muzeja gids 10.00 EUR no grupas
Vienīgais rekonstruētais 17. gadsimta rātsnams Latvijā
Ekskursija ar stāstijumu par Kurzemes Zemgales hercogistēm un Bauskas rātsnama telpu apskate. Ekskursijā "Sver un mēri Bauskā". viesi tiek iepazīstināti ar senajiem svariem un mēriem Kurzemes un Zemgales hercogistē. Ekskursijas noslēgumā – iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās – pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu, kā arī iegādāties Bauskas īpašos suvenīrus “mīļummetru”, “konfektometru” un “čarkometru”.  Ekskursija ir bez maksas.
Bauskas alusdarītava
Kopš 1981. gada decembra satekupju Mūsas un Mēmeles krastu pilsētā Bauskā sāk pukstēt Bauskas alus darītavas sirds. Uzņēmums ražo gan pazīstamas alus škirnes, gan dabīgi raudzētu kvasu, iesala dzērienus un tējas sēnes dzērienu “Kombuča”. Alus darītava piedāvā iepazīt produkcijas ražošanas ciklu,  apskatīt ražotni, seno degustācijas zāli, kura bija pieejama tikai augstām partijas amatpersonām un, protams, nodegustēt pašu produkciju.
Ekskursija alusdarītavā ar produktu degustāciju Cena 8 EUR, pensionāriem  3 EUR, studentiem (uzrādot apliecību) 4 EUR
Iepirkšanās alus darītavas veikaliņā, kurā ir plašs pašmāju un Zemgales gardumu sortiments, arī dažādi suvenīri, piemēram,  Bauskā radītais “čarkometrs dzērienu dienas devas noteikšanai.
Apskates saimniecība "Vaidelotes"  piedāvā iespēju aplūkot garšaugu un ārstniecības augu kolekcijas, nobaudīt ārstniecības augu tējas, izbaudīt seno latviešu virtuvi, atpūsties zem lielā ozola. Saimniecībā iespējams iepazīties ar latvisko dzīves ziņu, lauku ikdienu un veselīgu uzturu, izprast maizes tapšanas ceļu. Ēdienkartē nacionālā virtuve - speķa rauši, medus maize vai ugunskurā vārīta miežu putra un garda tēja, plātsmaizes, virteņi, pīrāgi, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem.Cena tiks precizēta!
Vakariņas latviskā kulinārā mantojuma ietvaros (virteņi) Tēju, garšvielu un lauku labumu iegāde.
"Vaidelotes"  ir mūsdienīga saimniecība ar tradīcijām, vieta kur sirds jūt mieru un mīlestība rod svētību tuvajiem!
Atgriešanās Jelgavā ap 21:00
Gide – grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! APE, GAUJIENA, CIEMOŠANĀ SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”, DRUSKU PILSKALS RUDENS KRĀSĀS

€ 27,- + apskates vietas
11/10/2020
7:30 izbraukšana no Jelgavas
Kafijas pause Ieriķos “Pie Dzirnakmeņa”
Tiekat aicināti izbaudīt gan tradicionālos ēdienus, gan īpaši pēc firmas receptēm gatavotus ēdienus. Varēsiet nobaudīt arī svaigus konditorejas izstrādājumus.
JĀZEPA VĪTOLA memoriālais muzejs “ANNIŅAS”
Jāzepa Vītola memoriālā muzeja „Anniņas” misija ir saglabāt Jāzepa Vītola kultūrvēsturisko mantojumu. Muzeja krājumā ir priekšmeti, dokumenti, fotogrāfijas, notis – viss, kas saistīts ar J. Vītola dzīvi un darbību.
Gaujiena – mana paradīze… tā teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists profesors Jāzeps Vītols (1863.gada 26. jūlijs – 1948. gada 24. aprīlis).
Un tā gan muižas aldara divstāvu koka mājiņa, gan 60 pūrvietu “dabas jaukumu” kļuva par vietu, kur Jāzeps Vītols pavadīja katru brīvo brīdi.
GAUJIENA (Adzele)
Gaujienā - sava Gauja, ievas, lakstīgalas, naktsvijoļu pļavas... 
Jāzepa Vītola māja "Anniņas" un dīķis, Lauvas mute, kur tek visgaršīgākais avota ūdens.
Cēlā Gaujienas pils ar muižas ēkām, pilsdrupas, kur jūtama senatnes elpa. Ar noslēpumaino auru apvītais Baznīckalns un neatkārtojamās dabas ainavas.
Gaujiena, katram sava un tomēr visiem savējā
 CIEMOŠANĀ SAIMNIECĪBĀ „VERY BERRY”
Very Berry ir ne tikai dabīgās sulas, morsi, sīrupi un svaigās ogas, bet ir arī funkcionālie dzērieni - katrs ar savu superspēju un īpašu pievienoto vērtību. Tomēr visi no tiem joprojām paliek arī pilnībā dabīgi un Latvijas vitamīnu spēcināti.
Lauku māja "Kalnarušķi" - pusdienas
Apē apskatīsim
Smilšakmens atsegumus “Jaunās un Vecās Raganu klintis”
Dzenīšu dižvītolu 8,67 m (dižākais baltais vītols Eiropā)
Dvīņu priedes ar zaru tiltu
Piemiņas akmeni matemātiķim Aivaram Liepam (1936.-1979.)
Atjaunoto rakstnieces Elīnas Zālītes skulptūru
Vaidavas Grūbi un HES uz Vaidavas upes
Drusku pilskalnu (246.6 mvjl.), no kura paveras skaists skats uz Igaunijas Hānjas augstieni un Karulas augstieni. Drusku pilskalna virsotnē iekārtota atpūtas vieta ar neapjumtu galdu un soliem. No kalna virsotnes D, DA un Z virzienos veidotas ainaviskas skatu stigas.
Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Garantēts! CĒSIS UN KONCERTZĀLE, LĪGATNE, BUNKURI, ALAS UN VĪNS.

€ 25.- + apsk.v.
11/10/2020
7:00 izbraukšana no Jelgavas
Vidzemes koncertzāle Cēsis
Daudzfunkcionāls kultūras centrs – tāds ir šīs būves žanra apzīmējums. Par šo daudzfunkcionalitāti liecina akustiskā koncertzāle ar 800 vietām, kamerzāle ar Ugāles meistara Jāņa Kalniņa restaurētām ērģelēm, vēl viena kamerzāle, kurā tiek rādīts kino, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas mācību telpas, Vidzemes kamerorķestra un amatierkolektīvu mēģinājumu telpas, mākslas galerija un kafejnīca. Te notiek koncerti, multimediāli pasākumi, teātra izrādes, izstādes, kinoseansi, starptautiskas un Latvijas mēroga konferences, vārdu sakot viss, kas nepieciešams laikmetīgi noskaņotam un pēc jauniem iespaidiem alkstošam cilvēkam.
Cēsis, Cēsu vecpilsēta
Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem provinces muzejiem Latvijā. Kopš dibināšanas muzeja krājums veidots, lai daudzpusīgi parādītu Cēsu pilsētas un novada īpašo vietu un devumu Latvijas kultūrvēsturē.
Jaunajā pilī notiks ceļojošās izstādes ''Johana Kristofa Broces (1742-1823) Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā'' atklāšana. Ar šo izstādi jau bijusi iespēja iepazīties 15 valstīs – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Ukrainā, Baltkrievijā, Gruzijā, Krievijā, Polijā, Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Somijā, Austrijā, Vācijā, Izraēlā. Pasākumi galvenokārt organizēti sadarbībā ar Latvijas vēstniecībām ārvalstīs.
Līgatne
Padomju slepenais bunkurs, īpaši slepenais objekts ar segvārdu „Pansionāts"
Deviņus metrus zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā. Viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā. Spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu. Līdz mūsdienām saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums!
Alas, pagrabi 
Izkalti smilšakmeņos Līgatnes upes ielejā un Gaujas pamatkrastā Ānfabrikas klintī, Alu iezī (Lustūzī), Rīgas kalna, Remdenkalna un Spriņģu kalna nogāzēs, Līgatnes kreisajā krastā tieši papīrfabrikas teritorijā, lejpus papīrfabrikas abos Līgatnes krastos, tās lejtecē pie ietekas Gaujā, Gaujas pamatkrastā Gaujasmalā un vēl citur. Šīs alām līdzīgās telpas ir piemērotas kartupeļu un dārzeņu uzglabāšanai. Lielākās daļas Līgatnes pagrabu l < 5 m, taču daļa pagrabu atzarojas no garām ejām. Pavisam Līgatnē saskaitīti 150 atsevišķi pagrabi un 13 pagrabu sistēmas ar 170 pagrabiem.
Vīna degustācija Līgatnē
Vīna pagrabiņš atrodas Līgatnē, Lustūža klintī. Saimnieka hobijs ir vīna gatavošana pēc senām senču receptēm, no Līgatnē ievāktiem augļiem un ogām. Mājas vīnu degustācijā piedāvājam vairākas šķirnes kā, piemēram, upeņu, jāņogu, dzērveņu, rabarberu, ābolu u.c. Ir degustācijas komplektiņš gan vīna baudītājiem, gan šoferīšiem un bērniem.
Līgatnes pārceltuve
Prāmis pār Gauju Līgatnē ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Prāmi veido 2 kopā sastiprinātas laivas, uz kurām ir dēļu klājs. Pāri upei nostieptā trose neļauj prāmi aiznest pa straumi uz leju, bet no krasta uz krastu to pārvieto straumes spēks.
Vienkoču parks
Vienkoču parks popularizē zaļo dzīvesveidu un dabas materiālu izmantošanu, bet visvairāk koku, no kā arī top vienkoči. Parkā aplūkojamas vienkoču laivas, krēsli, skulptūras, gaismas ķermeņi un citi koka izstrādājumi. Ir izveidota taka ar dažādu aizsargājamu dzīvnieku koka skulptūrām un apskatāms Kokamatniecības muzejs ar seniem kokapstrādes darbagaldiem un instrumentiem. Šeit ir izvietoti dažādu vēsturisku celtņu maketi kā, piemēram, Nurmižu un Paltmales muižu maketi, Līgatnes papīrfabrikas pirmo papīra dzirnavu un BEIWERK vēsturiskā korpusa maketi u.c. Parkā ir apskatāma Latvijā pirmā smilšu maisu māja, kuras celtniecībā ir izmantotas arī citas naturālās būvniecības idejas.
Ap 21:00 atgriešanās Jelgavā

Aktuāli! SĀREMĀ, MUHU SALA, KURESĀRE, PANGAS KLINTS, ANGLAS DZIRNAVAS, SIRVES PUSSALA (2 dienas, nakts SPA viesnīcā!)

€ 87.- + apsk.v. € 20.- / skol., stud. uzrādot derīgu apliecību!) € 14.- + pusdienas € 12.- (pirmajā dienā)
17/10/2020
07:00 izbraukšana no Jelgavas
Muhu sala

Koguves brīvdabas muzejs
brauciens pa dambi uz Saaremaa
Anglas vējdzirnavu komplekss un pašu cepta maizīte € 10.-
Pangas klintis
Karjas  baznīca
Sirves pussala
Kuresāres bīskapa pils
brīvais laiks Kuresārē
Kāli meteorīta krāteris,
Nakšņošana SPA viesnīcā Kuresārē 2 vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (zviedru galds)
Pieejams baseins, sauna, sporta zāle un mini akvaparks (iekļauts naktsmītnes cenā).
Iespēja izvēlēties kādu no SPA procedūrām (piesakoties līdz 18.03.!)

Ap 21:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

Aktuāli! STRAUSI, ZIEPES UN GOBELĒNI SALDUS APKĀRTNĒ

€ 25.- + apsk.v.
17/10/2020
STRAUSI, ZIEPES UN GOBELĒNI  SALDUS APKĀRTNĒ
Plkst. 8:00 izbraukšana no Jelgavas
Ziepju darbnīca ‘’Ezervanna’’ Bikstos- ziepes ar stāstu! Iespēja arī iegādāties! 3.- eiro personai
Tekstildarbnīca ‘’Austrumi’’pie Saldus. Tur savus tuvās un tālās mākslas izstādēs atzinību guvušos krāšņos gobelēnus auž tekstilmāksliniece Baiba Rītere. Viņa iepazīstina darbnīcas apmeklētājus ar gobelēnu aušanas procesu, specifiku un krāsu nozīmi. 3.- eiro personai
Saldus Jaņa Rozentāla mākslas un novadpētniecības muzejs. Muzeja sākums meklējams 1947. gadā. Šobrīd tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatāmi mūsu glezniecības lielmeistara agrīnā perioda oriģināldarbi, bet nedaudzās ģimenes un personiskās lietas sniedz ieskatu mākslinieka tā laika ikdienā. 2.- eiro personai
Pusdienas kafejnīcā ‘’Terase’’. Piedāvājumā : pamatēdiens (vista), biezpiena deserts, dzēriens.6.- eiro personai
Pastaiga Cieceres dabas takā gar Cieceres upi Saldus centrā. To ieskauj margas, nav kāpņu un stāvu pacēlumu. Turklāt - tā ir vienīgā dabas taka, kas izveidota pilsētas centrālajā daļā un ļauj izzināt dabas elementus pilsētas vidē. Takas garums  370 metri.
Lielākā strausu audzētava Latvijā ‘’Nornieki’’. Varēsiet apskatīt vienkopus vairāk kā 100 strausus, kā arī Āfrikas būru šķirnes kazas. Gids izstāstīs visu par šo dzīvnieku dzīves ciklu, audzēšanu, uzbūves īpatnībām u.c. Neliela degustācija 4.- eiro personai
Iespēja iegādāties strausu gaļas produktus, spalvas , ziepes u.c.
Pastaiga pie Skrundas muižas un skats uz Ventu no muižas terases.
Mājupceļš
Ap plkst. 20:00 atgriešanās
Gide - grupas vadītāja

Aktuāli! RĒZEKNE, LUDZA (2 dienas) 19.-20.09.

€ 89.- + apsk.v. €
17/10/2020

TAUJENES MUIŽA UN VIĻŅA NO PUTNA LIDOJUMA ,KRĀŠŅIE DIEVNAMI , KATEDRĀLE UN BAROKA VECPILSĒTA

29 eiro + apsk.v.
18/10/2020
Plkst. 6:30 izbraukšana
Ekskursija Taujenas muižā, kura savā laikā lepojusies ar garāko muižas pils ēku Lietuvā, bet šobrīd tajā ir grezna viesnīca ar ziemas dārzu un restorānu. Ekskursija muižā ar kafiju un muižas siera kūku noslēgumā. 6.- eiro personai
Ierašanās Viļņā, kura slavena ar savu lielisko baroka arhitektūru, ‘’Baltijas ceļa ‘’ sākumu, krāšņajiem dievnamiem ,Universitāti , parkiem un pakalniem
Ģedimina kalns un Ģedimina pils tornis- vēl viena lieliska iespēja skatīt vecpilsētas panorāmu no putna lidojuma skatu punkta. Uzbraukšana kalnā ar funikulieri 2.- pieaugušajiem/ 1.50 pensionāriem, skolēniem
Viļņas katedrāle- Ģedimina kalna pakājē, vietā, kur no vissenākajiem laikiem atradušās arī senās Lietuvas svētvietas.  Lietuvas aizbildņa- Sv, Kazimira kapela un svētbilde- brīnumdare un tās 57 metrus augstais zvanu tornis. Šis ir viens no visvecākajiem un augstākajiem Viļņas vecpilsētas torņiem, kurš saglabājies līdz mūsdienām. Katedrāles laukums kalpo par iemīļotu Viļņas iedzīvotāju tikšanās vietuŠeit ,pa torņa vītņu kāpnēm, iespējams uzkāpt līdz torņa augšējai platformai, kur aplūkojami Lietuvas vissvarīgākie zvani un skats uz Katedrāli. Apskatāma lieliska zvanu ekspozīcija un vēstures ekspozīcija. 5.-/ 3.50 skolēniem, pensionāriem
Ekskursija Viļņas vecpilsētā- Prezidenta pils, Universitātes kvartāls, Aušras vārti un baznīca, no kuras notika Svetā mise Romas pāvesta Pāvela II vizītes laikā un kuras sienas viscaur klātas ar votām- brīnumu pateicības dāvanām.Ziedojums 0.50 personai
Pusdienas lietuviešu krodziņā Viļņas vecpilsētā. Piedāvājumā- tradicionālie cepelīni. Cena apt. 6.- eiro personai
Veikala pauze Paņevēžos, lielveikalā Babilonas
Ap plkst .21:00 atgriešanās
Gide – grupas vadītāja

„Krāšņā Sanktpēterburga un Imperatoru majestātiskās pils!»

170.00 EUR
22/10/2020
„Krāšņā Sanktpēterburga un Imperatoru majestātiskās pils!» Narva – Sanktpēterburga: Petropavlovskas cietoksnis, Meņšikova pils - Puškina: Katrīnas pils un parks – Pavlovska: Pavlovskas pils un parks – Jusupova pils – Gatčina: Gatčinas pils un parks”
4 dienas 
10.04. - 13.04.
22.10. - 25.10.
14.11. - 17.11.

DELFINĀRIJS UN JŪRAS MUZEJS, KLAIPĒDA, DINO PARKS UN APGRIEZTĀ MĀJA

€ 29.- + apsk. v.
24/10/2020

06:30 izbraukšana no Jelgavas
Klaipēda - senā tirgotāju pilsēta, izsenis slavena ar jūrniecības tradīcijām, bagātu vēsturi.

Pārcelšanās ar prāmi uz Kuršu kāpu
Lietuvas Jūras muzejs
Ieeja 9.- eiro/4.50 eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
un Delfinārijs
Ieeja 9.- eiro/4.50 eiro.- bērniem no 4 g.v., skolēniem, pensionāriem, studentiem uzrādot derīgu apliecību
Gan lieli, gan mazi ir aicināti apmeklēt Lietuvas Jūras muzeja atjaunoto delfināriju un iespaidīgo ekspozīciju. Tagad muzejā ir 24 atjaunoti akvāriji, kā arī 25 metrus garš stikla tunelis zem centrālā akvārija, no kura var vērot virs galvas peldošās zivis. Neaizmirstamus iespaidus gūsiet, izmēģinot kuģa katastrofas simulatoru vai apmeklējot pingvīnu koloniju. Turklāt šajā muzejā atrodas Baltijas reģionā vienīgais delfinārijs, kurā var vērot delfīnu šovu.

Pārcelšanās ar prāmi uz Klaipēdu

Dinozauru parks un Otrādi apgrieztā māja Ieeja 14.- eiro/12.- eiro.- bērniem no 2 - 12 g.v.

Dinozauru parks atrodas Radailiu īpašumā tikai 7 km attālumā no Klaipēdas. Vienīgais Dinozauru parks Baltijas valstīs, kur var izjust patieso savvaļas dabu. Šeit Jūs sagaida visīstākie dinozauri, kuri mauro, kustas, elpo un sprauslā ūdeni... Līdzās rotaļu laukumi, karuseļi, batuti,ekstremāls 5D kinoteātris,spoguļu labirints, ...un Radaiļu muižas restorāns...

Otrādi apgrieztā māja
Unikāls izklaides objekts, kurā varēsiet no jauna ieraudzīt apkārtējo pasauli un iegūt neizdzēšamus iespaidus! Radaiļos, vien 7 km aiz Klaipēdas, durvis ir vēris jauns, unikāls objekts – pirmais un vienīgais šāda veida izklaides objekts Lietuvā – AČGĀRNĀ MĀJA RADAIĻI!
AČGĀRNĀ MĀJA RADAIĻI ir māja, kas uzbūvēta ar jumtu uz leju, tajā viss ir apgriezts kājām gaisā, rotaļīgi izjaucot mūsu ikdienas rutīnu un izjūtas. Šī relaksējošā izklaide ir paredzēta tiem, kurus ir nomocījusi ierastā kārtība un paradumi, lai kā no jauna paskatītos uz nepieciešamību pēc komforta un stabilitātes.
Ačgārnās mājas un pilis ir ļoti iecienīti izklaides objekti visā pasaulē. Lai izbaudītu šādu izklaidi, vairs nebūs jādodas uz tālām zemēm. Izmēģiniet šo izklaides iespēju!
 
Ap 22:30 atgriešanās Jelgavā
Gide - grupas vadītāja Silvija Batraka

PASAKAINAS SPA BRĪVDIENAS MIKOLAJKOS!(2 d) 24.-25.10./ 12.-13.12.

Akcijas cena € 119.-
24/10/2020
1.diena 6:00 izbraukšana no Rīgas. Lietuva. Polija. Ierašanās Mikolaikos. Iekārtošanās viesnīcā. Jūs varat apmeklēt akvaparku TROPIKANA no (8:00-21:00), SPA centru, kafejnīcas, bērnu klubu, spēļu automātu kompleksu, slidotavu, boulingu. Vakariņas –„zviedru galds”(no 19:00-21:00). Bagāta dažādība ēdieniem un saldumiem. Brīvajā laikā Jūs varat doties pastaigā uz gleznaino pilsētu Mikolaiki, apskatīties uz baltiem gūlbjiem, varat iet iepirkties. Vakarā aicinam apmeklēt Nakts klubu un diskotēku viesnīcā no 22:00. Nakts viesnīcā «GOŁĘBIEWSKI»****..

2.diena Brokastis „zviedru galds”(7:00-11:00). Brīvais laiks līdz 12:00. Jums vēlreiz ir iespēja apmeklēt akvaparku TROPIKANA, vai pašiem izplānot brīvo laiku pēc Jūsu izvēles. Iesakam doties pastaigā gar viesnīcu, kas atrodas ezera krastā. Viesnīcas numuru atbrīvošana līdz 12:00. Plkst.12:00 izbraukšana uz Rīgu. Lielveikala apmeklējums. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Ceļojums plānots 40 cilvēku grupai.

Ceļojuma cena:
109EUR- 3viet.numurs pieaugušajam
99EUR – 3viet.nr. bērnam (no 4 līdz 15g.v.)
59EUR – bērns līdz 4g.v. vecāku gultā
119EUR – 2viet.nr. pieaugušajam
109EUR – 2viet nr.bērnam (no 4 līdz 15g.v.),

Cenā ietilpst:
Viena vieta autobusā. Viesnīca****: 2-viet.numurs (2 atsevišķas gultas);
3-viet.numurs (2 atsevišķas gultas + saliekams dīvāns);
1 vakariņas, 1 brokastis.
Akvaparka (8:00-21:00)un nakts kluba ( no 22:00 līdz...)apmeklējums.(Ieejas biļetes)

Viesnīcas «GOŁĘBIEWSKI»**** akvaparkā :

saunas, džakuzi, baseini, ūdens atrakcijas, dvieļi. Par papildus maksu: Apdrošināšana – 2,80 EUR līdz 65g.; 5,6 EUR pēc 65g.; Papildus vieta autobusā - 45EUR; Piemaksa par vienvietīgu numuru, ja ceļojat viens/a - 20EUR. Pēc Jūsu vēlmes: izbrauciens ar kuģīti (vasaras sezonā), izjāde ar zirgiem un ponijiem, izbrauciens ar velosipēdu, apmeklēt: SPA centru, kafejnīcas, bērnu klubu, spēļu automātu kompleksu, slidotavu, boulingu.

Papildus informācija par viesnīcu: www.golebiewski.pl

Aktuāli! PIRMĀ DZINTARA PIRTS PASAULĒ! 24.-25.10.; 21.-22.11.; 19.-20.12.(2 dienas) Brauc no Rīgas caur Jelgavu!

Cena € 99.- Akcijas cena € 79.-
24/10/2020
Piedāvājam apmeklēt unikālo atpūtas un veselības centru, kas ir lielākais šāda veida komplekss Lietuvas rietumos, jūsu labsajūtai 15 baseini. Kompleksa piedāvājums ļauj relaksēties un izbaudīt dažādas ūdens aktivitātes, unikālu pirts programmu, atveseļošanās kūres, SPA procecdūras.

1.diena Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas. 9:30 no Jelgavas Pirmā pieturvieta Šauļos, kas godam ir nopelnījusi, lai to sauktu par Saules pilsētu. Piestāsim pie tirdznicības centra. Šeit Jūs varēsiet iemalkot kafiju un iegādāteis kādu kaimiņzemes gardumu. Pauzīte apmēram 1.5 stundu. Turpinam ceļu...
Atpūtas kompleksā plānojam ierasties ap plkst. 15:00. Iekārtošanās villās. Jūsu veselības un možā gara uzturēšanai, aicinām Jūs apmeklēt saunas un baseinus. Te Jūs sagaida arī unikāla dzintara sauna „Saule”. Patīkama saunas temperatūra, komforts un dzintara dabīgais spēks, kas iedarbojas uz Jūsu ķermeni un garu. Tāpat Jūs priecēs sertificēts ģeotermiskā ūdens baseins, kas satur augstu minerāļu koncentrāciju. Te varat arī malkot zāļu tēju. Gan āra gan iekštelpu baseinu dadzveidība Jums sagādās īstu svētku sajūtu miesai un garam! Pēc patīkamajām ūdensprocedūrām, aicinām Jūs vakariņās. Pavārs būs kārtīgi pacenties... Tie, kas mīl dejot un klausīties labu mūziku, būs gaidīti vakara pasākumā ar dzīvo mūziku. Uzrausim kādu danci! Dzīvā mūzika līdz plkst. 22:00

2.diena Gardas „ zviedru galda” tipa brokastis. Brīvais laiks nesteidzīgai atpūtai. No kompleksa izbrauksim ap plkst. 12:15. Tradicionāli pauzīte Šauļos pie tirdznicības centra Akropolis. Te iespēja gan paēst, gan apmeklēt Lidl veikalu, lai sapirktu gardus suvenīrus. Ar dāvanām dodamies mājup.

SPA komlekss atrodas atsevišķā ēkā. Ja ir vēlme, par papildus maksu iespējams pieteikt SPA procedūras.
Neaizmirstat paņemt līdzi ID karti vai pasi, peldkostīmu, naudiņu ( EUR).
Esat gatavi personiskajiem tēriņiem.

Brauciena cenā ietilpst:
1 vieta tūrisma klases autobusā;

Ceļa un transporta izdevumi;
Nakšņošana villās: 1 vieta 4 vietīgā villā ar 2 guļamistabām;
1 brokastis
1.diena: Atpūtas un atveseļošanās centra apmeklējums 4 stundas; Dzintara sauna – 1 reize (30min.);
Ģeotermiskā baseina apmeklējums 20min.).
2.diena: Atpūtas un atveseļošanās centra apmeklējums 2 stundas.

Papildu izdevumi:
Medicīniskā apdrošināšana – no 1.90 EUR.

Apdrošināšana ir obligāta;
2.dienā: Dzintara sauna – 3 EUR 30 min; Ģeotermiskā baseina apmeklējums 20min.7 EUR
Izklaides pasākumi un SPA procedūras, kas pasūtītas atseviški.
Vakariņas 14EUR

Aktuāli! SMIŠĒRKŠĶI, ĶIRBJI UN ŠOKOLĀDE PŪRĒ

€ 25.- + apsk.v
25/10/2020